PDA

View Full Version : ΉΤΑΝ προβληματισμός ! Honda C50 back to the roots



makis206
11/03/2009, 07:31
...αλλά πέρασε κι από προχτές όλες οι σκέψεις και τα διλήμματα έγιναν παρελθόν. Έτσι, το στρογγυλοφαναράκι που μου χάρισαν πριν ένα μήνα, το σαπάκι όπως το φωνάζω εδώ και κάμποσες μέρες άρχισε να γίνεται ξανά καινούργιο, όσο με παίρνει τουλάχιστον γιατί είμαι και βιαστικός και θέλω να το δω το συντομότερο στους δρόμους.

Πάντα το γούσταρα αυτό το σκατουλάκι αλλά ποτέ δεν απέκτησα κανένα, ούτ'εγώ ο ίδιος δεν ξέρω γιατί, παπάκια να δουν τα μάτια σου από τα 16 μου κάτω στο γκαράζ αλλά ένα από εκείνα τα στρογγυλοφάναρα δεν έτυχε να μπει ποτέ.. και τώρα, 30 πια, τώρα που εκείνα τα σαπάκια αρχίζουν και γίνονται ολοένα και λιγότερα γύρω μας, βρέθηκε ένα παλικάρι να μου το χαρίσει και να μου δώσει τη χαρά μιας ανακατασκευής, κάτι που ποτέ δεν είχα κάνει στο παρελθόν, και δεν είναι μόνο αυτό, είναι και το ότι τα χέρια μου για πρώτη τους φορά θα ξαναδώσουν ζωή στο πιο ρομαντικό δίτροχο που πάτησε ποτέ πάνω στη γη, στο C50, το "εξάβολτο", αυτό με το "περίεργο σασμάν" με την πρώτη πίσω και για τη δευτέρα δυο μπροστά ! Χαχα !

Όσο το βλέπω τόσο το γουστάρω, ξενερώνω γιατί ο προηγούμενος είχε φροντίσει να το βάψει "μπακαλίστικα" πριν αποφασίσει να το αφήσει για 2-3 χρόνια στο φανοποιείο που δουλεύει αλλά δεν έχει να κάνει, θα το αφήσω όπως είναι και θ'ασχοληθώ με όλα τα υπόλοιπα, και πάλι μια κούκλα θα παραμείνει, και πάλι το ίδιο χαμόγελο θα μου χαρίζει όποτε το κοιτώ, το σαπάκι..

Ξεκίνησα με έναν φίλο πριν δυο μέρες, καρμπυρατόρια, λαιμό, λαδομπουζάκια, πεντάλ φρένου ταχυτήτων και μανιβέλα και εξάτμιση "μπανάνα" (!!!), σήμερα πάμε για τα ηλεκτρικά, φώτα φλας κωλοφάναρα κόρνα διακόπτες και καλωδιώσεις και συνεχίζουμε ακάθεκτοι με τροχούς ταμπούρα, κιθάρες, ντίζες... μέχρι να φτάσουμε στο τέλος, στη στιγμή που θα κουμπώσουμε πάνω του τη λευκή του την ποδιά και δωσ'του..!

Με έχει ήδη βγάλει εκτός από οικονομικής πλευράς, αλλά ποιος νοιάζεται ; Τσιγάρα και φραπέ να έχω και βρώμικα χέρια να το ετοιμάζω μέχρι εκείνη τη στιγμή, οι όμορφες στιγμές που μου έχει χαρίσει μέχρι τώρα δεν ανταλλάσσονται με τίποτα, και δεν το έχω κυκλοφορίσει καν στο δρόμο εκτός από τη δοκιμαστική με το καινούργιο του καρμπυρατέρ και την μπανάνα, εεεε ρε γλέντια !

Το απόγευμα θα το δείτε στην κατάσταση που το πήρα και σε λίγες μέρες έτοιμο, όχι τίποτα τρελό όμως σίγουρα σαν κάτι που θα χαρίζει χαμόγελα και όνειρα σε έναν χαζοβιόλη 30άρη.. :lol:

EVI
11/03/2009, 07:36
(ΚΑΙ) αυτο ειναι η ουσια των 2τροχων :beer:

danaos75
11/03/2009, 07:39
Φίλε μακη με εκανες και χαμογέλασα ρε μπαγασα σε μια ήδη δυσκολη μέρα,
2 C50 περασαν απο την οικογενεια μου, και τα δύο απο τα αδελφια μου, το δεύτερο πλέον ,
φοράει κινητήρα LIFAN εδω κ 2 χρονια περίπου. Τα 50αρια τα εζησα απο κοντά καθε καλοκαιρι στην Κρήτη με όλα τα παιδια του χωριού πρώτα απο τα μεγαλυτερα αδελφια μας και υστερα ήρθαν και στην δική μας παρέα. Καλες επισκευες και βάλε φωτο απο την ανακατασκευή...


:beer: :wave2: :beer:

makis206
11/03/2009, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
(ΚΑΙ) αυτο ειναι η ουσια των 2τροχων :beer:

Ακριβώς αυτό Εύη, αρκεί να σκεφτώ όσα αισθάνθηκα με αυτό το "άψυχο τίποτα" ουσιαστικά αλλά που όσο το κοιτώ διακρίνω στη φάτσα του ένα μεταδοτικό χαμογελάκι που μου ξεσηκώνει το είναι !

Τέτοιο συναίσθημα ποτέ και με τίποτα απ'ότι έχει περάσει απ'τα χέρια μου μέχρι σήμερα, μόνο να τ'ακούγατε πως κελάϊδησε για πρώτη φορά μετά από χρόνια, μόνο αυτό !

:beer: :beer:

the who
11/03/2009, 07:43
Γερα Μακη.30αρης?Αν σου μπει το μικροβιο τα ιδια θα λες και στο 60 σου:beer: :beer: :beer:

XJR_Billy
11/03/2009, 07:45
Σ'ωραίος Μάκη!!:beer: :beer:

Περιμένουμε φώτο φίλε...:p

makis206
11/03/2009, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
Καλες επισκευες και βάλε φωτο απο την ανακατασκευή...
:beer: :wave2: :beer:

Μιχαλιό θα το δείτε σε φάση του πριν και του μετά γιατί ουσιαστικά δεν κάνω και κάτι το παλαβό, βάζω και βγάζω εργοστασιακά πράγματα κι αυτό είναι όλο, ούτε καν το αποτέλεσμα δεν θα σε κάνει να πεις "ρε τον μπαγάσα καινούργιο τό'κανε", με αυτό το θρεντ ήθελα ουσιαστικά να ξυπνήσω συναισθήματα κι απ'ότι φαίνεται με σένα τα κατάφερα, μπαγάσα ! :lol:


:beer: :beer:

the who
11/03/2009, 07:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Μιχαλιό θα το δείτε σε φάση του πριν και του μετά γιατί ουσιαστικά δεν κάνω και κάτι το παλαβό, βάζω και βγάζω εργοστασιακά πράγματα κι αυτό είναι όλο, ούτε καν το αποτέλεσμα δεν θα σε κάνει να πεις "ρε τον μπαγάσα καινούργιο τό'κανε" και με αυτό το θρεντ ήθελα ουσιαστικά να ξυπνήσω συναισθήματα, και με σένα απ'ότι φαίνεται τα κατάφερα, μπαγάσα ! :lol:


:beer: :beer:


Μακη μην ακουω μαλακιες.Βγαζεις τη σκουρια και βαζεις την ψυχη σου.Λιγο ειναι αυτο?

:beer: :beer: :beer:
Που θα παει για Πασχα χλωμο το κοβω αλλα το καλοκαιρακι μια Κρητη ειναι στο προγραμμα.:smokin:

sapila racing
11/03/2009, 07:56
Πολύ χαίρομαι για σένα Μακη! :beer:

Και μου φαίνεται οτι τελικά με αυτό το μηχανάκι θα κολλήσεις το γνωστό μικροβιο των νεκρόφιλων :smokin:


Θυμαμαι παλιά που ειχα παει στην Κρήτη πρωτη φορά, το 1982 ηταν, ειχαμε στα Χανιά μια βέσπα ενός φίλου και καναμε βόλτες.
Τότε στην Κρήτη (στα Χανιά τουλάχιστον που ειχαμε πάει) δεν υπήρχαν και πολλά παπιά όπως στην Αθήνα που ηταν τιγκα στο παπί. Αντίθετα ειχαν πολλές Vespa 50, και μερικά Dax, CD50 κλπ κλπ.
Μου ειχε κανει εντύπωση, το πως απο το ενα μερος στο αλλο αλλαζαν αρδην οι προτιμήσεις.

Εγω καβαλούσα το 82 ενα C50 εξάβολτο απο τα πρωτα, λαδί χρώμα αλλά ηταν της αδελφής μου κι ηταν το πρωτο μηχανακι που επιασα στα χερια μου να αλλάξω λάδια και να μασορέψω. :wave2:

binzis
11/03/2009, 07:59
Γεια σου μαστροΜανωλιό
το C50 σαν θα φτιάξεις,
θα’ρθω στην Κρήτη να το δω
ρακί να με κεράσεις. :beer:

makis206
11/03/2009, 08:09
Αυτό που με χαροποιεί περισσότερο απ'όλα είναι ότι υπάρχουν ακόμα ρομαντικοί άνθρωποι ανάμεσά μας, και να θέλετε ρε ρεμάλια δεν μπορείτε να κρυφτείτε.. μπαμ κάνετε !

:beer: :beer: :beer:

reinmeister
11/03/2009, 08:10
ετσιιιιι.....:beer: :beer: :beer:

οπως ειπε και ο ετερος νεκροφιλος,καλως ηρθες στο κλαμπ...:D

Corvo
11/03/2009, 08:38
μπραβο σου Μακη...
τωρα που εκανες την αρχη συνεχισε ετσι να γινοσαστε πολλοι και καποιοι στιγμη να μπω και εγω στο "κλαμπ" σας:beer: :beer:


βαλε φωτο ομως

Tpap
11/03/2009, 08:54
Μάκη, μπράβο ρε.
Τώρα πλέον την πάτησες.
Εκεί που θα πάς δεν θα μπορείς να γυρίσεις πίσω.
Λίγο πρίν το τελειώσεις θα σκέφτεσαι το επόμενο. Και πάει λέγοντας.

Βέβαια από την άλλη, μπορεί και να μην κολλήσεις το μικρόβιο. Τότε θα είσαι τυχερός.

Με το καλό το 50ράκι. :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Και πούστε, ψάχνω και εγώ ένα τέτοιο άμα βρίσκεται κανενός περισσευάμενο...

filipp0s
11/03/2009, 10:01
σωραίος Μακαρε!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

devil's animal
11/03/2009, 10:20
με το καλο τρελοΜανωλιο!!!
:beer: :beer: :beer: :beer:



βαλε φωτο με περιγραφες να χαζευουμε...
:beer: :beer: :beer:

makis206
11/03/2009, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
με το καλο τρελοΜανωλιο!!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

Πού'σαι κι εσύ παλαβιάρη ! :lol:

Το Βεσπί και τα μάτια σου ε ! Ν'αφήσεις τις εντουράδες (:lol: ) και ν'αρχίσεις να βλέπεις την ομορφιά που μπορεί να σου προσφέρει απο'δώ και στο εξής και φέρσου της ανάλογα, είναι κάτι που ήδη βρίσκεται στα χέρια σου, αφιέρωσέ της λίγο χρόνο, κοίτα την και ίσως σου μιλήσει όπως μόνο αυτή ξέρει..! :winka:


μην αρχίσεις εσύ να της μιλάς μόνο :lol:

Ευχαριστώ όλους σας ρε παιδιά :beer: :beer:

Stergios69
11/03/2009, 10:34
Ετσι...
Παντα οι αναστυλώσεις-αναστάσεις μου αρέσουν...
:D :wave2:

makis206
11/03/2009, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
:D

(Επειδή αυτό λέει πολλά :lol: )


Τίποτα δεν τελείωσε ακόμα Στέργιο, το παπί σε λίγες μέρες θα είναι έτοιμο και το δώρο του Πάσχα κοντοφτάνει...!:lol:

:beer:

road spirit
11/03/2009, 10:38
μπράβο ρε :beer:


είχε ενας φίλος ένα... τα τελευταία χρόνια σάπιζε μισοθαμένο σε μια άκρη του κήπου του... όταν του είπα να μου το δώσει, μου απάντησε ότι το είχε χαρίσει σε ενα κοντοχωριανό του...

το τι μπινελίκι του έριξα, δεν λέγεται... αφού το ήθελα ρε !



Μάκη περιμένω φωτό απο τη πρώτη του βόλτα!

devil's animal
11/03/2009, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πού'σαι κι εσύ παλαβιάρη ! :lol:

Το Βεσπί και τα μάτια σου ε ! Ν'αφήσεις τις εντουράδες (:lol: ) και ν'αρχίσεις να βλέπεις την ομορφιά που μπορεί να σου προσφέρει απο'δώ και στο εξής και φέρσου της ανάλογα, είναι κάτι που ήδη βρίσκεται στα χέρια σου, αφιέρωσέ της λίγο χρόνο, κοίτα την και ίσως σου μιλήσει όπως μόνο αυτή ξέρει..! :winka:


μην αρχίσεις εσύ να της μιλάς μόνο :lol:

Ευχαριστώ όλους σας ρε παιδιά :beer: :beer:


Μανωλη περα απο την βεσπα που ειδες που ειχα στην παπιοβολτα,εχει ο πατερας μου μια ιδια και σαπιζει εξω απο το σπιτι.

την χρησιμοποιουμε για παρκινγκ για το αμαξι και τιποτα αλλο.

δουλευε κανονικοτατα και μαλιστα πολυ πιο δυνατα απο αυτη που εχει τωρα, αλλα μια μερα ειχε κολησει το μπροστινο ταμπουρο και οπως την πηγαινα γ@μιωντας τα 'φτυσε ξερνοντας ολα τα λαδια απο το μπροστινο. μιλαμε για πολυ καπνιλα.:lol:

ε,απο τοτε (πανω κατω 3 χρονια) ειναι εξω απο το σπιτι και παλιωνει.:sad:

μακαρι να ειχα τον χρονο και το χρημα να την αναστησω, αλλα...θα καταπιαστω με αλλο θεμα εντος ολιγου...:winka:

οποιος την θελει, πωλειται σε τιμη ευκαιριας.:rotflmao:

alexxxcbr
11/03/2009, 11:25
Πρέπει να φτιάξω και εγώ το παπάκι μου!!!!!:cry:



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

makis206
11/03/2009, 11:27
Γιάννη κάνε υπομονή κι όλο και κάτι θα βρεθεί κάποια στιγμή, μετά απ'αυτό που συνέβει σε μένα δεν μπορώ παρά να πιστέψω ότι όταν δεν κυνηγάς το πεπρωμένο σου θα σε βρει αυτό μια μέρα, δεν εξηγείται διαφορετικά :lol:

Το ίδιο θα συμβεί και στον Σταύρο, μόλις πουλήσει τη Βέσπα θα του χαρίσουν άλλες 4 την επόμενη μέρα..:rotflmao:

Κύριοι εδώ είναι το σαπάκι, πρώτη μέρα στο σπίτι όταν άρχισαν τα διλήμματα και οι σκέψεις.. λίγο κακή φωτό βέβαια αλλά δεν του άξιζε και καλύτερη εκείνη τη μέρα εδώ που τα λέμε :lol:

Κι όμως δεν χρειάστηκε πολύς χρόνος μέχρι να αρχίσει να μου μιλάει..

:beer:


157967

makis206
11/03/2009, 11:30
Αυτό είναι το βλέμμα που δεν μου άφησε δεύτερη επιλογή αρκετές μέρες μετά, χαλάλι τα έξοδα χαλάλι κι η τρεχάλα, το κόστος υπολογίζεται αρκετά μεγαλύτερο απ'ότι αν έπαιρνα ένα πιο καινούργιο 12βολτο που δεν θα χρειαζόταν το παραμικρό, τα συναισθήματα όμως δεν υπολογίζονται με χρήμα..

:beer:


157968

makis206
11/03/2009, 11:34
Άλλες φωτό δεν υπάρχουν αυτή τη στιγμή, τώρα βρίσκεται στο γκαράζ του φίλου με αρκετά καινούργια καλούδια πάνω του κι ετοιμάζομαι να πάω να συμπληρώσουμε κι άλλα, κι αύριο κι άλλα, και μεθαύριο.. σύντομα θα ξαναδεί το φως και θα χαμογελάει όπως του αξίζει !

:sun:

dodos 900
11/03/2009, 12:03
Έστω και λίγο σε καταλαβαίνω!Άλλαξα(ΕΓΩ)λάδια και φίλτρο στο παπί μου και ένοιωσα οτι δημιούργησα το άτομο!:smokin: :lol: Καλό rebuilt!:beer:

makis206
17/03/2009, 05:53
G@mo τις κλωτσημένες βίδες !:lol:

Ούτε ένα σπείρωμα δεν βρέθηκε σωικό στην κεφαλή και υπήρχε πατέντα μέχρι και στο σπείρωμα που βιδώνει το μπουζί έχοντας σαν αποτέλεσμα να μην φτάνει σωστά η ακίδα στον θάλαμο καύσης, απορώ δηλαδή πως δούλευε μέχρι σήμερα το θηρίο :lol:

Προχωρήσαμε σε αλλαγή κεφαλής, κυλίνδρου και καινούργιου πιστονιού 47 χιλιοστών (72cc) μιας και το προηγούμενο πιστόνι ήταν 51χιλ (της φούτσας και σε άθλια κατάσταση), μένει να τελειώσουμε με τα ηλεκτρικά, βάζουμε κι ένα καινούργιο σετ επισκευής στην μπροστινή ανάρτηση κι είμαστε κομπλέ, μέχρι το τέλος της εβδομάδας βλέπει ήλιοοοοοο !!!

:beer: :beer:

devil's animal
17/03/2009, 08:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
G@mo τις κλωτσημένες βίδες !:lol:

Ούτε ένα σπείρωμα δεν βρέθηκε σωικό στην κεφαλή και υπήρχε πατέντα μέχρι και στο σπείρωμα που βιδώνει το μπουζί έχοντας σαν αποτέλεσμα να μην φτάνει σωστά η ακίδα στον θάλαμο καύσης, απορώ δηλαδή πως δούλευε μέχρι σήμερα το θηρίο :lol:

Προχωρήσαμε σε αλλαγή κεφαλής, κυλίνδρου και καινούργιου πιστονιού 47 χιλιοστών (72cc) μιας και το προηγούμενο πιστόνι ήταν 51χιλ (της φούτσας και σε άθλια κατάσταση), μένει να τελειώσουμε με τα ηλεκτρικά, βάζουμε κι ένα καινούργιο σετ επισκευής στην μπροστινή ανάρτηση κι είμαστε κομπλέ, μέχρι το τέλος της εβδομάδας βλέπει ήλιοοοοοο !!!

:beer: :beer:


:beer: :beer: :beer:
:sun: :sun: :sun:

the who
17/03/2009, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
G@mo τις κλωτσημένες βίδες !:lol:

Ούτε ένα σπείρωμα δεν βρέθηκε σωικό στην κεφαλή και υπήρχε πατέντα μέχρι και στο σπείρωμα που βιδώνει το μπουζί έχοντας σαν αποτέλεσμα να μην φτάνει σωστά η ακίδα στον θάλαμο καύσης, απορώ δηλαδή πως δούλευε μέχρι σήμερα το θηρίο :lol:

Προχωρήσαμε σε αλλαγή κεφαλής, κυλίνδρου και καινούργιου πιστονιού 47 χιλιοστών (72cc) μιας και το προηγούμενο πιστόνι ήταν 51χιλ (της φούτσας και σε άθλια κατάσταση), μένει να τελειώσουμε με τα ηλεκτρικά, βάζουμε κι ένα καινούργιο σετ επισκευής στην μπροστινή ανάρτηση κι είμαστε κομπλέ, μέχρι το τέλος της εβδομάδας βλέπει ήλιοοοοοο !!!

:beer: :beer:

Μακη παιρνω πισω οτι ειπα.Αφου ειναι τοσο χαλια μηχανικα η καλυτερη βελτιωση θα ηταν να το βαψεις πορτοκαλι και να του βαλεις αυτοκολλητα ΚΤΜ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: .Ετσι δεν θακανες τα εξοδα για κεφαλες πιστονια κλπ και θα ειχες και την συμπαθεια του φορουμ.
Πλακα τελος.Προχωρα γερα,ειναι το πιο ωραιο παπι που εχει βγει.

makis206
17/03/2009, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Μακη παιρνω πισω οτι ειπα.Αφου ειναι τοσο χαλια μηχανικα η καλυτερη βελτιωση θα ηταν να το βαψεις πορτοκαλι και να του βαλεις αυτοκολλητα ΚΤΜ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: .Ετσι δεν θακανες τα εξοδα για κεφαλες πιστονια κλπ και θα ειχες και την συμπαθεια του φορουμ.

Στρογγυλοφάναρο ΚΤΜ ; Μόνο ο Κατάνας τα κάνει κάτι τέτοια :lol:

Πλάκα πλάκα το κόστος εκτοξεύτηκε περισσότερο απ'ότι περιμέναμε στην αρχή, ξέραμε βέβαια ότι ξεκινήσαμε λάθος από δικιά μου καθαρά βιασύνη αλλά είναι κάποιες φάσεις στη ζωή του ανθρώπου που παίρνει φόρα και δεν τον σταματάει τίποτα, μωρέ μου μπήκε το πράγμα και θα το τελείωνα ακόμα κι αν τό'ξερα απ'την πρώτη στιγμή. Εκτός απ'το σαπάκι θα πρόδιδα και τα δικά μου συναισθήματα αν το σταματούσα στη μέση οπότε δώσ'του λέω κι όπου πάει, αυτά που θα μου πει σε λίγες μέρες εξάλλου θα αξίζουν πολλά περισσότερα απ'όσα θα ξοδέψω μέχρι το τέλος. :winka:

Πήρα φόρα και αγόρασα μέχρι και καινούργια σέλα σήμερα, ε ρε γλέντια μόλις το δει η δεσποινίς στο σπίτι και ψυλλιαστεί τι θα μπορούσε να πάρει απ'το Χόντος με τόσα...:lol:

:beer:

binzis
18/03/2009, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Στρογγυλοφάναρο ΚΤΜ ; Μόνο ο Κατάνας τα κάνει κάτι τέτοια :lol:

Πλάκα πλάκα το κόστος εκτοξεύτηκε περισσότερο απ'ότι περιμέναμε στην αρχή, ξέραμε βέβαια ότι ξεκινήσαμε λάθος από δικιά μου καθαρά βιασύνη αλλά είναι κάποιες φάσεις στη ζωή του ανθρώπου που παίρνει φόρα και δεν τον σταματάει τίποτα, μωρέ μου μπήκε το πράγμα και θα το τελείωνα ακόμα κι αν τό'ξερα απ'την πρώτη στιγμή. Εκτός απ'το σαπάκι θα πρόδιδα και τα δικά μου συναισθήματα αν το σταματούσα στη μέση οπότε δώσ'του λέω κι όπου πάει, αυτά που θα μου πει σε λίγες μέρες εξάλλου θα αξίζουν πολλά περισσότερα απ'όσα θα ξοδέψω μέχρι το τέλος. :winka:

Πήρα φόρα και αγόρασα μέχρι και καινούργια σέλα σήμερα, ε ρε γλέντια μόλις το δει η δεσποινίς στο σπίτι και ψυλλιαστεί τι θα μπορούσε να πάρει απ'το Χόντος με τόσα...:lol:

:beer:

Η ικανοποίηση που νιώθεις όμως ρε φίλε, είναι μεγάλη !:winka:
:wave2:

ernti
18/03/2009, 15:22
ΜΑ-ΚΗ ΠΡΟΧΩ-ΡΑ ΣΕ ΘΕΛΕΙ ΟΛΗ Η ΧΩΡΑ.

Που να δεις το δικο μου,που έχει εκτοξευτεί το κόστος..
2 νταξάκια θα παιρνα αν κυκλοφορούσαν καινουρια..
Είμαι σε πολυ καλη φαση τώρα,στα τελειωματα.Περιμενω τα πραγματα απο Αγγλία και ολλανδία
και αρχιζω να δένω πράγματα πάνω στο βαμμένο έτοιμο πλέον μηχανάκι και στον κινητήρα
που ετσι που είναι πλεον,πιστεύω πως για 50.000 χλμ θέλω μόνο μπουζί και λάδια.
Αμα θες καμμιά βοήθεια για το ματρακά σου, πάρε τηλ.

filipp0s
18/03/2009, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
.... ε ρε γλέντια μόλις το δει η δεσποινίς στο σπίτι και ψυλλιαστεί τι θα μπορούσε να πάρει απ'το Χόντος με τόσα...:lol:



μη μασας ρε... όταν το φτιάξεις πηγαινε τη βολτίτσα...







:lol:


158646

filipp0s
18/03/2009, 15:41
κι αν δες της αρέσει πες της ότι θα το κάνεις έτσι... :evil:


158648

DimChios
18/03/2009, 18:17
α μωρη τρελη!!!!


:wacko: :beer: :beer:



τη βεσπα του πατερα μου να δω ποτε θα φτιαξω εγω...:rolleyes:


Δωσε Μακη, δωσε!!!!

:sun: :sun: :sun:

makis206
18/03/2009, 20:19
Ένα σας λέω, μόλις γύρισα σπίτι απ'τις 7 το απόγευμα (η ώρα είναι 01:20 αφήστε το φόρουμ να λέει τα δικά του:lol: ), τώρα στα τελειώματα κολλήσαμε στη μπροστινή ανάρτηση με τις ρημαδόβιδες που έχουν πάνω τους τα γρασσαδοράκια, μάλλον έχουν κάνει "πατούρα" απ'την πολυκαιρία και μας άλλαξαν τα φώτα ενώ μέχρι στιγμής δεν καταφέραμε να τα βγάλουμε όσο κι αν δούλεψε το σφυρί κι ο παλιός αποστάτης της καστάνιας... πείσμα τό'χω βάλει και θα τα διαλύσω λέμε, αύριο μπαίνει σε εφαρμογή το σχέδιο "Β" με την κωδική ονομασία "Τρυπάνι":lol: έτσι κι αλλιώς θα μπουν καινούργια στη θέση τους και δεν με απασχολεί τίποτα αρκεί να φύγουν χωρίς να γίνει κάποια ζημιά στο πιρούνι.

Αύριο θα τό'βγαζα γαμώτο, όσο το σκέφτομαι...:bigcry:

Αντέχω όμως ακόμα, ας είστε εσείς καλά με το κουράγιο που μου δίνετε :beer:

Λεωνίδας
19/03/2009, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
τη βεσπα του πατερα μου να δω ποτε θα φτιαξω εγω...:rolleyes: +1

SVX
19/03/2009, 18:12
:nono:


158735

makis206
19/03/2009, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
:nono:

Xμμμ, αν και δεν είχα σκοπό να αρχίσω να φωτογραφίζω όλη τη διαδικασία, εντελώς τυχαία σήμερα τράβηξα δυο τρεις αν και με το κινητό σε τόσο στενό χώρο δεν μπορεί να κάνει και πολλά κανείς..

Λίγο πριν μπει λοιπόν κι η μπροστινή ρόδα, καθηστερήσαμε πολύ γιατί η προχωρήσαμε και σε αντικατάσταση της μπροστινής ανάρτησης αφού με το σετ επισκευής δεν θα καταφέρναμε και πολλά, όσοι έχουν αλλάξει τέτοιο πράγμα θα ξέρουν πόση ταλαιπωρία έχει όταν οι βίδες έχουν κολλήσει απ'τη σκουριά, τα σφυριά και τα καλέμια την κάνανε τη δουλειά τους πάντως και χαλάλι η μικρή υπομονή που θα χρειαστεί να κάνω ακόμα λόγω της καθυστέρησης.

:beer:


158738

makis206
19/03/2009, 18:26
Μόλις μπει και η ποδιά θα δείξει αστέρι !

:beer:


158739

makis206
19/03/2009, 18:29
Έχω και καλή παρέα όσο το δουλεύω πάντως, μια Sachsάρα της εποχή που η γιαγιά μου ήτανε δεσποινίδα :lol:

Πολύ καλή ανακατασκευή παρόλο που μορφή της δεν έχει καμμία σχέση με την εργοστασιακή, 200 ντεσιμπέλ καθαρής διχρονίλας πρέπει να βγάζει μόλις πάρει μπροστά !

:beer:


158740

Sapadak
20/03/2009, 06:07
Δεν ξερω αν ειναι καθυστερημενο ή οχι


Αλλα παρε ενα λινκ για το ΜΑΝUAL (http://rapidshare.de/files/46222280/Honda_C_70_Service_Manual.zip.html)


:beer: :beer:

makis206
20/03/2009, 06:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Δεν ξερω αν ειναι καθυστερημενο ή οχι
Αλλα παρε ενα λινκ για το ΜΑΝUAL (http://rapidshare.de/files/46222280/Honda_C_70_Service_Manual.zip.html)
:beer: :beer:

Όσο αναφορά την ανακατασκευή δεν χρειάζεται αφού το παλικάρι που βοηθάει το λύνει και το δένει με κλειστά τα μάτια, σίγουρα όμως θα φανεί χρήσιμο στο μέλλον για δική μου χρήση, πιθανόν και σε κάποιον άλλον φίλο που θα μπορέσει να το πάρει από εδώ, ευχαριστώ πολύ !

:beer: :beer: :beer:

makis206
01/04/2009, 00:41
Αύριο μεθαύριο....:D

Μικρές πινελιές μείνανε επιτέλους, μας κόλλησε η κιθάρα του μπροστινού και μείναμε στάσιμοι μια βδομάδα τώρα αλλά αύριο παραλαμβάνουμε μάλλον οπότε.. μια πρώτη γεύση για το καλό !


:beer:


160047

hidefnick
01/04/2009, 01:05
Είναι τελείως διαφορετική αίσθηση με κάποια μηχανάκια. Και τα παπιά είναι, ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ένα κομμάτι της καρδιάς μας. Κουκλί είναι αρχηspammer :beer: :beer: :beer:

(κάποια στιγμή πρέπει να αποκτήσω ένα γμτο - δεν είχα ΠΟΤΕ)

makis206
01/04/2009, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Είναι τελείως διαφορετική αίσθηση με κάποια μηχανάκια. Και τα παπιά είναι, ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ένα κομμάτι της καρδιάς μας.

Αυτό ξαναπές το Νικόλα !

Ποιος δεν θά'χει κι από μια ιστορία τουλάχιστον να διηγηθεί μ'ένα τέτοιο, όταν το είδα παρατημένο μεσ'τη σκόνη και τη σκουριά άρχισε να μου θυμίζει εποχές, μόλις έκανα την απόπειρα να το βάλω μπροστά και άρχισε αμέσως να κουτσοκελαϊδά μου θύμησε τι σημαίνει να είσαι αυθεντικός κόντρα στη σημερινή "ψευτιά"..!

Μ'αυτά και μ'αυτά μ'έκανε να το πληρώσω σαν ένα Astrea μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση βέβαια αλλά δε βαριέσαι..:lol:

Η τρέλα στη ζωή είναι το ίδιο ανεκτίμητη με τα συναισθήματα που μου ξύπνησε το μπασταρδάκι..

:beer: :beer:

the who
01/04/2009, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206


Η τρέλα στη ζωή είναι το ίδιο ανεκτίμητη με τα συναισθήματα που μου ξύπνησε το μπασταρδάκι..

:beer: :beer: [/B]

Ετσι ακριβως Μακαρε.:beer: :beer: :beer: :wave2:

makis206
04/04/2009, 02:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Ετσι ακριβως Μακαρε.:beer:

:winka:


Kι έτσι, φτάσαμε στο σήμερααα.....:lol:

Έχω κάποια θεματάκια με τον ανορθωτή που πρέπει να κοιτάξουμε μιας και η μπαταρία αν και καινούργια μας άφησε χρόνους και πολύ σύντομα μάλιστα αλλά προς το παρόν κυκλοφορούμε ελεύθερα απ'το απόγευμα, (η πινακίδα εντός ολίγων ημερών) :winka:

Υπάρχουν ακόμα και κάποιες εμφανισιακές μικρολεπτομέρειες για φτιάξιμο, καλά να είμαστε και όλα θα γίνουν τώρα που βρίσκεται δίπλα μου !

Απ'τη βιασύνη μου τώρα είδα ότι το κόλλησα ολόστραβα ο μλκας...:bigcry:


160398

makis206
04/04/2009, 03:01
Η μέρα με τη νύχτα...:lol:

Αν ήταν να αποχωριστώ κάποιο αυτή τη στιγμή πάντως, ξέρετε ποιο θα ήταν αυτό..:p


160399

makis206
04/04/2009, 03:02
Αλητείααααααα.....:lol:


160400

makis206
04/04/2009, 03:05
73420κάτι.... από σήμερα άρχισε να μετράει ξανά μετά από.. ο Θεός ξέρεις από πότε.:lol:

Τώρα όμως είναι για το σαπάκι μια νέα αρχή...


:beer: :beer:


160401

makis206
04/04/2009, 03:10
Oυτ'εγώ ο ίδιος δεν το πιστεύω αυτό..!:bigcry:


160402

dodos 900
04/04/2009, 04:47
Κουκλί!:beer:

Maira
04/04/2009, 22:30
Άψογο!!! Μπράβο!!!!!



Ελπίζω να σε ταξιδεύει τόσο όμορφα όσο του φέρθηκες κι εσύ!!!!




Καλοτάξιδο!!!!!




:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

SVX
04/04/2009, 22:40
μπραβο ρε ......... χρυσοχερης.....!!! :a10:

να το φυλας ΚΑΙ να το χαιρεσαι.... να εισαι ακουραστος σαν το σαπακι σου ...

castoras
04/04/2009, 23:31
Μπράβο ρε Μάκη!!!!!Αυτό θα πει κατάσταση βιτρίνας!!!!
Γεια στα χέρια σου και καλές βόλτες!!


:beer: :beer: :beer:

alexxxcbr
05/04/2009, 00:09
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: http://www.moto.gr/forums/newreply.php?s=&action=newreply&threadid=76317#

FRAGISCOS
06/12/2009, 18:11
Μπραβο φιλε μου, αξιζει το μηχανακι, να το χαιρεσαι και να το αγαπας οπως του πρεπει.
Εχω κι εγω ενα ιδιο και ηταν σε πολυ χειροτερη κατασταση απο το δικο σου (πεταμενο για χρονια σε ενα χωραφι) και τωρα ειναι χαρτι.
Καποια στιγμη θα βαλω φωτο

makis206
06/12/2009, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από FRAGISCOS
Μπραβο φιλε μου, αξιζει το μηχανακι, να το χαιρεσαι και να το αγαπας οπως του πρεπει.
Εχω κι εγω ενα ιδιο και ηταν σε πολυ χειροτερη κατασταση απο το δικο σου (πεταμενο για χρονια σε ενα χωραφι) και τωρα ειναι χαρτι.
Καποια στιγμη θα βαλω φωτο

Περιμένουμε με ανυπομονησία! Να είσαι καλά να το χαρείς για πολύ πολύ καιρό ακόμα φίλε μου, είμαι βέβαιος ότι και το δικό σου σου ξυπνάει τα ίδια όμορφα συναισθήματα κάθε φορά που κάθεσαι πάνω του και κατεβάζεις τη μανιβέλα!

:beer: :beer: :beer:

Tpap
06/12/2009, 22:24
Mάκη, ωραίο ρε...!


Αλλά:
1. φιλτροκούτι μαμά
2. σέλα πρέπει να πάει για φτιάξιμο εκεί που θα σου πώ
3. καθρέπται
4. προφυλακτήρας αλυσίδας


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

p@nos
06/12/2009, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
...



3. καθρέπται
4. προφυλακτήρας αλυσίδας





5.πινακιδα


:bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :beer:

p@nos
06/12/2009, 22:28
ολοι απ'αυτο ξεκινησαμε ρπμ

εχω κι εγω ενα σε κυπαρισι χρωμα





:beer: :beer: :beer:

p@nos
06/12/2009, 22:29
γιατι ειναι η συμαντικοτερη μοτοσυκλετα...


γιατι ολοι απο εκει ξεκινησαμε...με αυτο αγαπησαμε τη σελα και τις 2 ροδες...

γιατι αν δεν υπηρχε αυτο, κανεις μας δε θα ειχε προσβαση στις ακριβες μηχανες για να καταλαβει τι εστι 2 ροδες, και δε θα ειχαμε τιποτα σημερα...

γιατι δε χαλαει ποτε οτι και να του κανεις...




γιατι ειναι κουκλι ρε γαμωτο!

:beer: :wave2:

makis206
06/12/2009, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Mάκη, ωραίο ρε...!
Αλλά:
1. φιλτροκούτι μαμά
2. σέλα πρέπει να πάει για φτιάξιμο εκεί που θα σου πώ
3. καθρέπται
4. προφυλακτήρας αλυσίδας
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Συμφωνώ απόλυτα Τάσο μου αλλά κοίτα τι πάθαμε τώρα..:lol:

1. Μόλις περισσέψει κανένα φράγκο υπόσχομαι ότι θα το ψάξω αν και βάλαμε γνήσιο λαιμό και καμπυρατέρ από Astrea 100 (μάλλον δεν θα κάτσει αλλά μπορώ να δοκιμάσω):winka:
2. Η σέλα είναι η "μαμά" του 6βολτου! Δες φωτό παρακάτω (εκτός κι αν έχεις στο μυαλό κάτι πιο "ρετρό")
3. Χαζομάρα μου που δεν το έχω κάνει μέχρι σήμερα.
4. Ο μόνος λόγος που δεν το έβαλα ήταν επειδή ο προηγούμενος φρόντισε και το έβαψε σε ένα μη εργοστασιακό χρώμα κι αφού έκανε καλή δουλειά με τη βαφή είπα να αποφύγω τα περαιτέρω βαψίματα, γι'αυτόν τον λόγο δεν έβαλα και τα "μαμά" αμορτισέρ πίσω. Πάλι χαζομάρα μου αλλά ίσως το κάνω κάποια στιγμή, αρχικός σκοπός μου πάντως ήταν να το κάνω ξανά "μηχανάκι με αξιοπρέπεια" κι όχι να το φέρω στην εργοστασιακή του μορφή, μοναδικός λόγος που με οδήγησε σε αυτή την απόφαση ήταν ξανά η βαφή.:winka:

Να προσθέσω κι ένα ακόμα:

5. Τα αυτοκόλλητα στο ντεπόζιτο, στα μαγαζιά των Χανίων δεν κατάφερα να βρω κάτι αλλά όποτε πηγαίνω κάπου τα έχω στα υπόψιν γιατί βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι κάπου τα έχω "τσακώσει" παλιότερα χωρίς να μπορώ να θυμηθώ που.

Ευχαριστώ πολύ Τάσο, είναι ωραίο να ακούς καλό λόγο από μετρ του είδους! Κι η ανακατασκευή είναι κάτι πολύ μεγάλο παρόλο που η δική μου περίπτωση ήταν πολύ απλή!

:beer:

Παραλίγο να την ξεχάσω..!:p


182557

makis206
06/12/2009, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
5.πινακιδα

Αμ δε!:cool:

Νά'σαι καλά Πανούλη!:beer: :beer:

Tpap
06/12/2009, 22:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
...

Τι μετρ και παπαριές ρε, εσύ είσαι 10φορές καλλίτερος...:beer:

όσο για την σέλα, εννοώ μαμά αλλά με εργοστασιακή λεπτομέρεια μέχρι τέλους...

makis206
06/12/2009, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Τι μετρ και παπαριές ρε, εσύ είσαι 10φορές καλλίτερος...:beer:
όσο για την σέλα, εννοώ μαμά αλλά με εργοστασιακή λεπτομέρεια μέχρι τέλους...

"Εκτιμητής σπανίων και μη πραγμάτων που για τους πολλούς μοιάζουν τίποτα" τότες, εκεί μου ρίχνεις στ'αυτιά!:lol:

Εν'τω μεταξύ θα τρελαθώ με τη σέλα, για "μαμά" την αγόρασα και απ'όταν την έβαλα είχα την εντύπωση ότι ήταν ακριβώς ίδια με της φωτό του εργοστασιακού! "Μαϊμού" είναι βέβαια αλλά απ'ότι μου είπε ο παλίκαρος απ'το μαγαζί είναι η μοναδική που βγαίνει για το C50 αφού έχει την ιδιαιτερότητα να ανοίγει από εμπρός -έχοντας τον μεντεσέ στο πίσω μέρος της δηλαδή- ενώ όλες οι υπόλοιπες άνοιγαν από πίσω..:uplate:

Μόλις μπορέσεις πες μου ποιον έχεις υπόψη σου ώστε να τον έχω κι εγώ για να του τη στείλω με την πρώτη ευκαιρία, αυτές τις μέρες είναι πολύ στενά τα πράγματα από οικονομικής πλευράς αλλά είναι κάτι που δεν θα το αφήσω τώρα που είδα τις διαφορές.

:beer:

Tpap
06/12/2009, 23:13
Αναφερόμουν στα υλικά, δέσιμο, συρίτια και γενικότερη εμφάνιση και όχι στον τρόπο που κλείνει Μάκη...

Θα μΕ την στείλεις σε μένα και θα το φροντίσω εγώ.

Θα σου πότε και πού.



:beer: :beer: :beer:


edit: τι χρονολογία είναι..?

makis206
07/12/2009, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Αναφερόμουν στα υλικά, δέσιμο, συρίτια και γενικότερη εμφάνιση και όχι στον τρόπο που κλείνει Μάκη...
Θα μΕ την στείλεις σε μένα και θα το φροντίσω εγώ.
Θα σου πότε και πού.
:beer: :beer: :beer:
edit: τι χρονολογία είναι..?

Μόλις βρω τον χρόνο να ασχοληθώ θα σου μιλήσω για να κανονίσουμε όλες τις λεπτομέρειες Τάσο, χίλια ευχαριστώ που προσφέρεσαι να βάλεις ένα χεράκι να το κάνουμε όσο καλύτερο γίνεται!

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος νομίζω ότι είναι '78άρι, συνομήλικο με μένα είναι το χρυσό μου!:lol:

:beer:

Tpap
07/12/2009, 17:04
Μάλλον θα καταφέρω να σου βρώ ένα φιλτροκούτι μαμά μαζί με μία ελαφρώς ταλαιπωρημένη ποδιά, μαμά και αυτή.

Το ψάχνω, ρε..!


:beer: :beer:

sakisvolos
07/12/2009, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206


Παραλίγο να την ξεχάσω..!:p

Είναι κουκλί............πρέπει να είναι και ίδια χρονιά με το ''κουνέλι'' μου!! :beer: :beer:

chris_honda
07/12/2009, 18:52
Μάκη Μπράβο για τη δουλειά... Το έκανες κουκλί!



:a19: :a19:

pektis
08/12/2009, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αυτό ξαναπές το Νικόλα !

Ποιος δεν θά'χει κι από μια ιστορία τουλάχιστον να διηγηθεί μ'ένα τέτοιο, όταν το είδα παρατημένο μεσ'τη σκόνη και τη σκουριά άρχισε να μου θυμίζει εποχές, μόλις έκανα την απόπειρα να το βάλω μπροστά και άρχισε αμέσως να κουτσοκελαϊδά μου θύμησε τι σημαίνει να είσαι αυθεντικός κόντρα στη σημερινή "ψευτιά"..!

Μ'αυτά και μ'αυτά μ'έκανε να το πληρώσω σαν ένα Astrea μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση βέβαια αλλά δε βαριέσαι..:lol:

Η τρέλα στη ζωή είναι το ίδιο ανεκτίμητη με τα συναισθήματα που μου ξύπνησε το μπασταρδάκι..

:beer: :beer:

Ενα τετοιο πρασινο ειχα & εγω πιτσιρικας!!!Τι μου θυμισες...Παντα τετοια, μπραβο!:beer:

makis206
09/12/2009, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Μάλλον θα καταφέρω να σου βρώ ένα φιλτροκούτι μαμά μαζί με μία ελαφρώς ταλαιπωρημένη ποδιά, μαμά και αυτή.
Το ψάχνω, ρε..!
:beer: :beer:

Πωπώ το ξέχασα τελείως το θρεντ!:lol:
Τάσο μου μην τρελαίνεσαι και χάνεις τον ελεύθερό σου χρόνο ψάχνοντας, ούτως ή άλλως ανωτέρα βία και δύσκολες οικονομικές καταστάσεις δεν μου επιτρέπουν να ασχοληθώ, τουλάχιστον προς το παρόν. Αν βρεθεί κάτι στον δρόμο σου απλώς πες το μου να το έχω στα υπόψιν και κανονίζουμε για τα υπόλοιπα!:winka:

Εννοείται πως σε υπέρ-ευχαριστώ για τη διάθεσή σου να βοηθήσεις όπως και όλα τα παιδιά για τα καλά τους λόγια!
:beer: :beer: :beer:

MikeG
09/12/2009, 18:37
Μήπως να το έκανες έτσι....? :smokin:



















:D


182777

makis206
09/12/2009, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Μήπως να το έκανες έτσι....? :smokin:
:D

Τpap's watching you punk..!!:smokin:

:lol:

foler
09/12/2009, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
:winka:



Έχω κάποια θεματάκια με τον ανορθωτή που πρέπει να κοιτάξουμε μιας και η μπαταρία αν και καινούργια μας άφησε χρόνους
Sorry που ειμαι λιγο ξεκαρφωτος αλλα αυτο το προβλημα το ελυσες?Εχω και εγω ενα c50 και μου αδειαζει γρηγορα την μπαταρια και καιει τα φωτα:confused:

makis206
09/12/2009, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από foler
Sorry που ειμαι λιγο ξεκαρφωτος αλλα αυτο το προβλημα το ελυσες?Εχω και εγω ενα c50 και μου αδειαζει γρηγορα την μπαταρια και καιει τα φωτα:confused:

Kαθόλου ξεκάρφωτος και ήταν όντως ο ανορθωτής! Αργότερα του έβαλα και μια καλύτερη μπαταρία γιατί η πρώτη ήταν φτηνιάρικη -6 ευρώ έκανε αν θυμάμαι καλά- κι όλα διορθώθηκαν από τότε. Έμεινε κι ολόκληρο μήνα σβηστό να φανταστείς χωρίς να δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα ξαναβάζοντάς το να δουλεύει μετά από τόσο καιρό.:winka:

:beer:

Tpap
09/12/2009, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
..Τάσο μου μην τρελαίνεσαι και χάνεις τον ελεύθερό σου χρόνο ψάχνοντας...

Χαλλλαρά, ρε... δυό τηλ έκανα, σε κάποιους φίλους που ασχολιόσαντε εκτενώς.

Σιγά τον κόπο. Περιμένω απάντηση και θα σου πώ.

ΠΟΙΟΣ μίλησε για χρήματα...?:nono:



:beer: :beer: :beer:

jimtarasxt660x
09/12/2009, 21:50
Μάκη μπράβο ρε φίλε..εύχομαι να σου χαρίσει απίστευτες στιγμές το "σαπάκι" σου


Είναι το όνειρο μου ρε φίλε ένα τέτοιο μηχανάκι, θέλω και εγώ ένα:bawl: :bawl: :bawl:

makis206
14/12/2009, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
ΠΟΙΟΣ μίλησε για χρήματα...?:nono:
:beer: :beer: :beer:

Βρε Τάσο.. μην πιεστείς ούτε στο ελάχιστο. Κι αν τυχόν βρεθεί έστω και βίδα από αυτά να ξέρεις ότι ένα κέρασμα τουλάχιστον δεν το γλυτώνεις, έπεσες και σε άνθρωπο με βαρύ το αίσθημα της υποχρέωσης..! :p

:beer: :beer: