PDA

View Full Version : Αντικλεπτικα?Υπαρχει τιποτα εγγυησης???



@ggelos
08/03/2009, 09:34
Οπως καταλαβαινεται καινουριος ειμαι στο σπορ και θελω να κρατησω τη μηχανη μου και οχι να τη χαιρεται κανας χαμενος κλεγτης που αμα τον πιασω καποια στιγμη θα τον κανω μπιφτεκι.

οποτε θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει κατι για μηχανη χωρις να πεθαινω απο την αγωνια καθε βραδυ...........

okeanos
08/03/2009, 09:39
κανε ασφαλεια κλοπης, το μονο σιγουρο ,για αυτο κοστιζει παραπανω

@ggelos
08/03/2009, 09:39
και ποσο παει το μαλλι?

nassosxlvbros
08/03/2009, 09:45
Καλώς όρισες Άγγελε...
Εγγυημένα δεν θα έχεις ΠΟΤΕ το κεφάλι σου ήσυχο!...αλλά για να το έχεις όσο πιο ήσυχο γίνεται,ακολούθα τα εξής:

α) ποτέ μην εμπιστεύεσαι το συναγερμό/λουκέτα,κλπ.
β) ΠΟΤΕ μόνο του αφύλακτο/ξεκλείδωτο ούτε για ένα δευτερόλεπτο...!!!
γ) φύλαγέ τη τη σε κλειστό γκαράζ ΠΑΝΤΑ και κλειδωμένη...!
δ) όταν δεν το κυκλοφοράς γκαράζ ΠΑΝΤΑ και κλειδωμένη...!
ε) σε βόλτα/εξορμήσεις/καφετέριες κλπ βάζεις συναγερμό/λουκέτα,αλλά ΠΑΝΤΑ με οπτική επαφή!

:beer:

@ggelos
08/03/2009, 10:08
Ευχαριστω νασο για τις συμβουλες σου.
Να σκεφτεις χθες πηγα στη δευτερη βολτα μου για ενα καφε και καθε τρις και λιγο κοιτουσα εξω να δω αν ειναι καλα(αν κρυωνει,αν με φωναζει:rotflmao: :rotflmao: )
Μεχρι τωρα ειχα την αγωνια να την αγορασω και τωρα εχω την αγωνια μην παθει τιποτα
ΘΕΕ ΜΟΥ

McTalas
08/03/2009, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από @ggelos
Ευχαριστω νασο για τις συμβουλες σου.
Να σκεφτεις χθες πηγα στη δευτερη βολτα μου για ενα καφε και καθε τρις και λιγο κοιτουσα εξω να δω αν ειναι καλα(αν κρυωνει,αν με φωναζει:rotflmao: :rotflmao: )
Μεχρι τωρα ειχα την αγωνια να την αγορασω και τωρα εχω την αγωνια μην παθει τιποτα
ΘΕΕ ΜΟΥ

αφαλεια κλοπης και τελος !
κοστιζει (για μοτο 8.200?) περι τα 600? ανα χρονο και αν στην κλεψουνε σε 3 μηνες αποζιμηωνεσαι.
δεν θα κατσεις να παιθανεις απο την αγωνια σου, αν στη βαλουν στο ματι στην πηρανε ότι και να της βαλεις πανω!!!

blueangel
08/03/2009, 12:17
Ρε φίλε βάλε κανά συναγερμό με τηλεειδοποίηση για πρώτη φάση για να μην είσαι συνέχεια στην τσίτα και υπάρχει και σύστημα μέσω GPS με παγκόσμια κάλυψη που σε ειδοποιεί με sms στο κινητό σου για την κατάσταση της μηχανής αν κινήθηκε ή σε περίπτωση κλοπής ακριβώς με απόκλιση 300 μέτρων που βρίσκεται!!!
Αν θές πάλει ναχεις το κεφάλι σου ήσυχο για ΟΛΙΚΗ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ της μηχανής προχώρα σε ασφάλιση κλοπής...Σημειωτέον ότι μηχανές για κλοπή ασφαλίζει ΜΟΝΟ η Interamerican:wave2:

nassosxlvbros
08/03/2009, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Ρε φίλε βάλε κανά συναγερμό με τηλεειδοποίηση για πρώτη φάση για να μην είσαι συνέχεια στην τσίτα και υπάρχει και σύστημα μέσω GPS με παγκόσμια κάλυψη που σε ειδοποιεί με sms στο κινητό σου για την κατάσταση της μηχανής αν κινήθηκε ή σε περίπτωση κλοπής ακριβώς με απόκλιση 300 μέτρων που βρίσκεται!!!
Αν θές πάλει ναχεις το κεφάλι σου ήσυχο για ΟΛΙΚΗ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ της μηχανής προχώρα σε ασφάλιση κλοπής...Σημειωτέον ότι μηχανές για κλοπή ασφαλίζει ΜΟΝΟ η Interamerican:wave2:

-Κατα πρώτον δεν ασφαλίζουν όλες οι ασφαλιστικές μηχανάκια και έχουν πολλά παραθυράκια και απαιτήσεις (δεν είναι μαλάκες ξέρετε να ασφαλίσουν μια μοτοσυκλέτα ξεκλείδωτη στο σκοτεινό σοκάκι...)και κατά δεύτερον με 35-40? το μήνα τη βάζεις σε πάρκιν κλειστό με κάμερες και ξενοιάζεις εν μέρει και με λιγότερο κόστος.


Ναι καλά...βάλε συναγερμό με GPS .... και όταν χαλαρώσεις τ μηχανάκι σε 10 δευτερόλεπτα θα ταξιδεύει μέσα σε μεταλλικό κοντέινερ και θα το βρεις...σε μια άλλη ζωή και διάσταση...:beer: