PDA

View Full Version : Η καλη πραξη της ημερας..(μοτοσυκλετιστικη κ οχι μονο)



George_M.
28/03/2009, 18:01
ισως εδω ολοι εχουμε κατι να προσθεσουμε απο τα καθημερινα μας.
κ αρχιζω..

σημερα καθως επεστρεφα σπιτι με το ποδηλατο μετα απο θαλασσινο μπανακι
σταματησα στο φαναρι.διπλα μου ηρθε πιτσιρικος με παπι τουμπανο κ το κρανος κλασικα στον αγκωνα
:sad:
ευγενικα κ με ψιλο αστειο υφος του λεω..
ξερεις βαση στατιστικων ο αγκωνας ειναι το πρωτο κ πιο σημαντικο σημειο που θα κτυπησει ο αναβατης σε περιπτωση πτωσης/τροχαιου.

ο μικρος καταλαβε το υπονοουμενο κ γελωντας μου απαντησε..
κανει ζεστη κ δεν αντεχεται αλλιως...θα το φορουσα.

ουτε το κτυπημα στο κεφαλι αντεχεται του λεω χαμογελαστος παλι εγω.

εχετε δικιο κ σας ευχαριστω μου απαντα κ φορα κανονικα το κρανος του.
αναβει φαναρι κ φευγουμε..

ελπιζω να μην το εβγαλε παρακατω κ αν βρεθει σε αναλογη περιπτωση να πραξει τα ιδια.

Λεωνίδας
28/03/2009, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από manianisg
σημερα (...) θαλασσινο μπανακι (...) κανει ζεστη κ δεν αντεχεται :confused: :confused: :confused: :uplate:

George_M.
28/03/2009, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
:confused: :confused: :confused: :uplate:
ειμαι χειμερινος κολυμβητης :beer:

Λεωνίδας
28/03/2009, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από manianisg
ειμαι χειμερινος κολυμβητης :beer: και ο άλλος πιγκουίνος αν δεν άντεχε από τη ζέστη να βάλει το κράνος σήμερα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ωραίος πάντως :beer:

George_M.
28/03/2009, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
και ο άλλος πιγκουίνος αν δεν άντεχε από τη ζέστη να βάλει το κράνος σήμερα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ωραίος πάντως :beer:
μικρο παιδι ρε συ λεωνιδα,τι ψαχνεις?μακαρι να ειχαμε κ εμεις οταν ειμαστε στην ηλικια του καποιον να μας λεει δυο κουβεντες

spam off

blueangel
28/03/2009, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
και ο άλλος πιγκουίνος :beer:


:lol: :lol: :lol: ΕΛΙΩΣΑ ΜΙΛΑΜΕ:a5: Μακάρι βρέ να μπορούσαμε όλοι να το κάναμε αυτό!!!Το κολύμπι είναι γ@μ@το αλλά αυτή την εποχή αν το ξεκινήσεις ασυνήθιστος τα βλέπεις ολα:beer:

George_M.
28/03/2009, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
:lol: :lol: :lol: ΕΛΙΩΣΑ ΜΙΛΑΜΕ:a5: Μακάρι βρέ να μπορούσαμε όλοι να το κάναμε αυτό!!!Το κολύμπι είναι γ@μ@το αλλά αυτή την εποχή αν το ξεκινήσεις ασυνήθιστος τα βλέπεις ολα:beer:

σωστα,αυτη η εποχη ειναι η πιο δυσκολη να μπεις διοτι εχει ανεβει η εξωτερικη θερμοκρασια ενω του νερου ειναι ακομα σε χειμερινα επιπεδα.θα φανει περιεργο αλλα με βαση τις θερμοκρασιες πιο ευκολα μπαινεις τον δεκεμβρη-γενναρη παρα τωρα.

ρε 'σεις αλλου την πηγαμε την κουβεντα,θα μας το σβησουν το θεμα οι μοδερατορες :bawl:

ruyjin
05/05/2009, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από manianisg
....θα φανει περιεργο αλλα με βαση τις θερμοκρασιες πιο ευκολα μπαινεις τον δεκεμβρη-γενναρη παρα τωρα...


σωστός, έτσι είναι αν και έχω 2 χειμώνες να πάω
ίσως του χρόνου να δοκιμάσω και πάλι

πάντως το τελευταίο θυμάμαι χειμερινό μπάνιο ήταν τέτοιο που τρόμαξα
γι αυτό δε ξαναπήγα
μαλλον είχα μπει λίγο απότομα.......

πολύ ωραία αίσθηση πάντως !!!!!
το συνηστω ανεπιφυλακτα

mparmpanik
20/05/2009, 20:42
την εκανα την καλη μου πραξη σημερα!

δεν το εδειρα το στρουμφακι που με εγραψε γιατι με ειδε χωρις κρανος εξω απο το σουπερ μαρκετ.
(με την μηχανι σε σταση)
και συγκρατηθηκα κι οταν μου πηρε και το διπλωμα!



(θα χαιρετησω την παρεα αυριο, σημερα εχω τα νευρα μου)

montechristo
21/05/2009, 01:11
Δεν ξερω αν ειναι καλη πραξη, μακαρι παντως να βοηθησει καποιον.

Εδω και τουλαχιστον 10 μερες, ενα μαυρο GSXR 1100, με χρυσα αυτοκολητα και ζαντες, ειναι παρκαρισμενο στην γειτονια μου, χωρις να εχει μετακινηθει ουτε μετρο. Επειδη μαλλον ειναι κλεμενο, αν λειπει σε καποιον, ας μου στειλει ενα ΠΜ για να του πω που ειναι ακριβως.

Βεβαια θα του ζητσω να μου πει καποια στοιχεια για να πιστοποιησω οτι εχει καλο σκοπο, αλλιως δεν του λεω τιποτα.

ΥΓ Το 1100 ειναι μαλλον απο τα τελευταια τα υδροψυκτα κι εχει μπροστα δισκους μαργαριτες.

sotpag
21/05/2009, 01:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από manianisg
............ξερεις βαση στατιστικων ο αγκωνας ειναι το πρωτο κ πιο σημαντικο σημειο που θα κτυπησει ο αναβατης σε περιπτωση πτωσης/τροχαιου.

...........



γι΄αυτο το ειχε στον αγκωνα:smokin: