PDA

View Full Version : Μοτοσυκλετιστικα Thread



konsttanttinos
01/03/2009, 01:56
Λοιπον , εχω δει οτι οι αντιπαραθεσεις, και καποια ο,τι να'ναι θεματα στις γενικες, που δεν εχουν καμμια σχεση με την μοτοσυκλετα , εχουν την μεγαλυτερη επισκεψιμοτητα, με εξαιρεση thread του συγκριτικου μεγαλων on-off , που ομως ''εσβησε'' και αυτο.
Χθες , επιτηδες εφτιαξα ενα thread με ασυγκριτικα - οικονομικα- supersport για να δω αντιδρασεις.Το αποτελεσμα, αναμενομενο...off topic και τελικα ξεμπουρδ####σμα.
Παρατηρω, προς λυπη μου, οτι ενα κορυφαιο forum μηχανων στην ελλαδα, τεινει να γινει ενα forum κοινωνικων θεματων, καταλληλο για ξεκατινιασμα, αφθονη ειρωνεια, και ελαχιστες αναφορες στα διτροχα.
Κατι πρεπει να γινει, και πρεπει να γινει αμεσα.Πρεπει να επιστρεψουμε στο αρχικο αντικειμενο της λατρειας μας, αλλιως ...αντε γεια.

the who
01/03/2009, 02:55
Συμφωνω μαζι σου και για αρχη καλο θα ηταν να μην ποσταρει ο καθενας θεματα "οτιναναι".If you know what i mean.

SVX
01/03/2009, 03:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
...αντε γεια.





σε ποιον μιλας?

εφυγε... πηγε στο Bikenet :wave2: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

the who
01/03/2009, 03:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
σε ποιον μιλας?

εφυγε... πηγε στο Bikenet :wave2: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Σπαστα και ξαναριχτα.Ποιος εφυγε κλπ.

binzis
01/03/2009, 03:06
Εν μέρη συμφωνώ. Μην ξεχνάμε όμως, κάποιες φιλίες και γνωριμίες που έχουν δημιουργηθεί μέσα από αυτό το forum, που χωρίς αυτές τις "κοινωνικές συζητήσεις" δεν θα είχαν γίνει.
Επομένως πρέπει να υπάρχουν, αλλά με μέτρο.

Ας μην ξεχνάμε : ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ.

byron
01/03/2009, 05:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Λοιπον , εχω δει οτι οι αντιπαραθεσεις, και καποια ο,τι να'ναι θεματα στις γενικες, που δεν εχουν καμμια σχεση με την μοτοσυκλετα , εχουν την μεγαλυτερη επισκεψιμοτητα, με εξαιρεση thread του συγκριτικου μεγαλων on-off , που ομως ''εσβησε'' και αυτο.
Χθες , επιτηδες εφτιαξα ενα thread με ασυγκριτικα - οικονομικα- supersport για να δω αντιδρασεις.Το αποτελεσμα, αναμενομενο...off topic και τελικα ξεμπουρδ####σμα.
Παρατηρω, προς λυπη μου, οτι ενα κορυφαιο forum μηχανων στην ελλαδα, τεινει να γινει ενα forum κοινωνικων θεματων, καταλληλο για ξεκατινιασμα, αφθονη ειρωνεια, και ελαχιστες αναφορες στα διτροχα.
Κατι πρεπει να γινει, και πρεπει να γινει αμεσα.Πρεπει να επιστρεψουμε στο αρχικο αντικειμενο της λατρειας μας, αλλιως ...αντε γεια.

Δηλαδή για να καταλάβω....
Απ΄τη μια υποστηρίζεις με καυστικά ποστ το δικαίωμα παραμονής των άσχετων με μοτοσυκλέττες θεμάτων κατακρίνοντας το ότι βάλαμε μια τελεία στο επίμαχο θέμα με τις γκόμενες


Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Εμεις θα υπερασπιστουμε το δικαιωμα μας να θαυμαζουμε τι ωραιο, το προκλητικο και το ξεκωλο, γιατι ετσι μας αρεσει.



και όπου σας αρέσει θα προσέθετα.... και απ΄την άλλη χτυπάς το καμπανάκι στο φόρουμ για την ανάγκη επιστροφής στο αρχικό αντικείμενο της λατρείας μας?

Am i missed something ???:confused:

WWW
01/03/2009, 05:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δηλαδή για να καταλάβω....
Απ΄τη μια υποστηρίζεις με καυστικά ποστ το δικαίωμα παραμονής των άσχετων με μοτοσυκλέττες θεμάτων κατακρίνοντας το ότι βάλαμε μια τελεία στο επίμαχο θέμα με τις γκόμενες


Δεν ήταν και άσχετες οι φωτό.

Από μοτοσυκλετιστικά δρώμενα ήταν.

Άσε που οι περισσότερες είχαν και μηχανές μέσα (άλλο αν αδυνατούσαμε να τις προσέξουμε)

:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

TROOPER
01/03/2009, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Λοιπον , εχω δει οτι οι αντιπαραθεσεις, και καποια ο,τι να'ναι θεματα στις γενικες, που δεν εχουν καμμια σχεση με την μοτοσυκλετα , εχουν την μεγαλυτερη επισκεψιμοτητα, με εξαιρεση thread του συγκριτικου μεγαλων on-off , που ομως ''εσβησε'' και αυτο.
Χθες , επιτηδες εφτιαξα ενα thread με ασυγκριτικα - οικονομικα- supersport για να δω αντιδρασεις.Το αποτελεσμα, αναμενομενο...off topic και τελικα ξεμπουρδ####σμα.
Παρατηρω, προς λυπη μου, οτι ενα κορυφαιο forum μηχανων στην ελλαδα, τεινει να γινει ενα forum κοινωνικων θεματων, καταλληλο για ξεκατινιασμα, αφθονη ειρωνεια, και ελαχιστες αναφορες στα διτροχα.
Κατι πρεπει να γινει, και πρεπει να γινει αμεσα.Πρεπει να επιστρεψουμε στο αρχικο αντικειμενο της λατρειας μας, αλλιως ...αντε γεια.

εγω ως αφελης να ρωτησω φιλε απο που εξαγονται τα συμπερασματα σου ???

Maira
01/03/2009, 09:02
Να ρωτήσω κι εγώ γιατί στην εμφάνιση νέων μηνυμάτων είναι ελάχιστα αυτά που δεν αναφέρονται σε μηχανές?????


Και δεν μιλάω μόνο για την κατηγορία "Γενικές", αλλά για όλες τις συζητήσεις!!!!


:wave2:

byron
01/03/2009, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Δεν ήταν και άσχετες οι φωτό.

Από μοτοσυκλετιστικά δρώμενα ήταν.

Άσε που οι περισσότερες είχαν και μηχανές μέσα (άλλο αν αδυνατούσαμε να τις προσέξουμε)

:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Η ιστορία μου φέρνει στο μυαλό το ανέκδοτο για τον ορισμό της ιδιοφυϊας.
Ιδιοφυϊα είναι αυτός που καταφέρνει να θυμάται πρόσωπα σε μια πλαζ γυμνιστών.

menos
01/03/2009, 09:40
Βρε παιδια:look:
Εδω ξεκινατε part 2 του θεματος "Οχι γυμνα στο φορουμ";;:look:

Τωρα που μπηκε η Maira και εδω... Θα σας δειξει αυτη!!:p :p

konsttanttinos
01/03/2009, 14:37
Ειδατε, λοιπον?παλι στο κραξιμο και στα κοινωνικα το ριξατε..
Βυρωνα, ας το κανεις και γραφειο γνωριμιων, εμενα δεν μου πεφτει λογος, απλα μια επισυμανση εκανα και εριξα μια προταση.Δεν εχω σκοπο να κοντραριστω με κανεναν τωρα,

byron
01/03/2009, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Ειδατε, λοιπον?παλι στο κραξιμο και στα κοινωνικα το ριξατε..
Βυρωνα, ας το κανεις και γραφειο γνωριμιων, εμενα δεν μου πεφτει λογος, απλα μια επισυμανση εκανα και εριξα μια προταση.Δεν εχω σκοπο να κοντραριστω με κανεναν τωρα,

Βλέπεις καμμιά κόντρα ή κάποιον να σε κράζει? :confused:

vangelis 64
01/03/2009, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Λοιπον , εχω δει οτι οι αντιπαραθεσεις, και καποια ο,τι να'ναι θεματα στις γενικες, που δεν εχουν καμμια σχεση με την μοτοσυκλετα , εχουν την μεγαλυτερη επισκεψιμοτητα, με εξαιρεση thread του συγκριτικου μεγαλων on-off , που ομως ''εσβησε'' και αυτο.
Χθες , επιτηδες εφτιαξα ενα thread με ασυγκριτικα - οικονομικα- supersport για να δω αντιδρασεις.Το αποτελεσμα, αναμενομενο...off topic και τελικα ξεμπουρδ####σμα.
Παρατηρω, προς λυπη μου, οτι ενα κορυφαιο forum μηχανων στην ελλαδα, τεινει να γινει ενα forum κοινωνικων θεματων, καταλληλο για ξεκατινιασμα, αφθονη ειρωνεια, και ελαχιστες αναφορες στα διτροχα.
Κατι πρεπει να γινει, και πρεπει να γινει αμεσα.Πρεπει να επιστρεψουμε στο αρχικο αντικειμενο της λατρειας μας, αλλιως ...αντε γεια. Λοιπόν μεγάλε,αυτό είναι το "μοτοσυκλετιστικό" θρεντ που άνοιξες....
====================================================================
ΚΤΜ RC8R vs DUCATI Desmosedici RR vs MV Agusta vs CBR 1000RR '08 vs R1 '09

Αφου μαλλιοτραβηχτηκαμε σε πολλα topic, για θεματα ασχετα με την μοτοσυκλετα, ας βαλουμε φωτια σε ενα συγκριτικο ιταλιας vs ιαπωνιας.
Απο την μια εμφανιση supermodel, επιδοσεις φωτια, τιμη στο εβερεστ , συντηρηση αεροπλανου, και αξιοπιστια...απιστης συζυγου.
Η νεα R1 με τον νεο crossplane στροφαλο, αλλαζει τα δεδομενα των τετρακυλινδρων, με αποδοση χωρις ''κενα'' και ηχο μεγαλου δικυλυνδρου.
Η CBR εγινε IMOTY, και ολοι μιλανε για το μεγαλο comeback της honda , και βεβαιως το γνωστο ''honda δεν σπαει , δεν χαλαει".
Απο την αλλη, η desmosedici RR , ειναι -για πολλους- το θεικο μηχανακι. Πανακριβο, παναλαφρο, πανεμορφο, παντοδυναμο...για ποσο καιρο??
Η ΚΤΜ φαινεται να ωριμασε αρκετα , ωστε η πρωτη προσπαθεια της στα SS να διεκδικει μια θεση διπλα στην ducati...οσο κρατησει μακρια απο το συνεργειο.
Η MV Agusta, ειναι ενα μηχανακι για λιγους και εκλεκτους, αλλα αγνωστη ποσοτητα για πολλους απο τους υπολοιπους.

Λοιπον, ποιο ειναι το καλυτερο για εμας?
σχιστοματηδες ή μεσογειακοι?
You choose.

====================================================================


...Ένα συγκριτικό δηλαδή που μόνο στη σφαίρα τής φαντασίας μπορεί να υπάρξει.Να μαζευτούνε δηλαδή όσοι έχουνε Desmo,MV,RC8,CBR 09 και R1 09 να τα βάλουνε κάτω και να μάς πούνε,έτσι;
Ή να λέμε κι εμείς οι υπόλοιποι(σχεδόν όλοι δηλαδή)τη γνώμη μας σύμφωνα με όσα έχουμε διαβάσει γι' αυτά τα μηχανάκια.
Κι επειδή το θρεντ δεν μπορούσε να σταθεί σε πλαίσια σοβαρότητας(πράγμα που παραδέχεσαι πως το ήξερες ανοίγοντάς το)δηλώνεις απογοητευμένος,ανοίγοντας μάλιστα ένα τρίτο θρεντ για να εκφράσεις την αγανάκτησή σου.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ρε σεις,τι ζόρι τραβάτε μερικοί εδώ μέσα,δεν πιανόσαστε με τίποτα λέμε.:bigcry: :bigcry:

road spirit
01/03/2009, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Κι επειδή το θρεντ δεν μπορούσε να σταθεί σε πλαίσια σοβαρότητας(πράγμα που παραδέχεσαι πως το ήξερες ανοίγοντάς το)δηλώνεις απογοητευμένος,ανοίγοντας μάλιστα ένα τρίτο θρεντ για να εκφράσεις την αγανάκτησή σου.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ρε σεις,τι ζόρι τραβάτε μερικοί εδώ μέσα,δεν πιανόσαστε με τίποτα λέμε.:bigcry: :bigcry: πιάσε μια :beer:

filipp0s
01/03/2009, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64

Κι επειδή το θρεντ δεν μπορούσε να σταθεί σε πλαίσια σοβαρότητας(πράγμα που παραδέχεσαι πως το ήξερες ανοίγοντάς το)δηλώνεις απογοητευμένος,ανοίγοντας μάλιστα ένα τρίτο θρεντ για να εκφράσεις την αγανάκτησή σου.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ρε σεις,τι ζόρι τραβάτε μερικοί εδώ μέσα,δεν πιανόσαστε με τίποτα λέμε.:bigcry: :bigcry:

πιασε δύο :beer: :beer:

blackbusa
01/03/2009, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
\
Κι επειδή το θρεντ δεν μπορούσε να σταθεί σε πλαίσια σοβαρότητας(πράγμα που παραδέχεσαι πως το ήξερες ανοίγοντάς το)δηλώνεις απογοητευμένος,ανοίγοντας μάλιστα ένα τρίτο θρεντ για να εκφράσεις την αγανάκτησή σου.

Ρε σεις,τι ζόρι τραβάτε μερικοί εδώ μέσα,δεν πιανόσαστε με τίποτα λέμε.


πιασε το τριτο το μακρυτερο....:smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

filipp0s
01/03/2009, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
πιασε το τριτο το μακρυτερο....:smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Σωστός! Εισαι και ON topic σε σχέση με τα μη μοτοσυκλετιστικά thread...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

blackbusa
01/03/2009, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Σωστός! Εισαι και ON topic σε σχέση με τα μη μοτοσυκλετιστικά thread...



σε ποιο???που??? ρε φιλαρακι εδω δεν ειναι το koytsobolitan.gr???μονο γκομενακια βλεπω και μπινελικια....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

filipp0s
01/03/2009, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
μονο γκομενακια βλεπω και μπινελικια....


κακώς... βλέπεις το δεντρο και χάνεις το δάσος :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: