PDA

View Full Version : Ταξίδι στην Φινλανδία με μηχανή - Συνταξιδιώτες



firefox
19/03/2009, 11:38
Γεια σας!

Τελευταία σκέφτομαι το εξής: ένα πιθανό ταξίδι το καλοκαίρι στην φινλανδία με μηχανή. Επειδή δεν έχω την απαραίτητη παρέα που χρειάζεται για κάτι τέτοιο, γράφω εδώ μέσα έτσι ώστε αν υπάρχει κανεις με το ίδιο ενδιαφέρον να το συζητήσουμε.

Εμπρός λοιπόν μηχανόβιοι όσοι νομίζετε ότι μοιράζεστε το ίδιο πάθος για ταξίδια ποστάρετε και τα υπόλοιπα τα παίρνουμε όπως έρχονται!

blueangel
19/03/2009, 12:04
Θάνο αν και σκεφτόμουν Ισπανία φέτος το καλοκαίρι η μη ύπαρξη παρέας μέχρι στιγμής με κάνει να καλοβλέπω και την δική σου ιδέα...Είναι σαφώς αρκετά μακρινός προορισμός αλλά με καλή οργάνωση όλα είναι πραγματοποιήσιμα!!!
Εχω γυρίσει όλη την Ευρώπη σχεδόν αλλά ποτέ στην Σκανδιναβία...Το καλοκαίρι εκεί με το μοναδικό ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ φαινόμενο του Ηλιου του Μεσονυχτίου είναι ένας τόπος μαγικός.Είμαι μέσα πάντως.Και αν βρούμε και άλλους συνοδοιπόρους και συνταξιδιώτες ακόμα καλύτερα!!!:beer: :winka:

tamar
26/04/2009, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από firefox
Γεια σας!

Τελευταία σκέφτομαι το εξής: ένα πιθανό ταξίδι το καλοκαίρι στην φινλανδία με μηχανή. Επειδή δεν έχω την απαραίτητη παρέα που χρειάζεται για κάτι τέτοιο, γράφω εδώ μέσα έτσι ώστε αν υπάρχει κανεις με το ίδιο ενδιαφέρον να το συζητήσουμε.

Εμπρός λοιπόν μηχανόβιοι όσοι νομίζετε ότι μοιράζεστε το ίδιο πάθος για ταξίδια ποστάρετε και τα υπόλοιπα τα παίρνουμε όπως έρχονται!

Χμμμ, πολύ ενδιαφέρον σίγουρα. Για πότε περίπου το σκέφτεστε και πόσες ημέρες περίπου;

blueangel
26/04/2009, 20:09
Μέσα Ιουλίου ως μέσα Αυγούστου παίζει μάλλον...:smilea: Ακόμη είμαστε στο σχεδιασμό:wave2:

tamar
27/04/2009, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Μέσα Ιουλίου ως μέσα Αυγούστου παίζει μάλλον...:smilea: Ακόμη είμαστε στο σχεδιασμό:wave2:

Πρέπει να το συζητήσουμε. Στείλε μου με πμ το τηλέφωνό σου και ποιες ώρες μπορώ να σε πάρω. Ευχαριστώ.
:wave2:

emix24
01/07/2009, 13:22
Αγαπητε 8/7 ανεβαινω προς τα πανω με τελικο προορισμο το Γκετεμοργκ της Σουηδιας. Θα συμμετασχει ο γιος μου σ ενα ευρωπαικο τουρνουα ποδοσφαιρο, το Gothia Cup, και θ ανεβω οδικως με την μηχανη.
21/7 θα ειμαι πισω.
Αν σ ενδιαφερει ν ανεβουμε μαζι ευχαριστως και αν θες εσυ συνεχιζεις προς τα πανω περισσοτερο.

blueangel
01/07/2009, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
Αγαπητε 8/7 ανεβαινω προς τα πανω με τελικο προορισμο το Γκετεμοργκ της Σουηδιας. Θα συμμετασχει ο γιος μου σ ενα ευρωπαικο τουρνουα ποδοσφαιρο, το Gothia Cup, και θ ανεβω οδικως με την μηχανη.
21/7 θα ειμαι πισω.
Αν σ ενδιαφερει ν ανεβουμε μαζι ευχαριστως και αν θες εσυ συνεχιζεις προς τα πανω περισσοτερο.

Φίλε μου το ταξίδι έχει κλειστεί για 23/7 με επιστροφή Αθήνα 14/8 νάσαι καλά πάντως και σύ να περάσεις πανέμορφα:beer: :beer: :beer: :beer:

PanVas
31/07/2009, 13:20
blueangel και firefox αναφερθείτε ασαπ!
Υπάρχει λόγος.
Θενξ.

Vstrommer71
31/07/2009, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
blueangel και firefox αναφερθείτε ασαπ!
Υπάρχει λόγος.
Θενξ.
Τι λογος?Εχει πολλη βοτκα για τον Βασιλακη μας εκει πανω?:lol: :lol: :lol:

PanVas
31/07/2009, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Τι λογος?Εχει πολλη βοτκα για τον Βασιλακη μας εκει πανω?:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:
:wave2:

Δεν με παίζει πια... Μου κάνει τον δύσκολο μετά τα τελευταία και με κρατάει τιμωρία μέχρι τον Απρίλη λέει... :(

Προέκυψε όμως κάτι καλό και παίζω σόλο...
Σύντομα φίντμπακ!

firefox
31/07/2009, 15:21
αναφέρομαι...αλλά τελικά το ταξίδι δεν θα γίνει φέτος. εγώ αποχώρησα για οικονομικούς λόγους και και κάποια αλλά στραβά κράτησαν και τα υπόλοιπα παιδιά εδώ πέρα από όσο γνωρίζω. το κοιτάμε πάλι για του χρόνου θα λέγα!

παρόλα αυτά πες μας τον λόγο για τον οποιο μας καλείς να αναφερθούμε:)

blueangel
31/07/2009, 15:46
Το ταξίδι πραγματικά δεν έγινε φέτος για κολογκαντεμιές που μας έτυχαν ενώ ήταν όλα κομπλέ εισιτήρια,διαδρομές τα πάντα!!!Anyway του χρόνου αν είμαστε γεροί θα γίνει:beer: Για λέγε ορίστε αναφέρθηκα και γώ:wave2:

PanVas
31/07/2009, 16:15
Ξηλωθείτε και οι δύο με ότι έχετε από υλικό.
Γενικότητες ξέρω...

Ρουτς και POI θέλω... Αν υπάρχουν για μαπσορσ είστε Θεοί...
Τιπς και καβάτζες για ελεύθερα....; Φωτιά έχει πάρει το avdriders...
Ρε γαμώτο να μην είμαι πατρίδα... Ούτε χάρτη δεν έχω για εκεί...
Άντε να βρω τώρα στα βιβλιοπωλεία της Σόφιας...

Προέκυψε λίγο βιαστικά, όπως και όλο το ταξίδι θα είναι βιαστικό.
Νιώθω ότι δεν έχω κάνει αρκετό διάβασμα και προετοιμασία, μέσα σε μια βδομάδα από την στιγμή της απόφασης, τι να ετοιμάσεις...;

Σοφια-Ρουμανία-Ουκρανία(γιατί την αγαπήσαμε)-Πολωνία-Λιθουανία-Λετονία-Εστονία-Ελσίνκι-Τουρκου-Στοκχόλμη-Δανία-Γερμανία-μπλα-μπλα-μπλα Μπρνο(για το τζιπι)και σπίτι Σόφια γιατί η δουλειά θα περιμένει... :(
Δεν τολμώ να αναφέρω μέρες και χιλιόμετρα, γιατί οι μέρες είναι υπερβολικά λίγες και τα χιλιόμετρα υπερβολικά πολλά. Το βεστρομ δε, να δούμε αν θα μας βγάλει... :lol:
Με βλέπω να γυρνάω με κανά καράβι... :)

ΠΜ για σκάιπια και εμςεν αν έχετε όρεξη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Κρίμα που δεν πραγματοποιήθηκε το ταξίδι σας, αλλά μιας και ποτέ δεν είμαστε αρκετά προετοιμασμένοι, του χρόνου θα είστε πανέτοιμοι!

Ας είμαστε καλά και όρθιοι και όλα θα τα κάνουμε!

:beer: :beer: :beer: :beer:

blueangel
31/07/2009, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Ξηλωθείτε και οι δύο με ότι έχετε από υλικό.
Γενικότητες ξέρω...

Ρουτς και POI θέλω... Αν υπάρχουν για μαπσορσ είστε Θεοί...
Τιπς και καβάτζες για ελεύθερα....; Φωτιά έχει πάρει το avdriders...
Ρε γαμώτο να μην είμαι πατρίδα... Ούτε χάρτη δεν έχω για εκεί...
Άντε να βρω τώρα στα βιβλιοπωλεία της Σόφιας...

Προέκυψε λίγο βιαστικά, όπως και όλο το ταξίδι θα είναι βιαστικό.
Νιώθω ότι δεν έχω κάνει αρκετό διάβασμα και προετοιμασία, μέσα σε μια βδομάδα από την στιγμή της απόφασης, τι να ετοιμάσεις...;

Σοφια-Ρουμανία-Ουκρανία(γιατί την αγαπήσαμε)-Πολωνία-Λιθουανία-Λετονία-Εστονία-Ελσίνκι-Τουρκου-Στοκχόλμη-Δανία-Γερμανία-μπλα-μπλα-μπλα Μπρνο(για το τζιπι)και σπίτι Σόφια γιατί η δουλειά θα περιμένει... :(
Δεν τολμώ να αναφέρω μέρες και χιλιόμετρα, γιατί οι μέρες είναι υπερβολικά λίγες και τα χιλιόμετρα υπερβολικά πολλά. Το βεστρομ δε, να δούμε αν θα μας βγάλει... :lol:
Με βλέπω να γυρνάω με κανά καράβι... :)

ΠΜ για σκάιπια και εμςεν αν έχετε όρεξη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Κρίμα που δεν πραγματοποιήθηκε το ταξίδι σας, αλλά μιας και ποτέ δεν είμαστε αρκετά προετοιμασμένοι, του χρόνου θα είστε πανέτοιμοι!

Ας είμαστε καλά και όρθιοι και όλα θα τα κάνουμε!

:beer: :beer: :beer: :beer:

Μπές via michelin για να δείς τα πάντα φιλαράκι και τα υπόλοιπα θα τα πούμε με pm:wave2: