PDA

View Full Version : Γκαντεμιά



kalant
31/03/2005, 13:12
Τι γκαντεμια ειναι αυτή ρε παιδιά. Πήγα χθές να πάρω το νέο μου μοτο ( ασημί v-strom ) που όπως μου είχε πεί ο τύπος 2-3 μέρες πρίν υπήρχε ετοιμοπαράδοτο και τελικά πουλήθηκαν όλα ( 2 είχε )και πρέπει να περιμένω μέχρι την άλλη βδομάδα, μονο κόκκινο είχε που σαν χρώμα το είχα αποκλείσει απο την αρχή. Τόσο μεγάλη ζήτηση έχουν πια......Εν τω μεταξύ δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα απο το να είσαι ξεσηκωμένος και χαρούμενος και να σου λέει ο άλλος περίμενε. Τι να κάνω....υπομονή. :D :D :D

idi
31/03/2005, 13:13
ολα οδηγουν......

ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ!!!!


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

maintenance
31/03/2005, 13:24
ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΛΕΕΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ.
ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ;;; ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΦΥΓΑΝΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΚΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ!
:lol: :lol: :lol: :wave2: :wave2: :wave2:
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ, ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ.

koutsikos
31/03/2005, 13:28
παρε αυτη την φωτο φιλε μου μεχρι να ερθει το δικο σου:winka: :wave2: :beer: :wave2:


11384

kalant
31/03/2005, 14:04
Φίλε αυτά τα κάγκελα πόσο έχουν ; Εχω ακούσει ότι τα κάγκελα γενικά προστατεύουν απο αστείες πτώσεις αλλά και πάλι τα φλασάκια και το τιμόνι δεν τι γλιτώνουν. Αληθεύει κάτι τέτοιο ; Είχα την εντύπωση ότι προστατεύεται πλήρως μια μοτο που φοράει κάγκελα. Μήπως εξαρτάται και απο τα κάγκελα ;

tai
31/03/2005, 18:20
Καλορίζικο και καλοτάξιδο.:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

adam_tsouk
31/03/2005, 18:27
υπομονή.....


και καλοτάξιδο...


:beer: :beer:

Nik0s
31/03/2005, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
Φίλε αυτά τα κάγκελα πόσο έχουν ; Εχω ακούσει ότι τα κάγκελα γενικά προστατεύουν απο αστείες πτώσεις αλλά και πάλι τα φλασάκια και το τιμόνι δεν τι γλιτώνουν. Αληθεύει κάτι τέτοιο ; Είχα την εντύπωση ότι προστατεύεται πλήρως μια μοτο που φοράει κάγκελα. Μήπως εξαρτάται και απο τα κάγκελα ;


Όταν λες την προστατεύουν πλήρως πως το εννοείς ?

Τα κάγκελα, σε όλες τις μοτό, προστατεύουν τον κινητήρα και τα πλαινά φέρινγκ - πλαστικά σε περίπτωση "μαλακής" πτώσης. Οι καθρέφτες, τα γκριπ/μανέτες, τα φλας και η πίσω βαλίτσα θα την φάνε 99.9 %, ανάλογα με την πτώση.

Σε κάθε περίπτωση, αχρείαστα να είναι, καλύτερα να πληρώσεις μερικά ευρώ για καινούρια φλας παρά ένα σκασμό λεφτά για καινούρια ντεπόζιτα, πλαστικά κτλ κτλ.

Αααα

και καλοτάξιδη !!!

:wave2: :beer: :wave2:

periklisk
31/03/2005, 22:26
Είδαν καλές μέρες και πλακώσανε!

Υπομονή και καλοτάξιδος!:beer:

apav
31/03/2005, 23:08
Άντε καλοτάξιδος! Λίγο έμεινε!

kalant
31/03/2005, 23:13
Ευχαριστώ παίδες !!! Απο τώρα σκέφτομαι το στρώσιμο αλλα......καλυτερα ας το πάρω πρώτα και βλέπουμε γιατι πολλά συμβαίνουν....

kalant
31/03/2005, 23:18
Φιλε νίκο καλα να προστατεύεται ο κινητήρας και τα πλαϊνά αλλά και τα υπόλοιπα στο συγκεκριμένο μοντέλο απ’ότι ξέρω είναι πανάκριβα. Αρα τι να κάνουμε, είναι αναγκαίο κακό σε περίπτωση πτώσης ( χτύπα ξύλο )