PDA

View Full Version : σοβαρολογούν???



la_villa
14/03/2009, 18:48
δηλ σε αυτήν την χώρα τι αλλο θα ακούσουμε???

"...ο αναπληρωτής υπουργός Εσωτερικών αρμόδιος για θέματα Δημόσιας Τάξης Χρ. Μαρκογιαννάκης προέβη στη Βουλή στη δήλωση-σοκ ότι η αστυνομία δεν μπορεί να αντιμετωπίσει την εγκληματικότητα. Για του λόγου το αληθές, οι αστυνομικοί που βρίσκονταν στο Κολωνάκι την ώρα της επιδρομής έλαβαν άνωθεν εντολή να μην εμπλακούν στα επεισόδια από το φόβο μήπως εγκλωβιστούν...."


καλά πλάκα μας κάνουν....


κατσε να δεις που σε λίγο θα πουν να βγει ο στρατός στους δρόμους για την αντιμετώπιση της εγκληματικότητας.....

ρε δεν γ@#$αι λέω εγώ...ας καταργήσουν τις προσωπικές -απο αστυνομικους δημοσιους υπάλληλους βισματοφόρους- για να την αντιμετωπίσουν...

α στα διάλα...

binzis
15/03/2009, 03:35
Και μη χειρότερα !!!

LARISEOS
15/03/2009, 03:42
palakoukoma???

ολοι αυτο χρειάζονται!!!!

Allst@rf
15/03/2009, 04:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
δηλ σε αυτήν την χώρα τι αλλο θα ακούσουμε???

"...ο αναπληρωτής υπουργός Εσωτερικών αρμόδιος για θέματα Δημόσιας Τάξης Χρ. Μαρκογιαννάκης προέβη στη Βουλή στη δήλωση-σοκ ότι η αστυνομία δεν μπορεί να αντιμετωπίσει την εγκληματικότητα. Για του λόγου το αληθές, οι αστυνομικοί που βρίσκονταν στο Κολωνάκι την ώρα της επιδρομής έλαβαν άνωθεν εντολή να μην εμπλακούν στα επεισόδια από το φόβο μήπως εγκλωβιστούν...."


καλά πλάκα μας κάνουν....


κατσε να δεις που σε λίγο θα πουν να βγει ο στρατός στους δρόμους για την αντιμετώπιση της εγκληματικότητας.....

ρε δεν γ@#$αι λέω εγώ...ας καταργήσουν τις προσωπικές -απο αστυνομικους δημοσιους υπάλληλους βισματοφόρους- για να την αντιμετωπίσουν...

α στα διάλα...

ακριβως αυτο θελουν φιλαρακι.να μας κανει ντα ο στρατος.
υπαρχει κανενας που νομιζει οτι ζουμε(ή θα ζουμε)σε δημοκρατικες κοινωνιες?:yuck:

the who
15/03/2009, 06:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
ακριβως αυτο θελουν φιλαρακι.να μας κανει ντα ο στρατος.
υπαρχει κανενας που νομιζει οτι ζουμε(ή θα ζουμε)σε δημοκρατικες κοινωνιες?:yuck:

Ο Καρατζαφερης:D ,μονο που αυτος βρισκει την κοινωνια μας πολυυυυυυυυ δημοκρατικη

TROOPER
15/03/2009, 06:20
:lol: :bigcry: :lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

SVX
15/03/2009, 06:37
Αφου δεν εχει κανει κομμα ακομα ο Βλα( διμηρος)

εγω ακομα δεν εχω επιλογες ως ψηφοφορος

ολοι οι αλλοι τρεφονται απο τις κοπριες των Μασονων (προσωπικη μου αποψη ) :winka:


158265

MitsosNaked
15/03/2009, 06:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Αφου δεν εχει κανει κομμα ακομα ο Βλα( διμηρος)

εγω ακομα δεν εχω επιλογες ως ψηφοφορος

ολοι οι αλλοι τρεφονται απο τις κοπριες των Μασονων (προσωπικη μου αποψη ) :winka:

Των Μασόνων δέ νομίζω. Άλλα είναι τα "κέντρα εξουσίας".

δηλαδή ψάχνεις κόμμα που όταν βγεί κυβέρνηση να μας "ρουφήξει το αίμα" ; :rotflmao: :rotflmao:

power hornet
15/03/2009, 11:44
αυτο προσαπαθουν να κανουν,να μας φερουν καμια χουντα την κοβω την δουλεια.ουστ παλιο φασισταρια

nasos75
15/03/2009, 13:13
Ολα ειναι θεμα πολιτικης βουλησης...εαν θελουν οι πολιτικαντηδες μπορουν να κανουν τους αστυνομικους-αστυνομικους- και οχι αυτο το χαλι το οποιο ηθελημενα υπαρχει -σε ολους τους τομεις-για λογους καθαρα εκτονωσης με καθε μορφη αντιδρασης αρκετων κοινωνικων ή μη ομαδων, και φυσικα την τρομοκρατηση των απλων ανθρωπων.

SnakeMJK
16/03/2009, 03:58
σε μια κοινωνία του 2009, η αστυνομία θα πρέπει να παίζει μόνο τον ρόλο της βιτρίνας... στην παιδεία θα πρέπει να γίνει κάτι! ότι σπείρεις θα θερίσεις δεν λένε;

sober
16/03/2009, 04:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
σε μια κοινωνία του 2009, η αστυνομία θα πρέπει να παίζει μόνο τον ρόλο της βιτρίνας... στην παιδεία θα πρέπει να γίνει κάτι! ότι σπείρεις θα θερίσεις δεν λένε;

πολυ σωστο αλλάααααα ....... :rolleyes: :a018: :a018: :sad:

iosif
16/03/2009, 04:11
μαλιστα
φανταζομαι και στην υποθεση κουνεβα η αστυνομια ειχε εντολη να μην ασχοληθεί?
και με την χειρομβοβιδα που πεταξαν με σκοπο την δολοφονια μαλλον και για κει θαχαν εντολή "μακριά"

τα εγκληματα κατα περιουσιας στην ελλαδα ειναι πιο σοβαρα απο τα εγκληματα κατα ζωης φαίνεται.................

notakos600
16/03/2009, 04:19
Πολύ κοντά συνέπεσε ο χρόνος των επεισοδίων και της βοήθειας της Σκότλαντ γιαρντ.
Αιτία ή αφορμή άραγε? :smokin:

Maira
16/03/2009, 04:57
Μήπως να αποφασίσουμε τι θέλουμε????


Θέλουμε αστυνομια που να εμπλέκεται άοπλα??? ΟΚ! Δεν πάει κανένας άλλος να βγάλει το φίδι από την τρύπα? Γιατί μέχρι πριν λίγο καιρό ζητούσαν τον αφοπλισμό της αστυνομίας!!!!

Θέλουμε αστυνομία που να εμπλέκεται??? Θα εμπλέκεται και θα γίνονται και λάθη!


Θέλουμε αλάνθαστους ανθρώπους γιατί φοράνε μια στολή! Μήπως τελικά πιστεύουμε στον Θεό? Γιατί μόνο αυτός δεν κάνει λάθη! Επίσης λάθη δεν γίνονται όταν δεν γίνεται τίποτα! Άρα σου λέει, από το να γίνει καμιά μαλακία γιατί μπορεί να πέσει και κανας πυροβολισμός, άστους να κάθονται!!!


Κάθονται και δεν κάνουν τίποτα: Φταίνε!!!!
Κάνουν πράγματα (και μαζί σας είμαι ότι κάνουν και λάθη): Πάλι Φταίνε!!!!


Θα φέρουν το στρατό γιατί με την αστυνομία δεν βγαίνει άκρη...... πάλι η αστυνομία φταίει!!!!

Κανείς δεν αρνείται ότι υπάρχουν βύσματα, ότι βολεύονται, ότι έχουν ψυχολογικά..... κ.α. αλλά δεν είναι όλοι έτσι και δεν είναι η πλειοψηφία (γιατί αν ήταν έτσι θα ήταν τελείως μπάχαλο η κατάσταση).


Ας αποφασίσουμε τελικά τι θέλουμε από τους μπάτσους! Γιατί όταν καίγεται οταν καίγεται το σπίτι του διπλανού δε μας νοιάζει αλλά όταν είναι για το δικό μας έκει πρέπει να είναι απίκο!!!

Θέλουμε να είναι στο δρόμο και να κάνουν περιπολίες αλλά όταν μας σταματάνε γιατί πάμε ανάποδα σε μονόδρομο, αυτοί φταίνε! Όχι εμείς που πάμε ανάποδα!!!

el_hymador
16/03/2009, 05:04
τελικα αυτο το "ο καιροc γαρ εγγυc" ισχυει και πολυ μαλιστα!

Αν συνεχιστει αυτη η κατασταση θα γινει της πΟτανας σε παγκοσμιο επιπεδο...

στη δικη μας γωνια δεν εχουμε παρει ακομα πρεφα το μεγεθος και δεν θα νοιωσουμε τιποτα για αρκετο καιρο ακομα, ομως σκεφτειτε οτι υπαρχει αλλοδαπος κοσμος ο οποιος αποτελλει και τη κοινωνικη ομαδα που θα μεινει χωρις μεροκαμματο πρωτη...οπως και να εχει ομως οι συγκεκριμενοι ανθρωποι ειναι συνηθισμενοι στα δυσκολα και μορουν να αντεπεξελθουν με ψυχραιμια...

οι "επιφοβοι" ειμαστε ολοι εμεις και ακομη περισσοτερο οι καραδυτικοι που θα τους μπει πολυ βαθια το αγγουρι της ανεχειας...

γιατι ενας δυτικος δεν μπορει να διανοηθει οτι θα υπαρξει μερα που δεν θα εχει ενα πιατο φαϊ η ενα μερος για να κοιμηθει.

Δεν το ξερει αυτο, δεν υπαρχει ουτε σαν ακραιο ενδεχομενο στο μυαλο του.

Οποτε και η αντιδραση του στο γεγονος θα ειναι εντελως απροβλεπτη.

Maira
16/03/2009, 05:19
Σκέψου και το άλλο!!!

Εδώ έχουμε και ένα 70% ιδιοκατοίκηση!!!

Οπότε και καλά είμαστε!!!!


Μας έχουν μάθει και στην πείνα...... οπότε αλίμονο σ' αυτούς που μέχρι χτες δεν ζορίστηκαν ποτέ!!!!


:uplate:

el_hymador
16/03/2009, 05:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Σκέψου και το άλλο!!!

Εδώ έχουμε και ένα 70% ιδιοκατοίκηση!!!

Οπότε και καλά είμαστε!!!!


Μας έχουν μάθει και στην πείνα...... οπότε αλίμονο σ' αυτούς που μέχρι χτες δεν ζορίστηκαν ποτέ!!!!


:uplate:


Πολυ σωστο

οπως επισης και το γεγονος οτι οι οικογενειακοι δεσμοι ειναι πολυ ισχυροι, οποτε δυσκολα καποιος μενει στο δρομο.