PDA

View Full Version : Αλβανια Ωρα Μηδεν



Tigas
29/03/2005, 22:29
ΕΧΘΕΣ ΚΑΤΙ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΠΗΡΑΝ ΚΑΙ ΕΣΚΙΣΑΝ ΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΑΝ ΟΙ ΝΕΟΙ ΚΑΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΑΝ ΤΑ ΑΡ............ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΑΛΒΑΝΙΑΣ.
ΟΤΑΝ ΕΣΚΙΣΑΝ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΤΑ ΜΟΥ........... ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΑ......... ΤΗΝ ΑΛ...........
ΑΙ ΣΤΟ ............ ΠΑΛΙΟΑ...............
ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΟΥΦ........ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΛΛΙΕΡΓΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟ ΚΛΙΜΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΜ.......... ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΜΙΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΟΣΥΝΗ.
ΑΙ ΣΤΟ .............. Κ....................

Κανένας
29/03/2005, 22:47
ποια? αυτη?:smokin:


11254

crs-k
29/03/2005, 22:54
Ας κρατηθω, αλλη μια φορα, κι ας μην πω τιποτα, σχετικα με την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ !!! :mad:

Κανένας
29/03/2005, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ας κρατηθω, αλλη μια φορα, κι ας μην πω τιποτα, σχετικα με την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ !!! :mad:
Να κρατηθείς γιατί θέλουμε όλοι να παμε βόλτα


Όντως το να σκίσουμε την σημαία τους μας κατεβάζει στο επίπεδο τους και ακόμα χειρότερα :(


Εεεεε το ξύλο επιτρέπεται ? αφου έτσι και αλλιώς θα νικήσουμε ?
:smokin:

gcrook
30/03/2005, 00:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Να κρατηθείς γιατί θέλουμε όλοι να παμε βόλτα


Όντως το να σκίσουμε την σημαία τους μας κατεβάζει στο επίπεδο τους και ακόμα χειρότερα :(


Εεεεε το ξύλο επιτρέπεται ? αφου έτσι και αλλιώς θα νικήσουμε ?
:smokin:

Τη μερα που πηραμε το κυπελλο εμαθα απο φιλο που πανηγυρισε, οτι καποιοι Ελληναρες εβρισαν και εδειραν Αλβανους που κατεβηκαν Ομονοια για να συμμετασχουν μαζι μας στη "γιορτη".
Βεβαια Πορτογαλους κανεις δεν εδειρε, γιατι αραγε;

Λετε μετα οτι οι πολιτικοι τους καλλιεργουν ενα καποιο κλιμα.
Οι πολιτικοι τουλαχιστον τα κανουν αυτα (αν τα κανουν) απο συμφερον.

Δεν ειναι ομως οι πολιτικοι που αρνουνται στον αριστουχο Αλβανο μαθητη να κρατησει τη σημαια.Την κραταει συνηθως ο Ελληνας μαθητης του 15,5, γιατι οπως και να το κανουμε ειναι και Εθνικο συμβολο ρε γαμωτο, και εμεις ξερουμε καλυτερα την Ελληνικη ιστορια, οχι ομως επειδη τη διαβαζουμε απο τα βιβλια σαν τον αριστουχο Αλβανο, αλλα για καποιον αλλο λογο που μονο ο υψιστος μπορει να εξηγησει.


Εγω παντως παρακαλαω να χασουμε, γιατι απο τη γαμωμερα που πηραμε το κυπελλο, ο καθε μαλακας θυμηθηκε οτι ειναι Ελληνας.

Το θεμα ειναι μπορεις να αποδειξεις εμπρακτα οτι εισαι Ελληνας;

Εβλεπα ειδησεις και ακουγα κατι τσογλανια να φωναζουν στις καμερες το κλασσικο πλεον: << Δεν θα γινεις Ελληνας ποτε, Αλβανε Αλβανε>>:mad:

Ε, αμα ειναι ετσι οι Ελληνες καλυτερα να παω στην Αλβανια να μεινω, να παρω και την υπηκοοτητα, και στο ακουσμα αυτου του φοβερου ευφυολογηματος να ξεφυσαω απο ανακουφιση.

kalgeorge
30/03/2005, 08:32
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ;;;; ΠΟΙΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ;;;;:confused:

periklisk
30/03/2005, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ας κρατηθω, αλλη μια φορα, κι ας μην πω τιποτα, σχετικα με την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ !!! :mad:

Ναι κρατήσου για να μην έχουμε ευτράπελα! :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ;;;; ΠΟΙΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ;;;;:confused:

Ναι τι θέλει να πει ο ποιητής? Απαράδεκτο? I don't know this word!:lol:

angels_gr
30/03/2005, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
....................
Ε, αμα ειναι ετσι οι Ελληνες καλυτερα να παω στην Αλβανια να μεινω, να παρω και την υπηκοοτητα, και στο ακουσμα αυτου του φοβερου ευφυολογηματος να ξεφυσαω απο ανακουφιση.

Ρε συ φίλε, αν και διαφωνώ τελείως με την όλη φάση που γίνεται, μην βλέπεις τα πράγματα μονόπλευρα. Οι αλβανοί φέρονται χειρότερα στους έλληνες που ζούνε στην Αλβανία. Για να μπορέσουν να συνυπάρξουν έλληνες και αλβανοί θέλει χρόνια ακόμη. Και για να γίνει αυτό πρέπει να γίνει πρώτα σε πολιτικο επίπεδο. Όταν καταφέρουν έλληνες και αλβανοί να εκλέξουν πολιτικούς που να ενδιαφέρονται για το κοινό καλό όλων μας τότε κάτι θα γίνει. Μέχρι τότε θα ήμαστε πρόβατα από διαφορετικά μαντριά.

idi
30/03/2005, 09:16
ξεκολατε με τη σημαια και τους Αλβανους στις παρελασεις

το εχουμε πει 1000 φορες:

"Η ΣΗΜΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΙΝΟΣ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΙΚΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ" . + _

για το θεμα το ποδοσφαιρικο δεν ασχολούμαι ειναι μείζονος σημασίας...

crs-k
30/03/2005, 09:17
Δεν απανταω σε κανεναν "ειδικα" ...

Απλα κανω μια διαπιστωση.

ΔΕΝ ΜΑΘΑΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ !!!

Απο την συμπεριφορα π.χ. των Πορτογαλων στον τελικο και μετα ...

Ειμαστε αξιοι της μοιρας μας ...

Ας πουμε λοιπον τιποτα για τους πριν 3000 χρονια προγονους μας, κι ας αφησουμε τους επιγονους μας να κυλανε ολο και βαθυτερα στον βουρκο!

:mad: :mad: :mad:

kalgeorge
30/03/2005, 09:20
συγκρινεις ανομοια πραγματα
οι Πορτογαλοι δεν εχουν κοντρες εσωτερικες με ξενους!!!!!
ουτε φασαριες ουτε κλπ κλπ (και ξερετε τι εννοω)
και στην τελικη αλλο Πορτογαλια και αλλο Ελλαδα
Τι στο καλο, μια ζωη τους μαλακες θα κανουμε;

periklisk
30/03/2005, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
συγκρινεις ανομοια πραγματα
οι Πορτογαλοι δεν εχουν κοντρες εσωτερικες με ξενους!!!!!
ουτε φασαριες ουτε κλπ κλπ (και ξερετε τι εννοω)
και στην τελικη αλλο Πορτογαλια και αλλο Ελλαδα
Τι στο καλο, μια ζωη τους μαλακες θα κανουμε;

Σωστός! Άντε με τα Αλβανίδια

crs-k
30/03/2005, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
................
για το θεμα το ποδοσφαιρικο δεν ασχολούμαι ειναι μείζονος σημασίας...


Ησσονος, μηπως θες να πεις ? :wacko:

crs-k
30/03/2005, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
συγκρινεις ανομοια πραγματα
οι Πορτογαλοι δεν εχουν κοντρες εσωτερικες με ξενους!!!!!
...............


Σε προλαβε ο Παλαιοντολογιξ στο "Αστεριξ" ...

"Εγω ΔΕΝ εχω τιποτα με τους ξενους. Μαλιστα μερικοι απο τους καλυτερους μου φιλους ειναι ξενοι. Αλλα αυτοι οι ξενοι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 'ΔΩ!!!" :winka:



Μονο που αυτο ηταν χιουμοριστικο ... :(

GST
30/03/2005, 09:36
ρε μπορουν να μπουν στο γηπεδο και να τους ριξουν μια 5αρα ...τιποτα αλλο....ποδοσφαιρικος αγωνας ειναι και οχι εμφυλιος....στο φιναλε αυτοι εχουν την αναγκη μας και οχι εμεις.....μπορει ο καθενας σας να το διξει εμπρακτα καθημερηνα αυτο με ποικιλους τροπους......ας μην τους περνουν στις δουλειες τους και πολλα αλλα τετοια....οπως καταλαβενετε λοιπον καποιοι απο μας δωσανε καποια δικαιωματα...και σιγουρα ο μονος τροπος για να τα παρουν πισω δεν ειναι ο τραμπουκισμος και ο εξεφτελισμος συμβολων.................................μονο αδιαφορια

idi
30/03/2005, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ησσονος, μηπως θες να πεις ? :wacko:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

σα να εχεις δικιο...

ρε τι παθαμε... ξεχασα και αυτα που ηξερα

οι αλβανοι φταινε :lol: :lol: :lol: :lol:

Κανένας
30/03/2005, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ησσονος, μηπως θες να πεις ? :wacko: Όχι ελάσσονος ήθελε να πει... από την Ελασσόνα

:smokin: :beer: :smokin:

liospi
30/03/2005, 10:13
ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΕΛΛΗΝΕΣ

ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΑΙ ΜΗ

Βλέπεις τα αλβανόπουλα όταν είναι για τη σημαία, πρώτη μούρη στα κανάλια...

Είσαι καλός μαθητής, βγάλτε μια κωλοσημαία με το σύμβολο του σχολείου πάνω και να την κρατήσει ο καλύτερος μαθητής, ας είναι αλβανός, ρώσος, πακιστανός, δεν με νιάζει.

θέλουν αυτοί οι λεβέντες να κρατήσουν την ελληνική σημαία, ας πάνε στο στρατό να την υπηρετήσουν, όπως πήγε και ο καθένας από δω, στα γαμώ σύνορα, και την γαμώ Κύπρο (εγώ)

αλλά δεν βγήκε κανείς από αυτούς να πει πόσο θέλει να κάνει αγγαρεία και να φυλάει γερμανικό

άντε γιατί τα πήρα στο κρανίο πρωί πρωί

kalgeorge
30/03/2005, 10:19
ασχετο!!!!!
Και εγω ΕΛΔΥΚ

99Γ 260 ΕΣΣΟ 1ο ταγμα Αγ Ιωαννης Ελουντας
Εσυ;;;

liospi
30/03/2005, 10:33
ΑΣΧΕΤΟ

256

5η ΕΜΑ ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΑ

ΛΑΡΝΑΚΑ

death_stv
30/03/2005, 10:42
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΗ ΔΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΕΣ!

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΦΑΝΑΤΙΣΤΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΔΑΠΟ Η ΜΗ ΠΟΥ ΣΦΕΤΕΡΙΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΚΗ-ΕΔΑΦΙΚΗ-ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ!

ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ!

Μπορει να φαινομαι ρατσιστης αλλα δεν ειμαι. ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ειμαι.

Και βέβαια υπηρετησα την μαμα ΠΑΤΡΙΔΑ και δεν παραπονέθηκα ποτε για τα γερμανικα, και καταδρομεας πηγα για να μην καθομαι ολη μερα και Κοσσοβο ανεβηκα (την μ@λ@κι@ μου) για τα συμφεροντα της.

Αλλα οταν αυτοι ειναι να πανε στρατο τραβανε το τροπαριο του (χ)αλβανου και δεν υπηρετουν.

Οσο για το θεμα του ποδοσφαιρου αυτα όλα ειναι ΑΦΟΡΜΕΣ και οχι οι ΑΙΤΙΕΣ.

Στο κατω κατω καλλιο να με πουνε ΡΑΤΣΙΣΤΗ ή ΕΘΝΗΚΙΣΤΗ παρά Μ@Λ@Κ@.

Συνχωρεστε το υφος μου αλλα εχω σκασει.

death_stv h stevenr6 η κατα κοσμον Στεφανος

Αυτά

Gandalf dr685sm
30/03/2005, 10:56
Για το θέμα όσον αφορα΄την ποδοσφαιρκή του σημασία ... παραθέτω το κείμενο μου , που είχε την τύχη να δεί το φως της δημοσιότητας απο το contra.gr

Παιχνίδι κριτήριο , όχι μόνο για την Εθνική μας και την πρόκριση της στο Παγκόσμιο της Γερμανίας, αλλά και για τον κόσμο της που για πρώτη φορά, θα είναι εκείνος που θα παίξει τον ρόλο του οικοδεσπότη σε μια ομάδα που μας νίκησε, μετά τον Πανευρωπαϊκό τίτλο μας. Παιχνίδι όπου κατά την διένεξη του, στην χώρα της Αλβανίας, σε τίποτα δεν θύμιζε την ατμόσφαιρα της Πορτογαλίας, εντούτοις καλούμαστε, να αποδείξουμε ότι η συμπεριφορά μας, στο Καραισκάκη, έχει ξεφύγει από τα κόμπλεξ του παρελθόντος. Είναι ένας αγώνας που μπορούμε να δείξουμε ότι πέρα από την Ευρωπαϊκή αγωνιστική ταυτότητα της Εθνικής μας, την ίδια ακριβώς «ταυτότητα» έχουν και οι φίλαθλοί μας.

Αναγνωρίζοντας τώρα τις ιδιαιτερότητες, που υπάρχουν στην χώρα μας με το θέμα των μεταναστών και ειδικά με τους ανθρώπους προερχόμενους από την χώρα της Αλβανίας, θα είναι ένα μεγάλο πλεονέκτημα υπέρ μας, αν παρουσιάσουμε το ακριβώς αντίθετο από ότι βιώσαν , οι όποιοι φίλαθλοι μας, και είδαμε όλοι εκεί.
Φυσικά δεν μιλάω για αγκαλιές και χορούς με τους Αλβανούς, αλλά ένα ωραίο αγωνιστικό τοπίο τόσο μέσα στο γήπεδο, όσο και έξω από αυτό, ειδικά την ώρα του αγώνα.

Είναι γεγονός ότι υπάρχουν άνθρωποι που θα προσπαθήσουν να προκαλέσουν και από τις δύο πλευρές. Το ζητούμενο είναι όμως πόσο ο φίλαθλος που θα πάει να δεί ποδόσφαιρο στο Καραισκάκη, θα ανεχτεί να γίνει μέρος μιας διένεξης περισσότερο πολιτικής παρά αθλητικής. Γιατί καλό είναι να μην ξεχνάμε ότι ακόμα και με υπηκόους χωρών, που φαίνεται ότι έχουμε πολιτικο-κοινωνικά προβλήματα, μέσα στο γήπεδο , σίγουρα δεν θα λύθουν αυτά. Είναι απλά ένα παιχνίδι που καλούμαστε να διασκεδάσουμε ΟΛΟΙ και να δείξουμε ότι μπορούμε να είμαστε και ικανοί να παρουσιάσουμε την φημισμένη φιλοξενία μας.
Ενόψη φυσικά και κάποιας υποψηφιότητας για μια μεγάλη ποδοσφαιρική διοργάνωση στο μέλλον, όπου είναι σίγουρο ότι μια καλή εικόνα στο Καραισκάκη θα βοηθήσει πάρα πολύ.




Για την πολιτική σημασία της σημαίας.... να πω μόνο οτι είναι το εθνικό μας σύμβολο και όπως έχουν πεί πολλά παιδιά εδώ το έχω πεί και εγώ... Τα Εθνικά σύμβολα δεν είναι βραβεία για παιδαρέλια στις μαθητικές τους επιδόσεις...όποιας εθνικότητας και αν είναι... Δώστες τους επιταγή , έμβλημα σχολείου.... αλλά οχι αυτό ....

Και για όσους θεωρούν οτι η σημαία είναι ενα κομμάτι πανιού , απλά θα τους προτρέψω να διαβάσουν Παγκόσμια Ιστορία , για το πόσοι έδωσαν την ζωή τους για την σημαία τους που αντιπροσώπευε χώρα και ιδανικά για αυτούς.... αίντε γιατί τα έχουμε ισοπεδώσει όλα πια...


Gandalf

angels_gr
30/03/2005, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από death_stv
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΗ ΔΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΕΣ!

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΦΑΝΑΤΙΣΤΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΔΑΠΟ Η ΜΗ ΠΟΥ ΣΦΕΤΕΡΙΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΚΗ-ΕΔΑΦΙΚΗ-ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ!

ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ!

Μπορει να φαινομαι ρατσιστης αλλα δεν ειμαι. ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ειμαι.

Και βέβαια υπηρετησα την μαμα ΠΑΤΡΙΔΑ και δεν παραπονέθηκα ποτε για τα γερμανικα, και καταδρομεας πηγα για να μην καθομαι ολη μερα και Κοσσοβο ανεβηκα (την μ@λ@κι@ μου) για τα συμφεροντα της.

Αλλα οταν αυτοι ειναι να πανε στρατο τραβανε το τροπαριο του (χ)αλβανου και δεν υπηρετουν.

Οσο για το θεμα του ποδοσφαιρου αυτα όλα ειναι ΑΦΟΡΜΕΣ και οχι οι ΑΙΤΙΕΣ.

Στο κατω κατω καλλιο να με πουνε ΡΑΤΣΙΣΤΗ ή ΕΘΝΗΚΙΣΤΗ παρά Μ@Λ@Κ@.

Συνχωρεστε το υφος μου αλλα εχω σκασει.

death_stv h stevenr6 η κατα κοσμον Στεφανος

Αυτά

Βρε καλώς το παλικάρι. Εσύ πας φιρί φιρί να σου τα ψάλουν από το πρώτο μήνυμα. Το θέμα είναι να μπορέσουμε να καταλάβουμε το παιχνίδι που παίζεται πίσω από την διαμάχη ελλήνων και αλβανών. Τα μεγάλα συμφέροντα που κρύβονται και φυσικά δεν είναι ούτε για το καλό των ελλήνων ούτε για το καλό των αλβανών. Δεν χρειάζεται να γινόμαστε ούτε ρατσιστές ούτε εθνικιστές, αλλά πάνω απ’ όλα ούτε μ@λ@κες.

death_stv
30/03/2005, 11:08
Μαγε θα συμφωνησω απόλυτα μαζι σου.
Στο γηπεδο θα πρεπει να ημαστε υποδειγμα φιλαθλων και οχι οπαδοι.

για τα περαιτερω ειναι ενα άλλο θέμα τελειως.

idi
30/03/2005, 11:08
edit by me

καλα ασ'το ...

sotosfz6
30/03/2005, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από death_stv

....
ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ!

Μπορει να φαινομαι ρατσιστης αλλα δεν ειμαι. ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ειμαι.

....




εχεις χασει την μπαλα αρχηγε..............

crs-k
30/03/2005, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotosfz6
εχεις χασει την μπαλα αρχηγε..............

Εδω εχει χαθει η λογικη, για την μπαλα ψαχνεις ακομα εσυ ? :( :sick:

DUKASII
30/03/2005, 11:24
πατριωτες μου...ΠΛΕΡΩΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΩΛΟ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΙ.. ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΗ ΣΗΜΑΙΑ..
ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΒΑΡΟΙ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΤΗ ΜΑΓΑΡΙΣΟΥΝΕ ΤΗ ΚΥΡΑ ΣΗΜΑΙΑ ΜΑΣ!:alien: :alien:

death_stv
30/03/2005, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotosfz6
εχεις χασει την μπαλα αρχηγε..............

δεν εχω χασει καμια μπαλα "αρχηγε μου"

ΟΛΟΙ φωναζουν για ανεργια

ΟΛΟΙ φωναζουν για τα ενοικια και τους μισθους.

ΚΑΝΕΙΣ ομως δεν παραπονιεται (με ελαχιστες εξαιρεσεις) για τα 4 εκατομυρια οικονομικους μεταναστες που καποιοι μαλακες δεχτηκαν.

ΚΑΝΕΙΣ δεν σκεφτεται οτι αν ειχαμε ελεγχο και ξεραμε ποσους μπορουμε να δεχτουμε δεν θα ειχαμε κανενα προβλημα.

τελος παντων.

Ευχομαι, μονο ευχομαι να την βρουμε ολοι μαζι την μπαλα αρχηγε μου και να ξυπνησουμε.

Κανένας
30/03/2005, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από


Δε ξερω, αλλα εχετε προσεξει κατι?

ο Συνασπισμός (της αριστεράς??? της ποιας???) οπου παιζει αλμπάνι.... εκει!!! να το υποστηρίξει...

Δε πα να κλεβει να βριζει να καιει... «ειναι γιατι πεινάει»!!!!
(ενω στη χωρα του μπερισσσσα, ολα ηταν ροδινα και καλοέμαθε....)

οι εφοπλιστές, βιομήχανοι κτλ "αριστεροί" (με εξοργίζουν πραγματικά οι τοποθετήσεις τους στα καναλια) μπορεί στις τελευταίες εκλογες να μπηκαν στη Βουλη μολις για λιγους ψήφους.... αλλα δε βαζουν μυαλο και μάλλον ειναι καταδικασμένοι να μείνουν εκτός Βουλης στις επόμενες εκλογες με τετοια συμπεριφορά, γιατι ο κοσμος εχει αγανακτήσει με τους «φίλους και αδελφους γείτονες μας» ...
ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΝΤΡΑ GR αποσμασματων

. Στις εξέδρες, όμως, υπήρχε και η… αντίθετη άποψη, αφού πετάχτηκαν φέιγ βολάν, πιθανότατα από οργάνωση αριστερών πεποιθήσεων, τα οποία έγραφαν: «Κάτω τα ξερά σας από τους μετανάστες. Οι Αλβανοί εργάτες είναι αδέλφια μας».





Με αφορμή το στημένο επεισόδιο στον αγώνα των ελπίδων Ελλάδας-Αλβανίας, το Γραφείο Τύπου του ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΥ επισημαίνει:
Καλούμε ευθέως τις αρμόδιες αρχές αλλά και τις ηγεσίες των κομμάτων Ν.Δ., ΠΑΣΟΚ και ΚΚΕ να απευθυνθούν στον λαό, ιδιαίτερα στον φίλαθλο κόσμο και τη νεολαία, αλλά και στα μέλη τους, προκειμένου να περιφρουρήσουν τον αυριανό αγώνα ως εκδήλωση αθλητικού φίλαθλου πνεύματος και να σταθούν εμπόδιο σε ρατσιστικές, εθνικιστικές και μισαλλόδοξες συμπεριφορές εναντίον των δεκάδες χιλιάδων Αλβανών που ζουν στη χώρα μας. Η πιθανή επανάληψη κλίματος εκφοβισμού και του ρατσιστικού πογκρόμ δεν θα μπορεί να καλυφθεί εκ των υστέρων με υποκριτικές δηλώσεις".

:evil:

αν και αλβανός ( ο Αλαβανος είναι δικός μας αναγραματισμενος άμα ήτανε ανασκωλπισμενος θα τα έλεγε αυτά ? ) δεν τους ξαναψηφίζω τους φουστηδες, μας βάζουν να τσακωνόμαστε με τα αδέλφια μας τους έλληνες
:smokin::lol: :smokin:

angels_gr
30/03/2005, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εδω εχει χαθει η λογικη, για την μπαλα ψαχνεις ακομα εσυ ? :( :sick:

Το θέμα είναι να μπορέσουμε να έχουμε λογική και να βρούμε την μπάλα στον αγώνα. Χρειαζόμαστε την νίκη για να μπορέσουμε να έχουμε καλή θέση στον όμιλο. Ρε φαντάζεστε τελικό Ελλάδα Βραζιλία!!! Και να το καρφώσει με κεφαλιά ο Δέλλας στο 115 λεπτό!!! Ε ρε γλέντια!!! Μετά θα λένε οι γερμανοί “Σάββας, καφέ!!!”
:rotflmao:

Κανένας
30/03/2005, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από death_stv


Συνχωρεστε το υφος μου αλλα εχω σκασει.

death_stv h stevenr6 η κατα κοσμον Στεφανος

Αυτά ΣΤΕΦΑΝΕ ΚΑΛΩς ΗΡΘΕς ΣΤΟ ΦΥΡΟΜ :beer:
εεε φορουμ ηθελα να πω

Tigas
30/03/2005, 11:57
ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΑ ΤΣΙΜΠ....... ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ,
ΝΑ ΕΙΝΑΙ 1
ΝΑ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΗΠΩΣ 3, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΜΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΜΑΜΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΧΑΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ :smokin:

Tigas
30/03/2005, 12:09
ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚ...... ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΧΘΕΣ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑΝ ΕΤΣΙ.
ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ
ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΑΝΤΛΙΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.
ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΠΕΡΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛ.....
ΝΟΜΙΖΩ.
ΠΑΝΤΩΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΟΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΛΗΣΤΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΒΑΝΟΥΣ,
ΦΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ ΜΑΥΡΟΥΣ ΝΑ ΚΛΕΒΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ,ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΙΝΔΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.
ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΣ ΛΑΟΣ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ
ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑΝ ΤΙΣ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΛΑΝ ΟΛΗ ΤΗ ΣΑΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ

Κανένας
30/03/2005, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚ...... ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΧΘΕΣ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑΝ ΕΤΣΙ.
ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ
ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΑΝΤΛΙΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.
ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΠΕΡΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛ.....
ΝΟΜΙΖΩ.
ΠΑΝΤΩΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΟΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΛΗΣΤΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΒΑΝΟΥΣ,
ΦΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ ΜΑΥΡΟΥΣ ΝΑ ΚΛΕΒΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ,ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΙΝΔΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.
ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΣ ΛΑΟΣ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ
ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑΝ ΤΙΣ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΛΑΝ ΟΛΗ ΤΗ ΣΑΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ



Τελικά ρε τίγκα δεν είσαι εντάξει μας έβαλες να τσακωθούμε και τώρα στο top secret είπε ο παρουσιαστής ότι κακώς σκίσανε την σημαία
Έπρεπε να την κάψουν

Κανονικά πρέπει να περιμένουμε να μπει ο Καρέλλης να μας πει την γνώμη του και δεύτερον να πας να βγάλεις την φωτογραφία του γκαντέμη γιατί την Κυριακή που θα πας βόλτα θα είναι ένα σύννεφο από πάνω σου και θα σε βρέχει

:smokin: :lol: :smokin:

Tigas
30/03/2005, 12:59
ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΕΧΕΙ :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

afrotwin
30/03/2005, 13:01
re kofte tis m@l@kies me tous alvanous giati se merika xronia sas vlepo stin 8esi tous na psaxnete gia kamia doulia xamali stin alvania me tin tropi pou pernoun ta ikonomika tis iperoxis ke g@m1men1s mpourdeloxora mas

gcrook
30/03/2005, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΠΑΝΤΩΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΟΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΛΗΣΤΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΒΑΝΟΥΣ,
ΦΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ ΜΑΥΡΟΥΣ ΝΑ ΚΛΕΒΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ,ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΙΝΔΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.


Καλο ανεκδοτο, μου θυμιζει λιγο απο Αμερικα, που 9 στους 10 φονους γινονται απο τον ιδιο μαυρο με τα ιδια χαρακτηριστικα.

Βεβαια μετα αποδεικνυεται οτι καποιος λευκος εχει κανει την κουτσουκελα του, αλλα καλλιεργουνται μια χαρα οι συνειδησεις.



:mad:

death_stv
30/03/2005, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
ΣΤΕΦΑΝΕ ΚΑΛΩς ΗΡΘΕς ΣΤΟ ΦΥΡΟΜ :beer:
εεε φορουμ ηθελα να πω

σε ευχαριστω πολυ.

μπορει να ηταν το πρωτο μου post εδω αλλα παρακολουθω τις κουβεντες σας από καιρο. φαινεται νομιζω και από την εγγραφή μου.
Σιγουρα πολλοι από σας με έχετε πετυχει στα Μέγαρα στα Track Days μιας και δεν έχω χάσει καμία εδω και καιρό.

Ακόμα και στην κοπή της πίτας ήμουνα.

το θέμα έιναι όπως λέει και ενας τροβαδουρος της εποχής μας

"ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΑΝΤΑΜΟΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΦΑΝΤΟΝΟΥΜΕ"

Tigas
30/03/2005, 14:08
ΔΕΚΤΗ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΩ:smokin:

death_stv
30/03/2005, 14:18
ΔΕΚΤΗ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΩ
δεν να συμφωνούμε όλοι με όλους. ευχαριστώ τουλάχιστων που μπορώ την πω ας την συμερίζομαι και μόνος μου.

idi
30/03/2005, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
re kofte tis m@l@kies me tous alvanous giati se merika xronia sas vlepo stin 8esi tous na psaxnete gia kamia doulia xamali stin alvania me tin tropi pou pernoun ta ikonomika tis iperoxis ke g@m1men1s mpourdeloxora mas

η σημερινη κατασταση ειναι ενα πανηγύρι που θα παιζει εως τη μερα που το ανεξάρτητο Κοσοβο (στο αμεσο μέλλον αυτο) ενωθει με την αλβανια.... και θα νιωσουμε την αμεση απειλή απο του «φτωχους και τιμιους φιλους» μας...

τοτε θα δειτε πως παιρνουν ολοι οι αλβανοι το μπουλο απο δω με τις κλωτσες....

idi
30/03/2005, 14:24
α και για να μη ξεχναμε ποσο φιλοι μας ειναι.....


11305

free rider
30/03/2005, 14:36
H KOY ΚΛΟΥΞ ΚΛΑΝ...

ΞΑΝΑΧΤΥΠΑΑΑΑΑΑ

angels_gr
30/03/2005, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
η σημερινη κατασταση ειναι ενα πανηγύρι που θα παιζει εως τη μερα που το ανεξάρτητο Κοσοβο (στο αμεσο μέλλον αυτο) ενωθει με την αλβανια.... και θα νιωσουμε την αμεση απειλή απο του «φτωχους και τιμιους φιλους» μας...

τοτε θα δειτε πως παιρνουν ολοι οι αλβανοι το μπουλο απο δω με τις κλωτσες....

Φίλε Idi, αυτό που λες για το Κόσοβο είναι η πραγματικότητα. Μάλιστα έχουν φτιάξει ήδη και σημαία η οποία είναι όπως της σημερινής Αλβανίας αλλά αντί για κόκκινο φόντο έχει μπλε. Και έχουν αρχίσει εδώ και καιρό να μιλάνε για της διάσπαση των Σκοπίων και να ενωθεί ένα κομμάτι με την Αλβανία και το υπόλοιπο με την Σερβία. Και η προπαγάνδα τους για την Ελλάδα υπάρχει εδώ και καιρό. Αυτά όλα πρέπει να μας είναι γνωστά και να τα έχουμε στο μυαλό μας. Από την άλλη όμως δεν μπορούμε να φερόμαστε με ακρότητες εναντίων όλου του αλβανικού πληθυσμού. Δεν σκέφτονται όλοι έτσι. Εδώ είναι και το μεγάλο λάθος της κάθε ελληνικής κυβέρνησης που αντί να πάρει μέτρα και να προσέχει ποιους δέχεται μέσα στην Ελλάδα, έχει μεταφέρει το πρόβλημα αυτό στους πολίτες. Αν όλοι οι αλβανοί και κατά επέκταση οι αλλοδαποί ήταν οικογενειάρχες που κοιτάζουνε μόνο την δουλειά τους τότε δεν νομίζω πως θα υπήρχαν αυτά τα ακραία φαινόμενα στην Ελλάδα. Αλλά επειδή έχουν έρθει και αρκετά κακοποιά στοιχεία τους έχουμε ονομάσει όλους κακούς.

idi
30/03/2005, 14:45
δε μίλησα για "αλλοδαπους" γενικα...

δουλεύω σε ξενη (Ουκρανικη) εταιρία και εχω εκτως απο αριστη συνεργασία, πολλους φιλους ξενους, και δεσμους με το εξωτερικο οικογενιακους

με τσαντίζει που βαζουμε ολους τους ξενους στο επιπεδο των αλβανων , αυτο ειναι κατι που τους υποβιβάζει.

Πληροφοριακά θα σας πω κατι που ισως μερικοι κανουν το παν να μη μαθετε. Πουθενά και σε καμια χωρα της βαλκανικής δεν υπάρχουν φιλικα αισθήματα για τους αλβανους

Μονο στη Τουρκια... (τυχαιο?)

Ειναι μπασταρδη ρατσα και ολοι οι ανατολικοί τους μισούν ακριβως οπως τους μισουμε εμεις

που ποτε ιστορικα δεν ηταν φιλοι των Ελλήνων. Το αντιθετο ...

ακομα αλβανους "οικογενειάρχες που κοιτάζουνε μόνο την δουλειά τους" και δε προκαλούν ... κανεις δεν τους ενοχλεί και δεν αναφέρομαι σε αυτους !!!

Κανένας
30/03/2005, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΔΕΚΤΗ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΩ:smokin:
εγώ δεν κατάλαβα όμως με ποιους δεν συμφωνείς με εμάς η με τους άλλους ? :p

angels_gr
30/03/2005, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
δε μίλησα για "αλλοδαπους" γενικα...




Εγώ το γενίκευσα λίγο περισσότερο λέγοντας την προσωπική μου άποψη για το πως βλέπουμε τους αλλοδαπούς.

adam_tsouk
30/03/2005, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Εγώ το γενίκευσα λίγο περισσότερο λέγοντας την προσωπική μου άποψη για το πως βλέπουμε τους αλλοδαπούς.


Δεν νομίζω ότι έχουμε την ίδια αντίληψη με όλους.....



Ποτέ δεν έχω στραβώσει με τους μαύρους που πουλάνε cd
Ποτέ με τους πακιστανούς παρ 'όλο που μου τη σπάει να μου καθαρίζουν το παρμπρίζ χωρίς να θέλω.


κτλ κτλ....


ούτε με τους Τούρκους έχουκμε ιδιαίτερα προβλήματα τουλαχιστον όχι στο μέγεθος που είναι με τους Αλβανέζους :smokin:

angels_gr
30/03/2005, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Δεν νομίζω ότι έχουμε την ίδια αντίληψη με όλους.....



Ποτέ δεν έχω στραβώσει με τους μαύρους που πουλάνε cd
Ποτέ με τους πακιστανούς παρ 'όλο που μου τη σπάει να μου καθαρίζουν το παρμπρίζ χωρίς να θέλω.


κτλ κτλ....


ούτε με τους Τούρκους έχουκμε ιδιαίτερα προβλήματα τουλαχιστον όχι στο μέγεθος που είναι με τους Αλβανέζους :smokin:

Adam, αυτό το οποίο λεω είναι πως φταιει η κάθε κυβέρνηση που δεν φτιάχνει κάποιο μηχανισμό με τον οποίο να ελέγχει τον κάθε αλλοδαπό που θέλει να έρθει στην Ελλάδα. Αν γινότανε αυτό τότε σίγουρα θα ήταν αμελητέα τα ακραία φαινόμενα. Όλοι οι φυλακισμένοι της Αλβανίας έχουν έρθει στην Ελλάδα.

Gandalf dr685sm
30/03/2005, 16:04
πως φταιει η κάθε κυβέρνηση που δεν φτιάχνει κάποιο μηχανισμό με τον οποίο να ελέγχει τον κάθε αλλοδαπό που θέλει να έρθει στην Ελλάδα. Αν γινότανε αυτό τότε σίγουρα θα ήταν αμελητέα τα ακραία φαινόμενα. Όλοι οι φυλακισμένοι της Αλβανίας έχουν έρθει στην Ελλάδα.

Μαζί με αυτό να προσθέσεις και την νοοτροπία των απλών πολιτών που αν και δεν τους θέλουν είναι κλασσική η κουβέντα που ακούμε, όταν μια δουλειά είναι "βάρβαρη" για εμάς και ασύμφορη οικονομικά...

Τότε για εκεί οι μοντέρνοι σκλάβοι του κλασσικού Νεο-Έλληνα είναι καλοί και καλώς είναι εδώ...

Δυστυχώς δεν φταίνε μόνο εκείνοι ,φταίμε και εμείς που με τον τρόπο μας βολευτήκαμε και σίγουρα δεν μας ενοχλεί όταν κάνουν "βρωμοδουλειές" για εμάς....με μηδενική ασφάλιση... με ελάχιστο εώς ανύπαρκτο μεροκάματο... και συμπεριφορά ... να μην αναφέρω καν...

Σαφώς και υπάρχουν εγκληματίες..... αλλά καλό είναι να κοπανάμε τα κεφάλια της εκάστοτε κυβέρνησης , που δεν ελέγχουν και δεν καταστέλλουν όποια ενέργεια παράνομη απο αυτούς....και ας μην καταναλωνόμαστε σε ισοπεgωτικές αντιδράσεις προς δικαίους και αδίκους...

Γιατί υπάρχουν και άνθρωποι που ανεξαρτήτως υπηκοότητας , είναι άνθρωποι με Α κεφαλαίο....




Gandalf

Stergios69
30/03/2005, 16:40
... από την άλλη βέβαια, ο ΦΠΑ αυξάνεται, οι φόροι στα τσιγάρα και ποτά ανεβαίνουν και χίλια δυό άλλα ''μέτρα'' οικονομικά κυίως εφαρμόζονται την ώρα που σκοτωνόμαστε με τους αλβανούς για την μπάλα, με τους παπάδες και τα στρινγκ τους...
Μήπως είναι όλα ένα σχέδιο αντιπερισπασμού από τα πργαματικά προβλήματα του τόπου; Λέω μήπως...

free rider
30/03/2005, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
... από την άλλη βέβαια, ο ΦΠΑ αυξάνεται, οι φόροι στα τσιγάρα και ποτά ανεβαίνουν και χίλια δυό άλλα ''μέτρα'' οικονομικά κυίως εφαρμόζονται την ώρα που σκοτωνόμαστε με τους αλβανούς για την μπάλα, με τους παπάδες και τα στρινγκ τους...
Μήπως είναι όλα ένα σχέδιο αντιπερισπασμού από τα πργαματικά προβλήματα του τόπου; Λέω μήπως...

χε χε ...
κάποτε ήταν το ποδόσφαιρο...
αλλά τώρα το έχουν πάρει χαμπάρι και χρειάζονται πιο δραστικά μέτρα...

βάλτε μια λάμψη..
ενα φειμ στόρυ..

αντε μπράβο και μην λέτε τέτοια πράγματα γιατί μπορεί να ξυπνήσετε κανένα κορόιδο...

και οχι τίποτ άλλο τι θα κάνουμε χωρίς κορόιδα..???
ελα ντε??
σε ποιούς θα πουλάμε..??
ποιοι θα δουλευουν για μας???

χαχαχχαχαααχαχ

αρεεε ελλαδάραααα

ΣΥΝΘΗΜΑ:

ΦΑΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΜΠΑΝΟΥΣ ...

ΕΧΟΥΝ ΩΡΑΙΑ ΓΕΥΣΗ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
30/03/2005, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi

Πουθενά και σε καμια χωρα της βαλκανικής δεν υπάρχουν φιλικα αισθήματα για τους αλβανους

Μονο στη Τουρκια... (τυχαιο?)




ρε αφού ως γνωστόν οι αλμπαν ήταν οι σύμμαχοοι των τουρκων μαζι με μπουλγκάρ...

κοινώς οι κατσαπλιάδες τους ...

και τι μας λές τώρα ....

για συμπάθειες..

:lol: :lol: :lol:

AFTER
30/03/2005, 23:13
Εγω απεναντιας εχω αηδιασει με αυτην την νοοτροπια του σωνει και καλα ''δεν πρεπει να ειμαστε ρατσιστες''

Εαν μπαινει ενας μπασταρδος στο σπιτι μου και ανεβαζει τα ποσοστα εγγληματικοτητας 500% τοτε ναι πειτε με ρατσιστη!

Ανεκαθεν η Ελλαδα ειχε αλλοδαπους,κανεις ποτε δεν ειχε προξενησει προβλημα!

Εμενα για 6 χρονια στο εξωτερικο(Ιταλια),και εκανα παρεα σχεδον μονο με ξενους(αν και εγω ημουν ο ξενος εκει)
Ε λοιπον γνωρισα και αλβανους,που καμια σχεση δεν ειχαν με Ελλαδα,και στεκανε και καλα οικονομικα,και ειδα ποσο μας αγαπανε εμας τους Ελληνες και τι σοι λαος ειναι γενικοτερα!

Θελουν να σε κατασπαραξουν και τα θελουν και ολα στρωμενα!
Εδω στο Κοσοβο τους στελνανε βοηθεια και αντι να ξεφορτωσουν τα σακια,καθοντουσαν και περιμενανε απο τα 10 μετρα τα φανταρια να τα ξεφορτωσουν!

Αλλα κατα τα αλλα,μην μας πουνε ρατσιστες!

Τωρα φατε τα στο (),και ψαξτε για δουλεια,που εχουν καλυφθει ολες απο Αλβανους,που εχει γεμισει ο τοπος κινεζικα μαγαζια,και δεν μπορεις να κυκλοφορησεις το βραδυ απο την εγγληματικοτητα

free rider
30/03/2005, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Εγω απεναντιας εχω αηδιασει με αυτην την νοοτροπια του σωνει και καλα ''δεν πρεπει να ειμαστε ρατσιστες''

Εαν μπαινει ενας μπασταρδος στο σπιτι μου και ανεβαζει τα ποσοστα εγγληματικοτητας 500% τοτε ναι πειτε με ρατσιστη!

Ανεκαθεν η Ελλαδα ειχε αλλοδαπους,κανεις ποτε δεν ειχε προξενησει προβλημα!

Εμενα για 6 χρονια στο εξωτερικο(Ιταλια),και εκανα παρεα σχεδον μονο με ξενους(αν και εγω ημουν ο ξενος εκει)
Ε λοιπον γνωρισα και αλβανους,που καμια σχεση δεν ειχαν με Ελλαδα,και στεκανε και καλα οικονομικα,και ειδα ποσο μας αγαπανε εμας τους Ελληνες και τι σοι λαος ειναι γενικοτερα!

Θελουν να σε κατασπαραξουν και τα θελουν και ολα στρωμενα!
Εδω στο Κοσοβο τους στελνανε βοηθεια και αντι να ξεφορτωσουν τα σακια,καθοντουσαν και περιμενανε απο τα 10 μετρα τα φανταρια να τα ξεφορτωσουν!

Αλλα κατα τα αλλα,μην μας πουνε ρατσιστες!

Τωρα φατε τα στο (),και ψαξτε για δουλεια,που εχουν καλυφθει ολες απο Αλβανους,που εχει γεμισει ο τοπος κινεζικα μαγαζια,και δεν μπορεις να κυκλοφορησεις το βραδυ απο την εγγληματικοτητα

ετσι πέστα...

ΖΗΤΩ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟΝ
ΑΚΡΑ ΑΡΙΣΤΕΡΙΖΟΝ ΜΕΤΩΠΩ ΤΗΣ ΑΝΑΝΕΩΤΙΚΉΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΤΙΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ...















καλά λέμε το τελείωσα τώρα....

οχι που θα μας πούνε και ρατσιστές...

εμείς φταίμε ?

αυτοί είναι αλμπανοί...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
30/03/2005, 23:22
κάποτε ήταν το ποδόσφαιρο...
αλλά τώρα το έχουν πάρει χαμπάρι και χρειάζονται πιο δραστικά μέτρα...


Μην συγχέεται την Εθνική και το "άρτος και θεάματα" που μιλάνε για το εθνικό πρωτάθλημα και τον οπαδισμό... Μιλάμε για μια Εθνική που μπόρεσε και πέρασε την κακομοιριά και την μιζέρια που μας "δέρνει" σαν ράτσα και έκανε το ακατόρθωτο... Νίκησε πολύ ισχυρότερους "στα ίσα" και "μαγκικα"...

Αν τώρα ανεβαίνει ο ΦΠΑ, φτάιει το ένα, ανεβάινει το άλλο...είναι άλλα θέματα που και κάινε και τσουρουφλάνε.... αλλά για να τα δείς σφαιρικά και να τα αντιμετωπίσεις , το πρώτο που πρέπει να κάνει κάποιος είναι να μην είναι ισοπεδωτικός, απόλυτος και να έχει ΠΑΙΔΕΙΑ....
Η παραπάνω λέξη σαφώς και είναι άγνωστη στον ευρύ πληθυσμό....

Gandalf

free rider
30/03/2005, 23:28
ωχχχ

σοβαρέψανε τα πράγματα...

καλά ντε...

μην βαράτε..

:wave2: :wave2:

periklisk
30/03/2005, 23:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
ΠΑΙΔΕΙΑ....
Η παραπάνω λέξη σαφώς και είναι άγνωστη στον ευρύ πληθυσμό....


Είναι από τις λέξεις με πολύπλοκη σημασία που χρησιμοποιούνται για προπαγάνδα και διαμόρφωση της ψυχολογίας των μαζών όπως πολλές ανάλογες.....

Gandalf dr685sm
30/03/2005, 23:34
Οχι η λέξη παιδεία φίλε periklisk... αυτό που λες είναι η παραπληροφόρηση και η χειραγώγηση της παιδείας προς εξυπηρέτηση των όποιον σκοπών προπαγάνδας.....

Και μην ξεχνάς οτι η χειραγώγηση των μαζών , δεν βασίζεται στην παιδεία αλλά στην έλλειψη αυτής που οδηγεί και στην αντίδραση βασισμένη στο ένστικτο παρά στο σκεπτικισμό....

Τώρα το βαρύναμε , φίλε Free rider....xexexexe:rotflmao: :lol: :rotflmao:

free rider
30/03/2005, 23:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


Τώρα το βαρύναμε , φίλε Free rider....xexexexe:rotflmao: :lol: :rotflmao:

:beer: :beer: :beer:

periklisk
30/03/2005, 23:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Οχι η λέξη παιδεία φίλε periklisk... αυτό που λες είναι η παραπληροφόρηση και η χειραγώγηση της παιδείας προς εξυπηρέτηση των όποιον σκοπών προπαγάνδας.....

κάτι τέτοιο ήθελα να πω.... ότι έχει περισσότερες από μια έννοιες μπορεί να χρησιμοποιηθεί για παραπληροφόρηση και προπαγάνδα....

Και μην ξεχνάς οτι η χειραγώγηση των μαζών , δεν βασίζεται στην παιδεία αλλά στην έλλειψη αυτής που οδηγεί και στην αντίδραση βασισμένη στο ένστικτο παρά στο σκεπτικισμό....

σωστόν....

Τώρα το βαρύναμε , φίλε Free rider....xexexexe:rotflmao: :lol: :rotflmao:

Κανένας
30/03/2005, 23:50
Αυτήν την στιγμή στον άλφα
Ο καψής και διάφοροι παρατρεχάμενοι προσπαθουν να δημιουργήσουν πρόβλημα εκ του μη έχοντος

Ο κολατος αντιστέκεται

free rider
30/03/2005, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Αυτήν την στιγμή στον άλφα
Ο καψής και διάφοροι παρατρεχάμενοι προσπαθουν να δημιουργήσουν πρόβλημα εκ του μη έχοντος

Ο κολατος αντιστέκεται

τώωωρα ειπες την μαγική λέξη...

ΚΑΨΗΣ....



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Κανένας
31/03/2005, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
τώωωρα ειπες την μαγική λέξη...

ΚΑΨΗΣ....



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Ε ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΒΑΡΥΝΕΙ :lol:

Tigas
31/03/2005, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
εγώ δεν κατάλαβα όμως με ποιους δεν συμφωνείς με εμάς η με τους άλλους ? :p

MA ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ:confused: :confused: :confused:

free rider
31/03/2005, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
MA ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ:confused: :confused: :confused:

οοοχι ρεεε.....

είμαστε οι "ΕΜΑΣ"...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tai
31/03/2005, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER


που εχει γεμισει ο τοπος κινεζικα μαγαζια,και δεν μπορεις να κυκλοφορησεις το βραδυ απο την εγγληματικοτητα
Δηλαδή δεν κυκλοφοράς για τι έχουμε γεμίσει κινέζικα?:lol:
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER

Ανεκαθεν η Ελλαδα ειχε αλλοδαπους,κανεις ποτε δεν ειχε προξενησει προβλημα!
Οι Ρουμάνοι του ’90. Οι Πολωνοί του ’80. Οι Κούρδοι του 2010. Οι ιρακινοί του 2030.κλπ.:wave2:

Πάντα κάποιος φταίει για την αναδουλειά, την εγκληματικότητα. την φτώχια. Ποτέ αυτοί που σε κλέβουν, και μέσω της δουλειάς σου ρουφάνε το αίμα Ε?:nono:

Υπάρχει μια συνωμοσία και μια συμμαχία από αυτούς τους αλλοδαπούς.:lol:
Κανονίζουν και έρχονται εδώ με σκοπό να κατεβάσουν το βιοτικό σου επίπεδο. :lol:
Αντισταθείτε.
:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

Κανένας
31/03/2005, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai

Υπάρχει μια συνωμοσία και μια συμμαχία από αυτούς τους αλλοδαπούς.:lol:



11433

gcrook
01/04/2005, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Δηλαδή δεν κυκλοφοράς για τι έχουμε γεμίσει κινέζικα?:lol: Οι Ρουμάνοι του ’90. Οι Πολωνοί του ’80. Οι Κούρδοι του 2010. Οι ιρακινοί του 2030.κλπ.:wave2:

Πάντα κάποιος φταίει για την αναδουλειά, την εγκληματικότητα. την φτώχια. Ποτέ αυτοί που σε κλέβουν, και μέσω της δουλειάς σου ρουφάνε το αίμα Ε?:nono:

Υπάρχει μια συνωμοσία και μια συμμαχία από αυτούς τους αλλοδαπούς.:lol:
Κανονίζουν και έρχονται εδώ με σκοπό να κατεβάσουν το βιοτικό σου επίπεδο. :lol:
Αντισταθείτε.
:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

Την ιδια "πονεμενη" κουβεντα ειχα με κατι συναδελφους στη δουλεια πριν απο κατι μερες, και καταλαβα οτι εχω να κανω με ατομα, που πλεον εχουν συσσωρευσει τοση οργη μεσα τους, που δεν ξερουν που να την διοχετευσουν.
Η μεγιστη αντιφατικοτητα ειναι οτι ο ιδιος που εβριζε τους Κινεζους που με την παλιοπραματεια τους εχουν καταστρεψει τους Ελληναρες μαγαζατορες, διαβαζε παραλληλα εναν καταλογο του Πλαισιου και προσπαθουσε να δει που θα εξοικονομησει ενα ολοκληρο μηνιατικο για να παρει ενα κινητο που θα του ειναι κατα 90% αχρηστο.

Δεν τον ακουσα να διαμαρτυρεται για αυτο ομως.
Οι Κινεζοι τον πειραξαν και το 1 ευρω που ειχε η κοκα-κολα στο περιπτερο και την πεταξε στη μαπα του περιπτερα, το ζωο, οπως ειπε, γιατι ενιωθε οτι τον εκλεβε.

Ειναι τρελοι αυτοι οι Ρωμαιοι ρε γαμωτο.

stukas
02/04/2005, 17:10
γιατι δεν ακουστηκε σχεδον τιποτα για πολωνους,για πακιστανους,για μαυρους,για,για,για....αλλα μονο κ κατα κυριο λογο για Αλβανους?Τουλαχιστον εγω θυμαμαι τους Αλβανους στην αρχη ο κοσμος τους συμπαθουσε,δε μιλαω για μουνοπανα εργοδοτες που τους πεθαιναν στη δουλεια για ψιχουλα,αλλα για την μεση νοικοκυρα κ τωρα ολοι ειναι εξαγριωμενοι μαζι τους?μηπως τα ατομακια το εχουν στο αιμα τους το να τα γαμανε ολα?Αλλα εμεις εδω ειμαστε πολιτισμενοι,οταν καινε τη σημαια μας'ενταξει μωρε Αλβανοι ειναι γαμησε τους",για να πανε να κανουν τα ιδια κ στη Γερμανια εκει θα δουν Ευρωπαικο πολιτισμο,θα τους καψουν οι Γερμαναραδες βραδυ μες στα σπιτια τους,οπως πολλες Τουρκικες οικογενειες κ ας μην εφταιγαν σε τιποτα.Σκεφτητε κ το αλλο.Καλοι κ ωραιοι ομως σε περιπτωση πολεμου τι νομιζετε οτι θα κανουν ολοι αυτοι που δουλευουν μαζι σας η στις επιχειρησεις σας?Ακριβως οτι κ εσεις:θα βοηθησουν την πατριδα τους οπως μπορουν...Δεν θελω να εχθρευομαι κανενα λαο,δε με συμφερει στο κατω,κατω,ομως αυτοι δικαολογουν αυτο που λεμε εμεις για πλακα:Δεν ειμαι εγω φασιστας,αυτοι ειναι Αλβανοι...!Παντα φιλικα,stukas!:wave2:

tai
02/04/2005, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από stukas
γιατι δεν ακουστηκε σχεδον τιποτα για πολωνους,για πακιστανους,για μαυρους,για,για,για....αλλα μονο κ κατα κυριο λογο για Αλβανους?
To ’80 μας έκλεβαν οι Πολωνοί, το ’90 οι Ρουμάνοι σκαρφαλώνανε στα μπαλκόνια και κλέβανε. Όλες οι φυλές έχουν κλέφτες. Μήπως δεν ξέρεις ότι στην Αμερική τα πρώτα ονόματα στον υπόκοσμο είναι Έλληνες? Απλά, οι Αλβανοί είναι περισσότεροι στον πληθυσμό και φαίνονται.



[Τουλαχιστον εγω θυμαμαι τους Αλβανους στην αρχη ο κοσμος τους συμπαθουσε,δε μιλαω για μουνοπανα εργοδοτες που τους πεθαιναν στη δουλεια για ψιχουλα,αλλα για την μεση νοικοκυρα κ τωρα ολοι ειναι εξαγριωμενοι μαζι τους?μηπως τα ατομακια το εχουν στο αιμα τους το να τα γαμανε ολα?:]
Η προπαγάνδα από τα κανάλια έκανε καλή δουλειά. Ότι και αν γίνετε, μάλλον είναι Αλβανός .


[για να πανε να κανουν τα ιδια κ στη Γερμανια εκει θα δουν Ευρωπαικο πολιτισμο,θα τους καψουν οι Γερμαναραδες βραδυ μες στα σπιτια τους,οπως πολλες Τουρκικες οικογενειες κ ας μην εφταιγαν σε τιποτα.]
Ε! τότε να φτιάξουμε και ένα νταχάου με φούρνους να τους καίμε για να μοιάσουμε στους Γερμανούς.

[Σκεφτητε κ το αλλο.Καλοι κ ωραιοι ομως σε περιπτωση πολεμου τι νομιζετε οτι θα κανουν ολοι αυτοι που δουλευουν μαζι σας η στις επιχειρησεις σας?Ακριβως οτι κ εσεις:θα βοηθησουν την πατριδα τους οπως μπορουν...]

Ε! τότε γιατί το αναφέρεις σαν ενάντιο επιχείρημα, αφού είναι φυσιολογικό? Τι ήθελες να στρατευτούν μαζί σου ενάντια στην πατρίδα τους?




[Δεν θελω να εχθρευομαι κανενα λαο,δε με συμφερει στο κατω,κατω,ομως αυτοι δικαολογουν αυτο που λεμε εμεις για πλακα:Δεν ειμαι εγω φασιστας,αυτοι ειναι Αλβανοι...!Παντα φιλικα,stukas!:wave2]
Εγώ είμαι ρατσιστής ! ενάντια στην ράτσα των φασιστών και των ρατσιστών! Φιλικά πάντα.:wave2: :wave2: :wave2:

stukas
03/04/2005, 09:52
παμε,ενα,ενα:για πολωνους κλεφτες δεν ξερω κατι,τουλαχιστον οχι στον ιδιο βαθμο οπως οι αλβανοι.Εγω θυμαμαι στην απεναντι πολυκατοικια εμεναν πολωνοι,οι αντρες ηταν οικοδομοι κ οι γυναικες ειχαν κανει μια 'ομαδα" κ αναλαμβαναν να βαφουν ολοκληρες πολυκατοικιες ενω παραλληλα μεγαλωναν τα παιδια τους χωρις να δημιουργουν προβλημα σε κανενα,μαλιστα ειμασταν κ συμμαθητες,ειχαν κ κατι κορες....!αντιθετως στη δικια μου πολυκατοικια εμεναν αλβανοι.Τη μια φορα καποιοι πηγαν να βαλουν φωτια στην πορτα τους-γιατι οχι στους πολωνους?-την αλλη ορμησαν οι μπατσοι για ναρκωτικα-γιατι οχι στους πολωνους?-την παραλλη οι τυποι τσακωνοντουσαν μεθυσμενοι μεταμεσονυκτιες ωρες-γιατι οχι οι πολωνοι?,αυξηθηκαν οι κλοπες μοτοποδηλατων-γιατι οχι επι πολωνων?κ στο κατακαινουργιο αμαξι που μολις πηρε ο κακομοιρης ο πατερας μου,με δανειο απο την τραπεζα μετα απο 20 χρονια εργασιας,χωρις να εχει στην ουσια δικο του καινουργιο αμαξι,ενω τα αλβανιδια εσκαγαν με κατι απιστευτες bmw-απο που αραγε?-βρηκε μια γρατζουνια απο κλειδι,αφου το προηγουμενο βραδυ τους ειπε ευγενικα:'ρε παιδια μην κανετε φασαρια αυριο το πρωι δουλευουμε..."Ti κανει νιαου -νιαου στα κεραμιδια.ε?Λοιπον ας μην προσπαθουμε να δικαιολογησουμε τα αδικαιολογητα,καθε λαος εχει δειξει απο τη παστα ειναι φτιαγμενος.Εχεις δει εσυ πολλους Αλβανους μεταναστες στη γερμανια?Μπααα,δε νομιζω....Γιατι εκει δεν εχει αστεια,αν δεν δωσεις καλο δειγμα γραφης που λενε,την επομενη σε πετανε εξω στην καλυτερη των περιπτωσεων,αν δε σε αναλαβουν τιποτα καμενοι νεοναζι....Εγω κ οχι μονο γιατι δεν εχω προβλημα με τους υπολοιπους μεταναστες-στην πλειοψηφια παντα,ε?-αλλα μονο με τους αλβανους?Ειμαι ρατσιστης κ φασιστας?Γινομαι ιδιος με τους γερμανους?Στα παλαιοτερα των υποδηματων μου αν γινομαι ιδιος,εγω απλα θελω να βγαινω με την κοπελα μου το βραδυ μια βολτα στο πεδιο του αρεως κ να μην σκεφτομαι αν απο κανα θαμνο θα μου κανουν ντου κανα δυο τρεις απο δαυτους...Δε λεω οτι ολοι οι αλλοι ειναι οσιες παρθενες κ αγγελουδια αλλα εμενα μου κανει εντυπωση γιατι αφου ανοιξαν τα συνορα με την αλβανια(αλλη μαμακια κ αυτη)αυξηθηκαν τα διαφορου ειδους μικρα κ μεγαλα αδικηματα κατακορυφα,απο κλοπες μεχρι ληστεεις κ διαρηξεις μετα φονων κ βιασμων γιαγιαδων 80 χρονων.Η μηπως κ αυτα ειναι προπαγανδα?ελατε τωρα ρε παιδια,ας μην παμε να δικαιολογησουμε τα αδικαιολογητα...Δεν θελω να ειμαι ρατσιστης,ομως με αναγκαζουν,αυτο το λεω ειλικρινεστατα,χωρις να θελω να ερθω σε αντιπαραθεση για ψυλλου πηδημα που λενε,απλα τα λεω γιατι ετσι τα νοιωθω.Παντα φιλικα,stukas.:wave2:

tai
03/04/2005, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από stukas

Λοιπόν Γιάννη. Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι αλλά
1ον Από το 85 μέχρι το 95 είχαμε αύξηση εγκληματικότητας από Πολωνούς και Ρουμάνους. Ο πληθυσμός τους ήταν μικρός άρα και τα κρούσματα λιγότερα των Αλβανών.
2ον μόλις τακτοποιηθήκανε, κονομήσανε πέντε δραχμές και λίγδωσε το αστεράκι τους, νοικοκυρευτήκανε,
3ον κανένας δέν είπε ότι είναι άγιοι οι Αλβανοί. Λέω οτι ένα μέρος τους (αυτοί που την κοπάνησαν από της φυλακές του Μπερίσα) είναι αυτοί που δημιουργούν προβλήματα.
Οι ΟΙΚΟΝΟΜΟΙΚΟΙ μετανάστες που ήρθαν εδώ για μια καλύτερη ζωή (όπως πήγαμε εμείς αλλού) δέν φταίνε σε τίποτα και δέν ευθύνονται για της πράξεις όλων των Αλβανών.

Φασισμός είναι να βάζεις σε ένα τσουβάλι δίκαιους και άδικους.
Ρατσισμός είναι, να μήν αποδέχεσαι οτι υπάρχει ΕΝΑΣ καλός άνθρωπος απο μια ράτσα, και να τους θεωρείς, όχι ανθρώπους αλλά κάτι αλλιώτικο. Επίσης να μήν αποδέχεσαι το γεγονός οτι ΚΑΙ εμείς έχουμε ένα ποσοστό Ελλήνων εγκληματιών.
Όσο για το [ Εχεις δει εσυ πολλους Αλβανους μεταναστες στη γερμανια? ] σε πληροφορώ ότι οι Αλβανοί μετανάστες είναι διπλάσιοι από τους κατοίκους της Αλβανίας(προ του ’90)
Τώρα για το αμάξι του πατέρα σου, σκέψου πόσα τσογλάνια δικά μας έχουν κάνει το ίδιο. Απλά εσένα σου έτυχαν Αλβανικά τσογλάνια. Η αλητεία, η παρανομία γενικότερα δεν έχει εθνικότητα.
Πάντα φιλικά. Το επαναλαμβάνω μην τυχών σου δημιουργηθεί η εντύπωση ότι σου έχω εναντιωθεί
:wave2: :wave2: :beer: :beer:

Gandalf dr685sm
04/04/2005, 13:41
Μήπως δεν ξέρεις ότι στην Αμερική τα πρώτα ονόματα στον υπόκοσμο είναι Έλληνες?

Tai κόψε τις ταινίες...

Στις ΗΠΑ αυτή την στιγμή , Κινέζοι και local gangstas είναι εκείνοι που έχουν το Νο1 σε εγκληματικότητα... Απο εκεί και πέρα το "οργανωμένο έγκλημα" που βλέπαμε σε ταινίες κτλ, ανήκει κυρίως σε trust πολλών εθνικοτήτων , πανομοιότυπα με αυτά που "βιώνουμε" εδώ με πολιτικές και νομικές διαδυνδέσεις που περισσότερο βασίζονται σε κομπίνες εκατομυριών δολλαρίων με την μεγαλύτερη δυνατή κάλυψη , παρά με το "shoot-bang-thank you meam"....

Oι Έλληνες που αναφέρεις , είναι ίσως στην κορφή και πόστα κάποιων εταιριών - μεγαθηρίων , μετά απο αρκετή δουλειά και κόπο , πράγμα που σίγουρα δεν αρέσει σε κάποιους γηγενείς εκεί... Θες μήπως να μου πείς τώρα κάποιον Αλβανό , έστω και δεύτερης γεννιάς που διαπρέπει στον διό του τομέα στην Ελλάδα;...και δεν μιλάω για παρανομίες....

Αυτό που αναφέρουν οτι η πάστα κάθε φυλής είναι ορατή , είναι αλήθεια... Και ναι , 110% υπάρχουν εξαιρέσεις , αλλά είναι εκεί απλά για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα.....

Gandalf

tai
04/04/2005, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Tai κόψε τις ταινίες...

Στις ΗΠΑ αυτή την στιγμή , Κινέζοι και local gangstas είναι εκείνοι που έχουν το Νο1 σε εγκληματικότητα... Απο εκεί και πέρα το "οργανωμένο έγκλημα" που βλέπαμε σε ταινίες κτλ, ανήκει κυρίως σε trust πολλών εθνικοτήτων , πανομοιότυπα με αυτά που "βιώνουμε" εδώ με πολιτικές και νομικές διαδυνδέσεις που περισσότερο βασίζονται σε κομπίνες εκατομυριών δολλαρίων με την μεγαλύτερη δυνατή κάλυψη , παρά με το "shoot-bang-thank you meam"....

Oι Έλληνες που αναφέρεις , είναι ίσως στην κορφή και πόστα κάποιων εταιριών - μεγαθηρίων , μετά απο αρκετή δουλειά και κόπο , πράγμα που σίγουρα δεν αρέσει σε κάποιους γηγενείς εκεί... Θες μήπως να μου πείς τώρα κάποιον Αλβανό , έστω και δεύτερης γεννιάς που διαπρέπει στον διό του τομέα στην Ελλάδα;...και δεν μιλάω για παρανομίες....

Αυτό που αναφέρουν οτι η πάστα κάθε φυλής είναι ορατή , είναι αλήθεια... Και ναι , 110% υπάρχουν εξαιρέσεις , αλλά είναι εκεί απλά για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα.....

Gandalf

Σε πρόλαβα

[3ον κανένας δέν είπε ότι είναι άγιοι οι Αλβανοί. Λέω οτι ένα μέρος τους (αυτοί που την κοπάνησαν από της φυλακές του Μπερίσα) είναι αυτοί που δημιουργούν προβλήματα.
Οι ΟΙΚΟΝΟΜΟΙΚΟΙ μετανάστες που ήρθαν εδώ για μια καλύτερη ζωή (όπως πήγαμε εμείς αλλού) δέν φταίνε σε τίποτα και δέν ευθύνονται για της πράξεις όλων των Αλβανών]:wave2:

free rider
04/04/2005, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Σε πρόλαβα

[3ον κανένας δέν είπε ότι είναι άγιοι οι Αλβανοί. Λέω οτι ένα μέρος τους (αυτοί που την κοπάνησαν από της φυλακές του Μπερίσα) είναι αυτοί που δημιουργούν προβλήματα.
Οι ΟΙΚΟΝΟΜΟΙΚΟΙ μετανάστες που ήρθαν εδώ για μια καλύτερη ζωή (όπως πήγαμε εμείς αλλού) δέν φταίνε σε τίποτα και δέν ευθύνονται για της πράξεις όλων των Αλβανών]:wave2:

ΑΣΠΡΟΣ ΣΚΥΛΟΣ....... ΜΑΥΡΟΣ ΣΚΥΛΟΣ ΣΚΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tai
05/04/2005, 18:42
ΞΟΥΤ





Παλιόσκυλο στρητά
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

free rider
07/04/2005, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
ΞΟΥΤ





Παλιόσκυλο στρητά
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

αρφ αρφ αρφ.......

:rotflmao: :rotflmao:

Κανένας
07/04/2005, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
τώρα στο top secret είπε ο παρουσιαστής ότι κακώς σκίσανε την σημαία
Έπρεπε να την κάψουν
:smokin: :lol: :smokin:
Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΟΛΥΘΗΚΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