PDA

View Full Version : σημεια με ασυρματο ιντερνετ



kalgeorge
14/03/2009, 05:42
η αρχη εγινε στην κομοτηνη..


Έπειτα από τη δυνατότητα δωρεάν ασύρματης πρόσβασης στο Internet από την πλατεία Συντάγματος, το υπουργείο Οικονομίας εγκαινίασε τη Πέμπτη δωρεάν υπηρεσία Wi-Fi στο Θησείο.

«Ο καθένας από εσάς μπορεί να έρθει με τον προσωπικό του υπολογιστή ή με μια φορητή συσκευή επικοινωνίας και να συνδεθεί ασύρματα και δωρεάν στο Internet, από ένα μεγάλο μέρος της περιοχής του Θησείου» δήλωσε ο Γιώργος Αλογοσκούφης στα εγκαίνια.

«Το δίκτυο θα λειτουργεί δωρεάν μέχρι το τέλος του 2008, στο πλαίσιο της πολιτικής μας για την εξοικείωση των πολιτών με την ασύρματη ευρυζωνικότητα» πρόσθεσε ο υπουργός και ανακοίνωσε ότι την επόμενη εβδομάδα τίθεται σε λειτουργία ακόμη ένα τέτοιο ασύρματο δίκτυο στην πλατεία Κοτζιά.

«Πριν από 15 περίπου μήνες είχαμε εγκαινιάσει το ασύρματο δίκτυο δωρεάν πρόσβασης στo Internet στο Σύνταγμα. Από τότε μέχρι σήμερα, στην πλατεία Συντάγματος πραγματοποιήθηκαν συνολικά περισσότερες από 40.000 ασύρματες συνδέσεις στο Internet από περίπου 8.000 χρήστες. Η ανταπόκριση και η αξιοποίηση του WiFi στην πλατεία Συντάγματος ήταν πάνω από κάθε προσδοκία μας» είπε ο υπουργός.

«Εύχομαι λοιπόν καλά downloads με υψηλές ταχύτητες και καλές ασύρματες συνδέσεις, αξιοποιώντας το γρήγορο δωρεάν Internet στο Θησείο» κατέληξε.

Η ταχύτητα πρόσβασης στο Θησείο είναι 4Mbps

LARISEOS
14/03/2009, 07:00
το σκεφτομαι εδω και καιρο αυτο wι-fi και πως σκατα λεγεται.....

εχω ακουσει οτι μαγαζια βαζουν ασυρματο wi-fi κτλ....

μπορεί κάποιος να μου αν υπάρχουν παρεμβολές στο σωμα κτλ???

εγω στο σπίτι εχω ενα καλώδιο 7 μετρα για να μην εχω ασύρματο και έκοψα και το ασύρματο τηλ.....

τι γίνεται με το WI-FI?????

TassosK
14/03/2009, 07:04
μην ανησυχεις ιδιαιτερα

πρωτα θα πρεπει να ανησυχησεις για το ηλεκτρομαγνητικο πεδιο που δημιουργουν κινητα και καθε ηλεκτρονικη συσκευη pcia τηλεορασεις στερεο κλπ

LARISEOS
14/03/2009, 07:11
αυτο το βρηκα τωρα καπου στο νετ

Οι επιστήμονες εκφράζουν σοβαρές ανησυχίες για τις επιπτώσεις του επονομαζόμενου «ηλεκτρονικού νέφους», το οποίο δημιουργούν τα ασύρματα δίκτυα που συνδέουν τον υπολογιστή με τον παγκόσμιο ιστό. Με τον όρο «ηλεκτρονικό νέφος» αναφέρονται στο αόρατο πλέγμα ραδιοκυμάτων και μικροκυμάτων που ανήκουν στην κατηγορία των ηλεκτρομαγνητικών ακτινοβολιών UHF και VHF. Η εν λόγω ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία είναι κατά ένα δισεκατομμύριο φορές μεγαλύτερη της ακτινοβολίας των φυσικών πεδίων και ορισμένοι επιστήμονες υποστηρίζουν ότι, μακροπρόθεσμα, μπορεί να προκαλέσει προβλήματα υγείας. Ιδιαίτερη είναι η ανησυχία για ενδεχόμενες επιπτώσεις στην υγεία των παιδιών. Ορισμένοι επιστήμονες, οι οποίοι αντιμετωπίζουν με σκεπτικισμό την τεχνολογία του Wi-Fi, τοποθετούν τα παιδιά στις «πιο ευπαθείς» ομάδες διότι έχουν λεπτότερο κρανίο και επειδή το νευρικό τους σύστημα βρίσκεται ακόμα στο στάδιο της ανάπτυξης.

Ερευνητές στη Σουηδία υποστηρίζουν ότι η ακτινοβολία σκοτώνει εγκεφαλικά κύτταρα με αποτέλεσμα η σημερινή νέα γενιά να κινδυνεύει να προσβληθεί από γεροντική άνοια πολύ νωρίς, ίσως ακόμα στα 40 ή τα 50 χρόνια τους. Ο καθηγητής Όλε Γιόχανσον του ινστιτούτου Karolinska της Σουηδίας δηλώνει βαθύτατα προβληματισμένος με την εξάπλωση της ασύρματης σύνδεσης στο διαδίκτυο. Όπως λέει χαρακτηριστικά υπάρχουν σήμερα χιλιάδες επιστημονικά άρθρα τα οποία μιλούν για «επιβλαβείς συνέπειες στην υγεία» και υπογραμμίζει, «δεν ξέρουμε ήδη αρκετά για να πούμε στις εταιρίες να σταματήσουν».

ermiss
14/03/2009, 07:21
Το νέφος των κινητών είναι πολύ μεγαλύτερο και κυρίως ΠΑΝΤΟΥ!!!

TassosK
14/03/2009, 10:26
υπογραμμίζει, «δεν ξέρουμε ήδη αρκετά για να πούμε στις εταιρίες να σταματήσουν».

ακριβως αυτο

εδω στα αεροσκαφη σου λενε να κλεινεις το κινητο ενω συμφωνα με τον καθηγητη φυσικης που ειχα στο σχολειο διαβασε σε σχετικο περιοδικο οτι δεν εχουν καμια σχεση με τις συχνοτητες των αεροπλανων. (ασχετο αλλα μετα τα 10000 ποδια δεν πιανουν :P)

cityfly
14/03/2009, 10:53
θα λειτουργεί δωρεάν μέχρι το τέλος του 2008;
οκτώ;

και μετά; (δηλαδή ήδη τώρα) τι παίζει;

epp1640
14/03/2009, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
το σκεφτομαι εδω και καιρο αυτο wι-fi και πως σκατα λεγεται.....

εχω ακουσει οτι μαγαζια βαζουν ασυρματο wi-fi κτλ....

μπορεί κάποιος να μου αν υπάρχουν παρεμβολές στο σωμα κτλ???

εγω στο σπίτι εχω ενα καλώδιο 7 μετρα για να μην εχω ασύρματο και έκοψα και το ασύρματο τηλ.....

τι γίνεται με το WI-FI?????


Όπως και σε άλλα ζητήματα, και σε αυτό, συναγωνίζονται πρακτικότητα και ασφάλεια. Το wifi στα καταστήματα που θέλουν να προσφέρουν τέτοιες υπηρεσίες είναι μονόδρομος, όμως είναι προφανές ότι μακροπρόθεσμα είναι αρκετά επιβλαβές για τον άνθρωπο όπως και τα ασύρματα τηλέφωνα. Εκτός από αυτό τίθεται και θέμα ασφάλειας δεδομένων αφού ουσιαστικά οποιοσδήποτε έχει το υπόβαθρο μπορεί να εισχωρήσει στο δίκτυο.. (mac filtering, κλειδιά κτλπ.. κάνουν δουλειά μόνο αν έχεις να κάνεις με χρήστες). Η διαφορά με τα κινητά τηλέφωνα στο θέμα του πεδίου, είναι ότι τα κινητά εκπέμπουν (όταν δεν χρησιμιποιούνται) κάθε χ δευτερόλεπτα, για ελάχιστα ms, ενώ ασύρματα τηλέφωνα και ασύρματοι δρομολογητές εκπέμπουν διαρκώς. Επίσης διαφορετικές είναι και οι συχνότητες. (δεν θυμάμαι ακριβώς). Τώρα για το αν υπαρχουν ή δεν υπάρχουν σαφείς αποδείξεις για να απαγορευτούν.. :lol:

LARISEOS
14/03/2009, 12:41
εγω δεν θα διαλεξω να παω σε καφε με wi-fi ........
και καλα ειναι να παρουμε λιγο μια αποφαση στην ζωη μας πως καποια πραγματα δεν ξερουμε τι θα μας προκαλεσουν!!!!

δεν λεω να σταματήσει το ιντερνετ αλλα χεστε μας τωρα θα πηγαίνουμε ολοι με τα μινι λαπιτοπια μας για καφε??? ακόμα ενα gadget και - 350 ευρο απο την τσέπη μας!

του χρονου δεν θα υπάρχει και θα τα δίνουμε σε ακομα μια μαλακια που βρήκαν για να μας τα πάρουν.....!


χαλαμε λεφτά τζαμπα,,,,,γιαυτό και ήμαστε στην κατασταση που βρισκόμαστε!!!!!
αλλάζουμε κηνιτα καθε χρονο,
αλλάζουμε μηχανη ανα 1-2 χρονια


μονο τα βρακιά μας δεν αλλάζουμε τοσο συχνά!

epp1640
14/03/2009, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS

αλλάζουμε μηχανη ανα 1-2 χρονια



:lol: :lol: καλά ρε όλο αυτό για να μας εξυμνήσεις πάλι την africa? :p :lol:

Νόμιζα ότι εσύ είχες καφετέρια. Δεν χρειάζεται να ανησυχείς για τη μια στις τόσες που θα πας σε μια καφετέρια, εγώ μίλησα για το σπίτι. Για κάποιους το wifi της καφετέριας, ειδικά αν βρίσκονται σε άλλη πόλη είναι η μόνη πρόσβαση, και είναι καλό, απλά δεν υπάρχει λόγος να γεμίσουν όλα τα σπίτια με μία επιπλέον πηγή ακτινοβολίας. :winka: :beer:

LARISEOS
14/03/2009, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
:lol: :lol: καλά ρε όλο αυτό για να μας εξυμνήσεις πάλι την africa? :p :lol:

Νόμιζα ότι εσύ είχες καφετέρια. Δεν χρειάζεται να ανησυχείς για τη μια στις τόσες που θα πας σε μια καφετέρια, εγώ μίλησα για το σπίτι. Για κάποιους το wifi της καφετέριας, ειδικά αν βρίσκονται σε άλλη πόλη είναι η μόνη πρόσβαση, και είναι καλό, απλά δεν υπάρχει λόγος να γεμίσουν όλα τα σπίτια με μία επιπλέον πηγή ακτινοβολίας. :winka: :beer:


οχι ρε μαν εγω ,,,,,μαγαζι με skate,snowboard ,graffiti κτλ
κατω απο καφετερια!

johnnyestia
14/03/2009, 14:25
Don't worry, με τα κινητά τρώμε πολύ περισσότερη ακτινοβολία από οτιδήποτε άλλο :smilea:

SVX
14/03/2009, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
εγω δεν θα διαλεξω να παω σε καφε με wi-fi ........
και καλα ειναι να παρουμε λιγο μια αποφαση στην ζωη μας πως καποια πραγματα δεν ξερουμε τι θα μας προκαλεσουν!!!!

δεν λεω να σταματήσει το ιντερνετ αλλα χεστε μας τωρα θα πηγαίνουμε ολοι με τα μινι λαπιτοπια μας για καφε???

esy koufala Lariseo εισαι τυχερος... με την Αφρικανα μπορεις να παρεις τα βουνα ανα πασα στιγμη...εμεις με τα στριτοειδη τι θα κανομε....




[Τζιμάκος] :wave2:
Θα γίνουνε σημεία και τέρατα
τα σπίτια μας βγάλανε κέρατα στις ταράτσες
Οι Δούρειες τηλεοράσεις μας
θα φέρουνε στις διαστάσεις μας
τα δαιμόνια
Απ' τις οθόνες ξημερώματα
θα βγούνε κάτι εξαμβλώματα
στα σαλόνια
Του Εωσφόρου τα οράματα
σε στοιχειωμένα ολογράμματα
μας κοιτάνε
Τις πόρτες κλείνουν τα φαντάσματα
εξάρες ρίχνουν στα χαλάσματα
με τρία ζάρια
Θα γίνουνε σημεία και τέρατα
τα σπίτια μας βγάλανε κέρατα
στις ταράτσες

LARISEOS
14/03/2009, 14:41
ποτε θα κανωνησουμε για κανενα καφε,,,,,,αλλα ξεχνα τα flow cafe και της παπαριες των κατω....... εμεις υποστηρηζουμε τα δικα μας εδω.....

ασε που στα φλο καφε και στα σταρμπακσ εχουν βι-φαι

:smilea:

p@nos
14/03/2009, 15:11
παιδια, μιλαμε για μεταφορα δεδομενων με ΚΥΜΑΤΑ...

σκεφτειτε λοιπον τα κυματα που εκπεμποντε απο τηλεοπτικους σταθμους, ραδιοφωνικους...
ακομα και το ρευμα που περνα απο τα καλωδια εκπεμπει ακτινοβολια...

δεν ειναι κατι καινουριο, κυματα υπαρχουν εδω και δεκαετιες, και σε μερικα χρονια(ευτυχως) θα υπαρχει παντου wi-fi...

sek
14/03/2009, 15:21
O tempora o mores! :rolleyes:

Kάποτε η πανούκλα αφάνιζε το ανθρώπινο είδος τώρα το wi-fi. Πάντως οι αναλφάβητοι του 21ου αιώνα θα είναι όσοι δεν ξέρουν από υπολογιστές.



:wave2:

SVX
14/03/2009, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
παιδια, μιλαμε για μεταφορα δεδομενων με ΚΥΜΑΤΑ...

σκεφτειτε λοιπον τα κυματα που εκπεμποντε απο τηλεοπτικους σταθμους, ραδιοφωνικους...
ακομα και το ρευμα που περνα απο τα καλωδια εκπεμπει ακτινοβολια...

δεν ειναι κατι καινουριο, κυματα υπαρχουν εδω και δεκαετιες, και σε μερικα χρονια(ευτυχως) θα υπαρχει παντου wi-fi...

το οτι βρισκομαστε μεσα σε ενα ηλεκτρικο-ηλεκτρομαγνητικο κλωβο-πλεγμα ...το εχουμε συνειδητοποιησει?

καλωδια της ΔΕΗ.... ραδιοσυχνοτητες... δορυφοροι.... μικροκυμματα....
ειναι η φυση του ανθρωπου ετοιμη(ή φτιαγμενη) για κατι τετοιο?

cityfly
14/03/2009, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
το οτι βρισκομαστε μεσα σε ενα ηλεκτρικο-ηλεκτρομαγνητικο κλωβο-πλεγμα ...το εχουμε συνειδητοποιησει?

καλωδια της ΔΕΗ.... ραδιοσυχνοτητες... δορυφοροι.... μικροκυμματα....
ειναι η φυση του ανθρωπου ετοιμη(ή φτιαγμενη) για κατι τετοιο?


δεν ξέρω αν είναι φτιαγμένη για κάτι τέτοιο αλλά σίγουρα από τη φύση του ο άνθρωπος είναι προσαρμόσιμο ον
όλοι εμείς έχουμε γεννηθεί μέσα σε αυτόν τον κλωβό και για τις νεότερες γενιές στον κλωβό περιλαμβάνεται και το wi-fi από τη μέρα της γέννησής τους

p@nos
14/03/2009, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sek
O tempora o mores! :rolleyes:

Kάποτε η πανούκλα αφάνιζε το ανθρώπινο είδος τώρα το wi-fi. Πάντως οι αναλφάβητοι του 21ου αιώνα θα είναι όσοι δεν ξέρουν από υπολογιστές.



:wave2:

σιγα μη μας σκοτωσει το wifi ρε παιδια:lol:


μην κανουμε σα κατι γιαγιαδες στα χωρια που οτι βλεπουν το θεωρουν πραγμα του σατανα...

πρεπει να συνειδητοποιησουμε οτι η εποχη που ζουμε ειναι η καλυτερη για να ζει ο ανθρωπος, απο καθε αποψη...

το wifi κλπ ειναι απο τα πραγματα, τα οποια μας κανουν τη ζωη πολυ πιο ευχαριστη και πολυ πιο απλη...

sek
14/03/2009, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
δεν ξέρω αν είναι φτιαγμένη για κάτι τέτοιο αλλά σίγουρα από τη φύση του ο άνθρωπος είναι προσαρμόσιμο ον
όλοι εμείς έχουμε γεννηθεί μέσα σε αυτόν τον κλωβό και για τις νεότερες γενιές στον κλωβό περιλαμβάνεται και το wi-fi από τη μέρα της γέννησής τους


:beer:

p@nos
14/03/2009, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
το οτι βρισκομαστε μεσα σε ενα ηλεκτρικο-ηλεκτρομαγνητικο κλωβο-πλεγμα ...το εχουμε συνειδητοποιησει?

καλωδια της ΔΕΗ.... ραδιοσυχνοτητες... δορυφοροι.... μικροκυμματα....
ειναι η φυση του ανθρωπου ετοιμη(ή φτιαγμενη) για κατι τετοιο?


βασικα τα κυματα που δεχεται ο ανθρωπινος οργανισμος σεν προερχοντε μονο απο τις δικες μας τεχνολογικες συσκευες(δεν εννοω καμια συσκευη των ελοχιμ ετσι:lol: )

ηλεκτρομαγνητικα πεδια και κυματα διαφορων συχνοτητων υπαρχουν παντου, υπηρχαν και θα υπαρχουν παντα, και προερχονται απο παααααρα πολλες πηγες, εντελως ασχετες απο τις δικες μας συσκευες

epp1640
14/03/2009, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
βασικα τα κυματα που δεχεται ο ανθρωπινος οργανισμος σεν προερχοντε μονο απο τις δικες μας τεχνολογικες συσκευες(δεν εννοω καμια συσκευη των ελοχιμ ετσι:lol: )

ηλεκτρομαγνητικα πεδια και κυματα διαφορων συχνοτητων υπαρχουν παντου, υπηρχαν και θα υπαρχουν παντα, και προερχονται απο παααααρα πολλες πηγες, εντελως ασχετες απο τις δικες μας συσκευες

Βλέπε LOST :lol: :beer: :wave2:

p@nos
14/03/2009, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Βλέπε LOST :lol: :beer: :wave2:


δε βλεπω, και καλοι μου φιλοι που το βλεπουν μου εχουν προτεινει να μην ξεκινησω να το βλεπω(παθαινεις μεγαλη ζημια λενε:look: )

epp1640
14/03/2009, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
δε βλεπω, και καλοι μου φιλοι που το βλεπουν μου εχουν προτεινει να μην ξεκινησω να το βλεπω(παθαινεις μεγαλη ζημια λενε:look: )

χειρότερα και από τα ναρκωτικά είναι.. βλάπτει σοβαρά σπουδές, σχέσεις, υποχρεώσεις.. etc.. :lol:

cityfly
14/03/2009, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos


πρεπει να συνειδητοποιησουμε οτι η εποχη που ζουμε ειναι η καλυτερη για να ζει ο ανθρωπος, απο καθε αποψη...

εδώ κομματάκι υπερβολικός μου φαίνεσαι

p@nos
14/03/2009, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
εδώ κομματάκι υπερβολικός μου φαίνεσαι

καθολου υπερβολικος...
:nono:


σε τι πιστευεις οτι ειμαστε χειρωτςερα απο το παρελθον?
σε θεματα υγειας και περιθαλψης(που ηταν ανπαρκτα πιο παλια), σε θεματα παιδειας(ανυπαρκτα επισης παλαιοτερα), σε θεματα ενημερωσης και δυνατοτητων?

πραγματικα οσο και αν εχω κατσει να σκεφτω, παροτι ολο γκρινιαζουμε για την σημερινη κατασταση, δε μπορω να βρω κατι που να γινοταν παλαιοτερα καλυτερα...

cityfly
14/03/2009, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
καθολου υπερβολικος...
:nono:


σε τι πιστευεις οτι ειμαστε χειρωτςερα απο το παρελθον?
σε θεματα υγειας και περιθαλψης(που ηταν ανπαρκτα πιο παλια), σε θεματα παιδειας(ανυπαρκτα επισης παλαιοτερα), σε θεματα ενημερωσης και δυνατοτητων?

πραγματικα οσο και αν εχω κατσει να σκεφτω, παροτι ολο γκρινιαζουμε για την σημερινη κατασταση, δε μπορω να βρω κατι που να γινοταν παλαιοτερα καλυτερα...


σε θέματα συμπεριφοράς
σε θέματα ποιότητας ζωής
στο αίσθημα ότι δεν κάνεις κάτι και σε παρακολουθούν οι πάντες

p@nos
14/03/2009, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
σε θέματα συμπεριφοράς
σε θέματα ποιότητας ζωής
στο αίσθημα ότι δεν κάνεις κάτι και σε παρακολουθούν οι πάντες

το θεμα της συμπεριφορας ειναι υποκειμενικο...
πως οριζεις την σωστη και τη λαθος συμπεριφορας?την καλη και την κακη?

η ποιοτητα ζωης ειναι απλα κλασεις ανωτερη απ'αυτη των παλαιοτερων χρονων και δεν τιθεται καν συγκριση

ισα ισα που παλαιοτερα υπηρχαν καποιοι να σε παρακολουθουν...οτι και να εκανες μετα απο λιγες μερες το γνωριζαν ολοι
σημερα κανεις δε σε παρακολουθει γιατι απλα κανεις δεν ενδιαφερεται, ολοι αδιαφορουν για το τι κανει ο αλλος...
το να νομιζουμε κιολας οτι μας αρακολουθουν δεν ειναι καθολου καλο.Ειναι ψυχικη ασθενια και λεγεται μανια καταδιωξης...

Akatanomastos
15/03/2009, 00:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
καθολου υπερβολικος...
σε τι πιστευεις οτι ειμαστε χειρωτςερα απο το παρελθον?
σε θεματα υγειας και περιθαλψης(που ηταν ανπαρκτα πιο παλια), σε θεματα παιδειας(ανυπαρκτα επισης παλαιοτερα), σε θεματα ενημερωσης και δυνατοτητων?

πραγματικα οσο και αν εχω κατσει να σκεφτω, παροτι ολο γκρινιαζουμε για την σημερινη κατασταση, δε μπορω να βρω κατι που να γινοταν παλαιοτερα καλυτερα...

στην πραγματικοτητα δεν εχει αλλαξει πολυ ο κοσμος φιλε μου..

απλα στον μεσαιωνα πεθαιναν απο ελονοσια και μυνιγγιτιδα
εμεις σημερα πεθαινουμε απο aids και καρκινο

εμεις σημερα ΔΕΝ εχουμε παιδεια οπως την εννοεις αλλα ΕΚπαιδευση η οποια κυριως παραγει εργατες γραφειων..

το wi fi και το ιντερνετ δεν μας εξελιξαν ως ανθρωπους και πολιτισμο

ειναι ψευτικο το ερωτημα ποτε ηταν καλητερα οπως το θετεις, διοτι σημερα εχουμε τεχνολογικα επιτευγματα που ικανοποιουν τις ΣΗΜΕΡΙΝΕς αναγκες, και οχι του τοτε..

SVX
15/03/2009, 00:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
καθολου υπερβολικος...
:nono:


σε τι πιστευεις οτι ειμαστε χειρωτςερα απο το παρελθον?
σε θεματα υγειας και περιθαλψης(που ηταν ανπαρκτα πιο παλια), σε θεματα παιδειας(ανυπαρκτα επισης παλαιοτερα), σε θεματα ενημερωσης και δυνατοτητων?

πραγματικα οσο και αν εχω κατσει να σκεφτω, παροτι ολο γκρινιαζουμε για την σημερινη κατασταση, δε μπορω να βρω κατι που να γινοταν παλαιοτερα καλυτερα...



με αυτην ακριβως την λογικη .....οσο περισσοτερα καλωδια και "κυματα" τοσο καλυτερη και περισσοτερη η ανθρωπινη επικοινωνια....

πιστευεις πως σημερα οι ανθρωποι ειναι πιο κοντα ο ενας στον αλλον? και μιλαω για ουσιαστικη επικοινωνια...

epp1640
15/03/2009, 01:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
στην πραγματικοτητα δεν εχει αλλαξει πολυ ο κοσμος φιλε μου..

απλα στον μεσαιωνα πεθαιναν απο ελονοσια και μυνιγγιτιδα
εμεις σημερα πεθαινουμε απο aids και καρκινο

εμεις σημερα ΔΕΝ εχουμε παιδεια οπως την εννοεις αλλα ΕΚπαιδευση η οποια κυριως παραγει εργατες γραφειων..

το wi fi και το ιντερνετ δεν μας εξελιξαν ως ανθρωπους και πολιτισμο

ειναι ψευτικο το ερωτημα ποτε ηταν καλητερα οπως το θετεις, διοτι σημερα εχουμε τεχνολογικα επιτευγματα που ικανοποιουν τις ΣΗΜΕΡΙΝΕς αναγκες, και οχι του τοτε..

+1

LARISEOS
15/03/2009, 03:21
για να ικανοποιηθεί το prestige και της σημερινές μας αναγκες.....μας έχουν φλομώσει μαλακίες!

φτασαμε cosmote,tim,vodafon να εχουν 40 καταστηματα στην λαρισΑ!!!!
παμε καλα ρε?

εχω το κηνιτο μου τρια χρονια δεν το άλλαξα.....και για την επιδότηση πηγα και πήρα μια καμερα!!!!! :smilea:

τωρα ψάχνει καθε κοτσιος να παρει iphone,,, αρε ξέσκισμα που θελουν!!! μετα μας φταίνε οι μεγάλοι και οι άλλοι που μας τα παίρνουν!


το ξανα λεω ............μηπως απο άνθρωποι επρεπε να ημασταν .......


158255

Allst@rf
15/03/2009, 04:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
σιγα μη μας σκοτωσει το wifi ρε παιδια:lol:


μην κανουμε σα κατι γιαγιαδες στα χωρια που οτι βλεπουν το θεωρουν πραγμα του σατανα...

πρεπει να συνειδητοποιησουμε οτι η εποχη που ζουμε ειναι η καλυτερη για να ζει ο ανθρωπος, απο καθε αποψη...

το wifi κλπ ειναι απο τα πραγματα, τα οποια μας κανουν τη ζωη πολυ πιο ευχαριστη και πολυ πιο απλη...

παιδια η η/μ ακτινοβολια υπαρχει πριν τον ανθρωπο.ειναι μια απο τις τεσσερεις θεμελιωδεις δυναμεις στο συμπαν.
η λαθος χρηση της ειναι που προξενει προβληματα.
:wave2:

SVX
15/03/2009, 05:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
παιδια η η/μ ακτινοβολια υπαρχει πριν τον ανθρωπο.ειναι μια απο τις τεσσερεις θεμελιωδεις δυναμεις στο συμπαν.

:wave2:



και θα υπαρχει και μετα :smokin:


158263

joe_black
15/03/2009, 15:56
Ασύρματο δίκτυο έχει.

Μπρίζα που θα βρούμε;

Operater
15/03/2009, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από joe_black





Ασύρματο δίκτυο έχει.

Μπρίζα που θα βρούμε;






παρε μια μπαταριούλα 12V, πάρε ενα μετατροπέα απο 220 σε 12, και εισαι κομπλέ!
τώρα πως θα τα κουβαλάς....! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Z-rider
16/03/2009, 15:37
Κάτι_παρόμοιο_έχει_και_ο_δήμος_Αγρινίου
_και_όπως_βλέπω_έχει_πολύ_καλο_σήμα_
αφού_πιάνω_k_εγώ_που_είμαι_και_μακριά_από_
το_κέντρο.....
Καλή_μαγκιά

epp1640
16/03/2009, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-rider
Κάτι_παρόμοιο_έχει_και_ο_δήμος_Αγρινίου
_και_όπως_βλέπω_έχει_πολύ_καλο_σήμα_
αφού_πιάνω_k_εγώ_που_είμαι_και_μακριά_από_
το_κέντρο.....
Καλή_μαγκιά

καινούρια_πληκτρολόγια_δεν_πουλάνε_στο_αγρίνιο?:lol: :wave2:

p@nos
16/03/2009, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
καινούρια_πληκτρολόγια_δεν_πουλάνε_στο_αγρίνιο?:lol: :wave2:


εμενα_παντως_μου_αρεσουν_οι_κατω_παυλες_ειναι_στυλ_και_ αποψη

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :lol:

LARISEOS
17/03/2009, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
εμενα_παντως_μου_αρεσουν_οι_κατω_παυλες_ειναι_στυλ_και_ αποψη

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :lol:



χεχεχεχεχεχεχεχεχεχεχε

_:beer: _

Z-rider
17/03/2009, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
καινούρια_πληκτρολόγια_δεν_πουλάνε_στο_αγρίνιο?:lol: :wave2:


Μαζευω_λεφτα_για_μηχανη_τωρα,σιγα_μην_παρω_
πληκτρολόγιο.:wave2:
Ωραιο_ειναι_κ_ετσι.:cool:

epp1640
17/03/2009, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-rider
Μαζευω_λεφτα_για_μηχανη_τωρα,σιγα_μην_παρω_
πληκτρολόγιο.:wave2:
Ωραιο_ειναι_κ_ετσι.:cool:

:lol: πάντως αν βρεις εκεί κάποιον να στο αλλάξει το πληκτρολόγιο laptop καθ'αυτό είναι πολύ φτηνό.. απλώς είναι λίγο λεπτοδουλειά να το ανοίξεις το ρημάδι..