PDA

View Full Version : XT_Billy Εκτός μάχης..............



Σελίδες : [1] 2

XJR_Billy
21/03/2009, 04:00
Παιδιά...

Έπεσα...

1000μ. απ' το σπίτι μου...

Δεν έφταιγα...

Είπε ότι δεν με είδε...

Δεν χτύπησα πολύ...

Η μπλε καλλονή μου άσχημα πληγωμένη...

Όταν μπορέσω θα γράψω λεπτομέρειες...

Συνεχίστε τη μάχη χωρίς εμένα, για λίγο ελπίζω...

Προσοχή στους εχθρούς μας... ΔΕΝ παλεύονται...

Πάντα όρθιοι!! Ψηλά το κεφάλι!! :beer:

SVX
21/03/2009, 04:02
... α....ρε φιλε Billy .... :sick:


τι να πω.... μας εχουνε κανει σκουπιδια τωρα τελευταια... Προσεχε ... αφου εισαι συ καλα...


το XT θα βρει κοστουμι... :wave2: ΚΑΛΗ αναρρωση...

dukeandthecity
21/03/2009, 04:12
περαστικά !!!!!:beer: :beer: και depon

Corvo
21/03/2009, 04:36
ρε εσεις κατι εχει γινει αληθεια!!!

billy ελπιζω να μην χτυπησες ρε εσυ!το xt σου θα ξανα γινει οπως ηταν αν εσυ εισαι καλα!

περαστικα και γρηγορα

ποτε ξανα

Steve_athens
21/03/2009, 04:47
Περαστικα billy το χτ θα ξαναφτιαχτει εσυ να μην παθεις τπτ

echoplex
21/03/2009, 04:48
οχι ρε Billy..
περαστικα:sad:

notakos600
21/03/2009, 05:12
Μπιλάρα περαστικά και δεν τρέχει μια φιλαράκι.
Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.

sapila racing
21/03/2009, 05:20
Περαστικά κι αγύριστα!

Αφού δεν χτύπησες σοβαρά, τα άλλα φτιάχνονται.

alexxxcbr
21/03/2009, 05:22
Περαστικά ρε φίλε:wave2:

vangelis 64
21/03/2009, 05:23
Περαστικά κι αγύριστα φιλαράκο.:(

filipp0s
21/03/2009, 05:24
περαστικά σου...:wave2: :wave2:

MikeG
21/03/2009, 05:25
Περαστικά & never again!


:wave2:

TOLISTOLAROS
21/03/2009, 05:31
Τί θα γίνει ρε Μπιλη;Μια φορά το χρόνο θα ευχόμαστε ο ένας στον άλλο περαστικά;
Γαμώ τη μπουτάναμου!
Γρήγορα όρθιος. :wave2:

xrlantz
21/03/2009, 05:36
perastika!
ola 8a ftiajoun,
don't worry

Εχετλαίος
21/03/2009, 06:33
Αφού ζεις και είσαι αρτιμελής όλα καλά. Τα σίδερα και τα πλαστικά σιάχνουνε.
Περαστικά! :wave2:

alximistis
21/03/2009, 06:46
περαστικά :) γρήγορα όρθιος μην ανησυχείς όλα θα περάσουν

mivvo
21/03/2009, 07:15
Περαστικα! :beer:

camen
21/03/2009, 07:31
Περαστικα φιλε.Ευτυχως δεν επαθες τιποτα εσυ!!!
Κριμα για το ΧΤακι αλλα θα το ξαναφτιαξεις...
:beer: :wave2:

cityfly
21/03/2009, 08:11
περαστιλά φίλε

:wave2: :wave2:

ACAB
21/03/2009, 08:19
Περαστικα ρε φιλε:wave2:
Εσυ να εισαι καλα και το ΜΠΟΥΡΔΕΛΑΚΙ σου θα φτιαχτει ξανα:beer: :beer:

road spirit
21/03/2009, 08:20
περαστικά και αγύριστα

castoras
21/03/2009, 08:27
Περαστικά ρε Μπιλη...κρίμα
Συνήθως τα ατυχήματα γίνονται κόντα στον προορισμό μας...
περαστικα και στο ΧΤ σου!!:wave2: :wave2:

catmaster
21/03/2009, 08:29
περαστικά και ποτέ ξανά ...

:beer:

SVX
21/03/2009, 08:33
Billy.....ελα ρε για να ξεχαστεις.....σου βρηκα AVATAR..!! :D



Μετά την ετήσια γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."


158868

MitsosNaked
21/03/2009, 08:34
Περαστικά και αγύριστα!!!:beer:

Σκίστονε.

peskandritsos
21/03/2009, 09:26
Αφου μιλησαμε και ειδα οτι εισαι καλα εσυ ολα ειναι ενταξει.
Ευκαιρια ρε φιλε να ξεφορτωθεις το σαλιγκαρισιο κουκουναρι σου και να παρεις καμια μηχανη της προκοπης.:evil: :a27: :a27: :a022: :a022: :a023: :a023: :a45: :a47: :a47: :a47:
Και οπως σου ειπα κανε οτι πονας πολυ για να σε περιποιητε η γυναικα με μασαζακι κλπ.:cool: :cool: :cool:

Tpap
21/03/2009, 09:34
Bilako, περαστικά είναι όλα..

μην μασάς, θα το ξαναφτιάξεις το υπερόπλό σου αφού εσύ είσαι οκ..!!

τσίμπα και δυό :beer: :beer:

TROOPER
21/03/2009, 10:20
περαστικα μπιλυ !!!!!

:wave2:

Aggelos_SV
21/03/2009, 10:45
Υπομονή και περαστικά :beer: :beer: :beer:


Έτσι όπως έχει γαμηθεί το 12θεο ολόκληρο τους δύο τελευταίους μήνες,προτείνω να αρχίσουμε τα στοιχήματα...ποιός θα είναι το επόμενο μέλος του μοτογκρ που θα γίνει χαλκομανία/κεφαλοτύρι τριμμένο :evil: :evil:

Τί γίνεται ρε γαμώτο???

LOCO3196
21/03/2009, 12:06
filaraki perastika...
esu na eisai kala kai apo mhxanes oses 8es...:winka: :winka:

blueangel
21/03/2009, 12:13
Περαστικά σου ρε φίλε και ποτέ ξανά!!!:nono: Μα τι γίνεται ρε γαμώτο συνέχεια τέτοιες ειδήσεις ακούμε:( Προσέχετε λίγο ρε γαμώτο εντάξει δεν αρκεί μόνο εμείς αλλά εστώ αυτό τι να πώ...Γρήγορα σιδερένιος ρε φίλε και τα άλλα φτιάχνονται όλα:beer:

jimtarasxt660x
21/03/2009, 12:45
:( :( :(
Περαστικα ρε Billako...Η καλλονη θα γινει καλα και θα βγει παλι στην μαχη...ολα καλα θα πανε...μην στεναχωριεσαι ρε φιλε!!!!!!!!

Οσο για τον αλλον ξεσκισε τον...:mad: :mad: :evil: :evil: :evil:

devil's animal
21/03/2009, 13:08
Βασιλακο περαστικα και αγυριστα να ειναι ρε μαγκα!!
:beer: :beer:


αφου εισαι εσυ καλα (απ'οτι καταλαβα) μην σε νοιαζουν τα αλλα...
το ΧΤακι σου θα φτιαχτει και καλυτερο (σκεψου καινουργιες εξατμισεις απο τωρα..κλπ..κλπ)
:beer: :beer:

οταν βρεις δυναμη γραψε τι εγινε να ξερουμε και εμεις και προσπαθησε να τον κυνηγησεις τον κ@ργι0λη!!:evil:

μολις σταματησει η βροχη (σαν γνησιος σαλιγκαρος) θα ξαναβγεις...:D

καλη αναρρωση!
:wave2:

MitsosNaked
21/03/2009, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV


Έτσι όπως έχει γαμηθεί το 12θεο ολόκληρο τους δύο τελευταίους μήνες,προτείνω να αρχίσουμε τα στοιχήματα...ποιός θα είναι το επόμενο μέλος του μοτογκρ που θα γίνει χαλκομανία/κεφαλοτύρι τριμμένο :evil: :evil:



Καλύτερα να μήν το σκεφτόμαστε κάν. Αυτό που έγραψες, και το λέω φιλικά, ακούγεται πολύ άσχημα.

p@nos
21/03/2009, 13:32
οχι ρε γμτ...


δε πειραζει ρε, θα το κανεις τουμπανο τωρα το ΧΤ

:beer: :beer: :beer:

kavaleon
21/03/2009, 13:40
Καλή και γρήγορη ανάρρωση, μην ανυσηχείς για το ΧΤ, οι λαμαρίνες γίνονται οι άνθρωποι ειναι το δύσκολο. Καλή επιστροφη στην ενεργό δραση.:sun: :sun: :sun:

JAD
21/03/2009, 14:26
Και απο εδώ περαστικά και ποτέ ξανά...
Αφου είσαι ΟΚ, όλα τα άλλα διορθώνονται

:beer: :beer:

kalesin
21/03/2009, 15:12
Περαστικα Μπιλλακο..
ολα φτιαχνονται εσυ να εισαι καλα


:beer: :beer: :beer:

reinmeister
21/03/2009, 15:18
ολα στο προγραμμα ειναι...περαστικα...:beer: :beer:

peskandritsos
21/03/2009, 15:38
Μηπως εφταιγε το οτι δεν εβρεχε εχθες εκεινη την ωρα??
Ρε συ Μπιλλυ γραψε και καμια λεπτομερεια για τον εξοπλισμο που αν δεν φοραγες τι θα ειχε γινει.
Ετσι για να μαθαινουν οι νεωτεροι.

Aggelos_SV
21/03/2009, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Καλύτερα να μήν το σκεφτόμαστε κάν. Αυτό που έγραψες, και το λέω φιλικά, ακούγεται πολύ άσχημα.


Kι επειδή όντως αυτό που έγραψα διαβάζεται ( και όχι ακούγεται:p ) άσχημα,να διευκρινήσω ότι ήθελα να εκφράσω ωμά αυτό το συναίσθημα "γαμωτηνατυχία μου/μας μέσα" από τα συνεχόμενα ατυχήματα (και δυστυχήματα :sad: ) του τελευταίου 2μήνου.
Κάθε 2-3 μέρες όλο και κάτι καινούριο γίνεται ρε γμτ..:sad: λες και έχει πέσει κατάρα εδώ μέσα


Ένα παρολίγον χαλκομανία/κουκλάκι με βεντούζες για το παράθυρο ,μέλος του φόρουμ και (πρώην) ομοιοπαθής του επίμαχου διμήνου:wave2:

the who
21/03/2009, 15:59
Περαστικα φιλαρακι.Εσυ να εισαι καλα κι απο μηχανακια αλλο τιποτα.:beer:

XJR_Billy
21/03/2009, 16:07
Παιδιά είμαι πολύ συγκινημένος...:blush:

Θέλω να ευχαριστήσω, απ'την καρδιά μου, όλους τους φίλους μου στο ΜΟΤΟ.GR για τη θερμή υποστήριξη και τα καλά τους λόγια..:beer:

Τον τελευταίο καιρό γίνεται χαμός... Ο καταραμένος μουτζωτής έχει ρέντα...

Συγγνώμη που δεν μπόρεσα να γράψω αμέσως πως έγινε, αλλά τη μισή μέρα κοιμόμουν και την υπόλοιπη απολάμβανα την περιποίηση της γυναίκας μου και την παρέα όλων των φίλων μου...:)

6:30 ξυπνάω, φτιάχνω μισό φραπέ, γεμίζω την πίπα μου και στην τουαλέτα για κατάθεση!:D

Βγαίνω Αττική Οδό, πάω όμορφα και κυριλέ μέχρι τον Ασπρόπυργο, και ξεκάπνισα την κούκλα μου πηγαίνοντας με 165-172 ως τη Μαγούλα. (Έκλαιγε για λίγο γκάζι...:D )

Τελειώνω τη δουλειά και φεύγω για πλατεία Νέας Σμύρνης όπου πίνουμε καφεδάκι με τον ταμία (Πεσκανδρίτσος), κουβρντιάζοντας για μελλοντικές βολτίτσες με τα Yamahaκια.

Γυρίζοντας στο σπίτι, γύρω στις 7:30, (τελικά ήταν 400 μέτρα από το σπίτι μου, όχι 1000 που έγραψα στην αρχή), φτάνω σε ένα δρόμο, ελαφριά κατηφόρα, διπλής κυκλοφορίας, με παρκαρισμένα αυτοκίνητα και στις δύο πλευρές, και στη δεξιά πλευρά με εισόδους πάρκιν πολυκατοικιών.

Στην αρχή του τετραγώνου, λεωφορείο παρκαρισμένο με αλαρμ δεξιά.
Ένα αυτοκίνητο μπήκε στο δρόμο κινούμενο αντιθέτως από εμένα.
Προσπερνάω με προσοχή το λεωφορείο, ξαναμπαίνω στη λωρίδα μου.
Το αυτοκίνητο είχε φτάσει σχεδόν στη μέση του τετραγώνου.
Η ταχύτητά μου 30-40.
Το αυτοκίνητο φτάνει στα 3-4 μέτρα μπροστά μου.

ΚΑΙ ΚΟΒΕΙ ΟΛΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝ ΔΕΞΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!:a53:

Φρένα δεν με έπαιρνε... θα με πάταγε... και θα μου τσάκιζε το αριστερό πόδι, πετώντας με μέσα στο πάρκιν...

Ενστικτωδώς, πατάω γκάζι και περνάω μπροστά του, με τον (μεταλλικό) προφυλακτήρα του να μου σκίζει το αριστερό πόδι, και σκάω με δύναμη σε ένα παρκαρισμένο αμάξι δεξιά...

Σπάζοντας τον καθρέπτη του αυτοκινήτου με το γόνατό μου, και το παράθυρο της πόρτας με τη χούφτα, και κάνοντας μιά μεγάλη λακούβα στην πόρτα με το πόδι μου, και τον αστράγαλό μου να συνθλίβεται από τη δύναμη της κρούσης...

Παραξένως, μέρος του τιμονιού ακούμπησε στο αυτοκίνητο με αποτέλεσμα να μου γυρίσει το τιμόνι δεξιά, αλλά έπεσα δεξιά...

Ο "κύριος", ετώ 50 περίπου, με γυαλιά πατομπούκαλα, έρχεται φωνάζοντας "Δεν σε είδα"!!:mad:

Βγήκαν γείτονες, με σήκωσαν, σταμάτησε κι ένα παλληκάρι με μιά Intruder και μου σήκωσε τη μηχανή, βάζοντάς τη στην άκρη... (καλή του ώρα...):beer:

Τηλέφωνο αστυνομία και στη γυναίκα μου, η οποία ήρθε τρέχοντας αναλογιζόμενη σε τι κατάσταση θα βρει τον άντρα της... Μην τα πολυλογώ, ο τύπος στις συγγνώμες, εγώ μη μπορώντας να πατήσω το δεξί μου πόδι, έδωσα κατάθεση στην αστυνομία ξαπλωμένος στο φορείο του ΕΣΥ... Μου έκαναν αλκοολτεστ, και ξεκινώντας για τον Ευαγγελισμό ο τύπος μου έλεγε ακόμα "Συγγνώμη Βασίλη"..

Χαμός στον Ευαγγελισμό, φωνές, αταξία, πρεζάκια να κλαίνε... και συνεχώς το συνηθισμένο "Αχ, αυτά τα μηχανάκια, οι σκοτώστρες..."

Φοβερός ο πόνος στο δεξί μου πόδι...
Κάτι μου έδωσαν... δυνατό... και ήρθα σε μιά κατάσταση ημι-ευφορίας...:lol: :p

Ξεμπερδέψαμε γύρω στις 3:30, με τη γυναίκα μου συνέχεια πάνω μου, να τρέχει στα γραφεία, να με σπρώχνει με το φορείο από δω κι από κει... να περιμένει υπομονετικά 7 ώρες όρθια, σκυμμένη από πάνω μου...

Απολογισμός...
Μεγάλος μώλωπας στον δεξί ώμο.
Μεγάλος μώλωπας στο δεξί γόνατο.
Άσχημο διάστρεμμα στον δεξί αστράγαλο.
Βαθύ σκίσιμο αριστερής γάμπας και ράμματα.

Πολύ φτηνά τη γλύτωσα.

Παιδιά, με έσωσε ο εξοπλισμός...
Το κράνος πολλές γρατζουνιές στη ζελατίνα (στο ύψος του δεξιού κροτάφου).
Ο ώμος μου σώθηκε από την θωράκιση του δερμάτινου.
Ο αστράγαλός μου, κυριολεκτικά σώθηκε από την μπότα (προς μεγάλη έκπληξη των γιατρών...)

Για την κούκλα μου δεν θέλω καν να μιλήσω... έχω σκάσει...:(

5 μέρες πριν κλείσω ένα χρόνο από την αγορά της...

Σήμερα το πρωί πήγε ένας φίλος μου, την έβαλε μπροστά και την έφερε στο σπίτι...

Ευτυχώς, δεν έσπασα τίποτα, οι μώλωπες και γενικά οι μυς μου πονάνε, και ακόμα δεν μπορώ να πατήσω το δεξί πόδι... Ο γιατρός μου έγραψε μιά εβδομάδα άδεια...

Ο αστυνομικός που μου πήρε κατάθεση μου είπε ότι θα με πάρει τηλέφωνο σήμερα, αλλά δεν με πήρε...:confused:
Τη Δευτέρα, θα τη φορτώσω στην Οδική και θα την πάω στο συνεργείο...

Αυτά παιδιά, συγγνώμη αν σας κούρασα, αλλά δεν με πιάνει ύπνος... (είναι μέχρι να επιδράσει ένα special version, τουμπανιασμένο Lonarid που μου γράψανε...:D )

Οι άσχετοι δολοφόνοι του δρόμου έχουν ξεπεράσει τα όρια...
Αφού χτύπησαν (πάλι) εμένα, τον Κο Σαλιγκάρη...... σκέψου να την κυνηγάς κιόλας...:(

Να'στε όλοι καλά και δυνατοί!!!:beer:

Aggelos_SV
21/03/2009, 16:17
Προσοχή στο διάστρεμμα.Μην βιαστείς να το ζορίσεις γιατί μετά θα σε ταλαιπωρεί για καιρό.
Άστο να "φτιάξει" καλά και μετά τα ζόρια.

Μάρτυρες να φανταστώ υπάρχουν ε?Έδωσαν το όνομά τους στην αστυνομία που ήρθε?Αν ναι είσαι 100% κομπλέ,ακόμα κι αν πάτε για δικαστήρια...αν όχι φρόντισε να βρεις τα τηλέφωνά τους (ευτυχώς είναι και στη γειτονιά σου)
Καλά ξεμπερδέματα με ασφαλιστικές (χρονοβόρες διαδικασίες ρε γμτ) και καλή ανάρρωση:beer: :beer:

SVX
21/03/2009, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy

Χαμός στον Ευαγγελισμό, φωνές, αταξία, πρεζάκια να κλαίνε... και συνεχώς το συνηθισμένο "Αχ, αυτά τα μηχανάκια, οι σκοτώστρες..."


Κάτι μου έδωσαν... δυνατό... και ήρθα σε μιά κατάσταση ημι-ευφορίας...:lol: :p


Βillis δεν παιζεσαι ρε φιλε.... :lol: :lol: :lol: :lol:


τι παραστατικοτητα ειναι αυτη.....


Υ.Γ. Πανω απ'ολα ελπιζω του γκαβου να του παρουν το Διπλωμα/Αδεια οπλοφοριας... :a29:

nakedorange
21/03/2009, 16:28
Περαστικα και αγυριστα!


:wave2:

XJR_Billy
21/03/2009, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Προσοχή στο διάστρεμμα.Μην βιαστείς να το ζορίσεις γιατί μετά θα σε ταλαιπωρεί για καιρό.
Άστο να "φτιάξει" καλά και μετά τα ζόρια.

Μάρτυρες να φανταστώ υπάρχουν ε?Έδωσαν το όνομά τους στην αστυνομία που ήρθε?Αν ναι είσαι 100% κομπλέ,ακόμα κι αν πάτε για δικαστήρια...αν όχι φρόντισε να βρεις τα τηλέφωνά τους (ευτυχώς είναι και στη γειτονιά σου)
Καλά ξεμπερδέματα με ασφαλιστικές (χρονοβόρες διαδικασίες ρε γμτ) και καλή ανάρρωση:beer: :beer:

Ναι, μάρτυρες υπήρχαν... Το ΕΚΑΒ και η αστυνομία ήρθαν σφαίρα, και ο στράβακας παραδέχτηκε ότι έφταιγε... Τηλέφωνά τους δεν μπόρεσα να πάρω, γιατί φύγαμε σφαίρα για το νοσοκομέιο, αλλά θα τους βρω αν χρειαστεί...

Thanks αδερφέ...:beer: :wave2:

XJR_Billy
21/03/2009, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Βillis δεν παιζεσαι ρε φιλε.... :lol: :lol: :lol: :lol:


τι παραστατικοτητα ειναι αυτη.....


Υ.Γ. Πανω απ'ολα ελπιζω του γκαβου να του παρουν το Διπλωμα/Αδεια οπλοφοριας... :a29:

:lol: :lol: :lol: :beer: :beer:

Για τον γκάβακα μη βάζεις στοίχημα...:rolleyes:

XJR_Billy
21/03/2009, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από nakedorange
Περαστικα και αγυριστα!


