PDA

View Full Version : Μποτάκια



adam_tsouk
29/03/2005, 23:06
Βρήκα κάτι μποτάκια μηχανής σε ένα κατάστημα που είχε προτείνει κάπιο μέλος του φόρουμ (νομίζω ο agrogsxr) sth N. Φιλαδέλφεια.

Είναι Γερμανικά με όλα τα καλούδια και τιμές διάφορες.


Αυτά που δοκίμασα και μου άρεσαν ήταν 2 ζευγάρια και οι τιμές τους στα 120 ευρώ (είπε ο τύπος 100 περίπου θα πάνε).

Αυτά που θέλω να ρωτήσω είναι τα εξής:
Αξίζει κατ' αρχάς μια τέτοια αγορά;
ΟΙ τιμές τι λένε;

΄χω δει και τα sidi αλλά δεν ξέρω τιμές και πόσο άνετα είναι. Αυτά που δοκίμασα ήταν πολύ άνετα.

Και τα δύο ζευγάρια κλείνουν με welcro αλλά το ένα έχει και κορδονια πράγμα που νομίζω το κάνει την πρώτη μου επιλογή παρόλο που το άλλο μου αρέσει περισσότερο εμφανισιακά.


Έχουν όλα ανακλαστικά κτλ κτλ...



Αυτά!!


Λοιπόν; Τι λετε;

Καμιά άλλη πρόταση σε αυτές τις τιμές;









:wave2:

gdevelek
30/03/2005, 01:03
Ήθελα και εγώ να περάσω απ' αυτό το μαγαζί...

Για πές μας, έχουν προστατευτικά αστραγάλων ή/και κνήμης;;

Είναι μποτάκια που μπορείς να φορέσεις ακόμη και με κοστούμι ή έχουν σπορ χαρακτήρα;;;

Πάντως κάτω από 120Ε πολύ δύσκολα θα βρείς επώνυμες μπότες. Σε ένα μαγαζί στην Καλλιρόης τα Sidi είχαν 160Ε.

idi
30/03/2005, 10:20
στο μοτο μαρκετ εχει κατι ωραια μποτακια με κορδονια και βελκρο που θα τα παρω καποια στιγμη

~100 ευρω

edit
AKΥΡΟΝ !

Alexander
30/03/2005, 12:01
Ψάχνομαι κι εγώ για μποτάκια...

adam_tsouk και idi γράφτε καμιά διεύθυνση ή κανένα τηλέφωνο...

idi
30/03/2005, 12:20
http://www.motomarket.gr/pindex.php?&file=footwear_product.xml&id=300#
Μοτο Μαρκετ
Συγγρου 226 ή Μιχαλακοπουλου 199

edit
ΑΚΥΡΟΝ


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Alexander
30/03/2005, 12:52
Σ'στόοος... :beer:

ruyjin
30/03/2005, 14:27
http://www.dainese.com/eng/articolo.asp?articolo=1775073&cat=TOURING

εναλλακτικη πρόταση σε Dainese
τα εχω εναμισι χρονο, σουπερ μποτακι, στα 120€

ruyjin
30/03/2005, 14:33
τα φοραει και ο SF απ΄οτι ειδα...
πηγαινε στις φωτο που εβαλε στα Ταξιδιωτικα στη Μανη, να τα δεις και φορεμενα..

...μοντελο ο Κωστας !!!! (χωρις παρεξηγηση)


:D :wave2:

adam_tsouk
30/03/2005, 15:53
Πήγα σήμερα στο Μότο Μάρκετ αλλά δεν είδα κατι να μου αρέσει πολύ.


Είδα επίσης και κάτι dainese (στα mac) με 65 ευρώ αλλά τελείως μπότα, ούτε κορδόνια τίποτα.
Αυτά με κορδόνια πήγαιναν στα 160.

adam_tsouk
30/03/2005, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
στο μοτο μαρκετ εχει κατι ωραια μποτακια με κορδονια και βελκρο που θα τα παρω καποια στιγμη

~100 ευρω


ίσως να είναι τα ίδια με αυτά που λέω

adam_tsouk
30/03/2005, 16:01
λοιπόν αυτά που λέω εγώ είναι τα κάτωθεν!!!!


11306

gdevelek
30/03/2005, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
λοιπόν αυτά που λέω εγώ είναι τα κάτωθεν!!!!

Αυτές βρήκες στο μαγαζί στην οδό Ανακούς στη Φιλαδέλφεια;;

Υπάρχει σχετική ιστοσελίδα από όπου βρήκες αυτή την εικόνα;

Ευχαριστώ

adam_tsouk
30/03/2005, 17:02
η φώτο είναι από το φυλλάδιο που μου έδωσε ο τύπος στο μαγαζί.... (το scanαρα)


έχει δερμάτινα, ισοθερμικά, γάντια (βρήκα κάτι με 50 ευρώ) κτλ κτλ...

Spike
30/03/2005, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
http://www.dainese.com/eng/articolo.asp?articolo=1775073&cat=TOURING

εναλλακτικη πρόταση σε Dainese
τα εχω εναμισι χρονο, σουπερ μποτακι, στα 120€

ruyjin apo pou ta pires auta ta mpotakia ??? yparxoun se mauro ???

GTZ750
30/03/2005, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
http://www.motomarket.gr/pindex.php?&file=footwear_product.xml&id=300#
Μοτο Μαρκετ
Συγγρου 226 ή Μιχαλακοπουλου 199

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:
εχω παρει τα ιδια αλλα το χαμηλο!!!:D απο το motomarket!!:D
εγω εχω μεινει ικανοποιημενος αλλα στη dainese ειχα δει κατι πιο ωραια και καλητερα πιστευω!:D :D

gdevelek
30/03/2005, 19:01
Νομίζω πως το ζητούμενο είναι τα μποτάκια να παρέχουν προστασίες σε κνήμη και αστράγαλο. Αν είναι απλώς όμορφα και αδιάβροχα, δεν αξίζουν 120Ε. Προσωπικά μάλλον θα είχα αποφύγει κάταγμα τον Αύγουστο αν φορούσα μποτάκι με προστασίες.

GTZ750
30/03/2005, 19:03
αυτα που πηρα δεν εχουν καθολου προστασια δυστυχως!:D :bigcry: :bigcry:

periklisk
30/03/2005, 21:57
Αν έχουν προστατευτικά και είναι αδιάβροχα τα βρήκες σε καλή τιμή.... Σε πιο φτηνά κάνεις συμβιβασμούς....

adam_tsouk
31/03/2005, 17:47
Αυτά που είδα θεωρητικά τουλάχιστον έχουν προστασία σε αστραγάλους αλλά δεν είμαι σε θέση να κάνω σύγκριση με κάποιο άλλο μποτάκι άλλης εταιρείας...

SF
31/03/2005, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
τα φοραει και ο SF απ΄οτι ειδα...
πηγαινε στις φωτο που εβαλε στα Ταξιδιωτικα στη Μανη, να τα δεις και φορεμενα..

...μοντελο ο Κωστας !!!! (χωρις παρεξηγηση)

:D :wave2:

:D :D :D :D :D :D

Μπρός??? Με φώναξε κανείς? :)

Βασικά αυτά που φοράω είναι χαμηλότερα μποτάκια, και λίγο πιο "όμορφα" (δλδ λιγότερο μηχανάδικα). Είναι κούκλες πατούμενα, αλλά έχουν τελικά ένα αρνητικό: δεν έχουν ενίσχυση (καλή) εκεί που ακουμπάει ο λεβιές και ήδη τα δικά μου αρχίζουν και φθείρονται (τα πήρα το καλοκαίρι). Ki αυτά που έχεις στο λινκ έχουν την ίδια μη-ενίσχυση... Αντιθέτως, ένα ζευγάρι παπούτσια Dainese καλοκαιρινά-χαμηλά (με ορατή ενίσχυση) που έχω εδώ και 3+ χρόνια, είναι και άφθαρτα και από τα πιο άνετα παπούτσια που έχω βάλει στη ζωή μου!

gdevelek
31/03/2005, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
αλλά έχουν τελικά ένα αρνητικό: δεν έχουν ενίσχυση (καλή) εκεί που ακουμπάει ο λεβιές και ήδη τα δικά μου αρχίζουν και φθείρονται (τα πήρα το καλοκαίρι).

Για προστασία από το λεβιέ έχω βάλει στο λεβιέ ένα "καποτάκι" όπως το αποκάλεσε ο έμπορος που έχει δέρμα πάνω (για το κατέβασμα ταχύτητας) και κάτι αφρολεξοειδές από κάτω, που κάνει πολύ καλή δουλειά, μειώνει τη φθορά στο παπούτσι κατά περίπου 90%

Alexander
31/03/2005, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
http://www.motomarket.gr/pindex.php?&file=footwear_product.xml&id=300#


Πήγα σήμερα στο μαγαζί στη Μιχαλακοπούλου να τα δω. Οι ραφές φαίνονται πολύ έντονα ρε γμτ και δεν είδα να έχει προστασίες για δάχτυλα...
Είχε και κάτι άλλα μοντέλα της ίδιας εταιρείας αλλά τα νούμερα ήταν σπασμένα.

Επίσης, είδα στον Τζωρτζόπουλο κάτι Sidi (σε στυλ Touring πάντα) με 149€ πολύ συμπαθητικά.

idi
31/03/2005, 22:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Πήγα σήμερα στο μαγαζί στη Μιχαλακοπούλου να τα δω. Οι ραφές φαίνονται πολύ έντονα ρε γμτ και δεν είδα να έχει προστασίες για δάχτυλα...
Είχε και κάτι άλλα μοντέλα της ίδιας εταιρείας αλλά τα νούμερα ήταν σπασμένα.

Επίσης, είδα στον Τζωρτζόπουλο κάτι Sidi (σε στυλ Touring πάντα) με 149€ πολύ συμπαθητικά.

για τη πολη και το παπι τα θελω βρε εγω

εσυ λες τα sidi champion tepor που ειχα μεχρι μια μικρη... ατυχια... τεσπα μια χαρα μποτακια αλλα μη τα παρεις απο το Τζωρτζωπουλο...


11432

TNASTOS
31/03/2005, 22:42
Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει ένα ζευγάρι μπότες SIDI B-ONE μαύρο-ασημί σε άριστη κατάσταση,νούμερο 43 ελάχιστα φορεμένες.Είναι πολύ άνετες και σχετικά διακριτικές ώστε να φοριούνται όλη την ώρα.Τις δίνω 100 Ευρω. P.M. όποιος ενδιαφέρεται.

gdevelek
31/03/2005, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
για τη πολη και το παπι τα θελω βρε εγω

εσυ λες τα sidi champion tepor που ειχα μεχρι μια μικρη... ατυχια... τεσπα μια χαρα μποτακια αλλα μη τα παρεις απο το Τζωρτζωπουλο...

...αλλά από πού;; Καλά φαίνονται.

idi
31/03/2005, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
...αλλά από πού;; Καλά φαίνονται.

κανε καμια βολτα στα μαγαζια με sidi και ρωτα (τα sidi γενικα ειναι κορυφαια....)

ε οχι και 150 ευρω...

ειναι πολυ καλα μποτακια και αδιαβροχα 100%

και εσωσαν το ποδι μου...

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=2763&perpage=15&highlight=καταιγιδα&pagenumber=2 :smokin: :smokin:

GST
01/04/2005, 07:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
:D :D :D :D :D :D

Μπρός??? Με φώναξε κανείς? :)

Βασικά αυτά που φοράω είναι χαμηλότερα μποτάκια, και λίγο πιο "όμορφα" (δλδ λιγότερο μηχανάδικα). Είναι κούκλες πατούμενα, αλλά έχουν τελικά ένα αρνητικό: δεν έχουν ενίσχυση (καλή) εκεί που ακουμπάει ο λεβιές και ήδη τα δικά μου αρχίζουν και φθείρονται (τα πήρα το καλοκαίρι). Ki αυτά που έχεις στο λινκ έχουν την ίδια μη-ενίσχυση... Αντιθέτως, ένα ζευγάρι παπούτσια Dainese καλοκαιρινά-χαμηλά (με ορατή ενίσχυση) που έχω εδώ και 3+ χρόνια, είναι και άφθαρτα και από τα πιο άνετα παπούτσια που έχω βάλει στη ζωή μου!

συμφωνω μαζι σου και εγω τα εχω...για καθημερηνη μετακινηση στη πολη με καλιπτει ..αν και δεν ειναι αδιαβροχα...πολυ ανετα παπουτσια...αλλα για βολτες εκτος συνορων νομιζω οτι δεν κανουν για τα χλμ που κινουμαστε..μονο μποτες

Alexander
01/04/2005, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
κανε καμια βολτα στα μαγαζια με sidi και ρωτα (τα sidi γενικα ειναι κορυφαια....)

ε οχι και 150 ευρω...

ειναι πολυ καλα μποτακια και αδιαβροχα 100%

και εσωσαν το ποδι μου...

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=2763&perpage=15&highlight=καταιγιδα&pagenumber=2 :smokin: :smokin:

Πω ρε φίλε ανατρίχιασα... Μακρυά από κακοτοπιές...

Θα ρίξω ματιές για sidi αλλά θα μου πεις κι εσύ για κανένα μαγαζί τη Δευτέρα... :winka:

tai
04/04/2005, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Βρήκα κάτι μποτάκια μηχανής σε ένα κατάστημα που είχε προτείνει κάπιο μέλος του φόρουμ (νομίζω ο agrogsxr) sth N. Φιλαδέλφεια.

Είναι Γερμανικά με όλα τα καλούδια και τιμές διάφορες.


Αυτά που δοκίμασα και μου άρεσαν ήταν 2 ζευγάρια και οι τιμές τους στα 120 ευρώ (είπε ο τύπος 100 περίπου θα πάνε).

Αυτά που θέλω να ρωτήσω είναι τα εξής:
Αξίζει κατ' αρχάς μια τέτοια αγορά;
ΟΙ τιμές τι λένε;

΄χω δει και τα sidi αλλά δεν ξέρω τιμές και πόσο άνετα είναι. Αυτά που δοκίμασα ήταν πολύ άνετα.

Και τα δύο ζευγάρια κλείνουν με welcro αλλά το ένα έχει και κορδονια πράγμα που νομίζω το κάνει την πρώτη μου επιλογή παρόλο που το άλλο μου αρέσει περισσότερο εμφανισιακά.


Έχουν όλα ανακλαστικά κτλ κτλ...



Αυτά!!


Λοιπόν; Τι λετε;

Καμιά άλλη πρόταση σε αυτές τις τιμές;









:wave2:
Έχω πάρει και εγω από εκεί. Μετά την χτεσινή βόλτα με κρύο (3C ) και 140-150χλμ τα προτείνω ανεπιφύλακτα. Τα δικά μου είναι ιταλικά με προστατευτικά και τα πήρα 100 ευρώ.

adam_tsouk
04/04/2005, 19:09
Τελικά εγώ τα πήρα σήμερα μαζί με τρία :uplate: ζευγάρια γάντια!!!!! Ό,τι και να γίνει γάντια θα έχω!!! :rotflmao: :rotflmao:


Η επίσημη δοκιμή τους θα γίνει την Κυριακή αλλά θα τα φορέσω και σήμερα να μαλακώσουν

free rider
04/04/2005, 19:45
ΝΤΑΙΝΕΖ μπότες απο το Δυκυκλο μπάικ αξέσορισ...

με ξύστρες δερματινες χωρίς πολλά πολλά ωστε να μην περπατάς σαν ανθρωπος...

με τα προστατευτικά τους μετα απο παζάρι 110 ευρα...

καλή τιμή για ΔΕΡΜΑΤΙΝΕΣ...

Alexander
08/04/2005, 14:09
Πήγα χθες και έριξα τις ματιές μου για touring boots αλλά ψιλοαπογοητεύθηκα από την ακαμψία τους. Πράγματι, προστατεύουν περισσότερο αλλά δεν είναι για κάθε μέρα, ειδικά αν έχεις συνηθίσει με αθλητικά παπούτσια...

Οπότε μάλλον θα προσανατολιστώ σε city μοντέλα...

Πχ κάτι τέτοιο έχει αρχίσει και μου φαίνεται πολύ καλό στο μάτι...


11998

idi
08/04/2005, 14:16
τετοια εχει ο περις (sidi ruleZ)

Alexander
08/04/2005, 14:47
Τελικά πήγα και πήρα αυτά μιας και καλοκαιριάζει...
http://www.dainese.com/eng/articolo.asp?articolo=1775071&cat=TOURING

Τον επόμενο χειμώνα θα τσιμπήσω τα Champion Tepor...

gcrook
09/04/2005, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Τελικά πήγα και πήρα αυτά μιας και καλοκαιριάζει...
http://www.dainese.com/eng/articolo.asp?articolo=1775071&cat=TOURING

Τον επόμενο χειμώνα θα τσιμπήσω τα Champion Tepor...

Αυτα τα μποτακια που λες τα φοραω εγω και ο ΚαΤαΝας.
Τα πηραμε 110 ευρω απο ενα καταστημα στην Αργυρουπολη το οποιο εχει πολυ πραγμα, μπουφαν,γαντια περιπου 20% κατω (αν και μαθαινω οτι ακριβυνε).

Ειναι πολυ ανετα, σκεψου οτι τα φοραω ολη τη μερα σχολη,δουλεια, και δεν με κουραζουν καθολου.
Ασε που μου γλιτωσαν το ποδι απο διαστρεμμα 2 βδομαδες πριν.
Εγω τα συνιστω ανεπιφυλακτα.

periklisk
09/04/2005, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Πήγα χθες και έριξα τις ματιές μου για touring boots αλλά ψιλοαπογοητεύθηκα από την ακαμψία τους. Πράγματι, προστατεύουν περισσότερο αλλά δεν είναι για κάθε μέρα, ειδικά αν έχεις συνηθίσει με αθλητικά παπούτσια...

Οπότε μάλλον θα προσανατολιστώ σε city μοντέλα...

Πχ κάτι τέτοιο έχει αρχίσει και μου φαίνεται πολύ καλό στο μάτι...

Ωραίο μποτάκι το έχω και γω.... Ελαφρύ και καλό ποιοτικά! Όμως δεν είναι αδιάβροχο. Εγώ το ήξερα όταν το πήρα αλλά δεν με πείραζε.....

ireneepi
09/04/2005, 01:39
Τη Δευτερα να μας πειτε απο κοντα τι και πως....


διυεθυνσεις και ετσι...διοτι ενδιαφερομαι
και εγω.

Giannis_L
09/04/2005, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
ruyjin apo pou ta pires auta ta mpotakia ??? yparxoun se mauro ???

spike,ego kati san kai ayta exo !!

Dainesse akira legontai,kai to montelo tou 2005

http://www.motshop.de/shop/catalog/product_info.php/cPath/2_19_76/products_id/1210

einai poly kala..to mono kako einai oti otan pernas apo teza nero mpainei ligo logo kordoniwn,alla den peirazei,srosizei kai ligo to podi !

meta apo 5 lepta,oute pou to 8ymasai !!

AFTER
09/04/2005, 19:49
Εγω παιδια πηγα και πηρα σημερα απο τον ΝΟΜΙΚΟ αυτα τα μποτακια στα 75€

Ειναι πολυ ανετα για καθε μερα(και πρεπει να παρουν και φορμα ακομα),και εχουν προστατευτικα σε πολλα σημεια καθως και ανθρακονηματα στον αστραγαλο!

Ειναι της UTIKA!

Γενικα αγνωστη και φτηνη μαρκα,αλλα εχει πολλα αξιολογα πραγματα!
Να φανταστειτε οτι στο καταστημα βρηκα και μποτες για χρηση πιστας(με ξυστρες κτλ.) στα μολις 130€

Προτινω μια επισκεψη,βρισκετε καπου στην Γρ.Λαμπρακη(Λιγο πιο πανω απο το Village park)

σαν διαφημιση ακουγετε.... :o


12034

gcrook
10/04/2005, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Εγω παιδια πηγα και πηρα σημερα απο τον ΝΟΜΙΚΟ αυτα τα μποτακια στα 75€

Ειναι πολυ ανετα για καθε μερα(και πρεπει να παρουν και φορμα ακομα),και εχουν προστατευτικα σε πολλα σημεια καθως και ανθρακονηματα στον αστραγαλο!

Ειναι της UTIKA!

Γενικα αγνωστη και φτηνη μαρκα,αλλα εχει πολλα αξιολογα πραγματα!
Να φανταστειτε οτι στο καταστημα βρηκα και μποτες για χρηση πιστας(με ξυστρες κτλ.) στα μολις 130€

Προτινω μια επισκεψη,βρισκετε καπου στην Γρ.Λαμπρακη(Λιγο πιο πανω απο το Village park)

σαν διαφημιση ακουγετε.... :o

Ναι το ξερω εχει γαμω τα δερματινα γαντια με carbon στα 40 ευρω περιπου, ιδια ποιοτητα με αυτα που πηρα απο τον Τζωρτζοπουλο χθες με 70 γιατι βιαζομουνα ο κεφτες.
Εχει επισης και καλα δερματινα μπουφανακια με 120, και ολοσωμη φορμα με καμια 300αρα.

Καποια στιγμη θα μπω εκει μεσα ξεβρακωτος και θα φυγω τουμπανος.:smokin:

gdevelek
10/04/2005, 02:02
Είναι εύκολο να έχουμε την (ακριβή) διεύθυνση του (φθηνού) Νομικού;

tai
10/04/2005, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Βρήκα κάτι μποτάκια μηχανής σε ένα κατάστημα που είχε προτείνει κάπιο μέλος του φόρουμ (νομίζω ο agrogsxr) sth N. Φιλαδέλφεια............................











:wave2:
Εχτές πήγα και έδωσα 160 ευρά. Κορντούρα ¾ + μποτάκια δέρμα με προστατευτικά (όχι αδιάβροχα) και έντυσα την σύζυγο.




Έχουν όλα ανακλαστικά κτλ κτλ...



Αυτά!!


Λοιπόν; Τι λετε;

Καμιά άλλη πρόταση σε αυτές τις τιμές;

Alexander
13/06/2005, 16:55
Τα μποτάκια είναι αγορασμένα 08/04/05...


16799

Alexander
13/06/2005, 17:00
Θυμάμαι όταν τα είχα αγοράσει, υπήρχε ένα χαρτάκι που έλεγε ότι δεν προορίζονται για μηχανές με ταχύτητες...

ruyjin και SF τα δικά σας πώς έχουν γίνει;


16805

Alexander
13/06/2005, 17:04
Και μιας και την έχω πρόχειρη πάρτε κι αυτή, Richa Silverstone Cordura αγορασμένο 27/01/05. Η λεπτομέρεια είναι από το κάλυμμα του φερμουάρ. Επίσης, από την 1η μέρα φεύγουν ρέλια από τους ιμάντες που έχει στα χέρια. Τιμή καταλόγου 250€.


16812

idi
13/06/2005, 18:49
Για τα μποτακια dainese μίλησα παραπάνω… ποιότητα dainese my ass… και εμενα περίπου ετσι εγιναν :yuck:

idi
26/07/2005, 15:00
TA ****DAINESE ΠΑΡΕΔΩΣΑΝ ΠΝΕΥΜΑ...

ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΑ BERING MAVERICK NUBUCK

60 ΕΥΡΩ!!!

ZUPER KAΛΟΚΑΙΡΙΝΑ


20444

ruyjin
26/07/2005, 16:11
to Alexander :

σιγουρα οχι ετσι, αλλα εξαρταται απο τη χρηση.
Μαλλον πολυ ευκολα γδαρθηκε, τι να πω.
Βεβαια δε τα φοραω καθε μερα, απλα τα εχω για κοντινες βολτες στις οποιες δε θελω να βαλω τις μποτες.

Αν και τα απλα αθλητικα που φορουσα (πριν παρω τα dainese) με το souper four καθε μερα ετσι δεν εγιναν...

SF
26/07/2005, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Θυμάμαι όταν τα είχα αγοράσει, υπήρχε ένα χαρτάκι που έλεγε ότι δεν προορίζονται για μηχανές με ταχύτητες...

ruyjin και SF τα δικά σας πώς έχουν γίνει;


Και κάπου αλλού το είχα γράψει πριν λίγους μήνες. Και τα δικά μου μποτάκια (δηλαδή το αριστερό) έχουν αυτό το πρόβλημα!!!! Αν είναι δυνατόν... Κρίμα τα €150!

Τα Bering του ήντη φαίνονται πολύ ενδιαφέροντα, και ΦΤΗΝΑ.

:D

adam_tsouk
27/07/2005, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
TA ****DAINESE ΠΑΡΕΔΩΣΑΝ ΠΝΕΥΜΑ...

ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΑ BERING MAVERICK NUBUCK

60 ΕΥΡΩ!!!

ZUPER KAΛΟΚΑΙΡΙΝΑ


ta xtuphses telika e?
ti lene?

jb21
28/07/2005, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
TA ****DAINESE ΠΑΡΕΔΩΣΑΝ ΠΝΕΥΜΑ...

ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΑ BERING MAVERICK NUBUCK

60 ΕΥΡΩ!!!

ZUPER KAΛΟΚΑΙΡΙΝΑ

Μπορείς να μας πεις από που τα πείρες;

JB21

Alexander
30/07/2005, 20:35
Τελικά έβαλα ένα κάλυμμα από νεοπρέν στο λεβιέ των ταχυτήτων και φαίνεται να έχει σταματήσει η φθορά...

ΥΓ. Ρε παιδιά αυτό το μαγαζί στην Κεφαλληνίας πού βρίσκεται; Δεν το βρίσκω με τίποτα... Μια σχολή οδηγών βρήκα στο 44...

adam_tsouk
31/07/2005, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander


ΥΓ. Ρε παιδιά αυτό το μαγαζί στην Κεφαλληνίας πού βρίσκεται; Δεν το βρίσκω με τίποτα... Μια σχολή οδηγών βρήκα στο 44...




Kεφαλληνίας;;;; :confused: :confused:


Για ποιο μαγαζί μιλάς;

gdevelek
31/07/2005, 22:41
Η είσοδος του μαγαζιού στην Κεφαλληνίας 44 βρίσκεται 10 μέτρα μακρια από το δρόμο, στο τέλος μιας κατηφορικής ράμπας.

apolon10
01/08/2005, 18:42
idi μεγεια τα παπουτσια, καλοφορετα
:wave2:

Alexander
05/08/2005, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Η είσοδος του μαγαζιού στην Κεφαλληνίας 44 βρίσκεται 10 μέτρα μακρια από το δρόμο, στο τέλος μιας κατηφορικής ράμπας.
Πολύ κρίσιμο το tip σου, σε ευχαριστώ !!!
Επίσης, αν κάποιος θελήσει τηλέφωνο του μαγαζιού: 210 9961782

downhill
08/08/2005, 21:20
Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω μποτάκια της SIDI εκτός απο τον Τζιωρτζόπουλο ο οποίος δεν εχει αυτό που θέλω,στο νούμερο που θέλω!

idi
11/08/2005, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω μποτάκια της SIDI εκτός απο τον Τζιωρτζόπουλο ο οποίος δεν εχει αυτό που θέλω,στο νούμερο που θέλω!

φιλε μου δυστιχως η ευτυχως ο ΤΖ ειναι ο αποκλειστικος αντιπροσωπος της SIDI....

adam_tsouk
12/08/2005, 00:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
φιλε μου δυστιχως η ευτυχως ο ΤΖ ειναι ο αποκλειστικος αντιπροσωπος της SIDI....


Εκτός κι αν τα βρει πιυθενα σε στοκ.

ΙΠΠΕΑΣ
24/08/2005, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Πολύ κρίσιμο το tip σου, σε ευχαριστώ !!!
Επίσης, αν κάποιος θελήσει τηλέφωνο του μαγαζιού: 210 9961782

Παιδιά αυτό το τηλέφωνο είναι του Τζωρτζιόπουλου; Γιατί θέλω να χτυπήσω και εγώ κοντά μποτάκια sidi αδιάβροχα για μέσα στη πόλη. Με ενδιαφέρει να κάμπτονται ώστε να βάζω και να βγάζω το αδιάβροχο. Εννοείται ότι θέλω να είναι αδιάβροχα :rolleyes:

Alexander
25/08/2005, 14:37
Όχι !
Το τηλ. του Τζ. δεν το έχω, αλλά όλο και κάπου θα το βρεις, είτε στο site με ένα search είτε στο net...

ΙΠΠΕΑΣ
27/08/2005, 14:59
Λοιπόν πέρασα απο Dainese(ή κάπως έτσι) και ρώτησα για μποτάκιαα, κάτω από 140Ε δεν είχε αυτό το μαγαζί. Τα περισσότερα είχαν 160 και 150Ε :cry: . Τεσπα προχώρησα στη Καλλιρόης και βρήκα και το μαγαζί του Τζιορτζώπουλου το οποίο ήταν όμως κλειστό μάλλον για διακοπές.

Αυτά που μου έδειξαν στο πρώτο μαγαζί ήταν ημιαδιάβροχα, το οποίο σημαίνει ότι μετά απο 30-40 λεπτά θα αρχίζουν να μπάζουν νερά. Έχετε να προτείνετε αδιάβροχα μποτάκια(κοντά - πόλεως) και αν ναι που τα πουλάνε;

Nikoskazer2000
29/08/2005, 03:09
Oxtar Matrix (υπέροχη, διακριτική και προπάντως ΑΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΗ ακόμα :cool: )
Μπείτε εδώ για να διαβάσετε περισσότερα http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=35


22621

npap
29/08/2005, 09:25
Δοκίμασε στο Moto market (συγγρου). Πηρα την παρασκευη ενα ζευγαρι κοντα μποτάκια με ολα τα προστατευτικα και πλήρως αδιαβροχα μαρκας forma (προσοπικα δεν την ήξερα) προσφορα απο 90Ε στα 65Ε. Το καλό ειναι οτι τα φοράς ανετα και στη δουλεία που λεεί ο λογος.

idi
29/08/2005, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ

Αυτά που μου έδειξαν στο πρώτο μαγαζί ήταν ημιαδιάβροχα, το οποίο σημαίνει ότι μετά απο 30-40 λεπτά θα αρχίζουν να μπάζουν νερά. Έχετε να προτείνετε αδιάβροχα μποτάκια(κοντά - πόλεως) και αν ναι που τα πουλάνε;

κοιτα πιο πανω... sidi champion tepor

Alexander
29/08/2005, 15:02
Νομίζω είναι λίγο δύσκολο να βρεις city μοντέλο και να είναι αδιάβροχο-στεγανό.
Από touring και πάνω θα πρέπει να ψάξεις...

apolon10
31/08/2005, 10:52
εχω ενα ζευγαρι μποτακια forma. Δεν λεω, καλο μποτακι, αλλα καλυτερα δωστε κανα φραγκο παραπανω και παρτε κατι με καλη μεμβρανη (πχ goretex, sympatex klp) . Τα συγκεκριμενα μποτακια ειναι φτιαγμενα απο δερμα (δεν καταλαβαινω που ειναι) και lorica (πλαστικο δλδ) κατι που κανει τα μποτακια μη αναπνεοντα. Αυτο σημαινει οτι ειναι για μικρες αποστασεις αλλιως μετα απο καμια ωρα θελεις να τα βγαλεις μαζι με τις καλτσες και να δεις το ποδι σου χλωμο σαν γομολαστιχα. Συμπερασματικα τα μποτακια αυτα δεν κανουν για τη δουλεια αφου θα πρεπει να φοριουνται πολλες ωρες με ολες τις παραπανω συνεπειες. Προτιμαται μποτακια η μποτες με δερμα (full grain leather) και καλη μεμβρανη αδιαβροχοποιησης και αναπνεουσα.

n1k3man
18/09/2005, 18:13
παιδες μερικες ερωτησεις για τα μποτακια της εικονας μιας και στο site της bering δεν βρηκα πληροφοριες..

ειναι αδιαβροχα? ευκολοφορετα? κανουν για χειμωνα? και κυριως ειναι ανθεκτικα μη βγουν μαπέ οπως τα dainese που διαβαζω..

και κατι τελευταιο.. ποιο μαγαζι τα φερνει εδω φτηνα? παιζουν φτηνοτερα στο νετ πουθενα? δεν με ενδιαφερει η καθυστερηση τοσο πολυ μιας και δε τα βιαζομαι..

thanx :wave2:


24089

ΙΠΠΕΑΣ
18/09/2005, 18:38
http://www.moto.gr/forums/attachment.php?s=&postid=102521

Εγώ χτύπησα τα παραπάνω. Τα δοκίμασα μένοντας συνέχεια στη βροχή επί 2 ώρες στη πρόσφατη μπόρα. Γυρνώντας σπίτι οι κάλτσες ήταν εντελώς στεγνές χωρίς ύχνος υγρασίας.

Ο idi νομίζω είχε αναφέρει ότι δεν έχουν προστατευτικά για τα δάχτυλα, ωστόσο η συγκεκριμένη μπότα είναι μία πολύ καλή λύση και μου άρεσε ότι είναι αρκετά εύκαμπτη. Μακάρι να είχε και την ενίσχυση στα δάχτυλα αλλά εγώ πραγματικά χάρηκα για την επιλογή μου αυτή και θαυμάζω κυρίως την εμφάνιση της όταν πέφτει απο πάνω το παντελόνι(σχετικά διακριτική) αλλά και το γεγονός ότι την βάζεις σε 30'' και τη βγάζεις σε λιγότερα.

ronin1
01/10/2005, 19:18
παίδες εγώ αυτά έχω.Το cougar, αλλά σε μαύρο.

Είμαι πολύ ικανοποιημένος.Δεν έχει προστατευτικά, είναι πολύ άνετο για κάθε μέρα σαν αθλητικό παπουτσάκι, σε βροχή δοκομασμένο δεν περνάει νερό, τώρα αν ρίξει κανα κανταποντισμό δεν ξέρω, και αρκετά γερό σε σημεία ταχητύτων και λοιπα΄.

Είναι μια καλή και φθηνη λύση 75 ευρά για κάθε μέρα , σε μικρές χαλαρές βολτούλες χωρίς να γαμάς τα παπούτσια από τις ταχύτητες.

Το συνιστώ αν και ο αντιπρόσωπος στην πόλη μου είναι μεγάάάάάάάάλος απατεώνας, (και εγώ πετάχτηκα σε άλλη πόλη και τα πήρα χεχεχεχεχε )


25103

gdevelek
01/10/2005, 19:28
Αν θέλετε να μην φθείρετε τα timberland σας με το λευγέ, υπάρχει ένα "καποτάκι" που έχει (μεταξύ άλλων) αφρολέξ και μπαίνει στο λευγέ ώστε η επαφή του με το παπούτσι να είναι πιο μαλακή, εξασφαλίζει δηλαδή μαλακισμένη επαφή.

gixxerpap
01/10/2005, 19:46
εγω τον τελευταιο χρονο φοραω bering και ειμαι κατι παραπανω απο ευχαριστημενος. κλεινουν με κορδονια και με velcro στο πανω μερος

μιλαμε για 100% ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ!!!
τα εχω τεσταρει σε πολυ νερο....

επισης σημαντικο, το οτι εχουν προστατευτικα και απο τις δυο πλευρες για τους αστραγαλους, κατι που ουτε καν ολες οι μποτες δεν εχουν.

τιμη δε θυμαμαι ακριβως, νομιζω κατι πανω απο 100 ευρω.

εγω τα πηρα στον Παπασταυρου, Καλλιροης 30.
οποιος παει, λεει οτι τον εστειλε ο παπ (εγω ειμαι αυτος), μηπως χτυπησει καλυτερη τιμουλα.

gixxerpap
01/10/2005, 19:48
να σημειωθει οτι εχω μια ιδιαιτερη ικανοτητα
στο να διαλυω παπουτσια και τα συγκεκριμενα
αν και τα χρησιμοποιω σχεδον καθημερινα,
ειναι ακομα σαν καινουργια!!!

Infini
01/07/2006, 11:42
ΙΠΠΕΑ αυτά που πήρες ποιο μοντέλο είναι;

Trans
05/07/2006, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
http://www.dainese.com/eng/articolo.asp?articolo=1775073&cat=TOURING

εναλλακτικη πρόταση σε Dainese
τα εχω εναμισι χρονο, σουπερ μποτακι, στα 120€

to exo ki ego kai symfono:) 110 eura to phra ton xeimona apo ton typo sthn Hlioupolh.... opoios 8elei rotaei....

idi
05/07/2006, 15:58
ειδα χθες κατι μποτακια στο Motomarket αδιαβροχα xpd

http://www.xpdboots.com/jspxpd/products.jsp?id=18

Trans
06/07/2006, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
http://www.dainese.com/eng/articolo.asp?articolo=1775073&cat=TOURING

εναλλακτικη πρόταση σε Dainese
τα εχω εναμισι χρονο, σουπερ μποτακι, στα 120€

eixa grapsei kai allh fora gia ayto to mpotaki...

to exo ego se MAYRO... poly kalo kai trendy.... anapnei to podi se megalh bolta akoma kai me poly hlio

110 eura apo hlioupolh (original) opoios 8elei as mou pei na toy ekshghso...

latris mixanis
06/07/2006, 16:56
Ωραία μποτάκια και καλά έχει και η oxtar!Για περισσότερες πληλοφορίες και σχέδια εδώ (http://www.coloriposto.gr/posto/gr/products.asp?id=3&sub=31)

:wave2:

Infini
08/07/2006, 10:23
Idi τα συγκεκριμένα δεν είναι αδιάβροχα. Κοίτα αυτά:

http://www.xpdboots.com/jspxpd/products.jsp?id=17&name=XJ%20H2OUT

Infini
10/07/2006, 22:21
Για καλοκαιρινά πήρα αυτά εδώ με 100€.

http://www.vendramini.com/dynamic/en/dettaglioprodotto.php?mod_id=95&

Τα βρήκα στην Μιχαλακοπούλου 77.

idi
11/07/2006, 00:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Infini
Idi τα συγκεκριμένα δεν είναι αδιάβροχα. Κοίτα αυτά:

http://www.xpdboots.com/jspxpd/products.jsp?id=17&name=XJ%20H2OUT

εχεις δικιο, τα μπερδεψα γιατι ειναι ιδια στο σχεδιο αλλα εχουν μεβρανη μεσα τα δικα σου :D

Infini
11/07/2006, 02:41
Αυτά που πήρα εγώ είναι για καλοκαίρι και δεν νομίζω να είναι αδιάβροχα. Για χειμερινά δες αυτά:

http://www.moto-accessories.gr/greek/ProductDet.asp?PID=874&CatID=487&CatPosition=371
http://www.moto-accessories.gr/greek/ProductDet.asp?PID=873&CatID=487&CatPosition=371
http://www.moto-accessories.gr/greek/ProductDet.asp?PID=883&CatID=487&CatPosition=371
http://www.xpdboots.com/jspxpd/products.jsp?id=17&name=XJ%20H2OUT
http://www.held-biker-fashion.de/index.php?id=8662&lg=e&lg=e
Αυτά τα φέρνει η eliofil (www.eliofil.gr)
και τα oxtar juputer και runaway που φέρνει η colori για τα οποία δεν βρήκα συγκεκριμένο link

idi
17/07/2006, 13:03
ειδα και αυτα τα sidi Και μπηκα σε σκεψεις... :wacko:


55543

Infini
17/07/2006, 17:37
Τα συγκεκριμένα δεν ξέρω αν θα είναι δροσερά για το καλοκαίρι γιατί εκτός από δέρμα έχουν και συνθετικό.

tai
17/07/2006, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ναι το ξερω εχει γαμω τα δερματινα γαντια με carbon στα 40 ευρω περιπου, ιδια ποιοτητα με αυτα που πηρα απο τον Τζωρτζοπουλο χθες με 70 γιατι βιαζομουνα ο κεφτες.
Εχει επισης και καλα δερματινα μπουφανακια με 120, και ολοσωμη φορμα με καμια 300αρα.

Καποια στιγμη θα μπω εκει μεσα ξεβρακωτος και θα φυγω τουμπανος.:smokin: ''Καποια στιγμη θα μπω εκει μεσα ξεβρακωτος'' αυτο θελω να το δω:lol: :lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
17/07/2006, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
''Καποια στιγμη θα μπω εκει μεσα ξεβρακωτος'' αυτο θελω να το δω:lol: :lol: :lol: :lol:


αμα εχει α#αμιες ο ανθρωπας... οτι θυμαται χαιρεται!


:a029: :a029: :a029:



:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Infini
02/08/2006, 23:29
Το μαγαζί στην Ανάκους στην Ν Φιλαδέλφεια φέρνει και μπότες JAC (αν δεν κάνω λάθος έτσι λέγεται η μάρκα). Ξέρει κάποιος περισσότερες πληροφορίες για τα μοντέλα; Έψαξα για site της εταιρείας αλλά δεν βρήκα κάτι.

suzukimaniac
16/08/2006, 20:36
Εγω πηρα Dainese Dr.Jekyl.ΠΟλυ καλο μποτακι απο θεμα προστασιας σε διαφορα σημεια. Αδιαβροχο εν μερει, αντεχει την βροχουλα. Τιμη 140 ευρω.

http://www.dainese.com/eng/articolo.asp?cat=1,2,3,7&nome=DR._JEKYLL&articolo=1775079