PDA

View Full Version : Σκεψεις για αγορα Mini Moto.



camen
11/03/2009, 15:30
Kαλησπερες...
Εκει που χαζευα γυρω γυρω στο web ειδα καποια βιντεο απο mini moto και μου κεντρισαν το ενδιαφερον.Μου μπηκαν λοιπον ιδεες και θελω την γνωμη σας επι τουτου...
Αν παρω κατι τετοιο, θα ειναι καθαρα για χαβαλε, οχι για αγωνες κλπ.Και σε χαμηλη τιμη μεχρι 300Ε.Γνωριζετε τιποτα για αυτα τα μαραφετια?!Μεχρι τα 300Ε που μπορει να διαθεσω θα ειναι Κινεζικο υποθετω.Ειναι καθολου της προκοπης,εχουν βλαβες,κοστος συντηρησης κλπ κλπ?!!!
Γενικα πειτε οτι γνωριζετε,αν γνωριζετε...

:beer: :wave2:

manhunter
11/03/2009, 15:46
Πάρε ένα τέτοιο
:D :D :D :D :D


158014

camen
11/03/2009, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Πάρε ένα τέτοιο
:D :D :D :D :D
Αυτο ειναι τηλεκατευθηνομενο...
Εχω θελω να μπαινω καβαλα και να με πηγαινει...Τρελο γελιο:rotflmao:
Αντε το ξερω οτι ξερετε...Πειτε:lol: :lol: :lol:

Xrider
12/03/2009, 06:19
Καταρχην εχεις ανεβει ποτε σε μινι μοτο?
Αλλο το ειδα και μου αρεσε και αλλο ανεβηκα και μου αρεσει :cool: εχει διαφορα
Οι τιμες αυτες ειναι,διχρονα μηχανακια ειναι και τα περισοτερα Κινεζικα.
Ομως....υπαρχει και μια ενδιαμεση κατηγορια που ειναι μοταρντ στυλ,ελαφρως πιο μεγαλα μηχανακια σε διαστασεις και βγαζουν και πινακιδες ;)

camen
12/03/2009, 07:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Καταρχην εχεις ανεβει ποτε σε μινι μοτο?
Αλλο το ειδα και μου αρεσε και αλλο ανεβηκα και μου αρεσει :cool: εχει διαφορα
Οι τιμες αυτες ειναι,διχρονα μηχανακια ειναι και τα περισοτερα Κινεζικα.
Ομως....υπαρχει και μια ενδιαμεση κατηγορια που ειναι μοταρντ στυλ,ελαφρως πιο μεγαλα μηχανακια σε διαστασεις και βγαζουν και πινακιδες ;)

Oχι δεν εχω ανεβει!Μονο τα ειδα και απλα για τον χαβαλε το σκεφτομαι...πλακα θα εχει...
Ειναι αξιοπιστα μηχανολογικα ή θελουν λυσιμο καθε δευτερη μερα?Εχουν ακριβα ανταλλακτικα?
Δεν θελω πινακιδες και τετοια...Απλα μονο το μηχανακι...Σιγα μην με σταματησουν και μου ζητησουν και χαρτια:lol: :lol: :lol:

notakos600
12/03/2009, 07:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Oχι δεν εχω ανεβει!Μονο τα ειδα και απλα για τον χαβαλε το σκεφτομαι...πλακα θα εχει...
Ειναι αξιοπιστα μηχανολογικα ή θελουν λυσιμο καθε δευτερη μερα?Εχουν ακριβα ανταλλακτικα?
Δεν θελω πινακιδες και τετοια...Απλα μονο το μηχανακι...Σιγα μην με σταματησουν και μου ζητησουν και χαρτια:lol: :lol: :lol:


Τα κινέζικα των 300 ευρώ είναι πασχαλιάτικα, σε μια εβδομάδα θα σου μείνει το σχοινάκι εκκίνησης στο χέρι.
Τα ''καλά'' ευρωπα'ι'κά εκτοξεύονται και στη τιμή (πάνω από 1.500) και στην ιπποδύναμη (κοντά στους 20 ίππους).
Το κακό με τα minibikes είναι πως μοιάζουν και είναι λιλιπούτεια. Τα γόνατα θα σου φτάνουν στο ύψος του στήθους. Έχουν όμως μεγάλη πλάκα στις πίστες καρτ, για όπου και προορίζονται.

camen
12/03/2009, 07:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Τα κινέζικα των 300 ευρώ είναι πασχαλιάτικα, σε μια εβδομάδα θα σου μείνει το σχοινάκι εκκίνησης στο χέρι.
Τα ''καλά'' ευρωπα'ι'κά εκτοξεύονται και στη τιμή (πάνω από 1.500) και στην ιπποδύναμη (κοντά στους 20 ίππους).
Το κακό με τα minibikes είναι πως μοιάζουν και είναι λιλιπούτεια. Τα γόνατα θα σου φτάνουν στο ύψος του στήθους. Έχουν όμως μεγάλη πλάκα στις πίστες καρτ, για όπου και προορίζονται.
Δλδ απο οτι καταλαβαινω μεχρι 300Ε δεν περνεις κατι αξιολογο:sad:
Εκτος και αν βρω τπτ σε μεταχειρισμενο...

notakos600
12/03/2009, 07:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Δλδ απο οτι καταλαβαινω μεχρι 300Ε δεν περνεις κατι αξιολογο:sad:
Εκτος και αν βρω τπτ σε μεταχειρισμενο...



Όταν σου λέω πασχαλιάτικο καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Αυτά τα κινεζάκια είναι για μπιμπελό, για το σαλόνι να το χαζεύεις.
Για μεταχείρω υπάρχουν σίγουρα, υπάρχει και ελληνικό site για τα minibikes πολύ ενημερωτικό, αλλά μου διαφεύγει.

camen
12/03/2009, 07:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Όταν σου λέω πασχαλιάτικο καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Αυτά τα κινεζάκια είναι για μπιμπελό, για το σαλόνι να το χαζεύεις.
Για μεταχείρω υπάρχουν σίγουρα, υπάρχει και ελληνικό site για τα minibikes πολύ ενημερωτικό, αλλά μου διαφεύγει.
Αν μπορουσες να μου δωσεις το λινκ θα βοηθουσες πολυ:beer: :beer: :beer:

notakos600
12/03/2009, 08:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Αν μπορουσες να μου δωσεις το λινκ θα βοηθουσες πολυ:beer: :beer: :beer:



www.minigp.gr

camen
12/03/2009, 08:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
www.minigp.gr

Eισαι ωραιος φιλε:beer: :beer: :beer:

notakos600
12/03/2009, 08:02
Καλή διασκέδαση :beer: :beer: :beer: :beer:

the big boy
12/03/2009, 09:57
φιλε xrider εχεις pm