PDA

View Full Version : Στο φραγμα της Χαλκιδας???



blackbusa
18/02/2009, 19:14
Γελλοου....το παρακατω που θα διαβασετε...οσοι το διαβασετε...και αν το διαβασετε...δεν ειναι ακριβως ιστορια του δρομου αλλα δεν ηξερα που αλλου να το βαλω (μην ακουσω καμμια περιεργη προταση παρακαλω:blush: ) και εχω συγγραφικες ανυσυχειες σημερα....λεπον εχουμε και λεμε...

Σημερα ηταν παλι μια απο τις περιεργες μερες που το σωμα σου θελει να αποδρασει (για μυαλο δεν λεμε γιατι αυτο ειναι κιολλας αλλου) και επιβαλλετε μια βολτα προς καποιον κοντινο προοσρισμο μια και η ωρα αναχωρησης αποφαστιστηκε να ειναι στις 4μμ περιπου (ωρα αποφασης 3μμ περιπου)...

''ΕΟ Λαμιας η ΕΟ Κορινθου???δεν πας στην Χαλκιδα που την εχεις και αχτι απο την κυριακη που μας περασε???ναι...αποφασιστηκε....Χαλκιδα...''
Το παπιοbusa βγαινει απο το γκαραζ....γινεται ο σχετικος ελενχος....και βουρ για το πρωτο βενζιναδικο...αφου φουλαρω στην Ιερα Οδο με συνοπτικες διαδικασιες βρισκομαι στην ΕΟ αρχιζοντας να σκεφτομαι που θα κατσω για καφε....''Αλυκες η παλια γεφυρα???''πλησιαζοντας στο υψος της Κηφησιας και εχοντας αντιμετωπιση αρκετη κινηση εως εκεινη την στιγμη το gpm (giaton boutso myalo) κανει ενα reprogram στην διαδρομη τις βολτας...και απο βολτα Θησειο-Χαλκιδα εγινε βολτα Θησειο-Οτι ναναι....στην πρωτη εξοδο παω δεξια...γνωστα μερη λεω...καπου εδω ειναι και ενα γλυκο αγορι που κερναει και καφε...''λες να σταματησω για ενα καφεδακι στα γρηγορα μαζι με ενα γεια???μπαααααααα δεν εχει καφε αυτος και θα με στειλει να παρω και για αυτον....:lol: θελω να οδηγησω λεμε...συνεχα''....ανεβαινω προς Εκαλη....στην πρωτη σοβαρη διασταυρωση πηγαινω προς τα δεξια αλλα αυτοματα κανω επιτοπου πισω (με προσεχτικο ελενχο εννοειτε) γιατι μια πινακιδα μου τραβηξε την προσοχη....μπλα μπλα μπλα Μαραθωνας....η διαδρομη παντα απιστευτη μεσα στο πρασινο....στον καθαρο αερα....στα ελαχιστα αυτοκινητα....στο σχετικα καλο οδοστρωμα (χωρις καθολου υγρασιες :winka: )...στην τελεια θερμοκρασια για εμενα και για το scooterobusa (11 βαθμους εγραφε καπου)....μετα απο λιγο φτανω στο φραγμα...ενα καφεδακι επιβαλλετε....
Στην αρχη καθομαι μεσα....ερχετε η σερβιτορα με 2 νερα....της λεω ειμαι μονος μου....κολλαει...χαμογελαω...μου λεει πως και γιατι για να πει κατι...ενα διπλο espesso απανταω...ενω ετοιμαζεται το καφεδακι μου καταλαβαινω οτι κανενας τοιχος δεν μπορει να με αντεξει....σηκωνομαι και τις λεω θα κατσω εξω....παλι κολλαει...ξαναχαμογελαω...με το που καθομαι εξω γινομαι θεαμα για τα 10 ολα και ολα ατομα που ηταν στο μαγαζι (με τις γατες στην σουμα)....ΑΠΟΛΑΥΣΗ....η θεα...ο καφες...το οξυγονο...τα prince μαλακά...το φραγμα...η λιμνη...η ηρεμια και γαληνη....ΟΛΑ ΑΠΟΛΑΥΣΗ....

blackbusa
18/02/2009, 19:15
:)


156046

blackbusa
18/02/2009, 19:16
:p


156047

blackbusa
18/02/2009, 19:49
Αν και η χαλαρωση ηταν σε maximun overdose ενα καμπανακι (οχι απο το γνωστο ανεκδοτο με τον αραπη:sad: ) χτυπησε παλι το gpm...''μια και εισαι εδω και εχει και γαματη μερα δεν πεταγεσε και μια προς Σχοινια...ετσι πανω στην τρελλα σου???''η αποφαση δεν ηταν τοσο δυσκολη τελικα και χωρις να το καταλαβω βρισκομαι στον δρομο...το γνωστο χαλια ντεκορ με πρασινο παντου με κατατρεχει οσπου να φτασω στον Μαραθωνα πολη(νομιζω δηλαδη)...εκει γινεται αμεση αλλαγη....λιγοτερο πρασινο να σε πνιγει...σπιτια....μεγαλυτεροι σε φαρδος δρομοι....αυτοκινητα αρκετα....μαλακες βλαχοι που στριβουν (δεν εννοω τα ξερετεεσειςβρε) οπου και οπως ναναι....τεσπα....''δεν μπορει να μου χαλασει τιποτα αυτην την βολτα''....ο προορισμος ειναι το ''ΚΑΡΑΒΙ'' για ενα τσιγαρο και πισω....καπου εκει ξεπροβαλουν 2 μεγαλες κερκιδες και μια πινακιδα που εγραφε ''Ολυμπιακα κατι Κωπηλατικο-Καγιακ κλπ''...ο δρομος ΓΑΜΑΤΟΣ :D αλλα χωρις φρεατια :wacko: και μια ευθεια σκετη αμαρτια :blush: ....τεσπα...ο προορισμος εχει κιολλας αλλαξει και αποφασηζω να συνεχεισω ευθεια καπου σε εναν δρομο οσπου να βαρεθω...καποια στιγμη μπροστα σε εναν φουρνο η κατι τετοιο τσεκαρω ενα σκυλο ετοιμο για επιθεση...πριν προλαβει να κουνηθει ειναι κανα χλμ πισω....σπιτια διασπαρτα....δεντρα σκορπια αλλα εστω πολλα να γεμιζουν τον χωρο....μετα απο 5-6 χλμ ως νεος forrest gump αποφασιζω οτι η βολτα πρεπει να λαβει τελος και να γυρισω σπιτι μου...180 μοιρες και επιστροφη απο το ιδιο σημειο με τον σκυλακο....ενω πλησιαζω την red zone ειναι ενα αλλο παλλικαρι με ΤΑ που προσπαθει να αποφυγει το ιδιο σκυλο που εφερε ενισχυσεις....την κοπαναει ευκολα γιατι τα 2 συμπαθεστατα τετραποδα βρηκαν ενα πιο μεγαλο και κουλο βοδι να κυνηγησουν....ενω ειμαι σε φαση να ανοιξω το γκαζι και να την κοπανησω ο ενας μου πεταγετε στην μπροστινη ροδα....φρενα...σταματημα...εντονο κοιταγμα....μια δεξια...μια αριστερα (με ειχαν κυκλωσει :look: )...γαβ γαβ ο αριστερα εντονα....γαβ γαβ και ο δεξια κουνοντας την ουρα...3 μετρα και παλι μπροστα στην ροδα ο αριστερος μαλακας (καμμια σχεση με πολιτικο σχολιο...μην γαμισετε και αυτη την συγγραφικη κοτσανα σας περικαλω :sick: )...ο δεξια ειναι πιο συζητησημος....ξανα εντονο κοιταγμα...ψιλοκωλονουν...κανουν λιγο πισω...ανοιγω το γκαζι και μην το ειδατε τον Παναη....''παρτε τα @@ μου'' σκεφτομαι και γελαω....
βασικη σημειωση επισημανση....δεν ανυσυχουσα για καμμια δαγκωματια γιατι επαιζαν μποτουλες sidi vertigo goretex σουπεργουαου....

blackbusa
18/02/2009, 19:53
:smilea:


156049

blackbusa
18/02/2009, 19:55
;)


156050

blackbusa
18/02/2009, 20:45
Τελικα σε αυτην την ζωη οτι δινουμε παιρνουνε...δεν ξερω αν ειναι κανονας η αν ειναι ορος αλλα το ξερω....απλα δεν φανταστηκα να γινει τοσο συντομα...''μια και ειμαι εδω δεν παω να δω πως ειναι αυτο το κωπηλατοδρομιο???''....δεξια στην πινακιδα...κανω καμμια 50 μετρα και βρισκω μπροστα μου τα χαρακωματα...τις ταφρους γεματα με κροκοδειλους και πιρανχας κλπ κλπ....βασικα υπερβαλω λιγο (σωωωωωωωωωωωπα)....απλα ειχε συρματοπλεγματα και ενα κουτι (δεν μου ερχεται τωρα η λεξη...booth νομιζω)...πριν προλαβω να πλησιασω πεταγεται σαν ελατηριο μια σεκιουριτου και ερχεται κατα εμενα....φρενα...διαλογος...θα ηθελα να τονισω οτι δεν ακουγα και καλα γιατι ακουγα metallica (Νothing else Matters)και πρεπει να της φωναζα αλλα νοημα βγαλαμε....

-ΓΕΙΑ
-γεια σας...που πατε???
-ΜΕΣΑ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΙΞΩ ΜΙΑ ΜΑΤ....(με εκοψε)
-δεν μπορειτε να μπειτε μεσα...
-ΓΙΑΤΙ???
-δεν μπορειτε να μπειτε μεσα...
-ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ...ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ???
-γιατι θελετε να μπειτε???(ωπα...χτυπημα κατω απο την μεση)
-ΕΕΕΕΕΕΕ....ΒΑΣΙΚΑ ΠΕΡΝΑΓΑ ΑΠΟ ΕΔΩ....ΑΡΓΗΣΑ ΒΕΒΑΙΑ 5 ΧΡΟΝΑΚΙΑ(μην σχολιασετε...ξερω ξερω...) ΑΛΛΑ ΚΑΛΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ...
-δεν μπορειτε να μπειτε μεσα...
-ΕΡΓΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΜΕΝΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΕΕΕΕΕΕ???
-...(αμηχανια)
-ΑΛΛΑ ΤΙ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ...ΕΣΥ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ...ΚΑΛΗ ΒΑΡΔΥΑ ΚΟΠΕΛΛΙΑ...
-ευχαριστω
-ΩΡΑΙΑ ΠΗΡΑ ΠΙΣΩ ΤΑ @@ ΜΟΥ...LOL(αυτο το ειπα απο μεσα μου εεεεεεεεε)

Ο δρομος της επιστροφης συνεχειζετε με σκοπο απο Νεα Μακρη-Αγ.Παρασκευη κλπ κλπ αλλα στο ξαφνου αναμνησεις απο πολυ παλια ξεπεταγονται απο το πουθενα....''θα πας απο Διονυσο...ΤΕΛΟΣ''...οταν γινοντουσαν τα εργα γιο το ΑΘΕΝΣ 04 κατι φτιαχνανε...γεφυρα ηταν???τουνελ ηταν???ακομα το φτιαχνουν :rotflmao: ....ευτυχως προσεξα την μικροσκοπικη κιτρινη πινακιδα που εγραφε "παρακαμψη κατι Διονυσος"....δεξια....ευθεια...αριστερα....δεξια....και μετα παλι γνωριμος δρομος....ειχα βεβαια να περασω παρα πολλα χρονια και εκανα την διαδρομη με την ΕVO αλλα κατι ειχε μεινει στην μνημη....μεχρι και την αριστερη στροφη που ειχα μπει με παραπανω (τριτη σκασμενη αντι για δευτερα) και πηγα να κατεβω μια πλαγια σαν τους DUKES...τοτε δεν πονεσε καθολου γιατι με συγκρατησε μια πετρα με τους μπροστινους τροχους να κρεμονται στο κενο και ενα σκισμενο κολλαρο τουρμπινας....σημερα θα ποναγε πολυ γιατι εχουν βαλει μπαριερες (μονο το μασκακι με το ελεφαντακι πρεπει να κανει και 200 γιουργια)...οι μουτζες φανταζομαι θα ηταν ιδιες και σημερα οπως τοτε....στην διασταυρωση προς Πεντελη η προς Κηφησια γινεται αλλη μια σταση για τσιγαρακι και ανασυγκρωτηση σκεψεων....''Ωραια ειναι εδω πανω...πφφφφφφ....'' μετα απο 2 τσιγαρα και συνεχομενη συσκτοτηση και μειωση της θερμοκρασιας τα κουραγια για την διαδρομη προς Πεντελη εξαφανιζονται αμεσα και εχει χαραχτει η τελικη διαδρομη επιστροφης...''οπως ξεκινησα ετσι θα γυρισω...βουρ για εθνικη''...δυστηχως η ευτυχως το γλυκο αγορι ειχε κλεισει το μαγαζι (ασχετα αν δεν περασε καμμια σκεψη για σταση)...στην ΕΟ παρα μα παρα μα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΕΜΕ κινηση....''πως την παλευουν ρε πουστη μου???πως???''....εγινε και μια μικρη παρακαμψη μεχρι Αλιμο περιπου για λογω ανωτερας βιας αλλα ελπιζω να αξιζε τον κοπο....

blackbusa
18/02/2009, 20:47
:sun:


156051

blackbusa
18/02/2009, 20:49
:)


156052

blackbusa
18/02/2009, 20:52
Παντα μου αρεσαν οι βολτες οτι ναναι....παντα μου αρεσαν να ειμαι για την παρτη μου....αυτην την φορα οσο ωραια και να ηταν σαν να ενιωθα οτι κατι ελειπε...τεσπα...

ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ....

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

filipp0s
19/02/2009, 01:41
Ιταλέ...! Μ' εσιαξες πρωί-πρωί...! Σωραίος :winka:


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

makis206
19/02/2009, 02:00
:beer: :beer: :beer: :wave2: :beer: :beer: :beer:

XJR_Billy
19/02/2009, 02:39
:sun: :beer: :beer: :) :beer: :beer: :a013: :beer: :beer: :beer:

JAD
19/02/2009, 02:40
:beer: :beer: :a18: :beer: :beer:

xrlantz
19/02/2009, 02:46
μπλάκ_φίλε_μου :a10:

harris_x
19/02/2009, 02:55
:a19:

Bavarian
19/02/2009, 03:17
M' eftiakses proi proi.Telika me afta pou diavazo kai tis monaxikes voltes pou kaneis moiazoume poly...


Avrio Paraskevi tha kano mia moxaxikh edo konta ama goustareis na pame parea steile pm.



O Etairos "vlakas"

Nikos.

road spirit
19/02/2009, 04:53
γεια σου ρε Πάνο :beer:

MikeG
19/02/2009, 05:05
Ρακάκι για το φιλαράκι!

Ένα φλασκί ρακί έλειπε....:winka:


:beer: :beer: :beer: :wave2:

EVI
19/02/2009, 05:11
ωραια...αλλα εχω μια απορια...τελικα το μπουσα σου ειναι παπι?η σκουτερ? :p :p :p :p

τελεια!:winka:

VegasKitty
19/02/2009, 06:04
Αυτα ειναι ρε Πανο, μας εφτιαξες :a013:


Παντα πολλες τετοιες βολτες να κανεις! :winka:


Such a simple thing, but such a cleansing and calming of the soul... :smilea:

kaps
19/02/2009, 06:13
Δηλαδή φράγμα Μαραθώνα ...:D

Gandalf dr685sm
19/02/2009, 06:30
Η βόλτα αυτή είναι κλασσική για κάθε Σ/Κ για την πάρτη μου , μιας και το σπίτι είναι σχεδόν πάνω απο το φράγμα.

Είναι όντως διέξοδο απο την καθημερινότητα...

Να σαι καλά ρε Πάνο.


Gandalf

npat
19/02/2009, 06:48
:beer: :beer:

DimChios
19/02/2009, 07:09
αμα ηταν να γραφουμε καθε τι μοναχικο που κανουμε...

:rolleyes: :smokin:









απο την αλλη, ολοι μας δε γραφουμε τις μαλακιες μας?

:rolleyes:






:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μπραβο ρε μλκ! :beer: :beer: :beer: :beer: :D

chr1s_86
19/02/2009, 07:20
ωραία βόλτα, μπράβο!

:beer: :winka:

devil's animal
19/02/2009, 07:46
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Aggelos_SV
19/02/2009, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa

....ειχα βεβαια να περασω παρα πολλα χρονια και εκανα την διαδρομη με τηνΕVO αλλα κατι ειχε μεινει στην μνημη....μεχρι και την αριστερη στροφη που ειχα μπει με παραπανω (τριτη σκασμενη αντι για δευτερα) και πηγα να κατεβω μια πλαγια σαν τους DUKES...τοτε δεν πονεσε καθολου γιατι με συγκρατησε μια πετρα με τους μπροστινους τροχους να κρεμονται στο κενο και ενα σκισμενο κολλαρο τουρμπινας ....σημερα θα ποναγε πολυ γιατι εχουν βαλει μπαριερες (μονο το μασκακι με το ελεφαντακι πρεπει να κανει και 200 γιουργια)...



Δε μας τα 'χες πει αυτά μωρή κουφάλα!!!!!!!:winka:

:beer: :beer: :beer:


...για τα υπόλοιπα ...στα @@ μου...σιγά τη βόλτα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


156120

tai
19/02/2009, 11:33
:a013:
Για την βόλτα και το κείμενο







:a22: :a22:
για τα turbo και τα μπασίματα





ΚΟΤΑ:smokin: