PDA

View Full Version : Απιστυτη φαρσα...



ADVENTURAZ
05/03/2009, 12:14
...ελιωσα στο γελιο μιλαμε! Ο τυπος ακομα πρεπει να τρεμει!
http://www.youtube.com/watch?v=-KNivUHIDxg&feature=related

sergiosm
05/03/2009, 13:27
ρε παιδιά αυτό βρωμάει από την αρχή ότι είναι φάρσα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

castoras
05/03/2009, 14:06
Ψάρωσε πάντως ο τυπάς!!!
Η πίσω ρόδα δεν έχει τα ίδια χμλ με τη μπροστά!!!!!!:rotflmao: :rotflmao:

cityfly
05/03/2009, 16:34
αυτά δεν είναι φάρσες όμως είναι μαλακίες

vangelis 64
05/03/2009, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
αυτά δεν είναι φάρσες όμως είναι μαλακίες Γεια στο στόμα σου!

Akatanomastos
05/03/2009, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
αυτά δεν είναι φάρσες όμως είναι μαλακίες

γιατι ρε παιδια?

vangelis 64
05/03/2009, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
γιατι ρε παιδια? Το να κάνεις ρέτοιο χουνέρι σε κάποιοιν και να γελάς μ'αυτό,μπορεί να λέγεται φάρσα.είναι όμως για μένα χοντροκοπιά και βλακεία.

cityfly
05/03/2009, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
γιατι ρε παιδια?


με κάλυψε προλαλήσας

peterTHErider
05/03/2009, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Το να κάνεις ρέτοιο χουνέρι σε κάποιοιν και να γελάς μ'αυτό,μπορεί να λέγεται φάρσα.είναι όμως για μένα χοντροκοπιά και βλακεία.

μα αυτο δεν ειναι φαρσα??:confused: :confused: :confused:
να κανεις σε καποιον χουνερι και να ψαρωσει??δλδ να απαγορεψουμε τις φαρσες???
λιγο χιουμορ ρε παιδια δεν βλαπτει!!
γ@μ@το!!!!ελιωσα λεμε!!!

vaspiou
05/03/2009, 20:34
παλια η φαρσα...
ενταξει, το παληκαρι πιστηκε ευκολα, εκει ομως που του λενε να μην ερθει, ο καθενας θα την ψιλιαζοτανε...
Εγω προσωπικα θα τους εκλεινα το τηλεφωνο.


παντως λιιιιγο απο αυτο που ενιωσε ο κακομοιρακος το χω νιωσει και γω.... αμα πανε να σου βγαλουν την μηχανη σου κλεμενη ειναι οοτι χειροτερο....





:beer:

vangelis 64
06/03/2009, 03:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από peterxoier
μα αυτο δεν ειναι φαρσα??:confused: :confused: :confused:
Βεβαίως και είναι φάρσα.

Αρχικά δημιουργήθηκε από peterxoier

να κανεις σε καποιον χουνερι και να ψαρωσει?
Άμα ψαρώσει,πέτυχε η φάρσα.
Αρχικά δημιουργήθηκε από peterxoier
δλδ να απαγορεψουμε τις φαρσες???
Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο
Αρχικά δημιουργήθηκε από peterxoier

λιγο χιουμορ ρε παιδια δεν βλαπτει!!
Εδώ είναι η διαφωνία μας.Δεν θεωρώ χιούμορ αυτού τού είδους τίς φάρσες.Το να κάνεις κάποιον να κοψοχολιαζεται,το να γελάς με το πάθημά του ή το ελάττωμά του,δεν είναι χιούμορ.
Κι εμένα μού έχει τύχει να γελάσω με παθήματα άλλων.Το χιούμορ είναι κάτι εντελώς διαφορετικό νομίζω.:beer: :wave2:

the who
06/03/2009, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Βεβαίως και είναι φάρσα.
Άμα ψαρώσει,πέτυχε η φάρσα. Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο Εδώ είναι η διαφωνία μας.Δεν θεωρώ χιούμορ αυτού τού είδους τίς φάρσες.Το να κάνεις κάποιον να κοψοχολιαζεται,το να γελάς με το πάθημά του ή το ελάττωμά του,δεν είναι χιούμορ.
Κι εμένα μού έχει τύχει να γελάσω με παθήματα άλλων.Το χιούμορ είναι κάτι εντελώς διαφορετικό νομίζω.:beer: :wave2:

