PDA

View Full Version : Ημερομηνίες Track Days Μαρτίου Μέγαρα - chat περί κόστους κι άλλων τινών



nktR
22/02/2009, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas

τιμες λογικα 15?/20'

και στο Misano 20?/20':sun:

Σέρρες 45 όλη μέρα από 8 έως δύση ηλίου

περαστικά σας

McTalas
23/02/2009, 05:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
και στο Misano 20?/20':sun:

Σέρρες 45 όλη μέρα από 8 έως δύση ηλίου

περαστικά σας
τα ξερουμε Νικολα... :a35:

sniper
23/02/2009, 05:27
Κι όλα Τετάρτες :mad:

jarv
23/02/2009, 05:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κι όλα Τετάρτες :mad:

ναι όλα Τετάρτες, ΣΚ απαγορευτικό κόστος, εκτός και να θέλετε να βάζουμε 40 άτομα σε κάθε group;;;

zephyr1
23/02/2009, 05:42
Ευτυχως φετος που πατωσαμε απο ρευστο και δεν μας νοιαζει καθολου.:ZZZ:

Νικολα βαλε μια την πιστα των Σερρων σε λουκανικο ρε να χορτασουμε λιγο.:lol:

sniper
23/02/2009, 05:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
ναι όλα Τετάρτες, ΣΚ απαγορευτικό κόστος, εκτός και να θέλετε να βάζουμε 40 άτομα σε κάθε group;;;

Ε όχι, αλλά οι Τετάρτες είναι απαγορευτικές για αρκετούς.

Τέσπα, φιλοσοφική η συζήτηση, καλή διασκέδαση σε όσους πάνε :D

McTalas
23/02/2009, 05:51
για καποιους άλλους ειναι ταμαμ... :D :D :D :D

R-1nas
24/02/2009, 19:08
Σερρες 55 ευρω...... Καλη χρονια :wave2:

alexioannides
25/02/2009, 02:48
55 euro???
enw se pistes ths italias pou trexoun kai ta motogp einai molis 35 euro/mera....

poly krima alla o ellhnas etsi skeutetai kai gi auto de pame mprosta....:sad:

nikos force
25/02/2009, 04:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
55 euro???
enw se pistes ths italias pou trexoun kai ta motogp einai molis 35 euro/mera....

poly krima alla o ellhnas etsi skeutetai kai gi auto de pame mprosta....:sad: παιδια σιγουρα η κατασταση ειναιι πολυυυυυυυυυ κατα μας ...αλλα κουλαρετε λιγο και με τις τιμες εξω ..http://www.misanocircuit.com/eng/events/freepractice/

απο τις πιο φτηνες ...

LE TARIFFE MOTO
(in vigore dal 25 gennaio 2008)

fino a 15 min. ? 37,00
fino a 20 min. ? 45,00
fino a 25 min. ? 53,00
fino a 30 min. ? 65,00
fino a 35 min. ? 78,00
fino a 40 min. ? 84,00
fino a 45 min. ? 91,00
fino a 50 min. ? 96,00
fino a 55 min. ? 103,00
fino a 60 min. ? 109,00
fino a 65 min. ? 114,00
fino a 75 min. ? 120,00
fino a 85 min. ? 129,00
fino a 95 min. ? 135,00
fino a 105 min. ? 143,00
fino a 115 min. ? 152,00
fino a 125 min. ? 157,00
fino a 135 min. ? 162,00
fino a 145 min. ? 170,00
fino a 155 min. ? 175,00
fino a 165 min. ? 180,00
fino a 175 min. ? 186,00
fino a 185 min. ? 193,00
fino a 195 min. ? 198,00

ακου 35 την ημερα ...

Θάνος
25/02/2009, 07:24
Αυτό το κόλλημα με τις Σέρρες είναι πάρα μα πάρα πολύ βαρετό... δεν ξέρω ποιος σας είπε ότι έχετε πιάσει το σωστό νόημα, ούτε συμμεριζόμαστε όλοι τις απόψεις σας. Αρχίστε να το καταλαβαίνετε κάποτε αυτό.

McTalas
25/02/2009, 08:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
Σερρες 55 ευρω...... Καλη χρονια :wave2:
πόσο στοιχιζει ενα πσκ σερρες με ενα ζευγαρι λαστιχα??

αν ειχε 70 στις Σερρες θα παταγε κανενας νομιζεις?
ασε που και ο ανεμος εκανε αυξηση.

Η τιμη για τις Σερρες ειναι λογικη αν υπολογισει κανεις πως το περισσοτερο κοινο βρισκεται αρκετα μακρια απο τις Σερρες.

Τωρα το θεμα στα Μεγαρα αλλαζει και εδω χωραει παρα πολυ κουβεντα που ομως έχει ειποθει πολλακις.

Ας σταματισει αυτη η μουρμουρα, οποιος γουσταρει παει σερρες, οποιος παλι γουσταρει παει στα μεγαρα και οποιος τη γουσταρει την φάση αλλιώς παει στους δημοσιους δρομους. τελία και παύλα !!
Η τιμή για τα μεγαρα είναι ακριβη άλλα δεν την καθοριζει ο διοργανωτης, Γιατι δεν γινεται μια μαζικη διαμαρτιρια προς τον ιδιοκτητη??

@R-1nas: δεν απευθυνομαι σε εσενα προσωπικα.

sniper
25/02/2009, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
πόσο στοιχιζει ενα πσκ σερρες με ενα ζευγαρι λαστιχα??

....


Αν μπεις 3 μέρες μέσα θες ένα ζευγάρι μόνο για την πίστα και ένα για να γυρίσεις σπίτι σου.

Ξενοδοχείο 2 νύχτες (τουλάχιστον)

φαγητό, νερά, καφέδες κλπ κλπ για 3 μέρες.

Βενζίνες για 1200χλμ (πήγαινε/έλα Αθήνα Σέρρες) και γύρω στα 750χλμ πίστας (περίπου για 3 μέρες να κάνεις 250 χλμ στην πίστα κάθε μέρα)

Άρα :

500 για λάστιχα
200 ξενοδοχείο
150 για βενζίνες
200 για φαγητά κλπ

Άρα για 3 μέρες θες 1050

Εννοείται ότι πας και γυρίζεις οδικώς - είναι μέρος της διαδικασίας η βόλτα μέχρι εκεί.... όπως επίσης είναι και να την κυκλοφορείς την μηχανή σου όσο πιο συχνά μπορείς. Το να έχω ένα τούμπανο στο γκαράζ και να το βγάζω 2 φορές τον χρόνο και τον υπόλοιπο χρόνο με το σκούτερ δεν λέει κάτι... Αλλά αυτά είναι γούστα...

Ο κανόνας δεν είναι όμως. Εκτός αν σε λένε Ροσσίδη, Εντουαρντάκη, Μελανδρινό, Βερμουλιενούδη κλπ

McTalas
25/02/2009, 08:56
με τα 1000 ευρω αυτα βαζω άλλα 200 περιπου και σε ενα χρονο κανω και τα 3 level css (3 level και λαστιχα ισως μαζι)

και παραλιλα τα δουλευω στα μεγαρα,
το θεωρωκαλυτερο σεναριο...

road spirit
25/02/2009, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
...
Άρα για 3 μέρες θες 1050 πολλά λες...

αυτό τελικά με τα λάστιχα το έχουμε υπερεκτιμήσει... Εκτός και αν κάποιος γυρνάει με 1000άρι σε καλούς χρόνους για ιδιώτη ( <1.35), όλοι οι υπόλοιποι δεν έχουν θέμα με λάστιχα ... σου μένουν και να γυρίσεις οδικώς και να κάνεις βόλτες... ακόμα και να κάνεις τρακντει σε μέγαρα ...

δε θέλω μα και μου, το έχω κάνει (καρακουλάδης γαρ) και το έχουν κάνει και άλλοι ...



:wave2:

sniper
25/02/2009, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
πολλά λες...

αυτό τελικά με τα λάστιχα το έχουμε υπερεκτιμήσει... Εκτός και αν κάποιος γυρνάει με 1000άρι σε καλούς χρόνους για ιδιώτη ( <1.35), όλοι οι υπόλοιποι δεν έχουν θέμα με λάστιχα ... σου μένουν και να γυρίσεις οδικώς και να κάνεις βόλτες... ακόμα και να κάνεις τρακντει σε μέγαρα ...

δε θέλω μα και μου, το έχω κάνει (καρακουλάδης γαρ) και το έχουν κάνει και άλλοι ...



:wave2:

με το 600 να υποθέσω..... βέβαια υποθέτω όταν γυρίζεις με τα σχεδόν σλικ πλέον λάστιχα ελπίζεις να μην βρεις και νερά στο δρόμο.....

Edit : και λιγα λέω. Εκτός αν 3 μερες πιστας τρέφεσαι με σουβλάκια....


Ερώτηση: αν γίνει στραβή και πέσεις ασχημα, ασθενοφόρο έχει καθημερινά στην πιστα;

Απαντήσεις του στυλ είναι κοντά το νοσοκομείο κρίνονται αστείες και δεν αξιολογούνται.

road spirit
25/02/2009, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
με το 600 να υποθέσω..... βέβαια υποθέτω όταν γυρίζεις με τα σχεδόν σλικ πλέον λάστιχα ελπίζεις να μην βρεις και νερά στο δρόμο..... ορθόν! στο πρώτο... στο 2ο, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ σλικ ρε ακόμα... έχουν λίγο :blush:

road spirit
25/02/2009, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ερώτηση: αν γίνει στραβή και πέσεις ασχημα, ασθενοφόρο έχει καθημερινά στην πιστα;

Απαντήσεις του στυλ είναι κοντά το νοσοκομείο κρίνονται αστείες και δεν αξιολογούνται. άσχετο με το θέμα μας.... Αλλά έστω, μυαλό έχουμε, αμα δεν έχει ασθενοφόρο δεν μπαίνουμε...

Γιατί τις μέρες που έχει τρακντει ελεύθερο (διοργανωτής η πίστα) ΕΧΕΙ ασθενοφόρο

Θάνος
25/02/2009, 09:23
Η φθορά στα λάστιχα είναι αδιαμφισβήτητα μεγαλύτερη στις Σέρρες. Το πόσο δεν έχει μεγάλη σημασία. Συνολικά το κόστος θα μετρήσει στην τσέπη σε σύγκριση με τα Μέγαρα. Τώρα αν θα τα αλλάξεις στο καπάκι ή μετά από ένα td στα Μέγαρα μικρή διαφορά θα κάνει γιατί στα Μέγαρα θα έβγαζαν πολύ περισσότερο. Και δεν έχει να κάνει με την ασφάλεια της ασφάλτου γιατί κατά γενική ομολογία η άσφαλτος στις Σέρρες είναι υπέρ του δέοντος καλή. Όταν οι αγωνιζόμενοι γυρίζουν στα Μέγαρα στο λεπτό, σημαίνει ότι η άσφαλτος είναι πάρα πολύ καλή για όλους εμάς.

Από κει και πέρα το αν θα πάμε Σέρρες ή όχι είναι θέμα επιλογής που συνειδητά έχουμε κάνει για πάρα πολλούς λόγους. Το να μας πρήζουν κάθε τρεις και λίγο κάποιοι με τις Σέρρες είναι από ένα σημείο και μετά βαρετό έως και εκνευριστικό.

sniper
25/02/2009, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
άσχετο με το θέμα μας.... Αλλά έστω, μυαλό έχουμε, αμα δεν έχει ασθενοφόρο δεν μπαίνουμε...

Γιατί τις μέρες που έχει τρακντει ελεύθερο (διοργανωτής η πίστα) ΕΧΕΙ ασθενοφόρο

Δλδ κάθε μέρα το νοσοκομείο Σερρών έχει μόνιμα παρκαρισμένο ένα ασθενοφόρο με γιατρό κι οδηγό; :confused:

McTalas
25/02/2009, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δλδ κάθε μέρα το νοσοκομείο Σερρών έχει μόνιμα παρκαρισμένο ένα ασθενοφόρο με γιατρό κι οδηγό; :confused:
οχι άλλα όσες φορες χρειαστικε ηρθε άμεσα (δεν ξερω ετσι μου εχουν πει).

sniper
25/02/2009, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
οχι άλλα όσες φορες χρειαστικε ηρθε άμεσα (δεν ξερω ετσι μου εχουν πει).


Το άμεσα δεν λέει κάτι κι εξαρτάται κάθε φορά από την σοβαρότητα του ατυχήματος.

zephyr1
25/02/2009, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Το να μας πρήζουν κάθε τρεις και λίγο κάποιοι με τις Σέρρες είναι από ένα σημείο και μετά βαρετό έως και εκνευριστικό.

Οπως και μερικοι που μας τα πρηζουν με τα Μεγαρα βεβαιως-βεβαιως.

sniper
25/02/2009, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Οπως και μερικοι που μας τα πρηζουν με τα Μεγαρα βεβαιως-βεβαιως.


Έχεις δει κανένα να λεει : Ρε μαλάκες είστε και πάτε Σέρρες και δεν κάθεστε Μέγαρα;

Αυτό είναι πρήξιμο.

zephyr1
25/02/2009, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas

Ας σταματισει αυτη η μουρμουρα, οποιος γουσταρει παει σερρες, οποιος παλι γουσταρει παει στα μεγαρα και οποιος τη γουσταρει την φάση αλλιώς παει στους δημοσιους δρομους. τελία και παύλα !!


Βαλε ως διεξοδο και το 36ωρο. :rotflmao: :beer:

road spirit
25/02/2009, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δλδ κάθε μέρα το νοσοκομείο Σερρών έχει μόνιμα παρκαρισμένο ένα ασθενοφόρο με γιατρό κι οδηγό; :confused: όχι ρε, δεν είπα καθε μέρα, είπα όποτε έχει τρακντει διοργανωμένο απο τη πίστα (οχι ανεμος, κλπ κλπ). Και πλέον έχει τουλάχιστον ενα σκ κάθε μήνα τέτοιο τρακντει (by πίστα), ενώ και ημέρες γιορτών/αργίες (πχ τώρα πάσχα, 25 μαρτίου κλπ) θα είναι κάθε μέρα τρακντει by πιστα... με ασθενοφόρο

Το λέω γιατί η τιμή παραμένει ίδια ... δεν αλλάζει κάτι...


ΥΓ : και όχι μονο ασθενοφόρο, αλλά πλέον έχει και γιατρό


@ Θάνος, κουβέντα κάνουμε ρε συ... το θέμα επιλογής που λες είναι απόλυτα σεβαστό

zephyr1
25/02/2009, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Έχεις δει κανένα να λεει : Ρε μαλάκες είστε και πάτε Σέρρες και δεν κάθεστε Μέγαρα;



Εσενα και τον Θανο. :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

McTalas
25/02/2009, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Βαλε ως διεξοδο και το 36ωρο. :rotflmao: :beer:
μεσα λοιπον και το 36 ώρο ,
αλλα αυτο ειναι μια φορα τον χρονο...

sniper
25/02/2009, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Εσενα και τον Θανο. :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

Το εκλαμβάνω σαν αστείο αυτό.... και καθόλου πετυχημένο.

zephyr1
25/02/2009, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
μεσα λοιπον και το 36 ώρο ,
αλλα αυτο ειναι μια φορα τον χρονο...

Γιατι ''οι των Σερρων'' ποσες φορες νομιζεις οτι πανε. :rotflmao:

sniper
25/02/2009, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
μεσα λοιπον και το 36 ώρο ,
αλλα αυτο ειναι μια φορα τον χρονο...

Γιατί οι Σέρρες είναι παραπάνω;

sniper
25/02/2009, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Γιατι ''οι των Σερρων'' ποσες φορες νομιζεις οτι πανε. :rotflmao:

Αν και με φριτέζα παραμένεις γρήγορος :D

zephyr1
25/02/2009, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Το εκλαμβάνω σαν αστείο αυτό.... και καθόλου πετυχημένο.

Εμενα μου αρεσε.:mad:

Θάνος
25/02/2009, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Οπως και μερικοι που μας τα πρηζουν με τα Μεγαρα βεβαιως-βεβαιως.

Μα εγώ δεν μπήκα ποτέ π.χ. στα ποστ των παιδιών που ετοιμάζονται να πάνε Σέρρες και να πω τι πάτε ρε και πετάτε τα λεφτά σας στις Σέρρες.. πηγαίνετε καλύτερα στα Μέγαρα... και περαστικά...

Αντιθέτως στα περισσότερα ποστ για τα Μέγαρα υπάρχουν οι ίδιες και ίδιες αντιδράσεις.

Η κουβέντα καλή είναι δεν με πειράζει, αλλά το να μας τη λένε συνέχεια επειδή μπαίνουμε στα Μέγαρα ε είναι κουραστικό πώς να το κάνουμε.

sniper
25/02/2009, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Εμενα μου αρεσε.:mad:

Σε πειράζει η θάλασσα μάλλον... :lol:

zephyr1
25/02/2009, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος


Η κουβέντα καλή είναι δεν με πειράζει, αλλά το να μας τη λένε συνέχεια επειδή μπαίνουμε στα Μέγαρα ε είναι κουραστικό πώς να το κάνουμε.

Μην το περνεις προσωπικα ,δεν την λεει κανενας σε αναβατη που τα χωνει για να ξελαμπικαρει λιγο απ'την ρουτινα και τα προβληματα της καθημερινοτητας.

Στην διοικηση,στους ενοικιαστες και σε οποιον εχει ευθυνη τα χωνουν οι 'ιδιοι και οι ιδιοι' μπας και την ακουσει κανει και αλλαξει κατι μ άυτη την κατασταση τοσα χρονια.

Πολυ κουραστικοτερο ειναι να μην εχουμε πλεον εν ετη 2009 ουτε Ελληνικο πρωταθλημα, και παλι αυτο αν γινει θα γινει γιατι ενα ματσο τρελλαμενοι ειναι ικανοι ουτε να μιλησουν,ουτε να παραπονεθουν για να ζησουν την καwλα τους.
Ετσι δεν αλλαζει κατι ομως.

Παντα φιλικα.:wave2:

nktR
25/02/2009, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
[B]Αν μπεις 3 μέρες μέσα θες ένα ζευγάρι μόνο για την πίστα και ένα για να γυρίσεις σπίτι σου.

Ξενοδοχείο 2 νύχτες (τουλάχιστον)

φαγητό, νερά, καφέδες κλπ κλπ για 3 μέρες.

Βενζίνες για 1200χλμ (πήγαινε/έλα Αθήνα Σέρρες) και γύρω στα 750χλμ πίστας (περίπου για 3 μέρες να κάνεις 250 χλμ στην πίστα κάθε μέρα)

Άρα :

500 για λάστιχα
200 ξενοδοχείο
150 για βενζίνες
200 για φαγητά κλπ

Άρα για 3 μέρες θες 1050
/B]

δεν ισχύει ρε Νίκο αυτό το νούμερο !!!

εγώ κάθε φορά θέλω
300 λάστιχα
110 χρήση πίστας
60 ξενοδοχείο
100 βενζίνες με διόδια (είναι διά 2 το ποσό=αυτοκίνητο με 2 άτομα)
45 φαγητό
615 πραγματικά ευρώ ΚΑΙ ΣΕ ΠΙΣΤΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ Χ2 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΔΥΣΗ ΗΛΙΟΥ


ενώ για Μέγαρα θέλω:
50 συμμετοχή για 2 ώρες
80 λάστιχα (ποσοστό που βγάζεις από 4 tdays μέχρι να τελειώσουν x 80=320 ευρώ)
25 βενζίνα πήγαινε - έλα και td

155 το td στο χωράφι !!!!!
ε, δεν πας σε 4 td και πας 1 Σέρρες που κάνουν για 14 td μεγάρων (με την αναλογία ωρών που είσαι μέσα) για 2 ημέρες που θα είσαι εκεί.
Και μη μου πεις ότι διαφωνείς για την πίστα που γεύτηκες...ε, Νικόλα? :p

sniper
25/02/2009, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
δεν ισχύει ρε Νίκο αυτό το νούμερο !!!

εγώ κάθε φορά θέλω
300 λάστιχα

Αν υποθέσουμε οτι φοράς 190 πισω και σλικ μονο το νουμερο μπορει να ισχύει - οι υπόλοιποι που φοράνε λάστιχο δρόμου και δεν έχουν άκρες, έχουν λιανική 530 το σετ


Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR

110 χρήση πίστας


Άρα για 3 μέρες θες 165

Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR

60 ξενοδοχείο


Αν είναι να είμαι κομμάτια απο την πιστα για να πάω σε ξενοδοχείο των 30Ε την μέρα γαμα με


Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR


100 βενζίνες με διόδια (είναι διά 2 το ποσό=αυτοκίνητο με 2 άτομα)

Οδικώς είπαμε πάμε κι ερχόμαστε

Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR


45 φαγητό


Εμένα για 3 μέρες εκτός σπιτιού τα 45 δεν φτάνουν ούτε για ζήτω

Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR



615 πραγματικά ευρώ ΚΑΙ ΣΕ ΠΙΣΤΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ Χ2 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΔΥΣΗ ΗΛΙΟΥ


ενώ για Μέγαρα θέλω:
50 συμμετοχή για 2 ώρες
80 λάστιχα (ποσοστό που βγάζεις από 4 tdays μέχρι να τελειώσουν x 80=320 ευρώ)
25 βενζίνα πήγαινε - έλα και td

155 το td στο χωράφι !!!!!


Στο χωράφι έκανε ο Μπούστας κάτω από λεπτό.


Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR


ε, δεν πας σε 4 td και πας 1 Σέρρες που κάνουν για 14 td μεγάρων (με την αναλογία ωρών που είσαι μέσα) για 2 ημέρες που θα είσαι εκεί.
Και μη μου πεις ότι διαφωνείς για την πίστα που γεύτηκες...ε, Νικόλα? :p

Δεν διαφώνησα ποτέ στο γεγονός ότι οι δύο πίστες είναι διαφορετικές. Αντίθετα έχω ξαναπεί ότι θέλει βελτιώσεις η των Μεγάρων.

Αλλά εγώ προσωπικά κι αρκετοί άλλοι θέλουμε να μπαίνουμε παραπάνω από μία φορά τον χρόνο σε πίστα.

Κι εγώ προσωπικά κάθε φορά που πάω Μέγαρα περνάω σούπερ.

nktR
25/02/2009, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Μα εγώ δεν μπήκα ποτέ π.χ. στα ποστ των παιδιών που ετοιμάζονται να πάνε Σέρρες και να πω τι πάτε ρε και πετάτε τα λεφτά σας στις Σέρρες.. πηγαίνετε καλύτερα στα Μέγαρα... και περαστικά...

Αντιθέτως στα περισσότερα ποστ για τα Μέγαρα υπάρχουν οι ίδιες και ίδιες αντιδράσεις.

Η κουβέντα καλή είναι δεν με πειράζει, αλλά το να μας τη λένε συνέχεια επειδή μπαίνουμε στα Μέγαρα ε είναι κουραστικό πώς να το κάνουμε.

Θάνο δεν την λέω στα παιδιά που πηγαίνουν στην πίστα,
την λέω εάν παρακολούθησες το θρέντ στον διοργανωτή για να περάσει με τη σειρά του το κράξιμο στον ποιόν στο λούτσο είναι ο ιδιοκτήτης. Τόσο καιρό βέβαια υποστηρίζουν κάποιοι πως με την συμμετοχή αναβατών στα td θα γίνουν κάποια έργα. Αυτό το "έργο" είναι ποίημα παρωδίας τελικά, γιατί αυτό που φωνάζω απο το 2000 που έκλεισαν την πίστα είναι η αποχή. Ας μην πάει ο κόσμος στα πρώτα 5 με 6 td να δούμε αντιδράσεις. Το άλλο το σενάριο το δοκιμάσαμε και τζίφος. Τι διάολο φόρουμ είμαστε που δεν μπορούμε να συγκρατήσουμε την γκάβλα μας για το όφελό μας, ας δοκιμάσουμε και το άλλο ;) κάτι μπορεί να βγεί. Για μαλακα με έχετε να μην θέλω τα Μέγαρα για χρήση. Ήταν η αγαπημένη μου πίστα για το 1998 με 2 ΣΚ το μήνα χρήσης πίστας και το 1999 πιο μικρή χρήση. Εκεί έμαθα να οδηγώ. Λέτε να μην γουστάρω να είμαι εκεί με όλους τους φίλους και γνωστούς που πάνε να κάνουμε το κέφι μας ? Τι μου λέτε οι μεν (Σερραίοι) και οι δε (Μεγαρίτες)
ρπμ μιλάτε λες και είσαστε παιδιά και σας την λένε για την πάρτυ σας...έλεος ...
ας ενωθούμε γτπ μου για μία φορά σαν φίλοι αφού η κοινή μας καύλα μας ενώνει...

τι μλκιες γράφω .... στον αέρα πάνε και χαμένος χρόνος....
καλό απόκρεω

sniper
25/02/2009, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
Θάνο δεν την λέω στα παιδιά που πηγαίνουν στην πίστα,
την λέω εάν παρακολούθησες το θρέντ στον διοργανωτή για να περάσει με τη σειρά του το κράξιμο στον ποιόν στο λούτσο είναι ο ιδιοκτήτης. Τόσο καιρό βέβαια υποστηρίζουν κάποιοι πως με την συμμετοχή αναβατών στα td θα γίνουν κάποια έργα. Αυτό το "έργο" είναι ποίημα παρωδίας τελικά, γιατί αυτό που φωνάζω απο το 2000 που έκλεισαν την πίστα είναι η αποχή. Ας μην πάει ο κόσμος στα πρώτα 5 με 6 td να δούμε αντιδράσεις. Το άλλο το σενάριο το δοκιμάσαμε και τζίφος. Τι διάολο φόρουμ είμαστε που δεν μπορούμε να συγκρατήσουμε την γκάβλα μας για το όφελό μας, ας δοκιμάσουμε και το άλλο ;) κάτι μπορεί να βγεί. Για μαλακα με έχετε να μην θέλω τα Μέγαρα για χρήση. Ήταν η αγαπημένη μου πίστα για το 1998 με 2 ΣΚ το μήνα χρήσης πίστας και το 1999 πιο μικρή χρήση. Εκεί έμαθα να οδηγώ. Λέτε να μην γουστάρω να είμαι εκεί με όλους τους φίλους και γνωστούς που πάνε να κάνουμε το κέφι μας ? Τι μου λέτε οι μεν (Σερραίοι) και οι δε (Μεγαρίτες)
ρπμ μιλάτε λες και είσαστε παιδιά και σας την λένε για την πάρτυ σας...έλεος ...
ας ενωθούμε γτπ μου για μία φορά σαν φίλοι αφού η κοινή μας καύλα μας ενώνει...

τι μλκιες γράφω .... στον αέρα πάνε και χαμένος χρόνος....
καλό απόκρεω

Τωρα μιλάς ομορφα :D

nktR
25/02/2009, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αν υποθέσουμε οτι φοράς 190 πισω και σλικ μονο το νουμερο μπορει να ισχύει - οι υπόλοιποι που φοράνε λάστιχο δρόμου και δεν έχουν άκρες, έχουν λιανική 530 το σετ



Άρα για 3 μέρες θες 165 =με 2 διαμονές που μου γράφεις βγαίνει 2 μέρες πίστα


Αν είναι να είμαι κομμάτια απο την πιστα για να πάω σε ξενοδοχείο των 30Ε την μέρα γαμα με


Οδικώς είπαμε πάμε κι ερχόμαστε


Εμένα για 3 μέρες εκτός σπιτιού τα 45 δεν φτάνουν ούτε για ζήτω


Στο χωράφι έκανε ο Μπούστας κάτω από λεπτό.



Δεν διαφώνησα ποτέ στο γεγονός ότι οι δύο πίστες είναι διαφορετικές. Αντίθετα έχω ξαναπεί ότι θέλει βελτιώσεις η των Μεγάρων.

Αλλά εγώ προσωπικά κι αρκετοί άλλοι θέλουμε να μπαίνουμε παραπάνω από μία φορά τον χρόνο σε πίστα.

Κι εγώ προσωπικά κάθε φορά που πάω Μέγαρα περνάω σούπερ.

με 2 διαμονές που μου γράφεις βγαίνει 2 μέρες πίστα

30 ευρώ την ημέρα σημαίνει δίκλινο στο Αλεξάντερ με μονά κρεβάτια=60

10 έως 12 βγαίνει το κεφάλι το φαγητό στις Σέρρες χ2= 30 γεμάτα + 15 καντίνα και με μακαρονάδα

Ο Μπούστας είναι Μπούστας :cool: και ο Νίκος είναι Νίκος :a022:

Στο τελευταίο σε φιλώ στη μούρη :p

sniper
25/02/2009, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
με 2 διαμονές που μου γράφεις βγαίνει 2 μέρες πίστα

30 ευρώ την ημέρα σημαίνει δίκλινο στο Αλεξάντερ με μονά κρεβάτια=60

10 έως 12 βγαίνει το κεφάλι το φαγητό στις Σέρρες χ2= 30 γεμάτα + 15 καντίνα και με μακαρονάδα

Ο Μπούστας είναι Μπούστας :cool: και ο Νίκος είναι Νίκος :a022:

Στο τελευταίο σε φιλώ στη μούρη :p

Εσύ δεν πας για την πίστα επάνω.... Όλα χ2 τα βάζεις :D :lol: :lol:

nktR
25/02/2009, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εσύ δεν πας για την πίστα επάνω.... Όλα χ2 τα βάζεις :D :lol: :lol:

:lol: :rotflmao: :lol:

τότε θα ήταν και χ2 η πληρωμή....:a32:

Θάνος
25/02/2009, 11:32
Το θέμα είναι ότι δεν συμφωνώ με όλα αυτά.

Πρώτον δεν συμφωνώ ότι ένα td στις Σέρρες είναι 14 των Μεγάρων. Δεν ξέρω από πού προκύπτει αυτό... Προσωπικά έχοντας μπει και στις δύο πίστες έχω τελείως διαφορετική γνώμη.

Οι Σέρρες είναι μία ωραία πίστα με πολύ καλή άσφαλτο και καλύτερες λοιπές εγκαταστάσεις που όμως με αφήνουν αδιάφορο οπότε μένω μόνο στο θέμα της ίδιας της πίστας. Η άσφαλτος πάρα πολύ καλή που όμως και χειρότερη να ήταν εγώ προσωπικά και νομίζω πολύς κόσμος ακόμα το ίδιο γρήγορα θα πήγαινε.. Όσον αφορά στη χάραξη όμως βρίσκω τα Μέγαρα πολυ πιο τεχνικά και δύσκολα και σαφώς απείρως καλύτερο σχολείο οδήγησης από τις Σέρρες. Κάποιος που γυρίζει γρήγορα στα Μέγαρα θα γυρίσει αποδεδειγμένα πολύ πιο εύκολα γρήγορα στις Σέρρες και θα ευχαριστηθεί την πίστα ενώ το αντίστροφο δεν έχει τύχει να το δω ποτέ. Αντίθετα αναβάτες που θεωρούνται έμπειροι στις Σέρρες, μπαίνοντας πρώτη φορά στα Μέγαρα πελαγώνουν.

Δεν συμφωνώ καθόλου με όλη την φιλοσοφία εξιδανίκευσης των Σερρών πέρα του ψυχολογικού που είναι σαφώς καλύτερο σε μία καλοδιατηρημένη πίστα. Από κει και πέρα μέσα στην πίστα και την ώρα της οδήγησης η αίσθηση είναι ίδια με μόνη διαφορά στη χάραξη. Άλλα πράγματα παίρνεις από τη μία άλλα από την άλλη.

Για μας τους Αθηναίους μία με δύο φορές επίσκεψη στις Σέρρες το χρόνο είναι ιδανική και θεμιτή, αλλά τα Μέγαρα είναι δίπλα μας και κάνουν τη δουλειά τους μια χαρά.

Όσο για το κόστος.. καλύτερο είναι το τσάμπα, αλλά και τα 50 ευρώ προσωπικά τα βρίσκω λογική τιμή και δεν με χαλάει. Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση φασαρία. Τόσα χρόνια δεν έχω γλυστρήσει ποτέ, δεν έχω κινυνέψει ποτέ από την ίδια την πίστα.. μόνο από τον κακο μου εαυτό ή την κακιά την ώρα..

Μακάρι να ρίξουνε νέα ωραία κατάμαυρη άσφαλτο, αλλά εκτός του ψυχολογικού, επί της ουσίας δεν πιστεύω ότι θ'αλλάξει κάτι.

devil's animal
25/02/2009, 11:46
Θανο συμφωνω με οσα λες πλην του παρακατω.



Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος


Μακάρι να ρίξουνε νέα ωραία κατάμαυρη άσφαλτο, αλλά εκτός του ψυχολογικού, επί της ουσίας δεν πιστεύω ότι θ'αλλάξει κάτι.


τα μπαλωματα στην Κ6, το βαθρο στην Κ8 και η διαφορετικη πισσα (αλλη ασφαλτος) που εχει σε πολλες στροφες στα μεγαρα σε κανουν να σκεφτεσαι πολλα πραγματα (εκτος της τεχνικης) την στιγμη που ειναι να στριψεις. :sad:

οντως ειναι πιο τεχνικη (απο οσο εχω δει και εχω ακουσει) απο τις Σερρες αλλα θα επρεπε να την συντηρουν καλυτερα και να υπαρχει καλυτερη υποδομη.
:wave2:

Θάνος
25/02/2009, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
Θανο συμφωνω με οσα λες πλην του παρακατω.





τα μπαλωματα στην Κ6, το βαθρο στην Κ8 και η διαφορετικη πισσα (αλλη ασφαλτος) που εχει σε πολλες στροφες στα μεγαρα σε κανουν να σκεφτεσαι πολλα πραγματα (εκτος της τεχνικης) την στιγμη που ειναι να στριψεις. :sad:

οντως ειναι πιο τεχνικη (απο οσο εχω δει και εχω ακουσει) απο τις Σερρες αλλα θα επρεπε να την συντηρουν καλυτερα και να υπαρχει καλυτερη υποδομη.
:wave2:

Νομίζω ότι είναι πρακτικά αδύνατο να πηγαίνεις γρήγορα εκτός της στρωμένης γραμμής. Νεροφάγωμα μπορεί να βρεις και στις Σέρρες, αλλά εκεί είναι όλα τέλεια και κάνουμε τα στραβά μάτια. Όλα είναι θέμα ψυχολογίας. Καλύτερα μπορούν πάντα να γίνουν, αλλά είμαστε πάντα της επιφάνειας, των εύκολων συμπερασμάτων με την ανάλογη γκρίνια και της υπερβολής και αυτό είναι που με ενοχλεί.

sniper
25/02/2009, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Νομίζω ότι είναι πρακτικά αδύνατο να πηγαίνεις γρήγορα εκτός της στρωμένης γραμμής. Νεροφάγωμα μπορεί να βρεις και στις Σέρρες, αλλά εκεί είναι όλα τέλεια και κάνουμε τα στραβά μάτια. Όλα είναι θέμα ψυχολογίας. Καλύτερα μπορούν πάντα να γίνουν, αλλά είμαστε πάντα της επιφάνειας, των εύκολων συμπερασμάτων με την ανάλογη γκρίνια και της υπερβολής και αυτό είναι που με ενοχλεί.

Στα Σέρρας, στην Κ5 το σημάδι που βάζεις για να στρίψεις είναι στα μισά μεταξύ του νεροφαγώματος και της λακούβας/τρύπας :lol:

nktR
25/02/2009, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Το θέμα είναι ότι δεν συμφωνώ με όλα αυτά.

1. Πρώτον δεν συμφωνώ ότι ένα td στις Σέρρες είναι 14 των Μεγάρων. Δεν ξέρω από πού προκύπτει αυτό... Προσωπικά έχοντας μπει και στις δύο πίστες έχω τελείως διαφορετική γνώμη.

Οι Σέρρες είναι μία ωραία πίστα με πολύ καλή άσφαλτο και καλύτερες λοιπές εγκαταστάσεις που όμως με αφήνουν αδιάφορο οπότε μένω μόνο στο θέμα της ίδιας της πίστας.

2. Η άσφαλτος πάρα πολύ καλή που όμως και χειρότερη να ήταν εγώ προσωπικά και νομίζω πολύς κόσμος ακόμα το ίδιο γρήγορα θα πήγαινε..

3. Όσον αφορά στη χάραξη όμως βρίσκω τα Μέγαρα πολυ πιο τεχνικά

3-1. και δύσκολα και σαφώς απείρως καλύτερο σχολείο οδήγησης από τις Σέρρες.

4. Κάποιος που γυρίζει γρήγορα στα Μέγαρα θα γυρίσει αποδεδειγμένα πολύ πιο εύκολα γρήγορα στις Σέρρες και θα ευχαριστηθεί την πίστα ενώ το αντίστροφο δεν έχει τύχει να το δω ποτέ. Αντίθετα αναβάτες που θεωρούνται έμπειροι στις Σέρρες, μπαίνοντας πρώτη φορά στα Μέγαρα πελαγώνουν.

Δεν συμφωνώ καθόλου με όλη την φιλοσοφία εξιδανίκευσης των Σερρών πέρα του ψυχολογικού που είναι σαφώς καλύτερο σε μία καλοδιατηρημένη πίστα.

5. Από κει και πέρα μέσα στην πίστα και την ώρα της οδήγησης η αίσθηση είναι ίδια με μόνη διαφορά στη χάραξη.

5-1. Άλλα πράγματα παίρνεις από τη μία άλλα από την άλλη.

6. Για μας τους Αθηναίους μία με δύο φορές επίσκεψη στις Σέρρες το χρόνο είναι ιδανική και θεμιτή, αλλά τα Μέγαρα είναι δίπλα μας και κάνουν τη δουλειά τους μια χαρά.

7. Όσο για το κόστος.. καλύτερο είναι το τσάμπα, αλλά και τα 50 ευρώ προσωπικά τα βρίσκω λογική τιμή και δεν με χαλάει. Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση φασαρία. Τόσα χρόνια δεν έχω γλυστρήσει ποτέ, δεν έχω κινυνέψει ποτέ από την ίδια την πίστα.. μόνο από τον κακο μου εαυτό ή την κακιά την ώρα..

8. Μακάρι να ρίξουνε νέα ωραία κατάμαυρη άσφαλτο, αλλά εκτός του ψυχολογικού, επί της ουσίας δεν πιστεύω ότι θ'αλλάξει κάτι.

1. ένα διήμερο td στις Σέρρες είναι από 8 έως 12 sessions την ημέρα που σημαίνει 16 έως 24 session το 2 ήμερο. Στα Μέγαρα κάνεις 2 με 3 το td. Oπότε το 2 ήμερο Σέρρες σαφώς αξίζει τα λεφτά του. Από εκεί βγαίνει.

2. / 4. Ποιός μίλησε για γυρολόγια ? αλλά αφού μιλάς για γυρολόγια και ευχαρίστηση, που νομίζεις ότι γυρίζεις πιο ξεκούραστος και χωρίς άγχος, Μέγαρα με τις μπετόβεργες έξω από τις φυστικιές, με την έξοδο της ευθείας στα λάστιχα, με το μονοπάτι που αναγκαστικά παίρνεις για να μην πέσεις, λόγω κακής ποιότητας ασφάλτου, λακούβες χώματα κλπ μλκιες ? πως θα γίνεις καλύτερος οδηγός μην μπορώντας με ασφάλεια να μπεις με φόρα στις στροφές, μην ασκώντας πίεση στα φρένα πιέζοντας κάθε φορά όλο και πιο πολύ και κυρίως στην ευθεία (βλέποντας τα λάστιχα και όχι έξοδο) και ξέροντας ότι με την παραπάνω πίεση δεν έχεις άλλη επιλογή από τα λάστιχα !!!!
Πως θα δοκιμάσεις άλλες γραμμές και πίεση για προσπέραση? όλα αυτά τα ξεχνάμε ?
Οπότε καταλήγω ότι δεν κάνεις ένα βήμα καλυτέρευσης και προπόνησης αλλά απλά ΣΥΜΒΙΒΑΖΕΣΑΙ με αυτό που σου δίνουν :(

3. ΜΑΖΙ ΣΟΥ

5. κσι όχι μόνο

3-1 η απάντηση είναι ότι έγραψες στο 5-1

6. Και εγώ το ίδιο.....τό ΄χω: Λίγο ακόμα και σε έκανα Σερραίο :beer:

7. Η φασαρία είναι για το quote που μου κάνω αποκάτω

8. ας το βλέπεις και έτσι


γι αυτό τι λές ?:wave2:


Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
Θάνο δεν την λέω στα παιδιά που πηγαίνουν στην πίστα,
την λέω εάν παρακολούθησες το θρέντ στον διοργανωτή για να περάσει με τη σειρά του το κράξιμο στον ποιόν στο λούτσο είναι ο ιδιοκτήτης. Τόσο καιρό βέβαια υποστηρίζουν κάποιοι πως με την συμμετοχή αναβατών στα td θα γίνουν κάποια έργα. Αυτό το "έργο" είναι ποίημα παρωδίας τελικά, γιατί αυτό που φωνάζω απο το 2000 που έκλεισαν την πίστα είναι η αποχή. Ας μην πάει ο κόσμος στα πρώτα 5 με 6 td να δούμε αντιδράσεις. Το άλλο το σενάριο το δοκιμάσαμε και τζίφος. Τι διάολο φόρουμ είμαστε που δεν μπορούμε να συγκρατήσουμε την γκάβλα μας για το όφελό μας, ας δοκιμάσουμε και το άλλο ;) κάτι μπορεί να βγεί. Για μαλακα με έχετε να μην θέλω τα Μέγαρα για χρήση. Ήταν η αγαπημένη μου πίστα για το 1998 με 2 ΣΚ το μήνα χρήσης πίστας και το 1999 πιο μικρή χρήση. Εκεί έμαθα να οδηγώ. Λέτε να μην γουστάρω να είμαι εκεί με όλους τους φίλους και γνωστούς που πάνε να κάνουμε το κέφι μας ? Τι μου λέτε οι μεν (Σερραίοι) και οι δε (Μεγαρίτες)
ρπμ μιλάτε λες και είσαστε παιδιά και σας την λένε για την πάρτυ σας...έλεος ...
ας ενωθούμε γτπ μου για μία φορά σαν φίλοι αφού η κοινή μας καύλα μας ενώνει...

τι μλκιες γράφω .... στον αέρα πάνε και χαμένος χρόνος....
καλό απόκρεω

είμαστε και οι δύο με παιδιά και δεν υπάρχει λόγος να πέσουμε από μαλκία προχειρότητας και σταρ@ιδισμού. Δεν έχω πέσει και δεν θέλω με τίποτα, ή εάν είναι ας είναι από μλκία μου
Γι αυτό τους κράζω και δεν πατάω :sun:

nikos force
25/02/2009, 13:15
παρτε ενα SM και δεν θα ενοχλουν ουτε νεροφαγωματα . ουτε μπαλωματα, ουτε πεσιματα και τα μεγαρα θα σας φαινονται σαν γηπεδο και πιο πολυ θα διασκεδαζετε .... και θα περνατε και τα ss απο πανω ...:p :p

Θάνος
25/02/2009, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
1. ένα διήμερο td στις Σέρρες είναι από 8 έως 12 sessions την ημέρα που σημαίνει 16 έως 24 session το 2 ήμερο. Στα Μέγαρα κάνεις 2 με 3 το td. Oπότε το 2 ήμερο Σέρρες σαφώς αξίζει τα λεφτά του. Από εκεί βγαίνει.

2. / 4. Ποιός μίλησε για γυρολόγια ? αλλά αφού μιλάς για γυρολόγια και ευχαρίστηση, που νομίζεις ότι γυρίζεις πιο ξεκούραστος και χωρίς άγχος, Μέγαρα με τις μπετόβεργες έξω από τις φυστικιές, με την έξοδο της ευθείας στα λάστιχα, με το μονοπάτι που αναγκαστικά παίρνεις για να μην πέσεις, λόγω κακής ποιότητας ασφάλτου, λακούβες χώματα κλπ μλκιες ? πως θα γίνεις καλύτερος οδηγός μην μπορώντας με ασφάλεια να μπεις με φόρα στις στροφές, μην ασκώντας πίεση στα φρένα πιέζοντας κάθε φορά όλο και πιο πολύ και κυρίως στην ευθεία (βλέποντας τα λάστιχα και όχι έξοδο) και ξέροντας ότι με την παραπάνω πίεση δεν έχεις άλλη επιλογή από τα λάστιχα !!!!
Πως θα δοκιμάσεις άλλες γραμμές και πίεση για προσπέραση? όλα αυτά τα ξεχνάμε ?
Οπότε καταλήγω ότι δεν κάνεις ένα βήμα καλυτέρευσης και προπόνησης αλλά απλά ΣΥΜΒΙΒΑΖΕΣΑΙ με αυτό που σου δίνουν :(

3. ΜΑΖΙ ΣΟΥ

5. κσι όχι μόνο

3-1 η απάντηση είναι ότι έγραψες στο 5-1

6. Και εγώ το ίδιο.....τό ΄χω: Λίγο ακόμα και σε έκανα Σερραίο :beer:

7. Η φασαρία είναι για το quote που μου κάνω αποκάτω

8. ας το βλέπεις και έτσι


γι αυτό τι λές ?:wave2:



είμαστε και οι δύο με παιδιά και δεν υπάρχει λόγος να πέσουμε από μαλκία προχειρότητας και σταρ@ιδισμού. Δεν έχω πέσει και δεν θέλω με τίποτα, ή εάν είναι ας είναι από μλκία μου
Γι αυτό τους κράζω και δεν πατάω :sun:

Εντάξει δεν είναι έτσι τα πράγματα.. έχουν αρκετή υπερβολή μέσα. Καταρχήν είναι αργή πίστα και όλες οι έξοδοι που έχει είναι υπεραρκετές, γι'αυτό και τόσα χρόνια όσες πτώσεις και να έχουμε δει ποτέ δεν υπήρξε κανένας σοβαρός τραυματισμός και οι έξοδοι δούλεψαν πολύ καλά. Λίγη αποψίλωση που ήθελαν, φέτος ευτυχώς έγινε έστω και για τα μάτια. Στις Σέρρες μη μου πεις ότι δεν έχουν χτυπήσει άσχημα... Κακά τα ψέμματα τώρα, όσο και να θέλαμε ένα λίφτινγκ στα Μέγαρα και έτσι όπως είναι δεν έχει λειτουργικό πρόβλημα. Καναδυό νεροφαγώματα τα περνάς απροβλημάτιστα δεν έχει πέσει ποτέ κανένας από τέτοια...

Τα γυρολόγια δεν τα είπα για κανένα άλλο λόγο μόνο ως δείγμα εξοικείωσης με την πίστα και οδηγικής βελτίωσης. Πιστεύω ότι τα Μέγαρα έχουν πολύ περισσότερα να προσφέρουν στον νέο-μέσο ή και προχωρημένο οδηγό απ'ότι οι Σέρρες που προσφέρουν κυρίως διασκέδαση. Στα Μέγαρα το μόνο που σε κρατάει στην πρίζα δεν είναι η κακή άσφαλτος.. είναι η πολυ σφιχτή σχεδίαση της.

Κι εγώ θέλω πολύ να πάω Σέρρες, όχι για όλους αυτούς τους λόγους, για αλλαγή και μόνο, για την ποικιλία, αλλά το κοστος είναι μεγάλο και απαγορευτικό τις περισσότερες φορές, συν το πρόβλημα της παρέας, της απόστασης σε περίπτωση που κάτσει μία στραβή και αρκετά ακόμα που δεν γίνεται να μην τα σκέφτομαι.

Για να καταλήξω κάπου, πρέπει να εμπιστευόμαστε ότι όλος αυτός ο κόσμος που μπαίνει Μέγαρα δεν είναι ούτε χαζός ούτε θύμα. Πέρα από το τι θα θέλαμε όλοι, πρέπει να καταλάβετε όσοι βλέπετε με λίγη δόση υπερβολής το θέμα, ότι για να γεμίζει η πίστα σε κάθε trackday μάλλον κάνει ακόμα καλά τη δουλειά της... Όταν θα αρχίσει να είναι πραγματικά έτσι όπως τα περιγράφετε τότε χαζοί δεν είμαστε και έχουμε την αίσθηση της αυτοσυντήρησης, θα την απορρίψουμε από μόνοι μας.

R-1nas
25/02/2009, 16:37
Sniper ελεος φιλαρακι.... Μου θυμιζεις τον Ευαγγελατο που τρομοκρατει τον κοσμο με τις παπατζες που λεει!

1000 ευρω δεν μου βγαινει η Σερρες ουτε οταν εκανα τα California με μεταφορικη το μηχανακι και πηγα με αυτοκινητο.


520 ευρω τα λαστιχα? Ελα ελα τσωπα τσωπα, προφανος εχεις τοοοσσσααα λεφτα που σε εχουν παρει χαμπαρι και στα πουλανε τοσο, αν οχι σου ζητω συγνωμη και αν θες να σε βοηθησουμε να τα παρεις πολυ πολυ φθηνοτερα!

Επισης αυτο που λες οτι πρεπει να πας οδικως και μονο οδικως γιατι ετσι ειναι η διαδικασια αντε οκ μια φορα για την εμπειρια αλλα μετα μου θυμιζει αυτο που λενε "αν τον τιναξεις πανω απο μια φορα θεωρειται λαλακια" ;)


Α και τα τουμπανακια μου ειναι σε ενα υπογειο και περιμενουν καθε φορα ετοιμοπολεμα δεν κυκλοφορο με παπι η σκουτερ αλλα με σμαρτ, και με λενε Μιχαλη, οχι Ρωσσιδη κλπ
και καθε φορα που θα παω Μεγαρα θα σκεφτομαι Serres Autodrome, και οποτε ειμαι Σερρες σκεφτομαι το Dubai Autodrome ποσο καλα ηταν...... :wave2:

TROOPER
25/02/2009, 23:40
αυτο που συμφωνητε διαφωνοντας μου λετε πως το κανετε ????

:rotflmao: :rotflmao:

sniper
26/02/2009, 05:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
Sniper ελεος φιλαρακι.... Μου θυμιζεις τον Ευαγγελατο που τρομοκρατει τον κοσμο με τις παπατζες που λεει!



Ο καθένας λέει ό,τι θέλει.


Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas

1000 ευρω δεν μου βγαινει η Σερρες ουτε οταν εκανα τα California με μεταφορικη το μηχανακι και πηγα με αυτοκινητο.



Καλά οκ, είπαμε οτι για 3 μέρες βγαίνει περίπου τόσο. Αν τρέφεσαι με κουλουράκι μπορεί να βγει και 500, αλλά ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο ζωής.

Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas

520 ευρω τα λαστιχα? Ελα ελα τσωπα τσωπα, προφανος εχεις τοοοσσσααα λεφτα που σε εχουν παρει χαμπαρι και στα πουλανε τοσο, αν οχι σου ζητω συγνωμη και αν θες να σε βοηθησουμε να τα παρεις πολυ πολυ φθηνοτερα!


Καλό θα ήταν να μπορείς να διαβάζεις και να καταλαβαίνεις τι λέμε. Είπα ότι αν δεν έχεις άκρη θα τα πληρώσεις λιανική 530. Φυσικά και δεν βάζω εγώ τόσο.


Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas



Επισης αυτο που λες οτι πρεπει να πας οδικως και μονο οδικως γιατι ετσι ειναι η διαδικασια αντε οκ μια φορα για την εμπειρια αλλα μετα μου θυμιζει αυτο που λενε "αν τον τιναξεις πανω απο μια φορα θεωρειται λαλακια" ;)


Ο καθένας βλέπει την μηχανή με το δικό του μάτι. Σε ορισμένους τους αρέσει να κάνουν και βόλτες.


Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas


Α και τα τουμπανακια μου ειναι σε ενα υπογειο και περιμενουν καθε φορα ετοιμοπολεμα δεν κυκλοφορο με παπι η σκουτερ αλλα με σμαρτ, και με λενε Μιχαλη, οχι Ρωσσιδη κλπ
και καθε φορα που θα παω Μεγαρα θα σκεφτομαι Serres Autodrome, και οποτε ειμαι Σερρες σκεφτομαι το Dubai Autodrome ποσο καλα ηταν...... :wave2:

Μάλιστα.....

sniper
26/02/2009, 05:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αυτο που συμφωνητε διαφωνοντας μου λετε πως το κανετε ????

:rotflmao: :rotflmao:

Καλή θέληση :D

MikeG
26/02/2009, 05:14
Ρε με τι πίπες ασχολιόσαστε.......πφφφφφφ :smokin: :smokin:



Enduro λέμε!! It's free and κ@βλ@.


Φιλάκια :blush: :blush:

SnakeMJK
26/02/2009, 06:03
Γίνεται να συγκρίνεις το χωράφι με τις σέρρες; :o :o :o

Και οι τιμές που βάζετε είναι λίγο τραβηγμένες. Ούτε 500 ευρώ έχουν τα λάστιχα, ούτε χρειάζεται να τρως κανονικά για 2-3 μέρες. Και τα σουβλάκια μια χαρά ολοκληρωμένη διατροφή είναι!

nktR
26/02/2009, 06:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Ευτυχως φετος που πατωσαμε απο ρευστο και δεν μας νοιαζει καθολου.:ZZZ:

Νικολα βαλε μια την πιστα των Σερρων σε λουκανικο ρε να χορτασουμε λιγο.:lol:

έλα Πάνο την μπύρα σαυ και έλα να τσιμπήσεις μεζεδάκι....


Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Και τα σουβλάκια μια χαρά ολοκληρωμένη διατροφή είναι!
τσίμπα μια παγωμένη :beer: από τον πάγο και έλα κάτσε δίπλα μαζί μου στην ψησταριά....ρίξε και το λούκανος πάνω.....ρπμ τσίκνα και κονιορτός....γειά μας

:beer:


156961

devil's animal
26/02/2009, 06:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
παρτε ενα SM και δεν θα ενοχλουν ουτε νεροφαγωματα . ουτε μπαλωματα, ουτε πεσιματα και τα μεγαρα θα σας φαινονται σαν γηπεδο και πιο πολυ θα διασκεδαζετε .... και θα περνατε και τα ss απο πανω ...:p :p


:winka:
:beer: :beer: :beer:

Θάνος
26/02/2009, 08:47
Τελικά.. ό,τι και να πούμε..


στο βρόντο πάει.

nktR
26/02/2009, 08:54
όλο και κάτι μένει...αρκεί να τα γράφουμε και να τα συζητάμε

kiloMeater
11/03/2009, 12:26
Πρώτη φορά Μέγαρα σήμερα...
Ακουγα και εγώ τόσα παράπονα λέω κανα αχούρι θα είναι..

Μια χαρα το βρήκα... τώρα όσοι γκρινιάζετε προφανώς είστε τίποτα χεράδες και το εχετε εξαντλήσει το θέμα.. οκ εκει πάω πάσω... για μένα και οσους είναι στο πράσινο γκρούπ (και ειδικά προς τα .. κάτω) μια χαρά ήτανε..

Δε λέω, λίγο κλειστή η πίστα αλλα μη γκρινιάζουμε, μη γκρινάζουμε!

:p :p

BUSA MAKIS
17/03/2009, 09:09
Παιδιά, από το ολότελα καλή και η Παναγιώτενα.

Αυτό υπάρχει εδώ στην Αθήνα, τι να κάνουμε ???

Σέρρες πολύ ωραία και καλά αλλά μακριά.
Τη κυριακή θα μπω πρώτη φορά Μέγαρα για να δούμε :confused:

R-1nas
17/03/2009, 12:47
Ολα αυτα θα τα λετε μεχρι να μπειτε Σερρες.... :wave2:

nktR
17/03/2009, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiloMeater
Πρώτη φορά Μέγαρα σήμερα...
Ακουγα και εγώ τόσα παράπονα λέω κανα αχούρι θα είναι..

Μια χαρα το βρήκα... τώρα όσοι γκρινιάζετε προφανώς είστε τίποτα χεράδες και το εχετε εξαντλήσει το θέμα.. οκ εκει πάω πάσω... για μένα και οσους είναι στο πράσινο γκρούπ (και ειδικά προς τα .. κάτω) μια χαρά ήτανε..

Δε λέω, λίγο κλειστή η πίστα αλλα μη γκρινιάζουμε, μη γκρινάζουμε!

:p :p



Αρχικά δημιουργήθηκε από BUSA MAKIS
Παιδιά, από το ολότελα καλή και η Παναγιώτενα.

Αυτό υπάρχει εδώ στην Αθήνα, τι να κάνουμε ???

Σέρρες πολύ ωραία και καλά αλλά μακριά.
Τη κυριακή θα μπω πρώτη φορά Μέγαρα για να δούμε :confused:

να γκρινιάζουμε - να γκρινιάζουμε σε ότι μας ενοχλεί και υποτιμά την νοημοσύνη μας.
Δεν πρέπει να συμβιβαζόμαστε σε ότι δεν είναι εντάξει.
Δυστυχώς σαν λαός το έχουμε μάθει καλά αυτό να μην μιλάμε σε ότι και να μας κάνουν.
Είδατε προκοπή με αυτή την συμπεριφορά στη ζωή μας ? άλλαξε κάτι ?
αξιοκρατεία-πολιτικοί-υγεία-παιδεία και η όλη η μκλία που τους δέρνει?
Να γκρινιάζουμε λοιπόν γιατί με το μπέέέέέέ δεν γίνεται κάτι :wave2:

McTalas
17/03/2009, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
να γκρινιάζουμε - να γκρινιάζουμε σε ότι μας ενοχλεί και υποτιμά την νοημοσύνη μας.
Δεν πρέπει να συμβιβαζόμαστε σε ότι δεν είναι εντάξει.
Δυστυχώς σαν λαός το έχουμε μάθει καλά αυτό να μην μιλάμε σε ότι και να μας κάνουν.
Είδατε προκοπή με αυτή την συμπεριφορά στη ζωή μας ? άλλαξε κάτι ?
αξιοκρατεία-πολιτικοί-υγεία-παιδεία και η όλη η μκλία που τους δέρνει?
Να γκρινιάζουμε λοιπόν γιατί με το μπέέέέέέ δεν γίνεται κάτι :wave2: :a013: μπορει να μεγαρα να ειναι το μονο που εχουμε αλλα δεν πρεπει να αρκεστουμε μονο σε αυτο!

fotisdragon
27/04/2009, 11:34
Ήθελα καιρό να μοιραστώ την εμπειρία μου απο Μέγαρα και Σέρρες, αλλά μάλλον πάλι θα το αφήσω για κάποιο άλλο post... Το μόνο που θέλω να πω εδώ, αφού όπως λέτε "όλο και κάτι μένει...αρκεί να τα γράφουμε και να τα συζητάμε", είναι οτι όταν πήγα πέρσι Σέρρες (Σαβάτο έφυγα οδικώς απο Πάτρα, Κυριακη όλη μέρα Πίστα και Δευτέρα οδικώς επιστροφή) είχα ξοδέψει συνολικά 220Ε.....
Καταλαβαίνω οτι σε κάποιον που έχει μπεί μόνο στα Μέγαρα ίσως του φαίνονται πολλά, και εγω έτσι σκεφτόμουν, αλλά όπως λέει και ο συνφορουμίτης R-1nas "ολα αυτα θα τα λετε μεχρι να μπειτε Σερρες...." και έχει δίκιο...
Δε θέλω να στεναχωρήσω/θυμώσω κανέναν "Μεγαράκια", απ'ότι καταλαβαίνω είναι ΑΠΟΛΥΤΑ υποκειμενικό το θέμα "ποια πίστα είναι καλύτερη", αλλα προσωπικά προτιμώ 2 φορες/χρόνο Σέρρες παρά 15 φορές/χρόνο Μέγαρα...
Άλλη προσωπική επίσης άποψη είναι οτι όσοι μπαίνετε με 1000ρια στα Μέγαρα σκεφτείτε το σοβαρά για μια επίσκεψη στις Σέρρες... θα το ευχαριστηθείτε στο 10πλάσιο
Αυτά απο μένα... προσωπική άποψη πάντα έ? Δε προσπαθώ να την επιβάλλω σε κανέναν...
Θυμηθείτε, το μυαλό είναι όπως το γκάζι... Καλύτερα ανοιχτό.... :winka:

gcrook
27/04/2009, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
Ήθελα καιρό να μοιραστώ την εμπειρία μου απο Μέγαρα και Σέρρες, αλλά μάλλον πάλι θα το αφήσω για κάποιο άλλο post... Το μόνο που θέλω να πω εδώ, αφού όπως λέτε "όλο και κάτι μένει...αρκεί να τα γράφουμε και να τα συζητάμε", είναι οτι όταν πήγα πέρσι Σέρρες (Σαβάτο έφυγα οδικώς απο Πάτρα, Κυριακη όλη μέρα Πίστα και Δευτέρα οδικώς επιστροφή) είχα ξοδέψει συνολικά 220Ε.....
Καταλαβαίνω οτι σε κάποιον που έχει μπεί μόνο στα Μέγαρα ίσως του φαίνονται πολλά, και εγω έτσι σκεφτόμουν, αλλά όπως λέει και ο συνφορουμίτης R-1nas "ολα αυτα θα τα λετε μεχρι να μπειτε Σερρες...." και έχει δίκιο...
Δε θέλω να στεναχωρήσω/θυμώσω κανέναν "Μεγαράκια", απ'ότι καταλαβαίνω είναι ΑΠΟΛΥΤΑ υποκειμενικό το θέμα "ποια πίστα είναι καλύτερη", αλλα προσωπικά προτιμώ 2 φορες/χρόνο Σέρρες παρά 15 φορές/χρόνο Μέγαρα...
Άλλη προσωπική επίσης άποψη είναι οτι όσοι μπαίνετε με 1000ρια στα Μέγαρα σκεφτείτε το σοβαρά για μια επίσκεψη στις Σέρρες... θα το ευχαριστηθείτε στο 10πλάσιο
Αυτά απο μένα... προσωπική άποψη πάντα έ? Δε προσπαθώ να την επιβάλλω σε κανέναν...
Θυμηθείτε, το μυαλό είναι όπως το γκάζι... Καλύτερα ανοιχτό.... :winka:

Το ποια πιστα ειναι καλυτερη ειναι απολυτα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ, οι Σερρες!
Τωρα το αν αξιζει να πηγαινεις πιο συχνα Σερρες παρα Μεγαρα, η το να κανεις κρατει και αντι να πας 5 φορες Μεγαρα να πας ενα διημερο Σερρες και το αν ειναι καλυτερο η σωστοτερο η πιο πρεπον η πιο must, ε ναι αυτο ειναι απολυτα ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ.:wave2: :beer:

fotisdragon
27/04/2009, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Το ποια πιστα ειναι καλυτερη ειναι απολυτα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ, οι Σερρες!
Τωρα το αν αξιζει να πηγαινεις πιο συχνα Σερρες παρα Μεγαρα, η το να κανεις κρατει και αντι να πας 5 φορες Μεγαρα να πας ενα διημερο Σερρες και το αν ειναι καλυτερο η σωστοτερο η πιο πρεπον η πιο must, ε ναι αυτο ειναι απολυτα ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ.:wave2: :beer:

:rotflmao: σωστός!! Σε ευχαριστώ για τη διόρθωση, αυτό εννοούσα
:beer: :wave2:

TROOPER
27/04/2009, 11:54
δε μπορω να συγκρινω 2 ανομοια πραματα.

οι σερρες προσφερουν διασκεδαση με το μηχανακι σου.ταχυτητες,χρονους,λυσα,αδρεναλινη,παρεα.

τα μεγαρα προσφερουν τεχνικη,προσομοιωση του δρομου,φρενα

δεν τα συγκρινω.και τα 2 χρειαζονται και μου αρεσουν !!!

:beer: :beer: :beer:

EVI
13/07/2009, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δε μπορω να συγκρινω 2 ανομοια πραματα.

οι σερρες προσφερουν διασκεδαση με το μηχανακι σου.ταχυτητες,χρονους,λυσα,αδρεναλινη,παρεα.

τα μεγαρα προσφερουν τεχνικη,προσομοιωση του δρομου,φρενα

δεν τα συγκρινω.και τα 2 χρειαζονται και μου αρεσουν !!!

:beer: :beer: :beer:

μιλησε ο γυρναω 1 και 30 σερρες :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

:beer:


+750

dodos 900
14/07/2009, 02:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από kouremenos
ένας άσχετος με πίστες σαν και εμένα (ταρζάν δημοσίου δρόμου ) που ο εξοπλισμός του είναι το μηχανάκι του ,το μπουφάν του ,το κράνος του .και δεν αντέχει οικονομικά αγορά των υπολοίπων -έχει δυνατότητα να τα νοικιάσει από εκεί;η κάποια άλλη λύση, ΕΊΜΑΙ 33 ΚΑΙ ΑΚΌΜΑ ΤΟ ΠΑΛΕΎΩ ΝΑ ΜΠΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΜΑΝΤΡΙ


Πάρε ένα τηλέφωνο μερικές ημέρες πρίν το track day σε αυτόν που το διοργανώνει και ρώτησε.Απο όσο θυμάμαι νοικιάζουνε.

TROOPER
14/07/2009, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
μιλησε ο γυρναω 1 και 30 σερρες :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

:beer:


+750

:smokin:

twat
14/07/2009, 12:19
Ως νεος στο forum,μολις σημερα εριξα μια ματια στις αποψεις σας περι td και τις κριτικες σας περι πιστων...λοιπον παιδια παω στις σερρες απο το 2000 για td(απο 2 ως 4 φορες το χρονο) και στους αγωνες απο το '98(ως θεατης) που ανοιξε αν θυμαμαι καλα.εχω κανει level 1 και 2 του css το 2002-03 αντιστοιχα.στα μεγαρα δεν βρεθηκα ποτε.Σας βλεπω και ''τσακωνεστε" για "μικροπραγματα".Θελω την αποψη σας για κατι που με ανησυχει ιδιαιτερα> δεν ειδα ποτε,εστω και εναν με μια γαμημενη σημαια σε td για να με προειδοποιει αν καποιος επεσε μπροστα μου. ειδα πολλες φορες καποιον ξαπλα στην αμμοπαγιδα οπου μπορει να κατεληγα πανω του αν επεφτα γιατι πηγαινα "τερμα"η' να κανω ελιγμο για να αποφυγω καποιον αλλο. τον σκυλο που κατα καιρους κανει βολτες μεσα τον ειδατε? εχω κιαλλα αλλα ας ξεκινησουμε ετσι και βλεπουμε:alien:

Χωμάτινος
11/10/2009, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
...
Θελω την αποψη σας για κατι που με ανησυχει ιδιαιτερα> δεν ειδα ποτε,εστω και εναν με μια γαμημενη σημαια σε td για να με προειδοποιει αν καποιος επεσε μπροστα μου. ειδα πολλες φορες καποιον ξαπλα στην αμμοπαγιδα οπου μπορει να κατεληγα πανω του αν επεφτα γιατι πηγαινα "τερμα"η' να κανω ελιγμο για να αποφυγω καποιον αλλο. τον σκυλο που κατα καιρους κανει βολτες μεσα τον ειδατε? εχω κιαλλα αλλα ας ξεκινησουμε ετσι και βλεπουμε:alien:

Στα Μέγαρα ήμαστε 3 κριτές και οι σημαίες βγαίνουν ΠΑΝΤΑ όποτε χρειαστεί (ακόμη και οι μαύρες :evil: )

McTalas
11/10/2009, 16:14
αυτο εξαρταται απο τον διοργανωτη και το ποσο καλα θελει να στηστει το όλο θέμα.
Εχω δει διοργανωτη να ειναι αρκετα τυπικος και εχω δει αλλον να μου λεει καταμουτρα "δεν μπορω να του βγαλω μαυρη σημαια εχει πληρωσει 2 μερες..." στο σημειο αυτο η κουβεντα ελαβε τελος.
Αρα δεν ειναι θεμα πιστας οσον αφορα το θεμα ασφαλεια, ειναι καθαρα υποχρεωση του εκαστοτε διοργανωτη. Για τον λογο αυτο τσεκαρουμε τον διοργανωτη πριν παμε για ειμαστε καλυμενοι.

SnakeMJK
12/10/2009, 08:10
for the record, 3 κριτές δεν αρκούν, η πίστα απαιτεί τουλάχιστον 5, ειδικά όταν τα χορτάρια έχουν φτάσει στον Θεό.

Χωμάτινος
12/10/2009, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
for the record, 3 κριτές δεν αρκούν, η πίστα απαιτεί τουλάχιστον 5, ειδικά όταν τα χορτάρια έχουν φτάσει στον Θεό.

Μαζί σου, αλλά και αυτό είναι θέμα διοργάνωσης, δεν εξαρτάται από εμάς.

mako
12/10/2009, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
Στα Μέγαρα ήμαστε 3 κριτές και οι σημαίες βγαίνουν ΠΑΝΤΑ όποτε χρειαστεί (ακόμη και οι μαύρες :evil: )

Σε ποια διοργανωση;:confused:

Χωμάτινος
13/10/2009, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
Σε ποια διοργανωση;:confused:

0300

spyro
13/10/2009, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
0300

:nono:

όχι πάντα ....

εγώ προσωπικά μια φορά μου έχει τύχει μονο να χωθεί απο την εσωτερική ενας πιο γρήγορος πάνω στην στροφή, αλλά την προηγούμενη Τετάρτη για παράδειγμα (που το έχω και πρόσφατο) στο γκρουπ των γρήγορων σε 1 session που παρακολούθησα έγινε αρκετές φορές.

Μάλιστα σε μια απο αυτές ο τυπάς που τον προσπέρασαν πάνω στην κ9 παραλίγο να το χάσει απο την τρομάρα του. Τσαντίστηκε και πριν προλάβει να ολοκληρώσει βγήκε στο καπάκι εκτος πίστας και πηγε κατευθείαν στο φορτηγό με τους επιβλέποντες. Δεν ξέρω τι ειπώθηκε αλλά αίσθηση μου ηταν οτι αυτοι αν και μπροστά τους δεν πήραν χαμπάρι τίποτα.

AKIS BUSA
13/10/2009, 15:49
αδελφια μια χαρα τα λετε!!
και μαλιστα απο οτι βλεπω τα ιδια λετε απλα ο καθε ενας τα λεει με αλλα λογια!!

η πιστα των μεγαρων με την πιστα σερρων ειναι δυο διαφορετικες πιστες (διαμορφωση)
και οι δυο ομως κανουν για ενα καλο td και εκπαιδευσεις,προπονησης,ευχαριστησεις!!

τωρα για οσους ειμαστε απο αθηνα εε,αλλο ειναι να κανεις 30 λεπτα απο το σπιτι σου
και να εισαι στην πιστα χωρις εξοπλισμους ταξιδιου κλπ κλπ
και σε αλλα τοσα το απογευμα να γυρνας στο σπιτι σου (χαρουμενος)

και αλλο να το σχεδιαζεις μερες να πας ενα 2ημερο 3ημερο
νομιζω το θεμα ειναι καθαρα μετακινησεις και οχι ποιοτητας (πιστας)
και ισως για καποιους θεμα κοστους!!

θελω να πω πως αν τα μεγαρα ηταν με την ποιοτητα των σερρων (οδοστρομα,εγκαταστασεις,κλπ) ποσο συχνα θα κατεβαιναν οι "βορειοι" αθηνα??

ακριβως το ιδιο γινεται με εμας τους "νοτιους" τωρα!!
και οι δυο πιστες καλες ειναι, οσο περισσοτερο μπαινουμε τοσο περισσοτερο μαθαινουμε!!!!

Χωμάτινος
13/10/2009, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
:nono:

όχι πάντα ....

εγώ προσωπικά μια φορά μου έχει τύχει μονο να χωθεί απο την εσωτερική ενας πιο γρήγορος πάνω στην στροφή, αλλά την προηγούμενη Τετάρτη για παράδειγμα (που το έχω και πρόσφατο) στο γκρουπ των γρήγορων σε 1 session που παρακολούθησα έγινε αρκετές φορές.

Μάλιστα σε μια απο αυτές ο τυπάς που τον προσπέρασαν πάνω στην κ9 παραλίγο να το χάσει απο την τρομάρα του. Τσαντίστηκε και πριν προλάβει να ολοκληρώσει βγήκε στο καπάκι εκτος πίστας και πηγε κατευθείαν στο φορτηγό με τους επιβλέποντες. Δεν ξέρω τι ειπώθηκε αλλά αίσθηση μου ηταν οτι αυτοι αν και μπροστά τους δεν πήραν χαμπάρι τίποτα.

Την προηγούμενη Τετάρτη δεν μπόρεσα να πάω οπότε δεν ξέρω τι συνέβει.

Ο γενικός κανόνας πάντως είναι ότι όταν κάποιος την βλέπει λίγο πιό "ανταγωνιστικά" απ' ότι ταιριάζει σε track day, στην πρώτη καγκουριά αναφέρεται μέσω ασυρμάτου "ο τάδε έκανε αυτό", στην δεύτερη έχει τσιμπήσει μαύρη σημαία.

mako
13/10/2009, 18:21
Θα συμφωνησω μαζι σου εν μερει, γιατι τα πραγματα δεν ειναι οπως παλιοτερα. Τοτε οι σημαιες εβγαναν βροχη (στην συγκεκριμενη διοργανωση) σε οποιον εκανε κατι που δεν επρεπε (γι'αυτο και καποιοι προτιμουσαν/μουν την αλλη)... τωρα τα πραγματα εχουν χαλαρωσει αρκετα ακομα και στην Κ-9.-:winka:

SPORAKIAS
15/10/2009, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
:nono:

όχι πάντα ....

εγώ προσωπικά μια φορά μου έχει τύχει μονο να χωθεί απο την εσωτερική ενας πιο γρήγορος πάνω στην στροφή, αλλά την προηγούμενη Τετάρτη για παράδειγμα (που το έχω και πρόσφατο) στο γκρουπ των γρήγορων σε 1 session που παρακολούθησα έγινε αρκετές φορές.

Μάλιστα σε μια απο αυτές ο τυπάς που τον προσπέρασαν πάνω στην κ9 παραλίγο να το χάσει απο την τρομάρα του. Τσαντίστηκε και πριν προλάβει να ολοκληρώσει βγήκε στο καπάκι εκτος πίστας και πηγε κατευθείαν στο φορτηγό με τους επιβλέποντες. Δεν ξέρω τι ειπώθηκε αλλά αίσθηση μου ηταν οτι αυτοι αν και μπροστά τους δεν πήραν χαμπάρι τίποτα.

σπυρο δεν σημαινει ο φιλος επειδη φοβηθηκε οτι εχει και δικιο και οτι στους αλλους πρεπει να βγαλει μαυρη σημαια...μπορει ομως και να ειχε δικιο...

παραδειγμα...

στης 10 σεπτεμβρη που εκανα το λεβελ 4(ειμασταν 4 ατομα για λεβελ 4) στα σερρας μας βαλανε μαζι με το λεβελ 3...

τα 2 τελευταια 20λεπτα στην πιστα εκανα πολυ γρηγορους γυρους....κατι σαν trackday..με πολλες προσπερασεις....γυρναει και μου λεει ο θανασης(ηταν και ο εκπαιδευτης μας).....'' επειδη σε εκοψα οτι προσεχεις στις προσπερασεις δεν σου εβγαλε η ιωαννα μαυρη σημαια..σε αλλον θα την ειχε βγαλει απο νωρις..''....συγκεκριμενα μου το ειπε οταν σε ενα γυρο εκανα μια προσπεραση σε μια κοπελια απο το λεβελ 3 και τα εκανε πανω της...το θεμα ηταν οτι η προσπεραση ηταν σωστη και με προσοχη χωρις να κινδυνεψει η κοπελια ή κανενας αλλος και γι αυτο με αφηναν και πηγαινα ετσι και δεν χρειαστηκε να βγει μαυρη σημαια...

nktR
15/10/2009, 17:09
το νού σας μην μπερδευτείτε με τόσες σημαίες που βγάζουν οι κριτές....:a8:
τι τραβάμε και εμείς οι αλλοδαπές...:lol:


177382

Χωμάτινος
16/10/2009, 00:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
το νού σας μην μπερδευτείτε με τόσες σημαίες που βγάζουν οι κριτές....:a8:
τι τραβάμε και εμείς οι αλλοδαπές...:lol:

:bigcry: :rotflmao: :lol: :lol:

ωραίος!

spyro
16/10/2009, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
σπυρο δεν σημαινει ο φιλος επειδη φοβηθηκε οτι εχει και δικιο και οτι στους αλλους πρεπει να βγαλει μαυρη σημαια...μπορει ομως και να ειχε δικιο...

παραδειγμα...

στης 10 σεπτεμβρη που εκανα το λεβελ 4(ειμασταν 4 ατομα για λεβελ 4) στα σερρας μας βαλανε μαζι με το λεβελ 3...

τα 2 τελευταια 20λεπτα στην πιστα εκανα πολυ γρηγορους γυρους....κατι σαν trackday..με πολλες προσπερασεις....γυρναει και μου λεει ο θανασης(ηταν και ο εκπαιδευτης μας).....'' επειδη σε εκοψα οτι προσεχεις στις προσπερασεις δεν σου εβγαλε η ιωαννα μαυρη σημαια..σε αλλον θα την ειχε βγαλει απο νωρις..''....συγκεκριμενα μου το ειπε οταν σε ενα γυρο εκανα μια προσπεραση σε μια κοπελια απο το λεβελ 3 και τα εκανε πανω της...το θεμα ηταν οτι η προσπεραση ηταν σωστη και με προσοχη χωρις να κινδυνεψει η κοπελια ή κανενας αλλος και γι αυτο με αφηναν και πηγαινα ετσι και δεν χρειαστηκε να βγει μαυρη σημαια...

έχεις δικιο και πάντα υπάρχει ο παράγοντας το "ποτε" και "πως".

Αλλά,.... είναι άλλο να περνάς κάποιον στα φρένα (όλοι μας το έχουμε κάνει) η απο την εξωτερική της στροφής που δεν σε βλέπει καν παρα μόνο στην έξοδο (όταν το έχει σηκώσει το μηχανάκι πια) και ειναι εντελώς διαφορετικό την ώρα που πέφτεις στη είσοδο ξαφνικά κάποιος να σου χώνεται απο την εσωτερική. :look:

Μου έχει τύχει μια φορά και πραγματικά χωρίς να καταλάβω πως και ενω δεν πανικοβλήθηκα καθόλου και νόμιζα οτι ημουν cool και ωραίος..... μονο και μόνο επειδή πρόσεχα αυτόν (δύσκολα να πάρεις το μάτια μακριά παρόλες τις θεωτικές κατευθήνσεις και τις αμέτρητες συμβουλές :D ) αντι για την έξοδο της στροφής πήγα να χάσω τον έλεγχο στιγμιαία.

Το ίδιο έπαθε και ο συγκεκριμένος.