PDA

View Full Version : Δάνεια



angels_gr
30/03/2005, 12:15
Πριν λίγες μέρες με πλησίασαν κάποιοι τύποι από μια εταιρεία η οποία αναλαμβάνει να σου μεταφέρει το δάνειο που έχεις από μια τράπεζα σε κάποια άλλη με χαμηλότερη δόση. Εσύ δεν έχεις να πληρώσεις τίποτα. Απλά αυτοί ξέρουν κόλπα και μπορούν να σου βρουν τράπεζα (ελληνική) με χαμηλότερο επιτόκιο. Έτσι μειώνεται η δόση που έχεις κάθε μήνα. Έχει ακούσει κανένας τίποτα σχετικά με αυτή την φάση??? Αξίζει να μεταφέρω το δικό μου δάνειο ή μήπως είναι απάτη και πληρώνω τα μαλλιοκέφαλα μου μετά???

OldMan
30/03/2005, 12:34
:wave2: :wave2: :wave2:

Η δόση είναι όντως χαμηλότερη (και λόγω επιτοκίου)...

Ο αριθμός των δόσεων είναι ΛΙΓΟ μεγαλύτερος....



:wave2: :lol: :wave2:

koutsikos
30/03/2005, 12:50
αν και εφοσον δινεις μονο ενα δανειο δινε την δοσουλα σου εκει που εχεις βγαλει το δανειο και αστες αυτες τις εταιρειες που στο κατω κατω τοσα γινονται και βγαινουνε στην φορα.Τωρα αν εχεις πολλα διαφορετικα δανεια τοτε μπορεις να τα μεταφερεις σε αλλη τραπεζα στην μορφη του ενος. :wave2: :beer: :wave2:

idi
30/03/2005, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από koutsikos
αν και εφοσον δινεις μονο ενα δανειο δινε την δοσουλα σου εκει που εχεις βγαλει το δανειο και αστες αυτες τις εταιρειες που στο κατω κατω τοσα γινονται και βγαινουνε στην φορα.Τωρα αν εχεις πολλα διαφορετικα δανεια τοτε μπορεις να τα μεταφερεις σε αλλη τραπεζα στην μορφη του ενος. :wave2: :beer: :wave2:

δηλ αν εχεις 3 δανεια ας πουμε τα κανεις 1?

καλη φαση! δε πας και σε 3 τραπεζες-3 ουρες καθε μηνα...

χμμμμ για λεγε για λεγε... και καλυτερο τοκο?

σοβαρα θελω να μαθω

afrotwin
30/03/2005, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Πριν λίγες μέρες με πλησίασαν κάποιοι τύποι από μια εταιρεία η οποία αναλαμβάνει να σου μεταφέρει το δάνειο που έχεις από μια τράπεζα σε κάποια άλλη με χαμηλότερη δόση. Εσύ δεν έχεις να πληρώσεις τίποτα. Απλά αυτοί ξέρουν κόλπα και μπορούν να σου βρουν τράπεζα (ελληνική) με χαμηλότερο επιτόκιο. Έτσι μειώνεται η δόση που έχεις κάθε μήνα. Έχει ακούσει κανένας τίποτα σχετικά με αυτή την φάση??? Αξίζει να μεταφέρω το δικό μου δάνειο ή μήπως είναι απάτη και πληρώνω τα μαλλιοκέφαλα μου μετά???

gia ma8e mipos to xamilo epitokio ine gia ena i dio xronia as poume...
ke meta ine to idio me afto pou exis

koutsikos
30/03/2005, 13:02
Η διαδικασια εχει ως εξης πας στην χ τραπεζα και λες οτι θες να κανεις τα υπολοιπα των δανειων σου σε ενα κοινο (δανειο) δηλαδη με λιγα λογια σου βγαζουνε ενα δανειο τοσυνολικο ποσο που χρωστας και εσυ απλα κανονιζεις το υψος της δοσης και τον αριθμο αυτων.Τωρα οσον αφορα τη επιβαρυνση θα εχεις το ρωταω και σου απαντω συντομα. :beer:

Nik0s
30/03/2005, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
δηλ αν εχεις 3 δανεια ας πουμε τα κανεις 1?

καλη φαση! δε πας και σε 3 τραπεζες-3 ουρες καθε μηνα...

χμμμμ για λεγε για λεγε... και καλυτερο τοκο?

σοβαρα θελω να μαθω


idi, αυτο το προσφέρουν πια σχεδόν όλες οι τράπεζες. Μεταφέρεις τα δάνεια σε μια από αυτές και πληρώνεις μία δόση σε αυτούς αντί για 3 ας πούμε σε 3 διαφορετικούς (μια για το μηχανάκι, μια για τις Acrapovic ktl ktl :lol: )

Στην ουσία είναι σαν να πέρνεις ένα καινούριο δάνειο...με το κεφάλαιο ξεπληρώνεις τους άλλους και συνεχίζεις να πληρώνεις 1 δόση. Καμιά φορά, για να σε προσελκύσουν βάζουν κι ένα λίγο χαμηλότερο επιτόκιο, το οποίο όμως δεν είναι για πάντα.

angels_gr
30/03/2005, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
gia ma8e mipos to xamilo epitokio ine gia ena i dio xronia as poume...
ke meta ine to idio me afto pou exis

Από ότι μου έχουν πει το επιτόκιο είναι χαμηλότερο για όλες τις υπόλοιπες δόσεις. Αυτή η εταιρεία προσπαθεί να στείλει σε δικές της τράπεζες πελάτες από άλλες τράπεζες. Έτσι μπορεί και διαπραγματεύεται καλύτερα επιτόκια και βγάζει και την προμήθεια της. Για παράδειγμα εγώ έχω ένα δάνειο σε μια γνωστή ελληνική τράπεζα. Αυτή η εταιρεία θα κανονίσει να μου μεταφέρει το δάνειο σε άλλη τράπεζα, μπορεί και στην ίδια ακόμη, σε καλύτερο πρόγραμμα με χαμηλότερο επιτόκιο. Το θέμα είναι ότι δεν μου λένε ότι θα πάει σε καμιά τράπεζα στην Ουγκάντα!!! Αλλά σε κάποια μεγάλη ελληνική τράπεζα

angels_gr
30/03/2005, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:wave2: :wave2: :wave2:

Η δόση είναι όντως χαμηλότερη (και λόγω επιτοκίου)...

Ο αριθμός των δόσεων είναι ΛΙΓΟ μεγαλύτερος....



:wave2: :lol: :wave2:

Όχι, μιλάμε για τις ίδιες δόσεις με μικρότερο ποσό!!! :confused:

koutsikos
30/03/2005, 13:13
Ρωτησα και οντως τα επιτοκια εινια μικροτερα και σε ορισμενες τραπεζες μηδενικα, αλλα για τον πρωτο καιρο συνηθως για 6 μηνες και μετα προσαρμοζεται με τα επιτοκια που εχει η καθε τραπεζα.Οπως φαινεται συμφαιρει οταν καποιος εχει μαμησει τις πιστωτικες καρτες και επηδη καμια τραπεζα δεν σου εδινε δανειο εαν εισουν χρεωμενος βγηκε αυτο το προγραμμα και σε βγαζει απο την δυσκολη θεση.Τωρα σε περιπτωση δανειων ειναι καθαρα για διευκολυνση. :sun: :sun: :beer:

Nik0s
30/03/2005, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Όχι, μιλάμε για τις ίδιες δόσεις με μικρότερο ποσό!!! :confused:

Μάθε σε ΠΟΙΑ τράπεζα μπορούν να σε πάνε αυτοί. Η μόνη λογική που βρίσκω σε όλο αυτό είναι οτι οι τύποι αυτοι λειτουργούν ως μεσάζοντες, μεσίτες δηλαδή, και πάνε καινούρια πελατεία στις τράπεζες οι οποίες προκειμένου να πιάσουν τον πελάτη, ρίχνουν λίγο το επιτόκιο και δίνουν και μια μικρή μεσιτεία ή κάτι στους τυπάδες...

Όπως και να 'χει, η δόση δεν μπορεί να έιναι και ΤΟΣΟ μικρότερη... νούμερα σου είπαν ??

koutsikos
30/03/2005, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Από ότι μου έχουν πει το επιτόκιο είναι χαμηλότερο για όλες τις υπόλοιπες δόσεις. Αυτή η εταιρεία προσπαθεί να στείλει σε δικές της τράπεζες πελάτες από άλλες τράπεζες. Έτσι μπορεί και διαπραγματεύεται καλύτερα επιτόκια και βγάζει και την προμήθεια της. Για παράδειγμα εγώ έχω ένα δάνειο σε μια γνωστή ελληνική τράπεζα. Αυτή η εταιρεία θα κανονίσει να μου μεταφέρει το δάνειο σε άλλη τράπεζα, μπορεί και στην ίδια ακόμη, σε καλύτερο πρόγραμμα με χαμηλότερο επιτόκιο. Το θέμα είναι ότι δεν μου λένε ότι θα πάει σε καμιά τράπεζα στην Ουγκάντα!!! Αλλά σε κάποια μεγάλη ελληνική τράπεζα

Νομιζω ετσι με το φτωχο μου το μυαλο οτι αυτο ειναι λιγο δυσκλο και να το εξηγησω.Οταν θα γινει η αποπληρωμη του δανειου ο τοκος θα πληρωθει ολος,αρα μου φανταζει λιγο δυσκολο να δινεις για το ιδιο ποσο μικροτερη δοση και να παιρνει και η εταιρεια προμηθεια.Λεω εγω τωρα ετσι;;;;;;;;;:confused: :confused:

OldMan
30/03/2005, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Όχι, μιλάμε για τις ίδιες δόσεις με μικρότερο ποσό!!! :confused:

Αυτό μπορεί να γίνει ΜΟΝΟ εάν το καινούριο δάνειο έχει επιτόκιου δανεισμού μικρότερο από το παλιό.

Συμπεριλαμβανομένου το ότι η πρώτη τράπεζα σου εκχώρησε "μπραφ" το ποσό του δανείου, ενώ η δεύτερη θα το αποπληρώνει στην πρώτη σταδιακά (και του ότι οι τράπεζες πλέον ΔΕΝ θέλουν λεφτά, αλλά πελατολόγιο και υποχρεώσεις)

Γίνεται, αλλά αν το κάνεις, με την υπογραφή της νέας σύμβασης να δηλώσεις (εγγράφως) ότι ΔΕΝ επιθυμείς την προβλεπόμενη τακτική αλληλογραφία (Hold -mail) καθώς και ότι ΔΕΝ επιθυμείς τα στοιχεία σου να χρησιμοποιηθούν για σκοπούς πέραν της συγκεκριμμένης σύμβασης (τηλέφωνα από τον κάθε πο@στη για οτιδήποτε άσχετο ...).

:wave2: :beer: :wave2:

koutsikos
30/03/2005, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αυτό μπορεί να γίνει ΜΟΝΟ εάν το καινούριο δάνειο έχει επιτόκιου δανεισμού μικρότερο από το παλιό.

Συμπεριλαμβανομένου το ότι η πρώτη τράπεζα σου εκχώρησε "μπραφ" το ποσό του δανείου, ενώ η δεύτερη θα το αποπληρώνει στην πρώτη σταδιακά (και του ότι οι τράπεζες πλέον ΔΕΝ θέλουν λεφτά, αλλά πελατολόγιο και υποχρεώσεις)

Γίνεται, αλλά αν το κάνεις, με την υπογραφή της νέας σύμβασης να δηλώσεις (εγγράφως) ότι ΔΕΝ επιθυμείς την προβλεπόμενη τακτική αλληλογραφία (Hold -mail) καθώς και ότι ΔΕΝ επιθυμείς τα στοιχεία σου να χρησιμοποιηθούν για σκοπούς πέραν της συγκεκριμμένης σύμβασης (τηλέφωνα από τον κάθε πο@στη για οτιδήποτε άσχετο ...).

:wave2: :beer: :wave2:
koita ti mauenoyme edv mesa.Σωστωςς:beer: :wave2: :wave2: :wave2:

angels_gr
30/03/2005, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Μάθε σε ΠΟΙΑ τράπεζα μπορούν να σε πάνε αυτοί. Η μόνη λογική που βρίσκω σε όλο αυτό είναι οτι οι τύποι αυτοι λειτουργούν ως μεσάζοντες, μεσίτες δηλαδή, και πάνε καινούρια πελατεία στις τράπεζες οι οποίες προκειμένου να πιάσουν τον πελάτη, ρίχνουν λίγο το επιτόκιο και δίνουν και μια μικρή μεσιτεία ή κάτι στους τυπάδες...

Όπως και να 'χει, η δόση δεν μπορεί να έιναι και ΤΟΣΟ μικρότερη... νούμερα σου είπαν ??

Ναι, πράγματι. Έτσι μου είπαν πως λειτουργούν. Θα τους δώσω τα στοιχεία μου και θα δω τι θα μου πουν.

angels_gr
30/03/2005, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από koutsikos
Νομιζω ετσι με το φτωχο μου το μυαλο οτι αυτο ειναι λιγο δυσκλο και να το εξηγησω.Οταν θα γινει η αποπληρωμη του δανειου ο τοκος θα πληρωθει ολος,αρα μου φανταζει λιγο δυσκολο να δινεις για το ιδιο ποσο μικροτερη δοση και να παιρνει και η εταιρεια προμηθεια.Λεω εγω τωρα ετσι;;;;;;;;;:confused: :confused:

Έλα μου ντε!!! Και εγώ αυτό είπα αλλά μου είπαν πως δεν θα πληρώσω τόκους για το υπόλοιπο κεφάλαιο, αλλά μόνο το ποσό που χρωστάω!!! Αυτό θα το δούμε σύντομα.

afrotwin
30/03/2005, 13:50
orea ego to vrika
8a metaferoume to danio mas apo trapeza se trapeza pou 8a mas dini mideniko epitokio tous protous 6 mines ena xrono ke etsi den 8a plironoume ka8olou epitokio

poli orea....

Nik0s
30/03/2005, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
orea ego to vrika
8a metaferoume to danio mas apo trapeza se trapeza pou 8a mas dini mideniko epitokio tous protous 6 mines ena xrono ke etsi den 8a plironoume ka8olou epitokio

poli orea....

Μην το γελάς καθόλου!!

Με τις πιστωτικές το κάνει πολύς κόσμος..

που έχουμε φτάσει...:look: :cry:

idi
30/03/2005, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Μην το γελάς καθόλου!!

Με τις πιστωτικές το κάνει πολύς κόσμος..

που έχουμε φτάσει...:look: :cry:

ρε εγω δεν εχς παρει γραμμη τπτ... :look:

κατσε να αρχισω τις μαιμουδιες!!!! :wave2:

OldMan
30/03/2005, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ρε εγω δεν εχς παρει γραμμη τπτ... :look:
κατσε να αρχισω τις μαιμουδιες!!!! :wave2:

:lol: :rotflmao: :lol:

Μια που το ανακάλυψες αργά, κοίτα τι θα κάνεις ....

Θα πάρεις δάνειο (μεγάλο, για να αξίζει και τον κόπο) από μια τράπεζα με περίοδο χάριτος 1 χρόνο (ή 6 μήνες αν κάνουν τους δύσκολους).

Όταν φτάσει ο καιρός για την πληρωμή της 1ης δόσης, πας σε μια άλλη τράπεζα και πουλάς το δάνειό σου με αντίστοιχη περίοδο χάριτος.

Όταν φτάσει ο καιρός για την (νέα πλέον) δόση, πας σε τρίτη τράπεζα και συνεχίζεις το ίδιο βιολί ....

Θεωρητικά αυτό μπορείς να το συνεχίζεις επ'άπειρον (εφόσον η κάθε μεταφορά δενείου αλλάζει αποδέκτη και δεν φαίνεται πλέον στην προηγούμενη τράπεζα ότι χρωστάς). !!!

Πρακτικά, μπορείς να το κάνεις τόσες φορές όσες είναι και οι υπάρχουσες τράπεζες !!!

:lol: :wave2: :lol:

Υ.Γ.

Όταν κλείσει ο κύκλος, σφύρα να περάσουμε σε off-shore καταστάσεις ....

XTMPAM
30/03/2005, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από koutsikos
[.Οταν θα γινει η αποπληρωμη του δανειου ο τοκος θα πληρωθει ολος,αρα μου φανταζει λιγο δυσκολο να δινεις για το ιδιο ποσο μικροτερη δοση και να παιρνει και η εταιρεια προμηθεια.Λεω εγω τωρα ετσι;;;;;;;;;:confused: :confused: [/B]

ΛΑΘΟΣ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΑΝ ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟΠΛΗΡΩΜΗ ΔΑΝΕΙΟΥ ΟΙ ΤΟΚΟΙ ΠΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟΝΤΑΙ ΔΕ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ!!ΟΚ?:wave2:

XTMPAM
30/03/2005, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
orea ego to vrika
8a metaferoume to danio mas apo trapeza se trapeza pou 8a mas dini mideniko epitokio tous protous 6 mines ena xrono ke etsi den 8a plironoume ka8olou epitokio

poli orea....


ΑΦΡΟ HAS SPOKEN...ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΚΑΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΕΧΡΕΩΣΑ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΠΑΜ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΔΡΑΧΜΗ ΣΕ ΤΟΚΟΥΣ!!ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΩΣΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΤΟΥ ΥΨΟΥΣ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ ΑΝΑΛΗΨΗΣ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ!ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΑΠΟ ΚΑΡΤΑ ΣΕ ΚΑΡΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ!ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΜΩΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟΚΟΥΣ!!ΤΩΡΑ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΔΑΝΕΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!ΑΠΛΑ ΔΑΝΕΙΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΠΟΤΕ....ΑΥΤΑ:wave2:

idi
30/03/2005, 14:28
εχω χρεωμενα στη Visa μου ~1200 ευρω

αν παω σε αλλη τραπεζα θα τα ξεχρεωσω ατοκα?:wacko:

XTMPAM
30/03/2005, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
εχω χρεωμενα στη Visa μου ~1200 ευρω

αν παω σε αλλη τραπεζα θα τα ξεχρεωσω ατοκα?:wacko:

ΧΑ ΤΟΣΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ !!ΧΑΛΑΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΧΑΛΑΡΑ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ!!!ΔΕΣ ΠΟΙΑ ΠΟΙΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΔΙΝΟΥΝ ΕΞΑΜΙΝΗ ΑΤΟΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΒΟΥΡ ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ ΚΑΝ!!!

idi
30/03/2005, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΧΑ ΤΟΣΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ !!ΧΑΛΑΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΧΑΛΑΡΑ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ!!!ΔΕΣ ΠΟΙΑ ΠΟΙΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΔΙΝΟΥΝ ΕΞΑΜΙΝΗ ΑΤΟΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΒΟΥΡ ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ ΚΑΝ!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

XTMPAM
30/03/2005, 14:46
ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΗΔΗΞΕΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΚΟΥΣ??ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΡΩΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ....ΣΙΓΑ ΤΑ ΑΥΓΑ ΔΗΛ ΑΛΛΑ ΛΕΜΕ...ΚΑΝ΄ΤΟ ΠΑΝΤΩΣ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΣΤΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΒΑΝΚ ΤΟ ΒΑΝΚ ΠΩΣ ΛΕΜΕ DOOR TO DOOR....ΕΤΣΙ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ...


OLDMAN ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΑ...ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΠΡΑΒΟ..

:wave2:

Spike
30/03/2005, 15:32
1. Synithos oi trapezes gia metafora kefalaiou zitane kapoio pososto %... gia des to auto.... nomizo oti einai 5%..
2. to mikrotero epitokio to dinoun trapezes oi opoies zoun apo tis daneiodotiseis (koinos exoun plafon daneion) kai oi opoies den sou gemizoun panta to mati. Tora teleutaia bebaia exei paratirithei kai to gegonos oti merikes trapezes prospathoun na rixoun to epitokio.... oxi gia poly giati anamenetai anodos epitokion mexri to kalokairi.... osoi pistoi proselthete .....

XTMPAM
30/03/2005, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
1. Synithos oi trapezes gia metafora kefalaiou zitane kapoio pososto %... gia des to auto.... nomizo oti einai 5%..
2. to mikrotero epitokio to dinoun trapezes oi opoies zoun apo tis daneiodotiseis (koinos exoun plafon daneion) kai oi opoies den sou gemizoun panta to mati. Tora teleutaia bebaia exei paratirithei kai to gegonos oti merikes trapezes prospathoun na rixoun to epitokio.... oxi gia poly giati anamenetai anodos epitokion mexri to kalokairi.... osoi pistoi proselthete .....

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΦΙΛΕ SPIKE ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΚΑΡΤΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΕΝ ΕΠΙΒΑΡΥΝΘΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΧΡΕΩΣΩ.ΟΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕ ΜΕ ΑΓΓΙΖΕΙ!ΕΜΕΙΣ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΤΟΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ...ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΧΡΕΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΠΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΙ ΟΥΤΩ ΚΑΘΕΞΗΣ,,,ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΑΝΕ ΟΛΟΙ.....ΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΟΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕ ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ...ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ...ΜΕ 1 ΦΑΞ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ...



ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΔΡΑΤΕΙ ΤΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΜ#$@ΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΖΟΥΜΕ.....

ΤΟ ΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΡΟΣ...ΤΕΣΠΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ

koutsikos
31/03/2005, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΛΑΘΟΣ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΑΝ ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟΠΛΗΡΩΜΗ ΔΑΝΕΙΟΥ ΟΙ ΤΟΚΟΙ ΠΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟΝΤΑΙ ΔΕ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ!!ΟΚ?:wave2:

Σεβαστο αυτο που λες αλλα την περασμενη εβδομαδα εκανα αποπληρωμη του δανειου που ειχα στο αυτοκινητο και οι τοκοι πληρωθηκαν μεχρι και το τελευταιο λεπτο.Το μονο που γλιτωσα ειναι οι εξτρα τοκοι που μπαινουν στο συνολικο ποσο.:wave2: