PDA

View Full Version : Tiger 1050: Πήγα, το οδήγησα, το ερωτεύτηκα...



LiakosVstrom
30/03/2009, 09:45
... και θα το πάρω! Με παπά και με κουμπάρο!
Γιατί το μηχανάκι απλά τα σπάει! Και πολύ καλά φρένα επίσης! :beer: :beer: :beer:
Εντάξη σε σύγκριση με τη μαούνα το v-strom λίγο ξενέρα στην κάλυψη αέρα αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα :winka:

11.690 με δώρο χούφτες, κεντρικό στάντ, σπορ εξάτμιση που βγάζει 10 άλογα παραπάνω (και καλά), συναγερμό και μαγνητικό tank bag.
Μια απορία όμως ρε παιδιά εσείς που ξέρετε... έχει 250έουρος το κεντρικό stand και 150 οι χούφτες ας πούμε? Γιατί αυτές τις τιμές μου έλεγε για τα δώρα. Μήπως είναι σαν τα 10 άλογα παραπάνω τις εξάτμισης? Οι μπαγκαζιέρες πόσο πάνε (και οι 3)? Γιατί για άλλες εκτός της Triumph δεν το σκέφτομαι καν! Ταιριάζουν πολύ στο μηχανάκι...


Επίσης, στην ΙΝΤΕΡΜΟΤΟ στον Πειραιά έχει 6,9% επιτόκιο.. έχετε υπόψην για κανένα άλλο μαγαζάκι με χαμηλότερο?

TheFace
30/03/2009, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
... και θα το πάρω! Με παπά και με κουμπάρο!
Γιατί το μηχανάκι απλά τα σπάει! Και πολύ καλά φρένα επίσης! :beer: :beer: :beer:
Εντάξη σε σύγκριση με τη μαούνα το v-strom λίγο ξενέρα στην κάλυψη αέρα αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα :winka:

11.690 με δώρο χούφτες, κεντρικό στάντ, σπορ εξάτμιση που βγάζει 10 άλογα παραπάνω (και καλά), συναγερμό και μαγνητικό tank bag.
Μια απορία όμως ρε παιδιά εσείς που ξέρετε... έχει 250έουρος το κεντρικό stand και 150 οι χούφτες ας πούμε? Γιατί αυτές τις τιμές μου έλεγε για τα δώρα. Μήπως είναι σαν τα 10 άλογα παραπάνω τις εξάτμισης? Οι μπαγκαζιέρες πόσο πάνε (και οι 3)? Γιατί για άλλες εκτός της Triumph δεν το σκέφτομαι καν! Ταιριάζουν πολύ στο μηχανάκι...


Επίσης, στην ΙΝΤΕΡΜΟΤΟ στον Πειραιά έχει 6,9% επιτόκιο.. έχετε υπόψην για κανένα άλλο μαγαζάκι με χαμηλότερο?

Οταν λες το οδηγησες?
Το εκανες test-ride στο καταστημα?
Ρωταω γιατι οπως καταλαβες με ενδιαφερει κι εμενα:blush:

Για τις τιμες το περιφεριακων που ρωτας, δεν ξερω αλλα συνηθως χρεωνουν παραπανω οταν προκειται για "δωρα"... ολοι το κανουν!

Παντως πριν καιρο που ειχα ρωτησει στην ΗΛΙΟΦΥΛ (στην αρχη της βουλιαγμενης) και μου ειπαν για ενα special edition (γκρι ματ χρωμα), η οποια ειχε τις χουφτες (για κεντρικο σταντ και σπορ εξατμηση δεν θυμαμαι) καθως και τις μπαγκαζιερες απο τη "μανα" του.
Αν λοιπον δεν σου κανει κοπο ριξε μια ματια/τηλεφωνο και σ' αυτους.

ΥΓ. Το v-strom θα το δωσεις σε αυτους για ανταλαγη? Αν ναι, το παιρνουν σε καλη τιμη ή το "σκοτωνεις"?

LiakosVstrom
30/03/2009, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Οταν λες το οδηγησες?
Το εκανες test-ride στο καταστημα?
Ρωταω γιατι οπως καταλαβες με ενδιαφερει κι εμενα:blush:

Για τις τιμες το περιφεριακων που ρωτας, δεν ξερω αλλα συνηθως χρεωνουν παραπανω οταν προκειται για "δωρα"... ολοι το κανουν!

Παντως πριν καιρο που ειχα ρωτησει στην ΗΛΙΟΦΥΛ (στην αρχη της βουλιαγμενης) και μου ειπαν για ενα special edition (γκρι ματ χρωμα), η οποια ειχε τις χουφτες (για κεντρικο σταντ και σπορ εξατμηση δεν θυμαμαι) καθως και τις μπαγκαζιερες απο τη "μανα" του.
Αν λοιπον δεν σου κανει κοπο ριξε μια ματια/τηλεφωνο και σ' αυτους.

ΥΓ. Το v-strom θα το δωσεις σε αυτους για ανταλαγη? Αν ναι, το παιρνουν σε καλη τιμη ή το "σκοτωνεις"?


Το έκανα test ride το Σάββατο το πρωί στην INTERMOΤΟ στον Πειραιά! Είχαν κάτι σαν χάπενινγκ.
Για τα περιφερειακά ρωτάω γιατί μου φάνηκε λίγο κουλό να έχουν 150 ευρό οι χούφτες ας πούμε... ή 250 το stand.

Αυτό που λες, το γκρι, το είχε και εκεί στην έκθεση και όταν τον ρώτησα μου είπε πως τα μόνα extra είναι οι 2 πλαϊνές βαλίτσες και ένα μαγνητικό tank bag. Χωρίς σπορ εξάτμιση, χούφτες ή κάτι άλλο. Στην ίδια τιμή, 11.690.

το v-strom θα το πουλήσω με αγγελία το πιθανότερο! σε μαντρά δεν έχω πάει να δω πόσο το παίρνει και στην Triumph ούτε καν ρώτησα για ανταλλαγή... :smokin:
βασικά είναι σε καλή κατάσταση η μαούνα μου και με λίγα χλμ (29.000) για την ηλικία της οπότε θα είναι βλακεία να το σκοτώσω...:D

noe13
30/03/2009, 12:01
Απ'οσο ξερω απο τις τιμες των βαλιτσων της τραιουμφ κοιτανε στο θεο.Αρα μαλλον να πας για τη προσφορα με τις βαλιτσες.Χουφτες και σταντ βαλτα μονος σου!

argy_kap
30/03/2009, 12:29
Οι τιμές είναι όπως στις λένε... τα δώρα που σου δίνει είναι καλά για Triumph, και σαν παλίος ιδιοκτήτης Strom και νυν Tiger μην περιμένεις ίδιες τιμές στα περιφεριακα.....

Μην ξεχνάς οτι περνάς σε άλλη κατηγορία μηχανής και επίσης περνάς σε μία όχι kai τόσo εμπορική μηχανή που δεν έχει φτηνά αναλώσιμα....

Ζελατίνες aftermarket έχει άπειρες, καλύτερη κάλυψη δίνει η Givi αλλά για μένα η πιο ωραία είναι η MRA με το φρυδάκι....επίσης θα σου πρότεινα και ένα extension μποστινού φτερού... δες εδώ

http://www.motoraid.eu/shop/index.php?cPath=23_149_269

Βαλίτσες μαμά έχουν κάπου στα 1600-1700 με βάσεις (!!!) άσε που είναι και μικρές...οπότε μάλλον συμφέρει με 1700 να πάρεις ένα παπί να τις σέρνεις απο πίσω.....

Ρίξε και μια ματία στο www.tiger1050.com και θα βρείς ότι θέλεις...

Με το καλό να έρθεις στην παρέα της Triumph:) :beer: :beer:

TheFace
30/03/2009, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
Το έκανα test ride το Σάββατο το πρωί στην INTERMOΤΟ στον Πειραιά! Είχαν κάτι σαν χάπενινγκ.
Για τα περιφερειακά ρωτάω γιατί μου φάνηκε λίγο κουλό να έχουν 150 ευρό οι χούφτες ας πούμε... ή 250 το stand.

Αυτό που λες, το γκρι, το είχε και εκεί στην έκθεση και όταν τον ρώτησα μου είπε πως τα μόνα extra είναι οι 2 πλαϊνές βαλίτσες και ένα μαγνητικό tank bag. Χωρίς σπορ εξάτμιση, χούφτες ή κάτι άλλο. Στην ίδια τιμή, 11.690.

το v-strom θα το πουλήσω με αγγελία το πιθανότερο! σε μαντρά δεν έχω πάει να δω πόσο το παίρνει και στην Triumph ούτε καν ρώτησα για ανταλλαγή... :smokin:
βασικά είναι σε καλή κατάσταση η μαούνα μου και με λίγα χλμ (29.000) για την ηλικία της οπότε θα είναι βλακεία να το σκοτώσω...:D

Ασφαλως και ειναι βλακεια να το σκοτωσεις!
Απλα ρωταω γιατι εχω την αισθηση οτι τα καταστηματα/μαντρες προφασιζομενοι τη "κριση" δινουν πολυ χαλια τιμες για αγορα ενω αντιθετα οταν πολουν δεν υπαρχει καμια κριση στις τιμες που ζητανε:evil:

Μηπως σου ειναι ευκολο να μου δωσεις τηλ και διευθυνση της ΙΝΤΕΡΜΟΤΟ να δω αν μπορω να κανονισω ενα test ride για τον τιγρη?

Και κατι τελευταιο... αν υποθεσουμε οτι δεν θελεις κανενα "δωρο", μπορουν να σου κοψουν το αντιτιμο απο την τιμη της μηχανης?:blush:
Ρωταω γιατι η μοτοδυναμικη εδινε αυτη την επιλογη οταν πηρα το tdm :winka:

LiakosVstrom
30/03/2009, 13:24
@TheFace

210 4125116 - Ελ. Βενιζέλου 35 & 28.
Είναι στο πρώτο στενό που μπορείς να κάνεις αριστερά (στα φανάρια) μετά το Jumbo όπως ανεβαίνεις Ηρώων Πολυτεχνείου.

http://www.ploigos.gr?sessionid=324350bb305eb1407f3912f7a0040bb2

δεν νομίζω να γλυτώσεις λεφτά από τα δώρα από τα συμφραζόμενα.... δεν ρώτησα να σου πω την αλήθεια όμως οπότε ρώτα!


@ argy_kap: πωωωωω μανίτσαμ'... 1600 με 1700 οι βαλίτσες? jesus christ and the holy apostols :eek: :eek:
από αύριο βάζω μπρος και ελπίζω το συντομότερο δυνατό να μπω στο κλουμπ! :D και thanks και για τα link, θα τα τσεκάρω σωποσδήποτε!


αχ το μηχανάκι είναι σούπερ ρε παίδες :bawl: :bawl: :bawl:

TheFace
30/03/2009, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
@TheFace

210 4125116 - Ελ. Βενιζέλου 35 & 28.
Είναι στο πρώτο στενό που μπορείς να κάνεις αριστερά (στα φανάρια) μετά το Jumbo όπως ανεβαίνεις Ηρώων Πολυτεχνείου.

http://www.ploigos.gr?sessionid=324350bb305eb1407f3912f7a0040bb2

δεν νομίζω να γλυτώσεις λεφτά από τα δώρα από τα συμφραζόμενα.... δεν ρώτησα να σου πω την αλήθεια όμως οπότε ρώτα!


@ argy_kap: πωωωωω μανίτσαμ'... 1600 με 1700 οι βαλίτσες? jesus christ and the holy apostols :eek: :eek:
από αύριο βάζω μπρος και ελπίζω το συντομότερο δυνατό να μπω στο κλουμπ! :D και thanks και για τα link, θα τα τσεκάρω σωποσδήποτε!


αχ το μηχανάκι είναι σούπερ ρε παίδες :bawl: :bawl: :bawl:

Cheers mate:beer:

Καλοριζικο και καλοταξιδο να 'ναι το εργαλειο!!!

TheFace
30/03/2009, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
@TheFace

210 4125116 - Ελ. Βενιζέλου 35 & 28.
Είναι στο πρώτο στενό που μπορείς να κάνεις αριστερά (στα φανάρια) μετά το Jumbo όπως ανεβαίνεις Ηρώων Πολυτεχνείου.

http://www.ploigos.gr?sessionid=324350bb305eb1407f3912f7a0040bb2

δεν νομίζω να γλυτώσεις λεφτά από τα δώρα από τα συμφραζόμενα.... δεν ρώτησα να σου πω την αλήθεια όμως οπότε ρώτα!


Φιλε Liakos, πηρα τηλεφωνακι και σου 'χω κατι που ισως σε ενδιαφερει:winka:

Κατ' αρχην η τιμη που αναφερεις ειναι για την εκδοση χωρις ABS. Η εκδοση με ABS εχει κοντα στα 12500.:sad:

Απ΄οτι καταλαβα εσενα σε ενδιαφερει η εκδοση χωρις ABS, μιλωντας λοιπον με τον τυπο τον ρωτησα αν μπορω να μην παρω τα δωρα αξιας 1200ευρω που προσφερουν και αντι αυτου να μου μειωσει την αρχικη τιμη. Μου ειπε λοιπον οτι κατι τετοιο μπορει να γινει για μηχανη χωρις ABS και σε μαυρο χρωμα ΜΟΝΟ, με την τιμη να πεφτει λιγο κατω απο τα 10 χιλιαρικα (9990... αν θυμαμαι καλα :blush: ) που νομιζω οτι ειναι αρκετα συμφερουσα σε σχεση με τα δωρα τα οποια μπορει και να τα βρεις σε πολυ καλυτερες τιμες αλλου (internet etc)!
Οποτε αν γουσταρεις το μαυρακι... ΒΟΥΡ ΣΤΟΝ ΠΑΤΣΑ!!!

Αν παντως επαιζε το ιδιο deal και στην εκδοση με ABS, αυριο το πρωϊ, θα ημουν εκει:winka:

Ελπιζω να βοηθησα... :wave2:

strat
30/03/2009, 23:01
9990 το πηρα εγω χωρις abs απο τον πιερακο στην Καλαμακιου. Μου εκοψε και κατι λιγα (πολυ πολυ λιγα) για τον συναγερμο..

argy_kap
31/03/2009, 02:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από strat
9990 το πηρα εγω χωρις abs απο τον πιερακο στην Καλαμακιου. Μου εκοψε και κατι λιγα (πολυ πολυ λιγα) για τον συναγερμο..

Προσφορά είναι αυτή νομίζω αλλά μόνο μπλέ και μαύρο αν δεν κάνω λάθος....

Cpt. Haddock
31/03/2009, 07:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
... και θα το πάρω! Με παπά και με κουμπάρο!
Γιατί το μηχανάκι απλά τα σπάει! Και πολύ καλά φρένα επίσης! :beer: :beer: :beer:
Εντάξη σε σύγκριση με τη μαούνα το v-strom λίγο ξενέρα στην κάλυψη αέρα αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα :winka:

11.690 με δώρο χούφτες, κεντρικό στάντ, σπορ εξάτμιση που βγάζει 10 άλογα παραπάνω (και καλά), συναγερμό και μαγνητικό tank bag.
Μια απορία όμως ρε παιδιά εσείς που ξέρετε... έχει 250έουρος το κεντρικό stand και 150 οι χούφτες ας πούμε? Γιατί αυτές τις τιμές μου έλεγε για τα δώρα. Μήπως είναι σαν τα 10 άλογα παραπάνω τις εξάτμισης? Οι μπαγκαζιέρες πόσο πάνε (και οι 3)? Γιατί για άλλες εκτός της Triumph δεν το σκέφτομαι καν! Ταιριάζουν πολύ στο μηχανάκι...


Επίσης, στην ΙΝΤΕΡΜΟΤΟ στον Πειραιά έχει 6,9% επιτόκιο.. έχετε υπόψην για κανένα άλλο μαγαζάκι με χαμηλότερο?

Λιακο, άσε τι μαμα βαλίτσες η τουλάχιστον ΜΗΝ πάρειςτ την τριπλετα. Η πίσω βαλίτσα ειναι απλα ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ. Ενα όγκος αχρηστος, ουτε κρανος δε χωράει και απο ομορφια μηδέν. Οι πλαϊνές τρώγονται, οπτικά ειναι μάλλον καλές αλλα ειναι μικρές απο χωρητικοτητα, 24 κ 19 λιτρ αντιστοιχα.

Πάρε μονο τις πλαϊνές και για πισω βάλε givi

Εναλλακτικά, δες και αυτό

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=77122

Καλορίζικο :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

LiakosVstrom
31/03/2009, 14:28
9990 ε? μάλλον πήγε να μου το πει αλλά με το που λέει "έχω και αυτή την προσφορά στο μαύρο" του λέω αμέσως "ΛΕΥΚΟ το θέλω" και τον διέκοψα :bigcry: :lol: .... τι να κάνω ρε παίδες που έχω πάθει κολούμπρα με το λευκό... μαύρο μηχανάκι.. ωραίο είναι αλλά σαν το λευκό καμία σχέση! :blush: :blush:

για βαλίτσες έβλεπα κάποιες στο link του argy_kap που μου άρεσαν κάπταιν...

παίδες θα το ψάξω λίγο ακόμα... (πρέπει να βρω να δώσω και τη μαούνα επίσης και είναι λάθος εποχή για να πουλήσεις μηχανή) αλλά το πολύ σε 2 μήνες θα το έχω πάρει!!


άντε να δούμε :beer: :beer:

TheFace
31/03/2009, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
9990 ε? μάλλον πήγε να μου το πει αλλά με το που λέει "έχω και αυτή την προσφορά στο μαύρο" του λέω αμέσως "ΛΕΥΚΟ το θέλω" και τον διέκοψα :bigcry: :lol: .... τι να κάνω ρε παίδες που έχω πάθει κολούμπρα με το λευκό... μαύρο μηχανάκι.. ωραίο είναι αλλά σαν το λευκό καμία σχέση! :blush: :blush:

για βαλίτσες έβλεπα κάποιες στο link του argy_kap που μου άρεσαν κάπταιν...

παίδες θα το ψάξω λίγο ακόμα... (πρέπει να βρω να δώσω και τη μαούνα επίσης και είναι λάθος εποχή για να πουλήσεις μηχανή) αλλά το πολύ σε 2 μήνες θα το έχω πάρει!!


άντε να δούμε :beer: :beer:

Σε νιωθω φιλος... κι εγω εχω παθει ζημια με το λευκο στο συγκεκριμενο μηχανακι... κι οπως ειπε κι ενας φιλος:
ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΑΥΡΟ:lol: :winka:

gasotis
31/03/2009, 17:05
http://www.triumph.co.uk/media/Tiger_feb2009.pdf
Το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανεις ειναι να αλλαξεις λαστιχα(για την ασφαλεια σου)ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ!:beer: :wave2:

Tpap
31/03/2009, 18:00
Ρε, αφήστε τα αγλικά τριμπούρδελα και πάρτε κανά μηχανάκι της προκοπής. :wave2:

950dim
31/03/2009, 19:05
...να πηγαινει και παντου...:D


160017

LiakosVstrom
31/03/2009, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Ρε, αφήστε τα αγλικά τριμπούρδελα και πάρτε κανά μηχανάκι της προκοπής. :wave2:


όπως ένα Κάθε Τρίτη Μάστορα 990 SMT ε? :p :p

αλλά 14000 έουρος το τιμημένο..... :bigcry: :bigcry: :bigcry:

LiakosVstrom
31/03/2009, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
...να πηγαινει και παντου...:D


φιλαράκι εκεί πάει μέχρι και παπί! :wave2: :wave2:
βάλε κάτι πιο εξτρρρρίμ! :rotflmao:

950dim
31/03/2009, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
φιλαράκι εκεί πάει μέχρι και παπί! :wave2: :wave2:
βάλε κάτι πιο εξτρρρρίμ! :rotflmao:

Συμβολικη ηταν η φωτο...
Οριστε ομως...εσυ το ζητησες...


160023

TheFace
01/04/2009, 00:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Συμβολικη ηταν η φωτο...
Οριστε ομως...εσυ το ζητησες...

...οπου επισης παει παπι :lol: ... απλα δεν γυρναει πισω:rotflmao:

Cpt. Haddock
01/04/2009, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Ρε, αφήστε τα αγλικά τριμπούρδελα και πάρτε κανά μηχανάκι της προκοπής. :wave2:


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

sapila racing
01/04/2009, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
...να πηγαινει και παντου...:D

Ναι παντού, αν εχεις παραμάσχαλα ενα μπουκαλάκι ειδικό υγρό για την τρόμπα συμπλέκτη, η καλύτερα μια τρόμπα ρεζέρβα :lol:

Να σε δω αν μείνεις με το τέρας φορτωμένο στο βουνό. Θα μου πεις παίρνεις την κατηφόρα!

950dim
01/04/2009, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ναι παντού, αν εχεις παραμάσχαλα ενα μπουκαλάκι ειδικό υγρό για την τρόμπα συμπλέκτη, η καλύτερα μια τρόμπα ρεζέρβα :lol:

Να σε δω αν μείνεις με το τέρας φορτωμένο στο βουνό. Θα μου πεις παίρνεις την κατηφόρα!

Εχω!!!
10 λεπτα χρειαζεται μαζι με την εξαερωση...
και συνεχιζεις την αναριχηση...:wave2:

sapila racing
01/04/2009, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Εχω!!!
10 λεπτα χρειαζεται μαζι με την εξαερωση...
και συνεχιζεις την αναριχηση...:wave2:

Ημουν σίγουρος :rotflmao:

Η πλάκα είναι οτι δουλευει και με νερό, αλλά με υγρα φρένων δεν δουλευει :winka:

Μ@λ@κία τους πάντως να μην το φτιάχνουν τόσα χρόνια :rolleyes:

950dim
01/04/2009, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ημουν σίγουρος :rotflmao:

Η πλάκα είναι οτι δουλευει και με νερό, αλλά με υγρα φρένων δεν δουλευει :winka:

Μ@λ@κία τους πάντως να μην το φτιάχνουν τόσα χρόνια :rolleyes:

Λαδι μιξης απο διχρονο η υγρα συμπλεκτη φιλε...
Μαλλον ειναι τα 200 ευρακια που στοιχιζει η αντλια...
Κατα τ΄αλλα ομως...:uplate:

Tpap
01/04/2009, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Εσύ, γιατί γελά ρε..? Αλήθεια λέω ο άνθρωπος...

Αμέσως να κοροιδέψεις.:lol:

LiakosVstrom
25/05/2009, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace

ΥΓ. Το v-strom θα το δωσεις σε αυτους για ανταλαγη? Αν ναι, το παιρνουν σε καλη τιμη ή το "σκοτωνεις"?

λοιπόν φίλε μου δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει ακόμα αλλά το στρομ μου το παίρνει 4.000 ευρό για ανταλλαγή. απλά πληροφορριακά. (μοντέλο 2004 με 31.000 χλμ σε πολύ καλή κατάσταση)

TheFace
25/05/2009, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
λοιπόν φίλε μου δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει ακόμα αλλά το στρομ μου το παίρνει 4.000 ευρό για ανταλλαγή. απλά πληροφορριακά. (μοντέλο 2004 με 31.000 χλμ σε πολύ καλή κατάσταση)

Βασικα ποτε δεν με ενδιεφερε, απλως ρωτησα ενδεικτικα να δω που κυμαινεται η αγορα εν καιρω "κρισης"

Εχω κι εγω ενα tdm 900 (06) και το σκεφτομουν σοβαρα να το δωσω για τα ματια ενος τιγρη :blush: ... μεχρι που λογω "κρισης" εμεινα ανεργος και οπως καταλαβαινεις δεν επιτρεπω στον εαυτο μου τετοιες σκεψεις μεχρι νεοτερας:winka:

Οπως και να 'χει καλοπουλητο το μοτορι σου και συντομα με ενα tiger1050 κατω απο τα ποδια σου:wave2:

LiakosVstrom
25/05/2009, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Βασικα ποτε δεν με ενδιεφερε, απλως ρωτησα ενδεικτικα να δω που κυμαινεται η αγορα εν καιρω "κρισης"

Εχω κι εγω ενα tdm 900 (06) και το σκεφτομουν σοβαρα να το δωσω για τα ματια ενος τιγρη :blush: ... μεχρι που λογω "κρισης" εμεινα ανεργος και οπως καταλαβαινεις δεν επιτρεπω στον εαυτο μου τετοιες σκεψεις μεχρι νεοτερας:winka:

Οπως και να 'χει καλοπουλητο το μοτορι σου και συντομα με ενα tiger1050 κατω απο τα ποδια σου:wave2:

ωχ πακέτο :(
ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα!

ο αντιπρόσωπος στον Πειραιά πάντως δεν δέχεται ανταλλαγές με TDM :P
πήγα να την Παρασκευή με ένα φίλο, για να δω αν δέχεται το Strom για ανταλλαγή και ρώτησε για ένα CBF 1000 που είχε στην έκθεση και τον αποπήρε αμέσως λέγοντάς του πως TDM δεν τον ενδιαφέρουν γιατί πουλιούνται χιλιάδες στη Χ.Ε.

LiakosVstrom
25/05/2009, 15:17
επίσης... η προσφορά των 9.990 σε μπλε ή μαύρο δεν υπάρχει πια γιατί πουλήθηκαν όλα τα μηχανάκια από ότι μου είπε.

TheFace
26/05/2009, 01:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
ωχ πακέτο :(
ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα!

ο αντιπρόσωπος στον Πειραιά πάντως δεν δέχεται ανταλλαγές με TDM :P
πήγα να την Παρασκευή με ένα φίλο, για να δω αν δέχεται το Strom για ανταλλαγή και ρώτησε για ένα CBF 1000 που είχε στην έκθεση και τον αποπήρε αμέσως λέγοντάς του πως TDM δεν τον ενδιαφέρουν γιατί πουλιούνται χιλιάδες στη Χ.Ε.

Ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση σου φιλε! :a10:

Δεν δεχεται ανταλαγες με tdm... σου ΄πε τετοιο πραγμα :eyepop:

Με αφορμη την συζητηση μας εδω, εγω οταν μιλησα μαζι τους (πρεπει βεβαια να πηγαινουν 2-3 μηνες) μου ειχε πει τηλεφωνικως μαλιστα, οτι αν το tdm μου ηταν οπως του το περιεγραψα με γυρω στις 20000χλμ, θα μου το επαιρνε 5.5 με 6 χιλιαρικα... τι να πεις!

ΥΓ. Γιατι τα vstrom που σου εκανε προσφορα, δεν πουλιουνται κατα χιλιαδες? Δεν το καταλαβαινω! :sick:

LiakosVstrom
27/05/2009, 09:57
Ναι ακριβώς! Βασικά πρέπει να τον τσάντισε και ο φίλος μου γιατί του έλεγε πως σαν τα Yamaha δεν υπάρχουν και κάτι τέτοια :p

Πάντως από χθες που έβαλα αγγελία δεν έχει χτυπήσει το τηλέφωνο :rolleyes:
Οπότε από αρχές Ιουνίου θα πάω να κανονίσω για ανταλλαγή να ξεμπερδεύω...


11.290 ευρό πλέων το μηχανάκι.

mixalakis
27/05/2009, 11:09
Φίλε μου έχεις ψάξει και αλλού;

Πάντως αν το πάρεις από τον Νίκο στον Πειραιά (και εγώ από εκεί το πήρα) να μην το πας ποτέ στο συνεργείο με το οποίο συνεργάζεται!!!

Arael
27/05/2009, 11:33
Επειδή ενδιαφέρομαι και γω για αγορα Tiger ή Bonnevile και το ψάχνω ακόμα γενικώς και ειδικώς ποιο service προτείνετε;

LiakosVstrom
27/05/2009, 11:36
τι εννοείς αν το έχω ψάξει αλλού? από άλλο αντιπρόσωπο? ή εισαγωγής?
βασικά από άλλο αντιπρόσωπο δεν το έψαξα για το 9.990αρι ....δίκτυο δεν είναι? γιατί να μου πει πως δεν έχει? για πε, έχεις τίποτα υπόψη? :beer: :beer:

Γιατί όχι στο συνεργείο του?

mixalakis
27/05/2009, 11:58
Ναι, αν έχεις ψάξει σε άλλους ντίλερ της triumph.

Εισαγωγής δεν υπάρχουν, από όσο ξέρω. Όλοι τα παίρνουν από την Ηλιοφίλ και υπάρχουν οι εξουσιοδοτημένοι ντίλερ όπως ο Νίκος στον Πειραιά.

Υπάρχουν και άλλοι έμποροι που συνεργάζονται με την triumph και δεν είναι επίσημοι συνεργάτες, αλλά οι πιθανότητες να σου κάνουν καλύτερη προσφορά από τους συνεργάτες της Ηλιοφίλ είναι μηδενικές.

Ο Νίκος στον Πειραιά είναι πολύ εντάξη, αλλά συνεργάζεται με τον Κώστα που έχει το συνεργείο της triumph στον Πειραιά, από τον οποίο έχω πολύ κακή εμπειρία.

Για σέρβις την πάω στον γνωστό Σάκη στο πολύγωνο, ο οποίος φέρνει και μηχανάκια και μπορείς να ρωτήσεις και εκεί.
Επίσης θα σου έλεγα να ρωτήσεις στην Triumph Αλίμου, για την οποία έχουν ακουστεί καλά λόγια, αλλά δεν έχω προσωπική εικόνα. Ήταν στην Θεομήτορος 18, αλλά νομίζω έχει μεταφερθεί.

LiakosVstrom
11/06/2009, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
Ναι, αν έχεις ψάξει σε άλλους ντίλερ της triumph.

Εισαγωγής δεν υπάρχουν, από όσο ξέρω. Όλοι τα παίρνουν από την Ηλιοφίλ και υπάρχουν οι εξουσιοδοτημένοι ντίλερ όπως ο Νίκος στον Πειραιά.

Υπάρχουν και άλλοι έμποροι που συνεργάζονται με την triumph και δεν είναι επίσημοι συνεργάτες, αλλά οι πιθανότητες να σου κάνουν καλύτερη προσφορά από τους συνεργάτες της Ηλιοφίλ είναι μηδενικές.

Ο Νίκος στον Πειραιά είναι πολύ εντάξη, αλλά συνεργάζεται με τον Κώστα που έχει το συνεργείο της triumph στον Πειραιά, από τον οποίο έχω πολύ κακή εμπειρία.

Για σέρβις την πάω στον γνωστό Σάκη στο πολύγωνο, ο οποίος φέρνει και μηχανάκια και μπορείς να ρωτήσεις και εκεί.
Επίσης θα σου έλεγα να ρωτήσεις στην Triumph Αλίμου, για την οποία έχουν ακουστεί καλά λόγια, αλλά δεν έχω προσωπική εικόνα. Ήταν στην Θεομήτορος 18, αλλά νομίζω έχει μεταφερθεί.


λόγω έκτακτης ανάγκης το αναβάλω για μετά το καλοκαίρι. να κάνω και τις διακοπές μου άνετος με το v-stromάκι μου.
η ατυχία βέβαια μου βγήκε και σε καλό.... γιατί λόγω γκάβλας και τρέλας με τον τίγρη δεν έβλεπα το προφανές.... 12.500 για ένα τέτοιο μηχανάκι? τα δίνω για να πάρω μεταχ. GS ή FJR...
οπότε πάω για μεταχειρισμένο και δεν με νοιάζει κι όλας.

επίσης μια κουβέντα του πωλητή της Triumph μου την έδωσε όταν τον ρώτησα γιατί δεν δίνουν το μηχανάκι απλό χωρίς τις μουφιές τα extra-δώρο. μου λέει "νομίζεις πως μας νοιάζει? ξέρεις πόσοι έρχονται με ένα budget 7.000 - 8.000 ευρό και φεύγουν με μηχανάκια των 14.000?" για μαλάκες ψάχνουν δηλαδή? η "sport" εξάτμιση δεν έχει καμία διαφορά με την άλλη επίσης... τι σκατά δώρα είναι? να τα βράσω...

mixalakis
11/06/2009, 11:32
Φίλε μου, άλλο να μην έχεις τα λεφτά τώρα και άλλο το αν αξίζει να τα δώσεις!

Το FJR είναι πολύ καλό μηχανάκι, αλλά έχει τελείως διαφορετικό χαρακτήρα από το tiger.
Είναι για μεγάλα ταξίδα και όχι τόσο βολικό στις υπόλοιπες καταστάσεις.


Όσο για το GS, αυτό είναι μεγάλο θέμα. Θεωρείς λογικότερη την τιμή του;
Καινούργιο κάνει 16.000?!!

Συμφέρει περισσότερο να πάρεις μετχειρισμένο GS, αντί καινούργιου tiger;

spyro
11/06/2009, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
λόγω έκτακτης ανάγκης το αναβάλω για μετά το καλοκαίρι. να κάνω και τις διακοπές μου άνετος με το v-stromάκι μου.
η ατυχία βέβαια μου βγήκε και σε καλό.... γιατί λόγω γκάβλας και τρέλας με τον τίγρη δεν έβλεπα το προφανές.... 12.500 για ένα τέτοιο μηχανάκι? τα δίνω για να πάρω μεταχ. GS ή FJR...
οπότε πάω για μεταχειρισμένο και δεν με νοιάζει κι όλας.

επίσης μια κουβέντα του πωλητή της Triumph μου την έδωσε όταν τον ρώτησα γιατί δεν δίνουν το μηχανάκι απλό χωρίς τις μουφιές τα extra-δώρο. μου λέει "νομίζεις πως μας νοιάζει? ξέρεις πόσοι έρχονται με ένα budget 7.000 - 8.000 ευρό και φεύγουν με μηχανάκια των 14.000?" για μαλάκες ψάχνουν δηλαδή? η "sport" εξάτμιση δεν έχει καμία διαφορά με την άλλη επίσης... τι σκατά δώρα είναι? να τα βράσω...

αστα ρε φιλος τι τα θές δικιο εχεις, άσε που σπάνε και χαλάνε τα ριμάδια τα Triumph. Μακριά....

:wave2:

NikosR
11/06/2009, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
[B] 12.500 για ένα τέτοιο μηχανάκι?


Δηλαδή για να 'χουμε καλό ρώτημα, πόσο θα 'πρεπε να κάνει ενα ΤΕΤΟΙΟ μηχανάκι? Για πέ.... Και δώσε και σύγκριση με άλλα ΤΕΤΟΙΑ μηχανάκια που κάνουνε φτηνότερα, αν θές.

spyro
11/06/2009, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosR
Δηλαδή για να 'χουμε καλό ρώτημα, πόσο θα 'πρεπε να κάνει ενα ΤΕΤΟΙΟ μηχανάκι? Για πέ.... Και δώσε και σύγκριση με άλλα ΤΕΤΟΙΑ μηχανάκια που κάνουνε φτηνότερα, αν θές.

οσα και να χει δεν τα αξιζει λεμε ...... τα πάντα όλα, τι να λεμε τωρα.... χάλια αυτά τα Triumph ...... φτου - φτου..... μακριά απο εμάς

:wave2:

LiakosVstrom
11/06/2009, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
Φίλε μου, άλλο να μην έχεις τα λεφτά τώρα και άλλο το αν αξίζει να τα δώσεις!

Το FJR είναι πολύ καλό μηχανάκι, αλλά έχει τελείως διαφορετικό χαρακτήρα από το tiger.
Είναι για μεγάλα ταξίδα και όχι τόσο βολικό στις υπόλοιπες καταστάσεις.


Όσο για το GS, αυτό είναι μεγάλο θέμα. Θεωρείς λογικότερη την τιμή του;
Καινούργιο κάνει 16.000?!!

Συμφέρει περισσότερο να πάρεις μετχειρισμένο GS, αντί καινούργιου tiger;


για μένα ναι, αν έβρισκα ένα 1200GS του '07 ας πούμε. αλλά όπως το βλέπει κανείς...
κι έτσι κι αλλιώς για την καθημερινή μετακίνηση στη δουλειά είμαι υπέρ του παπιού αν έχεις μηχανή 1000+ (σιγά μην έχω τη μηχανή να γράφει χιλιόμετρα μέσα στην κίνηση). άσε με τώρα που έχω βολευτεί με το στρομ :cool:

θα ψάξω για μεταχειρισμένο Tiger βασικά αν βρω καμία καλή ευκαιρία. Έχουμε έξοδα και δόσεις για πάνω από 3 χρόνια δεν γουστάρω να πλερώνω. :p :p


NikosR ... 10.000 μαζί με τα "και καλά" έξτρα-δώρα. Όχι να πάνε να πουλήσουνε την εξάτμιση χωρίς τάπα για "sport" ... χωρίς καμία διαφορά ούτε στα κιλά ας πούμε.

Από ποιότητα κατασκευής και πλαστικά πάντως το μηχανάκι γαμάει. Για ομορφιά δεν το λέμε... εννοείται.

LOUKILOUK
11/06/2009, 13:06
Εγω παντως δεν καταλαβα...απο την μια ξετρελαθηκες με το μηχανακι, ησουν ετοιμος να το παρεις με κλειστα ματια, και αυτια ισως, και τελικα απο μια στραβη που σε καθυστερησε καταλαβες το "λαθος" που πας να κανεις... ?!!Και τελικα πας να βγαλεις και το μηχανακι "λιγο"... εε οχι ρε φιλε να βγαλουμε την "νυφη" σκαρτη επειδη η "πεθερα" ειναι σκυλα...σιγουρα ειναι λογος για να ξανασκεφτεις τον "γαμο" αλλα μην τα μπερδευουμε ολα... :bigcry:
Anyway καλο ειναι να κανεις μια καλη ερυενα αγορας και στα μεταχειρο και στο τελος κανε οτι λεει η καρδια σου και οχι η "κοινη γνωμη" και τα μαθηματικα μονο... :winka:
Να σημειωσω οτι το μηχανακι ουτε το εχω, ουτε το θελω... το εκτιμω ομως και το θεωρω ιδιαιτερα ενδιαφερον σαν αγοραστικη προταση...σε αντιθεση με το v-strom ας πουμε. Τα αλλα μηχανακια που εναφερεις ειναι εξισου ενδιαφεροντα αλλα και διαφορετικα μεταξυ τους και διαφορετικα απο την "αγγλιδα".
Ολα αυτα εντελως φιλικα και χωρις καμια προσπαθεια για αντιπαραθεση...τα ιδια ειπα προσφατα και σε καλο φιλαρακι και επισης παρομοια κατασταση αντιμερωπισα και εγω μεχρι πριν 4 μηνες...
καλο ψαξιμο και καλες αγορες :beer: :wave2:
και καλο καλοκαιρι μαγκες...

LiakosVstrom
11/06/2009, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Και τελικα πας να βγαλεις και το μηχανακι "λιγο"

καμία σχέση... είπα πως δεν άξιζαν 1300 ευρό παραπάνω τα "extra" που δίνει.
για μένα είναι απλά κοροϊδία.

spyro
11/06/2009, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
εε οχι ρε φιλε να βγαλουμε την "νυφη" σκαρτη επειδη η "πεθερα" ειναι σκυλα...

:lol: :lol: :lol:

:a19:

NikosR
11/06/2009, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom


NikosR ... 10.000 μαζί με τα "και καλά" έξτρα-δώρα. [/B]


Καλά, εσύ είσαι αλλού ξημερωμένος.... Και γω θάθελα να κάνει η μπέμπα όσο ενα φιατ για να πάρω μία, αλλά δεν γυρίζω να το λέω στα σοβαρά, έ?

NikosR
11/06/2009, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
καμία σχέση... είπα πως δεν άξιζαν 1300 ευρό παραπάνω τα "extra" που δίνει.
για μένα είναι απλά κοροϊδία.


1300 ευρώ παραπάνω από ΤΙ ρε φίλε? Από τις τιμές που δίναν προσφορά τα περυσινά? Ποιός σου' πε πώς λόγω των 'extra' ειναι η τιμή τόση?

LiakosVstrom
11/06/2009, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosR
Καλά, εσύ είσαι αλλού ξημερωμένος.... Και γω θάθελα να κάνει η μπέμπα όσο ενα φιατ για να πάρω μία, αλλά δεν γυρίζω να το λέω στα σοβαρά, έ?

πρώτον, άνοιξε μια ΧΕ και τράβα δες πόσο πουλάνε τα GS1200 του 07 και πόσο θα πουλιούντε του 08 μετά το καλοκαίρι σε νεκρή περίοδο.

δεύτερον, εγώ είμαι ξημερωμένος στην πλευρά του αγοραστή και θεωρώ πως 1300 ευρό για το χρώμα (μιας και λες πως τα extra δεν είναι στην τιμή) είναι πολλά.

mixalakis
11/06/2009, 15:05
Στα 12.200? που κάνει τώρα το μοντέλο με το ABS δεν υπάρχουν έξτρα.
Είναι η βασική τιμή.

Αν δίνει και δώρα, π.χ. χούφτες, σταντ κτλ, είναι προσωρινή προσφορά και δεν ισχύει πάντα.


Το φαινόμενο που περιγράφεις συμβαίνει κατ'εξοχήν στα BMW!
Το GS έχει τιμή καταλόγου 13.000? και κάνει 16.000?!!
Το 800άρι αντίστοιχα, υποτίθεται ότι ξεκινάει από τα 9.000?, αλλά στην πράξη φτάνει τα 11.000?.

Τώρα το αν θεωρείς πολλά τα 12.500? του τίγρη είναι μεγάλη ιστορία.
Και ο ανταγωνισμός πάντως εκεί παίζει. Ειδικά το ΚΤΜ που είναι ίσως ο μόνος απ'ευθείας ανταγωνιστής κάνει 14.000? χωρίς ABS!!!

johnxrv750
21/09/2009, 19:06
παιδες καινοθρια φρεσκοτατη προσφορα απο την triumph

http://www.triumph.co.uk/media/AD_Tiger_09.pdf

αρχιζει να ερχεται στα μετρα σου liako ...... τρεχα γιατι μεχρι παρασκευη βαρια δευτερα θα σου μοστραρο το καινουριο τιγερ το μαυρακι μου και θα φρικαρεις .....α μην κσεχασω .... καφε ποτε θα πιουμε ρε καγκουρα ?

adonis7387
04/12/2009, 01:06
Τελικα την πηρες την μηχανη? Σου φαινονται ακομα πολλα τα λεφτα?

TheFace
04/12/2009, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnxrv750
παιδες καινοθρια φρεσκοτατη προσφορα απο την triumph

http://www.triumph.co.uk/media/AD_Tiger_09.pdf

αρχιζει να ερχεται στα μετρα σου liako ...... τρεχα γιατι μεχρι παρασκευη βαρια δευτερα θα σου μοστραρο το καινουριο τιγερ το μαυρακι μου και θα φρικαρεις .....α μην κσεχασω .... καφε ποτε θα πιουμε ρε καγκουρα ?

Αν δεν σου κανει κοπο, μπορεις να κανεις ενα copy&paste στο περιεχομενο του link, μιας και δεν μπορω να το ανοιξω?

Thanks in advance! :beer:

Gandalf dr685sm
05/12/2009, 08:54
Μαύρο Πορτοκαλί 10490
Μαύρο Λευκό με ABS 11490

με 6.9% επιτόκιο για περιορισμένο αριθμό μοτοσυκλετών...

ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ... ΜΗΝ ΜΕ ΒΑΖΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΡΙΖΑ...

:bawl: :bawl:

Gandalf

Cpt. Haddock
05/12/2009, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Μαύρο Πορτοκαλί 10490
Μαύρο Λευκό με ABS 11490

με 6.9% επιτόκιο για περιορισμένο αριθμό μοτοσυκλετών...

ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ... ΜΗΝ ΜΕ ΒΑΖΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΡΙΖΑ...

:bawl: :bawl:

Gandalf


Σε βάζουμε, σε βάζουμε :evil:

argy_kap
05/12/2009, 15:16
Μάγε, μάζεψε τα χάλκινα και δώσε προκαταβολή!:a13: :smokin: :winka:

Gandalf dr685sm
05/12/2009, 17:04
Cpt...

Φίλε ειδικά το άσπρο με το abs το έχω καημό απο τότε που το έβγαλε... αλλά και τα λεφτά δεν είναι λίγα... αλλιώς αντί για το ΧΤΧ , αγγλίδα κυρία θα είχα για μηχανή.. τέλος πάντων.

Gandalf

scout
15/02/2010, 19:32
Καλασπέρα παιδιά!Χαρηκα για την γνωριμία και τις πληροφορίες.
Πουλάει κανένας σας κανένα Τιγρη 1050;

Cpt. Haddock
15/02/2010, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από scout
Καλασπέρα παιδιά!Χαρηκα για την γνωριμία και τις πληροφορίες.
Πουλάει κανένας σας κανένα Τιγρη 1050;

Ψαξε στις αγγελίες στο www.forumtriumph.gr

:wave2:

scout
15/02/2010, 19:47
Ok ευχαριστώ

mixalakis
16/02/2010, 01:19
Βάλε και μια αγγελία ζήτησης εδώ και θα σου απαντήσουν όλοι όσοι τα πουλάνε.

argy_kap
16/02/2010, 09:08
Ένα λευκό έχει ένας φίλος στο Βόλο 6 μηνών, 4000χλμ κεντρικό stand, την ελεύθερη εξάτμιση της triumph θερμαινόμενα, xenon.....και δεν θυμάμαι τι άλλο.....9900 αν θυμάμαι καλά....αν σε ενδιαφέρει να σου δώσω το κινητό του....