PDA

View Full Version : Μια βοήθεια σας παρακαλω...



McTalas
25/02/2009, 08:46
Μετα από μια εν τω βαθύ συζήτηση με 2 αξιοτιμους κυριους από τουτη εδω την διακτιακη κοινοτητα.
Και λογω της οικονομικης κρισης αποφασιασμε πως χρειαζομαι ενα παπι !!!!

Ειπαμε λοιπον λοιπον να παρω ενα παπι για καθημερινη χρηση με τα φουλ αξεσουαρ με μαξινουμ 700? μπατζετ.
και καταλήξαμε στα εξης 2 προιοντα!! (για μεταχειρα μιλαμε παντα).

modenas κ crypton

πηγα όμως σημερα στον εμπορα που ειναι και κουμπαρος και με μπριζοσε ο κερατας!!
και εχουμε αλλες δυο επιλογες
daelim κ kawasaki zx 130
το daelim εχει 1400? και 2 χρονια εγγυηση και ειναι πολυ αξιοπιστο (εσεις τι λετε?)
το kawasaki 2100 (και απο την παρασκευη ακριβενει κιαλο) με 3 χρονια εγγυηση.
αλλα ξεφευγουμε πολύ σε κοστος και δεν ψηνομαι (ειπαμε να παρουμε ενα εργαλειο όχι να μπουμε μεσα με το κεφαλι).
για να μην σας τα πολιλογω ψαχνω για ενα παπι σκυλι για να κανω τις καθημερινες μου δουλειες.
Δεν θελω να μπλεξω με συνεργια και με καταστασεις περιεργες (ειπαμε να παρω κατι να μου κανει την ζωη ευκολη).
αν εχετε καποιο παπί για πουλιμα, άν εχει καποιος γνωστος κατι ,αν εχετε μια αποψη επι του θεματος παρακαλω να την εκφρασετε μηπως και καταφερω να βγαλω ακρη.
να σημειωσω πως τα οικονομικα ειναι δύσκολα, αλλα μην μπλεξω με κανενα χρεπι και καθε μερα ειμαι με το κλειδι στο χερι...
Σας ευχαριστω εκ των προτερων !!
:winka:

project.breeze
25/02/2009, 08:59
Πάρε το Crypton το προηγούμενο γιατί είναι σκυλί και θα βρεις στα λεφτά που διαθέτεις:wave2:

McTalas
25/02/2009, 09:01
ok ένας ψηφος στο crypton λοιπον,
ακουω τον επόμενο....

McTalas
25/02/2009, 09:15
και μια σημειωση,
αν κοιταξω για μεταχειρισμενο από πια χρονια μοντελο και μετα να δω?

ilias s.m.
25/02/2009, 09:23
φιλαρακι crypton χωρις συζητηση!!!!!!!!αν βαλεις και 1-2 κατοσταρικα ακομη θα βρεις κατι καλο ;) :wave2:

Aggelos_SV
25/02/2009, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas

....ενα παπι για καθημερινη χρηση με τα φουλ αξεσουαρ με μαξινουμ 700? μπατζετ.
και καταλήξαμε στα εξης 2 προιοντα!! (για μεταχειρα μιλαμε παντα).

modenas κ crypton




Παρακολουθώ με πολύ ενδιαφέρον μιας και αφενός έχω μπει ακριβώς στην ίδια πρίζα :) και αφετέρου είμαι ΑΣΧΕΤΟΣ στο θέμα παπί.:rolleyes:

thou-vou
26/02/2009, 06:59
είχα το astrea grand... τώρα το χαίρεται κάποιος άλλος :p
κατα την ταπεινή μου γνώμη σκυλί του πολέμου
έβγαινε μέχρι το 99 ή το 2000

τώρα πήρα με 700 E ένα crypton με 1η άδεια 12/03 και 45000χλμ
πολύ καλό από χαμηλά και μέχρι τα 70-80, όμως δύσκολα, πολυυυυυυ δύσκολα θα δεις τα 95

δεν είναι astrea αλλά μέχρι τώρα μου φαίνεται αξιοπρεπέστατο

πάντως σε μαγαζί ότι έβρισκα ήταν 200E πάνω από αγγελίες ιδιωτών

blackbusa
26/02/2009, 07:07
Suzuki shogun....σκυλι 2 χρονια που το εχω....και παροτι ελαφρα ''αρπαγμενο'' απο αμελια μου να τσεκαρω λαδια ενω το πηγαινα συνεχεια τεζα :blush: δουλευει κανονικοτατα...και πιανει και τωρα τα 90-100 (κοντερισια παντα) αν το ψιλοανοιξεις...παλια πρεπει να ειχα δει και 120 στην εθνικη σε κατηφορικο κομματι με ευνοεικο ανεμο...το δικαβαλο που ειμουνα δεν μετραει γιατι ο τυπας με το δρεπανι ειταν παναλαφρος...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

ermiss
26/02/2009, 07:45
Αν βρείς Astrea grand σε καλή κατάσταση, χτύπα το με κλειστά μάτια.

Είναι αξιόπιστο σκυλί...
Το έχω δεύτερο χέρι εδώ και 7ετία. Αν εξαιρέσεις τα πλαστικά που τα έχω σκίσει επειδή το παρατάω έξω χειμώνα καλοκαίρι, κατά τα άλλα είναι θηρίο.

road spirit
26/02/2009, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Αν βρείς Astrea grand σε καλή κατάσταση, χτύπα το με κλειστά μάτια.

Είναι αξιόπιστο σκυλί...
Το έχω δεύτερο χέρι εδώ και 7ετία. Αν εξαιρέσεις τα πλαστικά που τα έχω σκίσει επειδή το παρατάω έξω χειμώνα καλοκαίρι, κατά τα άλλα είναι θηρίο.

grand ή supra ? έχει νόημα να προτιμήσει κανείς το 2ο (σαν πιο καινούριο?) ... απο ότι βλέπω στις αγγελίες τα grand αν και πιο παλιά παίζουν στις ίδιες τιμές με supra...

Dimos35
26/02/2009, 09:18
Είχα το Astrea grand από το 1993 μέχρι και το 2002 η φράση του είχα πιει το αίμα είναι πολύ λίγη για να εκφράσει του τι του είχα κάνει.

Δούλευα με αυτό κάνοντας γύρω στα 100 χλμ τη μέρα και τις περισσότερες φορές ήταν φορτωμένο. Απίστευτη ανθεκτικότητα.

Για το supra δε γνωρίζω.

McTalas
26/02/2009, 09:23
Ναι ρε παιδια αλλά τα παπια αυτα εβγαιναν μεχρι το 2000 αν δεν κανω λαθος, δλδ άν παω να παρω ενα τωρα στην καλυτερη θα ειναι 9ετιας δεν μου ακουγεται και πολυ καλο αυτο.
:confused: :confused: :confused:

devil's animal
26/02/2009, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Ναι ρε παιδια αλλά τα παπια αυτα εβγαιναν μεχρι το 2000 αν δεν κανω λαθος, δλδ άν παω να παρω ενα τωρα στην καλυτερη θα ειναι 9ετιας δεν μου ακουγεται και πολυ καλο αυτο.
:confused: :confused: :confused:


αν ειναι καλα συντηρημενο δεν θα εχεις κανενα μα κανενα προβλημα.

οσο και να τα εσκιζες αυτα τα μηχανηματα, δεν εβγαζαν κιχ. (παλιος κατοχος astrea grand και εγω)


βεβαια οσο σκισμενο και να ειναι ενα μοτερ και με κακη συντηρηση,αν το πας για ενα ρεκτιφιε καλο (ανοιγμα κινητηρα κλπ) δεν θα πληρωσεις και μια περιουσια. τα ανταλλακτικα τους ειναι παμφηνα. (σε σχεση παντα με τις μοτοσυκλετες).

εμπιστευσου τα αφοβα.
:wave2:

Aggelos_SV
26/02/2009, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Ναι ρε παιδια αλλά τα παπια αυτα εβγαιναν μεχρι το 2000 αν δεν κανω λαθος, δλδ άν παω να παρω ενα τωρα στην καλυτερη θα ειναι 9ετιας δεν μου ακουγεται και πολυ καλο αυτο.
:confused: :confused: :confused:

Nαι αλλά φαντάσου ότι θα το πάρεις με max 500(ας πούμε) € ,του κάνεις τα χιλιόμετρά του,το σκίζεις (κι άλλο) κι αν πάθει κάτι το πετάς/πουλάς για ανταλλακτικά.:D

McTalas
26/02/2009, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
αν ειναι καλα συντηρημενο δεν θα εχεις κανενα μα κανενα προβλημα.

οσο και να τα εσκιζες αυτα τα μηχανηματα, δεν εβγαζαν κιχ. (παλιος κατοχος astrea grand και εγω)


βεβαια οσο σκισμενο και να ειναι ενα μοτερ και με κακη συντηρηση,αν το πας για ενα ρεκτιφιε καλο (ανοιγμα κινητηρα κλπ) δεν θα πληρωσεις και μια περιουσια. τα ανταλλακτικα τους ειναι παμφηνα. (σε σχεση παντα με τις μοτοσυκλετες).

εμπιστευσου τα αφοβα.
:wave2:

πόσο??
ποσο κοστιζει ενα ρεκτιφιε??

McTalas
26/02/2009, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Nαι αλλά φαντάσου ότι θα το πάρεις με max 500(ας πούμε) € ,του κάνεις τα χιλιόμετρά του,το σκίζεις (κι άλλο) κι αν πάθει κάτι το πετάς/πουλάς για ανταλλακτικά.:D
αυτο είναι το θεμα αγγελε,
αν ειναι να το παρω για κανα εξαμηνο και μετα να το πεταξω, 500 το παπι και 100 (χοντρικα) η ασφαλεια, ή μαλον 50 γιατι θα ειναι μιση, και να απο εδω κατι ψιλα και να απο εκει τοτε δεν με συμφαιρει ρε παιδια...
παω και περνω ενα καινουριο με 1500 και για 2 τουλαχιστον χρονια θα ειμαι λειτουργικο...(που σε καλυπτει και η εγγυηση).
ειπαμε να παρω ενα εργαλειο οχι να μπλεξω, (εχω και ενα ΧΤ αν θελω να τραβιεμαι).

Aggelos_SV
26/02/2009, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
αυτο είναι το θεμα αγγελε,
αν ειναι να το παρω για κανα εξαμηνο και μετα να το πεταξω, 500 το παπι και 100 (χοντρικα) η ασφαλεια, ή μαλον 50 γιατι θα ειναι μιση, και να απο εδω κατι ψιλα και να απο εκει τοτε δεν με συμφαιρει ρε παιδια...
παω και περνω ενα καινουριο με 1500 και για 2 τουλαχιστον χρονια θα ειμαι λειτουργικο...(που σε καλυπτει και η εγγυηση).
ειπαμε να παρω ενα εργαλειο οχι να μπλεξω, (εχω και ενα ΧΤ αν θελω να τραβιεμαι).


Πολύ σωστό αυτό που λες,αλλά εγώ δεν εννοούσα ότι θα το πετάξεις στο εξάμηνο.
Όσο γ@μ_μένο και να είναι σίγουρα θα αντέξει παραπάνω:p
Γι'αυτό υπάρχουν και τα συνεργεία (για να τσεκαριστεί πριν αγοραστεί εννοώ :p και όχι για να τα σκας στα σέρβις)
Όπως είπε κι ο devil's αυτά δεν παθαίνουν (σχεδόν) τίποτα.

devil's animal
26/02/2009, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
πόσο??
ποσο κοστιζει ενα ρεκτιφιε??

αναλογα ρε συ...
θα του αλλαξεις πιστονακι?
σερβις σε αναρτησεις?

οτι παντως και να εχει, ειναι φτηνοτερα απο ενα σκουτερ ας πουμε και χαλαει και σαφως δυσκολοτερα.
:wave2:

McTalas
26/02/2009, 09:51
πόσο να αντεχει ρε παιδια ενα παπί 9ετιας?
δλδ ενα παπι καινουριο πχ daelim να μην βγαζει μια 5ετία?
ενα παπι του 2000 αντεχει ακομα 5 χρονια με καθημερινη χρηση???

McTalas
26/02/2009, 09:53
ρε παιδια βρισκω κατι grand του 2002 με 800? σαν πολλα δεν ειναι?

road spirit
26/02/2009, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
πόσο να αντεχει ρε παιδια ενα παπί 9ετιας?
δλδ ενα παπι καινουριο πχ daelim να μην βγαζει μια 5ετία?
ενα παπι του 2000 αντεχει ακομα 5 χρονια με καθημερινη χρηση??? εύκολα, αμα είναι καλοσυντηρημένο και χόντα (προ εποχής ινόβα)

devil's animal
26/02/2009, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
πόσο να αντεχει ρε παιδια ενα παπί 9ετιας?
δλδ ενα παπι καινουριο πχ daelim να μην βγαζει μια 5ετία?
ενα παπι του 2000 αντεχει ακομα 5 χρονια με καθημερινη χρηση???

οτι πληρωνεις, παιρνεις.
δεν ειναι τυχαιο οτι ο,τι πουλιεται απο alex pack μεσα σε 6 μηνες θελει σερβις ή και πεταμα.

τα ιαπωνικα πουλιωνται 2000+ ακριβως γιατι αντεχουν.

το daelim (λεω εγω τωρα,δεν ξερω καθολου απο το συγκεκριμενο) μπορει να βγαλει 5 χρονια και να θελει σερβις ανα 5 μηνες αν το σκιζεις.


ολα ειναι μια ζυγαρια σε σχεση αποδοσης, χρηματων και αξιοπιστιας.
:wave2:

για μενα βρες ενα μεταχειρο astrea grand που το ειχε κανας παππους ή καμια γυναικα (για να ελαχιστοποιησεις τις πιθανοτητες σκισιματος βλ. πιτσιρικαδες) καντου και ενα προληπτικο σερβις 100-200€ με το που το παρεις και καθαρισες.:D

McTalas
26/02/2009, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
εύκολα, αμα είναι καλοσυντηρημένο και χόντα (προ εποχής ινόβα)
και ποιος καλος συμφορουμιτης αλτρουιστης θα με βοηθησει να βρω ενα καλοσυντηριμενο αστρεα???


:D :D :D :D

road spirit
26/02/2009, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
και ποιος καλος συμφορουμιτης αλτρουιστης θα με βοηθησει να βρω ενα καλοσυντηριμενο αστρεα???


:D :D :D :D δυστυχώς φίλε Γιώργο εγω δεν πρόκειται. Γιατί ψάχνω για πάρτη μου και θα το προλάβω πρώτος :evil:

:lol: :lol:

McTalas
26/02/2009, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
δυστυχώς φίλε Γιώργο εγω δεν πρόκειται. Γιατί ψάχνω για πάρτη μου και θα το προλάβω πρώτος :evil:

:lol: :lol:
Ωραία !!!
αφου λοιπον ψαχνεις για σενα, ψαξε μαζι και για μενα, ενταξει μην βρεις τοσο καλο οσο το δικόσου , βρες ενα υποδεεστερο. φφφφφφαναστικε μοντ !!!!!ε? ε? ε?

Aggelos_SV
26/02/2009, 10:03
Ε ρε πστ μου ,όλοι παπιά ψάχνουμε:lol:

@road spirit: Kι εγώ για τα innova δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα.Στέκουν οι φήμες ή τσού?

McTalas
26/02/2009, 10:06
αμα κανουμε μια ομαδικη ερευνα λετε να βρουμε τιποτα??
ε?? ε??
@αγγελος. ο ξαδερφος μου εχει ενα ινοβα από το 2004 (περιπου) το εχουμε σκισει και εινια μια χαρα ακομα, άλλα και εγω δεν εχω ακουσει καλα λογια για τα ινοβα...

road spirit
26/02/2009, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Ε ρε πστ μου ,όλοι παπιά ψάχνουμε:lol:

@road spirit: Kι εγώ για τα innova δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα.Στέκουν οι φήμες ή τσού? δεν ξέρω ρε συ, δεν έχω ιδέα... αλλά καλύτερα να φυλαγόμαστε :lol:

sniper
26/02/2009, 10:12
Αν περάσει τις 5 σελίδες το θρεντ "τι σκατά μτχ παπί να πάρω" τρως μπαν. :lol:

McTalas
26/02/2009, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αν περάσει τις 5 σελίδες το θρεντ "τι σκατά μτχ παπί να πάρω" τρως μπαν. :lol:
μέσα!! ψήθηκα !!!

Aggelos_SV
26/02/2009, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
αμα κανουμε μια ομαδικη ερευνα λετε να βρουμε τιποτα??
ε?? ε??
@αγγελος. ο ξαδερφος μου εχει ενα ινοβα από το 2004 (περιπου) το εχουμε σκισει και εινια μια χαρα ακομα, άλλα και εγω δεν εχω ακουσει καλα λογια για τα ινοβα...

μωρέ λες να κάνουμε κάνα group buy να τα πάρουμε και σε χονδρική?:lol:



Edit @ sniper: Κατευθείαν ban?Ούτε καν πέρασμα από τις διαμάχες?:sad: :lol:

road spirit
26/02/2009, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αν περάσει τις 5 σελίδες το θρεντ "τι σκατά μτχ παπί να πάρω" τρως μπαν. :lol: εσύ τι παπί καβαλάς? :smokin:

McTalas
26/02/2009, 10:18
ρε μην σπαμαρετε εχουμε θεμα σοβαρο!!!!

:evil:

sniper
26/02/2009, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
εσύ τι παπί καβαλάς? :smokin:

Καβάλαγα ένα MAX.... αυτό το καβασάκι..... αλλά αντικαταστάθηκε με ένα κρύπτον 100ρι μέχρι που στο Γιαμαχατέλα αποφάσισε να σπάσει κάτι στον ημιαυτόματο συμπλέκτη που κάνει όσο όλο το παπί (πάει ακόμα αλλά δικάβαλλο σκουζει και μονοκάβαλο κάνει κουλά)

Αποφάσισα να κυκλοφορώ με το 954 μονο μια που και πιο ευέλικτο είναι και πιο γρήγορα με πάει εκεί που θέλω. Και με πάει με ασφάλεια.

Και καραγουστάρω που είμαι πάνω του κάθε μέρα.

Tpap
26/02/2009, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
εύκολα, αμα είναι καλοσυντηρημένο και χόντα (προ εποχής ινόβα)


:a013:

Aκριβώς αυτό. Ή supra ή astrea. Είχα και τα δύο και ήταν σκυλιά.




Άσχετο, αλλά C50 πουλάει κανείς, ρε...;;;

Tpap
26/02/2009, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αποφάσισα να κυκλοφορώ με το 954 μονο μια που και πιο ευέλικτο...


:rotflmao: :bigcry:

καθημερινό ςς κιέτσ :rotflmao:





(Μη με παρεξηγάς ρε, αλλά δεν άντεξα...)

devil's animal
27/02/2009, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper


Και καραγουστάρω που είμαι πάνω του κάθε μέρα.

μεχρι να περασει ο υδραργυρος τους 30.
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
27/02/2009, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μεχρι να περασει ο υδραργυρος τους 30.
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Να μην κυκλοφορείς με βερμουδα εσυ.... :D

devil's animal
27/02/2009, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Να μην κυκλοφορείς με βερμουδα εσυ.... :D

εγω δεν θα κυκλοφορω με βερμουδα,αλλα και εσυ να κοιτας το μηχανακι και να μην του βραζεις τα υγρακια του...:D


ποσο προστυχο ακουστηκε αυτο??:blush:

McTalas
27/02/2009, 10:14
κυριοι αντι να σπαμαρετε δεν με βοηθατε να βρω ενα παπι σκυλι της προκοπης γιατι όλο κατι χρεπια βρισκω, (σαν το καβασακι του devil ενα πραμα...)

devil's animal
27/02/2009, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
κυριοι αντι να σπαμαρετε δεν με βοηθατε να βρω ενα παπι σκυλι της προκοπης γιατι όλο κατι χρεπια βρισκω, (σαν το καβασακι του devil ενα πραμα...)

μην το τραβας γιατι ερχονται και καλες μερες και ολο και σε καποια βολτα θα σε πετυχω...:a9:

McTalas
27/02/2009, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μην το τραβας γιατι ερχονται και καλες μερες και ολο και σε καποια βολτα θα σε πετυχω...:a9:
άντε και με πέτυχες....

μηπως και θα προλαβεις να με δεις????:D :D

devil's animal
27/02/2009, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
άντε και με πέτυχες....

μηπως και θα προλαβεις να με δεις????:D :D


ρε μην αντιμιλας λεμε μην σου πεταξω τιποτα υγρα ψυγειου και γλιστρισεις...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gares'
27/02/2009, 10:39
Λοιπόν παίδες εγώ ένα Kawasaki Kazer έχω του 02 αν δεν απατόμαι και είναι κορυφή:smokin: Άσπαστο,στιβαρό(για παπί) και δίνει καλά(τα 120 τα έχει άνετα).Αν βρεις σε καλή κατάσταση τσέκαρε το.Αν και όλα τα παπία της περιόδου αυτής έιναι πολύ αξιόπιστα και δεν καταλαβαίνουν πολλά πολλά...Μην το πολυσκέφτεσαι φίλε μου βρες ένα στα λεφτά που θες τσέκαρε το σε μηχανικό και είσαι οκ.Αυτή είναι η γνώμη μου εκτός και αν έχεις κολλήσει σε κάποιο συγκεκριμένο τότε πάσο
:beer: :beer:

MikeG
27/02/2009, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Greek_Gares
Λοιπόν παίδες εγώ ένα Kawasaki Kazer έχω του 02 αν δεν απατόμαι και είναι κορυφή:smokin: Άσπαστο,στιβαρό(για παπί) και δίνει καλά(τα 120 τα έχει άνετα).Αν βρεις σε καλή κατάσταση τσέκαρε το.Αν και όλα τα παπία της περιόδου αυτής έιναι πολύ αξιόπιστα και δεν καταλαβαίνουν πολλά πολλά...Μην το πολυσκέφτεσαι φίλε μου βρες ένα στα λεφτά που θες τσέκαρε το σε μηχανικό και είσαι οκ.Αυτή είναι η γνώμη μου εκτός και αν έχεις κολλήσει σε κάποιο συγκεκριμένο τότε πάσο
:beer: :beer:


Άλλο Vstrom εδώ..... Τα 120 ε.....? χμ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Του 04 είναι.


edit : Συμφωνώ , το Kazer είναι πιο μηχανάκι σε σχέση με τα άλλα παπιά. Έχει μεγαλύτερο μπροστινό τροχό και είναι κάπως πιο βαρύ και στιβαρό.

Gares'
27/02/2009, 10:50
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
[B]Άλλο Vstrom εδώ..... Τα 120 ε.....? χμ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Ψιτ κύριος άμα δεν κλάνουμε μπρόκολα και δεν ανοίγουμε το μηχανάκι να μην πεταγόμαστε...

:smokin:

the who
27/02/2009, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
κυριοι αντι να σπαμαρετε δεν με βοηθατε να βρω ενα παπι σκυλι της προκοπης γιατι όλο κατι χρεπια βρισκω, (σαν το καβασακι του devil ενα πραμα...)

Με 400 ευρωπουλα παιρνεις κρις μοντενας του 2004 με 65000 χλμ.Βαζεις αλλα 300 κι εγινε του κουτιου και 120 κυβικα.

McTalas
27/02/2009, 19:28
λοιπον προς τους άλλους 2 σοβαρα ενδιαφερομενους, εμαθα λεπτομεριες για τα ινοβα,
εχουν που λετε την συνήθειά να τσιμπανε λιγο λαδακι και εφοσον δεν τα προσεχουν αυτα χαλανε, κατα τα άλλα είναι μια χαρα μιχανακια...

λοιπον παιζει ενα γκραντ πληρως ανακατασκευασμενο μοτερ (μπιελες κτλ) στα 650? άλλα από εξωτερικη ειναι μπουρδελο, μετα ενα ινοβα και αυτο απο γενικο σερβις στα 750? (ειναι λιγο τσιμπιμενο) και το καλυτερο το κραταω για μενα ενα γκραντ σε παρο πολυ καλη κατασταση χωρις πιραγματα και ιστοριες 500? περιμενω να το δω και απο κοντα και ισως να καταληξω εδω. Αλλα παλι ισως να παρω κανενα crypton (βρεθηκε μια ακρη μεσω φιλου και περιμενω, το πολυ μεχρι τριτη)
αυτα τα ολιγα, οταν θα εχω νεοτερα μην αγχωνεστε θα σας ενημερωσω άμεσα!!
:wave2:

RIFF RAFF
28/02/2009, 06:16
Ολα τα παπια ειναι καλα αρκει να ειναι καλα συντηρημενα.Ειχα kazer 62000 χιλιομετρα,βλαβες τιποτα ειχα παθει πλακα.Ομως αλλαζα λαδια καθε 1500 χιλιομετρα.Εχω ακουσει crypton και innova να τα φτηνουν με 18-20000 χιλιομετρα αλλα και modenas να τα κραταν 40000 και 45000 χιλιομετρα χωρις επισκευη κινητηρα.Γνωμη μου προσπαθησε να βρεις παπι καλα συντηρημενο και αμα το προσεξεις θα το εχεις για μια ζωη.Απο πλαστικα,εξωτερικα διακοπτες κ.α εκτος απο honda ολα τα αλλα ειναι πολυ φθηνα.