PDA

View Full Version : Xenon fz6



DeadEye
26/02/2009, 05:08
Θελω να βαλλω xenon , σε ενα fz6 naked , και σε ενα fz6 S2.

εχει κανει κανεις την μετατροπη ? θελω να βαλλω αυτα που εχουν κ ψηλη κ χαμηλη σκαλα , και στο φερινγκατο θελω και στις 2 λαμπες (δεξια κ αριστερα)

Τι τυπου ειναι h4 ή h7 ? Γενικα τι πρεπει να προσεξω ?

thx

:wave2:

blueangel
26/02/2009, 05:52
Κοίταξε τα μηνύματά σου..έχεις pm φίλε μου!

DeadEye
26/02/2009, 06:00
εληφθει ! εστειλα κ μαιλ :wave2:

ποσο σου κοστησε ?

blueangel
26/02/2009, 06:15
Θα στα πεί και ο ίδιος φίλε μου...εξαρτάται τι θές να βάλεις υπάρχει η φτηνιάρικη έκδοση με γύρω στο 120άρι με 150άρι και η ακριβή που έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...προτίμησα τη δεύτερη μαζί με την τοποθέτησε πήγε γύρω στα 330 μιλάμε πάντα για 2 slim balast και άψογη ρύθμιση για μικρές και μεσσαίες σκάλες...

blueangel
04/03/2009, 09:43
Τι έκανες τελικά φιλαράκο τα έβαλες τα Xenon?;)

DeadEye
02/04/2009, 08:56
το ψαχνω ακομα φιλαρακι ,

βλεπω τρελες διαφορες στις τιμες στο ελλαντα , και στο εξωτερικο . Σκεφτομαι να τα παρραγγειλω απεξω ...

Μιλαω παντα για bi-xenon slim h4

:wave2:

blueangel
02/04/2009, 11:10
Πρόσεξε μόνο μην πληρώσεις τη φτηνή λύση απ'έξω διπλή και τρίδιπλη φίλε:wave2:

NikolasTSR
01/06/2009, 03:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Πρόσεξε μόνο μην πληρώσεις τη φτηνή λύση απ'έξω διπλή και τρίδιπλη φίλε:wave2:


Αν έχεις να προτείνεις κάποιο καλό τεχνίτη-ηλεκτρολόγο στείλε και σε μένα pm γιατί σε "αναζήτηση" που είχα κάνει πρίν από κανένα χρόνο είχα απογοητευτεί.

Έχω FZ6 naked και αυτό που με ενδιαφέρει είναι ο ηλεκτρολόγος να έχει κάνει και άλλες εγκαταστάσεις σε naked μηχανάκια.

Να έχει λύσεις και για τη θέση και για τον τρόπο που θα μπούν, να μην συζητάμε και να στήνουμε "σενάρια επιστημονικής φαντασίας"!!!!


ΥΓ.
Πριν ένα χρόνο το καλύτερο που είχα βρεί ήταν γνωστή εταιρία με "εξειδίκευση" στις μοτοσυκλέτες που πουλούσε μονο τα xenon kits και μου συνέστησε συνεργάτη της "εξειδικευμένο" στα naked μηχανάκια. Οταν πήγα εκεί το ηλεκτρολογίο "απλά" δεν υπήρχε, είχε στη θέση του ένα κατάστημα ρούχων.