PDA

View Full Version : Power Commander & oloswmhs to erwthma..



dimitris_speed
22/02/2009, 18:20
Na rwthsw to ekshs. an valw oloswmh eksatmish sto R1 kai den valw power commander tha exw provlhma? yparxei periptwsh zhmias sto moter? akouw polla kai den kserw ti na pistepsw..

reinmeister
22/02/2009, 20:37
κανε μια καυσαναλυση και θα λυθουν ολες σου οι αποριες...

fersteine
24/02/2009, 15:15
Σιγουρα τα μιγματα θα ειναι αλλου για αλλου και θα στεγνωνει το μοτερ σου πολυ στα ψηλά, οπότε θέλεις οπωσδήποτε commander

takistrigonis
04/03/2009, 05:19
Εγώ έβαλα ολόσωμη Arrow στο R6 08 και απέκτησε "¨τρύπες" το πήγα σε καυσανάλυση σε yamaha συνεργείο και είναι οκ μια χαρά. Αλλά πιστεύω πως θέλει Rapid bike και δυναμομέτρηση
για πιο σίγουρα αποτελέσματα, να δώ τι γίνεται να ξέρω.
Αυτά

DrBig
04/03/2009, 05:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από takistrigonis
Εγώ έβαλα ολόσωμη Arrow στο R6 08 και απέκτησε "¨τρύπες" το πήγα σε καυσανάλυση σε yamaha συνεργείο και είναι οκ μια χαρά. Αλλά πιστεύω πως θέλει Rapid bike και δυναμομέτρηση
για πιο σίγουρα αποτελέσματα, να δώ τι γίνεται να ξέρω.
Αυτά

Κατι μου λεει οτι δεν εγινε σωστη καυσαναλυση...
Ο μονος τροπος να γινει σωστα ειναι να παει σε μη αδρανειακο δυναμομετρο και σε καποιον που ξερει να το χειριζεται. Ακομα, αν υπαρχει PAIR valve θα πρεπει να απομονωθει πριν την καυσαναλυση. Αν εχεις 600 ευρω να διαθεσεις, αυτο http://www.afrtuner.com/ ειναι πολυ καλο, και δεν θα χρειαστεις και δυναμομετρηση. Η Dynojet παντως θα βγαλει κατι παρομοιο αν δεν το εχει ηδη βγαλει και θα ειναι plug & play χωρις να χρειαζεται κολλησεις, οπως το motty.

Παντως ολοσωμη εξατμιση ειναι πολυ απιθανο να δουλευει σωστα με στοκ χαρτες σε μηχανη χωρις wideband sensor και δυνατοτητα self mapping.

dimitris_speed
05/03/2009, 13:10
Γνωριζει κανεις , συνεργειο που να τοποθετει και να ρυθμιζει power commander και να μην χρειαζεται να ξενιτευτω για να το κανω? :rotflmao: Μενω Βολο και κατι τετοιο δεν υπαρχει εδω.. :look: :look: :look:

dimitris_speed
09/03/2009, 12:11
an kapoios gnwrizei kati ,tha me voithisei poly..

takistrigonis
10/03/2009, 03:00
Μονο Αθηνα αν μπορεις , στον Νικητας Κωβαιος στην Δοιρανης στην καλλιθεα ειναι πίσω απο το saturn κοντα στο ονασιο νοσοκομειο και Intermarican κτιριο, τοποθετει και κανει δυναμομετρηση στο σενιαρει. Αλλιως το γνωστο Power House.

extremist
10/03/2009, 22:14
:eyepop: Μένεις Βόλο και δεν υπάρχει κάτι τέτοιο εδώ;
Εγώ που πάω και τα κάνω τότε;Μήπως είμαι σε άλλο πλανήτη τελικά; :wacko:

libali10
06/05/2009, 23:08
Αφου θα μπεις στα εξοδα χρειαζεται power commander γιατι το μηχανακι σου φιλτρο - εξατμιση to mιχανακι σου θα παρει "ανασα"και και θα χρειαστει επιπλεον καυσιμο
οποτε με εναν χαρτη ή εναν φτιακτο χαρτη καλητερα (αν εχει ram air καυσαναλυση γινεται sto dromo για καλυτερα αποτελεσματα αν οχι σε δυναμομετρο) απο εναν προγραμματα θα σου ρυθμισει το απαιτουμενο μειγμα καυσιμου που χρειαζεται και τοτε θα δεις ενα αλλο μηχανακι.

Φιλε εσυ που λες ΜΟΝΟ Αθηνα μαλλον δεν γνωριζεις οτι υπαρχουν και αλλοι εξισου
καλοι μαστοροι ΚΑΙ ΕΠΑΡΧΙΑ

:beer: