PDA

View Full Version : Γ@@@ το ψοφόκρυο σήμερα...



Gandalf dr685sm
19/03/2009, 04:23
Λιακάδα... δουλειές στο κέντρο οπότε η μηχανή μονόδρομος έτσι και αλλιώς.

Βγαίνω έξω και τρώω ενα κρύο που τα είδα όλα. Βλέπω απο την μια την κορυφή της Πάρνηθας χιονισμένη ..!!!!!... και μια ελαφριά πάχνη πάγου ... ξέρετε την πρωινή δροσιά λέω... πάνω στα πάντα.

Μέχρι να φτάσω στην δουλειά ενα απίστευτο μποτιλιάρισμα καθώς απο οτι είδα μετά είχε γίνει ενα χοντρό τρακάρισμα στην Κηφησίας , κοντά στον τροχονόμο , όπου κάποιος έκοψε τον δρόμο κάθετα και αμέσως μετά για να μην τρακάρει (απο όσο φάνηκε) με τον επερχόμενο στο ρεύμα του.... έκοψε και μια κολώνα.

Πήξιμο απίστευτο απο την Ν.Ερυθραία μέχρι και το σημείο.

Φτάνω στην δουλειά και με το ζόρι δούλευαν τα δάχτυλα...κλειδώνω , ανεβαίνω στο γραφείο , βάζω καφέ...και πάω στο "φυσικό μέρος" να τινάξω την μπάμια (κατά Dirty)...

Που να βγεί όμως... είδε κρύο και μαζεύτηκε. Ούτε με τσιμπιδάκι δεν πιανόταν ..:D :rotflmao: :rotflmao:

Τέλος πάντων... καλημέρα σε όλους και αρχίζει άλλη μια δύσκολη μέρα. Αίντε άλλη μια για ΠΣΚ ρε πστ μου.

Gandalf

makis206
19/03/2009, 04:27
Μια απ'τα ίδια και στα Χανιά, άπαξ κι ασπρίσουνε τα Λευκά Όρη η πρωινή κι η βραδυνή βόλτα γίνονται μαρτύριο, καλά για τον Πολύκαρπο δεν το συζητώ, Καλλιοπίτσα γίνεται...:lol: :rotflmao:

yannis24
19/03/2009, 04:34
πουφ.....................
πουφ...................
πουφ.....................
πουφ...................
πουφ.....................
πουφ...................





Γκεουλες !!!


χαχαχαχα.......

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
μια απο τα ιδια με τον μαγο και εγω.......

ermiss
19/03/2009, 04:42
Και απο Κόρινθο τα ίδια, η Ζήρεια άσπρη ως συνήθως. Και εγώ βγήκα μετην μηχανή αφού έκανα μπάνιο...

Ακόμα ζαλίζομαι :hypnotize

simeon
19/03/2009, 04:48
μηπως τα παραλέτε.... δεν ειναι και τόσο τραγικά...
Πιειτε κανα κονιακάκι να δειτε πως θα σας φανει καλοκαίρι :beer: :beer: :beer: :beer:

Gandalf dr685sm
19/03/2009, 04:56
κονιάκ πρωί πρωί... ;;; και μετά οδήγηση;;;;

χαχαχαχαχα... εσύ φίλε μου μάλλον είσαι χειρότερα απο εμάς!!!...:lol: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf

SVX
19/03/2009, 05:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

Βγαίνω έξω και τρώω ενα κρύο που τα είδα όλα. Βλέπω απο την μια την κορυφή της Πάρνηθας χιονισμένη ..!!!!!... και μια ελαφριά πάχνη πάγου ... ξέρετε την πρωινή δροσιά λέω... πάνω στα πάντα.
Gandalf





ssssssssssssΣΙΓΑΑΑΑΑ ρε......


158668

XJR_Billy
19/03/2009, 05:10
Και χτες το βράδυ, μετά τη βροχή είχε ψωφόκρυο...

Και ο αέρας στο σημείο της Αττικής Οδού, πριν τον Ασπρόπυργο, σε σήκωνε μιλάμε...:sick:
Δεν μπόρεσα να διατηρήσω πάνω από 85-90, ήμουν καρυδότσουφλο...

Προσοχή σε αυτή την κ@λο-ευθεία...:wave2:

Cpt. Haddock
19/03/2009, 05:12
Όσοι κρυώνουν να πάρουν αυτοκίνητο :smokin:

makis206
19/03/2009, 05:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Όσοι κρυώνουν να πάρουν αυτοκίνητο :smokin:

Έχουμε κύριος !:smokin:


γιατί το κάναμε nickname δεν ξέρουμε ακόμα.. :lol:

Allst@rf
19/03/2009, 05:28
και που ειστε ακομη...
για καντε μια βολτα απο εδω (http://www.hnms.gr/hnms/greek/forecast/forecast_region_html) να δειτε τι μας εχει απο αυριο...
θα την δαγκωσουμε ολοι ομαδικος.
παει η βολτα επιδαυρο για σαββατο:cry:
φιλε ermiss απο κορινθο μεσα εισαι?

peskandritsos
19/03/2009, 05:40
Νταξει ρε παιδια...
Με το φαινομενο του θερμοκηπιου σε λιγα χρονια θα εχουμε μονο καλοκαιρι, οποτε...



ΥΠΟΜΟΝΗ.
:sun: :dizzy: :sun: :dizzy: :sun: :dizzy: :sun:

SnakeMJK
19/03/2009, 06:02
Κρυώνουν οι άντρες μωρεεεεε;;;;; :p

Καλά, έχετε δίκιο, κάνει τρελό κρύο αυτές τις μέρες! Μας είχε καλοπιάσει λίγο ο καιρός πριν καμιά βδομάδα!

makis206
19/03/2009, 06:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Κρυώνουν οι άντρες μωρεεεεε;;;;; :p

Αναλόγως το στέρνο !:o :lol:

stvr1
19/03/2009, 06:39
Κατά τις 8 το πρωι το θερμόμετρο έδιχνε 6 βαθμούς!! Άντε και καλή Άνοιξη! :sun: :sun: :sun:

kyrt
19/03/2009, 07:09
Βγήκα το πρωί στο μπαλκόνι, έφαγα μια γερή κρυάδα και πήρα το τουτού για τη δουλειά.:D

danaos75
19/03/2009, 07:20
εγω κοιταξα απο το παραθυρο το πρωι είδα λιακαδα και μοτο ντυθηκα, το κρυο δεν με ενοιαξε ποτε με την μοτο την πολλή βροχη δεν μπορω οταν δεν ειμαι full αδιαβροχα ντυμενος :hypnotize



καλα εννοείτε πως η δουλειά μου είναι μόνο 4 χλμ απόσταση χεχεχε :lol: :lol:

simeon
19/03/2009, 07:43
παντως ανεξάρτητα απο το κρύο και τα κονιακάκια (αντε γεια μας :beer: )
νομίζω ότι οι μέρες με λιακάδα μετά απο βροχή, ειναι ότι καύτερο για βόλτα με την μηχανη...

devil's animal
19/03/2009, 10:19
το κρυο ρε καρντασια παλευεται!!


η βροχη η π0υτανα δεν παλευεται με τιποτα!!:a37:

που οτι και να φορας,αυτη θα βρει τροπο να τρυπωσει και να σε κανει σκατα. ακομα και αδιαβροχα ντελιβεραδικα να φορας (ναι αυτα τα κιτρινατσια) σε μουσκευει η υγρασια.:rolleyes:

Cpt. Haddock
19/03/2009, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
το κρυο ρε καρντασια παλευεται!!


η βροχη η π0υτανα δεν παλευεται με τιποτα!!:a37:

που οτι και να φορας,αυτη θα βρει τροπο να τρυπωσει και να σε κανει σκατα. ακομα και αδιαβροχα ντελιβεραδικα να φορας (ναι αυτα τα κιτρινατσια) σε μουσκευει η υγρασια.:rolleyes:

Θα έλεγα το ακριβώς αντίθετο Στάυρο... :wave2:

Χθες το απογεμα φεύγω με τα τουλούμια απ' τη δουλειά για κέντρο. Μπουφαν, αδιάβροχο παντελόνι, μπότες, έφτασα στο μάθημα μια χαρα, "απ' έξω εμφάνιση απο μέσα άνεση" :lol:

Το βράδυ που έφυγα για Χολαργο και είχε ξαστερώσει κι εκανε το #$%@#$κρυο δεν παλευόταν με τίποτα :bawl:

danaos75
19/03/2009, 11:15
ρε καπετανιο ήσουν έξω χθες με τις καρεκλες που εριχνε , σε τρώει ο κ@λος σου για φουσκοθαλασιες βλεπω (καπετανιος γαρ).

Καλα σοβαρα τώρα ήμουν με το αμαξι κατα τις 8 στην Βουλιαγμενης και το νερο επεφτε με τους κουβαδες πανω στο αυτοκίνητο μίλαγα με την γυναικα μου στο τηλ. και δεν την άκουγα απο την φασασρία. Άσε που νομιζε οτι είχα ανοιχτο το παραθυρο :lol: :lol:

Cpt. Haddock
19/03/2009, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
ρε καπετανιο ήσουν έξω χθες με τις καρεκλες που εριχνε , σε τρώει ο κ@λος σου για φουσκοθαλασιες βλεπω (καπετανιος γαρ).

Ναι, ρε συ, έριχνε τουλούμια αλλα τουλάχιστον δεν είχε κρύο.

1 το πρωί που ανεβοκατέβαινα τη Μεσογείων νομισα πως θα μου πέσουν τα δάχτυλα :sick:

devil's animal
19/03/2009, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Θα έλεγα το ακριβώς αντίθετο Στάυρο... :wave2:

Χθες το απογεμα φεύγω με τα τουλούμια απ' τη δουλειά για κέντρο. Μπουφαν, αδιάβροχο παντελόνι, μπότες, έφτασα στο μάθημα μια χαρα, "απ' έξω εμφάνιση απο μέσα άνεση" :lol:

Το βράδυ που έφυγα για Χολαργο και είχε ξαστερώσει κι εκανε το #$%@#$κρυο δεν παλευόταν με τίποτα :bawl:

ειναι αλλες οι αντοχες μας και προφανως ο εξοπλισμος μας.
εγω π.χ. δεν εχω κορντουρα παντελονι.


οι απλες μου μποτες (για την πολη και για χαλαρα ταξιδακια-probiker-εχουν παραδωσει πνευμα).

αλλα κανω ολο τον χρονο μπανιο με κρυο νερο και αρχιζω μπανια στην θαλασσα απο αρχες Απριλιου και σταματαω τελη Οκτωβριου.

στο κρυο ειμεθα ανθεκτικοι αλλα η βροχη μας γ@μαει την ψυχολογια, παρ'οτι νομιζεις οτι το μοτερ σου εχει μπουσταριστει με τουρμπο ΚΑΙ νιτρο και ας καβαλας ενα ταπεινο 250.
:rotflmao:

ktmakis
19/03/2009, 11:42
Τις δύο τελευταίες μέρες οταν πάω να πάρω το παπί αρχίζει η βροχή.
Τι διαολο ρε εμένα περιμένει να κατέβω για να αρχίσει ??
Και επειδή το εχω για backup ουτε γάντια δεν είχα φέρει στο γραφείο και μονο το μοτοκροσάδικο κράνος. Χρόνια είχα να φάω τέτοιο κρύο. Ετρεμε το παπί από την τρεμούλα μου.
Αντε άλλη μια μέρα και μετά τουτου γιατι δεν παλεύεται

taxydromos
19/03/2009, 11:48
ψωφοκρυο απο τα χιονισμενα βουνα..


ευτυχως για μας το φορουμ εχει κλιματισμο..





:sun:

zephyr1
19/03/2009, 13:07
Εψες το νερο ηταν πολυ, με αδιαβροχα και καταφερα να βρεξω το βρακι μου:sad: , κατα της 12.00 που γυριζα ειχε κρυο αλλα τουλαχιστον χωρις βροχη, σημερα ειναι τζαμι.:sun:

pilotos_xtreme
19/03/2009, 14:09
εγω ειμουν χθες εξω με το παπι οταν εριχνε τα κερατα του ο κωλοκαιρος.δεν ειχα ξαναδει κατι τετοιο δεν εβλεπα στα 3 μετρα !!! οι δρομοι ειχαν γινει εννοειτε ποταμοι κ σκεφτομουν μηπως φερω το τσετ σκι απο το εξοχικο να γουσταρω! ας ειναι καλα το μπερινγκ το παντελονι κ το αδιαβροχο.
οι μποτες πανε για πεταμα , πλατσα πλουτσα εκανα τα δαχτυλακια....... ουσσττττ σκατοκαιρε ,φυγε δε σε θελω πια ,θελω ηλιο ηλιο ηλιο να πηγαινω βολτες βολτες βολτες γαμω!:uplate:

peskandritsos
19/03/2009, 15:28
Η αληθεια ειναι οτι η βροχη και το κρυο με τον ενα η τον αλλον τροπο παλευοντε.
Αυτο ομως που δεν παλευεται με τιποτα ειναι η γ@μυμαινει η κινηση οταν εισαι με κουτακι και βρεχει.:smokin: :smokin: :smokin:

catmaster
19/03/2009, 15:40
Χτες το βράδυ έφαγα το νερό της αρκούδας (είχα αφήσει τα αδιάβροχα στο άλλο μηχανάκι :a31: )


.... αλλά μετά αφού είχα βραχεί μέχρι εκεί που δεν παίρνει άλλο μ' έπιασε μια απάθεια απίστευτη ... λέω τώρα δε πα να ρίξεις και ντουλάπες ρε πούστη ...:smokin:

jimtarasxt660x
19/03/2009, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy

Δεν μπόρεσα να διατηρήσω πάνω από 85-90, ήμουν καρυδότσουφλο...


Γιατι μπορεις να πας και παραπανω με το χρεπι που εχεις???:evil: :evil: :evil:

Και εδω στα μερη μου(ΑΡΓΟΣ)το πρωι ειχε πεοκρυο και δεν παλευοταν μεχρι να φτασω στο μαγαζι αλλα μετα ζεστανε και το απογευματακι που γυρνουσα ηταν good!!!!!

XJR_Billy
19/03/2009, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimtarasxt660x
Γιατι μπορεις να πας και παραπανω με το χρεπι που εχεις???:evil: :evil: :evil:



:evil: :mad: :a52:

Βρε μικρέ και απαίσιε νεανία....

Έχεις ιδέα για τι αέρα μιλάμε? Να τρως σφαλιάρα και να παίρνεις κλίση...

Εσένα σε κόβω να σταμάταγες στην άκρη..:a01: :a01: :a47:

jimtarasxt660x
19/03/2009, 16:17
Θα ειχα σταματησει στην ακρη και θα περιμενα εσενα ρε απαισιο και γλειωδες σαλιγκαρι....:yuck: :yuck: :yuck:

Ρε φιλε peskandritsos πως τον αντεχεις???ολο γκρινια ειναι...δωστου κανα γλυφιντζουρι να το κλεισει γιατι δεν τον μπορω αλλο!!!!!:lol: :lol: :lol:

XJR_Billy
19/03/2009, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimtarasxt660x
Θα ειχα σταματησει στην ακρη και θα περιμενα εσενα ρε απαισιο και γλειωδες σαλιγκαρι....:yuck: :yuck: :yuck:

Ρε φιλε peskandritsos πως τον αντεχεις???ολο γκρινια ειναι...δωστου κανα γλυφιντζουρι να το κλεισει γιατι δεν τον μπορω αλλο!!!!!:lol: :lol: :lol:

Τα σαλιγκάρια έχουμε πλεονέκτημα με τη βροχή, δεν το ξέρεις?:D
Είμαστε στο φυσικό μας περιβάλλον..:lol: :lol:

Πλάκα-πλάκα, σ'αυτό το κ&λο-σημείο πάντα φυσάει ρε πστμ...
Αν έχει και ΑΛΗΘΙΝΟ αέρα όπως χτες... σε συνδυασμό με βρόχα... :a53:

peskandritsos
19/03/2009, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimtarasxt660x
Θα ειχα σταματησει στην ακρη και θα περιμενα εσενα ρε απαισιο και γλειωδες σαλιγκαρι....:yuck: :yuck: :yuck:

Ρε φιλε peskandritsos πως τον αντεχεις???ολο γκρινια ειναι...δωστου κανα γλυφιντζουρι να το κλεισει γιατι δεν τον μπορω αλλο!!!!!:lol: :lol: :lol: Δεν του αρεσουν τα γλυφιντζουρια, μονο τα.....τσιμπουκακια.:rotflmao: :rotflmao:
Αλλα γιατι ειπε οτι αναγκαστικα πηγαινε με 80??
Αφου και με πληρη απνοια τοσο παει το κουκουναρι του.:lol: :lol:
Μονο αν φυσαει πριμα καμια 10αρι μποφορ και ειναι και κατηφορα πιανει τα....85..:eyepop: :eyepop: :eyepop: :smokin:

XJR_Billy
19/03/2009, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Δεν του αρεσουν τα γλυφιντζουρια, μονο τα.....τσιμπουκακια.:rotflmao: :rotflmao:
Αλλα γιατι ειπε οτι αναγκαστικα πηγαινε με 80??
Αφου και με πληρη απνοια τοσο παει το κουκουναρι του.:lol: :lol:
Μονο αν φυσαει πριμα καμια 10αρι μποφορ και ειναι και κατηφορα πιανει τα....85..:eyepop: :eyepop: :eyepop: :smokin:

Ξέχασες το γάντζο στα φορτηγά, ρε συ, για οικονομία... :lol: :bigcry: :bigcry:

orizontas
19/03/2009, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Χτες το βράδυ έφαγα το νερό της αρκούδας (είχα αφήσει τα αδιάβροχα στο άλλο μηχανάκι :a31: )


.... αλλά μετά αφού είχα βραχεί μέχρι εκεί που δεν παίρνει άλλο μ' έπιασε μια απάθεια απίστευτη ... λέω τώρα δε πα να ρίξεις και ντουλάπες ρε πούστη ...:smokin:



xtes to meshmeri εφαγα το νερο της πυροσβεσης ....

επεσα στην βοηθητικη δεξαμενη την ωρα που εχα ανεβει πανω της

για να ξετρυπισω ενα ντουβαρι ...




































ναι ειναι αληθεια .......


καποιος καταπλυκτικος συντηριτηε ειχε αφησει το καπακι

σε αλλη πλευρα .....


σκοταδι αγχος τραβαω ... δωσε ρε μλκ καλωδιο ....

τραβα ..... ενα δυο βηματα μπλουμ .....:sad:

SVX
19/03/2009, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos

Αφου και με πληρη απνοια τοσο παει το κουκουναρι του.:lol: :lol:


.....malaka ........ με βγηκε ο ημιγλυκος απτις ρουθουνες...!!!!! :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

XJR_Billy
19/03/2009, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
.....malaka ........ με βγηκε ο ημιγλυκος απτις ρουθουνες...!!!!! :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Ναι, ναι....

Γέλα εσύ...

Στη βροχή σας έχω όλους ρε!:smokin:
Παίζουμε στο γήπεδό μου..:D :bigcry: :bigcry:

peskandritsos
19/03/2009, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Ξέχασες το γάντζο στα φορτηγά, ρε συ, για οικονομία... :lol: :bigcry: :bigcry: Αφου τωρα το αλαξες το συστημα...
Λογω του δυνατου αερα στα σημεια που περνας εβαλες πανι απο ιστιοσανιδα και συνδιαζεις και γυμναστικη και γλυτωνεις και τα καυσιμα!!!
Μονο στην απνοια δουλευει το μοτερακι σου, δηλαδη σχεδον ποτε.
Καληνυχτα μαγκες παω να δω το εργαζομενο κοριτσι.
Εχει πολυ γελιο λεμε.:rotflmao: :rotflmao:

jimtarasxt660x
19/03/2009, 17:25
O XT_BILLY

http://www.youtube.com/watch?v=kHxhdzezk2Y

XJR_Billy
19/03/2009, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Αφου τωρα το αλαξες το συστημα...
Λογω του δυνατου αερα στα σημεια που περνας εβαλες πανι απο ιστιοσανιδα και συνδιαζεις και γυμναστικη και γλυτωνεις και τα καυσιμα!!!
Μονο στην απνοια δουλευει το μοτερακι σου, δηλαδη σχεδον ποτε.
Καληνυχτα μαγκες παω να δω το εργαζομενο κοριτσι.
Εχει πολυ γελιο λεμε.:rotflmao: :rotflmao:

Είσαι πολύ ΜΛ&@ :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

:bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :beer:

XJR_Billy
19/03/2009, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimtarasxt660x
O XT_BILLY

http://www.youtube.com/watch?v=kHxhdzezk2Y

:D :a2: :a10: :beer:

Λεωνίδας
19/03/2009, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
καλα εννοείτε πως η δουλειά μου είναι μόνο 4 χλμ απόσταση χεχεχε :lol: :lol: η δική μου είναι 200 μέτρα
έκανε κρύο αυτές τις μέρες δηλαδή :confused: :confused: :confused: :lol:

Fireball400
19/03/2009, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
1 το πρωί που ανεβοκατέβαινα τη Μεσογείων νομισα πως θα μου πέσουν τα δάχτυλα :sick:

Τα ίδια και από εδώ.Γυρνούσα από Αττική οδό εχθές όταν έβρεχε φορώντας τα δερμάτινα γάντια.Είχαν μουσκέψει και είχαν κολήσει πάνω στα δάχτυλα με συνέπεια να παγώνουν από τον αέρα.Το αποτέλεσμα ήταν να μην αισθάνομαι τα δάχτυλα μέχρι να φτάσω σπίτι(κανα 20λεπτο)και αρκετός πόνος από το κρύο:confused:

Αφού όμως γλύτωσα από τα σβηστά φανάρια στην Κατεχάκη,τις χωματολακούβες και έναν γκαβό τρολευατζή είμαι ευχαριστημένος:wacko:

XJR_Billy
20/03/2009, 03:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fireball400
Τα ίδια και από εδώ.Γυρνούσα από Αττική οδό εχθές όταν έβρεχε φορώντας τα δερμάτινα γάντια.Είχαν μουσκέψει και είχαν κολήσει πάνω στα δάχτυλα με συνέπεια να παγώνουν από τον αέρα.Το αποτέλεσμα ήταν να μην αισθάνομαι τα δάχτυλα μέχρι να φτάσω σπίτι(κανα 20λεπτο)και αρκετός πόνος από το κρύο:confused:

Αφού όμως γλύτωσα από τα σβηστά φανάρια στην Κατεχάκη,τις χωματολακούβες και έναν γκαβό τρολευατζή είμαι ευχαριστημένος:wacko:

Τον αέρα στον Ασπρόπυργο τον έφαγες?

Μιλάμε, τρως σφαλιάρα και βρίσκεσαι σαν να μπαίνεις στην Parabolica ξύνοντας...:eek: :lol: :lol: