PDA

View Full Version : Επιλογη... Diablo corsa 3 ή Metzeler M3??



MustGK
21/02/2009, 17:58
έχω ενα gsxr 600 k6 ποιο από τα δύο λαστιχα να προτιμήσω...??? Αν έχει κάποιος να προτείνει και κανένα άλλο ας το προτείνει...

nakedorange
21/02/2009, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από MustGK
έχω ενα gsxr 600 k6 ποιο από τα δύο λαστιχα να προτιμήσω...??? Αν έχει κάποιος να προτείνει και κανένα άλλο ας το προτείνει...


Αν το μηχανακι "παταει" πιο πολυ στο δρομο τα Μ3(πολυ ψωμι...),τα corsa 3 ειναι ενα κλικ πιο sport στη γεωμετρια...εχουν και αλλη τιμη εννοειται!

Το θεμα ειναι εσυ τι απαιτησεις εχεις απο τα ελαστικα σε συνδυασμο με την χρηση της μοτο...



:wave2:

MustGK
21/02/2009, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από nakedorange
Αν το μηχανακι "παταει" πιο πολυ στο δρομο τα Μ3(πολυ ψωμι...),τα corsa 3 ειναι ενα κλικ πιο sport στη γεωμετρια...εχουν και αλλη τιμη εννοειται!

Το θεμα ειναι εσυ τι απαιτησεις εχεις απο τα ελαστικα σε συνδυασμο με την χρηση της μοτο...



:wave2:

να μπω στην πιστα οχι ακομα αλλα για οδηγηση στην πολη και καμια εξορμηση εκτος.... Θέλω ένα λαστιχο το οποιο να μην με προδωσει πουθενα... ειτε βρεγμενο, ειτε στροφη, ειτε πλαγιασμα... Μια αξιοπιστη λυση...
:) :wave2:

DrIoannis
22/02/2009, 04:32
Εγώ θα προτιμούσα τα Diablo III.Τα είχα βάλει στη δική μου και ήταν εξαιρετικά.Έχει 2 ζώνες σκληρότητας στο πίσω και το θεωρώ πολύ καλό λάστιχο για δρόμο.Θα σου κρατήσει 7-8000 χμ αν δεν είσαι πολύ ζόρικος με το γκάζι.

DeadEye
26/02/2009, 05:40
Εγω εχω τα corsa 3 . Πολυ καλο λαστιχο , και σε βρεγμενο , ακομα κ σε ζορια ή σε αποτομα φρεναρισματα δεν με εχει απαγοητευσει . Στριβει ωραια , και μου δινει τρομερη αισθηση ασφαλειας σε στροφες κ πλαγιασματα.

Δυστηχως , τρωγεται πιο γρηγορα αποτι περιμενα παροτι δυγομο το πισω :( και μαλλον την επομενη φορα θα βαλλω κατι ποιο οικονομικο κ με μεγαλυτερη διαρκεια ζωης .

ΥΣ πηγα να βαλλω αερα τις προαλλες , κ απο 42 που θελει κανονικα το πισω , ειχε φτασει τριαντακατι !?!??! πρεπει να ελλατωνεται ο αερας πολυ γρηγορα , αρα θελει check καθε εβδομαδα τουλαχιστον

SeNNinhA
26/02/2009, 05:51
Ο αέρας δεν έχει να κάνει με το λάστιχό σου εαν χάνει τόσο κάθε βδομάδα. Δες τι γίνεται με τις ζάντες σου ή τις βαλβίδες σου. :nono: :nono: :nono:

blackbusa
26/02/2009, 06:56
corsa 3...απο την στιγμη που θα τα βαλεις μεχρι το τελος ιδια αποδοση σχεδον....τα m3 με εχουν απογοητευσει και εχουν ακομα λιγο ψωμι....

υ.γ.μειλαω για χρηση σε busa...σε 600 δεν ξερω αν παιζουν διαφορες...


:wave2:

devil's animal
26/02/2009, 07:47
+1 ψηφος για τα corsa III.
:beer: :beer: :beer:

Tasos1010
28/03/2009, 14:52
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΟΥΜΕ???? ΜΕΤΖΕΛΕΡ Μ3 ΚΟΡΥΦΗ!!! GSXR K5 1000 7000ΚΜ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΣΤΡΙΨΙΜΟ! ΤΑ CORSA ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΟΠΩς ΠΑΩ ΣΤΑ 4-5 ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝΕ ΓΛΥΣΤΡΑΓΑΝΕ ...