PDA

View Full Version : ψαχνω how-to's για σερβις εξατμισης



aakkuan
28/02/2009, 12:00
λοιπον ειμαι αρχαριος μολις δυο μηνες την εχω τη μηχανη και απο μηχανολογικα κτλ ειμαι σκραπας οποτε απο οπου και να αρχισω ειναι ενα χαος. ετσι και επειδη εχω μια μεταχειρισμενη σουπερ φορ και ο τυπας μου την πουλησε με σαπια φλογερα (νομιζω, ετσι μου πε ο μαστορας ) και επειδη εχμμ μου πεσε λιγουλακι μια φορα και ταρακουνηθηκε ειπα να αρχισω απο κει. ο μαστορας μου πε οτι για καινουργια εξατμιση θελει μισο χιλιαρικο περιπου..

επειδη πλεον μετα το ταρακουνημα η εξατμιση εκτος απ τον θορυβο που εκανε ηδη πλεον κανει σαν να χεις βαλει αλουμινοχαρτα μεσα θελω να ρωτησω αν και πως μπορω να κανω κατι μονος μου για να μειωσω τον θορυβο οσο το δυνατον περισσοτερο...

το μισο χιλιαρικο ειναι η φλογερα κτλ η ειναι και τα εργατικα πολλά??

μαλλον απο οτι εχω καταλαβει εχουν λασκαρει οι βιδες απ την πτωση και θελει σιαξιμο απλα θελω οδηγιες για ξεστησιμο.
αν πρεπει να προσεξω κατι κτλ

GiannisBlessed
05/03/2009, 10:01
καλυτερα ψαξε για μετεχειρισμενη εξατμηση.η μονο το τελικο.(το πισω χοτρο κομματι)
500 ειναι πολλα.

aakkuan
05/03/2009, 10:06
για θεσσαλονικη ξερει κανεις να μου στειλει σε πμ τουλαχιστον κανα φτηνο μερος???

lamoun
05/03/2009, 11:27
Αυτά που μου έρχονται στο μυαλό είναι τα καγκουρομάγαζα στον Βαρδάρη. Μερικά έχουν μεταχειρισμένα.