PDA

View Full Version : Δημοσιοσ Δρομοσ Για Πολλα



tzanismille
28/03/2005, 11:21
Καλημερα!υπαρχει καποιος δρομος με σχετικα μικρη κινηση,καλη προσφηση και καλες στροφες?(ολα αυτα λογο ελειψης πιστας)Μην μου πειτε τα γνωστα(επιδαυρο,μπραλο κτλ)κατι καινουριο.(η αγια αννα χαλασε απο προσφυση η μου φαινεται?)

Πιστα γιατι δεν φτιαχνει ενας ιδιωτης?ειναι τα λεφτα τοσα πολλα η ειναι θεμα νομοθεσιας?


11056

George-3-
28/03/2005, 16:16
Επειδη το εχω ψαξει το θεμα υπαρχει γερμανικη εταιρια που σου φτιαχνει την πιστα τζαμπα αλλα την εκμεταλευεται (οχι πληρως για καποια χρονια)...ομως ειμαστε στην Ελλαδα και η ΕΛΠΑ δεν ειναι και ο πιο συνεργασιμος φορεας οποτε
no αδεια
no πιστα:wave2:

SF
28/03/2005, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzanismille
Καλημερα!υπαρχει καποιος δρομος με σχετικα μικρη κινηση,καλη προσφηση και καλες στροφες?(ολα αυτα λογο ελειψης πιστας)Μην μου πειτε τα γνωστα(επιδαυρο,μπραλο κτλ)κατι καινουριο.(η αγια αννα χαλασε απο προσφυση η μου φαινεται?)

Πιστα γιατι δεν φτιαχνει ενας ιδιωτης?ειναι τα λεφτα τοσα πολλα η ειναι θεμα νομοθεσιας?

Είναι θέμα συμφερόντων και μίζας. Αλλιώς θα μπορούσαν πολλοί να έχουν κάνει... Από τον Βωβό και τον Τζίγκερ μέχρι τις Τεχνικές Εκδόσεις κ.α.

Α! Κι αν θες να στίψεις το εργαλείο σου, κατέβα κανέναν Αχλαδόκαμπο :)

kostom
28/03/2005, 19:36
Εξαρτάται πώς λές τα πολλά...
Πολλά πλαγιασμένος ή πολλά και τελικιασμένος??
Γιατί διαφέρουν κατά πολύ αυτά τα δύο...
Το πρώτο θέλει εμπειρία-γνώσεις-εμπιστοσύνη στην μοτό
και το άλλο απλά ανοίγεις τον καρπό και πάς...
Γιατί και ο Μπράλλος και το Αρτεμίσιο είναι "γρήγορα"
κομμάτια άν μπορείς να στρίψεις με 190+....
Η Επίδαυρος σε αρκετά κομμάτια είναι πολλή τεχνική
αλλά αρκετά "τυφλή" και υπάρχει και το κομμάτι
Ναύπακτος-Ιτέα το οποίο είναι 50-50.... Αυτά θυμάμαι
αυτήν την στιγμή....
Και φυσικά καμία απο αυτές τις προαναφερθείσες διαδρομές
δεν είναι καθόλου μα καθόλου ασφαλής.
Όσο για Αγ Άννα που είπες η γνώμη μου είναι ότι εκείνος
ο δρόμος είναι για μηχανάκια μέχρι 90άλογα γιατί η
διαδρομή παραείναι κλειστή για SS


11112

GTZ750
28/03/2005, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
......Όσο για Αγ Άννα που είπες η γνώμη μου είναι ότι εκείνος
ο δρόμος είναι για μηχανάκια μέχρι 90άλογα γιατί η
διαδρομή παραείναι κλειστή για SS


θα μου επιτρεψεισ να εχω αλλη αποψη γιατι εχω δει αλλα πραγματα!:D εχω βιντεο(dvd) που αμα το δειτε θα αλλαξεις γνωμη!:hypnotize εγω επαθα πλακα οταν το ειδα:look: :look: ειναι με ενα ducati 749(κιτρινο) και ενα gsxr 1000:eyepop: βεβαια ο ενας απο οτι ξερω ειναι οδηγος αγωνων(χαλκιδεως ειναι και γνωστος σε πολλους σας):sun: τα ατομα πανε πολυ τεζα!:uplate: αμα εχετε παει το δρομο σας λεω χαρακτηριστικα οτι στις στροφες πριν το προκοπι(Αγ.Ιωαννη το Ρωσο) εκει οπου εχει ενα τσιμεντενιο τοιχο και καθολου ορατοτητα στις στροφες μπαινουν με 140-180:uplate: :uplate: (αν θυμαμαι καλα):D :D :D

GTZ750
28/03/2005, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
θα μου επιτρεψεισ να εχω αλλη αποψη γιατι εχω δει αλλα πραγματα!:D εχω βιντεο(dvd) που αμα το δειτε θα αλλαξεις γνωμη!:hypnotize εγω επαθα πλακα οταν το ειδα:look: :look: ειναι με ενα ducati 749(κιτρινο) και ενα gsxr 1000:eyepop: βεβαια ο ενας απο οτι ξερω ειναι οδηγος αγωνων(χαλκιδεως ειναι και γνωστος σε πολλους σας):sun: τα ατομα πανε πολυ τεζα!:uplate: αμα εχετε παει το δρομο σας λεω χαρακτηριστικα οτι στις στροφες πριν το προκοπι(Αγ.Ιωαννη το Ρωσο) εκει οπου εχει ενα τσιμεντενιο τοιχο και καθολου ορατοτητα στις στροφες μπαινουν με 140-180:uplate: :uplate: (αν θυμαμαι καλα):D :D :D


για να μην παραξηγηθω συμφωνο οτι ειναι επικυνδινος ο δρομος με αναμφυβολα κομματια ασφαλτου με χαμηλη προσφυση και αρκετα κλειστος!!:sun: για μενα ειναι καταλληλος για supermotard:wave2: :wave2:

kostom
28/03/2005, 23:11
Ας πηγαίνει και με 200 στην συγκεκριμένη διαδρομή και
αν κατάλαβα καλά μιλάς για το DVD του Μιμίκου....
Η συγκεκριμένη διαδρομη δεν ενδεικνλυεται για SS μεγάλου
κυβισμού και ιπποδύναμης για τον λόγο ότι δεν υπάρχει
πρόσφυση και παραείναι τυφλή η όλη διαδρομή.

kostom
28/03/2005, 23:13
Γκαβός είμαι????
Γράφω τα ίδια με εσένα?????



Μετά από αυτό.....


11115

free rider
29/03/2005, 06:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Γκαβός είμαι????
Γράφω τα ίδια με εσένα?????



Μετά από αυτό.....

μπαααα δεν είν τίποτσσσ

το βε δύο φταίει...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tzanismille
29/03/2005, 09:07
Τα 190+ που λες τα εχω κατα πολυ...
Στην Αγ Αννα με το 636 με ξεφτυλισε ενας Δουκας τοσο οσο δεν παει αλλο
Παλι καλα που ηταν γνωστος.
Εκει που ειχα πλαγιασει και περιμενα να τελειωσει η στροφη το Μαλα@@@σμενο ανοιγε το γκαζι και περνουσε διπλωμενος
Μεχρι περσι στην Αγ αννα ηταν καλα ομως φετος και με καινουρια λαστιχα(corsa)το μηχανακι πηγαινε βαρκα γιαλο και περισσοτερο στο πηγαινε.(ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ?ΕΓΙΝΑΝ 2 ΑΝΑΒΑΣΕΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΕΡΣΙ!)
Αυριο εχει track day στα μεγαρα?Τι πρεπει να κανεις για να μπεις μεσα?
Για την πεντελη τι γνωμη εχετε?


11143

ktm640lc4
29/03/2005, 16:03
Καλησπερα καταρχην σε ολα τα παιδια του φορουμ. Μολις εκανα εγγραφη. Πολυ ωραιο φαινεται παντως το φορουμ

Μια ερωτηση επειδητον δρομο για προκοπι το εχω κανει ισα με 50 φορες πανω κατω και επειδη ετυχε να δω ενα βιντεακι στην εκθεση μοτο με 4 μηχανακια που πηγαιναν χωρις αυριο (νανε καλα) μηπως μπορω να εχω και εγω αυτο το ντιβιντι???????

Αν γινεται να βρεθω με καποιον που το εχει να το παρω???

Οσο για τον χαλκιδαιο που λετε ισως καταλαβα ποιος ειναι αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος, αν ειναι ομως ειναι πολυ χερας ο τυπος.......

hornet
29/03/2005, 16:06
ναι καλα καταλαβες ειναι ο μιμικος!

ktm640lc4
29/03/2005, 16:10
Παντως το ντιβιντι που επαιζε στην εκθεση ειχε 4 μηχανακια οχι 2.
Δεν ξερω αν ειναι το ιδιο.

Τον μιμικο τον εχω πετυχει εκει και νομιζα οτι θα με περασει απο πανω :) ειναι απιθανος!!!!!!!

Η ερωτηση ισχυει, αν το εχει κανεις και μπορει να το δωσει ας μιλησει.

Ευχαριστω.

GTZ750
29/03/2005, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
...αν κατάλαβα καλά μιλάς για το DVD του Μιμίκου....


:D :D :D :D σωστος!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

GTZ750
29/03/2005, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzanismille
.....Μεχρι περσι στην Αγ αννα ηταν καλα ομως φετος και με καινουρια λαστιχα(corsa)το μηχανακι πηγαινε βαρκα γιαλο και περισσοτερο στο πηγαινε.(ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ?ΕΓΙΝΑΝ 2 ΑΝΑΒΑΣΕΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΕΡΣΙ!)....

:) παιδια ειμαι τοσα χρονια στη χαλκιδα και δεν εχω ακουσει να γινετε αναβαση στον "αγιο" οπως λεγετε η διαδρομη απο ψαχνα μεχρι προκοπι!:beer: :beer: :beer:

GTZ750
29/03/2005, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Παντως το ντιβιντι που επαιζε στην εκθεση ειχε 4 μηχανακια οχι 2.
Δεν ξερω αν ειναι το ιδιο.

Τον μιμικο τον εχω πετυχει εκει και νομιζα οτι θα με περασει απο πανω :) ειναι απιθανος!!!!!!!

Η ερωτηση ισχυει, αν το εχει κανεις και μπορει να το δωσει ας μιλησει.

Ευχαριστω.
ειναι ενα ducati 749 ενα gsxr 1000 ενα monster και ενα ktm!!!:beer: :beer: :beer: αυτο ειναι που ειδες?:hypnotize :look: το εχω εγω το dvd στειλε μου διευθυνση να στο στειλω!!!:rolleyes: αλλα δεν σου υποσχομαι ποτε:rolleyes: :rolleyes:

stako
30/03/2005, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
ειναι ενα ducati 749 ενα gsxr 1000 ενα monster και ενα ktm!!!:beer: :beer: :beer: αυτο ειναι που ειδες?:hypnotize :look: το εχω εγω το dvd στειλε μου διευθυνση να στο στειλω!!!:rolleyes: αλλα δεν σου υποσχομαι ποτε:rolleyes: :rolleyes:

Πρόκειται για το video που έπαιζε στο περίπτερο με το GSXR1000 με τα carbon???

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

GTZ750
30/03/2005, 14:07
:look: :hypnotize :uplate: :hypnotize οχι!!!:hypnotize :look: :uplate:

stako
30/03/2005, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
:look: :hypnotize :uplate: :hypnotize οχι!!!:hypnotize :look: :uplate:


Δε φαντάζομαι να ξέρει κανείς ποιο ήταν εκείνο το video ε?

GTZ750
30/03/2005, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Δε φαντάζομαι να ξέρει κανείς ποιο ήταν εκείνο το video ε?

κατσε νομιζω οτι εκανα βλακια!εσυ εννοουσες οτι το επεσε σε αυτο το περιπτερο και εγω καταλαβα οτι το βιντεο ειχε μεσα ενα gsxr 1000 μεσα!!αυτο στην εκθεση να πω την αληθεια δεν το προσεξα το βιντεο!δεν νομιζω παντως οτι υπαρχουν πολλα βιντεο με ενα 49 κιτρινο ενα gsxr1000 κοκινο μαυρο ενα monster κοκκινο kai ena ktm πορτοκαλι!!:smilea: εγω αυτο το βιντεο εχω!:beer: :beer: :beer:

kostom
30/03/2005, 20:26
Και φυσικά ποιό μηχανάκι ήταν επί το πλείστον μπροστά???
Το MONSTERάκι......:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
Και όχι γιατί είναι σούπερ εργαλείο (αλλά όχι ότι δεν είναι
και κακό), αλλά απλά γιατί τα αλόγατά του είναι λίγα και
αξιοποιήσιμα σε όλα σχεδόν τα ασφάλτινα μονοπάτια

stako
31/03/2005, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
κατσε νομιζω οτι εκανα βλακια!εσυ εννοουσες οτι το επεσε σε αυτο το περιπτερο και εγω καταλαβα οτι το βιντεο ειχε μεσα ενα gsxr 1000 μεσα!!αυτο στην εκθεση να πω την αληθεια δεν το προσεξα το βιντεο!δεν νομιζω παντως οτι υπαρχουν πολλα βιντεο με ενα 49 κιτρινο ενα gsxr1000 κοκινο μαυρο ενα monster κοκκινο kai ena ktm πορτοκαλι!!:smilea: εγω αυτο το βιντεο εχω!:beer: :beer: :beer:

Οκ, πρέπει να ήταν άλλο γιατί εκεί ήταν μόνο 2 μηχανάκια.......:)

tzanismille
31/03/2005, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Και φυσικά ποιό μηχανάκι ήταν επί το πλείστον μπροστά???
Το MONSTERάκι......:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
Και όχι γιατί είναι σούπερ εργαλείο (αλλά όχι ότι δεν είναι
και κακό), αλλά απλά γιατί τα αλόγατά του είναι λίγα και
αξιοποιήσιμα σε όλα σχεδόν τα ασφάλτινα μονοπάτια


ρε παιδια παιζει ενα monsteraki στην παρεα το οποιο φοραει εξατμησεις remus( της ducati).Mpainei gamata αλλα βρεισκουν οι κωλοεξατμησεις κατω!ΜΑΛΑΚΙΑ?μηπως δεν επρεπε να τις βαλουμε?
Τα τυπακια παντως παμε κοματια!!!!!!!!!!!!!
εβαλα μια καμερα στο μηχανακι και πηγα πεντελη.
Καλη φαση ειναι.Βλεπεις μετα τις μαλακιες που κανεις σε δημοσιους δρομους και καταλαβαινεις γιατι ειμαστε ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!:eyepop: :eyepop: :eyepop: :D


11362