PDA

View Full Version : Γρύλισμα Φρένων !!!!



tsolias
16/03/2009, 13:20
Φίλοι μου καλησπέρα. Να ρωτήσω? Μετά απο ενα δεκαήμερο περίπου ακινησίας και λόγω καιρού πιό πολύ, πήγα χθές βόλτα με τη μηχανή και γρύλιζαν τα φρένα.Γιατί λέτε? Τακάκια εχω αλλάξει.Υγρασία έχουμε μπόλικη.Λοιπόν? Τι να κάνω? Εν τω μεταξύ άρχισα να πηγαίνω στη δουλειά με τη μηχανή και όσο πάει και ελαχιστοποιείται ο θόρυβος.Αλλά είναι ενοχλητικός. Τί νομίζετε λοιπόν φίλοι μου? :confused: :confused:

Lio
17/03/2009, 04:12
Μην ανυσυχείς. Είναι φυσιολογικό μετά απο ακινησία να σφυρίζουν τα φρένα. Σε λιγο θα σταματήσουν...

notakos600
17/03/2009, 04:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsolias
Φίλοι μου καλησπέρα. Να ρωτήσω? Μετά απο ενα δεκαήμερο περίπου ακινησίας και λόγω καιρού πιό πολύ, πήγα χθές βόλτα με τη μηχανή και γρύλιζαν τα φρένα.Γιατί λέτε? Τακάκια εχω αλλάξει.Υγρασία έχουμε μπόλικη.Λοιπόν? Τι να κάνω? Εν τω μεταξύ άρχισα να πηγαίνω στη δουλειά με τη μηχανή και όσο πάει και ελαχιστοποιείται ο θόρυβος.Αλλά είναι ενοχλητικός. Τί νομίζετε λοιπόν φίλοι μου? :confused: :confused:




Να τα προσέχεις μετά τα μεσάνυχτα, αν βγάλουν τρίχωμα ενώ γρυλίζουν παράτησε το μηχανάκι και τρέξε να γλυτώσεις. :lol: :lol: :beer: :beer: :beer:

MikeG
17/03/2009, 04:43
Ο θόρυβος θα εξαφανιστεί μόλις εξαφανιστεί και η υγρασία :wave2:

OldMan
17/03/2009, 06:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ο θόρυβος θα εξαφανιστεί μόλις εξαφανιστεί και η υγρασία :wave2:
Γιατί ρε Μιχαλιό ...??? :confused:

MikeG
17/03/2009, 06:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Γιατί ρε Μιχαλιό ...??? :confused:

Ντάξει, από τη βιασύνη μου δεν είδα ότι μιλάμε για τακάκια, αλλά για ταμπούρο.

Αν και από τακάκι, αν δεν είναι μεταλλικό, μόλις "πατήσει" συνήθως σταματά, σωστά? :wave2:

notakos600
17/03/2009, 07:05
.

tsolias
18/03/2009, 12:53
ΟΚ, thanks. Θα αρχίσω να το παίρνω στη δουλειά κάθε μέρα(καιρού θέλοντος) και βλέπουμε. Υπόψιν είναι το KAWASAKI KLE 500.:beer: