PDA

View Full Version : Δισκοπλακα X-gear Vs Jt Braking!



camen
13/03/2009, 16:01
Kαλησπερα.
Παρηγγειλα σε ενα πολυ γνωστο μαγαζι του χωρου μια δισκοπλακα JT BRAKING και ενω ο πωλητης με ενημερωσε οτι υπαρχει διαθεσιμη τελικα με ενημερωσε με μειλ οτι μου εστειλε μια X-GEAR γιατι δεν ειχε αυτη που μου ειπε.Αυτη που ηθελα κοστιζε 60Ε και εχω καταθεση τα χρηματα ηδη.Αλλα δεν ξερω αν η δισκοπλακα που μου στελνει ειναι ιδιας αξιας και ποιοτητας!!!Γνωριζει κανεις να μου πει τι γινεται απο θεμα ποιοτητας γιατι ειδα οτι οι X-gear κατασκευαζονται στην Κινα και δεν ξερω τωρα τι εχει παιχτει...Μην πιαστω και μ@λ@κ@ς:ZZZ:

la_villa
13/03/2009, 17:07
να την βάλει στον κ*λο του να του πεις

δεν ξέρω ΑΝ είναι ίδιας ποιότητας (για να μην σε ενημερώσει μαλλον..) αλλά ήταν ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ή να σου στείλει ότι παρήγγειλες ή να σε ειδοποιήσει και αν ΕΣΥ συμφωνήσεις να σου στείλει αυτή που σου έστειλε....

μόνο κ μόνο για την πουστιά του θέματος στείλτην όπως έρχεται κ πάρε απο αλλού....

camen
13/03/2009, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
να την βάλει στον κ*λο του να του πεις

δεν ξέρω ΑΝ είναι ίδιας ποιότητας (για να μην σε ενημερώσει μαλλον..) αλλά ήταν ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ή να σου στείλει ότι παρήγγειλες ή να σε ειδοποιήσει και αν ΕΣΥ συμφωνήσεις να σου στείλει αυτή που σου έστειλε....

μόνο κ μόνο για την πουστιά του θέματος στείλτην όπως έρχεται κ πάρε απο αλλού....
Μου ειπε αν δεν μου αρεσει να την στειλω πισω!Δεν εχω προβλημα να την κρατησω αρκη να ειναι ιδιας ποιοτητας με οτι παρηγγειλα!!!Αυριο θα την παραλαβω και θα δω τι θα κανω.Θελω να δω και τι κωδικο εχει για να τσεκαρω την τιμη γιατι απο οτι ειδα για το μηχανακι μου ειναι 10ε πιο φθηνη.Εγω του εβαλα 60Ε+5Ε μεταφορικα και αυτη βλεπω οτι εχει 52Ε! Θα δω...

stefanos
13/03/2009, 17:41
Αυτές οι jt απο πού κρατάει η σκούφια τους?

Daemon
13/03/2009, 17:47
Ειναι το ιδιο εργοστασιο που βγαζει τα JT γραναζια (Ταιλανδη). Με δισκοπλακες μαλλον τωρα αρχισαν να ασχοληθουν. Σαν γραναζια ειναι πολυ γνωστοι, παιζουν πολυ ΟΕΜ σχεδων σε ολες της εταιριες και ειναι απ'του πρωτους σε aftermarket. Τωρα απο φρενα.. μπορει να ειναι και κατι σαν να λεμε κρανος Dainese και μπουφαν Arai.. :look:

camen
13/03/2009, 17:51
Για τις X-GEAR γνωριζετε κατι:confused: :confused: :confused:

Daemon
13/03/2009, 18:06
Θα προτιμουσα JT, τουλαχιστων απ'την αποψη οτι ειναι πιο γνωστη εταιρια γιατι απο ποιοτητα δεν εχω ιδεα.. :look:

McTalas
13/03/2009, 18:59
όσοι εχουν παραγγειλει κινεζικες δισκοπλακες ειχαν όλοι προβλημα, ηταν στραβες και κακη ποιοτητα.
μην παιζετε με τα φρενα σας ρε παιδια ειναι κριμα...

camen
14/03/2009, 04:28
Δε θελω να παιξω φιλε μου για αυτο ρωταω αν γνωριζει κανεις τιποτα!!!
Μαλλον θα την στειλω πισω...Δεν ξερω αν ειναι κινεζικες αλλα κατασκευαζονται στην Κινα οποτε τι θα ειναι:confused: :confused: :confused:
Γαμω την μ@λ@κι@ του...Θελετε να μαθετε και ποιος ειναι?!Αν στειλτε πμ.:wave2:

stefanos
14/03/2009, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Ειναι το ιδιο εργοστασιο που βγαζει τα JT γραναζια (Ταιλανδη). Με δισκοπλακες μαλλον τωρα αρχισαν να ασχοληθουν. Σαν γραναζια ειναι πολυ γνωστοι, παιζουν πολυ ΟΕΜ σχεδων σε ολες της εταιριες και ειναι απ'του πρωτους σε aftermarket. Τωρα απο φρενα.. μπορει να ειναι και κατι σαν να λεμε κρανος Dainese και μπουφαν Arai.. :look:

Α καλά και εγώ jt γρανάζια φοράω αλλά δεν τα διάλεξα για την ποιότητά τους:rotflmao:

camen
14/03/2009, 19:12
H δισκοπλακα θα σταλει πισω αμεσως μολις παραληφθει.Ο πωλητης με ενημερωσε οτι θα μου επιστρεψει τα χρηματα.Μου ζητησε συγνωμη για το μπερδεμα αλλα αυτο δεν αλλαζει το οτι αλλο ηθελα και αλλο μου εστειλε.Θα σας κρατησω ενημερους.:wave2:

transalpblack
21/05/2009, 10:24
Εγω παιδια έκανα την γνωστή μαλακία και ξεκίνησα την μηχανή (τρανσαλπ 650) με το λουκέτο στην μπροστινή δισκόπλακα. Ευτυχώς δεν ξεκίνησα γρήγορα και δέν επεσα αλλά η δεξιά δισκόπλακα στράβωσε πολύ αισθητά. Εψαχνα κανα 10ήμερο για μεταχειρισμένη αλλά τίποτα. Αναγκάστηκα λοιπόν να πάω σε καινούρια. Το γαμώτο είναι πως και η άλλη δισκόπλακα μπορεί να ήταν ολόισια αλλά είχε κάποια χιλιόμετρα και αυτό δεν δικαιολογεί την μία καινούρια και την άλλη παλία. Ούτε επίσης δικαιολογεί καινούριες δισκόπλακες με μεταχειρισμένα τακάκια. Οπότε από μια μαλακία, τώρα αλλάζω μπροστινές δισκόπλακες και τακάκια. Αυτό σημαίνε πως πρωι πρωι ξηλώθηκα 330 ευρώπουλα για δισκόπλακες και τακάκια. Από την τιμή και μόνο πιστεύω να καταλάβατε πως αναφέρομαι αποκλειστικά και μόνο σε γνήσια φρένα και τίποτα μα τίποτα άλλο.

banditgr
21/05/2009, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
H δισκοπλακα θα σταλει πισω αμεσως μολις παραληφθει.Ο πωλητης με ενημερωσε οτι θα μου επιστρεψει τα χρηματα.Μου ζητησε συγνωμη για το μπερδεμα αλλα αυτο δεν αλλαζει το οτι αλλο ηθελα και αλλο μου εστειλε.Θα σας κρατησω ενημερους.:wave2:


pantws oi xgear einai mia xara diskoi ...eidika an proorizete gia to piso freno..exw parei 2-3 fores kai htan mia xara kai ftinoi...(gia cbr o pisw thimame htan kana 50riko..).Mhn talaiporhse xwris logo file...krata thn kai valthn.

camen
21/05/2009, 17:42
Kοιτα λιγο τις ημερομηνιες των ποστ.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

banditgr
21/05/2009, 17:44
:blush: xexexe sorry!

camen
21/05/2009, 17:48
Νο problem:beer: :wave2: