PDA

View Full Version : Arai RX7-RR4 στη μισή τιμή!!!



Wizard13
24/12/2003, 17:21
Μόλις σήμερα παρέλαβα το κρανάκι μου :D
Βέβαια τώρα που δεν έχω μοτό να δω πότε θα το βάλω, αλλά τουλάχιστον έκανα χριστουγεννιάτικο δώρο στον εαυτό μου ;)

Το μοντέλο είναι Arai RX7-RR4 Edwards Replica. Δεν ξέρω την ακριβή τιμή που έχει εδώ, αλλά το RX7-Corsair είχε 980ευρώ και η καλύτερη τιμή που το είχα βρεί ήταν 900ευρώ. Επίσης είχα βρεί το RX7-RR4 μονόχρωμα με 800ευρώ. Μιλάμε πάντα για μετρητά, ούτε κάρτες ούτε δόσεις ούτε τίποτα. :eek:

Τελικό κόστος από US κιόλας: 390ευρώ :D :p :cool:

Ναι καλά διαβάσατε...! 367 ήταν η τιμή του και πλήρωσα και 22ευρώ εδώ στην courier χωρίς να ξέρω το λόγα, αλλά χωρίς να με ενδιαφέρει κιόλας!

Φυσικά είναι ολοκαίνουριο, με την εγγύησή του και με όλα. Έκανε να έρθει 15 ημέρες από την παραγγελία, πράγμα φυσικό λόγο εορτών.

Χωρίς να θέλω να θίξω φυσικά κανέναν, δεδομένου ότι αρκετοί εδώ μέσα εμπλέκονται σε καταστήματα πωλήσεως είτε σαν υπάλληλοι είτε σαν ιδιοκτήτες, είναι φυσικό ρε παιδιά τόσο μεγάλη διαφορά? Πως περιμένετε να έχετε δουλειά με τέτοιες διαφορές?

Τα δερμάτινα τα πήρα από εδώ αφού η διαφορά θα ήταν κάτω του 10% και εδώ μου έκαναν και 6 άτοκες. Αλλά αυτό παραπάει... :confused:

Τέλος πάντων, για όποιον ενδιαφέρεται η αγορά έγινε από εδώ: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...9&category=6749 (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2445936969&category=6749)

SeNNinhA
28/12/2003, 13:25
Θελω κι εγώ ενα ΤΩΡΑ.

Wizard13
28/12/2003, 15:18
Εγώ link σου έδωσα :p
Όσο για το "ΤΩΡΑ" το βλέπω χλωμό, αλλά σε 10-15 μέρες μπορείς να το έχεις :D

NLS
28/12/2003, 15:40
ερώτηση - έχει εγγύηση; δεν πιστεύω να είναι τίποτα factory-rejects;

τα πετάει η ARAI τα μαζεύει άλλος;

μακάρι όχι αλλά σκέφτηκες την πιθανότητα;

γιατί αυτοί έχουν μισή τιμή και από την list price!

Wizard13
28/12/2003, 15:50
Εγγύηση έχει κανονικά αλλά είναι μόνο για US.

Φυσικά επικοινώνησα με τον Ron γι'αυτό το θέμα και είπε πως αν τυχόν μου χρειαστεί, θα του το στείλω και θα το αναλάβει αυτός (είναι κατάστημα). Ακόμα και έτσι να γίνει, που ποτέ δεν μου έχει χρειαστεί η εγγύηση για κράνος, θα μου κοστίσουν άλλα 50-100 ευρώ τα μεταφορικά. Πάλι τσάμπα είναι.

Έχει και ημερομηνία παραγωγής απάνω: 4/2003