PDA

View Full Version : snowbord βασιλιτσα video......



LARISEOS
17/02/2009, 10:44
σαββατοκυριακο ημουνα βασιλιτσα..... πολυ απατητο και καλως καιρος....!!!

εβγαλα και ενα videaki να δειτε!


http://www.youtube.com/watch?v=IokovVpXNm4

jimtarasxt660x
17/02/2009, 10:49
Ωραιος ρε φιλε...:a012: :a23:

castoras
17/02/2009, 11:03
:beer: :beer: :beer:

fan
17/02/2009, 11:47
Παλι σκατοκαιρο είχε η Βασιλιτσα ε??

:confused: :mad:

Οποτε εχω παει ΜΙΑ γαμ/νη φορά να έχει πουδρες και καλο καιρο...... ΜΙΑ!

Τσαμπα τα χλμ που κανω απ την Αθηνα καθε φορά.

ΤΕΛΟΣ

LARISEOS
17/02/2009, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από fan
Παλι σκατοκαιρο είχε η Βασιλιτσα ε??

:confused: :mad:

Οποτε εχω παει ΜΙΑ γαμ/νη φορά να έχει πουδρες και καλο καιρο...... ΜΙΑ!

Τσαμπα τα χλμ που κανω απ την Αθηνα καθε φορά.

ΤΕΛΟΣ

πιος σου ειπε πως ειχε σκατοκαιρο......

σαββατο μεχρι της 9.30 ομιχλη με το που άνοιξε το διπλο......και ειχε ήλιο......... τρελαθήκαμε!

και κυριακη την επεσα απο νωρης στο πισω τελευταίο lift που βλεπει σαμαρινα και εκει ητανε πούδρα 40 εκ.........περνούσες και σήκωνε σκονη πίσω!! και καιρος λιγο ομιχλη στα πρωτα 20 μετρα στο λιφτ ,,,,,,,ολη η πίστα μετα τρελα!!!!

μετα της 12.30 πλακωσαν και τα παλιο σκιερ και το οργωσανε ολο.......ΓΑΜΟΤΗ ΜΟΥ!!!!! ΟΛΟΚΛΗΡΩ ΒΟΥΝΟ ΜΕ ΠΙΣΤΕΣ ΠΑΤΗΜΕΝΕΣ.....

LARISEOS
17/02/2009, 11:55
την πεμπτη θα ειναι τελεια....σκέφτομαι να ανεβω....!

θα χιονίσει την τετάρτη και θα ειναι ολο απάτητο παντού!!! και ισως βγαλει και ήλιο!!!

the big boy
17/02/2009, 12:19
φιλε μου σε ζηλευω αφανταστα
μενω λαρισα και μου ειναι λιγο δυσκολο να πηγαινοερχομαι βασιλιτσα και ετσι εχω πειξει στο περτουλι(απο τα χειροτερα χ.κ. που εχω παει ποτε)
εχω καθιερωσει ομως και παω καθε χρονο τουλαχιστον 2 μερες στον παρνασσο και περναω ονειρο

Υ.Γ.θα ηθελα να σε ρωτησω σε τι επιπεδο κυμενεται η ποιοτητα της βασιλιτσας( απο θεμα εξυπηρετησης κ.τ.λ.)

LARISEOS
17/02/2009, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από the big boy
φιλε μου σε ζηλευω αφανταστα
μενω λαρισα και μου ειναι λιγο δυσκολο να πηγαινοερχομαι βασιλιτσα και ετσι εχω πειξει στο περτουλι(απο τα χειροτερα χ.κ. που εχω παει ποτε)
εχω καθιερωσει ομως και παω καθε χρονο τουλαχιστον 2 μερες στον παρνασσο και περναω ονειρο

Υ.Γ.θα ηθελα να σε ρωτησω σε τι επιπεδο κυμενεται η ποιοτητα της βασιλιτσας( απο θεμα εξυπηρετησης κ.τ.λ.)


καμια σχεση με παρνασο ...βεβαια στην βασιλο πληρωνεις 13 ε τα λιφτ! χεχεχεχεχε

ακου φιλε στην βασιλιτσα δεν πας για εξυπερετηση.....και ουτε θελουμε να ειναι καλη! θελουμε να ανοιγουν τα λιφτ και να εχει απατητο!!!!
και να μας βγαινει φτηνα!

τωρα όμως σε θεμα χιονι και απάτητο και μερι να πας ο παρασος τρώει τον πουλο κανονικά!!
και δεν πληρωνεις την σοκολατα 5-6 ευρο! αλλα 2,5 ευρο!

απο θεμα διαμονής εχει τα παντα,,,,εγω την βγάζω και με 15 ευρο το ατομο.! αλλα μπορείς να βρεις και δίκλινα με 150 κτλ!

ειναι τη γουσταρη ο καθενας! αμα θελεις διημερο να χαλασεις 200 ευρο και να κανεις το μισο snow πας παρνασο αν θελεις στην βασιλιτσα την βγαζεις και με 80 -90 ευρο! και γηνεσαι και γκουρλα!!!!!

SVX
17/02/2009, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
! και γηνεσαι και γκουρλα!!!!!


γκουρλα ε? τα Half pipe τα τρως με το κουταλι και μια Παλλαρισα'ι'κη φραπεδοσυγκεντρωση δε καταδεχεστε.... μετα μου λες εμενα... για Αραχωβα και Βασιλιτσα ψοφατε... παλιο μυκονιατες του χειμωνα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


περα απο την πλακα καλα εκανες ... να βουτηξεις λιγο το χερι στην πουδρα να γιανει :bigcry: :bigcry:

kaliba
17/02/2009, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από the big boy
φιλε μου σε ζηλευω αφανταστα
μενω λαρισα και μου ειναι λιγο δυσκολο να πηγαινοερχομαι βασιλιτσα και ετσι εχω πειξει στο περτουλι(απο τα χειροτερα χ.κ. που εχω παει ποτε)
εχω καθιερωσει ομως και παω καθε χρονο τουλαχιστον 2 μερες στον παρνασσο και περναω ονειρο

Υ.Γ.θα ηθελα να σε ρωτησω σε τι επιπεδο κυμενεται η ποιοτητα της βασιλιτσας( απο θεμα εξυπηρετησης κ.τ.λ.)



καλα αρχηγε μου στο περτουλι μπορω να πω οτι ειναι καλα λογου διαδρομης ειμαστε κοντα. εσυ κανα 1.30 ωρα και εγω κανενα 40 λεπτο. αλλα απο θεμα πιστας και εισιτηριου ειναι αστα να πανε.. εγω παντος βολευομαι και στο περτουλι μιας και κατεβαινω μονο ευθεια δεν κανω σλαλομ τρεχω μονο και μου αρεσει αρκει να μην εχει κοσμο και χτυπησω κανεναν...


τωρα στην βασιλιτσα αν δεν εχεις παει χανεις .. σου προτεινω να πας και ελπιζω να πετυχεις ολα τα λιφτ ανοιχτα ..εκει ειναι ο παραδεισος του snowboard ..


και κατι off topic
εχω μια σανιδα 152 Κολοβή εντελως καινουρια και επειδη ειναι κριμα να καθεται την δινω 150 ευρω για να φευγει.

the big boy
17/02/2009, 15:51
συμφωνω μαζι σου οτι συμφερει λογο αποστασης αλλα απο θεμα πιστας αστα να πανε. ειδικα για απατητο.

the big boy
17/02/2009, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
καμια σχεση με παρνασο ...βεβαια στην βασιλο πληρωνεις 13 ε τα λιφτ! χεχεχεχεχε

ακου φιλε στην βασιλιτσα δεν πας για εξυπερετηση.....και ουτε θελουμε να ειναι καλη! θελουμε να ανοιγουν τα λιφτ και να εχει απατητο!!!!
και να μας βγαινει φτηνα!

τωρα όμως σε θεμα χιονι και απάτητο και μερι να πας ο παρασος τρώει τον πουλο κανονικά!!
και δεν πληρωνεις την σοκολατα 5-6 ευρο! αλλα 2,5 ευρο!

απο θεμα διαμονής εχει τα παντα,,,,εγω την βγάζω και με 15 ευρο το ατομο.! αλλα μπορείς να βρεις και δίκλινα με 150 κτλ!

ειναι τη γουσταρη ο καθενας! αμα θελεις διημερο να χαλασεις 200 ευρο και να κανεις το μισο snow πας παρνασο αν θελεις στην βασιλιτσα την βγαζεις και με 80 -90 ευρο! και γηνεσαι και γκουρλα!!!!!


εμενα προσωπικα φιλε μου ο παρνασσος με βολευει απο οικονομικης αποψης αφου καθημερινες πληρωνεις περιπου 14 ευρω. δεν εχει και πολυ κοσμο.
επισης δεν πληρωνω για διαμονη και διατροφη λογο γνωριμιων στην γυρω περιοχη

βεβαια στον παρνασσο δεν εχεις την δυνατοτητα να περνας αναμεσα απο τα δεντρα και αλλα παρεμφερη που μας δειχνεις στο βιντεο. σε αυτον τον τομεα συμφωνω και ειναι και λιγο ξενερωμα.


Υ.Γ. εχω αρκετους γνωστους στην σαμαρινα και στην σμιξη(φανταζομαι τα ξερεις τα χωρια αυτα) και ισως καταφερω να επισκεfθω την βασιλιτσα και να εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη. ισως να ειναι καλυτερα απο τον παρνασσο.

johndoe
17/02/2009, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από the big boy
συμφωνω μαζι σου οτι συμφερει λογο αποστασης αλλα απο θεμα πιστας αστα να πανε. ειδικα για απατητο.

Πας Πήλιο ρε αρχηγέ….. Μία ώρα και δέκα λεπτά είναι από Λάρισα! Περτούλι δεν έχω πάει ποτέ να κάνω, αλλά το καλοκαίρι που πέρασα και έριξα μια ματιά στην πίστα δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα. Anyway όπως λέει και ο lariseos αν θες απάτητα πας Βασιλίτσα.

the big boy
17/02/2009, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από johndoe
Πας Πήλιο ρε αρχηγέ….. Μία ώρα και δέκα λεπτά είναι από Λάρισα! Περτούλι δεν έχω πάει ποτέ να κάνω, αλλά το καλοκαίρι που πέρασα και έριξα μια ματιά στην πίστα δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα. Anyway όπως λέει και ο lariseos αν θες απάτητα πας Βασιλίτσα.

δεν ξερω γιατι αλλα δεν εχω καλη σχεση με το πηλιο απο τοτε που εκανα ακομα σκι.

βεβαια snowboard = απατητο. μου εβαλες ιδεες και ισως προσπαθησω να συσφηξω τις σχεσεις μου με το πηλιο. θα δουμε. μεχρι το σκ υπαρχει καιρος, μεχρι τοτε τα κεφαλια μεσα (λεμε τωρα) για τα διαγωνισματα

johndoe
17/02/2009, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από the big boy
δεν ξερω γιατι αλλα δεν εχω καλη σχεση με το πηλιο απο τοτε που εκανα ακομα σκι.

βεβαια snowboard = απατητο. μου εβαλες ιδεες και ισως προσπαθησω να συσφηξω τις σχεσεις μου με το πηλιο. θα δουμε. μεχρι το σκ υπαρχει καιρος, μεχρι τοτε τα κεφαλια μεσα (λεμε τωρα) για τα διαγωνισματα


Μια χαρά είναι το πήλιο. Αν αναβαθμίσουν και λίγο τους αναβατήρες (είναι πιο αργοί και από τον ήλιο) μπόμπα θα είναι! Σε σύγκριση πάντα με το περτούλι άντε και το ελατοχώρι. Ούτε με παρνασσό ουτε με βασιλίτσα μπορώ να το συγκρίνω. Την Κυριακή πάντως βασιλίτσα τα έσπαγε!!

kaliba
17/02/2009, 17:02
Ναι παρολου που ειχε πολυ κοσμο στην βασιλιτσα δεν περιμενες και πολυ στην αναμονη...




Τωρα για αυτο που λες για τους ανεβατηρες ειναι αναλογα με την οργανωση που εχει το καθε χιονοδρομικο...
ας πουμε στο περτουλι κανεις κανα 15 λεπτο να ανεβεις πανω και κανενα 2 λεπτο να κατεβεις.. ασε που αν εχει κοσμο περιμενεις κανενα 15 λεπτο σιγουρα.

στην βασιλιτσα ειδες τι γινοταν και δεν περιμενες τοση ωρα.. δεν σου μιλαω για το τριπλο σου λεω για το διπλο...

johndoe
17/02/2009, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaliba
Ναι παρολου που ειχε πολυ κοσμο στην βασιλιτσα δεν περιμενες και πολυ στην αναμονη...




Τωρα για αυτο που λες για τους ανεβατηρες ειναι αναλογα με την οργανωση που εχει το καθε χιονοδρομικο...
ας πουμε στο περτουλι κανεις κανα 15 λεπτο να ανεβεις πανω και κανενα 2 λεπτο να κατεβεις.. ασε που αν εχει κοσμο περιμενεις κανενα 15 λεπτο σιγουρα.

στην βασιλιτσα ειδες τι γινοταν και δεν περιμενες τοση ωρα.. δεν σου μιλαω για το τριπλο σου λεω για το διπλο...

Πραγματικά!! Τον πιο πολύ κόσμο είχε στο πιατάκι το πίσω! Καμία σχέση με άλλες φορές! Παίζει και το γεγονός οτι είχαν όλους τους αναβατήρες σε λειτουργία και μοιράστηκε ο κόσμος! Σκέψου να ήταν μονο το τριθέσιο και το ένα το πιατάκι! Μακελιό θα γινόταν!!

kaliba
17/02/2009, 17:20
ευτυχως που ειχε καλο καιρο και τα ανοιξαν ολα . διαφορετικα θα γινοταν πανικος θα ειχε ουρα μεχρι τον πρωτο πυλώνα ...


:) :)

LARISEOS
18/02/2009, 03:21
τρελενομαι........σημερα το βραδι κατα της 8 μετα την δουλεια την κανω για βασιλιτσα....

johndoe εισαι μεσα!??? η εισαι ακομα πιασμένος?? :rotflmao:

εγω σήμερα ειμαι οκ!!! ξεπιαστηκα!:sun:

και γυρίζουμε αυριο κατα το απογευματάκι κατευθείαν αστροφεγγεια παϊδάκια!
(μακ εχω και το μπουφαν στο μαγαζι ελα να το δωκιμασεις)


155964

Themis_81
18/02/2009, 03:40
Εγω απο την αλλη σας προτεινω να πατε Bansko ... Ειναι μακρυα , ειδικα για εμας απο Αθηνα , αλλα πηγα για 4 διανυκτερευσεις συνολικα και περασα τελεια ... Απο θεμα χιονοδρομικου ... μην το σκεφτεστε καν !
Μαζι με βενζινες πηγαινε-ελα , διαμονη , φαγητο ,ενοικιαση σανιδας και την 3μερη καρτα για τα λιφτ χαλασα 250 euro !

Kαι το κυριοτερο .... ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ συγκριτικα με τα δικα μας ...

LARISEOS
18/02/2009, 03:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Themis_81
Εγω απο την αλλη σας προτεινω να πατε Bansko ... Ειναι μακρυα , ειδικα για εμας απο Αθηνα , αλλα πηγα για 4 διανυκτερευσεις συνολικα και περασα τελεια ... Απο θεμα χιονοδρομικου ... μην το σκεφτεστε καν !
Μαζι με βενζινες πηγαινε-ελα , διαμονη , φαγητο ,ενοικιαση σανιδας και την 3μερη καρτα για τα λιφτ χαλασα 250 euro !

Kαι το κυριοτερο .... ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ συγκριτικα με τα δικα μας ...

βασικα....εχουμε παει και εκει..... δεν τρελάθηκα να σου πω την αλήθεια.... δεν εχει off pist και αν εισαι μαγκας και πας καπου πρεπει να πρωσεξεις να μην χαθεις αλλα και να εχει πολυ χιονι γιατι απο κατω ειναι ολο κλαδια το βουνο...

επισης καρτα στην βασιλιτσα βγάζω με 10 ευρο και 8 καθημερινές! και το απάτητο που θα βρω εκει δεν θα το βρω στο bansko..... !
τωρα θα παμε borovetz το τριήμερο!

το bansko ειναι πολυ καλο για skier........ασ πανε ολοι η skier εκει και να μην ερθουν στα απατητα της βασιλιτσας!!!! :lol: :lol: :lol:
εκτος τους freestylades....... οι αλλοι κατεβαίνουν απο το απάτητο και το κάνουν μουνι!

Themis_81
18/02/2009, 03:49
Tις μερες που πηγα χιονιζε συνεχεια και ειχε παρα πολυ καλο χιονι ... ( ηταν η πρωτη μου φορα μαλλον κ με εντυπωσιασε η διαφορα απο τον $#%@Παρνασσο ... )

Μεχρι και τις 12μισι αντε 1 ειχε πολυ καλα κομματια και οχι ξεσκισμενα απο τους σκιερ , οποτε ευχαριστηθηκα πουδρες !

Για Βασιλιτσα το ψηνω να παω για κανα 2 μερες ... ειδικα αυτη την εποχη θα ειναι τελεια !

LARISEOS
18/02/2009, 03:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Themis_81
Tις μερες που πηγα χιονιζε συνεχεια και ειχε παρα πολυ καλο χιονι ... ( ηταν η πρωτη μου φορα μαλλον κ με εντυπωσιασε η διαφορα απο τον $#%@Παρνασσο ... )

Μεχρι και τις 12μισι αντε 1 ειχε πολυ καλα κομματια και οχι ξεσκισμενα απο τους σκιερ , οποτε ευχαριστηθηκα πουδρες !

Για Βασιλιτσα το ψηνω να παω για κανα 2 μερες ... ειδικα αυτη την εποχη θα ειναι τελεια !

βασιλιτσα φιλε επειδη εισαι μακρια πρεπει να αξηζει να πας....αλλιως ειναι κριμα!!!

δλδ αμα πας τωρα παρασκευή πρωι θα γουσταρης τρελα........ !! να κανεις και σαββατο και την κυριακη δρομο πισω!!!

Themis_81
18/02/2009, 03:58
Αν ειναι να κανω τον κοπο και να ανεβω , θα ανεβω καθημερινες ;)

LARISEOS
18/02/2009, 04:01
δεν νωμηζω να πετυχεις καλυτερες μερες!!!!! αρκει να μην εχει αερα και να ανοίξει το διπλο!!!

Themis_81
18/02/2009, 04:20
Για να δουμε αν θα τα καταφερω απο αδεια και απο $$ ....

LARISEOS
18/02/2009, 04:33
φτηνα να μηνεις και οχι ιδιαιτερες καταστασεις αλλα απολυτα snowbordadikes καταστασεις hard core......... πες μου εμενα να σου πω που να πας,,,,και δεν θα χασεις......στα 1900 υψόμετρο!!!!

φωρας το σανίδι και φεύγεις!!!!!


155974

Themis_81
18/02/2009, 04:59
Αυτα ειναι !!!!!!!

Αντε γιατι πολυ εχουμε σκουριασει στην κωλο Αθηνα !!!:beer:

dez
18/02/2009, 06:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
βασικα....εχουμε παει και εκει..... δεν τρελάθηκα να σου πω την αλήθεια.... δεν εχει off pist και αν εισαι μαγκας και πας καπου πρεπει να πρωσεξεις να μην χαθεις αλλα και να εχει πολυ χιονι γιατι απο κατω ειναι ολο κλαδια το βουνο...

επισης καρτα στην βασιλιτσα βγάζω με 10 ευρο και 8 καθημερινές! και το απάτητο που θα βρω εκει δεν θα το βρω στο bansko..... !
τωρα θα παμε borovetz το τριήμερο!

το bansko ειναι πολυ καλο για skier........ασ πανε ολοι η skier εκει και να μην ερθουν στα απατητα της βασιλιτσας!!!! :lol: :lol: :lol:
εκτος τους freestylades....... οι αλλοι κατεβαίνουν απο το απάτητο και το κάνουν μουνι!
φυσικα κι εχει off-piste στο bansko, αρκετες διαδρομες μαλιστα, οπως και διαδρομες μεσα απο λουκια κι ελατα. Η μονη διαφορα ειναι οτι οι διαδρομες αυτες ειναι ψιλο-μαυρες, δεν ειναι βολτιτσες στην εξοχη

Themis_81
18/02/2009, 07:18
Ορισμενες δεν ειναι καν μαυρες ... Μια χαρα ειναι , απλα σε καποια κομματια που εχει πυκνα δεντρα θελει λιγο προσοχη γιατι εχει κατι κομμενους η σπασμενους κορμους οποτε αν δεν προλαβεις κανενα bunny hop την εβαψες !

LARISEOS
18/02/2009, 08:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
φυσικα κι εχει off-piste στο bansko, αρκετες διαδρομες μαλιστα, οπως και διαδρομες μεσα απο λουκια κι ελατα. Η μονη διαφορα ειναι οτι οι διαδρομες αυτες ειναι ψιλο-μαυρες, δεν ειναι βολτιτσες στην εξοχη

και φυσικα πρεπει να πληρωσεις η να ξερει κανεις να σε παει .....γιατι αγαπητε δεν ξερω εαν εχεις δει ποσω κοστηζει στο bansko να ερθει ενας η δυο για να σε βρουναι!

επισης αλλη ποιοτητα χιονιου,,,,στο ενα απατητο με το αλλο! εμεις εχουμε απ τας ιταλιας! :lol:

the big boy
18/02/2009, 10:15
http://www.snowreport.gr/vasilitsa/

απο οτι φαινεται αυριο θα ειναι κλειστο.

σκεφτηκα να το βαλω για να μην κανεις τσαμπα χιλιομετρα αν τυχον δεν εμπενες snowreport

LARISEOS
18/02/2009, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από the big boy
http://www.snowreport.gr/vasilitsa/

απο οτι φαινεται αυριο θα ειναι κλειστο.

σκεφτηκα να το βαλω για να μην κανεις τσαμπα χιλιομετρα αν τυχον δεν εμπενες snowreport

το ειδα καλα εκανες....βεβαια..! αλλάξαμε την μερα για πέμπτη βραδι για να κάνουμε παρασκευή και να γυρίσουμε!

δεν θα εχει γενηκως τπτ ρευμα επανω ειναι ενα μεγαλο προβλημα και ουτε η σμηξη δεν θα εχει!

kaliba
19/03/2009, 22:38
Κυριακή είμαστε για βασιλιτσα να κατέβουμε το φρύδι με αλμαααααα ?? :lol: :lol:

Cpt. Haddock
20/03/2009, 04:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
μετα της 12.30 πλακωσαν και τα παλιο σκιερ και το οργωσανε ολο.......ΓΑΜΟΤΗ ΜΟΥ!!!!! ΟΛΟΚΛΗΡΩ ΒΟΥΝΟ ΜΕ ΠΙΣΤΕΣ ΠΑΤΗΜΕΝΕΣ.....

pffff...

Με σανίδα 6 τετρ. μέτρα και πας σε απάτητο... :smokin:

Σιγά το πράγμα, για κάντο με πέδιλα φιλαράκι να σε δω :smokin:




Μια αυστρία σας χρειάζεται εκεί που οι σνοουμπορντάδες μετριούνται στα δάκτυλα :evil:

johndoe
20/03/2009, 05:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
pffff...

Με σανίδα 6 τετρ. μέτρα και πας σε απάτητο... :smokin:

Σιγά το πράγμα, για κάντο με πέδιλα φιλαράκι να σε δω :smokin:




Μια αυστρία σας χρειάζεται εκεί που οι σνοουμπορντάδες μετριούνται στα δάκτυλα :evil:


min anoigeis 8ema! aston twra pou pire to ka8aro kai exei iremisei....:rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
20/03/2009, 05:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από johndoe
min anoigeis 8ema! aston twra pou pire to ka8aro kai exei iremisei....:rotflmao: :rotflmao:

Ε, μα...

Καβαλάνε μια σιδερώστρα και θέλουν να λέγονται και χιονοδρόμοι :smokin:

johndoe
20/03/2009, 06:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ε, μα...

Καβαλάνε μια σιδερώστρα και θέλουν να λέγονται και χιονοδρόμοι :smokin:

opws tin briskei o ka8enas....kai egw siderwstra kabalaw! allos paei boulgaria na kabalisei boulgares! sto bouno oloi filoi hmaste!:beer: :beer: (mexri na tsougkrisoun kai na ginei paixnidi!!:smokin: ) to lew giati eida perisi sto bansko skier ellinara me ta paidakia pou ta eixe apo pisw san papakia na kynigaei skier skotsezo ,me kilt parakalw, kai na ton kopanaei me to markoutsi giati perase san bolida anamesa toys kai eri3e OLA ta pitsirikia. sourealistiko pragma sou lew! alla eipame o ka8eis opws tin briskei
:beer: :beer: :beer: :sun:

zephyr1
20/03/2009, 06:07
http://www.youtube.com/watch?v=Av0VsTxJd78&eurl=http%3A%2F%2Fwww.bikenet.gr%2Findex.php%3Foption%3Dcom_smf%26Itemid%3D89%26topic%3D18497.0&feature=player_embedded

:a23:

Cpt. Haddock
20/03/2009, 06:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από johndoe
opws tin briskei o ka8enas....

προφανώς ρε συ, πλάκα κανω


αλλα είναι σιδερώστρα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer:



Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
http://www.youtube.com/watch?v=Av0VsTxJd78&eurl=http%3A%2F%2Fwww.bikenet.gr%2Findex.php%3Foption%3Dcom_smf%26Itemid%3D89%26topic%3D18497.0&feature=player_embedded

:a23:

:eyepop:

johndoe
20/03/2009, 08:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
προφανώς ρε συ, πλάκα κανω


αλλα είναι σιδερώστρα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer:




:eyepop:

nai re sy :beer:
8es na deis kai to kalytero? http://www.youtube.com/watch?v=3YKNeosqL9E
palioximpatzides na toys les apo toy xronoy :bigcry: :lol: :lol: :bigcry:

:beer: :beer: (pi8anon na parw kai egw):eek: :eek: :a31:

dez
22/03/2009, 06:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μια αυστρία σας χρειάζεται εκεί που οι σνοουμπορντάδες μετριούνται στα δάκτυλα :evil:
γκουχκουγκουχουbullshitγκουχου

Cpt. Haddock
22/03/2009, 06:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
γκουχκουγκουχουbullshitγκουχου

νομίζεις... :smokin:

dez
22/03/2009, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
νομίζεις... :smokin:
να λεγα οτι δεν ειχα ιδια πειρα..

Cpt. Haddock
22/03/2009, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
να λεγα οτι δεν ειχα ιδια πειρα..

παρομοίως :wave2:

LARISEOS
23/03/2009, 11:26
1


158995

LARISEOS
23/03/2009, 11:28
2


158996

LARISEOS
23/03/2009, 11:33
3
2 μερες παλεψαμε...... 88 χλμ την ωρα ανεμος!


158997

LARISEOS
23/03/2009, 11:35
4


158998

the big boy
01/04/2009, 15:27
Μια που εχουμε πιασει χιονοσυζητηση!!!!!!
Για δειτε!!!!!!!!!!


160126

the big boy
01/04/2009, 15:27
Φωτο 2


160127

the big boy
01/04/2009, 15:28
Πως σας φαινεται??

kaliba
01/04/2009, 16:00
παιδια δυστυχως σιγα σιγα αποχωρει η καλη ποιοτητα χιονιου. απο εδω και στο εξης εχουμε να κανουμε με σουπες και για αυτο τα παραταω τωρα και ραντεβου του χρονου παλι με ιδιες ποσοτητες χιονιου!


:) :) :)

LARISEOS
01/04/2009, 16:56
απο εδω κι περα λαδώστε και γυαλίστε τα μοτέρ σας!!!!!!

sek
02/04/2009, 01:49
Βασιλίτσα 29/03/09


160178

kaliba
02/04/2009, 09:13
Εμένα μου αρέσει πολύ η Βασιλιτσα γιατί έχει δέντρα και δεν είναι μονότονη η κατάβαση που και που παίρνω και κανένα δέντρο αγκαλιά.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Ψήνομαι να πάω για τελευταία φορά σαββατοκύριακο :sun:

Cpt. Haddock
02/04/2009, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
απο εδω κι περα λαδώστε και γυαλίστε τα μοτέρ σας!!!!!!

Μάλλον ναι...

Ελεγα να ανέβω το Σαββατο αλλα τελικά μάλλον θα παω για σερφάκι μου φαίνεται :lol:

panagiotis dim
02/04/2009, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μάλλον ναι...

Ελεγα να ανέβω το Σαββατο αλλα τελικά μάλλον θα παω για σερφάκι μου φαίνεται :lol:

να ρωτήσω;;; to snowβορντ δεν είναι για αυτούς που φοβούνται μην ανοίξουν τα ποδαράκια τους σε καμμιά στρόφή ;;; :smokin:

the big boy
02/04/2009, 20:41
οχι ρε συ

ειναι για αυτους που γενικα εχουν συνηθησει να τα εχουν κλειστα:smokin:
οι υπολοιποι βολευονται με το σκι για να διευκολυνουν την συνηθεια αυτη:smokin:

johndoe
02/04/2009, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μάλλον ναι...

Ελεγα να ανέβω το Σαββατο αλλα τελικά μάλλον θα παω για σερφάκι μου φαίνεται :lol:



Σημερα πήγε φίλος στην Βασιλίτσα και το χιόνι είναι πραγματικά σουπα!! Το χιονοδρομικό όλο και όλο 10 άτομα (το μόνο θετικό)

kaliba
02/04/2009, 21:26
σωστα μιλας το σκι ειναι για αυτες που ξερουν καλα να ανοιγουν τα ποδια και το snowboard ειναι για αυτους που δεν ξερουν και δεν εχουν μαθει να ανοιγουν τα ποδια. ελπιζω να καταλαβατ


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

panagiotis dim
02/04/2009, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaliba
σωστα μιλας το σκι ειναι για αυτες που ξερουν καλα να ανοιγουν τα ποδια και το snowboard ειναι για αυτους που δεν ξερουν και δεν εχουν μαθει να ανοιγουν τα ποδια. ελπιζω να καταλαβατ


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ετσι εξηγείται ....γιατι πεφτουν με τον κόλο αφού δεν ανοίγουν τα ποδαρακια...:a014:

johndoe
02/04/2009, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotis dim
ετσι εξηγείται ....γιατι πεφτουν με τον κόλο αφού δεν ανοίγουν τα ποδαρακια...:a014:


σκαμε και......με το κεφαλι καμια φορα....και χωρις κρανος.....:winka: :winka:

LARISEOS
03/04/2009, 08:15
πάειιιιιιιιιιιιιιιιι.;)

kaliba
03/04/2009, 14:07
Ενας εμπειρος σκιερ ανοιγει πολλες φορες τα ποδια του σε μια χ διαδρομη ενω ενας snowboarder παει με κλειστα ποδια σε ολη την διαδρομη χ . :wave2: :wave2: