PDA

View Full Version : Νεος Οδηγος....!!!



Paris7
08/03/2009, 10:02
Φιλοι μου σε 3 μηνες θα βγαλω το διπλωμα για 50αρι και θελω να βρω μηχανακι μεταχειρισμενο 50cc ή off-road (cross) ή δρομου sport, παντως οχι παπι κλπ.........!!!
Θα ηθελα τι βοηθεια σας σε σχεση με το τι να προσεξω στην αγορα μεταχειρισμενου και ποιο μοντελο να παρω........??? (δεν εχω καποια προτιμιση αν και μου αρεσει αυτο της Aprillia)

Eυχαριστω Πολυ, ΠΑΡΗΣ!

SVX
08/03/2009, 10:36
τυχερος εισαι........

εχει ομορφα 50αρια στην αγορα :rolleyes:


157722

Paris7
08/03/2009, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
τυχερος εισαι........

εχει ομορφα 50αρια στην αγορα :rolleyes:

File to prwto poio einai.....???
Mporw na vrw eykola metaxeirismeno kai poso.......???

SVX
08/03/2009, 12:23
το πρωτο ειναι KEEWAY X-ray 50cc μεταχειρισμενο πρεπει να ψαξεις για να βρεις(
καινουριο παει 1800ευρω

κι ενα μεταχειρισμενο στα 900 ευρω :wave2:

http://www.mototriti.gr/usedbikes/search/result_aggelies.asp?marka=108&montelo=3111&etos_from=all&timh_to=all&xlm_to=all&xlm_from=&kyb_to=all&etos_to=all&timh_from=all

epp1640
08/03/2009, 13:06
Αμαν ρε, το πρώτο του μηχανάκι να είναι κινέζικο.. keeway.. για μεταχειρισμένο 50άρι μην δώσεις πάνω από 1200.. προτίμησε είτε κάποιο aprilia λόγω καλής μεταπώλησης είτε κάποιο derbi. Επίσης πολύ καλό, μάλλον καλύτερο είναι το malaguti xtm 50 αλλά είναι λίγο ακριβότερο..

Α και πολύ καλή επιλογή, έχω βαρεθεί να το λέω.. μην αγοράζετε παποσκούτερ για πρώτα μηχανάκια.. :beer:

Εξάρτηση έχουμε νέοπας?

SVX
08/03/2009, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
για μεταχειρισμένο 50άρι μην δώσεις πάνω από 1200.. προτίμησε είτε κάποιο aprilia λόγω καλής μεταπώλησης είτε κάποιο derbi. Επίσης πολύ καλό, μάλλον καλύτερο είναι το malaguti xtm 50 αλλά είναι λίγο ακριβότερο..

Εξάρτηση έχουμε νέοπας?

re το DERBI δεν ειναι ξεπατικωμα του Aprilia? για το malaguti εχεις δικιο ...δε μουρχοταν


H KEEWAY παντως δεν ειναι ανεξαρτητη...καποια αλλη μεγαλυτερη την εχει ως θυγατρικη και της δινει κινητηρες και ανταλλακτικα...

epp1640
08/03/2009, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
re το DERBI δεν ειναι ξεπατικωμα του Aprilia? για το malaguti εχεις δικιο ...δε μουρχοταν


H KEEWAY παντως δεν ειναι ανεξαρτητη...καποια αλλη μεγαλυτερη την εχει ως θυγατρικη και της δινει κινητηρες και ανταλλακτικα...

βασικά πλέον απρίλια και ντέρμπι ανήκουν στο ίδιο γκρουπ οπότε τα μηχανάκια είναι σχεδόν ίδια.. το δε μαλαγκούτι είναι ίδιο με το DT 50 που δεν εισάγεται... πολύ πολύ καλό μηχανάκι.. όλα φοράνε το ίδιο μοτέρ, AM6 ή ΑΜ2 δεν θυμάμαι που βγάζει γύρω στα 8 αλογάκια.. αν είναι derestricted έχει πάνω κάτι τις ίδιες επιδόσεις με ένα 125 4Τ :beer:

Paris7
08/03/2009, 14:20
Sas eyxaristw paidia olous gia tis ameses apantiseis sas.........!!!
Vasika paw gia metaxeirismeno alla dn xerw thn tyfla mou exete kapoio magazi na m protinetai........???