PDA

View Full Version : 27/3/2005 - To Tetραγωνο



sniper
28/03/2005, 09:07
Μετά από απουσία μηνών..........


και επειδή το χρειαζόμασταν.....

κάναμε μια βόλτα στο τετράγωνο :sun:


11052

angels_gr
28/03/2005, 09:13
Μπράβο σας παιδιά. Μια μικρή όμορφη βόλτα.
:)

nikoskkk
28/03/2005, 09:26
Νομίζω ότι αυτό το
τετραγωνο (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=7525)

το προγραμματίζουν και άλλοι!!! Για το επόμενο σκ. Δώσε τα Φώτα σου!!!

hornet
28/03/2005, 09:41
Αποφαση στο φτερο που λενε και μιας και ο Νικος ηθελε βολτα με το cbr κομπλε απο πλαστικα κλπ λεμε ας παμε.Βασικα θα πηγαιναμε ξυλοκαστρο και μετα καμια ορεινη κορινθια αλλα σιγα μη του καθοταν!Το πρωι ξυπνησα με περιεργες διαθεσεις και λεω χμμμ οποτε στο καφε στο περιπτερο ριχνω το δρομολογιο ....μεσα λενε και οι αλλοι.
Εθνικη για ξυλοκαστρο χαλαρα γιατι εχει κινηση στο αντιθετο και δεν ειμαστε για φιλακια!!!Φτανουμε ξυλοκαστρο πινουμε νερακι κοκακολιτσα τρωμε και μια παστουλα ...Ο θανος γαμωσταυριζει γιατι βγαινει η διαιτα εκτος οριων αλλα την καταφερε τη καρυδοπαστα!!
Ο καιρος ειναι μουντος αλλα δεν ειναι ανησυχητικος οποτε ξεκιναμε για πατρα....μπροστα οδηγαει ο νικος και μαζευει τα μυγακια πισω θανος τελευταιος εγω ο οποιος δεν εχω μαζεψει ουτε ενα μυγακι!Πιο κατω στοπ για τσιγαρι και κενωση ουροδοχου.
Μετα απο λιγα χιλιομετρα και καποια λεπτα της ωρας εγινε το ιστορικο:

ΠΕΡΑΣΑ ΤΗ ΓΕΦΥΡΑ ΡΙΟΥ ΑΝΤΙΡΙΟΥ (Ναι βαλαντη τα ακους;;;;;;) βασικα τη περασα ινκογκνιτο και δεν φωναξα καναλια και εφημεριδες...κουραστικα πραγματα....Τωρα να σας πω και ενα μυστικο:

Μολις περασαμε τη γεφυρα τα κλιπονς της βεφας με τραβαγαν για Αρτα αλλα λεω αστο να μην το χοντρυνω...και ετσι στριψαμε για Ναυπακτο (0μ υψομετρο!) (χαχα χρηστακο!).Μολις ξεσκαρταραμε ναυπακτο αμολυσαμε για γαλαξειδι σβελτα και ομορφα η κατα το αγγλικοτερον nice and easy...!!


Αχ αυτη η διαδρομη μπορει να την εχω κανει απειρες φορες αλλα παντα με αιχμαλωτιζει και με τα καινουριους διαβολους τριβολους πανω στη βεφα ολα ειναι μια ευθεια.Μετα απο παιχνιδακι με τις στροφες αλλα και μια τρομακτικη κινηση φτανουμε γαλαξειδι.

Μασα κοντα στο κυματακι και καλαμαρακι και σαλατουλα και πατατουλες (Μαμαλακης γαρ).

Μινι συμβουλιο αφου εχουμε 3 επιλογες:
1.Δεσφινα
2.Δελφοι
3.αμφισσα μπραλος

Τελικα το αποφασισαμε πανω στο δρομο οποτε αναβαση δελφοι με τη γλυστερη ασφαλτο αλλα και την ωραια θεα.Δελφοι αραχωβα (υψομετρο δεν ξερω ρωτατε το χρηστο!) ολα τιγκα στο κοσμο.Καταβαση και ωραια αλλα σε μια στροφη ο θανος επαθε τραβηγμα και εκανε ασκησεις εδαφους για να το ξεπερασει ναναι καλα και ο ανθρωπος στο αυτοκινητο που ενδιαφερθηκε.Με τα πολλα κατεβηκαμε και φτασαμε λειβαδεια και πηραμε το δρομο για καστρο.Μολις βγηκαμε εθνικη πηξαμε στο αυτοκινητο...γρηγορες αλλα σιγουρες κινησεις για να περναμε τα κουτια και φτασαμε στη διασταυρωση ριτσωνας οπου χωρισαμε.Τα παιδια για αθηνα και εγω για χαλκιδα...χαλαρη καταβαση και τσουπ εφτασα στο προορισμο μου

Παιδια το ευχαριστηθηκα απειρα να μαστε καλα και υπομονη εως την επομενη

Tigas
28/03/2005, 09:43
ΑΥΤΗΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 3-4-2005.
ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΙΔΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗΣ ΑΥΤΟ ΤΟ 3-ΜΕΡΟ:wave2:

hornet
28/03/2005, 09:44
οτι πληροφορια θετε πειτε ξερουμε και τις πετρες εκει

RapidShade
28/03/2005, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Αποφαση στο φτερο που λενε και μιας και ο Νικος ηθελε βολτα με το cbr κομπλε απο πλαστικα κλπ λεμε ας παμε.Βασικα θα πηγαιναμε ξυλοκαστρο και μετα καμια ορεινη κορινθια αλλα σιγα μη του καθοταν!Το πρωι ξυπνησα με περιεργες διαθεσεις και λεω χμμμ οποτε στο καφε στο περιπτερο ριχνω το δρομολογιο ....Παιδια το ευχαριστηθηκα απειρα να μαστε καλα και υπομονη εως την επομενη


Ρε κουφαλίτσα... μόνο όταν είμαι εγώ έχεις
τις δύσκολες μέρες για βόλτα και θέλετε
όλοι κοντινά...καλαααααα.....
το εκλαμβάνω (επιεικώς) ως προσβολή και
αναμένω να δω τι μέλλει γενέσθαι...

ΟΥΣΤ ΚΩΛΟΠΑΙΔΑ!!!

Μπράβο ρε... γαμώ!!!!
:wave2: :winka: :wave2:

Tigas
28/03/2005, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
οτι πληροφορια θετε πειτε ξερουμε και τις πετρες εκει

ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ ΜΕΧΡΙ ΑΘΗΝΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ,
ΣΤΟ ΕΠΑΝΩ ΚΟΜΜΑΤΙ ΡΙΞΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΗΜΕΙΟ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΤΑΣΗ, ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ ΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΠΕΤΑΓΑΤΕ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΚΑΜΙΑ :rotflmao:

crs-k
28/03/2005, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
..................
αραχωβα (υψομετρο δεν ξερω ρωτατε το χρηστο!)
..................


Η Αραχωβα ειναι στα 850μ, για την Ναυπακτο εχεις δικιο, ειναι στο 0 !!!

:lol: :rotflmao: :lol:



Μπραβο παιδακια ...

Παντα τετοια! :wave2:

sniper
28/03/2005, 10:20
Επιτέλους μετά από καιρό και αφού το CBR έβαλε τα καλά του, αποφασίστηκε στο όρθιο μια μίνι βόλτα....


Το τοπίο γνώριμο αφού το από κάτω το έχουμε κάνει 100άδες φορές ενώ το από πάνω είναι η πίστα του Στάθη......

Μετά λοιπόν από απουσία μηνών, ξαναάκουσα τον κινητήρα στις 12.000 να γουργουρίζει, τα diablo να μην καταλαβαίνουν τίποτα και μάλλον είχα ένα χαζό χαμόγελο σε όλη την διαδρομή....

Εχθρός τα μυγάκια τα οποία ήταν και καλοθρεμμένα και έσκαγαν με ένα καταπληκτικό πλατς πάνω σε κράνη και μπουφάν δίνοντας μία απόχρωση του κόκκινου πάνω στο μάυρο.......

Ο καιρός σύμμαχος αφού δεν είχε μεν ήλιο αλλά δεν έκανε κρύο.... Τα καλαμαράκια τελείωσαν στο Γαλαξίδι (παραγγείλτε κάτι άλλο οι επόμενοι :lol: ) Δεν υπάρχει Coke Light.... Μόνο Sprite :lol:

Σταμάτημα ξαφνικό για να δούμε την παράσταση της Λίμνης των Κύκνων από τον Θάνο στην κατηφόρα..... Πιρουέτες κλπ..... Τι Μπολσόι και Κίροφ..... Ο "Δεν μπορώ να βάλω το πόδι στον μαρσπιέ" έδωσε ρέστα :lol: Μέχρι και ακροατήριο είχαμε μία Alfa που έκατσε στην άκρη του δρόμου να απολαύσει το θέαμα...

Ξεκινάμε και πάλι την κατάβαση και Audi Station προσπαθεί να αποδείξει ότι πάει πιο γρήγορα από εμάς και το καταφέρνει αφού τον αφήνουμε να κάνει ασκήσεις θάρρους μέσα στην κίνηση...

Απολογισμός :

Περάσαμε καταπληκτικά.
Δεν έγινε κανένα απρόοπτο.
Ο Θάνος είναι δεινός χορευτής.
Ο συγκεκριμένος δρόμος είναι γαμώ.
Το CBR κάνει ότι του λές.
Τα μυγάκια μπορούν να πάνε να γ@μηθούνε.......

Θάνος
28/03/2005, 12:20
Ένα δρόμο ξέρω κι εγώ καλά και έπαθα τράβηγμα πάνω στο καλύτερο... :sad:

Μήτσος1
28/03/2005, 22:55
Λοιπόν η βολτάδα μας θα είναι φανταστική. Όσοι πιστοί προσέλθετε...

apav
29/03/2005, 10:10
Ωραία διαδρομή! :beer: