PDA

View Full Version : Mpoufan - Help!



mumra
17/02/2009, 05:46
Καλημερα.Θελω να αγορασω μπουφαν και θελω τα φωτα σας.Ειμαι αναμεσα στο colori storm με 359 € με ολα τα προστατευτικα και στο dainese gt 500 d-dry 320 (μετρητης απο αντιπροσωπεια) και χωρις το προστατευτικο πλατης.Θα ηθελα γνωμες και κατα προτιμηση απο ατομα που εχουν καποιο απο τα δυο.ευχαριστω

bentouza
17/02/2009, 08:03
για να εχεις καταληξει εκει θα το εχεις ψαξει αλλα ριξε μια ματια στο raptor της REV'IT.ειναι καινουριο κοματι.

camen
17/02/2009, 09:12
Κοιτα και το COLORI DAYTONA.Παρομοιο στυλ και πιο οικονομικο(250!).Το εχω και ειναι πολυ ποιοτικο.Ανετο και πληρως αδιαβροχο(δοκιμασμενο αυτο!!!).Κ εγγυηση εφορου ζωης...:wave2:

LOUKILOUK
21/02/2009, 09:30
Ειχα colori (το χαρισα... δεν ηταν κακο...αλλα...) εχω πλεον εδω και 5+ χρονια το DAINESE GT400 D-DRY και ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο αυτη την αγορα. Δεν ξερω αν το μπουφαν που αναφερεις ειναι το ιδιο η παρομοιο με αυτο που εχω αλλα σιγουρα η μαρκα αυτη ειναι και εγγυηση αλλα ειναι και ακριβη. Το δικο μου παντως το φοραω το χειμωνα σχεδον καθημερινα(δεν εχω κουτι...) ειναι σκυλι στην βροχη και το κρυο ειναι πληρες στην ασφαλεια (εχω βαλει και πλατη 40 ευρο) ειναι πρακτικο (τσεπες κτλ),ειναι καλοραμενο και μουρατο(αν το φορας συνεχεια εχει σημασια...:winka: ). Το μοναδικο που μου εχει παθει ειναι το σιδερακι του φερμουαρ που εσπασε και αντικατασταθηκε προσωρινα(2-3 χρονια τωρα...:rotflmao: )απο ενα κρικο μπελοκ για κλειδια και δουλευει κανονικοτατα.
υ.γ. Αν και d-dry (και οχι goretex) ειναι μια χαρα αναπνεον για το καλοκαιρακι στην εθνικη και οσο για αδιαβροχοποιηση εχω φαει βροχη απο Κατερινη μεχρι Θηβα χωρις να καταλαβω τιποτα και στον Πειραια εφτασα στεγνος...
ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ :wave2: :beer: