PDA

View Full Version : ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΕ Η ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ ?



wthanasis
08/03/2009, 08:54
Καλησπέρα. Μήπως έχει κανείς υπόψη τι παίζει γενικά με τέτοια προϊόντα βελτίωσης καυσίμου(και τα συγκεκριμένα)?
Κάνουν δουλειά ή τζάμπα λεφτά? Για εμάς που κινούμαστε 95% στην πόλη και η κατανάλωση και το μπούκωμα είναι μεγάλη υπόθεση. Ρίξτε μια ματιά και πείτε τη γνώμη σας παρακαλώ.
Αν έχετε κάτι καλύτερο στο νού σας ευχαρίστως να το δω.

http://www.aggelies24.gr/?page=showad.jsp&adid=1025143259137000

SVX
08/03/2009, 08:57
φιδεμπορες ειναι ολοι τους :wave2:
:vroom:
λες οι πολυεθνικες εταιρειες να εχουν αφησει τεχνολογια-πατεντα ανεκμεταλευτη?

nassosxlvbros
08/03/2009, 09:48
Σίγουρα υπάρχουν πολύ καλύτερα πράγματα να κάνεις από το να πετάς τα λεφτά σου στον κάθε απατεώνα που..."μαγνητίζει "τη βενζίνη για να καίγεται καλύτερα!....:rotflmao: :lol: :lol: :lol:

οδήγησε πιο στρωτά χωρίς περιττές γκαζιές και θα εκπλαγείς με τη δική σου "επίδραση" στη βενζίνη...;)

McTalas
08/03/2009, 10:13
Δηλαδή για να καταλάβω, γεμίζεις το τεποζιτο, ριχνεις μεσα το χαπακι και μετα κουνας το μηχανακι οσαν να κάνεις καφε φραπε ατελιωτη ευχαριστιση???
:confused:

the who
08/03/2009, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Δηλαδή για να καταλάβω, γεμίζεις το τεποζιτο, ριχνεις μεσα το χαπακι και μετα κουνας το μηχανακι οσαν να κάνεις καφε φραπε ατελιωτη ευχαριστιση???
:confused:

Πας απο λακουβες ρε μαστορα.:lol:

McTalas
08/03/2009, 11:02
μηπως το χαπι το παιρνουμε εμεις?? και αν ναι πόσα την ημερα?? και σε ποσο καιρο θα δουμε βελτιωση στην καταναλωση?
:confused: :confused:

:lol: :lol:

the who
08/03/2009, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
μηπως το χαπι το παιρνουμε εμεις?? και αν ναι πόσα την ημερα?? και σε ποσο καιρο θα δουμε βελτιωση στην καταναλωση?
:confused: :confused:

:lol: :lol:

Παμε απ την αρχη γιατι εισαι κι αργοστροφος.Το χαπι το δινουμε(με πλαγιο τροπο)στο βενζινα.Αυτος "την ακουει"αμεσως.Παιρνουμε τη μανικα γεμιζουμε το ρεζερβουαρ και μας δινει ρεστα απ το 50ρικο που δεν του δωσαμε ποτε:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

@ wthanasis
Ειχα κανει πριν απο 10 χρονια ενα διαφημιστικο για αναλογο προιον αλλα για αυτοκινητα.Ο ιδιος ο αντιπροσωπος ΔΕΝ το ειχε βαλει στο αμαξι του.:winka:

McTalas
08/03/2009, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Παμε απ την αρχη γιατι εισαι κι αργοστροφος.Το χαπι το δινουμε(με πλαγιο τροπο)στο βενζινα.Αυτος "την ακουει"αμεσως.Παιρνουμε τη μανικα γεμιζουμε το ρεζερβουαρ και μας δινει ρεστα απ το 50ρικο που δεν του δωσαμε ποτε:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Αααααααα!!ωστε έτσι λοιπον γινεται...
οχι για τιποτα άλλο άλλα αυτες οι λακουβες με ανακατευουν λιγακι...
:lol: :lol:

πσιτ !! νεαρος παρε μου και εμενα κανα δυο καρτελες να "κουμπωσω" τον βενζινά μου !!!

blueangel
08/03/2009, 12:09
Φιλαράκο το συγκεκριμένο το χρησιμοποιώ κανά μήνα περίπου...Το ψαξα πολυ στο ιντερνετ πριν το ξεκινήσω για να μαι ειλικρινής μπορεί και να μου φαίνεται έχω δεί τη μηχανή να τραβάει περισσότερο τώρα από θέμα οικονομίας φαίνεται από τα 7-8 γεμίσμτα και μετά οπότε βλέπουμε...Απο την αλλη ειδικά για τις μηχανές έρχεται πολύ οικονομικό η καρτέλα κάνει 10 ευρώ και δεν βάζεις 1 χαπί αυτή η ποσότητα είναι για τα κουτιά.Στα δικά μας ρεζερβουαρ αρκεί ένα τέταρτο του χαπιου...Το 1 χάπι είναι σύμφωνα με τον κατασκευαστή για ποσότητα 60-80 λίτρων:wave2:

Road67
08/03/2009, 13:30
Δηλαδή τί μηχανή χρησιμοποιείς μέσα στην πόλη για τη μετακίνηση σου wthanasis. Διότι αν για παράδειγμα χρησιμοποιείς κανά hornet 900 δεν πα να βάλεις κι όλη την καρτέλα μέσα (αν υποθέσουμε οτι κάνουν κάτι αυτά) τίποτε δε θα καταφέρεις.

sergiosm
08/03/2009, 13:54
καλά όλα αυτά, αλλά στο κινητήρα τί επίδραση έχει το χάπι;;

the who
08/03/2009, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
καλά όλα αυτά, αλλά στο κινητήρα τί επίδραση έχει το χάπι;;

Οτι και το βιαγκρα στους 90ρηδες.Σορυ φιλαρακια αλλα δεν το πιστευω.

blueangel
08/03/2009, 14:45
Υποτίθεται ότι καθαρίζει τον θάλαμο καύσης καθώς και τις βαλβίδες σε βάθος χρόνου πάντα μιλάμε...Από κει και πέρα αν υποθέσουμε ότι ανεβάζει οκτάνια και κετάνια τότε στην ουσία με την απλή αμόλυβδη έχεις την ποιότητα της 98αρας+...

Tpap
08/03/2009, 15:08
Πήγαινε πάρε ένα σακκουλάκι ναφθαλίνη.

Θα πλερώσεις λιγότερα και θα έχεις καλλίτερα αποτελέσματα.

Όχι παραπάνω από μία μπίλια σε 15 λίτρα για να μην βγάζεις την τσίχλα με την σπάτουλα από τον θάλαμο καύσης.



Άκου χάπια...:lol: :lol:

the who
08/03/2009, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Πήγαινε πάρε ένα σακκουλάκι ναφθαλίνη.

Θα πλερώσεις λιγότερα και θα έχεις καλλίτερα αποτελέσματα.

Όχι παραπάνω από μία μπίλια σε 15 λίτρα γιατί μην βγάζεις την τσίχλα με την σπάτουλα από τον θαλαμο καύσης.



Άκου χάπια...:lol: :lol:

Ρε Τασο αυτα τα καναμε το 80 σε sachs και puch και παιρναμε το μοτερ σε τευχη.Καποτε ειχαμε βαλει βενζινη στρατιωτικη σε ενα 125.Ολο το βραδυ πηγαινε σαν το διαολο αλλα το πρωι δεν πηρε με τπτ.

GiannisBlessed
08/03/2009, 15:30
αφου εχουμε injection(ενεση) να μην εχουμε και με χαπια??:lol: :rotflmao:

road spirit
09/03/2009, 06:55
τα βάζουμε οποιαδήποτε μέρα, ή τις δύσκολες μέρες μόνο?


(πάμε ανέκδοτα - χούμορ :wave2: )

makis206
09/03/2009, 07:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
τα βάζουμε οποιαδήποτε μέρα, ή τις δύσκολες μέρες μόνο?

Άμα άρχισε το CBRάκι να έχει τέτοια, πρέπει να πηγαίνει σ'άλλα χέρια σιγά σιγά..:D


:lol: :rotflmao: :lol:

wthanasis
06/04/2009, 22:14
Παιδιά δεν έχω τι να πώ ! Χαίρομαι που υπάρχουν κι άλλοι καρνάβαλοι σαν κι εμένα. Τα σχόλιά σας ήταν πολύ έυστοχα και με άψογο χιούμορ! Είσασταν κατατοπιστικότατοι πάντως ! Δεν τα πλησιάζω με τίποτα. Σας ευχαριστώ όλους .

wthanasis
06/04/2009, 22:29
Λοιπόν για να μην παρεξηγηθουν και τα παιδιά που μου απάντησαν με σοβαρότητα ,και τους ευχαριστώ, οδηγώ ένα CBR 600 και σε γενικές γραμμές ξέρω οτι τον πρώτο λόγο στην οικονομία τον έχει η οδηγική συμπεριφορά. Απλά επειδή όπως οι περισσότεροι κινούμαι κατα 99% μέσα στη Θεσ/νίκη και η κατανάλωση χτυπάει μέγιστα, είπα μπας και γλιτώνω κάτι γιατί και ένα 10% εξοικονόμηση είναι πολλά € ε? Σας ευχαριστώ πάντως.

DAN_DAN
07/04/2009, 04:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από wthanasis
οδηγώ ένα CBR 600 ...........κινούμαι κατα 99% μέσα στη Θεσ/νίκη
Ρε συνονόματε και πατρίδα, αντί να την ψάχνουμε με χάπια και ματζούνια, δε παίρνεις κανά παπάκι για τις καθημερινές σου μετακινήσεις; Κρίμα δεν είναι το "πιστόλι" να το ταλαιπωρείς μέσα στη κίνηση;:beer: :beer: