PDA

View Full Version : Άμα ξαναπάω σε μάστορα να με χέσετε ...



catmaster
28/03/2009, 20:00
Πέτρα που είχα φάει στο ψυγείο πριν χρόνια και είχε επιδιορθωθεί τελικά έβγαλε το ψυγείο νερού εκτός μάχης ...

Επειδή δεν είχα χρόνο και ο καιρός δεν βοηθάει καθόλου αυτές τις μέρες με τα κρύα και τις βροχές στην αυλή (γεράσαμε και η μέση δεν τραβάει κιόλας - άσε που δεν μας πάει το σκύψιμο) ... πήγα το μηχανάκι σε καλό μου φίλο (που είχαμε δουλέψει και στο συνεργείο του μαζί για κάτι φεγγάρια) να μου βάλει ένα ψυγείο ... βασικά το θεώρησα και ξεφτίλα να μην πάω να μου το περάσει μιας και το είχε βρει αυτός το ψυγείο ....

πάω χτες να το πάρω ... ολα οκ μου λέει προσκυνάω στο θεό "ακούμπα" και φεύγω ...

παίρνω μετά την Άφρικα πάω ΔΣ , πάω μπρίκι και γυρίζω σπίτι ...

βράδυ αργά μου την βαράει και βγάζω το τούμπανο βόλτα κατά τις δυόμιση το ξημέρωμα ...

πάω Αττική βγαίνω πίσω για Λαύριο , βγαίνω από παραλιακά , πάω Χαλκίδα , πάω Ορχομενό και γυρίζοντας σταματάω να βάλω βενζίνη ...

... και ακούω ένα ήχο που δεν μου άρεσε καθόλου ...

... νερό να βράζει ....:sick: :sick: :sick:

τελείως σπασμωδικά - και μαλακία μου τελικά - ανοίγω τη σέλα και ανοίγω την τάπα του δοχείου πλήρωσης ...

πετάει ένα πίδακα ατμού και μου καίει τα χέρια ... nice ...

το γύρισα όπως όπως και σταματούσα κάθε 20 - 30 χιλιόμετρα να συμπληρώσω παραφλού ...

κάηκαν τα χέρια μου άσχημα αλλά στη ζοχάδα μου δεν πήρα χαμπάρι , σπίτι επιστροφή , κλειδώνω το μηχανάκι , βάζω κρέμα στα χέρια μου και το πρωί εγερτήριο γιατί είχα μάστορα οικοδόμο στο εξοχικό ....

βοηθούσα όπως - όπως το μάστορα με χέρια χάλια και σκεφτόμουνα το μηχανάκι μου ...

τελικά βράδυ που τελείωσα γύρισα Αθήνα και έκατσα πάνω στη ζοχάδα μου και το σκόρπισα τελείως ...

ο μαλάκας είχε βάλει ανάποδα τα σωληνάκια του ψυγείου ... ΕΛΕΟΣ ΛΕΜΕ !!!

τελικά για να σιγουρευτώ έκατσα και έλυσα τα πάντα και τσέκαρα αντλίες , σένσορες και θερμοστάτες για να μου φύγει το κόλλημα .... ευτυχώς όλα οκ... Honda ρούλζ όπως πάντα ...

με λίγα λόγια ...

καλύτερα να το έκανα μόνος μου μια και καλή ...

δεν λέω εδώ μέσα ποιος είναι - εξάλλου δεν γράφει στο μοτό και δεν θα του κάνω καταγγελία αλλά θα του κάνω το μαγαζί του λαμπόγυαλο την δευτέρα το πρωί - λήξις

η ρόμπα η ξεκούμπωτη ο αλήτης ... έκαψα τα χέρια μου με τον παλιόπουστα ...

αυτά τα ολίγα και σόρρυ για την πάρλα ...

( η φωτό είναι στο τέλος πια με προβολέα και την μέση και τα χέρια μου να με έχουν πεθάνει .. )


159541

XJR_Billy
28/03/2009, 20:04
Τι είπες τώρα????:eek:

ΑΙΣΧΟΣ !!!!!!:mad:

Την έχεις ξαναπάει σε αυτόν ή είναι ευκαιριακός?
Τον αλήτη...

Περαστικά ρε φιλαράκι. Πονάει πολύ το ρημάδι το κάψιμο...:(

blueangel
28/03/2009, 20:10
Οχι ρε γαμώτο τι λες τώρα!!!!!Περαστικά ρε φίλε τι να πώ!!!Μα καλά τόσο εσκιτζής ήτανε:confused: :confused: :cry: :eyepop: :bigcry: :bigcry:

catmaster
28/03/2009, 20:13
όχι δεν ήταν σκιτζής και ούτε περιστασιακός ... ήταν κολλητός μου φίλος από χρόνια μαζί έχουμε δουλέψει και μαζί στο συνεργείο του , έχω πάει στο γάμο του έχουμε βγει βόλτες καφέδες ...


δυστυχώς .. "ήταν" δεν "είναι" πλέον ....
:sick:

blueangel
28/03/2009, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
ήταν κολλητός μου φίλος από χρόνια μαζί έχουμε δουλέψει και μαζί στο συνεργείο του , έχω πάει στο γάμο του έχουμε βγει βόλτες καφέδες ...


δυστυχώς .. "ήταν" δεν "είναι" πλέον ....
:sick:

Αν είναι έτσι οι φίλοι ρε συ Ακη σκέψου πώς θάναι οι εχθροί!!!:confused: :confused: τι να πώ!!!ΤΕΤΟΙΑ ΑΒΛΕΨΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΠΟΛΑΙΟΤΗΤΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ?????:bigcry: :bigcry: :bigcry:

the who
28/03/2009, 20:46
Σορυ αλλα γιατι δεν τον κραζεις κανονικα?Θα μας φαει η ευγενεια μου φαινεται.Αν τοκαιγες το μοτερακι τι θα γινοταν?Και παλι συγγνωμη αλλα το λεω απ την αποψη οτι αφου ξηγηθηκε ετσι σε σενα στους αγνωστους τι θα κανει ο τριμαλακας?

GIXXERAKIAS
28/03/2009, 21:38
Ευτυχως που το λυσα και το εδεσα μονος μου πριν 2 εβδομαδες δηλαδη.....:uplate: ..τι μπορει να παθει κανεις στα καλα καθουμενα.

Περαστικα στα χερια σου και στην μηχανη σου δεν λεω εκανε μαλακια χοντρη ο "φιλος" σου αλλα γινονται δυστηχως και απο καλους μας φιλους λαθη,δεν ηταν σκοπιμο αυτο εννοω.;)


ps:Γ@μημενη πετρα που εσκασες στο ψυγειο της 3 μηνων κουκλας μου που να μην στεριωσεις σε καμμια ασφαλτο ρουφιανα.:mad:

:lol: :lol:

SVX
28/03/2009, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Σορυ αλλα γιατι δεν τον κραζεις κανονικα?Θα μας φαει η ευγενεια μου φαινεται.Αν τοκαιγες το μοτερακι τι θα γινοταν?Και παλι συγγνωμη αλλα το λεω απ την αποψη οτι αφου ξηγηθηκε ετσι σε σενα στους αγνωστους τι θα κανει ο τριμαλακας?

ελα ΔΩΣΕ ... ΜΟΤΟκοτσομπολια.... αυτο ειναι που λενε "-...με τσουρουφλισε ο μλκς ο μαστορης..."


αλλα σαυτη την περιπτωση οχι απο $$$$ :look:

zephyr1
28/03/2009, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
ps:Γ@μημενη πετρα που εσκασες στο ψυγειο της 3 μηνων κουκλας μου που να μην στεριωσεις σε καμμια ασφαλτο ρουφιανα.:mad:

:lol: :lol:

Που να στεριωσει?:confused:







































Σε ψυγειο? :rotflmao:

sapila racing
28/03/2009, 21:44
Περστικά στα χέρια σου Ακη, και τι αλλο να πω..

Μονοι μας μόνο και τέλος!

zephyr1
28/03/2009, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Περστικά στα χέρια σου Ακη, και τι αλλο να πω..

Μονοι μας μόνο και τέλος!

+1000


Περισευει κανα κουπονι για αυριο?

GIXXERAKIAS
28/03/2009, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Που να στεριωσει?:confused:



Σε ψυγειο? :rotflmao:
Στον γκρεμο να πεσει να ψοφησει η ..ριολα...:mad:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kostas_1100gs
28/03/2009, 22:29
Για αυτό εγώ άρχισα να κάνω μόνος μου, το 1100.

catmaster
28/03/2009, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Ευτυχως που το λυσα και το εδεσα μονος μου πριν 2 εβδομαδες δηλαδη.....:uplate: ..τι μπορει να παθει κανεις στα καλα καθουμενα.

Περαστικα στα χερια σου και στην μηχανη σου δεν λεω εκανε μαλακια χοντρη ο "φιλος" σου αλλα γινονται δυστηχως και απο καλους μας φιλους λαθη,δεν ηταν σκοπιμο αυτο εννοω.;)


ps:Γ@μημενη πετρα που εσκασες στο ψυγειο της 3 μηνων κουκλας μου που να μην στεριωσεις σε καμμια ασφαλτο ρουφιανα.:mad:

:lol: :lol:

δεν είπα ότι το έκανε από πρόθεση ...

αλλά σορρυ δε συμφωνώ μαζί σου ... λάθη τέτοια ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ... τα μηχανάκια που καβαλάμε πάνε ΤΡΙΑΚΟΣΙΑ δεν είναι παπιά ...

ο σωστός μηχανικός τσεκάρει διπλοτσεκάρει και παίρνει δοκιμή το μηχανάκι για να είναι χίλια τα εκατό σίγουρος ... γιατί αυτά πάνε με τριακόσια και αν ξεχάσει μια βίδα μια τάπα μια ασφάλεια εγώ μπορεί και να σκοτωθώ και να μην βρει ποτέ κανείς τι έγινε ...

:wave2:

GIXXERAKIAS
28/03/2009, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
δεν είπα ότι το έκανε από πρόθεση ...

αλλά σορρυ δε συμφωνώ μαζί σου ... λάθη τέτοια ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ... τα μηχανάκια που καβαλάμε πάνε ΤΡΙΑΚΟΣΙΑ δεν είναι παπιά ...

ο σωστός μηχανικός τσεκάρει διπλοτσεκάρει και παίρνει δοκιμή το μηχανάκι για να είναι χίλια τα εκατό σίγουρος ... γιατί αυτά πάνε με τριακόσια και αν ξεχάσει μια βίδα μια τάπα μια ασφάλεια εγώ μπορεί και να σκοτωθώ και να μην βρει ποτέ κανείς τι έγινε ...

:wave2:

Σωστος οντως.:blush:

blackbusa
28/03/2009, 23:29
πωπωπω ρε μαλακα....περαστικα για τα χερια σου ρε....

Λεωνίδας
29/03/2009, 00:11
:a53: :a53:

τι λες τώρα ρε Άκη
με άγχωσες...

για το επόμενο σέρβις πότε μπορείς :confused: δεν ξέρω αν θα ξαναεμπιστευτώ συνεργείο :lol:

πέρα απ' την πλάκα όντως μας άγχωσες όλους :sick:

περαστικά για το έγκαυμα, ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό

EVI
29/03/2009, 00:27
περαστικα ακη...

:sad:

:mad:

:mad:

johnpan
29/03/2009, 01:25
Συγγνώμη να σε ρωτήσω κάτι? Ακούς το νερό να κοχλάζει και ανοίγεις το κύκλωμα? Να δεις τι? Αν έβρασε να ρίξεις τα μακαρόνια? Εκανες μια τόσο χοντρή μαλ... που θα μπορούσες να μείνεις ΤΥΦΛΟΣ και δε βλέπεις ότι το να μπουν δυο σωλήνες ανάποδα είναι ανθρώπινο λάθος? Και μας λες ότι τα μηχανάκια που καβαλάς πάνε 300 και ο φίλος σου δε συγχωρείται? Δηλαδή δεν κινδυνεύεις να σκοτωθείς ανά πάσα στιγμή όταν πηγαίνεις με 300? Αναλαμβάνεις την ευθύνη να οδηγήσεις με 300 και δεν έχεις τη στοιχειώδη λογική να μην ανοίξεις ένα κύκλωμα με υψηλή πίεση? Άλλωστε δε μπορούσε να γίνει αυτό το λάθος σε οποιαδήποτε μηχανή του κόσμου? Αυτά είναι στατιστικώς δεδομένα φίλε μου. Οπως και το ότι κάποιοι άνθρωποι θα καούν από ατμούς ψυγείου, από δική τους βλακεία και μόνο... Σκέψου. Και περαστικά σου.

catmaster
29/03/2009, 01:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Συγγνώμη να σε ρωτήσω κάτι? Ακούς το νερό να κοχλάζει και ανοίγεις το κύκλωμα? Να δεις τι? Αν έβρασε να ρίξεις τα μακαρόνια? Εκανες μια τόσο χοντρή μαλ... που θα μπορούσες να μείνεις ΤΥΦΛΟΣ και δε βλέπεις ότι το να μπουν δυο σωλήνες ανάποδα είναι ανθρώπινο λάθος? Και μας λες ότι τα μηχανάκια που καβαλάς πάνε 300 και ο φίλος σου δε συγχωρείται? Δηλαδή δεν κινδυνεύεις να σκοτωθείς ανά πάσα στιγμή όταν πηγαίνεις με 300? Αναλαμβάνεις την ευθύνη να οδηγήσεις με 300 και δεν έχεις τη στοιχειώδη λογική να μην ανοίξεις ένα κύκλωμα με υψηλή πίεση? Άλλωστε δε μπορούσε να γίνει αυτό το λάθος σε οποιαδήποτε μηχανή του κόσμου? Αυτά είναι στατιστικώς δεδομένα φίλε μου. Οπως και το ότι κάποιοι άνθρωποι θα καούν από ατμούς ψυγείου, από δική τους βλακεία και μόνο... Σκέψου. Και περαστικά σου.

οκ και σορρυ ...

ναι είμαι βλάκας ...

γιατί νόμιζα πως το δοχείο πλήρωσης διατηρεί ανεξάρτητη πίεση από το υπόλοιπο κύκλωμα (και γι' αυτό μπορείς να συμπληρώσεις όποτε θέλεις ψυκτικό μια και έχει ξεχωριστό σωληνάκι απορροής )και υπό νορμάλ συνθήκες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ υπό πίεση

σορρυ επίσης που βγήκα νύχτα σε άδειο εθνικό δίκτυο για να ξεκαπνίσω το μηχανάκι χωρίς να διακινδυνέψω ούτε εγώ ούτε κανείς άλλος ..

την Δευτέρα το πρωί θα πάω γονατιστός να ζητήσω συγγνώμη από τον μηχανικό και φίλο μου και θα παραμείνω γονατιστός μέχρι να σκίσει το πτυχίο μηχανολόγου που έχω ...

thanks για τα περαστικά ..


:wave2:

irinia
29/03/2009, 01:54
ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ..........



Γιά όλους λοιπόν τούς φίλους τού μοτό .........γιά νά μήν ξανακαεί
κανένας...........

ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΑΠΑ ΨΥΓΕΙΟΥ..........ΠΕΤΣΕΤΤΑ, ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙ , ΣΤΟΥΠΙ

ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΤΑΠΑ.........ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ

ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΕΚΤΟΝΩΘΟΥΝ ΤΑ ΑΕΡΙΑ.....!!!


Αύτά γιά νά μή μάς έρθει τό νερό στή μάπα...

Άκόμα καλύτερα όποιος έχει ύπομονή καί νοιώσει κάτι περίεργο στό
μηχανάκι του,άνέβασμα θερμοκρασίας κ.λ.π.
άς σβήσει καί άς περιμένει κανένα δεκάλεπτο πρίν άνοίξει τήν τάπα....!!!

ΤΏΡΑ........
γιά νά σούρθουν άπό τό βοηθητικό δοχείο...??



Εύχομαι περαστικά.....




:wave2:

MikeG
29/03/2009, 05:30
Άκη, φίλε, έχεις δίκιο.
Ειδικά όταν κάτι έχει να κάνει με την ασφάλεια μας... Γι'αυτό εξάλλου είναι "μηχανικοί". Όχι επειδή απλά μπορούν να μοντάρουν ένα fairing..


Ελπίζω το έγκαυμα να μην είναι κάτι σοβαρό..

Ας έχουμε την υγειά μας τουλάχιστον..


:wave2:

tai
29/03/2009, 09:07
μεγαλη μαλακια νο1
τελειώνω σαν μηχανικος, με οτιδήποτε που εχει να κανει με νερά,
και δεν ζεσταίνω το εργαλειο στο οριο να δω τι κανει?
μεγαλη μαλακια νο2
το εργαλείο ειναι "δικου μου" και δεν το κοιτάω 2η φορά?
μεγαλη μαλακια νο3
παω βολτα με το μόλις φτιαγμένο ψυγείο, και δεν κοιτάω ΣΥΝΕΧΕΙΑ θερμοκρασία?
μεγαλη μαλακια νο4
ακουω τους ατμους να ψαχνουν διέξοδο και περιμενω να εινια το παγουράκι νορμαλ?

παροιμία tai no 34
αμα δεν εχεις χερια να ξυστείς μην περιμένεις σωστο ξύσιμο απο αλλους


αιντε και περαστικα στα χερια σου
:wave2:

SVX
29/03/2009, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
οκ και σορρυ ...
την Δευτέρα το πρωί θα πάω γονατιστός να ζητήσω συγγνώμη από τον μηχανικό και φίλο μου και θα παραμείνω γονατιστός μέχρι να σκίσει το πτυχίο μηχανολόγου που έχω ...



να μας πεις τις εξελιξεις... :wave2:


159567

the who
29/03/2009, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ελα ΔΩΣΕ ... ΜΟΤΟκοτσομπολια.... αυτο ειναι που λενε "-...με τσουρουφλισε ο μλκς ο μαστορης..."


αλλα σαυτη την περιπτωση οχι απο $$$$ :look:


Για να καταλαβω.Πας σε "φιλο" "μηχανικο",τον πληρωνεις κανονικοτατα αν καταλαβα καλα,κινδυνευει η ζωη σου στη χειροτερη,το μηχανακι σου στην ας πουμε καλυτερη και τι κανεις?Εγω θα τον εδινα στεγνα.Αν ετσι επιπολαια συμπεριφερονται οι "φιλοι μηχανικοι" να ειναι ετοιμοι να υποστουν τις συνεπειες.Τι φταιει ο αλλος να καψει τα χερια του οσο λαθος κι αν ηταν η κινηση του να δει τα νερα.Φαντασου στη θεση του Ακη να ηταν ενας πιτσιρικας που πρωτοβγαλε μεγαλο διπλωμα και πηρε R1.

Ακη περαστικα,συγγνωμη που δεν στα ειπα στο πρωτο ποστ αλλα φουρκιστηκα με το φιλο σου γιατι κι εγω ειμαι καμμενος.Ενα golf που ειχα παληα παρεδωσε πνευμα γιατι ο μαλακας ξεχασε να σφιξει το κολλαρο του ψυγειου.Ευτυχως ο συνεταιρος του αναγνωρισε το λαθος και πηρα ενα μοτερ "λουλουδι" σχεδον τσαμπα και χωρις εργατικα τοποθετησης.

SVX
29/03/2009, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Για να καταλαβω.Πας σε "φιλο" "μηχανικο",τον πληρωνεις κανονικοτατα αν καταλαβα καλα,κινδυνευει η ζωη σου στη χειροτερη,το μηχανακι σου στην ας πουμε καλυτερη και τι κανεις?


kala re.....αφου ξερετε....και το ξερουν ολοι στην πιατσα... ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ... ΠΟΤΕ ! Ο Χ Ι !! :nono:

θες να σου πω για ιστορια με φιλο "μαστορα"εργολαβο , που εχτισε σπιτι και το κανε οπως δεν θα το κανε στον εχθρο? οι φιλοι και οι συγγενεις εκμεταλευονται τις ανοχες και τις αντοχες μας...


απλα στην περιπτωση του Γατμαστορ....μετα απο αυτο που επαθε και που ειναι χοντρο ..να καψεις τα χερια σου επειδη ο "επαγγελματιας"-τεχνιτης ηταν 'ελαφρυς' ....ΠΡΕΠΕΙ να το μαθει ο περιγυρος του ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ...γιατι ο ανθρωπος χαρακτηριζεται απο ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ ΑΜΕΛΕΙΑ!!!


:wave2:

p@nos
29/03/2009, 09:55
catmaster, μιας και οτι ειχες αλλαξει ψυγειο, πως και δεν τσεκαρες συνεχως τη θερμοκρασια του κινητηρα?θα επρεπε να ησουν υποψιασμενος, ειδικα τωρα στην αρχη...
:sick:

τεσπα, αφουδεν ηταν τιποτα σοβαρο, παλι καλα να λες...
φαντασου να του το ειχες δωσει να σου αλλαξει τιποτα λαδια σε κανα πιρουνι και να τα χε σφυξει οπως οπως και στα 200+ σε καμια λακουβα να αρχιζαν οι ζεμπεκιες:hypnotize


οπως ειπες, ποτε σε μαστορα...
αμα μπορουμε μονοι μας, ας τα κανουμε μονοι μας, γιατι οσοι ασχολουντε μονοι τους και πανε σε μαστορα, την εχουν πατησει ΟΛΟΙ ανεξερετως, γιατι οταν ξερεις, ο ''μαστορας'' δε μπορει να σου πει τη μαλακια του, μιας και επειδη δε θα στεκει δε θα τη φας οπως καποιος ανυποψιαστος...


τεσπα, θα μπορουσε να ηταν πολυ χειροτερα τα πραγματα...
εγω επαθα απο μαστορα ζημια, οταν ειχα φυγει για διακοπες σε νησι, επειδη το προβλημα βγηκε 2 μερες πριν την αναχωριση και δεν προλαβαινα να ασχολυθω:sick:
ειχα σκαλωσει στην ιδεα οτι αφου εβαλε το χερακι του ο μαστορας, θα μπορουσε το αμαξι να εμενε, οχι αφου ειχαμε φτασει στο νησι, αλλα οταν πηγαιναμε προς πειραια, με τον κοσμο μεσα και φουλ φορτωμενο το αυτοκινητο:lol: , μιας και αφου βγηκαμε απο το καραβι, το αμαξι εμεινε μετα απο 10χλμ

το λαθος το δικο σου ηταν οτι δεν εριξες μια ματια σε αυτα που εκανε, αλλα βεβαια τον θεωρουσες πιο υπευθυνο μαλλον...


απο δευτερα, πηγαινε ΧΕΣΕ τον, και ζητα τα λεφτα που του εδωσες πισω(μετα το πατοκορφο χεσιμο).Δεν ειναι θεμα γυφτιας, ειναι θεμα τιμης.

Maira
29/03/2009, 13:25
Άκη περαστικά στα χέρια σου!!!!






Το μόνο που μπορώ να πω......




Δεν είναι και το πιο απλό λάθος! Σωλήνες είναι, όχι καρφίτσες!!!!



Καλή δύναμη αύριο!!!

TOLISTOLAROS
29/03/2009, 13:38
Προφανώς και ήταν ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΑΣΤΟΡΑ και ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΜΙΑ.-
Μην ξεχνάτε όμως ότι ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑόλοι κάνουν λάθη:από έναν οδοκαθαριστή που δε μάζεψε τα σκουπίδια μέχρι χειρούργο και πιλότο μαχητικού.
Προφανώς τα λάθη των πραπάνω ΔΕΝ έχουν την ίδια βαρύτητα,μην τρελλαθούμε κιόλας,αλλά λάθη πάντα γινόταν,γίνονται και θα γίνονται.
Eπίσης τα μεγαλύτερα λάθη γίνονται από υπερβολική εξοικείωση,ρουτίνα και επαναληψιμότητα(όταν αρχίσεις και λες "έλα μωρέ,το'χω χαλαρά,ξέρω-ξέρω-ξέρω" τότε την πατάς).
Όσο και να προσέξει κανείς κάποιος,κάπου κάποτε θα την κάνει τη μαλακία.

Catmaster δε νομίζω να την έκανε την πατάτα επίτηδες.Το αποτέλεσμα βέβαια ήταν ότι κινδύνεψες.
Οπότε πήγαινε ξέχεσέ τον και άλλαξε μηχανικό.

Τώρα για το ότι άνοιξες με ζεστό μοτέρ και γυμνά χέρια...

Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
και υπό νορμάλ συνθήκες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ υπό πίεση
το λες και μόνος σου: υπό νορμάλ .
Απ'τη στιγμή που παρατηρείς κάτι ασυνήθιστο στο μοτέρ σου μάλλον δεν είναι όλα νορμάλ...
Περαστικά και μην τρελλαίνεσαι..στατιστικά με κάποιο τρόπο όλοι κάπως την πατάνε..

ΥΓ:Ρε μήπως είσαι prone to accidents;Ξάδερφος του Μητσοτάκη;
Θυμάμαι μια φωτό που πόσταρες μ'ένα δέντρο που είχε πέσει ακριβώς μπροστά σου... :eyepop: :eyepop: :eyepop: :wave2: :D
Χώσε extra μπεκ με αγιασμό!

sniper
29/03/2009, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Πέτρα που είχα φάει στο ψυγείο πριν χρόνια και είχε επιδιορθωθεί τελικά έβγαλε το ψυγείο νερού εκτός μάχης ...

Επειδή δεν είχα χρόνο και ο καιρός δεν βοηθάει καθόλου αυτές τις μέρες με τα κρύα και τις βροχές στην αυλή (γεράσαμε και η μέση δεν τραβάει κιόλας - άσε που δεν μας πάει το σκύψιμο) ... πήγα το μηχανάκι σε καλό μου φίλο (που είχαμε δουλέψει και στο συνεργείο του μαζί για κάτι φεγγάρια) να μου βάλει ένα ψυγείο ... βασικά το θεώρησα και ξεφτίλα να μην πάω να μου το περάσει μιας και το είχε βρει αυτός το ψυγείο ....

πάω χτες να το πάρω ... ολα οκ μου λέει προσκυνάω στο θεό "ακούμπα" και φεύγω ...

παίρνω μετά την Άφρικα πάω ΔΣ , πάω μπρίκι και γυρίζω σπίτι ...

βράδυ αργά μου την βαράει και βγάζω το τούμπανο βόλτα κατά τις δυόμιση το ξημέρωμα ...

πάω Αττική βγαίνω πίσω για Λαύριο , βγαίνω από παραλιακά , πάω Χαλκίδα , πάω Ορχομενό και γυρίζοντας σταματάω να βάλω βενζίνη ...

... και ακούω ένα ήχο που δεν μου άρεσε καθόλου ...

... νερό να βράζει ....:sick: :sick: :sick:

τελείως σπασμωδικά - και μαλακία μου τελικά - ανοίγω τη σέλα και ανοίγω την τάπα του δοχείου πλήρωσης ...

πετάει ένα πίδακα ατμού και μου καίει τα χέρια ... nice ...

το γύρισα όπως όπως και σταματούσα κάθε 20 - 30 χιλιόμετρα να συμπληρώσω παραφλού ...

κάηκαν τα χέρια μου άσχημα αλλά στη ζοχάδα μου δεν πήρα χαμπάρι , σπίτι επιστροφή , κλειδώνω το μηχανάκι , βάζω κρέμα στα χέρια μου και το πρωί εγερτήριο γιατί είχα μάστορα οικοδόμο στο εξοχικό ....

βοηθούσα όπως - όπως το μάστορα με χέρια χάλια και σκεφτόμουνα το μηχανάκι μου ...

τελικά βράδυ που τελείωσα γύρισα Αθήνα και έκατσα πάνω στη ζοχάδα μου και το σκόρπισα τελείως ...

ο μαλάκας είχε βάλει ανάποδα τα σωληνάκια του ψυγείου ... ΕΛΕΟΣ ΛΕΜΕ !!!

τελικά για να σιγουρευτώ έκατσα και έλυσα τα πάντα και τσέκαρα αντλίες , σένσορες και θερμοστάτες για να μου φύγει το κόλλημα .... ευτυχώς όλα οκ... Honda ρούλζ όπως πάντα ...

με λίγα λόγια ...

καλύτερα να το έκανα μόνος μου μια και καλή ...

δεν λέω εδώ μέσα ποιος είναι - εξάλλου δεν γράφει στο μοτό και δεν θα του κάνω καταγγελία αλλά θα του κάνω το μαγαζί του λαμπόγυαλο την δευτέρα το πρωί - λήξις

η ρόμπα η ξεκούμπωτη ο αλήτης ... έκαψα τα χέρια μου με τον παλιόπουστα ...

αυτά τα ολίγα και σόρρυ για την πάρλα ...

( η φωτό είναι στο τέλος πια με προβολέα και την μέση και τα χέρια μου να με έχουν πεθάνει .. )

'Ολα αυτά για να μας πεις ότι πάει το μπρίκι με 300;


Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
... τα μηχανάκια που καβαλάμε πάνε ΤΡΙΑΚΟΣΙΑ δεν είναι παπιά ...

....


Την επόμενη φορά να το πας στον μαστρο-Λεωνίδα... :lol: :lol:

Εντάξει ρε Ακη.... περαστικά αλλά.... αφου είναι φίλος σου κλπ, γιατι αναλώνεσε εδώ μέσα (αφου δεν λες και ποιος είναι) αλλά δεν τον πήρες ένα τηλ να τον μπινελικώσεις (http://www.youtube.com/watch?v=Z4eMOiKWYWY);


159637

catmaster
29/03/2009, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
'Ολα αυτά για να μας πεις ότι πάει το μπρίκι με 300;






(με κατάλαβε ο πούστης ... )

:smokin:
γιατί το δικό σου πάει περισσότερα νομίζεις ;; :D :D




Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Την επόμενη φορά να το πας στον μαστρο-Λεωνίδα... :lol: :lol:

Εντάξει ρε Ακη.... περαστικά αλλά.... αφου είναι φίλος σου κλπ, γιατι αναλώνεσε εδώ μέσα (αφου δεν λες και ποιος είναι) αλλά δεν τον πήρες ένα τηλ να τον μπινελικώσεις (http://www.youtube.com/watch?v=Z4eMOiKWYWY);

γιατί ήταν κλειστά ... και το κινητό του δεν το σηκώνει ...



έφτασε όμως η Δευτέρα ... λίγο υπομονή ... :D

filipp0s
29/03/2009, 19:13
πηγε να μας χαλάσει το ΧΧ ο μαλάκας! :sick: :sick: :sick:



Περαστικά ρε :wave2:

devil's animal
29/03/2009, 19:39
περαστικα ρε Ακη!
και το καψιμο απο ατμο ειναι το χειροτερο. προσεξε το μην αφησει κανα σημαδι...:sick:

οπως ειπαν και οι αλλοι,τα λεφτα σου πισω,με ενα ξεχεσιμο του κερατα.:evil:

οταν ειχα παει και το δικο μου για να δει το ψυγειο μετα απο εκεινη την βολτα...(ολοι θυμαστε φανταζομαι:lol: ) αφου το κολλησε και το γεμισε, δεν εκανε καλη εξαερωση με αποτελεσμα το δοχειακι υπερπληρωσης μετα απο μια βολτα να ειναι αδειο!:a023:

αφου τον παιρνω τηλ και του εξηγω,μου λεει, "ε,αυτα συμβαινουν. Συμπληρωσε παραφλου και ξαναδεστο. Εγω του ειχα βαλει, αλλα μαλλον το τραβηξε"

και λεω "καλα ρπμ, αλλα εγω στο φερνω για να ειναι οπως πριν, αν μου λες μετα ξανακοιταξε το τι σκατα μαστορας εισαι? εσυ γιατι δεν το πηγαινες μια βολτα για να το τσεκαρεις??"

τελικα αφου το ελυσα και εγω μονος μου,συμπληρωσα valeo αναρεωτο και απιονισμενο νερακι και ολα καλα.:rolleyes:

τελικα ολοι λιγο πολυ, την εχουμε παθει απο ψυγειο... :bawl:

Akatanomastos
29/03/2009, 21:17
περαστικα σου

παλι καλα που δεν σου συνεβει κατι παραπανω

TROOPER
30/03/2009, 00:06
ακη περαστκα στο παπαρι σου (που δε θα μπορεις να το παιξεις με τα καμμενα σου χερια !):lol: :lol: :lol:

θες ενισχυσεις αυριο ρε?

TROOPER
30/03/2009, 00:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
...

πάω Αττική βγαίνω πίσω για Λαύριο , βγαίνω από παραλιακά , πάω Χαλκίδα , πάω Ορχομενό και γυρίζοντας σταματάω να βάλω βενζίνη ...


αγορασες και χερια ρε μλκ ???
ποτε προλαβες ΕΣΥ σε 1 βραδυ τετοιο δρομολογιο ???:lol: :lol: :lol:

και μετα τα εκαψες κιολας !!!!!!!!! ΤΙ ΜΛΚΣ !!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Daemon
30/03/2009, 07:58
:eyepop:

OldMan
30/03/2009, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
πάω Αττική βγαίνω πίσω για Λαύριο , βγαίνω από παραλιακά , πάω Χαλκίδα , πάω Ορχομενό και γυρίζοντας σταματάω να βάλω βενζίνη ...
... και ακούω ένα ήχο που δεν μου άρεσε καθόλου ...
... νερό να βράζει ....:sick: :sick: :sick:


ο μαλάκας είχε βάλει ανάποδα τα σωληνάκια του ψυγείου ...
Σαν πολλά χλμ δεν έκανες με τα σωληνάκια ανάποδα ...??? :confused:

VegasKitty
30/03/2009, 13:28
Περαστικα σου βρε Ακη μ... :sick:

για πε, τι εγινε...??? :look:

vangelis 64
30/03/2009, 14:47
Τι σκατά γίνεται και την πληρώνουν τα χέρια σου ρε γαμώτο;:mad:

Άντε,ας είναι περαστικά και εύχομαι να έπαθαν σοκ οι τένοντές σου και να γίνουν καλά!!:D

Για τον καραγκιόζη,ουδέν σχόλιον!

camen
30/03/2009, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Τι σκατά γίνεται και την πληρώνουν τα χέρια σου ρε γαμώτο;:mad:

Άντε,ας είναι περαστικά και εύχομαι να έπαθαν σοκ οι τένοντές σου και να γίνουν καλά!!:D

Για τον καραγκιόζη,ουδέν σχόλιον!
Περαστικα και απο εμενα...
Τι εγινε τελικα?!:confused: Πηγες στον "μαστορα"?
Παντως ,οντως οπως λεει και ο :a024: πολλα χιλιομετρα με αναποδα τα σωληνακια...:look:

LOCO3196
30/03/2009, 15:32
περαστικα φιλε...

tai
30/03/2009, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Σαν πολλά χλμ δεν έκανες με τα σωληνάκια ανάποδα ...??? :confused:
βράδυ με ψιχρούλα εως κρύο και το βασικό
χαμηλές ταχύτητες με μεγάλη σχέση!
που σημαίνει λίγες στροφές στα 150-160 που έπιασε ο καμικάζι
καθόλου ζόρι και καλό φύσημα λοιπόν στο ψυγείο, τόσο, όσο να μην ανοίξει ο θερμοστάτης καλά.
:rolleyes:

dirtbird
31/03/2009, 01:07
Άκη......

επειδή οι περισσότεροι από τουσς προηγούμενους έχουν γράψει τη 'συμπόνοια' τους για να πετάξουν στο τέλος και τη μαλακιούλα τους μπας και ΄μάθεις΄ να αποφεύγεις τα κακοτόπια...


Σε παρακαλώ πολύ....


Γραψτους στ'@@ σου...


και μόλις βγούμε από τη κρίση......:) :)


ΕΧΩ έτοιμο το plan B....:D :D

PS: το δοκίμασα και ...χωράμε (δλδ. είναι για νορμάλ ανθρώπους και ας νομίζει ο Τρούπης ότι είναι 'τερας'... :bigcry: :bigcry: :bigcry: )

poy soy 2: το Suzuki brigade του moto.gr καλύτερα να πατήσει backspace. έτσι κι αλλιώς δεν θα καταλάβει (Gardner ζεις - εσύ μας οδηγείς :p :p :p :p )


159881

dirtbird
31/03/2009, 01:11
και μπαιδεγουει.......





να θυμάστε ότι ..........










































οι καλοί (στη ψυχή...) ξύνουν παντού....


φιλάκια


159882

harvester
31/03/2009, 08:03
εξοχικο ακουω.μηπως παντρευσαι?:rotflmao:

TROOPER
31/03/2009, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Άκη......

επειδή οι περισσότεροι από τουσς προηγούμενους έχουν γράψει τη 'συμπόνοια' τους για να πετάξουν στο τέλος και τη μαλακιούλα τους μπας και ΄μάθεις΄ να αποφεύγεις τα κακοτόπια...


Σε παρακαλώ πολύ....


Γραψτους στ'@@ σου...


και μόλις βγούμε από τη κρίση......:) :)


ΕΧΩ έτοιμο το plan B....:D :D

PS: το δοκίμασα και ...χωράμε (δλδ. είναι για νορμάλ ανθρώπους και ας νομίζει ο Τρούπης ότι είναι 'τερας'... :bigcry: :bigcry: :bigcry: )

poy soy 2: το Suzuki brigade του moto.gr καλύτερα να πατήσει backspace. έτσι κι αλλιώς δεν θα καταλάβει (Gardner ζεις - εσύ μας οδηγείς :p :p :p :p )

χωρατε ταυτοχρονα εννοεις ??? :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

TROOPER
31/03/2009, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
και μπαιδεγουει.......

να θυμάστε ότι ..........

οι καλοί (στη ψυχή...) ξύνουν παντού....

φιλάκια

ναιιιι...ναιιιιιι !!!:lol:

reinmeister
31/03/2009, 12:45
τα blackbird ειναι υδροψυκτα???????????????:confused: :confused: :confused:

με τοσο λιγα αλογα?? γιατι τα φορτωσαν με το εξτρα βαρος του ψυγειου και των σωληνωσεων?

δεν μπορω να καταλαβω τους κατασκευαστες ωρες ωρες....:eyepop:

dirtbird
31/03/2009, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
τα blackbird ειναι υδροψυκτα???????????????:confused: :confused: :confused:

με τοσο λιγα αλογα?? γιατι τα φορτωσαν με το εξτρα βαρος του ψυγειου και των σωληνωσεων?

δεν μπορω να καταλαβω τους κατασκευαστες ωρες ωρες....:eyepop:

Επίσης διαθέτουν και φρένα....


άλλη μία υπερβολή της Honda θα μου πεις και σε καταλαβαίνω.... :p :p

blackbusa
31/03/2009, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
εξοχικο ακουω.

ναι ναι...μαζι με κοκορετσι σπληνατερο και μπριτζολακια....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tpap
31/03/2009, 15:54
@Άκη:

Ωραίος είσαι ρε.
Πάς στον αρχιπόντικα τον μάστορα,
πλακώνετε τα τσίπουρα,
δένει το μηχανάκι άλλ'αντ'άλλων,
πετάγεσαι μιά χαλκίδα να συνεχίσεις με φρέσκειες γυαλιστερές και φούσκες,
ξανά πάλι τσίπουρα,
αγανακτεί το χόνδα,
σου σκάει τα νερά στη μούρη,

ΚΑΙ ΦΤΑΙΕΙ ο άλλος. Σταμάτα ρε Άκη.

Παραδέξου ότι είχες πιεί ένα ποτηράκι παραπάνω. :rotflmao: :bigcry: