PDA

View Full Version : ΓΙΑΤΙ ΒΡΕΧΕΙ???ΣΒΗΝΕΙ...



diogenis
27/03/2009, 09:25
Γεια σας παιδια! Θελω να ρωτησω τι προβλημα υπαρχει οταν πηγαινω με το μηχανακι και πιασει δυνατη βροχη τις περισσοτερες φορες μου σβηνει...οταν το αφησω λιγο μετα παιρνει ξανα μπρος...υπαρχει μεγαλο προβλημα?

Και κατι αλλο...η καδενα του μοτερ μπορει να αλλαχθει? γιατι οταν ρωτησα εναν μηχανικο μου ειπε δυσκολα.


Ευχαριστω

Lio
27/03/2009, 09:38
Το πιο συνηθισμένο πρόβλημα με τα νερά είναι βραχυκύκλωμα στην υψηλή τάση. Κοίτα μπουζι, πίπες, καλώδια...

Δε νομιζω να υπάρχει μηχανακι ή μοτέρ που να μην μπορεί να αλλαχτεί η καδένα του (σε άλλα εύκολα, σε αλλα δύσκολα...)

Ισως βοηθούσε αν έλεγες και τι μηχανάκι είναι...

el_hymador
27/03/2009, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από diogenis
Γεια σας παιδια! Θελω να ρωτησω τι προβλημα υπαρχει οταν πηγαινω με το μηχανακι και πιασει δυνατη βροχη τις περισσοτερες φορες μου σβηνει...οταν το αφησω λιγο μετα παιρνει ξανα μπρος...υπαρχει μεγαλο προβλημα?

Και κατι αλλο...η καδενα του μοτερ μπορει να αλλαχθει? γιατι οταν ρωτησα εναν μηχανικο μου ειπε δυσκολα.


Ευχαριστω


Ετσι "περιγραφικα" οπως τα λες, απαντηση δεν προκειται να παρεις...

Ποτε σβηνει; αν πεσεις σε λακκουβες με νερο; οταν απλως πας πορεια; ρευμα εχεις;

ο μηχανικος σου βαριοταν τη ζωη του...αν υπαρχει θεμα φυσικα και αλλαζονται καδενες, δεν ειναι αλλαγη λάδιων, αλλα γινεται!

catmaster
27/03/2009, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από diogenis
Γεια σας παιδια! Θελω να ρωτησω τι προβλημα υπαρχει οταν πηγαινω με το μηχανακι και πιασει δυνατη βροχη τις περισσοτερες φορες μου σβηνει...οταν το αφησω λιγο μετα παιρνει ξανα μπρος...υπαρχει μεγαλο προβλημα?



τσέκαρε την (τις) μπουζόπιπες για φθορά καθως και τα καλώδια που έρχονται από τον (τους) πολλαπλασιαστές



Αρχικά δημιουργήθηκε από diogenis
Και κατι αλλο...η καδενα του μοτερ μπορει να αλλαχθει? γιατι οταν ρωτησα εναν μηχανικο μου ειπε δυσκολα.



ε δεν είναι και σαν να αλλάζω λάδια :D :D

-ρε συ μήπως έχεις κάνα V εγκάρσιο ;;


( ....θα χει λέει κάνα CX....... μπρρρρρρρρ :cry: )

:wave2:

diogenis
27/03/2009, 11:03
Σορρυ.οταν πηγαινω πορεια κανονικα, μου ακουγεται ολο και πιο αδυναμος και μετα μου σβηνει...ρευμα εχω...το επαθα δυο φορες στη μεση της αττικης οδου με καταρακτωδη βροχη...εφαγα πολυ νερο!!!

OldMan
27/03/2009, 11:49
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ρε θα μας πεις τι μηχανάκι έχεις...??? :smokin:

(και διόρθωσε τον τίτλο του Θέματος σε "ΓΙΑΤΙ ΣΒΗΝΕΙ??? ΒΡΕΧΕΙ..." - μην τα βάλουμε και με τον Θεό τώρα...) :winka:

diogenis
27/03/2009, 12:35
virago 250 εχω. Σορρυ αλλα για μενα φταινε ολοι οι αλλοι εκτος απο την μηχανη μου:winka:

OldMan
27/03/2009, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από diogenis
virago 250 εχω.
Αχάααα ....!!! :smokin: :a29: :a39:


Αρχικά δημιουργήθηκε από diogenis
για μενα φταινε ολοι οι αλλοι εκτος απο την μηχανη μου:winka:
Πάρα πολύ σωστά, αρκεί μέσα στους "άλλους" να συμπεριλάβεις και τους σχεδιαστές της μηχανής σου που τοποθετήσαν τις μπουζόπιπες 12 Angstrom πάνω από το έδαφος ....:wave2:

el_hymador
27/03/2009, 13:07
:D


159406

ΜΟΡΦΕΑΣ
27/03/2009, 13:40
Παλία έιχα ένα DATSUN CHERRY το οποίο είε το ντιστριμπιτέρ μπροστά (πίσω από την μάσκα) και μόλις πέρναγα από νερά με λίγη φόρα, τσουπ, νεράκι στο κύκλωμα και μετά σκούπισμα για να συνεχίσω. Όταν ρώτησα ένα μηχανικό τι να κάνω (αυτός έτρεχε σε αγώνες). μου είπε να πάρω ένα γαντι λαστιχένιο και να βάλω μέσα το ντιστριμπιτέρ και να κόψω τις άκρες των δαχτύλων για να περάσω τα καλώδια από εκεί. Στο τέλος όλα τα έφιξα με πλαστικούς σφικτήρες και κανένα πρόβλημα. Κάτι ανάλογο δες και συ τι μπορέις να κάνεις στον πολαπλασιαστή ή στα μπουζοκαλώδια ή ότι άλλο ηλεκτρικό είναι εκτεθιμένο :p

diogenis
27/03/2009, 13:42
δε πειραζει παιδια! για μια τετοια μηχανη ολα θα τα υποστω...με σερνει απ τη μυτη,τι να κανω? δε μπορω να της αντισταθω...


Ειναι αρρωστια...ξεπερασαμε τις 200000 χιλιομετρα και συνεχιζουμε...

sapila racing
27/03/2009, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από diogenis
δε πειραζει παιδια! για μια τετοια μηχανη ολα θα τα υποστω...με σερνει απ τη μυτη,τι να κανω? δε μπορω να της αντισταθω...


Ειναι αρρωστια...ξεπερασαμε τις 200000 χιλιομετρα και συνεχιζουμε...


Μπράβο στο κουράγιο σου!
Εγω λέω να μαζευτούμε όλοι να βαλουμε λεφτα να σου πάρουμε το 500 να κάνεις αλλες 500.000 χλμ. :sun:

diogenis
27/03/2009, 15:15
Δε χρειαζεται...οι μηχανες ειναι για να κανουν χιλιομετρα...κι αυτο κανω...τι να κανουμε? μ αρεσουν. ..τα πλαστικοποιημενα διαστημοπλοια δε τα μπορω...

Τοσο πλαστικο δεν ειναι και φιλικο προς το περιβαλλον...:smilea: