PDA

View Full Version : ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ Jonway 250



kiko73
21/02/2009, 11:23
Καλησπερα!
Ειμαι καινουριο μελος του φορουμ και θα θελα τη βοηθεια σας
Εδω και πολλα χρονια οδηγαω scooter αλλα μονο 50αρια
Τωρα λοιπον στα 35 μου αποφασισα να αγορασω κατι μεγαλυτερο στα 250 κυβικα
αλλα δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα καθως προοριζεται για μετακινησεις μεσα στην πολη
η για καμια βολτα στις κοντινες παραλιες δηλαδη 50-60χλμ(ξεχασα να σας πω οτι μενω στη Λαρισα)
Μετα απο μικρη ερευνα που εκανα βρηκα το
JONWAY 250cc μοντελο 2007 με 1000km και τιμη 1600 ευρω
το καινουριο εχει 2400 ευρω
Εμφανισιακα μου αρεσε πολυ αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει να παρω κινεζικο μηχανακι
και αν η τιμη ειναι καλη η να προτιμησω το καινουριο

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

ernti
21/02/2009, 15:35
Μακριά!!!!!
Ολοι αυτοι με τα κινεζικα ψαχνουνε θυματα.
Και στη μιση τιμή να στο δώσει μακριά
Εκτός και αν σου αρέσουν οι εκπληξεις.
Το όνομα αυτό σε λίγο καιρό δε θα υπάρχει..
Ετσι γίνεται με ένα μεγάλο αριθμό απο τις κινέζικες μάρκες.
Κάτω από ένα όνομα βγάζουν μια γκάμα για γέλια,συναρμολογημένη από ελλατωματικά ανταλλακτικά,και σε 6 μήνες ,φτου κι απ την αρχή..
Σ αυτά τα λεφτά θα σου προτείνουν πολλά καλά εργαλειάκια δουλειάς και μετακινησης,εγώ θα σου έλεγα από σκούτερ να κοιτάξεις κάτι σαν τα SYM,και από παπιά το νέο MODENAS
:beer: :beer:

SVX
21/02/2009, 15:38
παρε ενα επωνυμο....

thalasinos
21/02/2009, 16:54
Αγορασε ο πατερας μου ενα κινεζικο σκουτερ 150 c.c καινουργιο! Του το πηγα εγω απο την πολη στο χωριο οδηγωντας!! Μιλαμε πεταμενα λεφτα! να το πας ευθεια δεν πηγαινε, ασταθεια στο φουλ και με 50 km. σε στροφες ηθελε να κανεις πρωτα υπολογισμους

Απο φρενα ομως.... αψογα! μονο που δεν ξεκινουσε μετα επειδη δεν ειχαν επαναφορα τα τακακια:eyepop:
Αναγκαστικα το πηγα..... την αλλη μερα πισω, επειδη ειδη ειχε κλειση το μαγαζι και δεν προλαβαινα :yuck:

Δεν ξερω αν ο john wane εχει ιδια κατασκευη, ομως εφοσον ειναι μεταχειρα καλο θα ηταν να το δοκιμαζες!!:wave2:

epp1640
21/02/2009, 19:10
Μακριαααααααά... Δεν είναι όλα τα κινέζικα το ίδιο, και σίγουρα κάποιες εταιρίες όπως η lifan, η zongshen και δεν ξέρω εγώ ποια άλλη ξεχωρίζουν από τον σωρό, ίσως και να βγάζουν σε κάποια χρόνια καλά μηχανάκια όμως δεν βλέπω λόγο να κάνεις τώρα το πειραματόζωο.. δώσε άλλα 500 ευρώ και πήγαινε να πάρεις ένα cbf 250 του 04.. :winka: :beer:

kiko73
22/02/2009, 09:47
ευχαριστω παιδια για τη βοηθεια
ο κινεζος jonway λοιπον αποριπτεται!!!
σκεφτομαι να παρω ενα απο τα παρακατω απο 150-250 cc
αν βρω καποιο σε καλη κατασταση και λογικη τιμη
piaggio x8
piaggio x9
sym gts
suzuki burgman

kalant
22/02/2009, 10:04
Οποιο και να παρεις απο αυτα καλο ειναι, με το κινεζικο τουλαχιστον δεν υπαρχει συγκριση...

τα beverly, sh και geopolis γιατι τα εχεις αποκλεισει; επισης πολυ καλα...

καλως ηρθες κιολας μιας και εισαι και νεο μελος...

:beer: