PDA

View Full Version : Πεφτει γραψιμο στην Αγιου-Νικολαου(Πατρα)



camen
21/02/2009, 18:42
Πηγα να παρω το μηχανακι που το ειχα παρκαρει μπροστα στην Alpha Bank στην Αγιου-Νικολαου και με περιμενε ενα ροζ χαρτακι απο την δημοτικη αστυνομια για παρανομο παρκαρισμα σε πεζοδρομο.Κοστος 20Ε ευτυχως.
Δεν ξερω ξαφνικα τι τους επιασε γιατι σε εκεινο το σημειο ανεκαθεν θυμαμαι να παρκαρονται μηχανακια.Κ εκτος αυτου κανενα απο τα γυρω μηχανακια δεν ηταν γραμμενο!!!
Εν παση περιπτωση προσεχετε που παρκαρετε για να μην αποκτησετε και εσεις ροζ χαρτακι...
:beer: :wave2:

bentouza
22/02/2009, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Πηγα να παρω το μηχανακι που το ειχα παρκαρει μπροστα στην Alpha Bank στην Αγιου-Νικολαου και με περιμενε ενα ροζ χαρτακι απο την δημοτικη αστυνομια για παρανομο παρκαρισμα σε πεζοδρομο.Κοστος 20Ε ευτυχως.
Δεν ξερω ξαφνικα τι τους επιασε γιατι σε εκεινο το σημειο ανεκαθεν θυμαμαι να παρκαρονται μηχανακια.Κ εκτος αυτου κανενα απο τα γυρω μηχανακια δεν ηταν γραμμενο!!!
Εν παση περιπτωση προσεχετε που παρκαρετε για να μην αποκτησετε και εσεις ροζ χαρτακι...
:beer: :wave2:

το καλυτερο σκηνικο ηταν με μια παρεα φορτωμενα απο ταξιδι μηχανακια.
αραζουν απογευμα-κλειστη η τραπεζα δεν ενοχλουσαν.
ερχεται μπατσος(δημοτικος-κανονικος δεν θυμαμαι) κ τους λεει θα σας γραψω.
κανουν πως ετοιμαζονται να φυγουν, αυτος συνεχιζει περιπολια, οποτε βγαζουν εργαλεια, ξηλωνουν πινακιδες κ την κανουν...

id12586
22/02/2009, 15:01
Γράφουν συχνά εκεί..
Μου έλεγαν προχθες περιστατικό που ζητάς έκοψε κλήση σε μηχανη χωρις πινακίδα..
Απο τον αριθμο πλαισιου έμαθε τον αριθμο κυκλοφορίας...:rotflmao:

spyro
22/02/2009, 15:22
Ρε φιλαράκια (απο Πάτρα) , επι της ευκαιρίας, επιβεβαιώστε μου αν ξέρετε μια φήμη που κυκλοφόρησε κάποτε στην Πάτρα (ήμουν φαντάρος το 2004) που έχει να κάνει με έναν αστυνομικό που είχε αφηνιάσει να γράφει τους πάντες και τα πάντα σε σημείο αρρώστιας και κάποια στιγμή ο κόσμος αγανάχτησε και τον έστειλε στο Νοσοκομείο ..... ισχύει? η urban legend? :confused:

camen
22/02/2009, 15:49
Δεν ξερω τι σκ@τ@ τους επιασε μιας και το σημειο αυτο ειναι κλασσικο για αραγμα μοτοσυκλετας!!!
Προσοχη παντος γιατι αν και δεν ειναι κανενα τραγικο προστιμο δε νομιζω να περισσευουν σε κανεναν:beer: :wave2:

perastikos
22/02/2009, 16:06
Για παρκάρισμα δεν ξέρω αλλά για κράνος έχουν γράψει ποτέ στην Πάτρα? :confused:

Όποτε πηγαίνω, και πηγαίνω πολύ συχνά, νιώθω σαν εξωγήινος καθώς είμαι από τους ελάχιστους με κράνος!
Εν' τω μεταξύ περνάνε όλοι μπροστά από τροχαίους και ζητάδες σαν να μην τρέχει τίποτα και στυλ "άντε ζητά, τσούλα το χρέπι το suzuki γιατί έχουμε και δουλειές!" :p

camen
22/02/2009, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
Για παρκάρισμα δεν ξέρω αλλά για κράνος έχουν γράψει ποτέ στην Πάτρα? :confused:

Όποτε πηγαίνω, και πηγαίνω πολύ συχνά, νιώθω σαν εξωγήινος καθώς είμαι από τους ελάχιστους με κράνος!
Εν' τω μεταξύ περνάνε όλοι μπροστά από τροχαίους και ζητάδες σαν να μην τρέχει τίποτα και στυλ "άντε ζητά, τσούλα το χρέπι το suzuki γιατί έχουμε και δουλειές!" :p

Οχι δεν μπορω να πω οτι ο κοσμος φοραει κρανος.Κ δεν μιλαω για κατι παππουδες αλλα για νεα παιδια με Vstrom και 990(παραδειγμα) με γυαλι reyban και παπουτσακι λουστρινι που κατεβαινουν την Μαιζωνος και την Κορινθου γ@μιοντ@ς και δεν σκεφτονται το κεφαλι τους.
Ας μην ξεφυγουμε ομως απο το θεμα ...:beer:
Παντα φιλικα και μακαρι ποτε κανεις να μην παθει τιποτα...
Κ το γραψιμο ειναι ημιμετρο και οχι μετρο.Εμεις οι ιδιοι πρεπει να το καταλαβουμε...
:beer: :wave2:

N_s_W_e
23/02/2009, 07:06
Δυστυχώς στην Πάτρα έχουμε άλλο Θεό..
Και η αστυνομία όποτε θέλει βγαίνει να γράψει,άλλοτε ασχολείται και αλλοτε όχι..

Προσωπικά έχω φάει κλήση για κράνος απο αμέιλικτο Ζητά ο οποίος στην Αρέθα σταματούσε τους πάντες,μεταξύ μας καλά έκανε γιατι κι εγώ για ενα test ride είχα βγεί και δεν φρόντισα να είμαι εξοπλισμένος!

Τώρα όσο για τη δημοτική αστυνομία..Κάποιος πρέπει να τους πει να κυνηγούν τα διπλοπαρκαρισμένα που σε στενούς δρόμους δημιουργούν μποτιλιάρισμα ισάξιο της πρωτεύουσας παρά να ασχολούνται με μηχανές σε.....πεζόδρομο..!!!:dizzy:

:wave2:

Gandalf dr685sm
23/02/2009, 07:15
Στα διπλοπαρκαρισμένα δεν πάνε γιατί μπορεί να βγεί κανά μαινόμενο γουρούνι απο αναβολικά, (όπως είχα δεί σε ίδιο σκηνικό στην Αθήνα) και να τους ξηλώσει με τα χέρια την πινακίδα απο το περιπολικό τους, γιατί και αυτοί είχαν διπλοπαρκάρει για να γράψουν τα διπλοπαρκαρισμένα...

:eyepop: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Οι μηχανές είναι πιο ακίνδυνες, μιας και μπορείς να δείς αν είναι κανείς επάνω της ή δίπλα της.



:D

Gandalf

N_s_W_e
23/02/2009, 07:23
Χαχαχαχαχαχαχα!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Τι λές τώρα??Έγινε τέτοιο σκηνικό και δεν έχουμε βίντεο?!!

Πολύ θά'θελα να το δώ live αυτό!!Πατατάκια,κοκα κόλα και χάζεμα!:smokin:

HelenKoR
23/02/2009, 07:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
Ρε φιλαράκια (απο Πάτρα) , επι της ευκαιρίας, επιβεβαιώστε μου αν ξέρετε μια φήμη που κυκλοφόρησε κάποτε στην Πάτρα (ήμουν φαντάρος το 2004) που έχει να κάνει με έναν αστυνομικό που είχε αφηνιάσει να γράφει τους πάντες και τα πάντα σε σημείο αρρώστιας και κάποια στιγμή ο κόσμος αγανάχτησε και τον έστειλε στο Νοσοκομείο ..... ισχύει? η urban legend? :confused:


Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Δεν ξερω τι σκ@τ@ τους επιασε μιας και το σημειο αυτο ειναι κλασσικο για αραγμα μοτοσυκλετας!!!



He's back :smokin:

edit :

Αρχικά δημιουργήθηκε από N_s_W_e
Δυστυχώς στην Πάτρα έχουμε άλλο Θεό..
Και η αστυνομία όποτε θέλει βγαίνει να γράψει,άλλοτε ασχολείται και αλλοτε όχι..


α! μπαινοβγαινει στο νοσοκομειο :p

camen
23/02/2009, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από N_s_W_e

Tώρα όσο για τη δημοτική αστυνομία..Κάποιος πρέπει να τους πει να κυνηγούν τα διπλοπαρκαρισμένα που σε στενούς δρόμους δημιουργούν μποτιλιάρισμα ισάξιο της πρωτεύουσας παρά να ασχολούνται με μηχανές σε.....πεζόδρομο..!!!:dizzy:

:wave2:

+1000
:beer: :wave2: