PDA

View Full Version : Έγινε μαλακία...



TOLISTOLAROS
18/02/2009, 09:58
Μόλις παρέλαβα ένα πακέτο και διαπίστωσα ότι μου έστειλε άλλη τρόμπα Nissin απ'αυτή που είχα παραγείλει.
Συγκεκριμένα μου έστειλε

αυτή (http://img136.imageshack.us/img136/6682/nnspr19dxa0.jpg)

ενώ είχα παραγγείλει
αυτή (http://img264.imageshack.us/img264/6821/f8791xb8.jpg)

Τί να κάνω τώρα;Του έστειλα mail(ακόμα δεν έχει απαντήσει,λογικό) αλλά πολύ σπάσιμο ρε γαμώτο...Για να τη στείλω πίσω θέλω 35?.Πώς παίρνω πίσω τα λ7 για μεταφορικά ή και το προϊόν αν δεν έχει να μου στείλει αυτή που ήθελα;

SVX
18/02/2009, 10:26
ποιανου ηταν το λαθος?αν ηταν δικο σου πληρωνεις εσυ επιστροφη

εχει RETURN policy ? η ειναι ιδιωτης..?

αυτο ειναι με τα συναρμολλογουμενα SV μας :sad:

TOLISTOLAROS
18/02/2009, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ποιανου ηταν το λαθος?αν ηταν δικο σου πληρωνεις εσυ επιστροφη

εχει RETURN policy ? η ειναι ιδιωτης..?

αυτο ειναι με τα συναρμολλογουμενα SV μας :sad:
Seller's return policy:
Item must be returned within: 30 Days Refund will be given as: Money Back

Επίσης
If you are not completely satisfied Send them back undamaged within 15days of recieving them and I will refund the full purchase price including shipping!

Καλός φαίνεται(έχει feedback 100%, μέλος από το 2002).Ντάξει,λάθη γίνονται(ψιλομοιάζουν είναι η αλήθεια οι τρόμπες).Θα δω τί θα μου απαντήσει και θα πράξω δεόντος.

SeNNinhA
18/02/2009, 10:41
Ούτως ή άλλως αφού είναι ΔΙΚΟ ΤΟΥ λάθος είναι υποχρεωμένος θα σου στείλει την σωστή χωρίς ΚΑΜΙΑ επιπλέον επιβάρυνση δική σου. Άλλωστε στείλτου πρώτα ενα mail και μετά αγχώνεσαι.

TOLISTOLAROS
18/02/2009, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Ούτως ή άλλως αφού είναι ΔΙΚΟ ΤΟΥ λάθος είναι υποχρεωμένος θα σου στείλει την σωστή χωρίς ΚΑΜΙΑ επιπλέον επιβάρυνση δική σου. Άλλωστε στείλτου πρώτα ενα mail και μετά αγχώνεσαι.
Του στειλα.Πλάκα πλάκα και αυτή που μου έστειλε γαμάτη είναι(η γνωστη 19x21 Nissin του GSXR 1000,Daytona 675 κλπ).Απλά ...


.............

θέλω να ξεφτιλίζω F/A 18 Hornet όταν προσνηώνεται σε αεροπλανοφόρο με γάτζο...:cool: :cool: :cool: :cool:

castoras
18/02/2009, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Του στειλα.Πλάκα πλάκα και αυτή που μου έστειλε γαμάτη είναι(η γνωστη 19x21 Nissin του GSXR 1000,Daytona 675 κλπ).Απλά ...


.............

θέλω να ξεφτιλίζω F/A 18 Hornet όταν προσνηώνεται σε αεροπλανοφόρο με γάτζο...:cool: :cool: :cool: :cool:



:look: :eyepop: :uplate: !!!

sniper
18/02/2009, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Του στειλα.Πλάκα πλάκα και αυτή που μου έστειλε γαμάτη είναι(η γνωστη 19x21 Nissin του GSXR 1000,Daytona 675 κλπ).Απλά ...


.............

θέλω να ξεφτιλίζω F/A 18 Hornet όταν προσνηώνεται σε αεροπλανοφόρο με γάτζο...:cool: :cool: :cool: :cool:

Me το SV; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

devil's animal
18/02/2009, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Του στειλα.Πλάκα πλάκα και αυτή που μου έστειλε γαμάτη είναι(η γνωστη 19x21 Nissin του GSXR 1000,Daytona 675 κλπ).Απλά ...


.............

θέλω να ξεφτιλίζω F/A 18 Hornet όταν προσνηώνεται σε αεροπλανοφόρο με γάτζο...:cool: :cool: :cool: :cool:

ποσο πηγε το μαλλι??


και στειλε και ενα link αν ειναι μαγαζι..
:wave2:

TOLISTOLAROS
18/02/2009, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ποσο πηγε το μαλλι??


και στειλε και ενα link αν ειναι μαγαζι..
:wave2:
To μαλλί πήγε 197 ? (μαζί μ'αυτά που έδωσα στα ΕΛΤΑ).Το θέμα είναι ότι αυτή που παρήγγειλα εδώ έχει πάνω από 350 ?.Άσε να δω τί θα'απαντήσει και βλέπουμε...

TOLISTOLAROS
18/02/2009, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Me το SV; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:
Ζηλεύεις εεεε; :cool:

FestoNero
18/02/2009, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
To μαλλί πήγε 197 ? (μαζί μ'αυτά που έδωσα στα ΕΛΤΑ).Το θέμα είναι ότι αυτή που παρήγγειλα εδώ έχει πάνω από 350 ?.Άσε να δω τί θα'απαντήσει και βλέπουμε... Γιατί δε ψάχνεις να τη πουλήσεις εδώ, και να ξαναγοράσεις αυτή που θες;

TOLISTOLAROS
18/02/2009, 16:05
Apostolos,

That is the new style of the master cylinder, the old style that is pictured is no longer available from Nissin. And it is a 19x20. The mirror mount also should be in the box.. Its not like there are 2 styles available the one I sent you is the latest model..
Cheers!
Lee



Kαι η απάντησή μου:

Lee,
The M/C you have pictured in your store is still available as you can see here
http://www.carpimoto.com/content/prod/l_EN/s_210_Front_Radial_Brake_MC/pr_6673_Radial_Brake_Master_Cylinder_Nissin_19mm_track_for_two_disks_brake_systems.htm

The one you sent me is this one:
http://www.carpimoto.com/content/prod/l_EN/s_210_Front_Radial_Brake_MC/pr_22872_Radial_Brake_Master_Cylinder_Nissin_19x21mm_sell_off_price_street_track_for_two_disks_brake _systems_with_reservoir_and_switch_stop.htm
They are completely different:in the 1st the tube from the reservoir goes to the top of the M/C ,whereas int the second(just like the one you sent me) goes to the side.You are right about the mirror mount though.Check again with your Nissin supplier.

Το ξαναλέω η τρόμπα είναι γαμάτη αλλά δεν είναι αυτή που ήθελα.Θα δω τί θα μου απαντήσει και βλέπουμε

Στην Ελλάδα ποιός φέρνει Nissin;

SVX
18/02/2009, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
To μαλλί πήγε 197 ? (μαζί μ'αυτά που έδωσα στα ΕΛΤΑ)


197Ευρω :eyepop: ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΡΟΜΠΑ?!:hypnotize


156027

TOLISTOLAROS
18/02/2009, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
197Ευρω :eyepop: ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΡΟΜΠΑ?!:hypnotize
Πόσο την πουλάς;

SVX
18/02/2009, 16:16
γιατι δεν ψαχτηκες να κανεις την πατεντα που παιρνουν τρομπα απο DUcati (Ebay) μτχ

ΚΑΙ βγαινει πιο φτηνα?οχι οτι εχω εντρυφησει στο θεμα αλλα κατι εχει παρει 'αυτι μου(SVrider)

TOLISTOLAROS
18/02/2009, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
γιατι δεν ψαχτηκες να κανεις την πατεντα που παιρνουν τρομπα απο DUcati (Ebay) μτχ

ΚΑΙ βγαινει πιο φτηνα?οχι οτι εχω εντρυφησει στο θεμα αλλα κατι εχει παρει 'αυτι μου(SVrider)
Tρόμπα μτχ ΔΕ βάζω στο μηχανάκι μου,πες το ανασφάλεια,πεστο ό,τι θες.Εκτός και αν είναι από γνωστό που τον εμπιστεύομαι.
Τα Ducati έχουν τρόμπες 16x18.Και στην ουσία ΔΕΝ είναι κατασκευής brembo,αλλά made under Brembo Licence.Τις ίδιες έχουν τα R6,R1.
Απλά φρενάρουν πολύ καλά επειδή έχουν καλές δαγκάνες(συνήθως brembo)και δίσκους.
Αυτή που πήρα είναι 19x20 και από τις πιο καλές που μπορείς να βρεις,σαφώς καλύτερη από τις στοκ brembo που φοράνε.
Τώρα αν πας σε racing Brembo,AP αλλάζει το πράγμα..



..................


........................
































όπως και το κόστος...
Αμφιβάλλω πάντως κατά πόσο μια racing Brembo θα κάνει όντως τη διαφορά σε δημόσιο δρόμο γενικότερα και για τη χρήση που κάνω εγώ ειδικότερα.

byron
18/02/2009, 16:38
Το πρόβλημα σου είναι ότι δεν μπαίνει ή ότι είναι άλλο μοντέλο?

TOLISTOLAROS
18/02/2009, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το πρόβλημα σου είναι ότι δεν μπαίνει ή ότι είναι άλλο μοντέλο?
Μπαίνει μια χαρά.Απλά είναι άλλο μοντέλο

byron
18/02/2009, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Μπαίνει μια χαρά.Απλά είναι άλλο μοντέλο


Κράτα τη.

TOLISTOLAROS
18/02/2009, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Κράτα τη.
Mάλλον αυτό θα κάνω...Δώσε βάση:
Apostolos,

I am absolutely positive that this is the newest model of master cylinder from nissin that is available because I had a customer request this type of master cylinder months ago, So I called my distributor to ask for the side inlet reservoir instead of the top inlet I was Instructed that only the side inlet M/C are available.. As far as 19x21mm ? Thats a error on Carpimoto and if you do a search
for Nissin 19x21 youll find a few Euro sites offering it and the picture shows the top fed inlet.. My distributor is the the US importer for Nissin www.shindypro.com and if you check out his website youll see he uses the same pics that I do (old style) doesnt even mention a 19x21mm or a side inlet but All of my nissin master cylinders come from him... .Ill be happy to give you a refund though if your not happy because I cant replace it for the top inlet since they are no longer being produced..
Cheers!
Lee

Όντως το site που μου ποστάρει τα'χει κάνει ...

Ψάχνω εγώ στο ΜΟΤΟΡΟΔΑ (http://www.motoroda.gr/motoroda/product.asp?root_id=3&root_name=Accessories&pf_id=14-MCBR&dept_id=269&showPath=Mast.+Cylinders+\+Nissin+\+Radial+Type)
και βλέπω ότι αυτή που ήθελα έκανε ...525?!!Γι'αυτό μου είχε ήδη κάνει εντύπωση η τιμή του αμερικάνου...
Του απαντάω λοιπόν:

Check this out,

http://www.motoroda.gr/motoroda/product.asp?root_id=3&root_name=Accessories&pf_id=14-MCBR&dept_id=269&showPath=Mast.+Cylinders+\+Nissin+\+Radial+Type

It is a racing Brake M/C (don't be confused by the word "clutch" in the first sentence,bad translation from Greek.Read the whole stuff).
It has different lever,different layout and VERY DIFFERENT price (525 euros=658 USD)unfortunately....
That's why I was so keen on getting the M/C from you..In fact I could barely belivie it!!

I have to give you credits though for your measurements :1000% accurate

Nevertheless the M/C you sent me is one of the best to be found and its price(240USD+6euros I paid for the transfer from Athens to Rodos=197euros) is still a little cheaper from greek dealers.
I will mail you tomorrow about my decision over the M/C.
I nevertheless suggest you changed the picture on your ebay store as not to confuse other future potential buyers.

Apostolos

Oύτως ή άλλως και αυτή που μου έστειλε γαμάτη είναι.Άσε που πολύ ευκολότερα βρίσκεις μανέτες για GSXR παρά για τη racing,που ξεκινά από 200 και κάτι ψιλα με μεταφορικά από carpimoto (http://www.carpimoto.com/product/Lang_EN/Chan_210/Brand_0/Bike_0/Firm_0/Prod_13098.htm) και φτάνει...270? από ΜΟΤΟΡΟΔΑ (http://www.motoroda.gr/motoroda/product.asp?root%5Fid=3&root%5Fname=%C1%EE%E5%F3%EF%F5%DC%F1&pf%5Fid=14%2DMCRL%2D40&dept%5Fid=270&showPath=%CC%E1%ED%DD%F4%E5%F2+%5C+Nissin+%5C+%C1%F0%EB%DD%F2+%CC%E1%ED%DD%F4%E5%F2)

Καλό είναι να σκέφτεσαι και το κόστος σε περίπτωση στραβής...

FestoNero
18/02/2009, 19:50
Εγώ δε κατάλαβα γιατί δε σου κάνει αυτή που σου έστειλε.
Δεν ταιριάζει στη μηχανή σου;
Δεν είναι η ποιότητα/σειρά που ήθελες;

alexioannides
19/02/2009, 03:20
MHN EISAI PAPARAAAS
KARATHSE THN.... MIA XARA 8A EINAI GIA TO TOUBANO SV... SOU