PDA

View Full Version : tip για πρωινά χαμόγελα



illuminatios
29/03/2005, 14:06
Λοιπόν παλιάνθρωποι, ... αφού έχετε αλλάξει τηλέφωνα,mail,icq,messenger ,fax και ότι άλλο υπάρχει με τους φίλους σας, αλλάξτε και ταχυδρομικές διευθύνσεις.
Έτσι το πρωί καθώς φεύγετε για δουλεία, ανάμεσα στους δεκάδες φακέλους με λογαριασμους,τράπεζες,εφορείες,σκατά,φατά... θα βλέπετε και φακέλους ανθρώπινους (μην πω παλιανθρώπινους) με γραμματοσημάκια με το όνομά σας πάνω γραμμένο στο χέρι... Όαση! Χαμόγελο πρωί πρωί.
Βέβαια θα ανυσηχήσουν οι γειτόνοι και θα σας κοιτάνε λίγο σαν allien, αλλα ούτος ή άλλως έτσι σας κοιτάνε όταν βγαίνεται full leather για βόλτα.

Δώστε λόγω ύπαρξης στον ταχυδρόμο σας!



(επηρεασμένος από ανάγνωση γράμματος που ήρθε με ταχυδρομίο και μου σιαξε τη μέρα)


:sun:

THEOD
29/03/2005, 15:48
Αλήθεια ρε παιδιά.
Αναρωτηθήκατε πόσο καιρό έχετε να δείτε κάτω από την πόρτα σας γράμμα ταχυδρομείου που να έχει γραφτεί με το χέρι ? Γράμμα κλασικό από αυτά που γράφαμε παλιά...
Γράμμα από αυτά που λαβαίναμε στον στρατό με λαχτάρα (και κάναμε 5 πους-απς για να μας το δώσει ο επιλοχίας)...
Γράμμα που να μην είναι κομπιουτεραισεντ λογαριασμός ή διαφημιστικό απάτης ?
Με όλα αυτά τα σταθερά, κινητά, ακίνητα, ISDN, ADSL, e-mail και εγώ δεν ξέρω τι άλλο χάθηκε για πάντα ίσως η πιο γοητευτική μορφή επικοινωνίας.

Νάσε καλά ρε Απόστολε μου θύμισες παλιές εποχές...

Ευτυχώς που υπάρχουν τα φόρουμ και ακόμα δεν ξεμάθαμε να γράφουμε...

afrotwin
29/03/2005, 15:51
ne re mou 8imisate tote pou i mana mou me estelne stin mandaristra gia tis kaltes ke to psigio ma itane me pago
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

i pou plenomaste stin skafi..
ti orees epoxes:rotflmao: :rotflmao:

re exete tzasi telios leme mipos na alaksoume ke to tram me ton karvouniari?
:rotflmao: :rotflmao:

Tigas
30/03/2005, 12:44
ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ
ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΑΜΕΛΑ ΑΝΤΕΡΣΟΝ.
ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΜΕΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΝΙΚΙ, ΜΕΤΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑΡΙΑ ΚΑΙ Η ΥΠΗΡΕΤΡΙΑ ΣΕΡΒΙΡΕΙ ΕΝΑ ΤΙΓΚΑ ΠΡΩΙΝΟ.
ΜΕΤΑ ΠΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΓΚΑΡΑΖ ΣΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΕΝΟΣ ΤΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗ FERRARI TO MV AGUSTA, ΔΕΝ ΜΑΜΙΕΤΑΙ ΤΟ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΜΥΚΟΝΟ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΤΑ 20 ΣΤΡΕΜΜΑΤΑ.
ΜΕΤΑ ΞΥΠΝΗΣΑ :beer:

nimbus
30/03/2005, 18:42
έχουν περάσει ήδη μερικά χρόνια από τότε που σπούδαζα και καθημερινά λάβαινα γράμματα...από τις αδερφές μου, από φίλους, από την μητέρα μου και τα ξαδέρφια μου...:sun:
κάθε πρωί θυμάμαι, που ξύπναγα, με τις πιτζάμες και τις παντόφλες έτρεχα να κοιτάξω το γραμματοκιβώτιο....:sun:
τελικά καμιά φορά, αυτή η υπερβολή του συναισθηματικού δεσίματος περισσότερο ψυχοφθόρο είναι...:confused:
Αλλά όταν είναι κανείς μακρυά από αγαπημένους ανθρώπους, πάντα περιμένει δυο λέξεις:p ένα χαμόγελο:sun:

τι μου θύμησες τώρα βρε παλιάνθρωπε:D

periklisk
30/03/2005, 20:39
Λες να το ρίξουμε στην αλληλογραφία? ΑΧΑΧΑΧΑ πλάκα θα είχε!

Todi
04/04/2005, 14:36
αααχχχχ τι μου θυμησες ρε Αποστολε..

δεν εχω παρει ποτε γραμμα απο κανεναν...
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα



Ε-ΜΕΛΙΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

nimbus
06/04/2005, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Todi
αααχχχχ τι μου θυμησες ρε Αποστολε..

δεν εχω παρει ποτε γραμμα απο κανεναν...
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα



Ε-ΜΕΛΙΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ


:lol: :lol: :lol:
μαράζι το εχεις βρε άνθρωπε?:lol: :lol:

cityfly
06/04/2005, 10:38
γράμμα


εννοείς αυτό που είναι σε φάκελο και είναι κάτι γράμματα σκόρπια πάνω σε χαρτί τοποθετημένα εκεί ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ;


:look: :look:


πότε ήταν η τελευταία φορά που είδα κάτι τέτοιο;


δεν θα νε και 4 χρόνια πίσω

:hypnotize