PDA

View Full Version : ΛαστιχοΜονοΜπροστα ?



DeadEye
16/03/2009, 07:57
Ρε παιδια ,

εχω τα diablo corsa , αλλα το πισω λαστιχο φαγωθηκε πολυ γρηγορα κ εχουν αρχισει ηδη κατι γλυστρηματακια οταν ανοιγω το γκαζι ακομα κ με 2ερα , fz6 ,

ενω το μπροστινο μου φαινεται οτι κραταει ακομα καλα ...

Μπορω να αλλαξω μονο το πισω ή παει σετακι μπρος πισω ? Θα εχω προβλημα ?

Επισης θελω να βαλλω πισω κατι ποιο σκληρο να εχει λιγο ψωμι παραπανω , μπορω να βαλλω αλλη μάρκα ελαστικου , κ αλλη σκληροτητα ?

thx :wave2:

blueangel
16/03/2009, 08:05
Φιλαράκο Μetzeler Sportec M3 και θα δείς την υγειά σου :beer: ειδικά για τα Fzs του ταιριάζει απίστευτα.Οι περισσότεροι που τα έχουν δοκιμάσει σε πόλη και εθνική είναι υπερευχαριστημένοι:smilea: Γνώμη μου να τα αλλάξεις και τα δύο...Από κει και πέρα εσυ κρίνεις...Χοντρικά να υπολογίζεις μια 400άρα τουλάχιστον για τον συγκεκριμένο τύπο ελαστικού το ζευγάρι.

DeadEye
16/03/2009, 08:21
Αν βαλλω πισω το metzeler m3 κ κρατησω μπροστα το diablo τι θα γινει ?! Παιζει προβλημα ?

Γενικα ποια θα ειναι η συμπεριφορα της μηχανης ?

Ρωταω γιατι δεν περισσευουν τα φραγκα , και τα diablo τα χρυσοπληρωσα για να τα πεταξω απο τωρα , ειδικα το μπροστινο που εχει ακομα ζωη

:rolleyes:

SeNNinhA
16/03/2009, 08:59
Βάλε ότι θέλεις πίσω. Δεν υπάρχει ουσιαστικό πρόβλημα. Απλά δεν θα δεις τα πλεονεκτήματα του καθένα καθαρά. Αλλιώς στρίβει το λάστιχο κάθε εταιρείας μιας και έχει διαφορετικό προφίλ. Αφού δεν παίζουν χρήματα άλλαξε μόνο το πίσω και τα αλλάζεις σετάκι μόλις τελειώσεις ξανά το πίσω. Συνήθως έτσι γίνεται. 2 αλλαγές στο πίσω με 1 στο μπροστά. ;) ;) ;)

alexxxcbr
16/03/2009, 10:42
Το πίσω μόνο τώρα.Μετά αλλάζεις ζευγάρι,ίδια εταιρία.:wave2:

DeadEye
16/03/2009, 12:38
εχει σημασια να ειναι απ την ιδια εταιρια ?!

:confused:

blueangel
16/03/2009, 12:59
Οχι φίλε απλά την επόμενη φορά πρέπει να ναι το μπροστινό για να κάνεις σετάκι:beer: