PDA

View Full Version : Ήρθαν επιτέλους οι ΑΚΡΑΠΕΣ



WWW
11/03/2009, 02:59
Και όπως λένε : "Κρύβει η πουτάνα τη χαρά της ??? " : Όχι

Έτσι κι εγώ, μετά από αρκετό καιρό αναμονής (περίπου ένα μήνα επειδή δεν υπήρχε στοκ ούτε στο εργοστάσιο), ήρθαν επιτέλους οι πολυπόθητες Akrapovic !!! :bawl: :bawl:

Τις περίμενα σα μικρό παιδί περίπου ένα μήνα, επειδή (εξαιτίας της κρίσης) το εργοστάσιο παράγει μόνο μετά από παραγγελία. Ταυτόχρονα, το Power Sport Bikes που τις είχα αγοράσει, είχε κάνει τη μαλακία και τις είχε στο Site ως availability 2 - 3 days, χωρίς να λάβει υπόψη τη νέα πολιτική της Akrapovic.

Όπως και να έχει, με εξυπηρέτησαν στο έπακρο, τηλεφώνησα αρκετές φορές μαζί τους, αν και ψιλοχέστηκα όταν περίμενα τόσο καιρό. Γι αυτό και είχα ρωτήσει σε άλλο Section αν είχε ψωνίσει κανας άλλος από το μαγαζί αυτό, αλλά μάλλον είμαι από τους πρώτους.

Η αγορά έγινε από εδώ : http://www.powersport.co.uk/ , στην "πανάκριβη" τιμή των κάτι λιγότερο από 600 ευρώ ΜΕ τα μεταφορικά και με καλή επικοινωνία.

Τώρα θα πρέπει να βρω χρόνο για να τις τοποθετήσω ...

Αλήθεια έχει βάλει κάποιος, ώστε να μας μεταφέρει κάποιες απαραίτητες ρυθμισούλες για να δουλεύει στρωτά και όμορφα ??? (δεν με ενδιαφέρουν τα άλογα αλλά η ήχος).


157957

WWW
11/03/2009, 03:01
:bawl:


157940

WWW
11/03/2009, 03:02
:eek:


157941

Lazio
11/03/2009, 05:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Και όπως λένε : "Κρύβει η πουτάνα τη χαρά της ??? " : Όχι

Έτσι κι εγώ, μετά από αρκετό καιρό αναμονής (περίπου ένα μήνα επειδή δεν υπήρχε στοκ ούτε στο εργοστάσιο), ήρθαν επιτέλους οι πολυπόθητες Akrapovic !!! :bawl: :bawl:

Τις περίμενα σα μικρό παιδί περίπου ένα μήνα, επειδή (εξαιτίας της κρίσης) το εργοστάσιο παράγει μόνο μετά από παραγγελία. Ταυτόχρονα, το Power Sport Bikes που τις είχα αγοράσει, είχε κάνει τη μαλακία και τις είχε στο Site ως availability 2 - 3 days, χωρίς να λάβει υπόψη τη νέα πολιτική της Akrapovic.

Όπως και να έχει, με εξυπηρέτησαν στο έπακρο, τηλεφώνησα αρκετές φορές μαζί τους, αν και ψιλοχέστηκα όταν περίμενα τόσο καιρό. Γι αυτό και είχα ρωτήσει σε άλλο Section αν είχε ψωνίσει κανας άλλος από το μαγαζί αυτό, αλλά μάλλον είμαι από τους πρώτους.

Η αγορά έγινε από εδώ : http://www.powersport.co.uk/ , στην "πανάκριβη" τιμή των κάτι λιγότερο από 600 ευρώ ΜΕ τα μεταφορικά και με καλή επικοινωνία.

Τώρα θα πρέπει να βρω χρόνο για να τις τοποθετήσω ...

Αλήθεια έχει βάλει κάποιος, ώστε να μας μεταφέρει κάποιες απαραίτητες ρυθμισούλες για να δουλεύει στρωτά και όμορφα ??? (δεν με ενδιαφέρουν τα άλογα αλλά η ήχος).








Πωπω τι κανονια ειναι αυτα..... μεγειες μεγειες και προσεχε που πυροβολας :beer:

WWW
11/03/2009, 05:59
Με ταπωμένες θα κυκλοφοράω γιατί νρεόπομαι:blush:

Λέω να βάλω Power Commander για να παίζω με ένα Palm που έχω. Πχ ταξιδάκι, χάρτης χαλαρός με λίγα καύσιμα και μετά άμεση αλλαγή σε πιο ζόρικο.

Έχει ψιλοχαβαλέ αλλά δεν ξέρω τίποτε από αυτά. Διαβάζω τα Sites των "ξένων" για να πάρω ιδέες.

Πάντως σίγουρα, από πλευράς εμφάνισης, είναι το κάτι άλλο:

Να και μια φωτό (όχι από το δικό μου γιατί είναι ασημί)
:beer:


157952

TOLISTOLAROS
11/03/2009, 08:27
Καλογκάζωτες!
Μη μας ξενερώνεις όμως λέγοντας:


Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Με ταπωμένες θα κυκλοφοράω γιατί νρεόπομαι:blush:

Ανακάλεσε και βγάλε τις τάπες ASAP!

WWW
11/03/2009, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Καλογκάζωτες!
Μη μας ξενερώνεις όμως λέγοντας:
Ανακάλεσε και βγάλε τις τάπες ASAP!

Θα δοκιμάσω πρώτα και μετά ...

Σίγουρα θα ακούγονται καλύτερα αλλά ... θα μοιάζω λιγάκι με κάγκουρας και δεν μου πάει μου φαίνεται .. :rotflmao: :lol:

TOLISTOLAROS
11/03/2009, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Θα δοκιμάσω πρώτα και μετά ...

Σίγουρα θα ακούγονται καλύτερα αλλά ... θα μοιάζω λιγάκι με κάγκουρας και δεν μου πάει μου φαίνεται .. :rotflmao: :lol:
E και;Κακό είναι;
....
Πάρε καγκουριά να γουστάρεις... :cool: :cool: :cool:


157962

WWW
11/03/2009, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
E και;Κακό είναι;
....
Πάρε καγκουριά να γουστάρεις... :cool: :cool: :cool:

Που τους θυμήθηκες ρε φίλε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

alexxxcbr
11/03/2009, 10:29
Κουκλιά είναι.....:wave2:

WWW
11/03/2009, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexxxcbr
Κουκλιά είναι.....:wave2:

Σε ευχαριστώ φίλε. Και η τιμή ήταν εκπληκτική. Ουσιαστικά όσο πουλάνε εδώ τις μεταχειρισμένες, βρήκα καινούργιες, και μάλλιστα με το νέο αυτοκόλλητο της Akrapovic !!!

Περιμένω καμια ιδέα για Power Commander, αν υπάρχουν σχετικοί χάρτες κλπ ...

siokatas
12/03/2009, 07:26
650 εχεις η 1000???....

WWW
12/03/2009, 07:29
DL 1000

Είναι χ 2 οι ακράπες δηλαδή !!!!!


Και φαντάσου τιμούλα ε ? Λίγο κάτω από 600 Ευρο.

ΠΟΛΥ ΠΡΟΧΩ ΛΕΜΕ :rotflmao: :lol:

siokatas
13/03/2009, 07:18
δλδ καπου 300 ευρα για το 650,εχει και λαιμους??θελει και power comader μετα???

Viking
13/03/2009, 07:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Σε ευχαριστώ φίλε. Και η τιμή ήταν εκπληκτική. Ουσιαστικά όσο πουλάνε εδώ τις μεταχειρισμένες, βρήκα καινούργιες, και μάλλιστα με το νέο αυτοκόλλητο της Akrapovic !!!

Περιμένω καμια ιδέα για Power Commander, αν υπάρχουν σχετικοί χάρτες κλπ ...

Με γειές,φαίνονται πανέμορφες και από ήχο λογικά θα σκίζουν...Τις τάπες βάζε τες μόνο στο ταξίδι :D

Commander καλό είναι να μπεί εφόσον αλλαχτεί και φίλτρο αέρα και το απόλυτο είναι να γίνει ρύθμιση σε δυναμόμετρο με καυσαναλυτή (150-200 ευρώ κόστος επιπλέον του PC 3)

Φυσικά τζάμπα χάρτες υπάρχουν εδώ,και είναι αξιόπιστοι και ένα μεγάλο ποσοστό αυτού που μπορούν να σου δώσουν τα aftermarket σου θα το πάρεις

http://www.powercommander.com/

Φυσικά και γίνεται με palmtop αρκει να έχει θύρα usb ,το φόρτωμα του χάρτη κρατάει 5 δευτερόλεπτα το πολύ..

Το να αλλάζεις χάρτη για τα ταξίδια δεν είναι και απαραίτητο..Ας δουλεύει σωστά κι ας κάψει και 1-2 λίτρα παραπάνω.:beer:

WWW
13/03/2009, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από siokatas
δλδ καπου 300 ευρα για το 650,εχει και λαιμους??θελει και power comader μετα???

Δεν ξέρω αν ισχύει ακριβώς έτσι για το 650.

Στείλε τους κανα Mail για να δεις τι παίζει. Στο Site τους δεν έχουν πάντως για το 650. Μπορεί και να προσθέσουν αν τους πεις.

Επίσης, δεν γνωρίζω αν υπάρχουν Akrapovic για το DL 650 ως εργοστασιακές, ή μπαίνουν του SV 650.

Εδώ θα χρειαστεί αν ρωτήσεις κάποιον περισσότερο ειδικό ... Καλό είναι πάντως να πας ψαγμένος σε αυτούς και να τους ρωτήσεις.

Από τίμες όντως είναι πολύ καλοί, όπως και από αξιοπιστία (τουλάχιστον μέχρι τώρα :lol: :rotflmao: )

WWW
13/03/2009, 08:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Viking
Με γειές,φαίνονται πανέμορφες και από ήχο λογικά θα σκίζουν...Τις τάπες βάζε τες μόνο στο ταξίδι :D

Commander καλό είναι να μπεί εφόσον αλλαχτεί και φίλτρο αέρα και το απόλυτο είναι να γίνει ρύθμιση σε δυναμόμετρο με καυσαναλυτή (150-200 ευρώ κόστος επιπλέον του PC 3)

Φυσικά τζάμπα χάρτες υπάρχουν εδώ,και είναι αξιόπιστοι και ένα μεγάλο ποσοστό αυτού που μπορούν να σου δώσουν τα aftermarket σου θα το πάρεις

http://www.powercommander.com/

Φυσικά και γίνεται με palmtop αρκει να έχει θύρα usb ,το φόρτωμα του χάρτη κρατάει 5 δευτερόλεπτα το πολύ..

Το να αλλάζεις χάρτη για τα ταξίδια δεν είναι και απαραίτητο..Ας δουλεύει σωστά κι ας κάψει και 1-2 λίτρα παραπάνω.:beer:

Φίλε σε ευχαριστώ.

Όμως που να κάνω τέτοια πράγματα που μου λες στην Πάτρα ????

Δεν παίζει. Εδώ για να βρούμε έναν μηχανικό της προκοπής φτύσαμε αίμα. Θέλουμε και δυναμομετρο-καυσαναλύσεις ??

Φιλτράκι έχω ήδη ένα BMC, πιστεύω πως δεν χρειάζεται μεγαλύτερο. Αν και δεν με ενδιαφέρει να δώσω 2 - 3 άλογα παραπάνω. Θέλω μόνο να δουλεύει ωραία και να βγάζει ΝΟΡΜΑΛ ήχο, γιατί τώρα μου θυμίζει το μπλέντερ της πεθεράς μου !!!

Viking
13/03/2009, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Φίλε σε ευχαριστώ.

Όμως που να κάνω τέτοια πράγματα που μου λες στην Πάτρα ????

Δεν παίζει. Εδώ για να βρούμε έναν μηχανικό της προκοπής φτύσαμε αίμα. Θέλουμε και δυναμομετρο-καυσαναλύσεις ??

Φιλτράκι έχω ήδη ένα BMC, πιστεύω πως δεν χρειάζεται μεγαλύτερο. Αν και δεν με ενδιαφέρει να δώσω 2 - 3 άλογα παραπάνω. Θέλω μόνο να δουλεύει ωραία και να βγάζει ΝΟΡΜΑΛ ήχο, γιατί τώρα μου θυμίζει το μπλέντερ της πεθεράς μου !!!

Και στο Βόλο τα ίδια,οπότε εμπιστεύτηκα την dynojet.Tα αποτελέσματα με ικανοποιούν πλήρως και το κόστος ήταν μηδενικό αφού όλη η δουλειά έγινε πανεύκολα από μένα.Δε χρειάζεται μάστορα!

Διάβασα στα δικά μας φόρουμ ότι θεωρητικά,το μίγμα που υπάρχει λόγω πιο ελεύθερου φίλτρου και τελικών είναι φτωχό,δλδ υπάρχει το ίδιο καύσιμο με πριν για παραπάνω ποσότητα αέρα μετά τι μετατροπές.Αυτό που με έπεισε είναι ότι επειδή η βενζίνη παίζει ρόλο και στην ψύξη του θαλάμου καύσης (καθώς εισέρχεται), δημιουργώντας φτωχότερο μίγμα βλάπτουμε (μακροπρόθεσμα...) τον ίδιο τον κινητήρα.Οπότε παραγγέλνουμε από τον Άγιο Ιμπέι ένα κομάντερ και έχουμε λίγο πιο ήσυχο το κεφάλι μας ότι κάναμε σωστή δουλίτσα στη μηχανούλα μας :D

Φυσικά,θα δεις κέρδος στην απόδοση από χαμηλά,μικρό μεν αισθητό δε..

Άσε που με αυτόν τον ΗΧΟ δε θα σε νοιάζει και πολύ :beer: :beer: :beer:

WWW
13/03/2009, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Viking
Και στο Βόλο τα ίδια,οπότε εμπιστεύτηκα την dynojet.Tα αποτελέσματα με ικανοποιούν πλήρως και το κόστος ήταν μηδενικό αφού όλη η δουλειά έγινε πανεύκολα από μένα.Δε χρειάζεται μάστορα!

Διάβασα στα δικά μας φόρουμ ότι θεωρητικά,το μίγμα που υπάρχει λόγω πιο ελεύθερου φίλτρου και τελικών είναι φτωχό,δλδ υπάρχει το ίδιο καύσιμο με πριν για παραπάνω ποσότητα αέρα μετά τι μετατροπές.Αυτό που με έπεισε είναι ότι επειδή η βενζίνη παίζει ρόλο και στην ψύξη του θαλάμου καύσης (καθώς εισέρχεται), δημιουργώντας φτωχότερο μίγμα βλάπτουμε (μακροπρόθεσμα...) τον ίδιο τον κινητήρα.Οπότε παραγγέλνουμε από τον Άγιο Ιμπέι ένα κομάντερ και έχουμε λίγο πιο ήσυχο το κεφάλι μας ότι κάναμε σωστή δουλίτσα στη μηχανούλα μας :D

Φυσικά,θα δεις κέρδος στην απόδοση από χαμηλά,μικρό μεν αισθητό δε..

Άσε που με αυτόν τον ΗΧΟ δε θα σε νοιάζει και πολύ :beer: :beer: :beer:

Από που πήρες το Power Commander και πόσο πήγε το μαλί ??? :beer:

SVX
13/03/2009, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW

Τις περίμενα σα μικρό παιδί περίπου ένα μήνα, επειδή (εξαιτίας της κρίσης) το εργοστάσιο παράγει μόνο μετά από παραγγελία.


:eek: αν αυτο αληθευει ειναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ λυπηρο....


μεγεια... ΠΑΝΤΑ ΑΓΡΑΤΣΟΥΝΙΣΤΕΣ '


να προσεχεις ομως γιατι με το μοτορι που διαλεξες θα χρειαστεις τα λεφτα σου για μικροεπισκευες κινητηρα .... :sick: αυτα τα 650 τα V2 βγηκαν φυρα σου λεω... :lol:

WWW
13/03/2009, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
αυτα τα 650 τα V2 βγηκαν φυρα σου λεω... :lol:

Γι αυτό κι έχω το 1000 :lol: :rotflmao:

Τώρα χωρίς πλάκα, είναι όντως λυπηρό το γεγονός αυτό Ίσως να σχετίζεται αποκλειστικά με τον περιορισμό στην παραγωγή συγκεκριμένων κομματιών, όπως για το DL 1000, μια και σου λέει δεν υπάρχουν πάρα πολλά κλπ.

Η οικονομική ύφεση αγγίζει και την Akrapovic !!!

Viking
14/03/2009, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Από που πήρες το Power Commander και πόσο πήγε το μαλί ??? :beer:
Από ebay ιταλίας 320 ευρώ (καινούριο)!

Φυσικά μπορείς να βρεις πολυ φθηνότερο και μεταχειρισμένο (δε σε χαλαει μιας και δε παθαινει τπτ).

Ψάξε ebay αμερικής και αγγλίας,τα δίνουν σίγουρα πολύ πιο φτηνά από ότι στην Ελλάδα!

WWW
14/03/2009, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Viking
Από ebay ιταλίας 320 ευρώ (καινούριο)!

Φυσικά μπορείς να βρεις πολυ φθηνότερο και μεταχειρισμένο (δε σε χαλαει μιας και δε παθαινει τπτ).

Ψάξε ebay αμερικής και αγγλίας,τα δίνουν σίγουρα πολύ πιο φτηνά από ότι στην Ελλάδα!

Είμαι ήδη σε φάση αναζήτησης. Δυστηχώς από Ebay αμερικής, έκανα πολλές ερωτήσεις αν στέλνουν Ελλάδα και δεν έχω λάβει καμία απάντηση.

Το Ebay Αγγλίας είναι σχεδόν ίδιο κόστος με Ελλάδα. Επομένως ψάχνω από Ebay Γερμανίας.

Είδωμεν.

Σε ευχαριστώ θερμά. Μακάρι να έβρισκα μεταχειρισμένο αλλά κανένας δεν πουλάει δυστυχώς.

T.R.E
14/03/2009, 14:50
Tι αμάξι είναι αυτό πίσω απ'το V-Strom? :D

WWW
14/03/2009, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Tι αμάξι είναι αυτό πίσω απ'το V-Strom? :D

Το "μπανίζουμε" το εργαλείο βλέπω ...

Cobra Replica


:lol:


158244

TOLISTOLAROS
16/03/2009, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Cobra Replica

:lol:
Ανταλλαγή με SV δέχεσαι+διαφορά 10000€(εκ μέρους σου φυσικά... );

WWW
16/03/2009, 12:51
:rotflmao: :lol: :lol: :rotflmao:

Αν ήταν δικό μου θα δεχόμουν.

Όμως η φωτογραφία προέρχεται από ξένο φόρουμ και την έβαλα απλά για να φανούν οι εξατμίσεις !!!

:lol: :rotflmao: :rotflmao:

Γιατί το θέλεις ? Για γκομενοπαγίδα ????????????/

:beer:

TOLISTOLAROS
16/03/2009, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Γιατί το θέλεις ? Για γκομενοπαγίδα ????????????/

:beer:
Όχι,απλά το χρώμα της πάει ασορτί μ'αυτό του Grande! :D

WWW
19/03/2009, 14:57
Σήμερα τις έβαλα πάνω στη μηχανή.


Διορθώσαμε με τον μάστορα λίγο το μίγμα και ...

βάλαμε μπροστά.

1) Εμφάνιση : ΚΟΡΥΦΗ. Σύντομα θα ποστάρω φωτό
2) Βάρος : Πολύ πολύ πιο ελαφρές. Κουβαλούσα τις μαμά για να τις βάλω στο αυτοκίνητο και πιάστηκαν τα χέρια μου
3) Ήχος με τις τάπες ήταν λιγάκι πιο δυνατός από τον μαμά

όμως ...

Ο ήχος ΧΩΡΙΣ τις τάπες ήταν κάτι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ. Το μηχανάκι έπαψε να κάνει σαν μπλέντερ κι έγινε μόρτικο.

Από επιδόσεις δεν ξέρω γιατί δεν πρόλαβα ακόμα να δω αλλά δεν με νοιάζει κιόλας. Σίγουρα έχω καλύτερες χαμηλές και μεσαίες (δεν με παρασήρει ο ήχος - εμαι βέβαιος). Στις υψηλές δεν πρόλαβα ακόμα να δω αλλά ... πάλι δεν με νοιάζει.

Πάντως τα χρήματα που έδωσα (600 ευρο) γι αυτό το αποτέλεσμα, τόσο αισθητικό, όσο και ηχητικό, σίγουρα ΑΞΙΖΕ τον κόπο.

Με την πρώτη ευκαιρία ποστάρω φωτό ...

chria
22/03/2009, 04:54
και κανα mp3 να ακούσουμε :-) Ολοκληρωμένη δουλειά κάνε!

WWW
22/03/2009, 06:08
Βρέχει 2 μέρες συνέχεια. Θα βγάλω τη μηχανή με την πρώτη ευκαιρία και θα ποστάρω φωτογραφίες.

Σκέφτηκα και για Mp3. Έχω ακούσει και στο youtube, από εδώ:
Akrapovic Link DL 1000 (http://www.youtube.com/watch?v=JUBiWc6T55A)



Όμως παιδιά δεν έχει καμία μα καμία σχέση ο ήχος. Αυτό το μπάσο που βγάζει το μηχανάκι χρειάζεται SUB WOOFER για τα παίξεις.

WWW
30/03/2009, 11:08
Αξιώθηκα κι έβγαλα κάτι φωτογραφιούλες για να ποστάρω

:beer:


159725

WWW
30/03/2009, 11:09
:smokin:


159726

WWW
30/03/2009, 11:09
:D


159732

WWW
30/03/2009, 11:10
:beer:


159733

WWW
30/03/2009, 11:11
:smilea:


159730

WWW
30/03/2009, 11:11
:wave2: :beer:


159731

WWW
30/03/2009, 11:13
:eek:


159734

Elle
31/03/2009, 21:31
:beer: :beer: :beer: :beer:
Φίλε μου οι Αcrapapa τα σπάνε στο V-Strom!

Καλοφλέγοτες και καλοφασαριόζικες!:D

Μεγιές φίλε μου!:wave2:

WWW
01/04/2009, 18:07
Σ' ευχαριστώ ρε φίλε. Καλές είναι. Και βγάζουν και ήχο, αρκεί να είναι ξετάπωτες γιατί ταπωμένες κάνουν πάρα πολύ σα μαμά.
:beer:

makis206
01/04/2009, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Σ' ευχαριστώ ρε φίλε. Καλές είναι. Και βγάζουν και ήχο, αρκεί να είναι ξετάπωτες γιατί ταπωμένες κάνουν πάρα πολύ σα μαμά.
:beer:

Nα τα χαρείς Ναβαρόνε !:lol:


:beer: :beer: :beer:

WWW
01/04/2009, 20:27
Σε ευχαριστώ.

Την έβγαλα στη φτίνια πάντως. Για τόσο λίγα λεφτά άξιζε τον κόπο.

makis206
01/04/2009, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Την έβγαλα στη φτίνια πάντως. Για τόσο λίγα λεφτά άξιζε τον κόπο.

Ασυζητητί !

540 είχα δώσει στο Lazer το δικό μου (για ένα εννοείται)! :bigcry:

Lazio
01/04/2009, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
:eek:






Χαλια ρε φιλε....... δε βλεπονται..... :lol:


Μεγειες μαμανε τα κανονια :beer:

WWW
01/04/2009, 21:20
Σε ευχαριστώ Lazio

Respect
02/04/2009, 10:28
Έλα λέμε τα κανόνια!!!

WWW
02/04/2009, 11:47
Που είσαι εσύ ρε ?