Ρε Βαγγελη ο μαλακας ο Λεανης ειναι.Απο γαυροσκουληκο τι περιμενες δλδ?Ο ανθρωπος ειναι κρυφογαυρος(πως λεμε κρυφοαδερφη) και αριανος:yuck: (σημ.Να πλυνω το πληκτρολογιο).

epp1640
06/03/2009, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Ρε Βαγγελη ο μαλακας ο Λεανης ειναι.Απο γαυροσκουληκο τι περιμενες δλδ?Ο ανθρωπος ειναι κρυφογαυρος(πως λεμε κρυφοαδερφη) και αριανος:yuck: (σημ.Να πλυνω το πληκτρολογιο).

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: Τώρα με πέθανες :bigcry:

chr1s_86
06/03/2009, 20:14
... εεε στην Καλλιρόης........!!!


:rotflmao:

VanDiemen
06/03/2009, 21:06
Συμφωνώ απόλυτα με το Βαγγέλη πως πρόκειται για ένα χοντρό, ηλίθιο και κακόγουστο "αστείο". Η φάρσα, για να έχει γέλιο, πρέπει να είναι έξυπνη και να μην προκαλεί φόβο στο υποψήφιο "θύμα". Αμηχανία (όπως οι φάρσες του Μητσικώστα) ίσως... Αλλά δεν πρέπει βασίζουν την "επιτυχία" τους στην απόγνωση και στον τρόμο!

npat
06/03/2009, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Βεβαίως και είναι φάρσα.
Άμα ψαρώσει,πέτυχε η φάρσα. Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο Εδώ είναι η διαφωνία μας.Δεν θεωρώ χιούμορ αυτού τού είδους τίς φάρσες.Το να κάνεις κάποιον να κοψοχολιαζεται,το να γελάς με το πάθημά του ή το ελάττωμά του,δεν είναι χιούμορ.
Κι εμένα μού έχει τύχει να γελάσω με παθήματα άλλων.Το χιούμορ είναι κάτι εντελώς διαφορετικό νομίζω.:beer: :wave2:

Πάντως από καταβολής κόσμου, ο άνθρωπος γελάει με τα παθήματα των άλλων (φανταστικά ή πραγματικά). Αν βγάλεις αυτό απ' έξω τότε λίγα μένουν σε ότι που λέμε χιούμορ. Με μοναδική εξαίρεση, ίσως, το να γελάσεις με τα δικά σου παθήματα.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση η φάρσα θα έλεγα ότι ήταν αρκετά αθώα. Ούτε κανένα κακό έκανε στον αποδέκτη της, ούτε τον κοψοχόλιασε ιδιαίτερα, του αποκαλύφθηκε σύντομα και δεν του έκανε καμία ζημιά. Αν δηλαδή αυτή δεν είναι μια "αποδεκτή" φάρσα (απ' όποια μεριά και αν το δεις) κι εγώ δεν ξέρω τι θα ήταν αποδεκτό.

sergiosm
07/03/2009, 03:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Πάντως από καταβολής κόσμου, ο άνθρωπος γελάει με τα παθήματα των άλλων (φανταστικά ή πραγματικά). Αν βγάλεις αυτό απ' έξω τότε λίγα μένουν σε ότι που λέμε χιούμορ. Με μοναδική εξαίρεση, ίσως, το να γελάσεις με τα δικά σου παθήματα.


άλλο πράγμα είναι να γελάσεις με κάτι που παθαίνει τυχαία ο άλλος και άλλο πράγμα να το προκαλέσεις και μετά να γελάσεις



Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Στην συγκεκριμένη περίπτωση η φάρσα θα έλεγα ότι ήταν αρκετά αθώα.

Αθώα είναι η φάρσα που κάνεις σε ένα φίλο σου, τον οποίο τον ξέρεις καλά και ξέρεις ότι δεν θα τον πειράξει.
Εδώ όμως οι τύποι κάνουν εκπομπή, ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ για να κάνουν εκπομπή και επειδή δεν μπορούν να κάνουν τίποτα σοβαρό βρήκαν την εύκολη λύση να γεμίσουν το ραδιοφωνικό τους χρόνο.




Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Ούτε κανένα κακό έκανε στον αποδέκτη της, ούτε τον κοψοχόλιασε ιδιαίτερα.

Δηλαδή έπρεπε να πάθει εγκεφαλικό για να μην τον κοψοχολιάσει ιδιαίτερα;;
ο τύπος τα έπαιξε.



Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
του αποκαλύφθηκε σύντομα

μετά από τέσσερα λεπτά, δεν είναι και πολύ συντομα


Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Αν δηλαδή αυτή δεν είναι μια "αποδεκτή" φάρσα (απ' όποια μεριά και αν το δεις) κι εγώ δεν ξέρω τι θα ήταν αποδεκτό.

Καμία φάρσα σε ΑΓΝΩΣΤΟ δεν είναι -κατά την άποψή μου- αποδεκτή.
Ειδικά μάλιστα όταν σκοπός της είναι το κέρδος, όπως είπα και παραπάνω.

Αφήστε που η λογική ότι αν αυτός που υφίσταται τη φάρσα δεν έχει χιούμορ, είναι εντελώς φασιστική.
Γιατί δηλαδή θα πρέπει το θύμα να γελά με το θύτη.
Ποιος δίνει το δικαίωμα στον φαρσέρ να ανακατεύεται στη ζωή του άλλου και ιδίως ενός αγνώστου του;;

npat
07/03/2009, 03:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm

Αθώα είναι η φάρσα που κάνεις σε ένα φίλο σου, τον οποίο τον ξέρεις καλά και ξέρεις ότι δεν θα τον πειράξει.
Εδώ όμως οι τύποι κάνουν εκπομπή, ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ για να κάνουν εκπομπή και επειδή δεν μπορούν να κάνουν τίποτα σοβαρό βρήκαν την εύκολη λύση να γεμίσουν το ραδιοφωνικό τους χρόνο.


Μα αν κατάλαβα καλά, φίλος του συμμετείχε στη φάρσα, ο οποίος μίλησε τελευταίος.

the who
07/03/2009, 03:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Πάντως από καταβολής κόσμου, ο άνθρωπος γελάει με τα παθήματα των άλλων (φανταστικά ή πραγματικά). Αν βγάλεις αυτό απ' έξω τότε λίγα μένουν σε ότι που λέμε χιούμορ. Με μοναδική εξαίρεση, ίσως, το να γελάσεις με τα δικά σου παθήματα.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση η φάρσα θα έλεγα ότι ήταν αρκετά αθώα. Ούτε κανένα κακό έκανε στον αποδέκτη της, ούτε τον κοψοχόλιασε ιδιαίτερα, του αποκαλύφθηκε σύντομα και δεν του έκανε καμία ζημιά. Αν δηλαδή αυτή δεν είναι μια "αποδεκτή" φάρσα (απ' όποια μεριά και αν το δεις) κι εγώ δεν ξέρω τι θα ήταν αποδεκτό.

Η αισθση του αστειου,της φαρσας και του χιουμορ ειναι εντελως υποκειμενικη.Οταν ομως παιρνεις καποιον και του λες οτι η μηχανη του(που μπορει να στερηθηκε χιλια δυο για να την αγορασει)ειναι μπλεγμενη σε ληστεια και τον εκφοβιζεις με μπατσιστικες απειλες και αγριοφωναρες τοτε εχεις χασει το μετρο.
Επειδη τυχαινει να εχω δουλεψει με τους δυο φαρσερ αστο καλυτερα.Μη φαμε και καμμια μηνυση γιατι σε καμμια περιπτωση δεν εχω την περιουσια τους.:winka:

Υ.Γ Καλα ολοι εχουμε ενα μαλακα φιλο:rotflmao:

npat
07/03/2009, 03:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
και άλλο πράγμα να το προκαλέσεις και μετά να γελάσεις

Αυτό θα έλεγα είναι πολύ κοντά στον ορισμό της φάρσας... της κάθε φάρσας.

sergiosm
07/03/2009, 04:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Αυτό θα έλεγα είναι πολύ κοντά στον ορισμό της φάρσας... της κάθε φάρσας.

ναι, αλλά -ως γνωστόν- υπάρχουν και όρια

και αν δεχθούμε ότι ο ένας έχει δικαίωμα να κάνει φάρσα, αυτός που την υφίσταται έχει δικαίωμα να μην γουστάρει καθόλου, έχει δικαίωμα να τσαντιστεί.

:wave2:

vangelis 64
07/03/2009, 04:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Αυτό θα έλεγα είναι πολύ κοντά στον ορισμό της φάρσας... της κάθε φάρσας. Δεν αντιλέγω Νίκο,το ίδιο ακριβώς είπα και πριν άλλωστε.
Απλά θεωρώ πως στο χιούμορ υπάρχει εξυπνάδα και καλαισθησία.Η φάρσα είναι κάτι άλλο.Μπορεί να μάς κάνει να γελάσουμε αλλά δεν έχει βάθος,δεν έχει επίπεδο.:winka:

p@nos
07/03/2009, 05:10
αν με επερναν εμενα τηλεφωνο να μου πουν παντως αυτα που του ειπαν και με το υφος μαλιστα που του τα ειπαν, μαλλον στα προθυρα του εγκεφαλικου θα ημουν...
:sick:

npat
07/03/2009, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Απλά θεωρώ πως στο χιούμορ υπάρχει εξυπνάδα και καλαισθησία.Η φάρσα είναι κάτι άλλο.Μπορεί να μάς κάνει να γελάσουμε αλλά δεν έχει βάθος,δεν έχει επίπεδο.:winka:

Δεν ισχυρίζομαι ότι είναι η πιο καλόγουστη φάρσα που έγινε ποτέ αλλά, όπως και να το κάνουμε, κάθε φάρσα περιέχει αναγκαστικά ένα ποσοστό χοντράδας και "καφρίλας" (γιατί εξ' ορισμού σε μια φάρσα σκαρώνεις κάτι και περιμένεις το θύμα σου να πέσει στην παγίδα σου). Το τι είναι "εντός" και τι "εκτός" των ορίων εξαρτάται από ένα κάρο παράγοντες και τις περισσότερες φορές από το πως περιμένεις να αντιδράσει το θύμα σου (γιατί φάρσα χωρίς θύμα δεν ορίζεται---είναι μέσα στις αντιφάσεις της ανθρώπινης φύσης αυτό). Απλά η συγκεκριμένη φάρσα δεν μου φάνηκε ούτε ιδιαίτερα κακόγουστη ούτε ιδιαίτερα κακεντρεχής. Αυτό βέβαια, αντιλαμβάνομαι, μόνο το θύμα μπορεί τελικά να το κρίνει.

Για το ότι οι φάρσες γενικά δεν είναι ούτε από τις πιο εκλεπτυσμένες, ούτε από τις πιο καλαίσθητες μορφές χιούμορ και ότι βασίζονται στην ανθρώπινη μικρότητα και χαιρεκακία για να λειτουργήσουν---όσο αθώες και αν είναι---δεν θα διαφωνήσω καθόλου.

Τέλος πάντων... Πολύ το ζαλίσαμε. Νομίζω ότι καταλαβαίνετε τι θέλω να πω, και πιστεύω πως καταλαβαίνω τι θέλετε να πείτε. Μην το κουράζουμε άλλο. Μια μαλακία ήταν έτσι κι αλλιώς.

:wave2:

----

Το νου σας ρεμάλια! Μη με πάρει κανένας τηλέφωνο και να μου πει ότι το μηχανάκι μου χρησιμοποιήθηκε για ληστεία, αρχαιοκαπηλία, αποπλάνηση ανηλίκου, τρομοκρατική ενέργεια, εισβολή σε ξένη χώρα, παράνομη αλιεία, μεταφορά λαθρομεταναστών απ' το χαμαμάτσου, λαθραία φαλαινοθηρία, παράνομη εξόρυξη πετρελαίου, προσβολή της δημοσίας αιδούς και των χρηστών ηθών ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο ευφάνταστο... γιατί ξέρω ποιοι θα 'στε!

:a29: :a016: :a015:

gcrook
07/03/2009, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat


Το νου σας ρεμάλια! Μη με πάρει κανένας τηλέφωνο και να μου πει ότι το μηχανάκι μου χρησιμοποιήθηκε για ληστεία, αρχαιοκαπηλία, αποπλάνηση ανηλίκου, τρομοκρατική ενέργεια, εισβολή σε ξένη χώρα, παράνομη αλιεία, μεταφορά λαθρομεταναστών απ' το χαμαμάτσου, λαθραία φαλαινοθηρία, παράνομη εξόρυξη πετρελαίου, προσβολή της δημοσίας αιδούς και των χρηστών ηθών ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο ευφάνταστο... γιατί ξέρω ποιοι θα 'στε!

:a29: :a016: :a015:

Γαμωτο....
Και σκεφτομουν να σου κανω φαρσα οτι το μηχανακι σου χρησιμοποιηθηκε για γρηγορη οδηγηση σε τρακντει....:lol: :a029: :a48: :a48: :a48: :a47:

npat
07/03/2009, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Γαμωτο....
Και σκεφτομουν να σου κανω φαρσα οτι το μηχανακι σου χρησιμοποιηθηκε για γρηγορη οδηγηση σε τρακντει....:lol: :a029: :a48: :a48: :a48: :a47:

Είπε και συνέχισε να ψάχνει για στοφαλομπιέλες V-strom (ελαφρώς μεταχειρισμένες) στις αγγελίες της χρυσής ευκαιρίας (ενότητα: Προσωπικά / Κοινωνικά)

:evil: :evil:

gcrook
07/03/2009, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Είπε και συνέχισε να ψάχνει για στοφαλομπιέλες V-strom (ελαφρώς μεταχειρισμένες) στις αγγελίες της χρυσής ευκαιρίας (ενότητα: Προσωπικά / Κοινωνικά)

:evil: :evil:

:a48: :a48: :a48:
ποτε ανταλλακτικα,μοτερ κομπλε only (κατι σαν τα χοντα που για να ψωνισουν κωλοφαναρο πρεπει να αγορασουν και τιμονοπλακα)

the who
08/03/2009, 02:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Γαμωτο....
Και σκεφτομουν να σου κανω φαρσα οτι το μηχανακι σου χρησιμοποιηθηκε για γρηγορη οδηγηση σε τρακντει....:lol: :a029: :a48: :a48: :a48: :a47:

Ελα ρε,αυτο θα το καταλαβαινε με τη μια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Akatanomastos
08/03/2009, 07:23
το γ@μησ@με και ψιφησε για αλλη μια φορα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τα παντα ειναι θεμα του πως αντιλαμβανεσαι το χιουμορ..

υπαρχουν πολλα πραγματα και καφριλες που μπορεις να θεωρησεις χιουμορ
καθενας εχει τα ορια του και την "αισθητικη του"...