:wave2:

:beer: :beer: :wave2:

Akatanomastos
21/03/2009, 18:17
περαστικα φιλε:beer:

the who
22/03/2009, 01:20
Ρε Billy διαβαζω το σκηνικο και ψιλοφρικαρω.Την ιδια μερα και περιπου την ιδια ωρα,1000 μετρα πριν φτασω σπιτι,βλακας με τζιπ παρκαρισμενος δεξια αποφασιζει να κανει αναστροφη.Τον βλεπω στα 5 μετρα να μου κλεινει το δρομο.Κορναρω κι ανοιγω λιγο γκαζι,περναω ξυστα απ τον προφυλακτηρα του και με πολυ κοπο(εχει χωματα κατω,εχει βρεξει κιολας αυτες τις μερες) σταματαω χωρις να πεσω με την καρδια τουμπανο απο το φοβο και την αδρεναλινη.
Γυρναω να δω ποιος ειναι τοσο βλακας κι ακουω απο εναν 25αρη αυτο που ακουσες.
ΔΕΝ ΣΕ ΕΙΔΑ.
Κι απο που πηρες το διπλωμα ρε φιλαρακι,απο τη σχολη τυφλων?:evil:

Περαστικα και παλι.Το ΧΤ θα γινει καλυτερο αλλα πρωτα πρεπει να γινεις καλα εσυ.:wave2:

tai
22/03/2009, 01:55
perastika bil:beer: :beer: :beer:

XJR_Billy
22/03/2009, 01:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Ρε Billy διαβαζω το σκηνικο και ψιλοφρικαρω.Την ιδια μερα και περιπου την ιδια ωρα,1000 μετρα πριν φτασω σπιτι,βλακας με τζιπ παρκαρισμενος δεξια αποφασιζει να κανει αναστροφη.Τον βλεπω στα 5 μετρα να μου κλεινει το δρομο.Κορναρω κι ανοιγω λιγο γκαζι,περναω ξυστα απ τον προφυλακτηρα του και με πολυ κοπο(εχει χωματα κατω,εχει βρεξει κιολας αυτες τις μερες) σταματαω χωρις να πεσω με την καρδια τουμπανο απο το φοβο και την αδρεναλινη.
Γυρναω να δω ποιος ειναι τοσο βλακας κι ακουω απο εναν 25αρη αυτο που ακουσες.
ΔΕΝ ΣΕ ΕΙΔΑ.
Κι απο που πηρες το διπλωμα ρε φιλαρακι,απο τη σχολη τυφλων?:evil:

Περαστικα και παλι.Το ΧΤ θα γινει καλυτερο αλλα πρωτα πρεπει να γινεις καλα εσυ.:wave2:

Ευχαριστώ πολύ.

Όσο σκέφτομαι τι γλύτωσα ρε φιλαράκι...
Αφού δεν συγκρούστηκα μετωπικά με τον στράβακα, να πάω για τεχνητό πόδι...

Αν υποθέσουμε ότι το σαλιγκάρι είναι το πιο αργό, πως πρέπει να οδηγάμε στην πόλη?

ΣΑΝ ΣΚΟΥΛΗΚΙΑ ??

Σταδιάλα με τους άσχετους !!!:mad:

Πως κατάφερες και την κράτησες σε χώμα βρεγμένο?:confused:

Σ'ωραίος!! :a013:

:beer: :beer: :beer:

the who
22/03/2009, 02:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Ευχαριστώ πολύ.

Όσο σκέφτομαι τι γλύτωσα ρε φιλαράκι...
Αφού δεν συγκρούστηκα μετωπικά με τον στράβακα, να πάω για τεχνητό πόδι...

Αν υποθέσουμε ότι το σαλιγκάρι είναι το πιο αργό, πως πρέπει να οδηγάμε στην πόλη?

ΣΑΝ ΣΚΟΥΛΗΚΙΑ ??

Σταδιάλα με τους άσχετους !!!:mad:

Πως κατάφερες και την κράτησες σε χώμα βρεγμένο?:confused:

Σ'ωραίος!! :a013:

:beer: :beer: :beer:

Κωλοφαρδος ειμαι.ΔΕΝ ετρεχα.Μιλαμε για ενα τυπικο στενο χωρις κινηση ομως.Πηγαινα με 30 το πολυ γιατι λιγο πιο πανω εχει δρομακι που ερχεται απο τα δεξια και καμμια φορα βγαινουν απο καει χωρις να ελεγξουν.Ο μαλακας ηταν μεσα στο τζιπ,δεν φαινοταν οδηγος(ηταν και ταπα ο τυπος) και ξαφνικα βλεπω ενα τζιπ να μου κλεινει το δρομο.Οπως κι εσυ απο ενστικτο ανοιξα λιγο γκαζι κορναροντας και μολις τον περασα φρεναρα οσο πιο γλυκα μπορουσα.
Το τραγικο ειναι οτι τις τρεις τελευταιες μερες ηταν η εβδομη φορα που μου κλεινουν το δρομο.Τρεις φορες αλλαγη λωριδας και τρεις παραβιασεις στοπ.:eyepop:
Εχω φρικαρει και παω με 40.

caesarsk
22/03/2009, 02:23
Περαστικα ρε bil...και αγύριστα...Σε ποιο δρομο εγινε το τρακαρισμα???

XJR_Billy
22/03/2009, 02:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Κωλοφαρδος ειμαι.ΔΕΝ ετρεχα.Μιλαμε για ενα τυπικο στενο χωρις κινηση ομως.Πηγαινα με 30 το πολυ γιατι λιγο πιο πανω εχει δρομακι που ερχεται απο τα δεξια και καμμια φορα βγαινουν απο καει χωρις να ελεγξουν.Ο μαλακας ηταν μεσα στο τζιπ,δεν φαινοταν οδηγος(ηταν και ταπα ο τυπος) και ξαφνικα βλεπω ενα τζιπ να μου κλεινει το δρομο.Οπως κι εσυ απο ενστικτο ανοιξα λιγο γκαζι κορναροντας και μολις τον περασα φρεναρα οσο πιο γλυκα μπορουσα.
Το τραγικο ειναι οτι τις τρεις τελευταιες μερες ηταν η εβδομη φορα που μου κλεινουν το δρομο.Τρεις φορες αλλαγη λωριδας και τρεις παραβιασεις στοπ.:eyepop:
Εχω φρικαρει και παω με 40.

............................

XJR_Billy
22/03/2009, 04:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Περαστικα ρε bil...και αγύριστα...Σε ποιο δρομο εγινε το τρακαρισμα???

Ευχαριστώ ρε φιλαράκι.:beer:

Έγινε στη Δωδεκανήσσου, στη δεξιά μεριά της εκκλήσίας...

glargkatzis
22/03/2009, 04:20
φίλε περαστικά και καλή ανάρρωση.

NikosKK
22/03/2009, 05:25
Περαστικά και αγύριστα να'ναι παλίκαρε

peskandritsos
22/03/2009, 05:32
Παιδια πανοπλια πρεπει να φοραμε.:eyepop: :eyepop: :eyepop:
Ο Μπιλαρας ειναι απο τους πιο προσεκτικους οδηγους που εχω συναντησει στην ζωη μου.
Αλλα η κακια η ωρα δεν κανει εξαιρεσεις.
Ο λακαμας αυτος μπορει να βρεθει και πισω σου την ωρα που εισαι σταματημενος και αμεριμνος στο φαναρι και να σου πει μετα, αχ συγνωμη δεν σε ειδα.
Δεν θα ειναι η πρωτη φορα που θα εχει συμβει.
Τουλαχιστον οσο περναει απο το χερι μας απο θεμα εξοπλισμου και οχι ταρζανιες ειδικα μεσα στην πολη-καρμανιολα.
Τι να το κανω αν του αλλου του παρουν το διπλωμα και εγω ειμαι στο αναπηρικο και του εχω παρει και 100.000,00 ευρω??
Ρε Μπιλυ δεν μου ειπες και για ραμματα.
Ρε συ την γυναικα στο νοσοκομειο τι την ηθελες?
Τις καημενες τις νοσοκομες που βλεπαν αυτο το κορμι και δεν μπορουσαν να το αγγιξουν λογω γυναικας δεν τις σκεφτηκες???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

george72
22/03/2009, 05:51
Περαστικά και αγύριστα billy

:)

npat
22/03/2009, 05:58
Περαστικά!

:wave2:

manhunter
22/03/2009, 06:07
Περαστικά ρε αγορίνα

Μην μασάς. Θα φτιαχτούν τα σίδερα.
Προέχει η υγεία σου φίλε.


Σιδερένιος, και ποτέ ξανά.



:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

sergiosm
22/03/2009, 06:10
περάστικα και αγύριστα

:beer: :beer: :beer:

τουλάχιστον ο ... γκαβός το παραδέχθηκε.

φαντάζεστε να το έπαιζε κινέζος και να είχες και άλλα ...

:wave2:

sober
22/03/2009, 06:47
περαστικα σου!!!

:beer: :beer: :beer:

XJR_Billy
22/03/2009, 08:14
Αδέρφια, σας ευχαριστώ πολύ όλους.
Μου δίνετε πολύ θάρρος τις δύσκολες στιγμές που περνάω...:beer: :beer:

Υπάρχουν εξελίξεις...
Ο τυφλός με πήρε τηλέφωνο, και καλά για να μάθει πως είμαι, αλλά διέκρινα την πονηριά...:mad:

Του πέταξα ξερά, "Τι έκανες, μου έκανες δήλωση?"
Και άρχισε να μου τα ψιλομασάει, ότι δεν έφταιγε 100% κ.λ.π.:eek:

Του μίλησα πολύ όμορφα, ότι θέλω απλά να φτιάξω τη μηχανή μου... Τίποτα άλλο.
Ο τύπος μου τα ψιλομάσαγε, "και ότι πουν οι ασφαλιστικές" και "δεν είναι στα χέρια μας"...

Ρε άνθρωπε, του λέω, μεταξύ μας μιλάμε... Εγώ κι εσύ...
Γιατί μου τα γυρίζεις τώρα?
Εκεί μου έκλαιγες και μου ζήταγες συγγνώμη, και τώρα άλλα μου λες?

Του έκλεισα το τηλέφωνο γιατί μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι και μ'έπιασαν σουβλιές στο πόδι...

Πήρα καπάκι τηλέφωνο τον ασφαλιστή μου, (φίλος και πορωμένος μοτοσυκλετιστής:beer: ), ο οποίος μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να γλυτώσει. Και επειδή και η ασφαλιστική του δεν θα δεχτεί να πληρώσει χαμένες δίκες, θα αποζημιωθώ κανονικά.

Αυτός μάλλον μίλησε με την ασφαλιστική του, και του είπαν φαίνεται διάφορα...

Θα τον πάρω τηλέφωνο το απόγευμα και θα τον φτιάξω τον καργ*&^%!!!:smokin:

TOLISTOLAROS
22/03/2009, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Αδέρφια, σας ευχαριστώ πολύ όλους.
Μου δίνετε πολύ θάρρος τις δύσκολες στιγμές που περνάω...:beer: :beer:

Υπάρχουν εξελίξεις...
Ο τυφλός με πήρε τηλέφωνο, και καλά για να μάθει πως είμαι, αλλά διέκρινα την πονηριά...:mad:

Του πέταξα ξερά, "Τι έκανες, μου έκανες δήλωση?"
Και άρχισε να μου τα ψιλομασάει, ότι δεν έφταιγε 100% κ.λ.π.:eek:

Του μίλησα πολύ όμορφα, ότι θέλω απλά να φτιάξω τη μηχανή μου... Τίποτα άλλο.
Ο τύπος μου τα ψιλομάσαγε, "και ότι πουν οι ασφαλιστικές" και "δεν είναι στα χέρια μας"...

Ρε άνθρωπε, του λέω, μεταξύ μας μιλάμε... Εγώ κι εσύ...
Γιατί μου τα γυρίζεις τώρα?
Εκεί μου έκλαιγες και μου ζήταγες συγγνώμη, και τώρα άλλα μου λες?

Του έκλεισα το τηλέφωνο γιατί μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι και μ'έπιασαν σουβλιές στο πόδι...

Πήρα καπάκι τηλέφωνο τον ασφαλιστή μου, (φίλος και πορωμένος μοτοσυκλετιστής:beer: ), ο οποίος μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να γλυτώσει. Και επειδή και η ασφαλιστική του δεν θα δεχτεί να πληρώσει χαμένες δίκες, θα αποζημιωθώ κανονικά.

Αυτός μάλλον μίλησε με την ασφαλιστική του, και του είπαν φαίνεται διάφορα...

Θα τον πάρω τηλέφωνο το απόγευμα και θα τον φτιάξω τον καργ*&^%!!!:smokin:
Θα ζητήσεις για ηθική βλάβη και απ'τη στιγμή που τα μασάει την ποινική του δίωξη.Υπήρξε τραυματισμός,άρα γίνεται αυτεπάγγελτα.αν τους τσιτώσεις και συ να δεις τι θα γίνει...

sergiosm
22/03/2009, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Του μίλησα πολύ όμορφα, ότι θέλω απλά να φτιάξω τη μηχανή μου... Τίποτα άλλο.
Ο τύπος μου τα ψιλομάσαγε, "και ότι πουν οι ασφαλιστικές" και "δεν είναι στα χέρια μας"...


Μάλιστα, βιάστηκα να μιλήσω.

Λοιπόν, όταν δώσεις επίσημα κατάθεση στην αστυνομία και σε ρωτήσουν αν επιθυμείς την ποινική του δίωξη; θα πεις ένα απλό και ξερό ΝΑΙ

Αν τυχόν σε έχουν ήδη ρωτήσει και έχεις απαντήσει όχι, δεν πειράζει, μπορείς να το αλλάξεις.

Βέβαια, θεωρητικά, αφού υπάρχει τραυματισμό πάει αυτεπάγγελτα, αλλά δες το, επιβεβαίωσε ότι έγινε.
Αν δεν σου κάνει άμεσα θετική δήλωση, να το κάνεις άμεσα.
Εξάλλου, αν τελικά να βρείτε μπορείς να την ανακαλέσεις.

Και εννοείται ότι αν το παίζει ιστορία να του πάρεις ό,τι παραπάνω μπορείς.
:wave2:

epp1640
22/03/2009, 11:09
Όχι ρε Σαλίγγαρε.. :sick: Τελικά όσο και να προσέχεις, όσο αργά και να πηγαίνεις.. :sick: Καλή αννάρωση σε σένα και την καλή σου.. (Λες να σας καταράστηκε κανένας KTMάκιας? γιατί αλλιώς δεν μπαίνει συνεργείο :p )

Anritsu
22/03/2009, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Παιδιά...


Δεν χτύπησα πολύ...


Πάντα όρθιοι!! Ψηλά το κεφάλι!! :beer:

Όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα , περαστικά και καλή επάνοδο στις βόλτες ...

castoras
22/03/2009, 12:04
Κοίτα ρε τον πουστόγερο!!!:evil:

XJR_Billy
22/03/2009, 12:06
Αδέρφια, φχαριστώ ρε μάγκες !!!
Η αλληλεγγύη που έχουμε μεταξύ μας δεν πληρώνεται ούτε αγοράζεται...
Και είναι αληθινή!

Αισίως κλείνω 18+ χρόνια πάνω στη σέλα.:a024: :lol:

Αυτή είναι η τρίτη φορά που πέφτω.

Την πρώτη, πήγα να μπω με το XR500R με κάτι τακούνια 10 πόντους σε μια στροφή..

ΤΟ λάθος !!!

Δεξιά είχα γίνει ο Mr Έγκαυμα...:lol:

Δεύτερη φορά δικάβαλλος σε ένα παπί με τη γυναίκα μου, μας χτύπησε από αριστερά μιά "κυρία" που πήγε να στρίψει δεξιά από την αριστερή λωρίδα και "δεν μας είδε".

Γίναμε το ζευγάρι έγκαυμα...:(

Αλλά ο άντρας της ήταν κύριος, αμέσως δήλωση, μας τηλεφωνούσε κάθε μέρα, μας έστειλε δύο φορές τους SOS Ιατροί στο σπίτι με δικά του έξοδα... Δεν μπορώ να πώ...

Τώρα, ο γκαβούκιος πήγε να με σκοτώσει εν ψυχρώ. Έκλαιγε προχτές, και συγγνώμη αγόρι μου, "δεν σε είδα" κ.λ.π. Και σήμερα μου το παίζει ιστορία...

Θα του δώσω μιά τελευταία ευκαιρία, με ένα τηλέφωνο το βράδυ, πιο αργά...
Να του κόψω τον ύπνο λίγο, όπως μου έχει κοπεί ο δικός μου απ'τους πόνους...:evil:

Αν αύριο δεν μου κάνει θετική δήλωση... :evil: :a66:

Μίλησα με ένα γνωστό και ένα φίλο, δικηγόρους, οι οποίοι θα χαρούν να με εξυπηρετήσουν...
Και ο ασφαλιστής μου, πολύ φίλος, ξημεροβραδιάζεται πάνω σε μιά μηχανή...
Μου σύστησε και αυτός δύο δικηγόρους, της εταιρείας, που κάνουν μόνο αυτή τη δουλειά...
Μάρτυρας, γνωστός και αξιόπιστος...
+ άλλοι μάρτυρες, άγνωστοι αλλά γείτονες, που μπορώ να βρώ όταν με το καλό πατήσω...

ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΑΛΟΓΟ !!!

Για να γλυτώσει όλα αυτά, αρκεί να κάνει μιά δήλωση, με μιά αύξηση 10ευρώ στην ασφάλειά του...:rolleyes:

Μαμώτο μου, πονάω, αγχώθηκα και σήμερα...
Αλλά έχω τη γυναίκα μου, τους φίλους μου και τα φιλαράκια του φόρουμ!:) :beer: :wave2:

castoras
22/03/2009, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Αυτή είναι η τρίτη φορά που πέφτω.

Την πρώτη, πήγα να μπω με το XR500R με κάτι τακούνια 10 πόντους σε μια στροφή..

ΤΟ λάθος !!!



Άσε φιλενάδα,κι εγώ προχθές με το 12ποντο στιλέτο τί πήγα να πάθω!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Operater
22/03/2009, 12:39
Περαστικα ρε φιλαρακο!!! Να σαι καλά και πάλι όρθιος!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

Anty12
23/03/2009, 03:37
ΟΧΙ ρε πούστη μου....... ΟΧΙ και ο Επίτιμος....... :sad:

Τώρα το είδα το post Βillαρα .....
Περαστικά αδερφέ ...όρθιος και μη καμπουριάζεις , γάμησε τες τις λαμαρίνες.

Δύο πράματα....
Όταν με το καλό θα αρχίσεις να φτιάχνεις την μοτόρα θα σου βρω εγώ τα καλύτερα και τα φθηνότερα …no worries mate.

Με τον γκάβακα φίλε ....no mercy .....όχι μόνο υλικές ζημιές , αλλά και ψυχική οδύνη , και χαμένα μεροκάματα, και ταξί για τους γιατρούς και και και....η ασφαλιστική του πληρώνει....

Και αν τα σκάσει , κατά κάποιο τρόπο γίνεται και παράδειγμα στους άλλους παππούδες στο καφενείο, όταν θα λεει...."Πω πω τι τράβηξα με ένα μηχανάκι που χτύπησα...πρέπει να τα προσέχουμε αυτά τα παλιόπαιδα με τις κωλομηχανές τους ......" if you know what I mean…

Περαστικά και πάλι καρντάσι μέσα από την καρδιά μου....:beer:

danaos75
23/03/2009, 03:46
Billako κι απο εμενα περαστικα και γρηγορα ορθιος. Τι να πω ρε γαμώτω αυτοι οι ανθρωποι θελουν σκοτωμα, ενταξει την εκανες την μ@λ@κια γιατι δεν προσεξες, δεν ειδες, δεν.., δεν...,
φερσου λιγο σαν ανθρωπος κανε τον πονο και την ταλαιπωρια του αλλου οσο μπορεις λιγοτερη.
:mad:

makis206
23/03/2009, 04:36
Τώρα το είδα γμτ, Βασίλη υπομονή ρε φίλε και γρήγορα περαστικά να έχεις..:(

Dr Luv
23/03/2009, 04:46
Περαστικά σου εύχομαι Bill (τώρα είδα το ποστ) και μην αφήσεις τον άλλο να τη γλυτώσει. Ποινική δίωξη και κυνήγα τον αν δεν κάνει φιλική. Το ΧΤάκι θα γίνει καλά μην σκας.

nobody
23/03/2009, 10:40
περαστικα φιλε,ταχεια αναρρωση και ολα ταλλα γινονται!

XJR_Billy
23/03/2009, 11:36
Ευχαριστώ για το κουράγιο αδέρφια !!:beer: :beer:

Δυστυχώς δεν έχω καλά νέα...

Τελικά έσπασε ο αστράγαλός μου...:(
Γι'αυτό πονάω τόσο, πστμ...

Οι γιατροί στον Ευαγγελισμό που εφημέρευε βιάστηκαν να με διώξουν, και σήμερα πήγα στο ΙΚΑ για να μου θεωρήσουν την πενθήμερη άδεια που είχα... για διάστρεμμα...:rolleyes:

Ο γιατρός είδε το πόδι μου, μου έκανε αμέσως ακτινογραφία και διαπίστωσε κανονικό σπάσιμο...

Μου έγραψε άλλες δυό βδομάδες άδεια, και πρέπει σήμερα να πάω να μου βάλουν γύψο...:cry:

Πήρα χτες το βράδυ τηλέφωνο τον πονηρίδη και του τα'χωσα καλά... με το γάντι πάντα...:smokin:

Μάσησε όταν του είπα ότι τελευταία φορά μιλάμε, κι αν δεν μου κάνει θετική δήλωση θα ξαναμιλήσει με το δικηγόρο μου, και θα ζητήσω την ποινική του δίωξη, και θα απαιτήσω όλα τα παραπάνω που μου γράψατε...:winka:

Μου είπε ότι έχει κάνει ήδη δήλωση και ότι στο ερωτηματολόγιο που συμπληρώνεις ποιος φταίει τσέκαρε το "Δεν γνωρίζω...":a66:

Είπε ότι θα με πάρει τηλέφωνο σήμερα, θα δούμε...

Προσοχή στους κερ@τ*&^% γλυκά αγόρια !!!:wave2:

kaps
23/03/2009, 11:37
Περαστικά σου billy ...όλα φτιάχνουν ....πάντως δεν μπόρεσα να μη γελάσω με το Mr Εγκαυμα ...

sapila racing
23/03/2009, 11:39
Κρίμα, δεν την γλύτωσες τελικά... περαστικά!

Η συμβουλη μου είναι να μην ξαναμιλήσεις με τον αλλο οδηγό απο δω και πέρα.
Μόνο μεσω δικηγόρου.

Να πάρεις τηλέφωνο την ασφάλεια να τους ενημερώσεις οτι υπάρχει σοβαρος τραυματισμός να το ξέρουν.

mats8282
23/03/2009, 11:46
Να δηλωσεις στην τροχαια τον τραυματισμο,δεν θυμαμαι τι παραβολα(?) θελει για την μυνηση,να γινει συμπληρωματικη δηλωση στην ασφαλιστικη σου για σωματικες βλαβες απο το ατυχημα εαν δεν τις αναφερεις στην υπαρχουσα δηλωση.Τα υπολοιπα με δικηγορο.

Περαστικα και καλη τυχη :wave2:

Dr Luv
23/03/2009, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Να δηλωσεις στην τροχαια τον τραυματισμο,δεν θυμαμαι τι παραβολα(?) θελει για την μυνηση,να γινει συμπληρωματικη δηλωση στην ασφαλιστικη σου για σωματικες βλαβες απο το ατυχημα εαν δεν τις αναφερεις στην υπαρχουσα δηλωση.Τα υπολοιπα με δικηγορο.

Περαστικα και καλη τυχη :wave2:

+660!!!

XJR_Billy
23/03/2009, 13:36
Ευχαριστώ παιδιά, για το ενδιαφέρον και τις συμβουλές.:beer:

Το απόγευμα θα βάλω γύψο.
Ήρθε η οδική και φόρτωσε το μωρό μου για το συνεργείο...:(

Έχει χτυπήσει και από τις δύο πλευρές... από τη δεξιά πιο άσχημα...

Έχει γρατζουνιστεί και ο κινητήρας, πηρούνι δεξί... τώρα την είδα τη μηχανή μου από την Παρασκευή...

Ο λουκουμάς μου είπε ότι θα μου κάνει θετική δήλωση αν δεν τον διώξω ποινικά...

Για ότι εξελίξεις θα ενημερώσω...:wave2:

peskandritsos
23/03/2009, 14:10
Ρε Μπιλ, τι γινεται με σενα??
Το Σαββατο μου λες οτι χτυπησες λιγακι αλλα οχι σοβαρα.
Την Κυριακη μαθαινω οτι εχεις και ραμματα.
Σημερα οτι εχεις και σπασιμο.
Αυριο τιι???
:look: :look: :look: :look: :look:

sergiosm
23/03/2009, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Ο λουκουμάς μου είπε ότι θα μου κάνει θετική δήλωση αν δεν τον διώξω ποινικά...



Πες του ότι αυτό θα εξαρτηθεί από τη γενικότερη συμπεριφορά του...

XJR_Billy
23/03/2009, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ρε Μπιλ, τι γινεται με σενα??
Το Σαββατο μου λες οτι χτυπησες λιγακι αλλα οχι σοβαρα.
Την Κυριακη μαθαινω οτι εχεις και ραμματα.
Σημερα οτι εχεις και σπασιμο.
Αυριο τιι???
:look: :look: :look: :look: :look:

Τι να πω ρε Στρατούλη...:(

Οι γιατροί του Ευαγγελισμού...:a31:

Ευτυχώς είναι "καλό" σπάσιμο, δεν θα μου μείνει τίποτα...
Δεν σκέφτομαι καν τι θα είχε πάθει το πόδι μου χωρίς τις AlpineStars...

peskandritsos
23/03/2009, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Τι να πω ρε Στρατούλη...:(

Οι γιατροί του Ευαγγελισμού...:a31:

Ευτυχώς είναι "καλό" σπάσιμο, δεν θα μου μείνει τίποτα...
Δεν σκέφτομαι καν τι θα είχε πάθει το πόδι μου χωρίς τις AlpineStars... Και πως τον λενε τον επιστημονα του Ευαγγελισμου για να ξερει ο κοσμος να τον αποφευγει???





Και επειδη με συγκινησες βρε παλιοπαιδο στην επομενη συνδρομη θα σου κανω 3% εκπτωση, αφου το δεχτει και ο προεδρας βεβαιως-βεβαιως.

Gandalf dr685sm
24/03/2009, 09:16
Λοιπόν Βασσίλη μερικά πράγματα πολύ σημαντικά φίλε ...

1. Ο τύπος έκοψε κάθετα ροή δρόμου και σε βρήκε στην μέση... οτι και να λέει Φ-Τ-Α-Ι-Ε-Ι!!! Πληρώνει 100% και δεν χωράει αμφιβολία επ' αυτού. Ποινική διώξη θα ζητήσεις έτσι και αλλιώς όπως σου είπε ο sergiosm , γιατί πολλοί τελευταία στιγμή τα γυρνάνε (για το ξεφτιλισμένο 10-30ευρώ που λές και εσύ)

2. Μάζεψε κάθε χαρτί του νοσοκομείου ... (ακτινογραφίες, εισητήριο-εξιτήριο, χαρτιά συνταγολόγια... ΤΑ ΠΑΝΤΑ!! ) για να αποζημιωθείς. Είναι απαιτητά και απαραίτητα απο κάθε ασφαλιστική,... ναι.. και απο το ΙΚΑ. Μην ξεχάσεις κόστος φυσιοθεραπειών.

3. Ζητάς πέρα απο την μηχανή και τον εξοπλισμο που κατέστρεψες. Είναι υποχρεωμένοι να στον πληρώσουν... ακόμα και αν στο τέλος θα πάρεις μόνο ποσοστό αυτών. Μίλα με τον ασφαλιστή σου.

4. Επίσης ρώτα τον για αποζημίωση που χάνεις εισόδημα τις μέρες που μένεις στο κρεβάτι.

5. Για την μηχανή ... ΜΟΝΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ... η μηχανή είναι ενός έτους και είναι υποχρεωμένοι να στα καλύψουν ΟΛΑ. Μίλα με τον ασφαλιστή σου να συνενοηθεί με τον μηχανικό σου για το κόστος αποκατάστασης. ΜΗΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΘΕΙΣ ΕΣΥ! Μόνο χαμένος θα βγείς απο την διαδικασία. Άσε να τα βρούν οι δύο τους. Εσύ έτσι και αλλιώς την μηχανή σου την θες καινούρια.

Καλή επάνοδο φίλε... γερός σιδερένιος και να σε χαίρονται στην οικογένεια σου. Κοίτα να γίνεις τελείως καλά με τον αστραγαλο , μιας και είναι περιέργη άρθρωση με αρκετούς μυικούς συνδέσμους στο σημείο.

Περαστικά φίλε. Να πάει και να μην γυρίσει ποτέ.

Gandalf

VANDA
24/03/2009, 09:27
Περαστικά σου και καλά ξεμπερδέματα με τον τύπο... :wave2:

XJR_Billy
24/03/2009, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Λοιπόν Βασσίλη μερικά πράγματα πολύ σημαντικά φίλε ...

1. Ο τύπος έκοψε κάθετα ροή δρόμου και σε βρήκε στην μέση... οτι και να λέει Φ-Τ-Α-Ι-Ε-Ι!!! Πληρώνει 100% και δεν χωράει αμφιβολία επ' αυτού. Ποινική διώξη θα ζητήσεις έτσι και αλλιώς όπως σου είπε ο sergiosm , γιατί πολλοί τελευταία στιγμή τα γυρνάνε (για το ξεφτιλισμένο 10-30ευρώ που λές και εσύ)

2. Μάζεψε κάθε χαρτί του νοσοκομείου ... (ακτινογραφίες, εισητήριο-εξιτήριο, χαρτιά συνταγολόγια... ΤΑ ΠΑΝΤΑ!! ) για να αποζημιωθείς. Είναι απαιτητά και απαραίτητα απο κάθε ασφαλιστική,... ναι.. και απο το ΙΚΑ. Μην ξεχάσεις κόστος φυσιοθεραπειών.

3. Ζητάς πέρα απο την μηχανή και τον εξοπλισμο που κατέστρεψες. Είναι υποχρεωμένοι να στον πληρώσουν... ακόμα και αν στο τέλος θα πάρεις μόνο ποσοστό αυτών. Μίλα με τον ασφαλιστή σου.

4. Επίσης ρώτα τον για αποζημίωση που χάνεις εισόδημα τις μέρες που μένεις στο κρεβάτι.

5. Για την μηχανή ... ΜΟΝΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ... η μηχανή είναι ενός έτους και είναι υποχρεωμένοι να στα καλύψουν ΟΛΑ. Μίλα με τον ασφαλιστή σου να συνενοηθεί με τον μηχανικό σου για το κόστος αποκατάστασης. ΜΗΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΘΕΙΣ ΕΣΥ! Μόνο χαμένος θα βγείς απο την διαδικασία. Άσε να τα βρούν οι δύο τους. Εσύ έτσι και αλλιώς την μηχανή σου την θες καινούρια.

Καλή επάνοδο φίλε... γερός σιδερένιος και να σε χαίρονται στην οικογένεια σου. Κοίτα να γίνεις τελείως καλά με τον αστραγαλο , μιας και είναι περιέργη άρθρωση με αρκετούς μυικούς συνδέσμους στο σημείο.

Περαστικά φίλε. Να πάει και να μην γυρίσει ποτέ.

Gandalf

Μάγε, ευχαριστώ φίλε.

Ο τύπος όπως προανέφερα, μου τα γύρισε, και μόλις τον απείλησα, μου τα ξαναγύρισε...
Οπότε δεν είναι καθόλου αξιόπιστος, και θα θερίσει αυτό που έσπειρε...

Τώρα από εξοπλισμό... Το δερμάτινο, εκτός από μερικές ασήμαντες γρατζουνιές δεν έπαθε τίποτα. Οι μπότες το ίδιο. Η ζελατίνα του κράνους μόνο έχει σοβαρές γρατζουνιές και πρέπει να αντικατασταθεί.

Ο ασφαλιστής μου είναι φίλος και μηχανόβιος, και έχει δείξει και στο παρελθόν το ποιόν του, οπότε τον εμπιστεύομαι...

Τι να πω... όσο και να προσέχει κανείς, έρχονται στιγμές που τα πράγματα τα καθορίζει η τύχη, άντε και λίγο η εμπειρία...
Σε αυτό βοηθάει ο εξοπλισμός...

Ευχαριστώ και πάλι φίλε μου, καλές βόλτες, προσοχή και πάντα όρθιος!!:beer: :wave2:

Anty12
24/03/2009, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos

Και επειδη με συγκινησες βρε παλιοπαιδο στην επομενη συνδρομη θα σου κανω 3% εκπτωση, αφου το δεχτει και ο προεδρας βεβαιως-βεβαιως.

Eγκρίνεται και επαυξάνεται εις το ποσοστό του 13%....
Παράλληλα εγκρίνεται το υπόλοιπον- λόγω εκτάκτου ανάγκης- όπως καταβληθεί σε 660 άτοκες οκταμηνιαίες δόσεις , αρχής γενομένης το 2069......:o
Ρε Bill μήπως είναι ευκαιρία να βάλεις και συ ένα Ζ μετά το 660σου.... :confused: :lol:

peskandritsos
24/03/2009, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Eγκρίνεται και επαυξάνεται εις το ποσοστό του 13%....
Παράλληλα εγκρίνεται το υπόλοιπον- λόγω εκτάκτου ανάγκης- όπως καταβληθεί σε 660 άτοκες οκταμηνιαίες δόσεις , αρχής γενομένης το 2069......:o
Ρε Bill μήπως είναι ευκαιρία να να βάλεις και συ ένα Ζ μετά το 660σου.... :confused: :lol: Ρε προεδρα αμα το κανει αυτο θα μας εχει ξεπληρωσει το 2.509 μΧ.
Θα εχουν λιωσει και τα κοκκαλακια μας..:lol:
Βεβαια αμα προσθεσει αυτο το Ζ θα εισηγηθω λογω προηγουμενου εντιμου βιου, στο επομενο διοικητικο συμβουλιο μια δωρεαν συνδρομη εφ ορου ζωης...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer:

XJR_Billy
24/03/2009, 14:08
Ευχαριστώ τον Πρόεδρα και τον Ταμία του Tenere Club για την ευγενή προσφορά τους, και μεταξύ μας, ένα Ζ στο τέλος δεν θα με χάλαγε ΚΑΘΟΛΟΥ!:sun: :cool: :D

Αλλά δεν μπορώ να προδώσω και να εγκαταλείψω στην τύχη της την πιστή μου R... που περνάει δύσκολες στιγμές... συμπαραστεκόμενη στον καβαλάρη της...:(

Ίσως, αργότερα, να'μαστε καλά, να μου προτείνει η ίδια να χωρίσουμε, γιατί είναι και λίγο πεταχτούλα:lol: !!

Εξάλλου, δεν θα φύγω από το σόι... στην αδερφή της θα πάω...:p

Αλλά μου έχει κλέψει την καρδιά, femme fatale η πουτ@&^ η Yamaha...:blush:

Να'στε καλά ρε μάγκες!!:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2: :wave2:

joe_black
26/03/2009, 10:24
Περαστικά και αγύριστα.

XJR_Billy
26/03/2009, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από joe_black




Περαστικά και αγύριστα.





Ευχαριστώ αδερφέ, πάντα όρθιος!:beer: :wave2:

Cpt. Haddock
26/03/2009, 10:53
Περαστικά κι απο μένα

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

XJR_Billy
26/03/2009, 13:08
Thanks Captain !! :beer: :beer: :wave2:

700_Thespieis
26/03/2009, 14:10
perastika re billy

rwta ton trooper gia fysio8erapeies:winka:

:wave2: