PDA

View Full Version : Σωληνάκια υψηλής



lotinia
24/02/2009, 14:41
Γεία σας παιδιά,θα ήθελα την γνώμη σας επάνω σε τρία θέματα που αφορούν τα υψηλής:

1ο)Είναι καλύτερα να τραβηχθούν δύο σωληνάκια ένα για κάθε δαγκάνα ή ένα και μετά γέφυρα;

2ο)Μου προτείνετε set ή να κόψω με το μέτρο και μετά ρακόρ και όλα μαζί μάστορα και πέρασμα;

3o)Σε περίπτωση αλλαγής είτε της τρόμπας του μπροστινού είτε των δαγκανών χρειάζεται άλλα ρακόρ ή δεν τίθεται θέμα συμβατότητας;

Η μετατροπή αφορά GSX-R 1000 K7.

Υ.Γ.Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια μάρκα για υψηλής.Μήπως ξέρετε ποίες δαγκάνες της Brembo είναι καλύτερες οι monobloc ή οι HP Radial;

Ευχαριστω!:)

camen
24/02/2009, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από lotinia
Γεία σας παιδιά,θα ήθελα την γνώμη σας επάνω σε τρία θέματα που αφορούν τα υψηλής:

1ο)Είναι καλύτερα να τραβηχθούν δύο σωληνάκια ένα για κάθε δαγκάνα ή ένα και μετά γέφυρα;

2ο)Μου προτείνετε set ή να κόψω με το μέτρο και μετά ρακόρ και όλα μαζί μάστορα και πέρασμα;

3o)Σε περίπτωση αλλαγής είτε της τρόμπας του μπροστινού είτε των δαγκανών χρειάζεται άλλα ρακόρ ή δεν τίθεται θέμα συμβατότητας;

Η μετατροπή αφορά GSX-R 1000 K7.

Υ.Γ.Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια μάρκα για υψηλής.Μήπως ξέρετε ποίες δαγκάνες της Brembo είναι καλύτερες οι monobloc ή οι HP Radial;

Ευχαριστω!:)
1)Αποψη μου καλυτερα 2 σωλινακια.Αν βαλεις γεφυρα προσεξε να κανεις τελεια εξαερωση στο συστημα.
2)Σετ γιατι αμα τα κατασκευασεις μπορει να υπαρχουν ατελειες με οτι αυτο μπορει να συνεπαγεται.
3)Αρκει τα ρακορ να εχουν τις ιδιες γωνιες.Δλδ αν τωρα τα ρακορ ειναι ισια και μετα χρειαζεσε με γωνια τοτε δεν θα κανουν...(δεν ξερω αν το καταλαβες αυτο:smilea: )
:wave2: