PDA

View Full Version : Σωληνακια βενζινης



the who
25/03/2009, 19:44
Ψαχνω σωληνακια βενζινης γιατι τα παληα δεν ειναι σε πολυ καλη κατασταση.Ποιο ειναι το καλυτερο σωληνακι απο αποψη αντοχης?Επισης ψαχνω "κονεκτορες" ωστε να βγαζω γρηγορα το ντεποζιτο χωρις να τρεχουν βενζινες.Ξερει κανεις που θα βρω?Ειχα δει κατι πολυ παλια στο νετ αλλα δεν εχω κρατησει διευθυνση.

sapila racing
25/03/2009, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Ψαχνω σωληνακια βενζινης γιατι τα παληα δεν ειναι σε πολυ καλη κατασταση.Ποιο ειναι το καλυτερο σωληνακι απο αποψη αντοχης?Επισης ψαχνω "κονεκτορες" ωστε να βγαζω γρηγορα το ντεποζιτο χωρις να τρεχουν βενζινες.Ξερει κανεις που θα βρω?Ειχα δει κατι πολυ παλια στο νετ αλλα δεν εχω κρατησει διευθυνση.

Σωληνάκια ειδικά υπάρχουν στο εμπόριο. πχ ο Λαμπριανίδης στην Καλλιρρόης που πουλάει λάδια εχει καλα σωληνάκια.
Ταχυσυνδέσμους δεν εχω δοκιμάσει, καλή ιδέα. Η μήπως οχι... ?? :dizzy:

Ο παραπάνω εχει σίγουρα συνδέσμους απλούς και αντίστοιχες ασφάλειες σαν αυτες που εχουν απο μαμα τα σωληνακια στα γιαπωνέζικα.

hidefnick
25/03/2009, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Επισης ψαχνω "κονεκτορες" ωστε να βγαζω γρηγορα το ντεποζιτο χωρις να τρεχουν βενζινες.Ξερει κανεις που θα βρω?Ειχα δει κατι πολυ παλια στο νετ αλλα δεν εχω κρατησει διευθυνση.

Δεν νομίζω ότι μπορεί να στεγανοποιηθεί κάτι τέτοιο, ειδικά το καλοκαίρι, με 40 βαθμούς, θα "αχνίζει" συνέχεια.

Εδώ έχει πράμα πάντως (http://www.maxbar.com/Walther_Couplings.htm) :wave2: :wave2:

the who
25/03/2009, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Δεν νομίζω ότι μπορεί να στεγανοποιηθεί κάτι τέτοιο, ειδικά το καλοκαίρι, με 40 βαθμούς, θα "αχνίζει" συνέχεια.

Δεν το εχω δοκιμασει αλλα βλεποντας το,το θεωρω ευκολια.Την τελευταια βδομαδα εχω βγαλει πανω απο πεντε φορες το ντεποζιτο κι εχω βλαστημησει.Τη Λαμπρετα ρεεεεεεεεεεε:lol:

Αρη θα παω αυριο κιολας γιατι προχθες το ισογειο κι ο πρωτος οροφος μαστουρωσαν τσαμπα.:eyepop:

kostakisK
25/03/2009, 21:45
Σε καταστήματα ναυτιλιακών θα βρεις τα πάντα ! Δες πχ εδώ : http://www.trezos-marine.gr/Greek/index.htm


Κώστας

the who
26/03/2009, 20:36
Σωληνακια οκ.Κονεκτορες δεν βρηκα αλλα δεν ειχα και πολυ χρονο.
Αρη ο Λαμπριανίδης ολα τα λεφτα.Καταπληκτικος θειος,πολυ ευγενικος κι εξυπηρετικος,απο αλλη εποχη.Πηρα σωληνακια,σφικτηρακια,φιλτρο λαδιου και σπρει για την αλυσιδα.Μαλιστα για το τελευταιο μου προτεινε απο μονος του το φτηνοτερο γιατι οπως ειπε ηταν και το καλυτερο.
:beer: :beer: :beer:

sapila racing
26/03/2009, 21:10
Eγω μόνο απο κεί ψωνίζω! :beer: :wave2: