PDA

View Full Version : ΥΨΟΣ ΣΕΛΑΣ Tiger 1050



evkou
22/02/2009, 09:57
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ TIGER 1050 ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΕΣ. ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ ΥΨΟΣ 1.77 ΔΕΝ ΠΑΤΑΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΕΛΜΑΤΑ ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ, ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΤΑΩ ΜΕ ΤΙΣ ΦΤΕΡΝΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΒΟΛΑ ΚΑΘΟΤΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ STREET MOTO. ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΩ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ (ΧΑΜΗΛΩΜΑ ΣΕΛΑΣ)
:cool:

bentouza
22/02/2009, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από evkou
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ TIGER 1050 ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΕΣ. ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ ΥΨΟΣ 1.77 ΔΕΝ ΠΑΤΑΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΕΛΜΑΤΑ ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ, ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΤΑΩ ΜΕ ΤΙΣ ΦΤΕΡΝΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΒΟΛΑ ΚΑΘΟΤΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ STREET MOTO. ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΩ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ (ΧΑΜΗΛΩΜΑ ΣΕΛΑΣ)
:cool:

δεν ξερω αν οδηγεις με μποτες, αν οχι δοκιμασε.
πολυ πιο στιβαρες απο παπουτσια οποτε σου δινουν αλλο πατημα-πιο σιγουρο.

evkou
22/02/2009, 17:31
ΣΑΦΩΣ ΟΙ ΜΠΟΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΦΟΡΑΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΨΗΛΩΣΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥΣ

GiannisBlessed
22/02/2009, 18:01
λυση ενα
το υψος δυσκολα αλλαζει αλλα το βαρος...πολυ φαγητο να παρεις βαρος ετσι θα κατεβει
λυση δυο
ξεφουσκομα τα λαστιχα!
:rotflmao:


πλακα κανω φυσικα....
νομιζω αν οχι ολα τα περισοτερα μοτο κατεβαινουν(μεχρι και υλικο βγαινει απο την σελα)
καλλιτερα να σου πουν αλλοι με εμπειρια.:wave2:

spyro
23/02/2009, 05:30
καλωσορισες φίλε μου :beer:

2 επιλογές:

1. lowering kit http://www.pure-triumph.com/products/727

2. low seat http://www.triumph.co.uk/greece/clothingAccessoriesPopup.aspx?GID=2
η οποία όμως στην ουσία δεν είναι χαμηλότερη αλλά στενότερη στους προσαγωγούς οπότε τα πόδια μπορούν να κατέβουν πιο κάτω


:wave2:

evkou
23/02/2009, 07:59
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ, ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΕΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ

bentouza
23/02/2009, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
2. low seat http://www.triumph.co.uk/greece/clothingAccessoriesPopup.aspx?GID=2
η οποία όμως στην ουσία δεν είναι χαμηλότερη αλλά στενότερη στους προσαγωγούς οπότε τα πόδια μπορούν να κατέβουν πιο κάτω


:wave2:

νομιζω αυτη η σελα + αφαιρεση υλικου ειναι μια καλη λυση.
κ πιο στενη κ λιγο πιο χαμηλη.
κανε μια αναζητηση εδω μεσα, εχει ξανααναφερθει η λυση σκαψιματος της σελας.

GiannisBlessed
23/02/2009, 18:06
εγω σε bros "εσκαψα την σελα" οχι για χαμηλωμα αλλα για επισκευη και αλλαγη υλικου.
εβαλα μεσα αυτο το "τζελ" που το λενε (κατι σαν σφουγγαρι με τρουπες).καμια σχεση στην ανεση!!και χαμηλωσε κιολας!(οχι οτι ηταν αναγκη)

Cpt. Haddock
23/02/2009, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από evkou
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ TIGER 1050 ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΕΣ. ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ ΥΨΟΣ 1.77 ΔΕΝ ΠΑΤΑΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΕΛΜΑΤΑ ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ, ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΤΑΩ ΜΕ ΤΙΣ ΦΤΕΡΝΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΒΟΛΑ ΚΑΘΟΤΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ STREET MOTO. ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΩ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ (ΧΑΜΗΛΩΜΑ ΣΕΛΑΣ)
:cool:

Αδερφέ, έχω κι εγώ το Tiger 1050 και πριν είχα το Tiger 955i...

Μακάρι να ήμουν 1.77 :lol:

Μη σε απασχολει να πατάνε και τα δύο σου πόδια κάτω με τις φτέρνες, 1.77 είναι μια χαρά υψος για το μηχανάκι αυτό

Καλές βόλτες


:beer: :beer: :beer: