PDA

View Full Version : Κάνει διακοπές το Μοτόρι μου...



KaTaNaS
29/03/2005, 12:57
μιλάμε για το LC4 adventure 2001


ιστορικό:

παρασκευή βόλτα, φούλαρα με ΒΡ 100αρα.


γυρω στα 250 χλμ και στα τελευταια 3 μου κανει 2 διακοπές σαν να θέλει γύρισμα στη ρεζέρβα.


το γυρίζω και συνεχίζω μέχρι το σπίτι.


σάββατο δουλειές στην αθήνα , μονοκάβαλος κάνει κανα δυό βηξίματα μόνο και υποπτεύομαι για σκουπιδάκι, ελέγχω και στάθμη καυσίμου και το ξαναγυρνάω στο νορμαλ μιάς και τελικά υπήρχε αρκετό.

σάββατο απόγευμα πέρνω δικάβαλο έναν φίλο βαρύ , εγω 100κιλά και άλλα 110 αυτός.


το μηχανάκι κάνει διαδοχικές διακοπές. σταματάει για λίγο και τισ ξαναξεκινάει πάλι και ούτω καθεξής.


έχω πισθεί τελικά πως σκουπιδάκι έχει βουλώσει κάποιο ζιγκλέρ.


Κυριακή πάω επίδαυρο με παρέα, μονοκάβαλος μου κάνει μερικές στην αρχή.


το ανοίγω μέχρι τις 8000 στην εθνική μήπως το καταπιεί το σκουπιδάκι και πράγματι στα στροφιλίκια όλα ωραία στρωτά!


ησύχασα.

Τη δευτέρα πάω σχολή καλά.

φεύγωντας ξαναπέρνω δικάβαλο τον φίλο και αρχίζει τα ίδια τα σπαστικά.

σήμερα το πρωι μονοκάβαλος μου βγαλε την πίστη στο βήξιμο.


περνάω απο τον Πουλόπουλο , μου λέει δεν είναι σκουπιδάκι, πρέπει να είναι ηλεκτρικό.


έκλεισα ραντεβού για πέμπτη.


άρχισα να υποψιάζομαι και μόνος μου πως μάλλον στα ρεύματα κάτι παίζει.


και τώρα που το σκέφτομαι , γιατί να επιδεινώνεται όταν έχω πολλά κιλά στη σέλα?


λέτε να παίζει τίποτα με τις φίσες κάτω απο τη σέλα , πάνω απο τη μπαταρία;


θα πάω το απόγευμα να το ανοίξω να δώ αν όλα είναι κουμπωμένα καλά.

το παρόπλισα και κυκλοφορω με τη σούζι για να μη γίνει καμμία ζημιά.


έχεται να προτείνεται κάτιτις άλλο?



Oldman?



erwthsh: to roympineto sta dejia (sthn allh pleyra apo ton diakopth ths rezerbas)toy megaloy rezerboyar 28 litrwn pou exei to adventure prepei na einai panta anoixto.

h kleisto kai na anoigei otan to gyrnaw sth rezerba? gnwrizei kaneis?



thnx magkes :wave2:

Κανένας
29/03/2005, 13:29
Στο service manual όλων των μηχανών που είχα με μεγάλο ρεζερβουάρ έλεγε ότι και τα δυο ρουμπινετα πρέπει να είναι ανοιχτά και ας ενώνονται τα σωληνάκια μεταξύ τους πριν την αντλία
Οι λόγοι είναι δυο
Πρώτον μπορεί να μην φτάνει η παροχή από το ένα σε παρατεταμένο γκάζι (μου έχει συμβεί)
Δεύτερον καταναλώνεται η βενζίνη μονόπαντα με αποτέλεσμα ανισοκατανομη βάρους
Τρίτον δεν θυμάμαι δεν απαντώ

nikoskkk
29/03/2005, 13:32
Για σου Σταύρο,,

Ηλεκτρικά?????
Το έχει ένας συνάδελφος και του παρουσιάζει φοβερά προβλήματα με τα ηλεκτρικά. Δες το!!!

Κανένας
29/03/2005, 13:34
Και κάτι άλλο σκουπιδακια σπάνια πανε στα ζiγκλέρ λόγω πολλαπλών φίλτρων
Πιο πιθανό είναι να έχει φουλάρει νοθευμένη –νερωμένη βενζίνη


κανε μια εξυδατωση στα φλοτερ των καρμυρατερ

OldMan
29/03/2005, 13:45
:confused: :confused: :confused:

Σταύρε, ΔΕΝ κατάλαβα ποιό τεπόζιτο έχεις !!!!

Anyway, και πριν μπλέξεις με ηλεκτρικά (μην ακούς "κακοήθειες"):lol: , βγάλε το τεπόζιτο, άδειασέ το εντελώς και βγάλε τα ρουμπινέτα της βενζίνης (προσοχή στα φλαντζάκια στεγανοποίησης - δεν σκίζονται εύκολα, αλλά και δεν ξεκολάνε εύκολα).

Καθάρισέ τα (με πεπιεσμένο αέρα) σε ΟΛΕΣ τις θέσεις τους (ON, OFF, RES), λάδωσε τα αξονάκια περιστροφής τους (ΟΧΙ δεν πρόκειται να καπνίζεις σαν δίχρονος).

Μια καλή ιδέα θα ήταν να πλύνεις και το τεπόζιτο (ζεστό νερό και υγρό απορυπαντικό πιάτων) και να το στεγνώσεις με αέρα, πριν μοντάρεις τα ρουμπινέτα.

Αν δεν λυπάσαι την βεζίνη που θα βγάλεις, καλύτερα να γεμίσεις με καινούρια (από άλλο πρατήριο)....

:wave2: :beer: :wave2:

Υ.Γ.

Αν έχεις εξωτερικό φίλτρο βενζίνης, άλλαξέ το προληπτικά !!!

Κανένας
29/03/2005, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:confused: :confused: :confused:

Σταύρε, ΔΕΝ κατάλαβα ποιό τεπόζιτο έχεις !!!!

28 λιτρα πλαστικο

KaTaNaS
29/03/2005, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:confused: :confused: :confused:

Σταύρε, ΔΕΝ κατάλαβα ποιό τεπόζιτο έχεις !!!!

Anyway, και πριν μπλέξεις με ηλεκτρικά (μην ακούς "κακοήθειες"):lol: , βγάλε το τεπόζιτο, άδειασέ το εντελώς και βγάλε τα ρουμπινέτα της βενζίνης (προσοχή στα φλαντζάκια στεγανοποίησης - δεν σκίζονται εύκολα, αλλά και δεν ξεκολάνε εύκολα).

Καθάρισέ τα (με πεπιεσμένο αέρα) σε ΟΛΕΣ τις θέσεις τους (ON, OFF, RES), λάδωσε τα αξονάκια περιστροφής τους (ΟΧΙ δεν πρόκειται να καπνίζεις σαν δίχρονος).

Μια καλή ιδέα θα ήταν να πλύνεις και το τεπόζιτο (ζεστό νερό και υγρό απορυπαντικό πιάτων) και να το στεγνώσεις με αέρα, πριν μοντάρεις τα ρουμπινέτα.

Αν δεν λυπάσαι την βεζίνη που θα βγάλεις, καλύτερα να γεμίσεις με καινούρια (από άλλο πρατήριο)....

:wave2: :beer: :wave2:

Υ.Γ.

Αν έχεις εξωτερικό φίλτρο βενζίνης, άλλαξέ το προληπτικά !!!



pappou giati ola ayta?



les to kaysimo na einai nerwmeno?


ta roymphneta les na exoyn stoympwsei?




de paizei plejoydes kai fises?


th benzinh de thn petaw. kanw metaggish sth suzuki poy kaiei kai mazout:rotflmao:

maintenance
29/03/2005, 14:15
ΦΙΛΕ ΣΤΑΥΡΟ, ΤΟ ΔΕΞΙ ΡΟΥΜΠΙΝΕΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ.
ΕΤΣΙ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ.
ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΩΡΑ ΡΙΞΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΗΝ ΠΙΠΑ.
:wave2: :wave2: :wave2:

OldMan
29/03/2005, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
pappou giati ola ayta?
les to kaysimo na einai nerwmeno?
ta roymphneta les na exoyn stoympwsei?
de paizei plejoydes kai fises?

Σταύρε, γιατί ΒΑΡΙΕΣΑΙ να κάνεις μια δουλειά και το ρίχνεις στις ερωτήσεις ????
:lol: :rotflmao: :lol:

Άϊντε, για να μην χαλάμε χατήρια, ψάξε τις φίσες (ΟΛΕΣ !!!) και πέρασέ τες με καθαριστικό επαφών (ΟΧΙΙΙΙΙΙΙ WD40 - πάρε το κόκκινο Contact Cleaner της PHILIPS από μαγαζιά ηλεκτρονικών).

Δες λίγο τα σφιξίματα στους πόλους της μπαταρίας και τον ανορθωτή (πρέπει να κάνει σώμα η ψύκτρα του με τον σκελετό) και μια και θα πάς σε μαγαζί ηλεκτρονικών, πάρε την μικρότερη συσκευασία που έχει σε Θερμοαγώγιμη Πάστα Σιλικόνης και άλοιψε την πίσω πλευρά του ανορθωτή σε όση επιφάνεια έρχεται σε επαφή με τον σκελετό (εννοείται ότι θα τον ξεβιδώσεις πριν και θα καθαρίσεις βίδα και πάσα).

Και μετά ΚΑΘΑΡΙΣΕ τα ρουμπινέτα (και επειδή είσαι θρασύς και δεν κάνεις αυτό που σου λένε, ΚΑΘΑΡΙΣΕ και το λεκανάκι του φλοτέρ ) !!!

:lol: :rotflmao: :wave2:

Κανένας
29/03/2005, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAINTENANCE
ΦΙΛΕ ΣΤΑΥΡΟ, ΤΟ ΔΕΞΙ ΡΟΥΜΠΙΝΕΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ.
ΕΤΣΙ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ.

:wave2: :wave2: :wave2: για ποιο λογο? :confused:

maintenance
29/03/2005, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
για ποιο λογο? :confused:

ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ.
ΕΓΡΑΦΕ ΓΙΑΤΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ.:wave2:

DUKASII
29/03/2005, 14:55
TOY ΒΟΛΑΝ!


35 Ε ΜΕ ΕΡΓΑΣΙΑ !

KaTaNaS
29/03/2005, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Σταύρε, γιατί ΒΑΡΙΕΣΑΙ να κάνεις μια δουλειά και το ρίχνεις στις ερωτήσεις ????
:lol: :rotflmao: :lol:

...




ΚΑΘΑΡΙΣΕ και το λεκανάκι του φλοτέρ ) !!!

:lol: :rotflmao: :wave2:




ups mas piasane :blush:




kala kala tha to katharisw, tha kanw kai ola ayta me ta hlektrika.



tha bgalw kai th maska na rijw mia matia stis fises mprosta sto kandran (an kai de nomizw na paizoyn rolo!) outws h allos exw parei gia ekei na allajw kai to antikradasmiko sfoyggaraki pou agkaliazei to strofometro!




twra gia to lekanaki, prepei na katebasw olo to carb, h ftanei na jebidwsw thn bida apo katw na stajei apo to swlhnaki h benzinh poy exei mesa?



anyway se eyxaristw paaaaaaara polyyyyy Kyrie Karntash!





:D


tha kanw oles tis doylitses pou moy eipes.


den einai tipota 2-3 jenyxtia einai :rotflmao:

KaTaNaS
29/03/2005, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAINTENANCE
ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ.
ΕΓΡΑΦΕ ΓΙΑΤΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ.:wave2:



antwni thymamai pou mou to eixes pei esy kai apo ekei to eixa syndiasei kai kala oti, to deji magoylo katebainei xamhlotera apo to teleytaio shmeio sygoinwnias twn sygkoinwnoyntwn doxeiwn (twn dyo magoylwn) kata 3 litra xwrhtikothtas, kai pws to kaysimo pou egklobizei ekei me kleisto roympineto einai ayto poy dioxeteyetai argotera otan gyriseis sth rezerba kai anoijeis to roympineto toy dejiou magoulou.


ayth th logikh briskw dhladh!!!!

KaTaNaS
29/03/2005, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
TOY ΒΟΛΑΝ!


35 Ε ΜΕ ΕΡΓΑΣΙΑ !



eeee?



ti sxesh exei ayto?

anco
29/03/2005, 17:53
μπορει και να ειναι μπουζι μαζι με την πιπα.

:wave2:

Μπορει να ειναι και αυτο που λεει ο Dukas

free rider
29/03/2005, 20:04
ασ ελπίσουμε να μην είναι καμιά ηλεκτρονική...

για ρίξε κανα σύρμα...

KaTaNaS
29/03/2005, 22:04
to loipon enhmerwnw gia loipous me megalo rezerboyar me dyo roympineta me ta legomena ths mamas KTM


to aristero roympineto molis stathmeysoyme kai sbhsoyme prepei na to kleinoyme (orizontia thesh)


otan pame na janabaloyme to bazoyme sto on.


otan mas kanei diakopes to fyrname katakoryfa me to belaki pros ta panw sthn endeijh RES. shmainei pws exoyme akomh 2 litra sth diathesh mas.


to deji roympineto prepi na einai panta kleisto.

etsi egklwbizei peripoy sto deji magoylo 1,5 litro kaysimoy.


otan den mas ftasoyn ta 2 litra poy exoyme apo to aristero roumpineto sto RES anoigoyme kai to deji, kai exoyme 3,5 litra rezerba.


otan baloyme kayssimo se adeio ntepozito prepei na baloyme toylaxison 4 litra gia na leitoyrghsei h moto.


Ayta!


Genika pantws parathrhsa mexri twra pws oi aystriakoi lene lene kai sto telos se mperdeyoyn!



tha tous steilw ena mail mou fainetai me kammia ypodeijh!!!:D

DUKASII
30/03/2005, 09:03
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΚΤΜ!
ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ!
ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΒΟΛΑΝ..ΚΑΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ''ΦΑΕΙ'' ΤΗ ΠΛΕΞΟΥΔΑ ΣΟΥ!
ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ..ΑΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΚΥΡΙΑ ΑΥΤΗ..ΘΑ ΣΟΥ ΕΚΑΙΓΕ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ [ΒΡΑΧΥΚΥΚΛΩΜΑ]!

KaTaNaS
30/03/2005, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΚΤΜ!
ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ!
ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΒΟΛΑΝ..ΚΑΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ''ΦΑΕΙ'' ΤΗ ΠΛΕΞΟΥΔΑ ΣΟΥ!
ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ..ΑΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΚΥΡΙΑ ΑΥΤΗ..ΘΑ ΣΟΥ ΕΚΑΙΓΕ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ [ΒΡΑΧΥΚΥΚΛΩΜΑ]!



thnx re mpimpiko,

tha ta poyme kammia fora apo konta? :wave2:

OldMan
30/03/2005, 11:43
:confused: :confused: :confused:

DukasII, το μάτι του βολάν είναι μόνο για τον εσωτερικό χρονισμό του μοτέρ.!!!

Αν "φύγει", (πράγμα πολύ δύσκολο), ο κινητήρας τρελαίνεται σε όλη την κλίμακα των στροφών (άσε που μπορεί να καρφώσει καμμιά βαλίδα) !!!!

ΜΗΝ τον φρικάρεις τον Σταύρο !!!!:lol: :lol: :lol:

:wave2: :beer: :wave2:

Κανένας
30/03/2005, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΜΑΤΙ TOY ΒΟΛΑΝ!


μήπως μπορείς σε παρακαλώ να μας εξηγήσεις τι είδους είναι αυτή η βλάβη, μάτι του βολάν :confused: :confused: :confused:

DUKASII
30/03/2005, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
μήπως μπορείς σε παρακαλώ να μας εξηγήσεις τι είδους είναι αυτή η βλάβη, μάτι του βολάν :confused: :confused: :confused:


OXI!

Κανένας
30/03/2005, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:confused: :confused: :confused:

DukasII, το μάτι του βολάν είναι μόνο για τον εσωτερικό χρονισμό του μοτέρ.!!!

Αν "φύγει", (πράγμα πολύ δύσκολο), ο κινητήρας τρελαίνεται σε όλη την κλίμακα των στροφών (άσε που μπορεί να καρφώσει καμμιά βαλίδα) !!!!

ΜΗΝ τον φρικάρεις τον Σταύρο !!!!:lol: :lol: :lol:

:wave2: :beer: :wave2:
δηλαδή τώρα εγώ που είμαι άσχετος πρέπει να καταλάβω ότι αν μου φύγει το μάτι του βολάν ο κινητήρας τρελαίνεται σε όλη την κλίμακα των στροφών (άσε που μπορεί να καρφώσει καμία βαλΒίδα)

ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ?


Προσοχή δεν ειρωνεύομαι, αλλά πολλές φορές οι απαντήσεις που δίνουμε οδηγούν τον μη σχετικό σε λάθος συμπεράσματα
:)

XTMPAM
30/03/2005, 15:54
ΤΟ ADVENTURE EXEI ΔΙΑΙΡΟΥΜΕΝΟ ΥΠΟΠΛΑΙΣΙΟ?ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΑΩ...ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΡΑΓΙΣΕΙ ΤΟ ΥΠΟΠΛΑΙΣΙΟ (ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟ) ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΤΟ ΔΙΚΑΒΑΛΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΞΕΚΟΛΗΣΕ ΕΝΤΕΛΩΣ.ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΚΥΚΛΩΜΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ!ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΝΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΠΙΣΩ ΕΔΕΙΝΕ ΡΕΥΜΑ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΑΜΕ ΝΕΚΡΟ....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ !!!:wave2: :wave2:

free rider
30/03/2005, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΚΤΜ!
ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ!
ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΒΟΛΑΝ..ΚΑΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ''ΦΑΕΙ'' ΤΗ ΠΛΕΞΟΥΔΑ ΣΟΥ!
ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ..ΑΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΚΥΡΙΑ ΑΥΤΗ..ΘΑ ΣΟΥ ΕΚΑΙΓΕ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ [ΒΡΑΧΥΚΥΚΛΩΜΑ]!

καλα ρε...
μην βαράς...
ετσι κι αλλιώς στην τύχη το πέταξα...

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚαππαΤαυΜι...



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
30/03/2005, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΤΟ ADVENTURE EXEI ΔΙΑΙΡΟΥΜΕΝΟ ΥΠΟΠΛΑΙΣΙΟ?ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΑΩ...ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΡΑΓΙΣΕΙ ΤΟ ΥΠΟΠΛΑΙΣΙΟ (ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟ) ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΤΟ ΔΙΚΑΒΑΛΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΞΕΚΟΛΗΣΕ ΕΝΤΕΛΩΣ.ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΚΥΚΛΩΜΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ!ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΝΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΠΙΣΩ ΕΔΕΙΝΕ ΡΕΥΜΑ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΑΜΕ ΝΕΚΡΟ....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ !!!:wave2: :wave2:
τι λες..ρε παιδι μου τι επαθε το παλικαρι ε??



για κοίτα το έχει δίκιο ο μπάμιας...αυτό παίζει να είναι!! θυμάμαι και εγώ σαν χθες τον ''γνωστό'' του να τραβάει τα βυζιά του μόλις είδε το ραγισμένο υποπλαισιο!
:rotflmao:

dukeandthecity
31/03/2005, 13:18
σάββατο απόγευμα πέρνω δικάβαλο έναν φίλο βαρύ , εγω 100κιλά και άλλα 110 αυτός.

Φίλε αν δεν βοηθήσουν όσα προτείνουν οι πιο έμπειροι τότε κάνε κάτι άλλο.




Δίαιτα ..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

(sorry άλλα δεν μπορούσα να κρατηθώ. Ελπίζω να πάνε όλα καλά με το μοτόρι σου):beer:

KaTaNaS
31/03/2005, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
κάνε κάτι άλλο.




Δίαιτα ..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

(sorry άλλα δεν μπορούσα να κρατηθώ. Ελπίζω να πάνε όλα καλά με το μοτόρι σου):beer:



ΑΣΕ ΦΙΛΕ,


ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ




ΔΕΝ ΑΔΥΝΑΤΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΠΟΥΣΤΗΣ (ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΛΕΩ :rotflmao: )


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
05/04/2005, 09:16
Kalhmera παιδες.



το προβλημα με το μοτορι μου , εξελίσεται. (ας όψεται του λαλακα του ιδιοκτήτη του)!


ολη τη προηγούμεη εβδομάδα ασχολήθηκα με τη σούζι , και το ΚΤΜ παροπλισμένο περίμενε τη σειρά του.


εψές βράδυ πριν πάω ΔΕΛΕΑΡ φαγώθηκα να του ρίξω μια ματιά πρίν καταφύγω σε συνεργείο (είχα προγραμματίσει να πάω σημερα το πρωί)


λύνω τη σέλα.

το βάζω μπροστά κουνώ τις φίσες και αααααααπ.


το βρήκαμε!!!!:D :D :D


είναι το λοιπόν ένα φίς με 4 καλώδια που παίρνει σήμα απο το kill switch (το κατάλαβα διότη όταν το έπ[αιζα το μπουτόν ένοιωθα κάτι σαν ελατήριιο μέσα στο ρελέ που κούμπωνε το φισάκι.


ωραία το βρήκαμε!!!


βγάζω τα καλώδια.

κοιτώ τισ επαφές και να σου το ένα καλωδιάκι είχε κοπεί, μόνο μια τρίχα κράταγε και εξού και οι διακοπές . εν το μεταξυ η φίσα ήταν ξαπλωμένη ανάμεσα στη μπαταριά και τη σέλα οπότε ένοιωθε και το βάρος που καθόταν πάνω στη σέλα.



όλα όμορφα και ωραία.


γδύνω το κομμένο καλωδιάκι, το πιάνω καλά στον ακροδέκτη και


τα ξανατοποθετώ στη θέση τους.


αλλά κ'ανω το λάθος να έχω ξεχάσει τον διακόπτη της μοτο ανοικτό (αναμένο το τριπ μαστερ και η πρασινη λυχνια του neutral) , οπότε όπως προσπαθούσα να να κουμπώσω τη φίσα βλέπω το νεουτραλ να τρεμοπαίζει και ξαφνικά χάνεται.


βάζω φίσα και πάω να βάλω μπρός.


τίποτα.


έχω ρεύμα , έχω φώς, λειτουργεί το τριπμαστερ αλλά η μίζα νεκρή , δεν ακούγεται καθόλου σαν να έχω κλειστό διακόπτη!!!!




ωραία, και τώρα δε μπορώ να πάω ούτε στο μάστορα!!!!

έλεγξα όλες τις ασφάλειες που βρήκα.


μια 20 Α κάτω απο τη σέλα που είναι καιι η γενική, και άλλες 3 των 10Α εκ των οποίων η μία είναι για το kill switch. όλες είναι οκ.

τι ζημιά μπορεί να έκανα τώρα με την μικρή επαφούλα καταλάθος των καλωδιών που σκάλιζα νωρλιτερα?



ααααα επίσης να επισημάνω πώς βγάζωντας αυτή την ασφάλεια (την μια 10άρα) με αναμένο διακόπτη και προσπαθώντας πάλι να τη κουμπώσω,΄΄εσβηνε το τριπμαστερ και αναβε το πολυπόθητο λαμπ[ακι της νεκράς και τούμπαλιν,(και πάλι όμως ρευμα στη μιζα δε πέρναγε) με το που κούμπωνε καλά άναβε το τρίπμαστερ και ΄΄εσβηνε η λυνχία του νεουτραλ. παράλληλα ακουγόταν κάτι σαν διακόπτης (προφανώς κάποιος ρελές) στα πλάγια δεξιά κάτω απο το ντεπόζιτο.

να το βγάλω και αυτό να δώ μην παίζει καμμία ασφάλεια και απο κάτω?




για πειτε μου ρε παιδιά, κάτι άλλο μου έχει διαφύγει?



σας ευχάριστω για την υπομονή σας να διαβάσεται τα παραπάνω.



άντε και την εχω πεθυμήσει !!!:(

DUKASII
05/04/2005, 09:39
ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΛΑΜΠΑΚΙ ΝΕΚΡΑΣ..Η ΜΙΖΑ ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ![ΚΟΛΠΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΤΜ]
ΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΕΙ ΚΑΕΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΜΙΖΑ ! ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΜΕ ΜΑΝΙΒΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ..

ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΦΤΑΣΕΙ ΕΝΑ ΤΗΛ ΣΤΟ ΔΗΜΟ[ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΧΤΜΠΑΜ -ΟΧΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ...]ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ..ΝΑ ΣΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ..ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΑ ΡΕΥΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ!
:wave2:

OldMan
05/04/2005, 12:29
:confused: :confused: :confused:

Αν και ΔΕΝ κατάλαβα καλά τι έκανες, έχουμε και λέμε:

Η 4άρα φίσα που έβγαλες πρέπει να κούμπωνε στο ρελέ εκκίνησης. Ένα καλώδιο του ρελέ αυτού συνδέεται απ'ευθείας με τον θετικό (+) πόλο της μπαταρίας και παρεμβάλεται μια ασφάλεια 10Α (κυλινδρική σε πλαστικό κάλυμμα). Μέσω αυτής της ασφάλειας τροφοδοτείται το κοντέρ, το μπουτόν της μίζας, ο βραχυκυκλωτής του kill-switch και ο σταθεροποιητής τάσης.

Αν είσαι τυχερός, η ασφάλεια θα είναι εξωτερική (δίπλα ή πάνω στο ρελέ), οπότε την αλλάζεις και είσαι (μάλλον) Ο.Κ. !!!

Αν είσαι άτυχος (για τέτοιον σε κόβω...), η ασφάλεια θα είναι ενσωματωμένη στο ρελέ, οπότε πας για καινούριο ρελέ !!!!

:wave2: :beer: :wave2:

KaTaNaS
05/04/2005, 12:39
eyxaristw gia tis apanthseis sas.


mallon atyxos eimai giati den exei kanena barelaki me asfaleia ekei pera!

tha dw an pernei me manibela.


tha paw se ligo me ena polymetro ths douleias na metrhsw an einai kammenos o reles!

OldMan
05/04/2005, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
tha paw se ligo me ena polymetro ths douleias na metrhsw an einai kammenos o reles!

:confused: :confused: :confused:

Ρε Σταύρε, γιατί μας δουλεύεις ????

Αν ξέρεις να μετράς ρελέ με πολύμετρο, ΜΠΟΡΕΙΣ να βγάλεις άκρη από το διάγραμμα του manual !!!!

Μου φαίνεται (και από προηγούμενα παραδείγματα) ότι είσαι Οκνηρός και Ευδαιμονιστής και τα θέλεις όλα στο πιάτο (του μουν.... συμπεριλαμβανομένου !!!)

:lol: :wave2: :lol:

KaTaNaS
05/04/2005, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:confused: :confused: :confused:

Ρε Σταύρε, γιατί μας δουλεύεις ????

Αν ξέρεις να μετράς ρελέ με πολύμετρο, ΜΠΟΡΕΙΣ να βγάλεις άκρη από το διάγραμμα του manual !!!!

Μου φαίνεται (και από προηγούμενα παραδείγματα) ότι είσαι Οκνηρός και Ευδαιμονιστής και τα θέλεις όλα στο πιάτο (του μουν.... συμπεριλαμβανομένου !!!)

:lol: :wave2: :lol:



oxi re c thelw na eisaste se egrhgorsh :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
05/04/2005, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:confused: :confused: :confused:

Ρε Σταύρε, γιατί μας δουλεύεις ????

Αν ξέρεις να μετράς ρελέ με πολύμετρο, ΜΠΟΡΕΙΣ να βγάλεις άκρη από το διάγραμμα του manual !!!!

Μου φαίνεται (και από προηγούμενα παραδείγματα) ότι είσαι Οκνηρός και Ευδαιμονιστής και τα θέλεις όλα στο πιάτο (του μουν.... συμπεριλαμβανομένου !!!)

:lol: :wave2: :lol:



sobara twra, me polymetro de jerw na metraw, prospathw na mathw. rwtw ton hlektrologo ths douleias.

to loipon , ebgala thn mia asfaleia twn 10 A apo mprosta, koympwsa to relai kai anapse h lyxnia ths nekras.

erija manibelia kai phre mpros.

ekei pou to kratousa stis de jerw poses strofes (to tripmaster kai to strofometro htan nekro) (profanws apo thn afairemenh asfaleia)

arxise na moy myrizei kati perierga, san na pshnoyme kati glyko!!! (mhpws peinousa?)

tespa akariaia to esbhsa, h myrwdia proerxotan apo to meros twn laimwn thsejatmishs, mporei kai apo pyknwtes katw apo to rezerboyar, opote egkateleipsa kai thn prospatheia.

h sto mhxaniko h tha erthei enas hlektrologos na to dei.

mh kanw kai kammia xeiroterh zhmia.


Ayrio tha exw thn aytopsia, elpizw na mhn mou kostisei poly to mastoriliki pou me epiase!



sas eyxaristw gia thn bohtheia sas, kai pragmatika epeidh twra prospathw na apomythopoihsw ta iera mystika kai tis treles gnwseis enos mastora motosykletas kanw erwthseis gia na syllejw oso perissoteres plhrofories mporw.


elpizw na mhn sas spaw ta neyra!

free rider
05/04/2005, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
sobara twra, me polymetro de jerw na metraw, prospathw na mathw. rwtw ton hlektrologo ths douleias.

to loipon , ebgala thn mia asfaleia twn 10 A apo mprosta, koympwsa to relai kai anapse h lyxnia ths nekras.

erija manibelia kai phre mpros.

ekei pou to kratousa stis de jerw poses strofes (to tripmaster kai to strofometro htan nekro) (profanws apo thn afairemenh asfaleia)

arxise na moy myrizei kati perierga, san na pshnoyme kati glyko!!! (mhpws peinousa?)

tespa akariaia to esbhsa, h myrwdia proerxotan apo to meros twn laimwn thsejatmishs, mporei kai apo pyknwtes katw apo to rezerboyar, opote egkateleipsa kai thn prospatheia.

h sto mhxaniko h tha erthei enas hlektrologos na to dei.

mh kanw kai kammia xeiroterh zhmia.


Ayrio tha exw thn aytopsia, elpizw na mhn mou kostisei poly to mastoriliki pou me epiase!



sas eyxaristw gia thn bohtheia sas, kai pragmatika epeidh twra prospathw na apomythopoihsw ta iera mystika kai tis treles gnwseis enos mastora motosykletas kanw erwthseis gia na syllejw oso perissoteres plhrofories mporw.


elpizw na mhn sas spaw ta neyra!

να βοηθήσει το FRST??
:lol: :lol:

KaTaNaS
05/04/2005, 18:41
me ton hlektrologo ths doyleias, prosarmosame sto relai duo akrodektes me kalwdia.

enwsame me toys poloys enos aytokinhtou , anoije to relai kai me to polymetro efarmozwntas to stis 2 eleytheres epafes eidame pws einai ok, ara relai den einai!

loipes information domani!

KaTaNaS
06/04/2005, 00:30
TELEYTAIO UPDATE shmera.


koympwsa to relai sth fisa. (to opoio telika einai bohthitiko relai mizas kai oxi ayto me to barelaki poy moiazei me pyknwth)


ebala kai oles tis asfaleies sth thesh tous.

gyrisa to kill switch sto on


kai me prospatheia ematha epitelous na bazw mprosta me th manibela xrhsimopoiwntas ton aposympiesth (to meshmeri den ton xrhsimopoioysa kai eixa kataidrwsei!)


phre mpros to mwro mou.


sthn arxh myrise san kammeno, argotera stamathse.(profanws htan h akaysth sta laima ths ejatmishs)


otan me anamenh mhxanh katebasw to plaino stand sbhnei!(ara kapou braxykyklwnei)


milhsa me ton DHMO, pisteuei pws exei braxykyklwsei h diodos!



to bazw mpros to prwi kai paw epitelous sto mhxaniko na to psajei!

DUKASII
06/04/2005, 09:26
ΣΤΑΥΡΕ ....


ΑΡΑ ΕΜΕΙΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙΣ..!!!:rotflmao:

xaris_sm
06/04/2005, 10:28
Eiha kai ego to idio provlima diakopes opote ithele kai tetia...

auto pu ekana itan na paro ena sprei gia plaketes ilektronikes pu katharizoun oi epafes kai oi koliseis na anikso oles tis fises, na tis psekaso kai valo kai vgalo tis fises na katharisoun oi epafes...
einai kati poli eukolo kai emena mou elise to provlima

proliptika to kano kathe 2mino na sou po tin alithia






:wave2:

OldMan
06/04/2005, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
..otan me anamenh mhxanh katebasw to plaino stand sbhnei!(ara kapou braxykyklwnei)...


:lol: :rotflmao: :lol:

Πουτενά ντεν μπραχυκυκλώνει !!!!

Έχεις διακόπτη στο stand που διακόπτει την παροχή ρεύματος (για να μην ξεκινήσεις με το stand κατεβασμένο ....)

:wave2: :beer: :wave2:

DUKASII
06/04/2005, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:lol: :rotflmao: :lol:

Πουτενά ντεν μπραχυκυκλώνει !!!!

Έχεις διακόπτη στο stand που διακόπτει την παροχή ρεύματος (για να μην ξεκινήσεις με το stand κατεβασμένο ....)

:wave2: :beer: :wave2: ΠΑΠΟΥ ΜΕ ΝΕΚΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΝΤ ΚΑΤΩ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΚΤΜ!

OldMan
06/04/2005, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΠΑΠΟΥ ΜΕ ΝΕΚΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΝΤ ΚΑΤΩ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΚΤΜ!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Και ΤΙ βραχυκυκλώνει ρε DUKE ????

Η βίδα με το ελατήριο ????

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

(Η μόνη περίπτωση να ισχύει - αναγόμενη στα όρια της επιστημονικής φαντασίας - είναι να έχει "διαρροή" ΄τέτοια που δεν σβύνει παρά μόνο όταν γειώνεται (μέσω stand) !!!

Αν ισχύει το παραπάνω, καλύτερα γιατί βρήκε και 2ο kill-switch !!!!

:wave2: :beer: :wave2:

darkCount
06/04/2005, 13:46
to Kill switch sto stand mpainei se leitourgia mono otan baleis taxythta!
Einai kai logiko etsi. Alliws 8a eprepe na to kratas oso to zestaineis

DUKASII
06/04/2005, 13:55
ΜΠΑΡΜΠΑ ΤΙ ΓΕΛΑΣ ΣΑ ΧΑΧΑΣ??ΞΑΝΑΝΙΩΣΕΣ??

ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ???

ΔΗΛΑΔΗ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕ ΝΕΚΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΝΤ ΚΑΤΩ..ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΔΙΚΙΟ?


ΑΙΝΤΕ ΛΕΜΕ!

OldMan
06/04/2005, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΜΠΑΡΜΠΑ ΤΙ ΓΕΛΑΣ ΣΑ ΧΑΧΑΣ??ΞΑΝΑΝΙΩΣΕΣ??
ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ???
ΔΗΛΑΔΗ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕ ΝΕΚΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΝΤ ΚΑΤΩ..ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΔΙΚΙΟ?
ΑΙΝΤΕ ΛΕΜΕ!

:lol: :rotflmao: :lol:

Συνήθως είναι οι μεγαλύτεροι που χάνουν την ψυχραιμία τους πρώτοι, αλλά δεν πειράζει ...

:lol: :rotflmao: :lol:

Ρε μ@λ@κα, δουλεύει το Adventure με ταχύτητα στο κιβώτιο και το stand κάτω ???
(Ο Χρήστος ΔΕΝ είπε τίποτε για νεκρά !!!!)

Άϊντε και θα μου "κόψει" η μαγιονέζα !!!!

:lol: :beer: :lol:

KaTaNaS
06/04/2005, 14:55
mh tsakwneste aderfia!!!!


το λοιπόν, εψες βράδυ πράγματι μόλις έπερνε το μηχανακι με μανιβέλα, και είχα νεκρά , (η πρασινη λυχνια δεν λειτουργουσε αφού δεν είχα μίζα!) απαξ και κατεβαζα το σταντ (ΜΕ ΝΕΚΡΑ ) έσβηνε, πραγματικά σαν να ήταν kill-switch!!! periergo eee?



to λοιπον, το πηγα στον μάστορα.


έκαψε την βαλβίδα της νεκράς στο κιβώτιο, εξού και η σβηστή λυχνία, και απότι κατάλαβα λόγω κυκλώματος δεν λειτουργούσε η μίζα!


την ζημιά την έκανα εγώ μάλλον με την ψιλοεπαφή των καλωδίων της φίσας του βοηθητικού ρελέ μίζας!

αν και ο μηχανικός μου είπε πώς ήταν έτοιμη η βαλβίδα ούτως η άλλως (η ακίδα (μπιλίτσα) στην άκρια ήταν κολλημένη μέσα )


τέλος καλό το λοιπόν!


μου δόθηκε και η ευκαιρία να γνωριστώ καλύτερα με τα ηλεκτρικά του και γενικά με το μηχανάκι!


σας ευχαριστώ όλους


και ιδιαίτερα τον παππού ΟΛΝΤΜΑΝ

ΤΟΝ ΜΠΙΜΠΙΚΟ ΔΟΥΚΑ 2

ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΜΠΑΜΙΑ

ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΤΟΝ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ (ο οποιος πολυ γατα ο ατιμος, μου έλεγε απο το τηλέφωνο τα χρώματα των καλωδίων - και δεν ασχολέιται και ιδιαίτερα με τα ΚΤΜ όπως μου είπε!!!:eyepop: )


ξανακαβάλησα, και ρε παιδί μου , είναι καύλα το μηχανάκι!


χαιρετω σας όλους :wave2: :wave2: :wave2:

DUKASII
06/04/2005, 15:02
ΕΓΩ ΤΟΥ ΠΑΠΟΥ...ΔΕ ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ...


ΕΛΑ ΡΕ ΠΑΠΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΤΑ ΑΜΠΕΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ...

ΑΝΤΕ ΛΕΜΕ..
ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΒΑΖΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕ ΠΡΩΤΗ..ΚΤΛ...


ΧΑΧΑ!:lol:

ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ ΣΤΑΥΡΕ...ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...

ΜΟΝΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΒΑΛΕ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ!

OldMan
06/04/2005, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΕΓΩ ΤΟΥ ΠΑΠΟΥ...ΔΕ ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ...
ΕΛΑ ΡΕ ΠΑΠΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΤΑ ΑΜΠΕΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ...
ΑΝΤΕ ΛΕΜΕ..
ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΒΑΖΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕ ΠΡΩΤΗ..ΚΤΛ...
ΧΑΧΑ!:lol:

Μια και ο άνθρωπος έφτιαξε το μηχανάκι του, δεν πάμε κάπου αλλού να χεστούμε ??? :mad: :D :mad:



Υ.Γ.

Αλήθεια, ΔΕΝ ήταν το ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΒΟΛΑΝ ???

:wave2: :beer: :wave2:

DUKASII
06/04/2005, 15:14
ΕΙΧΕ ΧΑΛΑΣΕΙ ΡΕ ΣΥ ΤΟ ΣΤΑΝΤ...ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΕ ΜΕ ΝΕΚΡΑ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ..ΚΑΙ ΠΕΤΑΓΟΤΑΝΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.. ΚΑΙ ΕΒΡΙΣΚΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΤΟΥ ΚILL -SWITCH KAI TOY ΕΛΕΓΕ ΠΑΠΑΔΕΣ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ''ΝΕΚΡΩΣΕΙ'' ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΣΕ ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ..ΠΡΩΤΗ ΚΙΟΛΑΣ...ΣΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ..!
!!

ΧΑΦΙΕΔΕΣ ΣΟΥ ΛΕΩ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ!

XTMPAM
06/04/2005, 15:16
ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΞΑΝΑΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΤΙ ΜΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΑΣ(ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ).ΑΙΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ!

ΑΑ ΚΑΙ ΚΟΜΜΕΝΗ ΤΟ ΜΠΑΜΙΑ ΓΙΑ ΔΕ ΜΟΥ ΠΑΕΙ!ΑΙΝΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΡΑΨΩ ΚΑΝΑ ΜΠΙΜΠΙΚΟ!!!:wave2: :wave2:

OldMan
06/04/2005, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΕΙΧΕ ΧΑΛΑΣΕΙ ΡΕ ΣΥ ΤΟ ΣΤΑΝΤ...ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΕ ΜΕ ΝΕΚΡΑ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ..ΚΑΙ ΠΕΤΑΓΟΤΑΝΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.. ΚΑΙ ΕΒΡΙΣΚΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΤΟΥ ΚILL -SWITCH KAI TOY ΕΛΕΓΕ ΠΑΠΑΔΕΣ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ''ΝΕΚΡΩΣΕΙ'' ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΣΕ ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ..ΠΡΩΤΗ ΚΙΟΛΑΣ...ΣΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ..!
!!

ΧΑΦΙΕΔΕΣ ΣΟΥ ΛΕΩ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ!

:lol: :wave2: :lol:

Δεν με λες βρε γιαβρούμ,
(και μέχρι να μας σφάξουν οι mods)

περνάς τίποτε "δύσκολες" καταστάσεις τελευταία ????

:wave2: :beer: :wave2:

KaTaNaS
06/04/2005, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΞΑΝΑΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΤΙ ΜΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΑΣ(ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ).ΑΙΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ!

ΑΑ ΚΑΙ ΚΟΜΜΕΝΗ ΤΟ ΜΠΑΜΙΑ ΓΙΑ ΔΕ ΜΟΥ ΠΑΕΙ!ΑΙΝΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΡΑΨΩ ΚΑΝΑ ΜΠΙΜΠΙΚΟ!!!:wave2: :wave2:


σορυ μαν.


ειδα οτι το χρησιμοποιει ο σπυρος και το υοθετησα

XTMPAM
06/04/2005, 15:46
ΤΑ ΑΚΟΥΕΙ Ο ΣΠΥΡΟΣ???
ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΡΕ ΦΙΛΕ:beer: