PDA

View Full Version : CBX 1000 Twin Turbo!!!



edmarios
10/03/2009, 03:30
Παιδια ειναι απιστευτο και ομως αληθινο... τσεκαρετε το παρακατω γκρουπ και αν δεν ειναι εφικτο να μπειτε πειτε μου να ανεβασω φωτο... προσεχτε δουλεια και λεπτομερεια που εχει κανει το παλικαρι... Ειναι συγκεκριμενα ο μηχανικος μου και το εχω παρατηρησει σε ολες τις φασεις...
Αν δεν σας κανει κοπο ριχτε μια ματια...

http://www.facebook.com/group.php?gid=79101251336

makis206
10/03/2009, 04:13
Πωπωπω μεράκιααααααα !!!:eyepop:


:beer: :beer: :beer:


157891

edmarios
10/03/2009, 04:41
Φιλε Μακη το μηχανακι ειναι πολυ μπροστα.... Μπορειτε να δειτε τι εχει το μηχανακη πανω στα λιγα λογια που γραφει ο Αντρεας... Φωτογραφιες ειναι μεσα στο γκρουπ αλλα πρεπει να ψαξεις λιγο πιο κατω για οσους μπορει να μην το γνωριζουν...

makis206
10/03/2009, 04:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
Φιλε Μακη το μηχανακι ειναι πολυ μπροστα....

Αυτό μπορεί να το καταλάβει με τη μία ο καθένας, ειδικά αυτοί που ασχολούνται με μετατροπές/αναπαλαιώσεις κλπ όμως, αντιλαμβάνονται λίγο περισσότερο πόση δουλειά και χρήμα έχει πέσει εκεί πάνω!
Εγώ ο ταλαίπωρος παλεύω να μαζέψω ένα C50 6βολτο που μου χαρίσανε κι έχω αλοιθωρίσει απ'τα έξοδα (αναλογικά μιλώντας πάντα) και τα τρίξε-τρίξε, φαντάσου τι παθαίνω όταν βλέπω ένα CBX να έχει γίνει τόσο αγνώριστο και να έχει φύγει τόσο μπροστά από αρκετά μοντέλα που παράγονται ακόμα και τώρα που μιλάμε.

Μια εικόνα απ'το ξεκίνημα του project λέει πολλά πάντως !

:beer: :beer:


157893

edmarios
10/03/2009, 06:19
Σου λεω το παλικαρι κουβαλαει πολυ τρελα πανω του....!!1 που να δεις ενα four που ειχε πως το εχει κανει... Αν μπεις στο www.motoaction.gr θα δεις και αλλες μετατροπες για να καταλαβεις ποση τρελα κουβαλαει ο ανθρωπας...:beer: :beer:

makis206
10/03/2009, 06:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
Σου λεω το παλικαρι κουβαλαει πολυ τρελα πανω του....!!1 που να δεις ενα four που ειχε πως το εχει κανει... Αν μπεις στο www.motoaction.gr θα δεις και αλλες μετατροπες για να καταλαβεις ποση τρελα κουβαλαει ο ανθρωπας...:beer: :beer:

Αυτό που μπορώ με σιγουριά να πω είναι ότι το μεράκι του το αφιερώνει σε κάτι που ήδη αξίζει πολύ αλλά με τις δικές του πινελιές το κάνει ακόμα πιο πολύτιμο γι'αυτό και μπράβο του, καλά να είναι το παλικάρι να δίνει φρέσκια ζωή στα όμορφα μέταλλα που κάποιοι τα άφησαν ν'αργοπεθαίνουν..!

Μου βγαίνει ο ρομαντισμός άμα μου μιλήσεις για τέτοια μοτόρια :lol:


:beer: :beer:

edmarios
11/03/2009, 03:03
Μηπως να του καναμε μια μεταφορα στις Γενικες να ειχαμε και κανενα θεμα για συζητηση?? Γιατι εδω δεν νομιζουν οτι το βλεπουν και πολλα ατομα... Και για να μην παρεξηγηθω ας σβηστει η ονομασια του συνεργειου για να μην νομιζετε οτι υπαρχει σκοπος διαφημησης.....:beer: :beer:

dirtbird
11/03/2009, 03:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
...φαντάσου τι παθαίνω όταν βλέπω ένα CBX να έχει γίνει τόσο αγνώριστο

Νευρικό κλονισμό?

Ένα πραγματικά άθλιο αποτέλεσμα.....

Σαν κορόλα του 78 με φανάρια από 911.....

Κρίμα, σε ένα τέτοιο μηχανάκι άξιζε καλύτερη τύχη....:( :( :(

950dim
11/03/2009, 03:40
Και νομιζα πως ημουν ο μονος που γελασε μολις το ειδα...
Οντως...το ντεποζιτο ειναι απο RD350;;;;
Κριμα ο κοπος του θα ελεγα εγω...

the who
11/03/2009, 04:17
Ναι μεν αλλα δε.Πολυ ωραια δουλεια αλλα το αποτελεσμα δεν εχει χαρακτηρα.Τεχνικα η δουλεια ειναι πολυ προσεγμενη.Το μηχανακι ομως εγινε ενα ακαθοριστο συνοθυλευμα.

makis206
11/03/2009, 04:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Νευρικό κλονισμό?
Ένα πραγματικά άθλιο αποτέλεσμα.....
Σαν κορόλα του 78 με φανάρια από 911.....
Κρίμα, σε ένα τέτοιο μηχανάκι άξιζε καλύτερη τύχη....:( :( :(

Aπ'τη σκοπιά που το βλέπεις Σωτήρη συμφωνώ απόλυτα, κι εγώ προτιμώ την ανακατασκευή που κάνει το μηχανάκι σαν να βγήκε μόλις απ'το εργοστάσιο αλλά εγώ μιλούσα από την άλλη σκοπιά :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Πολυ ωραια δουλεια....
Τεχνικα η δουλεια ειναι πολυ προσεγμενη.

:winka:

:beer:

the who
11/03/2009, 04:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Aπ'τη σκοπιά που το βλέπεις Σωτήρη συμφωνώ απόλυτα, κι εγώ προτιμώ την ανακατασκευή που κάνει το μηχανάκι σαν να βγήκε μόλις απ'το εργοστάσιο αλλά εγώ μιλούσα από την άλλη σκοπιά :lol:



:winka:

:beer:

Δεν φτανει αυτο ρε Μακη.Εχουμε πηξει στα "διαστημοπλοια".Βεβαια ειναι και θεμα γουστου οποτε αν ο ιδιοκτητης ειναι ευχαριστημενος δεν μας πεφτει λογος.

makis206
11/03/2009, 04:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Δεν φτανει αυτο ρε Μακη.Εχουμε πηξει στα "διαστημοπλοια".Βεβαια ειναι και θεμα γουστου οποτε αν ο ιδιοκτητης ειναι ευχαριστημενος δεν μας πεφτει λογος.

Σύμφωνοι, προσωπικά πιστεύω ότι όποιος ξεκινάει ένα τέτοιο project γνωρίζει απ'την αρχή ότι κάποιοι θα ερωτευτούν το αποτέλεσμα ενώ ταυτόχρονα για κάποιους άλλους θα είναι ένα καραγκιόζ-μπερντέ:lol:, αυτό είναι αναπόφευκτο όποια κι αν είναι η εικόνα που θα βγάλει το αποτέλεσμα της δουλειάς του.

Εγώ αν δω ότι η δουλειά είναι ποιοτική και αξιόλογη θα τον πω τον καλό μου λόγο ακόμα κι αν δεν μ'αρέσει αυτό που βλέπω, ίσως γιατί αισθάνομαι ότι αξίζουν τα εύσημα στον ιδιοκτήτη για τον κόπο και το μεράκι του.

Και ξαναλέω ότι προτιμώ την ανακατασκευή που ξαναφέρνει το πράγμα στην εργοστασιακή του μορφή !:winka:

:beer: :beer:

sapila racing
11/03/2009, 05:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206


Και ξαναλέω ότι προτιμώ την ανακατασκευή που ξαναφέρνει το πράγμα στην εργοστασιακή του μορφή !:winka:

:beer: :beer:

+1074 !!!

Θα μπορούσε να τουρμπίσει ενα Fazer, CBR, R1, GSXR, οτι ναναι, το CBX καλό θα ηταν να ειχε παραμείνει original.

Ασε που ασχετα απο το οπτικό αποτέλεσμα, δεν πιστευω οτι μπορεί να δουλεψει αυτό το πράγμα στο δρόμο.
Εχει πηρούνια ψαλίδια κλπ κλπ αλλά τον original σκελετό που δυσκολευόταν πολύ με την αρχική ιπποδύναμη.
Φαντάζομαι θα του εχει κάνει ενισχύσεις κλπ αλλά και πάλι δεν...

makis206
11/03/2009, 05:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
+1074 !!!

Δεν περίμενα και κάτι διαφορετικό από σένα κύριε "ακούς εκεί να μου κάνει αγνώριστο το στρογγυλοφάναρο" !

:lol: :beer: :lol:

edmarios
11/03/2009, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Και νομιζα πως ημουν ο μονος που γελασε μολις το ειδα...
Οντως...το ντεποζιτο ειναι απο RD350;;;;
Κριμα ο κοπος του θα ελεγα εγω...

To ντεποζιτο ειναι χειροποιητο και σφυριλατιμενο ολο στο χερι.... Δεν ειναι ετσι το ντεποζιτο του Rd απο οσο θυμαμαι τουλαχιστον απο εναν φιλο που το ειχε...!!!

Tpap
11/03/2009, 10:23
Κρίμα.
Δεν φέρεσαι έτσι σε ένα τέτοιο μηχανάκι...

iosif
12/03/2009, 03:10
ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΤΡΟΜΕΡΑ
βεβαια περι ορεξεως..

παντως χαρας στο κουραγιο του

Zpower
03/04/2009, 00:22
CBX με πλατινες ???

p@nos
03/04/2009, 17:06
poly aασχημο νομιζω οτι εγινε...

παντως απο ηχο το μοτορι δε παιζεται

http://www.youtube.com/watch?v=e8tkVSKb77Y&feature=channel_page

reinmeister
03/09/2009, 09:48
εχθες το βραδυ,με τον παπ, το πετυχαμε εθνικη απο renault μεχρι σχεδον πειραια...

το μηχανακι στεκεται παρα πολυ καλα στον δρομο και στριβει αξιοπρεπεστατα...επισης δειχνει να διαχειριζεται μια χαρα την ιπποδυναμη του,οση και να ειναι αυτη...

επισης απο κοντα μου φανηκε πολυ ομορφο street fighter και νομιζω οτι κανεις δεν πρεπει να το κρινει ως κλασσικο μηχανακι,μια και το σκεπτικο ηταν η κατασκευη κατι πρωτοτυπου που πολυ απλα χρησιμοποιησε ενα παλιο μοτερ και πλαισιο...

παντως ως συνολο ειναι αξιοπρεπεστατο στον δρομο...

:beer:

gixxerpap
03/09/2009, 10:18
ειλικρινά δεν χόρταινα να το βλέπω χθες το βράδυ! μπράβο στο παλληκάρι για την ιδέα και την ολοκλήρωση τέτοιου project!

απο το γκάζι του μέχρι το στήσιμο του, όλα έδειχναν να δουλευουν αρμονικότατα!
μπορεί να μην έχει 240 άλογα ( τουλάχιστον όχι χθές), έχει όμως πολύ.

μπράβο και πάλι!

edmarios
14/09/2009, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ειλικρινά δεν χόρταινα να το βλέπω χθες το βράδυ! μπράβο στο παλληκάρι για την ιδέα και την ολοκλήρωση τέτοιου project!

απο το γκάζι του μέχρι το στήσιμο του, όλα έδειχναν να δουλευουν αρμονικότατα!
μπορεί να μην έχει 240 άλογα ( τουλάχιστον όχι χθές), έχει όμως πολύ.

μπράβο και πάλι!

Αυτη την στιγμη πρεπει να εχει καπου στα 280 αλογα το μηχανακι και το εχει καθαρα το παιδι για την βολτα του! Μπορει να τυχει να το πετυχεις στο Ο.Χ η στον Βασιλοπουλο (ξερεις εσυ.. σε βλεπω συχνα εκει περα) βγαινουμε βολτες σχεδον καθε εβδομαδα αρκει να μπορει κιολας γιατι εχει αρκετη δουλεια και καθεται μεχρι αργα στο μαγαζι του!!! Μπορει να μην ανοιγε οταν τον ειδατε γιατι οταν ανοιγει εμενα με το Κ7 με περναει σαν σταματημενο... μην σου πω σαν να πηγαινω απο το αντιθετο ρευμα!!:lol: :lol: :lol:

gixxerpap
14/09/2009, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
Αυτη την στιγμη πρεπει να εχει καπου στα 280 αλογα το μηχανακι και το εχει καθαρα το παιδι για την βολτα του! Μπορει να τυχει να το πετυχεις στο Ο.Χ η στον Βασιλοπουλο (ξερεις εσυ.. σε βλεπω συχνα εκει περα) βγαινουμε βολτες σχεδον καθε εβδομαδα αρκει να μπορει κιολας γιατι εχει αρκετη δουλεια και καθεται μεχρι αργα στο μαγαζι του!!! Μπορει να μην ανοιγε οταν τον ειδατε γιατι οταν ανοιγει εμενα με το Κ7 με περναει σαν σταματημενο... μην σου πω σαν να πηγαινω απο το αντιθετο ρευμα!!:lol: :lol: :lol:

μακάρι να ΄ναι όπως τα λες, όπως και να χει, τα άλογα στο συγκεκριμένο project είναι το λιγότερο!
πάντως αν έχει τόση δύναμη, κρίμα που δεν τ΄άνοιξε τις προάλλες να το δούμε κιόλας εν δράσει!:beer: :beer: