PDA

View Full Version : Χρειάζομε τις γνώμες σας !



thefurious
23/03/2009, 20:27
Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα DAYTONA 50R το οποιο φοράει αυτή τι στιγμή:
53mm kul/πιστoνo (Flat πιστόνι και Αλουμινένιο κύλινδρο )
54mm AaSa αχλάδι
ΡWΚ 28 KEIHIN Flat
6V 72άρα KEFALI
Fuego εκκεντροφόρο
90ara καμπάνα

Το μηχανάκι ανεβάζει pl καλά... Όμως κάτι δν πάει καλά και δν το αφήνει στα ψιλά να ανεβάσει !
Σίγουρα θέλω ένα άλλο καρμπιρατέρ ... Από κει και πέρα όμως μήπως θα μπορούσατε να m πείτε τις γνώμες σας ? Τι πρέπει να αλλάξω πάνω τ ? M έχουν πει να βάλω πιστόνι AaSa ΠΟΜΠΈ και θα δω μεγάλη διαφορα...

Σας ευχάριστο !

Τα Ορθογραφικά δεν είναι δικά μου αλλά του μετατροπέα απο greeklish se Ελληνικά ;)

OldMan
24/03/2009, 10:56
Επειδή με τα "αχλάδια" (όπως και με τα υπόλοιπα εσπεριδοειδή) δεν τα πάμε και πολύ καλά, θα μπορούσες να μας πεις τι ακριβώς κάνει το κάθε ένα από τα μαραφέτια που "φοράει" το μηχανάκι ..??

π.χ. το "Fuego εκκεντροφόρος" δεν λέει κάτι για το βύθισμα ή το overlap των βαλβίδων... :winka:

OldMan
24/03/2009, 11:21
Καλά ρε άχρηστα υποκείμενα...

Κανείς δεν ξέρει ότι τα αχλάδια ΔΕΝ είναι εσπεριδοειδή ...??? :smokin:

dirtbird
24/03/2009, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Καλά ρε άχρηστα υποκείμενα...

Κανείς δεν ξέρει ότι τα αχλάδια ΔΕΝ είναι εσπεριδοειδή ...??? :smokin:

.....ή ότι το Fuego είναι παλιό coupe της Renault?:o :o

μπροστοκίνητο με διαμήκη τοποθέτηση κινητήρα-κιβωτίου, ακριβώς όπως τα πρώτα 5άρια... είχε και μαντεμένιο μπλοκ που έκανε κρακ και....

the who
24/03/2009, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Καλά ρε άχρηστα υποκείμενα...

Κανείς δεν ξέρει ότι τα αχλάδια ΔΕΝ είναι εσπεριδοειδή ...??? :smokin:

Το ξεραμε θειο αλλα δεν ξεραμε πως να σου το πουμε.:rotflmao: Πες τωρα για το fuego.

jimmis5
24/03/2009, 14:04
EEEEE:eek: :eek: Εχω ακουσει και εχω ακουσει για αμυγδαλα(εκεντροφορων) για αυτια(πιστονιων) για πηρουνια για ψαλιδια για ΑΧΛΑΔΙΑ(ΑΝΤΙΒΑΡΑ ΣΤΡΟΦΑΛΟΥ) πρωτη φορα βλεπω:eyepop: :eyepop:

epp1640
24/03/2009, 14:45
ΠΟΜΠΈ

τοῦτὸ ἐστιν:confused: :look: