PDA

View Full Version : Ορατότης μηδέν...!!!!!



ruyjin
26/12/2003, 19:24
Καταρχήν, Χρόνια Πολλά σε όλους και προπάντον με υγεία, όσο κι αν αυτή η ευχή ακούγεται πολύ συνηθισμένη.
Όπως πολλοί από εσάς γνωρίζεται κατάγομαι από Λαμία. 'Ετσι τελειώνοντας δουλειά την Τετάρτη, θα ανέβαινα Πέμπτη πρωί Λαμία για τις γιορτές. Και ασφαλώς με τη μηχανή, αν και είχα ακούσει για τις διαθέσεις του καιρού που δεν ήταν και οι ιδανικότερες.
Ξυπνάω λοιπόν την Πέμπτη το πρωί και βλέπω συννεφιά και μαθαινώ πως Λαμία είχε σταματήσει να βρέχει, αλλά βέβαια ήξερα πως το ταξίδι είχε δρόμο πολύ.
Φοράω δερμάτινο μπουφανάκι, αδιάβροχο παντελονακί, κολάν από μέσα, τυλίγω και τις 2 τσάντες που έδεσα στη μηχανή με μαύρες σακούλες για τη βροχή και ξεκινάω στις 11:00. Μόλις πλησίαζα τα πρώτα κι όλας διόδια ένιωσα τις πρώτες ψιχάλες. Μέχρι τα δεύτερα διόδια είχα ανοίξει λίγο ταχύτητα για να προλάβω λίγο τον καιρό. Μετά το Κάστρο και μέχρι έξω από Λαμία παιδιά έβρεχε ασταμάτητα. Ορατότης μηδέν!!!!!!!
Έφτασα 13:30 με το νερό να έχει διαπεράσει το μπουφάν και τα παπούτσια βρεγμένα, τουλάχιστον τα πράγματα δε βράχηκαν μιας και οι σάκούλες κάνανε καλή δουλειά. Περιτό βέβαια να πω πως κατά τη διάρκεια του ταξιδιού δε συνάντησα ούτε ίχνος από μηχανή.
Ελπίζω τουλάχιστον την άλλη εβδομάδα που θα κατέβω Αθήνα να μη βρέχει :)

Να περάσετε όσο γίνεται καλύτερα στις γιορτές και Καλή Χρονιά!!!!

Τα λέμε του χρόνου παιδιά!!!!!

NLS
27/12/2003, 16:06
αφού δεν έβλεπες πως ξες αν είχε άλλες μηχανές; :)

η μέρα ήταν για τερατάκια ψιλοκάβαλα πάντως (εγώ πάντως την ευχαρηστίθηκα την μέρα εκείνη)

να αγοράσεις και γκέτες και θα είσαι οκ

τα δερμάτινα δεν θα έλεγα ότι είναι ότι πιο αδιάβροχο - πάρε τίποτα για ταξιδάκι με 2-3 επενδύσεις και ας μην είναι άσπρο, ασημί, κόκκινο με νούμερο επάνω

ireneepi
29/12/2003, 23:58
εχμμμμμμμμμ

ireneepi
29/12/2003, 23:59
Γεια σου ρε Νασο...!



Μα καλα δεν ηξερες,δεν με ρωταγες να σου πω εγω τι κανει???:D


Αντε καλα να περασεις κ χαιρετισματα στην (ξερεις χωρις παρεξηγησεις....εεεχαχαχαχαχ) αγαλημενη μου πολη...!!!!!!