PDA

View Full Version : ΑΠΟΣΥΡΣΗ ΜΟΤΟ. ΑΠΟΡΙΑ...



tifoso4ever
11/03/2009, 15:49
Χαιρετω τα πληθη...
θα αποσυρω ενα παλιο μηχανακι (...) 250 κυβικων. Ξερω το νομο, εχω κατεβασει το τι και πως, ΑΛΛΑ...
Αν θελω να το κρατησω, για ανταλλακτικα (εχω κι αλλο ιδιο...) ή για Χ προσωπικους λογους (θελω να το βαλω στο σαλονι για πολυθρονα...) ΠΩΣ , ΤΙ , ΓΙΑΤΙ...
Ξερει κανεις τι γινεται σε τετοια περιπτωση? Μην αρχισετε τα "δεν γινεται μεγαλε..." το εχουν κανει απειροι πριν απο μενα, αλλα δεν βρισκω κανεναν να ρωτησω ΓΜΤ...
Θα εκτιμουσα τη βοηθεια σας.

:beer:

nassosxlvbros
11/03/2009, 16:08
Λοιποοοοον...
κατ'αρχήν το ξέρω από τη θεωρητική άποψη ότι γίνεται...
και εξηγούμαι:
Πας στον Χ που κάνει τις αποσύρσεις,παίρνεις το χαρτάκι και πας την ίδια ει δυνατόν ημέρα που είναι να το παραλάβουν για ξήλωμα το εργαλείο (έχουν ήδη βγάλει υγρά-μπαταρίες-λάστιχα,πας και με ένα μικρό ποσό συμβολικό στο δίνουν για ανταλλακτικά...να ξέρεις όμως ότι η φάση είναι 50-50...τι εννοώ;25%μπορεί να το έχει ήδη καβατζώσει ο ίδιος/25%μαντράς,25% διάφοροι άλλοι (γύφτοι-συλλέκτες κλπ) και σου μένει ένα 5% σαν πιθανότητα διότι ο χρόνος είναι γύρω στις 3-5 μέρες από τη στιγμή που θα το δώσεις και θα φύγει μέχρι να γίνει σκράπ ήτοι χαρτοπόλεμος...κάποτε έστειλα μέηλ για κάποιο όχημα που ενδιαφερόμουν,πήρα και τηλέφωνο αλλά τίποτα ούτε ανακυκλώθηκε ούτε βρέθηκε ποτέ αυτό που ήθελα...χάθηκε!άλλος ήταν πιο τυχερός και κονόμησε μια BMW 2002 με μόνη έλλειψη τα ζαντολάστιχα και τα τζάμια...
Ψάξου αν το όχημά σου αξίζει και ΑΝ αξίζει και τα λεφτά της απόσυρσης... αν και μερικά παλιά δεν αξίζει να έχουν τέτοια κατάληξη...μη σου πω κανένα...:nono:

υγ.και ερωτώ επειδή ψάχνω ένα δεύτερο μικρό,είναι σε κατάσταση λειτουργίας ή έχει τον αμάζευτο;αν είναι τα χρήματα της απόσυρσης να στα δώκω παγκουί και να το σώσουμε...:beer:

Maira
11/03/2009, 17:07
Γιατί να το αποσύρεις και να μην καταθέσεις απλά πινακίδες????


Δε σου απαγορεύει να το κρατήσεις αν δεν κυκλοφορεί!!!

:wave2:

nassosxlvbros
11/03/2009, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoso4ever
Χαιρετω τα πληθη...
θα αποσυρω ενα παλιο μηχανακι (...) 250 κυβικων. Ξερω το νομο, εχω κατεβασει το τι και πως, ΑΛΛΑ...
Αν θελω να το κρατησω, για ανταλλακτικα (εχω κι αλλο ιδιο...) ή για Χ προσωπικους λογους (θελω να το βαλω στο σαλονι για πολυθρονα...) ΠΩΣ , ΤΙ , ΓΙΑΤΙ...
Ξερει κανεις τι γινεται σε τετοια περιπτωση? Μην αρχισετε τα "δεν γινεται μεγαλε..." το εχουν κανει απειροι πριν απο μενα, αλλα δεν βρισκω κανεναν να ρωτησω ΓΜΤ...
Θα εκτιμουσα τη βοηθεια σας.

:beer:

τελικά μάλλον δεν έχεις κατασταλάξει σωστά ή δεν το λές σωστά:θες να αποσύρεις το μηχανάκι για να πάρεις καινούργιο;ή θες απλά να καταθέσεις πινακίδα και να το βάλεις στο σαλόνι; ΟΕΟ::confused:

tifoso4ever
12/03/2009, 06:18
Κατ'αρχην ευχαριστω για τις απαντησεις.
Ρωτω για αποσυρση γιατι φυσικα και θελω να παρω καινουριο χιλιαρι και να γλυτωσω πιο πολυ τα τελη για 5 χρονια, παρα το μικροποσο που αφαιρειται απο την τιμη αγορας.
Λοιπον, εχουμε δυο DR 250, ενα δικο μου, ενα της γυναικας μου, που τα εχουμε για 'παπια'...
Και τα δυο λειτουργουσαν και κυκλοφορουσαν κανοκικοτατα, ΑΛΛΑ προσφατα το ενα (το δικο μου) αρχισε τα τσαλιμακια και μαλλον θελει ολικη κινητηρα, γιατι...αρχισε να καιει υπερβολικα λαδια και κανει σαν να ανακατευεις βιδες σε κατσαρολα...Δεν το κυκλοφορω τωρα, εννοειται...Δεν συμφερει η επισκευη με τιποτα...
Καποιοι γνωστοι πηραν το χαρτι της αποσυρσης, ΧΩΡΙΣ να υπαρχει ουτε βιδα απο το αποσυρομενο δικυκλο...
Ελλας τα μεγαλεια σου...
Το δικο μου σε περιφερειακα ειναι πολυ καλυτερο απο το αλλο, οποτε, δεν θα το χαρισω σε κανεναν "εντος"...
Γι'αυτο και ρωτησα αν εχει κανει καποιος το ιδιο, αποσυρση χωρις μηχανακι δλδ....:lol: :eyepop: