PDA

View Full Version : Innova δισκοφρενο



RIFF RAFF
15/03/2009, 07:52
Καλησπερα,εχω ενα innova 125i.
Βλεπω σε μερικα παπια που εχουν βαλει ενα τεραστιο δισκοφρενο μπροστα.
Τυχαια στην colori βρηκα ενα τυπου μαργαριτα στα 90euro.
Τα χρηματα μου φανηκαν πολλα,ομως ο πωλητης μου ειπε οτι αξιζει τα λεφτα του και οτι θα εχω πολυ καλυτερο φρεναρισμα.
Αν μπορει καποιο μελος που φοραει μαργαριτα δισκοφρενο να μου πει αν αξιζει η τοποθετηση??????Ευχαριστω απο τωρα.

Locksmith
17/03/2009, 07:34
Κοίτα, όντας κάτοχος Ιnnova (καρμπυρατεράτου), το μπροστινό φρένο θα μπορούσε να γίνει και καλύτερο. Το μεγαλύτερο δισκόφρενο από μόνο του σου δίνει μεγαλύτερο "μοχλό" για να σταματήσει η ρόδα και άρα, θα σου κάνει δουλειά. Απο κει και πέρα εξαρτάται το κράμα από το οποίο είναι φτιαγμένος ο δίσκος, κι απ' αυτά δεν ξέρω να σου πω παραπάνω. Στη θέση σου αν ήθελα να βάλω μαργαρίτα, θα ρωτούσα από δω κι από κει ποιο φοριέται περισσότερο και θεωρείται καλό, και θα το έβαζα κι εγώ.

Panos RG
17/03/2009, 07:43
Θα πάει το edo σύννεφοoooo ...:rotflmao:

RIFF RAFF
17/03/2009, 08:45
Γιαυτο ρωταω κιεγω να καταλαβω τι ειναι το καλυτερο.Κεγω πιστευω οτι θαναι καλυτερο το φρενο, αλλα αν φτασω σε σημειο για εντο και τετοιες καγκουριες καλυτερα να αφησω της μανας του.Δεν ειναι για το παπι μου αυτα.

Locksmith
17/03/2009, 09:09
Δεν θα φτάσεις σ'αυτό το σημείο, γι'αυτό άλλωστε και ξεκίνησα το post μου με το "μπροστινό φρένο θα μπορούσε να γίνει και καλύτερο".

RIFF RAFF
17/03/2009, 09:19
Φαντασου να κανω φιγουρες σαν να εχω ποδηλατο bmx.............!!!!!!!!Ευχαριστω για το ενδιαφερον παιδια.:lol:

Gnick
02/01/2010, 00:56
<3 Diskoplaka braking...(margarita???) isws...
afti einai i timh tis pou les... ara k afth tha einai!
poly omorfh tin forane polla papia pou blepw sto dromo :)
an k dn kanei edo XAXA eksakolouthei na einai kalh...