PDA

View Full Version : cbf 1000 i tiger 1050??



panathas
05/03/2009, 02:18
eimai se anazitisi mixanis kai exw katalixei se aytes tis 2.tha ithela na akousw ti gnwmi sas gia pio ap ta 2 tha itan kalytero!!eyxaristw!

manhunter
05/03/2009, 02:24
Εξαρτάται τι θες εσύ, και σε τι είσαι συνηθησμένος.

Το cbf είναι πιο πολιτικό μηχανάκι, και πιο ήρεμο. Είναι πιο βαρύ, και δεν έχει την απόδοση του tiger.
Eίναι honda, με ότι αυτόσυνεπάγεται, σε αξιοπιστία και ποιότητα κατασκευής.

Δεν θα σε προβληματίσει, αλλα δεν νομίζω να σε ξεσηκώσει όμως.


Το tiger είναι άλλη ιστορία. Μια βόλτα το έχω κάνει, ψιλομεγάλη, και τα έχασα. Φρενάρες, τρομερή ροπή, γεωμετρία supersport (νταξ υπερβάλω:smokin: ), γενικά ένα πολύ όμορφο fun bike.


Ανετο σε ταξίδια, όχι τόσο για τον πίσω, αλλα κάθε φορά που θα ανεβαίνεις, θα ξεχνάς τα προβλήματα σου.


Επίσης, αν σε ενδιαφέρει η μετωπωλητική αξία, πάλι διάλεξε το tiger. Το cbf1000, δεν είναι τόσο εμπορικό, όσο ο ''τίγρης'' της triumph.


Είναι δοκιμασμένο μηχανάκι, μην το φοβάσαι λόγω της ιδιαίτερης εταιρείας.



Θα σου έλεγα με χίλια tiger, χωρίς ενδοιασμούς.


:wave2:

kyko
05/03/2009, 02:34
Θα σου έλεγα με χίλια tiger, χωρίς ενδοιασμούς.
[/B]

+1234567890000000:D :D :winka: :winka:

panathas
05/03/2009, 02:51
file manhunter katarxin eyxaristw..i apopsi sou eixe kai epixeirimata.panw se ayta einai kai oi epifilaxeis mou..mou les gia to tiger oti einai pio diaskedastiko me liga logia kai tha symfwnisw mazi sou..ta dyo pou me provlimatizoyn einai oti einai triumh(me oti ayto synepagete,an kai den exw proswpiki apopsi,ap oti exw akousei!) kai to deytero ayto pou les gia tin metapwlisi.
swsta mou les oti to cbf den polikinite stin agora,alla kai to tiger lene oti den pouliete eykola..
episis oti exei akriva service kai adallaktika..
prwswpika mou aresei poli to tiger alla me ayta pou akouw to xanaskeftomai!mou aresei kai to cbf alla pali to skeftomai giati skepsou oti twra odigaw ena gsxr 1000 kai an pesw se ena toso ipio mixanaki opws to honda fovame oti tha xenerwsw!

Cpt. Haddock
05/03/2009, 03:05
εαν είχες τη δυνατότητα να πάρεις Audi, θα έπαιρνες Hundai? :smokin:

panathas
05/03/2009, 03:12
to audi ennoeite!!alla theleis na mou to kaneis pio liana??pio einai to audi??

catmaster
05/03/2009, 03:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
εαν είχες τη δυνατότητα να πάρεις Audi, θα έπαιρνες Hundai? :smokin:

[Spam on]

Ο πατέρας πήρε ένα lantra (Hyundai γράφεται αστοιχείωτε :lol: ) την προηγούμενη δεκαετία και έγραψε κοντά 230 χιλιάδες χλμ πριν το αφήσει .....

Ο γιος πήρε κάποια στιγμή ένα Α4 από εταιρικό leasing και τον είχε στείλει εκτάκτως συνεργείο 2 φορές από χοντρές βλάβες ...

:wacko:
[Spam off]



και τα 2 μηχανάκια γαμ@νε .... πάρε όποιο σου αρέσει περισσότερο ....σε τελική ανάλυση μηχανή αγοράζεις όχι σαλονοτραπεζαρία

πάντως αν περιμένεις να έχεις μέτρο σύγκρισης με το gixxer στα γκάζια άστο ....

άλλη δουλειά το gixx άλλη αυτά τα μηχανάκια ...


:wave2:

MG
05/03/2009, 03:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
εαν είχες τη δυνατότητα να πάρεις Audi, θα έπαιρνες Hundai? :smokin:


αν και λιγο τραβηγμενο.... ηταν καλο! :lol:

Εγω βεβαια θα ελεγα "εαν είχες τη δυνατότητα να πάρεις Audi, θα έπαιρνες Honda? :smokin: "


To Triumph γυρνας να το δεις στο δρομο ενω το cbf δε σου κανει το κλικ..
Και πιο δυνατο, και πιο σπορ, και all round, και "μουρατο" τι αλλο θες μην το ψαχνεις!

Τωρα απο αξιοπιστια ειναι μια καλη ερωτηση αλλα νομιζω οτι ειναι στα ιδια επιπεδα...

Τα παλια Ηοnda τα γιαπωνεζικα ηταν αλλη ιστορια..

:wave2:

el_hymador
05/03/2009, 03:25
Το CBF1000 ειναι ενα πολυ καλο μηχανακι, πολιτισμενο, ποιοτικο, politically correct και προοριζεται για γενικη χρηση με εφεση στα ταξιδια...


Τα παραπανω δεν ειναι ψεμματα, αλλα ποτε δεν θα μπρεσεις να περιγραψεις το CBF1000 και να χρησιμοποιησεις λεξεις οπως: κ@υλ@, γ@μ@το, super κτλ...

Αντιθετως, περιγραφοντας το Tiger ειναι δυσκολο να μην χρησιμοποιησεις τετοιους ορους...

ελπιζω να καταλαβες...αν οχι, κανε μια βολτα με το Tiger και αν δεν σου βαρεσει κοκκινα η Libido μονο απο το μοτερ του, παρε CBF.


:wave2:

Cpt. Haddock
05/03/2009, 03:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από panathas
pio einai to audi??

Θέλει και ρώτημα; :D

Υπερέβαλα φυσικά, αλλα αυτό που θέλω να πω ειναι οτι ο τιγρης ειναι πιο ξεχωριστό μηχανάκι απο το cbf. Τώρα για τη μεταπώληση, καιρός είναι να ξεφύγουμε απο αυτές τις λογικές.

Όλες οι μηχανές πλέον χάνουν τρομερή αξία με το που μπαίνει η πινακίδα πάνω. Το tiger πουλάει σα μουρλό, αλλα αυτό είναι δίκοπο μαχαίρι γιατί θα υπάρχει και προσφορά μεταχειρισμένων.

Σκέψου όμως οτι το cbf1000 είναι πιο "δύσκολη" μηχανή για πώληση, όπως και το vstrom 1000.



Άκη, για το h(y)undai θα συμφωνήσω :lol:

panathas
05/03/2009, 03:35
Cpt. Haddock eyxaristw alla tha ithela na mou apadiseis kai gia tin poiotita,tin timi adalaktikwn kai service pera apo tin metapwlisi..isxyei oti einai pio akriva tou tiger???
:winka:

manhunter
05/03/2009, 03:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από panathas
file manhunter katarxin eyxaristw..i apopsi sou eixe kai epixeirimata.panw se ayta einai kai oi epifilaxeis mou..mou les gia to tiger oti einai pio diaskedastiko me liga logia kai tha symfwnisw mazi sou..ta dyo pou me provlimatizoyn einai oti einai triumh(me oti ayto synepagete,an kai den exw proswpiki apopsi,ap oti exw akousei!) kai to deytero ayto pou les gia tin metapwlisi.
swsta mou les oti to cbf den polikinite stin agora,alla kai to tiger lene oti den pouliete eykola..
episis oti exei akriva service kai adallaktika..
prwswpika mou aresei poli to tiger alla me ayta pou akouw to xanaskeftomai!mou aresei kai to cbf alla pali to skeftomai giati skepsou oti twra odigaw ena gsxr 1000 kai an pesw se ena toso ipio mixanaki opws to honda fovame oti tha xenerwsw!

Τα ακριβά σέρβις είναι σχετικό.
Από την στιγμή που θα δώσεις 13000 περίπου χιλιάρικα, ξέρεις ότι παίρνεις μηχανάκι που γ@μεί.
Το κόστος των σέρβις, θα στο ανταποδίδει ο τρικύλινδρος κινητήρας κάτω από τα πόδια σου.

Η triumph πλέον είναι πολυ αξιόπιστη εταιρεία. Εχει μεγαλώσει αρκετά, και ξεχύθηκε πολύ επιθετικά στην αγορά. Δεν θα έχεις πρόβλημα αξιοπιστίας νομίζω.

Τόσο καιρο κυκλοφορεί, αλλα δεν έχουμε ακούσει κάποιο πρόβλημα να υπήρξε.

Η μεταπώληση εμένα προσωπικά, δεν με ενδιαφέρει, και δεν αποτελεί κριτήριο αγοράς, σε οτιδήποτε. Κριτήριο αποτελεί, όταν θα κατεβαίνω στο γκαράζ μου, να μου σκάει ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά, και να χαίρομαι ακόμα και να πηγαίνω για δουλειά.


Πήγαινε κάνε ένα test ride το triumph, θα με θυμηθείς.

:wave2:

Cpt. Haddock
05/03/2009, 03:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από panathas
Cpt. Haddock eyxaristw alla tha ithela na mou apadiseis kai gia tin poiotita,tin timi adalaktikwn kai service pera apo tin metapwlisi..isxyei oti einai pio akriva tou tiger???
:winka:

Κοίτα. Η ποιότητα είναι μια έννοια που δύσκολα ορίζεται/περιγράφεται. Ειλικρινα μονο εσύ μπορείς να δεις, κοιτώντας και τα δύο μηχανάκια.

Σε οτι αφορά τις τιμές, έχω την εντύπωση οτι του τίγρη ειναι πιο ακριβα. Αλλα δεν έχω κάνει και συγκριτικό, διαχρονικά όμως στην Ελλαδα οι Ιάπωνες ειναι φτηνοι

Δεν παίρνεις πάντα ότι πληρώνεις αλλα σε ένα βαθμό αυτό ισχύει. Ένα μηχανάκι καλύτερο είναι και ένα μηχανάκι ακριβότερο, γενικώς. :wave2:

(αλλα μη φανταστείς τρελά νούμερα)

Cpt. Haddock
05/03/2009, 03:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Τόσο καιρο κυκλοφορεί, αλλα δεν έχουμε ακούσει κάποιο πρόβλημα να υπήρξε.

Υπήρξαν διάφορα θέματα στα πρώτα μοντέλα (2007) αλλα στην πορεία έχουν επιλυθεί. Έχουμε ακόμα μερικά παράπονα, όπως πχ απο τη μεσαία σκάλα των φώτων που φέγγει λιγότερο κι απο καντήλι παρεκκλησίου :bigcry: :lol:

Έδώ άλλα μηχανάκια γνωστών εταιριών τα ανακαλούν για βελτιώσεις στο πλαίσιο :smokin: :evil: :smokin:

dirtbird
05/03/2009, 03:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το tiger πουλάει σα μουρλό........


:bigcry: :bigcry: :bigcry:

manhunter
05/03/2009, 03:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Υπήρξαν διάφορα θέματα στα πρώτα μοντέλα (2007) αλλα στην πορεία έχουν επιλυθεί. Έχουμε ακόμα μερικά παράπονα, όπως πχ απο τη μεσαία σκάλα των φώτων που φέγγει λιγότερο κι απο καντήλι παρεκκλησίου :bigcry: :lol:

Έδώ άλλα μηχανάκια γνωστών εταιριών τα ανακαλούν για βελτιώσεις στο πλαίσιο :smokin: :evil: :smokin:


Ποια να ναι άραγε...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
05/03/2009, 03:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το tiger πουλάει σα μουρλό


Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

ναι, εννοούσα για triumph :lol:

sapila racing
05/03/2009, 04:26
Δεν καταλαβαίνω πως μπορείς να συγκρίνεις δύο τόσο ανόμοια μηχανάκια.


Ενα απο τα πιο fun bikes κι ενα απο τα πιo politically corect.

Θα έλεγα να τα κάνεις βόλτα και τα δύο και μετα να αποφασίσεις.

Οσο για τον παραλληλισμό Honda Hyundai μην το παρατραβάμε ε?? :wave2:

Επίσης εχει πέσει στην αντίληψή μου οτι το 3κύλινδρο τσιμπάει το λαδάκι και κάποιοι κάτοχοι την εχουν πατήσει άσχημα.
Ειδικά δύο περιπτώσεις που γνωρίζω, οι οποίοι ηταν κατοχοι Honda πιο πριν (Hornet600 o ένας Τρανσαλπ ο άλλος) τα αφησαν χωρίς λάδια μια και δεν περίμεναν οτι θα κάψει τόσο.
Το ενα το πρόλαβε, ηθελε συμπλήρωμα 2 λίτρα αλλά την γλύτωσε.
Το άλλο προς τιμήν της η Triumph το εφτιαξε στη εγγύηση χωρός να είναι υποχρεωμένη, το μοτέρ ειχε πολύ μεγάλη ζημιά, ειχε κολλήσε κανονικά κλπ κλπ.

Αυτα προς γνώσιν και συμμόρφωσιν :smokin:

Cpt. Haddock
05/03/2009, 04:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Επίσης εχει πέσει στην αντίληψή μου οτι το 3κύλινδρο τσιμπάει το λαδάκι και κάποιοι κάτοχοι την εχουν πατήσει άσχημα.


Το 955 σίγουρα τσίμπαγε, 1 λίτράκι ανα 5,000 χλμ το ήθελε. Για το 1050 έχω διαβάσει κι εγώ μία περίπτωση oil burner στο tiger1050.com αλλα απο τις απαντήσεις είδα οτι δεν ήταν συχνό φαινόμενο. Βέβαια ο εν λόγω ιδιοκτήτης, απ' ότι έγραψε το πήγαινε με δευτέρα-τρίτη και σε ψηλές στροφές αρκετά συχνα.


:wave2:

sapila racing
05/03/2009, 04:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το 955 σίγουρα τσίμπαγε, 1 λίτράκι ανα 5,000 χλμ το ήθελε. Για το 1050 έχω διαβάσει κι εγώ μία περίπτωση oil burner στο tiger1050.com αλλα απο τις απαντήσεις είδα οτι δεν ήταν συχνό φαινόμενο. Βέβαια ο εν λόγω ιδιοκτήτης, απ' ότι έγραψε το πήγαινε με δευτέρα-τρίτη και σε ψηλές στροφές αρκετά συχνα.


:wave2:

Αυτα που λεώ εγω δεν ειναι απο τα ΄παλιά' ηταν το καινούριο μοτέρ.

Αυτο που τη γλύτωσε ηταν νέο Speed Triple και αυτο που δεν την γλύτωσε ηταν Tiger 1050.
Δεν ηταν κατι εκτός προδιαγραφών μάλλον, απλά τσιμπάνε και θέλουν να το κοιτάζει ο ιδιοκτήτης που και πού.
Οταν κάνεις βόλτες και ταξίδια και περιμένεις οτι θα σου ελέγξουν τα λάδια στο service των 10.000 όπου και θα αλλαχτούν, και δεν ξέρεις καν πως να ελέγξεις τα λάδια κατι θα στραβώσει, δεν φταίει το μηχανάκι. Απλά στα Honda (οχι όλα πια όμως...) δεν κοιτας λάδια ούτε συμπληρώνεις γιατί ξέρεις οτι η σταθμη δεν κουνιέται χιλιοστό, απλά τα αλλάζεις οταν ερθει η ώρα.

Πάντως μου εκανε πολύ καλή εντύπωση η κίνηση της εταιρείας!!!

:wave2:

panathas
05/03/2009, 04:55
Δεν καταλαβαίνω πως μπορείς να συγκρίνεις δύο τόσο ανόμοια μηχανάκια.


file sapila sygrinw ta pragmata pou thelw na kanw me ayta ta 2 mixanakia..tin anesi se taxidi,to paixnidi,tin poiotita,tin axiopistia,tin taxitita....
kai prospathw na vrw pio ap ta dyo ta katafernei kalytera sta perissotera..xerw oti den ginete na ta exw ola alla prospathw na exw ta perissotera!den xerw an me katalaveneis..:beer:

catmaster
05/03/2009, 04:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Απλά στα Honda (οχι όλα πια όμως...) δεν κοιτας λάδια ούτε συμπληρώνεις γιατί ξέρεις οτι η σταθμη δεν κουνιέται χιλιοστό, απλά τα αλλάζεις οταν ερθει η ώρα.


:wave2:

το έσωσες στη στροφή που λέμε man ....

(στο δικό μου 1000rr έκαιγε από κούτα ένα λίτρο στα 2- 2500 χλμ ... σκισμένο ναι μεν αλλά ... και σε κολλητού πάλι το 1000 του 07 τσίμπαγε αρκετό λάδι ... εντός προδιαγραφών πλέον λέει η H )


:wave2:

sniper
05/03/2009, 05:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
.... Έχουμε ακόμα μερικά παράπονα, όπως πχ .....


Έχουμε; Την αγόρασες την εταιρεία ή νοιώθετε όλοι σαν μία οικογένεια; :rotflmao: :rotflmao: :lol:

@catmaster : Το δικό μου 954 που δεν καίει σταγόνα, στην Ιαπωνία το φτιάξανε;

catmaster
05/03/2009, 05:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Έχουμε; Την αγόρασες την εταιρεία ή νοιώθετε όλοι σαν μία οικογένεια; :rotflmao: :rotflmao: :lol:

@catmaster : Το δικό μου 954 που δεν καίει σταγόνα, στην Ιαπωνία το φτιάξανε;

όχι στη Μαλαισία ... :lol:

άλλο μηχανάκι το 954 Νικ ... (και ίσως οι καλύτερες φρενάρες που έχουν φτιαχτεί και σε αίσθηση και σε αποτέλεσμα ... )

μπορεί το δικό μου και του φίλου μου να είναι απλώς εξαίρεση και τα άλλα να μην καίνε σταγόνα ...

:wave2:


πάντως σαν μηχανάκι το Tiger δεν έχει παρά ελάχιστα ψεγάδια (χώρος-ύψος συνεπιβάτη , χαμηλή ζελατίνα και φώτα) που μπορείς να τα παραβλέψεις όταν το οδηγείς και το ακούς να δουλεύει ψηλά ...

:wacko:

Cpt. Haddock
05/03/2009, 05:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Έχουμε; Την αγόρασες την εταιρεία ή νοιώθετε όλοι σαν μία οικογένεια; :rotflmao: :rotflmao: :lol:

οι κάτοχοι ρε χαμένε :lol:

GATOYLHS
05/03/2009, 06:01
PANATHA τα εχω οδηγησει και δεν εχω παρα να συμφωνησω με τους προηγουμενους.και τα δυο ειναι πολυ καλα μηχανακια αλλα με διαφορετικο προσανατολισμο.στο tiger με το που θα αφησεις το συμπλεκτη κ τσιμπισεις το γκαζι λες αμεσως ανοιχτε μου δρομο μην σας πατησω ολους.ροπη και ευστροφια σε πρωτη θεση κανοντας την βολτα σου μια πολυ ευχαριστη εμπειρια.Στα φαναρια ξεκινουσα ανετα με δευτερα χωρις να σκορτσαρει καθολου.Για ταξιδια πιστευω οτι θα ειναι καλο με μεγαλυτερη ζελατινα αλλα δεν θα γινει ποτε βαραντερο.

Στο cbf πολυ καλη η θεση οδηγησης που σε κανει να πεταχτεις για καφε στην σαλανικα η εκδρομουλα στην γερμανια.το μοτερ του ειναι γραμμικο κ γεματο ροπη που ομως δεν φαινεται εντονα οπως στο tiger παρα μονο αν ριξεις μια αποφασιστικη γκαζια θα καταλαβεις γιατι καβαλησες το μπροστινο σου αυτοκινητο που το εβλεπες απο μακρια.τα πολυ καλα φρενα του θα σε σωσουν απο δυσκολες κατασταστεις.κατι που ενοχλησε ηταν με ρολαριστη πρωτη κ δευτερα ο ψεκασμος δεν ανταποκρινοταν αμεσως αλλα δεν ειχα προβλημα να περναω αναμεσα απο τα αυτοκινητα ακομη κ με 4 στο ρελαντι.

panathas
05/03/2009, 06:21
gatouli me to tiger diladi den paw salonika??i exwteriko??tha me paidepsei?ennoeite oti an to parw tha valw alli zelatina..

MikeG
05/03/2009, 06:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από panathas
gatouli me to tiger diladi den paw salonika??i exwteriko??tha me paidepsei?ennoeite oti an to parw tha valw alli zelatina..

Με το tiger πας παντού, όπως και με το cbf. (ντάξει εκτός από χώμα).

Ο Cap. έχει κάνει αρκετά ταξιδάκια στα εξωτερικά με το tiger.

zephyr1
05/03/2009, 06:27
http://www.bikenet.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=89&topic=10994.msg144324


http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=16708

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?pagenumber=2&perpage=15&threadid=34331


http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=5844

Καλη μελετη!

Πολυ κοντα το ενα μηχανακι με το αλλο αλλα ταυτοχρονα και πολυ μακρια.

panathas
05/03/2009, 06:58
zephyr mporw na pw oti mperdeytika!!!!:hypnotize :rotflmao:

zephyr1
05/03/2009, 07:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από panathas
zephyr mporw na pw oti mperdeytika!!!!:hypnotize :rotflmao:

Μα ρε αδερφε συγκριση ειναι αυτη που κανεις?:hypnotize :confused: :wave2:

devil's animal
05/03/2009, 08:43
πηγαινε οδηγησε τα και τα 2 και οποιο σου κανει κλικ και καλυπτει τις αναγκες σου, παρτο.

πλεον η αξιοπιστια ειναι μια εννοια που δεν υφισταται (οπως τουλαχιστον την εννοουμε).
υπαρχουν καποια ψεγαδια σε ΟΛΑ τα μηχανακια, αλλα δεν τιθεται θεμα ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ.

για σερβις παλι πανω-κατω στα ιδια παιζουν (εφ'οσον ειναι στην ιδια κατηγορια δλδ on-off).δεν παμε να συγκρινουμε τετρακυλινδρο χιλιαρι με 250αρι μονοκυλινδρο!


καλες αγορες!
:wave2:

MikeG
05/03/2009, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
πηγαινε οδηγησε τα και τα 2 και οποιο σου κανει κλικ και καλυπτει τις αναγκες σου, παρτο.

πλεον η αξιοπιστια ειναι μια εννοια που δεν υφισταται (οπως τουλαχιστον την εννοουμε).
υπαρχουν καποια ψεγαδια σε ΟΛΑ τα μηχανακια, αλλα δεν τιθεται θεμα ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ.

για σερβις παλι πανω-κατω στα ιδια παιζουν (εφ'οσον ειναι στην ιδια κατηγορια δλδ on-off).δεν παμε να συγκρινουμε τετρακυλινδρο χιλιαρι με 250αρι μονοκυλινδρο!


καλες αγορες!
:wave2:

Ντάξει, μόνο που κανένα από τα 2 δεν είναι on-off.... ειδικά το cbf :wave2:

road spirit
05/03/2009, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
....(εφ'οσον ειναι στην ιδια κατηγορια δλδ on-off)... :hypnotize :sick: :uplate: :eyepop:

Tpap
05/03/2009, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το 955 σίγουρα τσίμπαγε, 1 λίτράκι ανα 5,000 χλμ το ήθελε.

Ηλία, στο δικό μου άφησα τα λάδια μέχρι τα 7500 χλμ -για να δώ αν υπήρχε κατανάλωση- και ήταν στο ίδιο σημείο όπως όταν τα έβαλα.

Όμως και στο εγγλέζικο φόρουμ που παρακολουθώ κάτι τέτοιο δεν έχει αναφερθεί...1λτ/5000χλμ είναι πολύ. Πάρα πολύ.

Οστόσο, έχουν παρατηρηθεί κάποια φαινόμενα όπως αυτό που ανέφερε ο Άρης, αλλά 3 τέτοιες περιπτώσεις ανά τόσες πωλήσεις δεν νομίζω ότι λέει κάτι...

sniper
05/03/2009, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
:hypnotize :sick: :uplate: :eyepop:

Είναι χαζο το παιδί λέμε.... άκου ον-οφ το 1050 και το CBF1000 :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ρε Σταυρο... να θυμάσαι τα φάρμακά σου ρε :sad:

sniper
05/03/2009, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
.... αλλά 3 τέτοιες περιπτώσεις ανά τόσες πωλήσεις δεν νομίζω ότι λέει κάτι...


Λέω κι εγώ γιατί βλέπω τόσα tiger στο δρόμο.... νομίζω ότι είμαι μέσα στο εργοστάσιο :lol: :lol:

devil's animal
05/03/2009, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ντάξει, μόνο που κανένα από τα 2 δεν είναι on-off.... ειδικά το cbf :wave2:



Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
:hypnotize :sick: :uplate: :eyepop:




Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Είναι χαζο το παιδί λέμε.... άκου ον-οφ το 1050 και το CBF1000 :rotflmao:


Ρε Σταυρο... να θυμάσαι τα φάρμακά σου ρε :sad:


ενταξει ρε μαγκες. εκανα ενα λαθος. λες και εχω ασχοληθει πολυ με τα τριμπ0υρδελα..:p

μπαινουν στην naked κατηγορια απ'οσο καταλαβα και στην all around..:look:

αλλα εδω (http://www.passionperformance.ca/motorcycle/articles/2189/) ουτε και αυτοι δεν ξερουν που ανηκει και πως να το κατηγοριοποιησουν..:lol:

τεσπα, το παλικαρι καταλαβε φανταζομαι αυτο που του ειπα..
:beer: :beer:

panathas
18/03/2009, 08:17
se ayto pou kolaw egw einai oti mou aresei perissotero to tiger(nomizw einai pio omorfo e???)alla einai pio akrivo kai mou mpainoun psiloi sta aytia gia tin axiopostia-service...
den xerw akoma den exw katalixei,poli dyskoli apofasi.padws eyxaristw gia tis gnwmes sas..

panathas
27/03/2009, 11:45
paidia gia osous xanadeite to thema etsi pliroforiaka na pw oti to odigisa to tiger kai den mporw na pw oti enthousiastika kiolas(epeidi legane merikoi oti k@ylwsan!!)..isws epeidi exw mathei se alou eidous odigisi kai gi ayto..edaxei mporw na pw oti exei gazi kai prostasia apo aera me ti megalyteri zelatina vevaia.eykolodigitw mesa stin kinisi..

kati omws me xalage..(den mporw na to exigisw!!)den eixa kali aisthisi tou mprostinou merous kai se strofi den aisthanthika asfaleia..

ayti i gnwmi mou pada!! :beer:

GATOYLHS
27/03/2009, 17:38
Φιλε μου ειναι λογικο αυτο που λες αφου οδηγεις gsxr.Απο την στιγμη που θελεις να αλλαξεις κατηγορια πρεπει να κανεις καποιες υποχωρησεις.